Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 maja 2021 r.
21:34

Lublin czeka na dostawę szczepionki. Zmiana godzin pracy mobilnego punktu szczepień

Autor: Zdjęcie autora ask
61 7 A A
(fot. archiwum/MK)

Przez całą majówkę na pl. Zamkowym w Lublinie działać będzie mobilny punkt szczepień. Ale uwaga! Zmieniają się godziny jego pracy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mobilny punkt szczepień zadebiutował w sobotę o godzinie 10, ale kwadrans przed tą godziną kolejka chętnych liczyła kilkadziesiąt osób. Ogonek ciągnął się aż do pomnika lwa.

W tym punkcie szczepi się preparatem firmy Johnson&Johnson. Punkt ma szczepić ok. 500 osób dziennie. Na jego potrzeby ma być dostarczonych 2,5 tysiąca dawek szczepionki. Zgodnie z zapowiedziami punkt miał pracować do poniedziałku w godzinach 10 – 17.

- W związku z zapowiadaną dostawą dodatkowego tysiąca sztuk szczepionki przeciw COVID-19 firmy Johnson&Johnson oraz prognozowanymi trudnymi warunkami atmosferycznymi, szczepienia w ramach akcji „Zaszczep się w Majówkę” w mobilnym punkcie szczepień powszechnych na Placu Zamkowym w Lublinie, w dniach 2-3 maja 2021 r. odbywać się będą w godzinach 9.00-18.00 - informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowa wojewody lubelskiego.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 2 maja 2021 r. o 07:58
+8
I znowu sukces "RZĄDU " - "w Polsce zaszczepiło się w majowy weckend 10 000 ludzi " PROPAGANDA - PROPAGANDA - PROPAGANDA
Avatar
___K___ / 2 maja 2021 r. o 09:37
+5
Jakie trzeba mieć sumienie, żeby stać w kolejce po szemraną miksturę, wytworzoną przy pomocy linii komórkowych, pobranych od okrutnie zabitych dzieci w okresie płodowym? Czemu chcą faktycznie stać się kanibalami, przyjmującymi ludzkie komórki (choć bardzo maluteńkie)? To potworne!
Szczepionki się wstrzykuje, nikt ich nie zjada, więc o kanibalizmie nie ma mowy. A cała reszta twojego wywodu jest tak podszyta ideologią, że faktycznie - szkoda każdej szczepionki na ciebie, który naukę ma za nic. Tylko podpisz zobowiązanie, że nie oczekujesz leczenia w razie zachorowania. Na cokolwiek.
Szczepionki się wstrzykuje, nikt ich nie zjada, więc o kanibalizmie nie ma mowy. A cała reszta twojego wywodu jest tak podszyta ideologią, że faktycznie - szkoda każdej szczepionki na ciebie, który naukę ma za nic. Tylko podpisz zobowiązanie, że nie oczekujesz leczenia w razie zachorowania. Na cokolwiek. rozwiń
Avatar
___K___ / 2 maja 2021 r. o 11:16
+2
Jakie trzeba mieć sumienie, żeby stać w kolejce po szemraną miksturę, wytworzoną przy pomocy linii komórkowych, pobranych od okrutnie zabitych dzieci w okresie płodowym? Czemu chcą faktycznie stać się kanibalami, przyjmującymi ludzkie komórki (choć bardzo maluteńkie)? To potworne!
Szczepionki się wstrzykuje, nikt ich nie zjada, więc o kanibalizmie nie ma mowy. A cała reszta twojego wywodu jest tak podszyta ideologią, że faktycznie - szkoda każdej szczepionki na ciebie, który naukę ma za nic. Tylko podpisz zobowiązanie, że nie oczekujesz leczenia w razie zachorowania. Na cokolwiek.
Metoda przyjęcia jest obojętna - jedzenie, przeszczep, zastrzyk. Kanibalizm pozostaje kanibalizmem. Precz z nienawiścią i podłością, także pod pozorem naukowości. Sam decyduję o tym, co podpisuję. Jestem wolnym człowiekiem - a nie covidowym niewolnikiem.
Japolanku - pieprzysz głupoty. Słownik Języka Polskiego podaje: 1. zwyczaj rytualnego zjadania mięsa ludzkiego przez innych ludzi, do niedawna spotykany u niektórych ludów Afryki, Indonezji, Oceanii i wysp Morza Karaibskiego; ludożerstwo, antropofagia; 2. pożeranie osobników należących do tego same gatunku, zwykle w okresie głodu lub zagęszczenia populacji, powszechne u drapieżników, zwłaszcza wśród owadów Więc zanim napiszesz coś o kanibalizmie, zrozum jego definicję.
