Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lipca 2019 r.
20:30

Lublin: Linia kolejowa znów przejezdna, dzisiaj kursował tu pociąg. Woził materiały [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
82 29 A A

Dźwięk kolejowego klaksonu przez całą niedzielę towarzyszył mieszkańcom Węglina Południowego oraz południowego krańca Czubów. Na przebudowywaną linię kolejową dostarczano dziś materiały

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przez cały dzień przy lesie kursował pociąg towarowy, z którego wagonów zrzucany był tłuczeń mający służyć jako podsypka pod tor. Pryzmy kamiennego materiału ciągną się już na całej długości lasu Stary Gaj.

Przejezdność linii dla pociągów, na razie tylko na potrzeby trwających tu prac budowlanych, udało się przywrócić dzięki otworzeniu toru nad gotową już betonową konstrukcją przejścia podziemnego, które umożliwi przejście pod torami i połączy Czuby oraz las z wyspowy peronem między torami. Budowa samego peronu jest coraz bardziej zaawansowana, widać już fundamenty, rury do instalacji oświetleniowej oraz betonowe prefabrykaty: płyty i ścianki peronowe.

Dzisiejsze kursy pociągu przyciągnęły wielu ciekawskich na torowisko wzdłuż Starego Gaju, które i tak od dłuższego czasu służy w weekendy okolicznym mieszkańcom jako deptak. Polskie Linie Kolejowe zapowiadają, że regularny ruch pociągów między Lublinem a Dęblinem, także pasażerskich, zostanie przywrócony pod koniec września, początkowo tylko po jednym torze.

