Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 stycznia 2014 r.
10:15
Edytuj ten wpis

Lublin: Autobus MPK potrącił pieszą na przejściu koło hali Nova

Autor: Zdjęcie autora łm
0 11 A A

57-letnia kobieta została ranna w wypadku na al. Tysiąclecia w Lublinie. Na przejściu potrącił ją autobus MPK.

Według świadków wypadku kobieta przenosiła przez przejście kilka toreb. Cześć z nich zostawiła po jednej stronie jezdni, a później chciała po nie wrócić. Najprawdopodobniej nie zdążyła zejść pasów zanim zapaliło się czerwone światło. Wtedy potrącił ją solaris linii nr 2 jadący w stronę Świdnika.

Kobieta z urazem głowy trafiła do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

- Pasażerowie przesiedli się do kolejnego autobusu, który był zaplanowany w rozkładzie jazdy - mówi Weronika Opasiak, rzecznik prasowy MPK Lublin.

W miejscu wypadku są utrudnienia drogowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jhg / 27 stycznia 2014 r. o 23:59
0
totalny brak wyobrazni tych ludzi. dzisiaj rano jechała tamtędy karetka na sygnale ale co tam myśli jeden z drugim jeszcze zdążę przebiegnac i pakuje się na zebre mimo że karetka w zasięgu wzroku. oczywiście kierowca karetki zwolnił bo nie chciał nikogo potrącić a przecież chodziło o to żeby ci co ratują zdrowie i życie innych mieli troszeczkę łatwiej. ale gdzie tam oni muszą jeszcze bardziej uważać bo innym się bardziej śpieszy. chyba na cmentarz. błagam miejmy trochę więcej szacunku dla siebie nawzajem
Avatar
scarletta / 24 stycznia 2014 r. o 08:54
0
W tym miejscu wiecznie,nagminnie starsze panie z tobolami przechodza na czerwonym. Dlaczego policja ktora tam stoi i pilnuje handlarzy ruskich fajek nie powlepia babkom mandatow?! Fajki wazniejsze od bezpieczenstwa?!
Avatar
abc / 23 stycznia 2014 r. o 17:45
0

Ciekawe czy była trzeźwa? ...i czy na bazarze sprzedają też jeszcze rozum na głupotę?

Avatar
ugg / 23 stycznia 2014 r. o 14:20
0
Moze policja wkoncu zacznie karać tez i starszych ludzi mandatami ktorzy nagminnie wchodza na czerwonym lub przechodzą srodkiem jezdni!
Avatar
NIekulturalny kierowca / 23 stycznia 2014 r. o 13:22
0

Nie przesądzam czyja jest wina, ale gdyby kultura polskich kierowców byłaby większa, do takich sytuacji by nie dochodziło. Na zachodzie piesi traktowani z są z wyjątkową ostrożnością przez kierowców. U nas - jak na Ukrainie, wygra silniejszy. 

W takiej Hiszpanii auta zatrzymują się już gdy pieszy dochodzi do pasów, nie musi czekać aż ktoś go łaskawie puści. Na Wyspach, kierowcy przepuszczają pieszych, którzy przechodzą poza pasami, tak jakby były tam pasy

A gdzie kultura pieszych? czy też zdolność rozróżniania kolorów? po coś te światła są zamontowane. Pieszy idący z/na PKS u siebie na wsi świateł nie ma, więc jak ta święta krowa będzie szedł czy zielone czy czerwone. jakie znaczenie ma kolor? przecież on musi przejsc. to oczywiście jest wina kierowców i brak kultury u nich :).