głupoty. Słownik Języka Polskiego podaje: 1. zwyczaj rytualnego zjadania mięsa ludzkiego przez innych ludzi, do niedawna spotykany u niektórych ludów Afryki, Indonezji, Oceanii i wysp Morza Karaibskiego; ludożerstwo, antropofagia; 2. pożeranie osobników należących do tego same gatunku, zwykle w okresie głodu lub zagęszczenia populacji, powszechne u drapieżników, zwłaszcza wśród owadów Więc zanim napiszesz coś o kanibalizmie, zrozum jego definicję. rozwiń
Avatar
Bigos / 2 maja 2021 r. o 11:10
-2
Wierzmy medycynie. Wszak to ona nie zważając na ludzkie ofiary w Oświęcimiu wprowadziła metody opracowane przez Mengele. Mengele wiecznie żywy. Zabijał jednych, żeby leczyć drugich. To jest właśnie medycyna. Może Żydzi mają rację tańcząc sobie na lotnisku w stolicy Polin?????????????????????????????
Avatar
Japolan / 2 maja 2021 r. o 11:01
-3
Jakie trzeba mieć sumienie, żeby stać w kolejce po szemraną miksturę, wytworzoną przy pomocy linii komórkowych, pobranych od okrutnie zabitych dzieci w okresie płodowym? Czemu chcą faktycznie stać się kanibalami, przyjmującymi ludzkie komórki (choć bardzo maluteńkie)? To potworne!
Szczepionki się wstrzykuje, nikt ich nie zjada, więc o kanibalizmie nie ma mowy. A cała reszta twojego wywodu jest tak podszyta ideologią, że faktycznie - szkoda każdej szczepionki na ciebie, który naukę ma za nic. Tylko podpisz zobowiązanie, że nie oczekujesz leczenia w razie zachorowania. Na cokolwiek.
Metoda przyjęcia jest obojętna - jedzenie, przeszczep, zastrzyk. Kanibalizm pozostaje kanibalizmem. Precz z nienawiścią i podłością, także pod pozorem naukowości. Sam decyduję o tym, co podpisuję. Jestem wolnym człowiekiem - a nie covidowym niewolnikiem.
Metoda przyjęcia jest obojętna - jedzenie, przeszczep, zastrzyk. Kanibalizm pozostaje kanibalizmem. Precz z nienawiścią i podłością, także pod pozorem naukowości. Sam decyduję o tym, co podpisuję. Jestem wolnym człowiekiem - a nie covidowym niewolnikiem. rozwiń
Avatar
niezarejestrowany / 1 maja 2021 r. o 21:45
-33
Jaki sens jest szczepić się przeciwko chorobie, która u 8-9 osób na 10 przebiega bezobjawowo (czyli nia ma choroby), a szczepionka nie zapewnia, że się nie zachoruje, a osoby zaszczepione dalej mogą przenosić wirusa i zakażać innych tak samo jak niezaszczepione?
Avatar
Japolan / 1 maja 2021 r. o 23:23
-36
Jakie trzeba mieć sumienie, żeby stać w kolejce po szemraną miksturę, wytworzoną przy pomocy linii komórkowych, pobranych od okrutnie zabitych dzieci w okresie płodowym? Czemu chcą faktycznie stać się kanibalami, przyjmującymi ludzkie komórki (choć bardzo maluteńkie)? To potworne!
Avatar
___K___ / 2 maja 2021 r. o 11:16
+2
Jakie trzeba mieć sumienie, żeby stać w kolejce po szemraną miksturę, wytworzoną przy pomocy linii komórkowych, pobranych od okrutnie zabitych dzieci w okresie płodowym? Czemu chcą faktycznie stać się kanibalami, przyjmującymi ludzkie komórki (choć bardzo maluteńkie)? To potworne!
Szczepionki się wstrzykuje, nikt ich nie zjada, więc o kanibalizmie nie ma mowy. A cała reszta twojego wywodu jest tak podszyta ideologią, że faktycznie - szkoda każdej szczepionki na ciebie, który naukę ma za nic. Tylko podpisz zobowiązanie, że nie oczekujesz leczenia w razie zachorowania. Na cokolwiek.
Metoda przyjęcia jest obojętna - jedzenie, przeszczep, zastrzyk. Kanibalizm pozostaje kanibalizmem. Precz z nienawiścią i podłością, także pod pozorem naukowości. Sam decyduję o tym, co podpisuję. Jestem wolnym człowiekiem - a nie covidowym niewolnikiem.
Japolanku - pieprzysz głupoty. Słownik Języka Polskiego podaje: 1. zwyczaj rytualnego zjadania mięsa ludzkiego przez innych ludzi, do niedawna spotykany u niektórych ludów Afryki, Indonezji, Oceanii i wysp Morza Karaibskiego; ludożerstwo, antropofagia; 2. pożeranie osobników należących do tego same gatunku, zwykle w okresie głodu lub zagęszczenia populacji, powszechne u drapieżników, zwłaszcza wśród owadów Więc zanim napiszesz coś o kanibalizmie, zrozum jego definicję.
