Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 czerwca 2019 r.
9:52

Lublin: Kolizja rowerzysty z samochodem. Zobacz niebezpieczną sytuację [wideo]

5 48 A A

Rowerzysta jechał po drodze rowerowej i na przejeździe zderzył się z innym autem. Nasz Czytelnik przysłał nam filmik z tego zdarzenia i apeluje o ostrożność, aby takie sytuacje się już nie powtarzały.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zdarzenie miało miejsce na ścieżce rowerowej w Lublinie przy ul. Elsnera.

– Do takich sytuacji dochodzi bardzo często, zawsze udawało mi się wyhamować. Jednak tego dnia jechałem starszym rowerem, w którym droga hamowania była troszkę dłuższa. Niestety, bardzo dużo kierowców nie traktuje rowerzysty jako pojazd i pomimo znaku A-7 (ustąp pierwszeństwa - dop. red.), zwracają uwagę, czy coś nie jedzie na ulicy i zatrzymują się dopiero przed jezdnią dla samochodów. Ten kierowca także próbował się tłumaczyć, "że był już na przejściu, kiedy na niego wjechałem", ale po krótkiej dyskusji przyznał swoja winę i rozstaliśmy się w przyjaznej atmosferze. Jednak wolałbym, aby edukacją kierowców zajmowały się Ośrodki Szkolenia, Policja, media a nie edukować poprzez takie zdarzenia – pisze nasz Czytelnik.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
rowerzysta od 30 lat / 6 czerwca 2019 o 13:56
+19
Ewidentnie widać na nagraniu, że chciał przywalić w ten samochód... no to przywalił. Ja tam zawsze zwalniam przed takimi przejazdami, może dzięki temu nie miałem nigdy takich "atrakcji". A gościowi proponuję szybciej jechać na rowerze, jeszcze szybciej...
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 15:05
+10
Ten "rowerzysta" mocno przyczynił się do tego zdarzenia. Wygląda na to, że celowo uderzył w ten samochód i tyle.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 13:44
+10
Nie no, piaskownica. Jeden i drugi dobry, dojeżdżając do przejazdu rowerowego powinien zwolnić, zachować ostrożność, film wskazuje, że rowerzysta ma niesprawne hamulce. Codziennie dojeżdżam do pracy rowerem i takich problemów nie mam - bo nie zachowuję się jak manekin zderzeniowy jak większość rowerzystów z przekonaniem, że "INO JO I NIC WIĘCY". Rowerzyści nawet siebie wzajemnie nie widzą na ścieżkach, dochodzi do kolizji, niewiedza dotycząca przepisów, a przede wszystkim zdrowego rozsądku wśród "sezonowców" jest zatrwarzająca, a nawet żadna.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 11:56
+10
"Nika To niech przestrzegają schodzenia z rowerów na zwykłym przejściu." - na zwykłym przejściu nie powinno być w ogóle nikogo na rowerze, bo do zwykłych przejść prowadzą chodniki (a nie drogi rowerowe) po których nie można jeździć rowerem. Więc albo jeżdżenie rowerem po chodnikach i przejściach jest dozwolone - albo nie.
Avatar
Anka / 6 czerwca 2019 o 10:18
+10
Wina kierowcy jest ewidentna. W dodatku, w oczekiwaniu na wjazd na skrzyżowanie, stoi na przejściu dla pieszych, blokując je. Potem wymusza pierwszeństwo przejazdu na ścieżce rowerowej.
Avatar
Kabaret drogowy / 6 czerwca 2019 o 19:26
+9
"Zderzenie bałwana z baranem", tak to wygląda na tym filmiku i taki powinien być tytuł tego artykułu. Który z nich to baran a który bałwan sami sobie ustalcie. Jeden chyba dłubał w nosie i bujał w obłokach zajeżdżając drogę, a drugi "pędził" prawie do samego końca na dezelu bez sprawnych hamulców (jak sam dał do zrozumienia). Ludzie, myślcie trochę, to naprawdę nie boli!!! Kierowcy, trochę więcej uwagi na to co się dzieje nie tylko z przodu, ale też z prawa i z lewa, a rowerzyści trochę wolniej na tych przejazdach, bo często wpadacie na nie jak meteory, bez oceny sytuacji, bo tak was ścieżka prowadzi, bo im szybciej wjadę na przejazd przed nadjeżdżającym autem to JA już mam pierwszeństwo. Chyba życie i zdrowie jest ważniejsze niż konfrontacja z "blaszanką". Z obu stron wystarczy trochę więcej wyobraźni, uwagi i przewidywania, a nie będzie takich sytuacji jak ta na tym filmiku. Każdy ma OCZY i ROZUM i powinien ich używać dla własnego (przede wszystkim) i innych bezpieczeństwa!!!