Dzięki temu możliwy stanie się przynajmniej częściowy powrót pociągów z uciążliwego dla pasażerów objazdu przez Lubartów, Parczew i Łuków oraz wznowienie kursów w kierunku Radomia, Krakowa, Katowic i Wrocławia.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rolnik / 7 lipca 2019 o 20:49
+24
Polskie Linie Kolejowe - kłamią. W jaki sposób może być przywrócony ruch pociągów na trasie Lublin - Dęblin pod koniec września, skoro w Piotrowicach (na trasie tejże linii kolejowej nr 7) nie ma wiaduktu kolejowego. Rok temu jadący ciężarówką tak przywalił w wiadukt, że trzeba było to rozebrać. Po dzień dzisiejszy stają tylko przyczółki wiaduktu - które też są do rozbiórki. Więc, dlaczego PLK kłamie ?! Wystarczy pojechać i zobaczyć.
Avatar
gość / 8 lipca 2019 o 08:10
+22
TO SĄ "OPOWIEŚCI Z MCHU I PAPROCI" CZYLI BAJKI DLA DZIECI. Pociągi może i we wrześniu wrócą, ale za rok. W Piotrowicach nie ma wiaduktu, w Miłocinie po przepuście jest dziura w ziemi a w Motyczu rok czasu budują przejście podziemne i końca prac nie widać. Do tego prace ziemne przy geometrii zakrętów. Sypanie tłucznia to takie mydlenie oczu podobnie jak stawianie słupów rok temu. Jaja były, jak PLK w ub. roku ogłosiły że planują zakupić czy wydzierżawić śmigłowiec do monitorowania postępu prac - było coś takiego w mediach, ale szybko zniknęło. Już 2 lata temu trąbiono że wszystko idzie zgodnie z planem a było wiadomo że nic z tego nie będzie i teraz jest podobnie.
TO SĄ "OPOWIEŚCI Z MCHU I PAPROCI" CZYLI BAJKI DLA DZIECI. Pociągi może i we wrześniu wrócą, ale za rok. W Piotrowicach nie ma wiaduktu, w Miłocinie po przepuście jest dziura w ziemi a w Motyczu rok czasu budują przejście podziemne i końca prac nie widać. Do tego prace ziemne przy geometrii zakrętów. Sypanie tłucznia to takie mydlenie oczu podobnie jak stawianie słupów rok temu. Jaja były, jak PLK w ub. roku ogłosiły że planują zakupić czy wydzierżawić śmigłowiec do monitorowania postępu prac - było coś takiego w mediach, ale szybk... rozwiń
Avatar
kondukt-or / 7 lipca 2019 o 21:25
+20
Sukces niebywały,po prawie roku od przerwania prac można dojechać składem towarowym do Starego Lasu. Czy jest promocja biletów?
Avatar
kierowca co tamtędy jeździ / 7 lipca 2019 o 21:33
+19
To sie nadaje do telewizji - wiaduktu kolejowego w Piotrwicach nad drogą wojewódzką nie ma, nikt go nie buduje, a PIS opowiada, że we wrześniu tego roku bedą tamtędy pociągi jeździły ! Gdzie są granice robienia z ludzi idiotów przez PIS-owskiego ministra transportu ????
Avatar
Gość / 8 lipca 2019 o 08:15
+18
Czy jak we wrzesniu nie bedzie pociagow a przeciez wiadomo ze to nierealne to polecinjakas glowa za gadanie takich bzdur ? Czy w tej panstwowej przechowywalni ludzi istnieje jakas odpowiedzialnosc ?
Avatar
Gość / 8 lipca 2019 o 01:01
+18
Szkoda że w w latach 2013-2015 zepsuto przetarg, bo już by było po wszystkim, ponadto Włosi nie są solidni i porzucili już wiele budów
Avatar
optymista 500+ / 7 lipca 2019 o 21:35
+18
Przed wyborami przyjedzie jakaś dyzma lub inny nikodem, przetnie wstęgę i pociągi będą śmigać, że hej;-)
Avatar
widzący z Lublina / 7 lipca 2019 o 22:52
+17
do września to chyba będzie raczej bajka o p(i)sie, który jeździł koleją ;-)
Avatar
Emil / 8 lipca 2019 o 09:00
+16
Brakuje wiaduktu nad Diamentową. Do września zbudują? Gdzie takie cuda? Trasa po drodze poorana. Komu opowiadacie te bajki!
Avatar
Gość / 7 lipca 2019 o 22:16
+15
To sie nadaje do telewizji - wiaduktu kolejowego w Piotrwicach nad drogą wojewódzką nie ma, nikt go nie buduje, a PIS opowiada, że we wrześniu tego roku bedą tamtędy pociągi jeździły ! Gdzie są granice robienia z ludzi idiotów przez PIS-owskiego ministra transportu ????
 Mały objazd po świeżym kartoflisku i wszystko będzie OK
Avatar
Dr_Aqula / 8 lipca 2019 o 13:12
+5
Dlaczego stacja Lublin Zachód jest zlokalizowana w lesie bez dróg dojazdowych i parkingów?  Ludzie ekscytują się górkami czechowskimi nie widząc innych planistycznych absurdów!!!
Też mnie to zadziwia. Ale dowiedziałam się niedawno, jest taki profil na FB, że to nie będzie stacja tylko przystanek. Generalnie dla lokalsów. A więc nie planuje się dróg dojazdowych ani parkingów. Szczerze? Tam nie ma na to miejsca. Będzie biegła ścieżka dla pieszych do torów po zboczu od ul. Szafirowej/ul. Węglinek. Podobno wzdłuż płotu posesji, która się tam znajduje. Może nawet oświetlona. Może nawet będą biletomaty. Od pętli autobusowej przy Granitowej to jest spory kawałek przez osiedle. Tak z 15 minut szybkim marszem, z walizką na pewno dłużej. Więc to jest dla zdrowych i sprawnych raczej. Ale jak sobie pasażer znajdzie miejsce na swoje auto gdzieś przy bloku to sobie tam gdzieś ew. zaparkuje. Pewnie w okolicy pojawi się więcej szlabanów pod blokami w związku z tym. Ogólnie wygląda mi to na taką partyzantkę.
Dodać mogę tylko, że z tej części miasta dojazd na PKP Główny jest dość dobry (10-15 minut autobusem). Taxi też w miarę tanio bo to kilka km. Śmiem sądzić, że nawet  jak ten peron powstanie to autobusem będzie wciąż łatwiej i szybciej dotrzeć na PKP Główny niż na ten peron. Jak ktoś będzie musiał dojść na przystanek na JPII (10min) i wsiąść w autobus aby potem 15 minut iść od niego na peron bez biletomatu to prędzej dojedzie na PKP Główny. Logistyczny totalny bubel za grube miliony. Lepiej by było jakby te pieniądze poszły na halę nad peronami na PKP Głównym, przynajmniej by człowiek mógł zaczekać w miarę normalnych warunkach na pociąg a nie pod pseudodaszkiem nie chroniącym przed warunkami atmosferycznymi.