głupoty. Słownik Języka Polskiego podaje: 1. zwyczaj rytualnego zjadania mięsa ludzkiego przez innych ludzi, do niedawna spotykany u niektórych ludów Afryki, Indonezji, Oceanii i wysp Morza Karaibskiego; ludożerstwo, antropofagia; 2. pożeranie osobników należących do tego same gatunku, zwykle w okresie głodu lub zagęszczenia populacji, powszechne u drapieżników, zwłaszcza wśród owadów Więc zanim napiszesz coś o kanibalizmie, zrozum jego definicję. rozwiń
Avatar
Bigos / 2 maja 2021 r. o 11:10
-2
Wierzmy medycynie. Wszak to ona nie zważając na ludzkie ofiary w Oświęcimiu wprowadziła metody opracowane przez Mengele. Mengele wiecznie żywy. Zabijał jednych, żeby leczyć drugich. To jest właśnie medycyna. Może Żydzi mają rację tańcząc sobie na lotnisku w stolicy Polin?????????????????????????????
Avatar
Japolan / 2 maja 2021 r. o 11:01
-3
Jakie trzeba mieć sumienie, żeby stać w kolejce po szemraną miksturę, wytworzoną przy pomocy linii komórkowych, pobranych od okrutnie zabitych dzieci w okresie płodowym? Czemu chcą faktycznie stać się kanibalami, przyjmującymi ludzkie komórki (choć bardzo maluteńkie)? To potworne!
Szczepionki się wstrzykuje, nikt ich nie zjada, więc o kanibalizmie nie ma mowy. A cała reszta twojego wywodu jest tak podszyta ideologią, że faktycznie - szkoda każdej szczepionki na ciebie, który naukę ma za nic. Tylko podpisz zobowiązanie, że nie oczekujesz leczenia w razie zachorowania. Na cokolwiek.
Metoda przyjęcia jest obojętna - jedzenie, przeszczep, zastrzyk. Kanibalizm pozostaje kanibalizmem. Precz z nienawiścią i podłością, także pod pozorem naukowości. Sam decyduję o tym, co podpisuję. Jestem wolnym człowiekiem - a nie covidowym niewolnikiem.
Metoda przyjęcia jest obojętna - jedzenie, przeszczep, zastrzyk. Kanibalizm pozostaje kanibalizmem. Precz z nienawiścią i podłością, także pod pozorem naukowości. Sam decyduję o tym, co podpisuję. Jestem wolnym człowiekiem - a nie covidowym niewolnikiem. rozwiń
Avatar
___K___ / 2 maja 2021 r. o 09:37
+5
Jakie trzeba mieć sumienie, żeby stać w kolejce po szemraną miksturę, wytworzoną przy pomocy linii komórkowych, pobranych od okrutnie zabitych dzieci w okresie płodowym? Czemu chcą faktycznie stać się kanibalami, przyjmującymi ludzkie komórki (choć bardzo maluteńkie)? To potworne!
Szczepionki się wstrzykuje, nikt ich nie zjada, więc o kanibalizmie nie ma mowy. A cała reszta twojego wywodu jest tak podszyta ideologią, że faktycznie - szkoda każdej szczepionki na ciebie, który naukę ma za nic. Tylko podpisz zobowiązanie, że nie oczekujesz leczenia w razie zachorowania. Na cokolwiek.
Szczepionki się wstrzykuje, nikt ich nie zjada, więc o kanibalizmie nie ma mowy. A cała reszta twojego wywodu jest tak podszyta ideologią, że faktycznie - szkoda każdej szczepionki na ciebie, który naukę ma za nic. Tylko podpisz zobowiązanie, że nie oczekujesz leczenia w razie zachorowania. Na cokolwiek. rozwiń
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 2 maja 2021 r. o 07:58
+8
I znowu sukces "RZĄDU " - "w Polsce zaszczepiło się w majowy weckend 10 000 ludzi " PROPAGANDA - PROPAGANDA - PROPAGANDA
Avatar
Japolan / 1 maja 2021 r. o 23:23
-36
Jakie trzeba mieć sumienie, żeby stać w kolejce po szemraną miksturę, wytworzoną przy pomocy linii komórkowych, pobranych od okrutnie zabitych dzieci w okresie płodowym? Czemu chcą faktycznie stać się kanibalami, przyjmującymi ludzkie komórki (choć bardzo maluteńkie)? To potworne!
Avatar
niezarejestrowany / 1 maja 2021 r. o 21:45
-33
Jaki sens jest szczepić się przeciwko chorobie, która u 8-9 osób na 10 przebiega bezobjawowo (czyli nia ma choroby), a szczepionka nie zapewnia, że się nie zachoruje, a osoby zaszczepione dalej mogą przenosić wirusa i zakażać innych tak samo jak niezaszczepione?
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie. Jednego dnia ogłosili przetarg na dwie obwodnice
galeria