A gdzie kultura pieszych? czy też zdolność rozróżniania kolorów? po coś te światła są zamontowane. Pieszy idący z/na PKS u siebie na wsi świateł nie ma, więc jak ta święta krowa będzie szedł czy zielone czy czerwone. jakie znaczenie ma kolor? przecież on musi przejsc. to oczywiście jest wina kierowców i brak kultury u nich :).

rozwiń
Avatar
Anna / 23 stycznia 2014 r. o 12:59
0

Starsze osoby na tym przejściu, cały czas przechodzą przy czerwonym świetle jakby niby nic!, ile razy sie mówi dlaczego Pan/Pani przechodzi przy nie dozwolonym świetle! dając młodszym zły przykład! Odpowiedż nic Ci kobieto do tego będę przechodził jak będę chciał!!! takie są odzywki starszych ludzi!!!! A może by tak dać 50 zł grzywne dla przykładu ,to taki emeryt wówczas by się zastanowił!Kierowca tutaj jest nie winny!

Avatar
maly3513 / 23 stycznia 2014 r. o 12:44
0

Powinny być barierki od zatoki po sygnalizator.Nikt by się bezczelnie na skróty nie pchał.Piesi łażą tam jak święte krowy.Uwierzcie,że jadąc ciężarówką  naprawdę nie wszystko widać...Takie sytuacje są notoryczne po obu stronach Tysiąclecia

Avatar
lubelaczka / 23 stycznia 2014 r. o 12:16
0

Ona przebiegała na czerwonym świetle, więc nie pisz o kulturze kierowców. W tym miejscu kulturalni piesi baaardzo często przebiegaja na czerwonym świetle, bo chyba nie chce im się stać na wysepce i czekać na zielone. Za takie wykroczenie to min. 100zł, a dla matek z dziećmi, tych w wózkach też 200zł, bo takie obrazki tez widziałam. Przerażające.

Avatar
lubelak / 23 stycznia 2014 r. o 11:50
0

Nie przesądzam czyja jest wina, ale gdyby kultura polskich kierowców byłaby większa, do takich sytuacji by nie dochodziło. Na zachodzie piesi traktowani z są z wyjątkową ostrożnością przez kierowców. U nas - jak na Ukrainie, wygra silniejszy. 

W takiej Hiszpanii auta zatrzymują się już gdy pieszy dochodzi do pasów, nie musi czekać aż ktoś go łaskawie puści. Na Wyspach, kierowcy przepuszczają pieszych, którzy przechodzą poza pasami, tak jakby były tam pasy

Avatar
Gość / 23 stycznia 2014 r. o 11:34
0

A mogła siedzieć w domu i oglądać: NC+! 

Avatar
jhg / 27 stycznia 2014 r. o 23:59
0
totalny brak wyobrazni tych ludzi. dzisiaj rano jechała tamtędy karetka na sygnale ale co tam myśli jeden z drugim jeszcze zdążę przebiegnac i pakuje się na zebre mimo że karetka w zasięgu wzroku. oczywiście kierowca karetki zwolnił bo nie chciał nikogo potrącić a przecież chodziło o to żeby ci co ratują zdrowie i życie innych mieli troszeczkę łatwiej. ale gdzie tam oni muszą jeszcze bardziej uważać bo innym się bardziej śpieszy. chyba na cmentarz. błagam miejmy trochę więcej szacunku dla siebie nawzajem
Avatar
scarletta / 24 stycznia 2014 r. o 08:54
0
W tym miejscu wiecznie,nagminnie starsze panie z tobolami przechodza na czerwonym. Dlaczego policja ktora tam stoi i pilnuje handlarzy ruskich fajek nie powlepia babkom mandatow?! Fajki wazniejsze od bezpieczenstwa?!
Avatar
abc / 23 stycznia 2014 r. o 17:45
0

Ciekawe czy była trzeźwa? ...i czy na bazarze sprzedają też jeszcze rozum na głupotę?

Avatar
ugg / 23 stycznia 2014 r. o 14:20
0
Moze policja wkoncu zacznie karać tez i starszych ludzi mandatami ktorzy nagminnie wchodza na czerwonym lub przechodzą srodkiem jezdni!
Avatar
NIekulturalny kierowca / 23 stycznia 2014 r. o 13:22
0

Nie przesądzam czyja jest wina, ale gdyby kultura polskich kierowców byłaby większa, do takich sytuacji by nie dochodziło. Na zachodzie piesi traktowani z są z wyjątkową ostrożnością przez kierowców. U nas - jak na Ukrainie, wygra silniejszy. 