"Zderzenie bałwana z baranem", tak to wygląda na tym filmiku i taki powinien być tytuł tego artykułu. Który z nich to baran a który bałwan sami sobie ustalcie. Jeden chyba dłubał w nosie i bujał w obłokach zajeżdżając drogę, a drugi "pędził" prawie do samego końca na dezelu bez sprawnych hamulców (jak sam dał do zrozumienia). Ludzie, myślcie trochę, to naprawdę nie boli!!! Kierowcy, trochę więcej uwagi na to co się dzieje nie tylko z przodu, ale też z prawa i z lewa, a rowerzyści trochę wolniej na tych przejazdach, bo czę... rozwiń
Avatar
kamyk / 6 czerwca 2019 o 11:46
+8
Każdy by chciał mieć pierwszeństwo przejazdu. Ale tak się nie da bez zdrowego rozsądku. Jestem kierową na co dzień a po południu z dziećmi na rowerach jeździmy. Uczę je żeby się zatrzymały przed przejściem dla pieszych i rowerów i rozejrzały czy mogą wjechać bezpiecznie bo przecież auto nie staje w miejscu jak rowerzystę zobaczy
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 13:24
+6
"Rowerzysta to imbecyl, czemu nie zwolnił przed przejazdem ?" - gdy następnym razem imbecyl będzie kierować ciężarówką, to napiszesz to samo
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 12:18
+6
"To niech przestrzegają schodzenia z rowerów jak na zwykłym przejściu." - póki co to poruszanie się pieszo (nawet prowadząc rower) po przejeździe rowerowym jest zabronione. Droga rowerowa i przejazd rowerowy służą do jazdy rowerem i nie można po nich chodzić. Identycznie jest z chodnikami i przejściami dla pieszych, po których nie można jeździć niczym (także rowerem), bo służą one do poruszania się wyłącznie pieszo.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 12:15
+6
"To niech przestrzegają schodzenia z rowerów jak na zwykłym przejściu." - tyle, że nawet przeprowadzanie roweru po zwykłym przejściu nie gwarantuje bezpieczeństwa.
Avatar
T / 8 czerwca 2019 o 08:36
+2
Tyle się mówi o zasadzie ograniczonego zaufania - ostatnio mam wrażenie, że rowerzyści czyja się jak królowie dróg i nie stosują tej zasady, a wymagają jej od innych. Mam kolegę, bardzo pro rowerowego i lubi się czepiać jak to nie szanuje się kierowców. A jak z nim pojechałem kiedyś na wycieczkę rowerową to na zmianę, a to ścieżka, a to chodnik, a to droga i nie zwracał uwagi na innych.
Avatar
Kierowca / 7 czerwca 2019 o 11:17
-3
Kierowcy, trochę więcej uwagi na to co się dzieje nie tylko z przodu, ale też z prawa i z lewa, a rowerzyści trochę wolniej na tych przejazdach, bo często wpadacie na nie jak meteory, bez oceny sytuacji, bo tak was ścieżka prowadzi, bo im szybciej wjadę na przejazd przed nadjeżdżającym autem to JA już mam pierwszeństwo. Chyba życie i zdrowie jest ważniejsze niż konfrontacja z "blaszanką". Z obu stron wystarczy trochę więcej wyobraźni, uwagi i przewidywania, a nie będzie takich sytuacji jak ta na tym filmiku. Każdy ma OCZY i ROZUM i powinien ich używać dla własnego (przede wszystkim) i innych bezpieczeństwa!!!
 No tak, zgadzam się, że tak trzeba. Tylko w ten sposób budowanie odrębnych ścieżek rowerowych traci sens. Bo czas dojazdu do pracy rowerem się wydłuża. Kiedyś nie było ścieżki przy Elsnera i rowerem jechało sie ulicą. Można było grzać te 30km/h i nikt nie zajechał drogi bo samochody uważały kto jedzie ulicą z pierwszeństwem. Teraz jadąc po ścieżce trzeba uważać na włażących pieszych i samochody, których kierowcy po prostu nie znają przepisów. Konieczność zwalniania przed każdym przejazdem wydłuży czas dwukrotnie. To chyba lepiej budować wydzielone pasy na jezdni.
 No tak, zgadzam się, że tak trzeba. Tylko w ten sposób budowanie odrębnych ścieżek rowerowych traci sens. Bo czas dojazdu do pracy rowerem się wydłuża. Kiedyś nie było ścieżki przy Elsnera i rowerem jechało sie ulicą. Można było grzać te 30km/h i nikt nie zajechał drogi bo samochody uważały kto jedzie ulicą z pierwszeństwem. Teraz jadąc po ścieżce trzeba uważać na włażących pieszych i samochody, których kierowcy po prostu nie znają przepisów. Konieczność zwalniania przed każdym przejazdem wydłuży czas dwukrotnie. To chyba lep... rozwiń
Avatar
K / 6 czerwca 2019 o 21:48
-1