Lubelskie. Jednego dnia ogłosili przetarg na dwie obwodnice

Zamość i Szczebrzeszyn będą miały obwodnice. Drogowcy właśnie ogłosili odpowiedni przetarg.

Jak zrobić idealny koktajl? Barmanka z Lublina o drinkach i konkursie World Class
Magazyn

Jak zrobić idealny koktajl? Barmanka z Lublina o drinkach i konkursie World Class

Rozmowa z Olgą Palamarchuk, barmanką z Lublina, uczestniczką ogólnopolskiego konkursu barmańskiego World Class.

Nie ma mocnych na reklamową brzydotę. "Wolna amerykanka"

Nie ma mocnych na reklamową brzydotę. "Wolna amerykanka"

Mimo tego, że miasto Puławy uchodzi za rozwinięte, to wobec reklamowego chaosu psującego estetykę przestrzeni publicznych jest zupełnie bezradne. Nie prowadzi w tym względzie żadnej polityki. W efekcie na ogrodzeniach i budynkach latami może wisieć niemal wszystko.

Chełm. Tłumy na pl. Łuczkowskiego, bo zjechały foodtrucki
zdjęcia
galeria

Chełm. Tłumy na pl. Łuczkowskiego, bo zjechały foodtrucki

Dawno nie widziany ruch i gwar wrócił na plac Łuczkowskiego w Chełmie. Miesiące covidowej pustki szybko wypełnili amatorzy orientalnej gastronomii. Wszystko za sprawą weekendowego karawaningu foodtrucków, który właśnie zawitał do Chełma.

Lublin. Dawno nie było takiej imprezy. Wszystkie pierogi świata
zdjęcia
galeria

Lublin. Dawno nie było takiej imprezy. Wszystkie pierogi świata

Japońskie, hiszpańskie, tybetańskie. Do niedzieli można skosztować najbardziej wyszukanych pierogów.

Młodzi Białorusini manifestowali w Lublinie. Ich koledzy stają przed sądem
zdjęcia
galeria

Młodzi Białorusini manifestowali w Lublinie. Ich koledzy stają przed sądem

Piątkowa pikieta w centrum Lublina to wyraz solidarności młodych Białorusinów z kolegami, którzy zostali w ojczyźnie.