Dodać mogę tylko, że z tej części miasta dojazd na PKP Główny jest dość dobry (10-15 minut autobusem). Taxi też w miarę tanio bo to kilka km. Śmiem sądzić, że nawet  jak ten peron powstanie to autobusem będzie wciąż łatwiej i szybciej dotrzeć na PKP Główny niż na ten peron. Jak ktoś będzie musiał dojść na przystanek na JPII (10min) i wsiąść w autobus aby potem 15 minut iść od niego na peron bez biletomatu to prędzej dojedzie na PKP Główny. Logistyczny totalny bubel za grube miliony. Lepiej by było jakby te pieniądze poszły na ... rozwiń
Avatar
Murarz / 8 lipca 2019 o 11:19
+10
Tym tematem powinni zająć się CBA i NIK !!!! Przedstawiciel PLK oświadcza, że we wrześniu tego roku będą po jednej nowej linii kolejowej jeździły pociągi na trasie Lublin - Dęblin, PIS-owski minister transportu dumnie melduje że to zasługa rządu PIS, Morawiecki robi z ludzi idiotów, a prawda jest taka, że nic z tego w tym roku nie będzie !!! W Piotrowicach, na trasie tej linii kolejowej nr 7, nie ma wiaduktu !!!!! I nikt nie buduje nowego. To jak pociągi będą jeździć ? Będą fruwać ? Kiedy PIS przestanie ludzi okłamywać ? Ludzie wiedzą że nie ma wiaduktu, a im co się wmawia ? Że jest ?
Tym tematem powinni zająć się CBA i NIK !!!! Przedstawiciel PLK oświadcza, że we wrześniu tego roku będą po jednej nowej linii kolejowej jeździły pociągi na trasie Lublin - Dęblin, PIS-owski minister transportu dumnie melduje że to zasługa rządu PIS, Morawiecki robi z ludzi idiotów, a prawda jest taka, że nic z tego w tym roku nie będzie !!! W Piotrowicach, na trasie tej linii kolejowej nr 7, nie ma wiaduktu !!!!! I nikt nie buduje nowego. To jak pociągi będą jeździć ? Będą fruwać ? Kiedy PIS przestanie ludzi okłamywać ? Ludzie wiedzą że ... rozwiń
Avatar
Ella / 8 lipca 2019 o 10:32
+7
Dlaczego stacja Lublin Zachód jest zlokalizowana w lesie bez dróg dojazdowych i parkingów?  Ludzie ekscytują się górkami czechowskimi nie widząc innych planistycznych absurdów!!!
 Też mnie to zadziwia. Ale dowiedziałam się niedawno, jest taki profil na FB, że to nie będzie stacja tylko przystanek. Generalnie dla lokalsów. A więc nie planuje się dróg dojazdowych ani parkingów. Szczerze? Tam nie ma na to miejsca. Będzie biegła ścieżka dla pieszych do torów po zboczu od ul. Szafirowej/ul. Węglinek. Podobno wzdłuż płotu posesji, która się tam znajduje. Może nawet oświetlona. Może nawet będą biletomaty. Od pętli autobusowej przy Granitowej to jest spory kawałek przez osiedle. Tak z 15 minut szybkim marszem, z walizką na pewno dłużej. Więc to jest dla zdrowych i sprawnych raczej. Ale jak sobie pasażer znajdzie miejsce na swoje auto gdzieś przy bloku to sobie tam gdzieś ew. zaparkuje. Pewnie w okolicy pojawi się więcej szlabanów pod blokami w związku z tym. Ogólnie wygląda mi to na taką partyzantkę.
 Też mnie to zadziwia. Ale dowiedziałam się niedawno, jest taki profil na FB, że to nie będzie stacja tylko przystanek. Generalnie dla lokalsów. A więc nie planuje się dróg dojazdowych ani parkingów. Szczerze? Tam nie ma na to miejsca. Będzie biegła ścieżka dla pieszych do torów po zboczu od ul. Szafirowej/ul. Węglinek. Podobno wzdłuż płotu posesji, która się tam znajduje. Może nawet oświetlona. Może nawet będą biletomaty. Od pętli autobusowej przy Granitowej to jest spory kawałek przez osiedle. Tak z 15 minut szybkim marszem,... rozwiń
Avatar
Emil / 8 lipca 2019 o 09:00
+16
Brakuje wiaduktu nad Diamentową. Do września zbudują? Gdzie takie cuda? Trasa po drodze poorana. Komu opowiadacie te bajki!
Avatar
Gość / 8 lipca 2019 o 08:15
+18
Czy jak we wrzesniu nie bedzie pociagow a przeciez wiadomo ze to nierealne to polecinjakas glowa za gadanie takich bzdur ? Czy w tej panstwowej przechowywalni ludzi istnieje jakas odpowiedzialnosc ?
Avatar
gość / 8 lipca 2019 o 08:10
+22
TO SĄ "OPOWIEŚCI Z MCHU I PAPROCI" CZYLI BAJKI DLA DZIECI. Pociągi może i we wrześniu wrócą, ale za rok. W Piotrowicach nie ma wiaduktu, w Miłocinie po przepuście jest dziura w ziemi a w Motyczu rok czasu budują przejście podziemne i końca prac nie widać. Do tego prace ziemne przy geometrii zakrętów. Sypanie tłucznia to takie mydlenie oczu podobnie jak stawianie słupów rok temu. Jaja były, jak PLK w ub. roku ogłosiły że planują zakupić czy wydzierżawić śmigłowiec do monitorowania postępu prac - było coś takiego w mediach, ale szybko zniknęło. Już 2 lata temu trąbiono że wszystko idzie zgodnie z planem a było wiadomo że nic z tego nie będzie i teraz jest podobnie.
TO SĄ "OPOWIEŚCI Z MCHU I PAPROCI" CZYLI BAJKI DLA DZIECI. Pociągi może i we wrześniu wrócą, ale za rok. W Piotrowicach nie ma wiaduktu, w Miłocinie po przepuście jest dziura w ziemi a w Motyczu rok czasu budują przejście podziemne i końca prac nie widać. Do tego prace ziemne przy geometrii zakrętów. Sypanie tłucznia to takie mydlenie oczu podobnie jak stawianie słupów rok temu. Jaja były, jak PLK w ub. roku ogłosiły że planują zakupić czy wydzierżawić śmigłowiec do monitorowania postępu prac - było coś takiego w mediach, ale szybk... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lipca 2019 o 01:01
+18
Szkoda że w w latach 2013-2015 zepsuto przetarg, bo już by było po wszystkim, ponadto Włosi nie są solidni i porzucili już wiele budów
Avatar
platformen guten morgen / 8 lipca 2019 o 01:00
-27
platformen guten morgen
Avatar
platformen guten morgen / 8 lipca 2019 o 01:00
-23
platformen guten morgen
Avatar
platformen guten morgen / 8 lipca 2019 o 00:59
-20
platformen guten morgen
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uplay+: Ponad 100 gier za 59,90 złotych miesięcznie