Super ze tego kierowce puściłeś, teraz może mieć szansę znowu kogoś zabić. Bezmyślny uzytkowniku roweru masz obowiązek zgłosic ten wypadek. Skąd wiesz, ze kieorwca niew być nacpany i dlatego cie nie zobaczył.
Skąd wiesz, że rowerzysta nie był nacpany? Wjechał na przejście, jakby nie miał instynktu samozachowawczego!
Avatar
Kabaret drogowy / 6 czerwca 2019 o 19:26
+9
"Zderzenie bałwana z baranem", tak to wygląda na tym filmiku i taki powinien być tytuł tego artykułu. Który z nich to baran a który bałwan sami sobie ustalcie. Jeden chyba dłubał w nosie i bujał w obłokach zajeżdżając drogę, a drugi "pędził" prawie do samego końca na dezelu bez sprawnych hamulców (jak sam dał do zrozumienia). Ludzie, myślcie trochę, to naprawdę nie boli!!! Kierowcy, trochę więcej uwagi na to co się dzieje nie tylko z przodu, ale też z prawa i z lewa, a rowerzyści trochę wolniej na tych przejazdach, bo często wpadacie na nie jak meteory, bez oceny sytuacji, bo tak was ścieżka prowadzi, bo im szybciej wjadę na przejazd przed nadjeżdżającym autem to JA już mam pierwszeństwo. Chyba życie i zdrowie jest ważniejsze niż konfrontacja z "blaszanką". Z obu stron wystarczy trochę więcej wyobraźni, uwagi i przewidywania, a nie będzie takich sytuacji jak ta na tym filmiku. Każdy ma OCZY i ROZUM i powinien ich używać dla własnego (przede wszystkim) i innych bezpieczeństwa!!!
"Zderzenie bałwana z baranem", tak to wygląda na tym filmiku i taki powinien być tytuł tego artykułu. Który z nich to baran a który bałwan sami sobie ustalcie. Jeden chyba dłubał w nosie i bujał w obłokach zajeżdżając drogę, a drugi "pędził" prawie do samego końca na dezelu bez sprawnych hamulców (jak sam dał do zrozumienia). Ludzie, myślcie trochę, to naprawdę nie boli!!! Kierowcy, trochę więcej uwagi na to co się dzieje nie tylko z przodu, ale też z prawa i z lewa, a rowerzyści trochę wolniej na tych przejazdach, bo czę... rozwiń
Avatar
JaJacek / 6 czerwca 2019 o 16:14
-4
LGBTy uważają ze wszystko im można i oto skutki.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 15:05
+10
Ten "rowerzysta" mocno przyczynił się do tego zdarzenia. Wygląda na to, że celowo uderzył w ten samochód i tyle.
Avatar
Lubelak / 6 czerwca 2019 o 14:19
+3
"Rowerzysta to imbecyl, czemu nie zwolnił przed przejazdem ?" wydaje mi się, że zwolnił. Jechał jakieś 10km/h, a wcześniej jest długa górka, z której można bez pedałowania rozpędzić się do 30km/h.
Przecież to stary Romet, widac na ostatnim kadrze. To szybciej niz 15km/h nie pojedzie.I tez nie zahamuje na jednym metrze. Ale nie każdy ma też nowy rower z v-brake lub tarczowymi. Jakby jechał miejskim toby też nie wyhamował a po drugie miejskie sa takie cięzkie, że drzwi to by juz nowe trzeba było. A dla wszystkich mądrych proponuje analizę: kto miał jakie znaki i kto miał piewszeństwo ?
Przecież to stary Romet, widac na ostatnim kadrze. To szybciej niz 15km/h nie pojedzie.I tez nie zahamuje na jednym metrze. Ale nie każdy ma też nowy rower z v-brake lub tarczowymi. Jakby jechał miejskim toby też nie wyhamował a po drugie miejskie sa takie cięzkie, że drzwi to by juz nowe trzeba było. A dla wszystkich mądrych proponuje analizę: kto miał jakie znaki i kto miał piewszeństwo ? rozwiń
Avatar
. / 6 czerwca 2019 o 14:17
+2
Przecież widać że zwolnił przed samym przejściem
 Owszem, widać że NIE zwolnił.
Avatar
Gość / 6 czerwca 2019 o 13:56
-2
Rowerzysta to imbecyl, czemu nie zwolnił przed przejazdem ?? zasada ograniczonego zaufania, kolizja na własne życzenie i jeszcze ma pretensje i do gazety wysyła, 13 latek ma więcej rozumu.
 Od ciebie to i 2 latek ma więcej. Masz chociaż prawo jezdy? Wydaje mi się, że nie masz zielonego pojęcia o przepisach ruchu drogowego, więc po co się wypowiadasz.
Avatar
rowerzysta od 30 lat / 6 czerwca 2019 o 13:56
+19
Ewidentnie widać na nagraniu, że chciał przywalić w ten samochód... no to przywalił. Ja tam zawsze zwalniam przed takimi przejazdami, może dzięki temu nie miałem nigdy takich "atrakcji". A gościowi proponuję szybciej jechać na rowerze, jeszcze szybciej...
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Złota Setka 2018. Nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny po raz 23 [zdjęcia]
galeria