W takiej Hiszpanii auta zatrzymują się już gdy pieszy dochodzi do pasów, nie musi czekać aż ktoś go łaskawie puści. Na Wyspach, kierowcy przepuszczają pieszych, którzy przechodzą poza pasami, tak jakby były tam pasy

A gdzie kultura pieszych? czy też zdolność rozróżniania kolorów? po coś te światła są zamontowane. Pieszy idący z/na PKS u siebie na wsi świateł nie ma, więc jak ta święta krowa będzie szedł czy zielone czy czerwone. jakie znaczenie ma kolor? przecież on musi przejsc. to oczywiście jest wina kierowców i brak kultury u nich :).

A gdzie kultura pieszych? czy też zdolność rozróżniania kolorów? po coś te światła są zamontowane. Pieszy idący z/na PKS u siebie na wsi świateł nie ma, więc jak ta święta krowa będzie szedł czy zielone czy czerwone. jakie znaczenie ma kolor? przecież on musi przejsc. to oczywiście jest wina kierowców i brak kultury u nich :).

rozwiń
Avatar
Anna / 23 stycznia 2014 r. o 12:59
0

Starsze osoby na tym przejściu, cały czas przechodzą przy czerwonym świetle jakby niby nic!, ile razy sie mówi dlaczego Pan/Pani przechodzi przy nie dozwolonym świetle! dając młodszym zły przykład! Odpowiedż nic Ci kobieto do tego będę przechodził jak będę chciał!!! takie są odzywki starszych ludzi!!!! A może by tak dać 50 zł grzywne dla przykładu ,to taki emeryt wówczas by się zastanowił!Kierowca tutaj jest nie winny!

Avatar
maly3513 / 23 stycznia 2014 r. o 12:44
0

Powinny być barierki od zatoki po sygnalizator.Nikt by się bezczelnie na skróty nie pchał.Piesi łażą tam jak święte krowy.Uwierzcie,że jadąc ciężarówką  naprawdę nie wszystko widać...Takie sytuacje są notoryczne po obu stronach Tysiąclecia

Avatar
lubelaczka / 23 stycznia 2014 r. o 12:16
0

Ona przebiegała na czerwonym świetle, więc nie pisz o kulturze kierowców. W tym miejscu kulturalni piesi baaardzo często przebiegaja na czerwonym świetle, bo chyba nie chce im się stać na wysepce i czekać na zielone. Za takie wykroczenie to min. 100zł, a dla matek z dziećmi, tych w wózkach też 200zł, bo takie obrazki tez widziałam. Przerażające.

Avatar
lubelak / 23 stycznia 2014 r. o 11:50
0

Nie przesądzam czyja jest wina, ale gdyby kultura polskich kierowców byłaby większa, do takich sytuacji by nie dochodziło. Na zachodzie piesi traktowani z są z wyjątkową ostrożnością przez kierowców. U nas - jak na Ukrainie, wygra silniejszy. 

W takiej Hiszpanii auta zatrzymują się już gdy pieszy dochodzi do pasów, nie musi czekać aż ktoś go łaskawie puści. Na Wyspach, kierowcy przepuszczają pieszych, którzy przechodzą poza pasami, tak jakby były tam pasy

Avatar
Gość / 23 stycznia 2014 r. o 11:34
0

A mogła siedzieć w domu i oglądać: NC+! 

Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Polski Cukier Pszczółka Start – Arged BM Stal 77:88. U siebie ciągle na zero
galeria
film

Polski Cukier Pszczółka Start – Arged BM Stal 77:88. U siebie ciągle na zero

Siódmy występ przed własną publicznością mają za sobą koszykarze z Lublina. Niestety, ciągle pozostają bez zwycięstwa w hali Globus. W czwartek Polski Cukier Pszczółka Start musiała uznać wyższość rywali z Ostrowa Wielkopolskiego. Arged BM Stal wygrała 88:77. Goście świetnie spisali się zwłaszcza w czwartej kwarcie, którą rozstrzygnęli na swoją korzyść aż 26:10.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 grudnia 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 grudnia 2021 roku

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Czy prezydent Zamościa straci stanowisko? Jest decyzja

Jest odpowiedź komisarza wyborczego na wniosek radnego, który chciał wygaszenia mandatu prezydenta miasta. Chodziło o obecność Andrzeja Wnuka w Radzie ds. spółek skarbu państwa.

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Kto nie chce Passiniego w teatrze?

Oburzenie w świecie teatru. Znany reżyser z Lublina Paweł Passini na renomowanym festiwalu występuje pod pseudonimem. Kilka miesięcy temu był antybohaterem głośnego artykułu o niewłaściwych zachowaniach wobec aktorek. – Nie ukrywam się – mówi artysta.

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Szacunek dziewczyny! Zdziesiątkowana Pszczółka Polski Cukier wygrywa na Białorusi i gra dalej w EuroCup

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały wielkiej rzeczy. Mimo braku niemal połowy składu i bez głównego szkoleniowca na ławce, pokonały na wyjeździe białoruski BC Horizont Mińsk 70:61. Awansowały do play-off europejskich rozgrywek

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku
zdjęcia
galeria

Skarby z Wawelu na lubelskim Zamku

Wiele z nich można nazwać jedynymi lub jednymi z kilku zachowanych egzemplarzy na świecie. Od soboty w Muzeum Narodowym w Lublinie będzie można oglądać eksponaty z Zamku Królewskiego na Wawelu. Wystawa potrwa do końca lutego

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Pieniądze dla medyków. 5 tys. zł za walkę z COVID-19

Personel niemedyczny otrzyma jednorazowo 5 tys. zł brutto dodatku covidowego – poinformował w czwartek Narodowy Fundusz Zdrowia.

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Lublin. Lekarze nadal na L4, a pacjenci czekają

Nadal nie ma porozumienia między pracownikami SOR przy ul. Jaczewskiego w Lublinie a dyrekcją szpitala. Oznacza to, że oddział ratunkowy wciąż będzie zamknięty dla większości pacjentów, a sytuację będą musiały ratować inne lecznice. Na zwolnieniach lekarskich jest tam blisko 60 osób.

Supersamochody na ulicach Lublina
4 grudnia 2021, 11:00

Supersamochody na ulicach Lublina

W sobotę w Lublinie będzie można zobaczyć "superauta". Muscle cary, auta sportowe i premium pojawią się m.in. na parkingu Galerii Olimp oraz na placu przed Galerią Centrum. Wszystko z powodu akcji charytatywnej.

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Lubelskie: Ilu przedsiębiorców dostało rekompensaty za stan wyjątkowy?

Ponad 1,1 mln zł rekompensat wypłacił do tej pory wojewoda lubelski przedsiębiorcom za straty związane ze stanem wyjątkowym. – Dostałem tyle, o ile wnioskowałem – przyznaje Marek Pomietło, właściciel wypożyczalni kajaków nad Bugiem.

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

W Chełmie można już śmigać na łyżwach [cennik na lodowisku]

Od czwartku działa miejskie lodowisko przy ul. Sienkiewicza. Atrakcja ma być czynna co najmniej do końca lutego.

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Agnieszka Czyżewska-Jacquemet z Radia Lublin w finale Grand Press 2021

Reportażystka Radia Lublin jest w ścisłym finale najważniejszego konkursu dziennikarskiego w Polsce. Agnieszka Czyżewska-Jacquemet jest nominowana dwa razy. Jednym z reportaży jest ten o sytuacji w "Dzienniku Wschodnim".

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!