Górnik Łęczna zagra z Odrą Opole, czyli przełamać złą passę

Górnik Łęczna zagra z Odrą Opole, czyli przełamać złą passę

W sobotnie popołudnie nie potrafiący wygrać spotkania od pierwszego kwietnia Górnik Łęczna zagra u siebie z Odrą Opole. Czy zielono-czarni przywitają się po przerwie spowodowanej obostrzeniami ze swoimi kibicami zwycięstwem, które pozwoli im nadal marzyć o awansie do PKO BP Ekstraklasy

Trzy młode sokoły w puławskim gnieździe dostały obrączki
galeria

Trzy młode sokoły w puławskim gnieździe dostały obrączki

Para sokołów wędrownych gniazdująca na kominie elektrociepłowni Grupy Azoty "Puławy" doczekała się trzech młodych potomków. W piątek zaobrączkowali je przedstawiciele Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego.

Lublin. Drugi dzień ze slalomem

Lublin. Drugi dzień ze slalomem

Nie tylko kierowcom poruszającym się własnymi samochodami dają się we znaki prace prowadzone na remontowanym odcinku ul. Nałkowskich, gdzie wprowadzono ruch wahadłowy.

Lublin. Spór o nowy stadion żużlowy. Mieszkańcy Skarpy nie chcą takiego sąsiada
galeria

Lublin. Spór o nowy stadion żużlowy. Mieszkańcy Skarpy nie chcą takiego sąsiada

Tylko nie koło nas – mówi część mieszkańców os. Skarpa przeciwna budowie stadionu żużlowego na terenach po klubie jeździeckim. Ratusz twierdzi, że nie ma innego miejsca pod taką budowę. – A po co w ogóle taki wydatek? – pyta Lubelski Ruch Miejski.

Z Odry wyłowiono ciało. Policja potwierdza, że to jeden z zaginionych chłopców
wideo
film

Z Odry wyłowiono ciało. Policja potwierdza, że to jeden z zaginionych chłopców

Policja potwierdziła, że uczestnicy akcji poszukiwawczej na Odrze wyłowili ciało chłopca. Okazało się, że to 13-letni Filip – jeden z poszukiwanych nastolatków.

Strażacy w akademiku UMCS. Specjalnie go wybrali
zdjęcia
galeria

Strażacy w akademiku UMCS. Specjalnie go wybrali

Straż wybrała „Helios” na miejsce ćwiczeń. Chodziło o wybranie wysokiego budynku.

Lublin. To nie Wehrmacht. Zagadkowe odkrycie za dawną odzieżówką
zdjęcia
galeria

Lublin. To nie Wehrmacht. Zagadkowe odkrycie za dawną odzieżówką

Dwa ludzkie szkielety odkryto podczas prac ziemnych przy budowie bloku mieszkalnego blisko ul. Spokojnej. Tym razem nie są to szczątki żołnierzy Wehrmachtu, tylko co najmniej 400-letnie pochówki.

Program TV 14-16 maja 2021. Co warto zobaczyć w telewizji?
14 maja 2021, 20:00

Program TV 14-16 maja 2021. Co warto zobaczyć w telewizji?

Weekend w naziemnej telewizji cyfrowej przebiegnie pod znakiem filmów rozrywkowych. Będą produkcje fantasy, takie jak "Władca Pierścieni", komedie romantyczne w stylu "Seksu w wielkim mieście" i mocne thrillery pokroju "Infiltracji" Scorsese. Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Podlasie kontra Lewart, ważne mecze Stali Kraśnik i Orląt Spomlek
film

Podlasie kontra Lewart, ważne mecze Stali Kraśnik i Orląt Spomlek

Na osiem kolejek przed zakończeniem sezonu znamy tak naprawdę tylko dwóch spadkowiczów. To Hetman Zamość i Jutrzenka Giebułtów. Cztery drużyny z naszego regionu walczą o utrzymanie, ale każda ma jeszcze szansę na pozostanie w III lidze. W sobotę ważne mecze mają przed sobą zwłaszcza: Podlasie, Lewart i Stal Kraśnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!