Złota Setka 2018. Nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny po raz 23 [zdjęcia] 0 1

Podczas uroczystej gali nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny 2018. To już XXIII edycja rankingu Złota Setka. Po raz pierwszy doceniliśmy też wyjątkowe przedsiębiorstwa dzielące z nami przekonanie, że warto działać ekologicznie i w rodzinie.

Gigantyczne odszkodowanie za dzieciństwo w więzieniu. Pierwszy taki wyrok

Gigantyczne odszkodowanie za dzieciństwo w więzieniu. Pierwszy taki wyrok 0 4

Córka Żołnierzy Wyklętych wywalczyła zadośćuczynienie za narodziny i dzieciństwo spędzone w więzieniu. Sąd przyznał jej milion złotych. Magdalena Zarzycka - Redwan nie wyklucza apelacji.

Wierzchowiska zalane po ulewie. Ewakuowano 80 osób, pracuje ponad 120 strażaków
Zdjęcia z drona
galeria

Wierzchowiska zalane po ulewie. Ewakuowano 80 osób, pracuje ponad 120 strażaków 176 13

Wierzchowiska Pierwsze i Drugie (pow. janowski) zostały zalane po ogromnej ulewie jaka przeszła nad tym terenem. Na miejscu pracuje ponad 120 strażaków.

Losy górek czechowskich rozstrzygną się po niedzieli. Prezydent złożył projekt studium
PILNE
galeria

Losy górek czechowskich rozstrzygną się po niedzieli. Prezydent złożył projekt studium 61 47

Decydujący dla przyszłości górek czechowskich projekt studium przestrzennego został dziś złożony do Rady Miasta przez prezydenta Lublina. Już 27 czerwca radni mają głosować nad dokumentem

"Alarm dla Ziemi Lublin". Musimy działać teraz. Zostało nam tylko 11 lat

"Alarm dla Ziemi Lublin". Musimy działać teraz. Zostało nam tylko 11 lat 0 4

Rozmowa z Przemysławem Stefaniakiem, organizatorem „Alarmu dla Ziemi Lublin” w sobotę, 22 czerwca, o godz. 17.30 przed lubelskim Ratuszem (plac Łokietka)