Uplay+: Ponad 100 gier za 59,90 złotych miesięcznie 0 0

A pierwszy miesiąc za darmo. W pakiecie wszystkie części serii Assassin's Creed, Far Cry, Anno, Tom Clancy's... Usługa Uplay+ wystartuje 3 września.

Lekkoatleci AZS UMCS otrzymali Listy Gratulacyjne od Prezydenta Lublina
galeria

Lekkoatleci AZS UMCS otrzymali Listy Gratulacyjne od Prezydenta Lublina 0 2

W Trybunale Koronnym wyróżniono zawodników AZS UMCS Lublin, którzy na półmetku sezonu zdążyli już zdobyć wiele medali na imprezach światowych i krajowych

Zaprosił nieznajomego na piwo. To była pułapka

Zaprosił nieznajomego na piwo. To była pułapka 0 1

Zwabili bezbronnego, samotnego mężczyznę na wspólne wypicie piwa, po czym pobili go i okradli.

"Furia" i inne hity w Kinie Perła
19 lipca 2019, 21:00

"Furia" i inne hity w Kinie Perła 0 1

W najbliższy weekend w Kinie Perła zobaczymy m.in. wojenny przebój z Bradem Pittem "Furia. Będzie też kultowy "Żywot Briana". Projekcje w dniach 19-21 lipca przy ul. Bernardyńskiej 15 o godz. 21.

Reforma Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Elita bez mistrza Polski?

Reforma Ligi Mistrzów w piłce ręcznej. Elita bez mistrza Polski? 0 1

To może być ostatni sezon polskiego klubu w elitarnych rozgrywkach. Europejska Federacja Piłki Ręcznej podała szczegóły kwalifikacji do zreformowanej Ligi Mistrzyń

Radny Tomasz Pitucha skazany za zniesławienie. Ma wpłacić pieniądze na Marsz Równości [wideo]
galeria
film

Radny Tomasz Pitucha skazany za zniesławienie. Ma wpłacić pieniądze na Marsz Równości [wideo] 113 54

Tomasz Pitucha został skazany za pomówienie. Ma zapłacić 5 tys. zł na rzecz Marszu Równości i opublikować informację o dzisiejszym wyroku sądu na łamach Dziennika Wschodniego i Gazety Wyborczej. Wyrok jest nieprawomocny. Radny zapowiedział złożenie apelacji

Drogowcy policzyli kostki i płyty zdjęte z ulic. Trafią w inne miejsca

Drogowcy policzyli kostki i płyty zdjęte z ulic. Trafią w inne miejsca 0 2

Zakończyła się inwentaryzacja w składach materiałów zdjętych z przebudowywanych ulic. Kostka brukowa posłuży do wyrównania zdegradowanych chodników, a zdarty z jezdni asfalt przyda się do utwardzenia bocznych dróg. Takie „przeszczepy” odbywają się nawet w ścisłym centrum miasta

Lublin: Przebudują kamienicę po wybuchu gazu i pożarze. Koszt? Co najmniej 1,8 mln zł

Lublin: Przebudują kamienicę po wybuchu gazu i pożarze. Koszt? Co najmniej 1,8 mln zł 0 7

Co najmniej 1,8 mln zł będzie kosztować przebudowa miejskiej kamienicy przy ul. Rybnej 7, którą zleca Zarząd Nieruchomości Komunalnych

Jest kadra polskich koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu

Jest kadra polskich koszykarzy na zgrupowanie w Wałbrzychu 0 0

Selekcjoner Biało-Czerwonych Mike Taylor wybrał 19 zawodników, których zabierze na zgrupowanie do Wałbrzycha. Treningi rozpoczną się 29 lipca

Szybki koniec kariery zastępcy dyrektora WORD Lublin. Piotr S. przyznał się do winy

Szybki koniec kariery zastępcy dyrektora WORD Lublin. Piotr S. przyznał się do winy 8 41

Piotr S. pożegnał się ze stanowiskiem zastępcy dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Ciążą na nim prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna odpowiada za usiłowanie wyłudzenia

Horodyszcze: W wypadku zginęła 14-latka, kierował jej 14-letni kolega [zdjęcia]
galeria

Horodyszcze: W wypadku zginęła 14-latka, kierował jej 14-letni kolega [zdjęcia] 67 13

Nie żyje 14-letnia dziewczyna, troje nastolatków trafiło do szpitala. Znanych jest więcej okoliczności wczorajszego wypadku w miejscowości Horodyszcze w powiecie bialskim. Według wstępnych ustaleń policji autem kierował 14-latek

Dobra gra Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek w Szwajcarii, ale wyników brak

Dobra gra Kingi Wojtasik i Katarzyny Kociołek w Szwajcarii, ale wyników brak 0 0

Kinga Wojtasik (AZS UMCS TPS Lublin) i Katarzyna Kociołek bez zwycięstwa zakończyły udział w turnieju World Tour w szwajcarskim Gstaad

Trwa walka o życie 33-latka z Lublina. "Po wizycie u stomatologa było coraz gorzej"

Trwa walka o życie 33-latka z Lublina. "Po wizycie u stomatologa było coraz gorzej" 83 27

Syn kładzie się z bólem i z bólem wstaje. Najgorsze jest to, że to ogromne cierpienie nie ustąpi. Będzie jutro i w kolejnych dniach – mówi ze łzami w oczach Ewa Smalira, matka 33-latka z Lublina. Mężczyzna od 6 lat walczy ze bardzo rzadkim złośliwym nowotworem żuchwy. Potrzebne są szczegółowe badania, by móc dokładnie określić śmiertelnego przeciwnika

Koncert zespołu Voda w Pubie u Szewca
19 lipca 2019, 20:00

Koncert zespołu Voda w Pubie u Szewca 0 0

Pub u Szewca (ul. Grodzka 19) zaprasza na koncert krakowskiej formacji Voda. Krakowskie trio będzie promować swój najnowszy krążek "Amphibia". Wydarzenie odbędzie się 19 lipca o godz. 20.

Kontrowersyjna fabryka przy granicy z Polską powstała, ale nie działa

Kontrowersyjna fabryka przy granicy z Polską powstała, ale nie działa 2 7

Władze obwodu brzeskiego na Białorusi zdecydowały o wstrzymaniu fabryki akumulatorów, która powstała w Brześciu, tuż przy granicy z Polską. Przygraniczny region obawiał się, że ta wielka inwestycja może zagrozić naszemu środowisku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.