Tabliczka z ostrzeżeniem zamiast ratownika. Sezon się nie zaczął a już sześć osób utonęło

Tabliczka z ostrzeżeniem zamiast ratownika. Sezon się nie zaczął a już sześć osób utonęło 4 3

Sezon jeszcze się nie zaczął, a w województwie lubelskim utonęło w tym roku już sześć osób. Część kąpielisk i miejsc wykorzystywanych do kąpieli zacznie działać pod koniec czerwca

Poczta Polska jeździ scanią w gazie na trasie Lublin-Warszawa-Lublin

Poczta Polska jeździ scanią w gazie na trasie Lublin-Warszawa-Lublin 0 8

Scania zasilana gazem LNG jest testowana przez Pocztę Polską na trasie Lublin-Warszawa-Lublin. To kolejny krok w kierunku ekologicznych pojazdów.

Trzech zawodników odchodzi z Górnika Łęczna

Trzech zawodników odchodzi z Górnika Łęczna 0 3

Mateusz Cetnarski i Kacper Jodłowski nie będą w kolejnym sezonie występować w „zielono-czarnych” barwach. Dwaj pomocnicy rozwiązali swoje umowy z klubem z Łęcznej za porozumieniem stron. Z kolei do Gryfa Wejherowo przenosi się Filip Szewczyk

Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski - święto miłośników tradycyjnego jadła w Nałęczowie
22 czerwca 2019, 0:00

Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski - święto miłośników tradycyjnego jadła w Nałęczowie 0 0

To będzie święto trzech województw: lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego. 4. edycja Festiwalu "Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski" zawita do Nałęczowa. W dniach 22-23 czerwca na placu przed Urzędem Miejskim zorganizowane zostaną kiermasz i moc kulinarnych atrakcji.

Nowy odcinek S17 od Kurowa do węzła Skrudki już otwarty. 13 kilometrów w 7 minut [zdjęcia]
galeria

Nowy odcinek S17 od Kurowa do węzła Skrudki już otwarty. 13 kilometrów w 7 minut [zdjęcia] 15 38

13-kilometrów nowego odcinka S17 od Kurowa do węzła Skrudki to pierwszy z serii odcinków Lublina-Warszawa, które będą oddane w tym roku. Za dwa lata kierowcy pojadą ekspresówką od Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy – zapewnił podczas uroczystości otwarcia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Dyplomy rozdane, rok szkolny zakończony, czas na wakacje
galeria

Dyplomy rozdane, rok szkolny zakończony, czas na wakacje 0 5

Po porannych mszach świętych uczniowie puławskich szkół udali się do sal gimnastycznych, gdzie najlepsi z nich odebrali dyplomy i świadectwa z czerwonym paskiem. - Bezpiecznych, beztroskich wakacji, pełnych miłych niespodzianek - życzyła podczas szkolnej uroczystości, dyrektor ZSO nr 1, Marta Gładysz.

Przedsiębiorcy z lubelskiego sięgają po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich.

Przedsiębiorcy z lubelskiego sięgają po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich. 0 0

Eksperci NCBR zapraszają na wyjątkowe warsztaty 27 czerwca do Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Piłkarki Górnika Łęczna czekają na wyniki losowania do Ligi Mistrzyń

Piłkarki Górnika Łęczna czekają na wyniki losowania do Ligi Mistrzyń 0 0

Przed Górnikiem Łęczna ciekawa przerwa wakacyjna. Kilka zawodniczek zdecydowało się opuścić drużynę

Miasto ogłasza przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Już po raz trzeci

Miasto ogłasza przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Już po raz trzeci 0 10

Już trzeci raz władze miasta ogłaszają przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Wcześniej ceny proponowane przez dostawców przekraczały kwotę do wydania. Teraz miasto złagodziło o połowę swoje wymagania co do gwarancji na baterie. Nawet jeśli ceny od tego spadną, na dostawę i tak poczekamy długo

Szpital szuka dyrektora. Oferty tylko do piątku

Szpital szuka dyrektora. Oferty tylko do piątku 0 3

Jeszcze tylko do piątku można składać oferty w konkursie na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie.