Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 sierpnia 2009 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Lublin: Nowy stadion coraz bliżej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 19 A A

To już niemal pewne, że nowy stadion powstanie przy ul. Krochmalnej na terenach po cukrowni. Jeszcze niedawno miasto nie mogło dogadać się z Krajową Spółką Cukrową w sprawie przejęcia gruntu. Teraz spółka potwierdza, że finał rozmów jest bliski.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Miastu potrzebny jest nowy stadion. Według pierwotnych planów, miał on stanąć w miejscu starego przy Al. Zygmuntowskich. Później, gdy upadła cukrownia, Ratusz uznał, że tereny przy Krochmalnej pozwolą oszczędzić pieniądze i postawić lepszy obiekt. Ale magistrat nie mógł się dogadać z Krajową Spółką Cukrową, a czas na to ma do końca sierpnia.

– We wrześniu wyznaczony jest termin podpisania umowy z Urzędem Marszałkowskim – mówi Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta Lublina. Na mocy tej umowy miasto dostanie dofinansowanie do budowy. Jeśli do tego czasu uda się dograć sprawy ze spółką, fundusze trafią nie na Zygmuntowskie, ale na Krochmalną.

Jeśli nie wiadomo o co chodzi w ciągnących się rozmowach między miastem a spółką, to wiadomo że chodzi o pieniądze. Ratusz, by móc tam cokolwiek zbudować, musi najpierw wykupić od KSC prawo użytkowania wieczystego nieruchomości, płacąc za niewykorzystane lata. Spółka chciała zapłaty większej i szybszej, a Ratusz mówił, że na to go nie stać.

Ale impas udało się przełamać, co potwierdza już nawet KSC. – Rozmowy utrzymane są w dobrym duchu i obecnie znajdują się w fazie finalizacji – informuje Aleksandra Paulska, rzecznik Krajowej Spółki Cukrowej. – Jeśli na przeszkodzie nie staną czynniki obiektywne, jest spora szansa zakończenia ich sukcesem w terminie satysfakcjonującym obie strony – dodaje.

– Ryzyko, że nam to nie wyjdzie, jest małe – dodaje Kołodziej-Wnuk. Nie chce ujawnić, kiedy i jakie kwoty miasto miałoby przekazać spółce.

Pomysł przeniesienia stadionu pojawił się jesienią. Ratusz uznał, że będzie to tańsze rozwiązanie, niż burzenie starego stadionu i zastępowanie go nowym. Kosztowałoby to ponad 150 mln zł, z czego kilkadziesiąt milionów poszłoby na rozbiórkę i odtworzenie kolidujących z budową obiektów sąsiedniego Startu.

Kolejnych 10 mln zł poszłoby na remont stadionu przy Kresowej, gdzie na czas budowy mieliby się przenieść piłkarze i żużlowcy. Jeśli stadion powstanie przy Krochmalnej, to nie będzie trzeba burzyć Startu i remontować Kresowej.

Ale czy faktycznie wyjdzie to taniej, jeśli miasto będzie musiało jeszcze zapłacić spółce za grunt? – Zapewniam, że mimo wszystko miasto oszczędzi – mówi Kołodziej-Wnuk. – Wejścia na stadion nie mogłyby być od Zygmuntowskich, ale od Rusałki i trzeba by budować jeszcze most przez rzekę. Do tego nie mamy tam gruntu i musielibyśmy go wykupić.

Atrakcyjna Krochmalna

Nowy stadion ma być też lepszy od planowanego przy Zygmuntowskich. Nadawałby się do rozgrywania ważniejszych meczów piłkarskich, bo nie byłoby
na nim toru żużlowego, który miałby pozostać na Zygmuntowskich, czyniąc stary stadion jedynie żużlowym.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ełka / 14 sierpnia 2009 o 22:13
0
koral napisał:
Centrów handlowych jest w Lublinie za mało!!! Zwłaszcza w zdegradowanych dzielnicach!!


i co niby mieszkańcy tych "zdegradowanych dzielnic' mają robić zakupy w centrum handlowym, kiedy ledwo im na chleb starcza, nie mają pracy??a może "mądralo" w tym mieście przydał by się wreszcie jakiś przemysł??
Avatar
ełka / 14 sierpnia 2009 o 22:09
0
LBN napisał:
Przypominam tylko że to nie będzie stadion motoru tylko miasta. Tak samo stadion na zygmuntowskich jest miejski. Motoru stadion jest na kresowej!



stadion od początku należał do FSC, czyli MOTORU(z dużej pajacu!!) tylko koreańscy złodzieje z daewoo oddali go miastu-teraz MOTOR musi płacić za to że gra na swoim stadionie-a poza tym "Stadion miejski" super nazwa, dużo mówi



stadion od początku należał do FSC, czyli MOTORU(z dużej pajacu!!) tylko koreańscy złodzieje z daewoo oddali go miastu-teraz MOTOR musi płacić za to że gra na swoim stadionie-a poza tym "Stadion miejski" super nazwa, dużo mówi rozwiń
Avatar
LBN / 13 sierpnia 2009 o 21:22
0
Przypominam tylko że to nie będzie stadion motoru tylko miasta. Tak samo stadion na zygmuntowskich jest miejski. Motoru stadion jest na kresowej!
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2009 o 16:58
0
To jest po prostu przykre. Dlaczego włodarze nie potrafią zrozumieć, ze jak coś już budować to zrobić stadion na miarę europejskich aren, z prawdziwego zdarzenia, żebyśmy przynajmniej tego nie musieli się wstydzić? Chcą wybudować na krochmalnej chyba Orlik, a nie stadion :/ To będzie porażka, jak Globus, MOSiR, Zalew, sprawa z Górkami i cała reszta... Wstyd mi jest i niech się nie dziwią, że studenci uciekają z miasta, skoro tu się absolutnie nic nie dzieje. Strefa ekonomiczna - nic innego jak posady dla ludzi po zawodówkach a nie absolwentów szkół wyższych, mających potencjał. Gdzie są biurowce, gdzie są takie formy jak Deloitte, KPMG czy PwC? Tu powinny być filie największych korporacji ze względu na sąsiedztwo Białorusi i Ukrainy, jako brama wylotowa na Europę Wschodnią. Widze że społeczeństwo tylko widzi problemy miasta, a włodarze siedzą i nabijają kasą kieszenie ( Siąść i płakać tylko. WSTYD WSTYD WSTYD!!!

Student
To jest po prostu przykre. Dlaczego włodarze nie potrafią zrozumieć, ze jak coś już budować to zrobić stadion na miarę europejskich aren, z prawdziwego zdarzenia, żebyśmy przynajmniej tego nie musieli się wstydzić? Chcą wybudować na krochmalnej chyba Orlik, a nie stadion :/ To będzie porażka, jak Globus, MOSiR, Zalew, sprawa z Górkami i cała reszta... Wstyd mi jest i niech się nie dziwią, że studenci uciekają z miasta, skoro tu się absolutnie nic nie dzieje. Strefa ekonomiczna - nic innego jak posady dla ludzi po zawodówkach a nie absolwentó... rozwiń
Avatar
M / 13 sierpnia 2009 o 16:46
0
wczoraj mieliśmy przykład jak wygląda nowoczesne miasto -bydgoszcz...poziom budżetu podobny do lublina....zawisza podczas budowy stadionu grała w 4 lidze teraz 3 czyli nisko.A jednak można bo stadion buduje sie dla kibicow a nie dla bandytów którzy mieliby się ganiać pod stadionem.Nowy stadion to karty elektroniczne z nazwiskiem i wtedy żaden kibol nie będzie anonimowy bo zostanie po 1 icydencie wywalony na zbity pysk z obiektu.Kielce- nowoczensy stadion gdy korona tułała się po 3 lidze.W koronie bieda piszczała a stadion przypominał ten z naszego sygnału.Na mecze chodziło do 1,5 tys osób a dziś kilkanaście tysięcy.Bandytów się pozbyto.Białystok jeszcze neidawno zastraszali tam ludzi kibole.była 2-3 liga na meczach po 1 tys osób.Dziś całe rodziny chodza na modernizowany obiekt.Białystok będzie miał 22 tysięcznik........a lublin????
wczoraj mieliśmy przykład jak wygląda nowoczesne miasto -bydgoszcz...poziom budżetu podobny do lublina....zawisza podczas budowy stadionu grała w 4 lidze teraz 3 czyli nisko.A jednak można bo stadion buduje sie dla kibicow a nie dla bandytów którzy mieliby się ganiać pod stadionem.Nowy stadion to karty elektroniczne z nazwiskiem i wtedy żaden kibol nie będzie anonimowy bo zostanie po 1 icydencie wywalony na zbity pysk z obiektu.Kielce- nowoczensy stadion gdy korona tułała się po 3 lidze.W koronie bieda piszczała a stadion przypominał ten z n... rozwiń
Avatar
koral / 13 sierpnia 2009 o 14:33
0
Centrów handlowych jest w Lublinie za mało!!! Zwłaszcza w zdegradowanych dzielnicach!!
Avatar
nina / 13 sierpnia 2009 o 14:00
0
bhbbhb napisał:
Moim zdaniem bardzo dobre miejsce. Wreszcie ten syf zostanie zlikwidowany. Jak to w centrum miasta moga byc fabryki ? ja tego nie rozumiem. Na krochmalnej powinien stanac stadion a na przeciwko tej cukrowni tam gdzie jest magazyn szenker i te zlomowisko powinien powstac centrum handlowe , biurowce lu rozbudowa dworcu.

a nie uważasz ze centrum handlowych to juz w tym miescie dosyć?!
Avatar
bhbbhb / 13 sierpnia 2009 o 13:28
0
Moim zdaniem bardzo dobre miejsce. Wreszcie ten syf zostanie zlikwidowany. Jak to w centrum miasta moga byc fabryki ? ja tego nie rozumiem. Na krochmalnej powinien stanac stadion a na przeciwko tej cukrowni tam gdzie jest magazyn szenker i te zlomowisko powinien powstac centrum handlowe , biurowce lu rozbudowa dworcu.
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2009 o 12:30
0
Kolejny popis dyletanctwa naszych pseudourbanistów - była szansa na rewitalizację tych terenów budowę mieszkań biur, sklepów dworca z prawdziwego zdarzenia , a będzie kolejna pustynia do ganiania się dla kibiców motoru i policji - gratuluję głupoty - przez łzy - bo jestem lokalnym patriotą...
Avatar
Adrian / 13 sierpnia 2009 o 12:25
0
moim zdaniem na miejscu cukrowni powienien byc dworzec pks astadion albo okolice zalewu lub górki czechowskie pozdrawiam
Avatar
ełka / 14 sierpnia 2009 o 22:13
0
koral napisał:
Centrów handlowych jest w Lublinie za mało!!! Zwłaszcza w zdegradowanych dzielnicach!!


i co niby mieszkańcy tych "zdegradowanych dzielnic' mają robić zakupy w centrum handlowym, kiedy ledwo im na chleb starcza, nie mają pracy??a może "mądralo" w tym mieście przydał by się wreszcie jakiś przemysł??
Avatar
ełka / 14 sierpnia 2009 o 22:09
0
LBN napisał:
Przypominam tylko że to nie będzie stadion motoru tylko miasta. Tak samo stadion na zygmuntowskich jest miejski. Motoru stadion jest na kresowej!



stadion od początku należał do FSC, czyli MOTORU(z dużej pajacu!!) tylko koreańscy złodzieje z daewoo oddali go miastu-teraz MOTOR musi płacić za to że gra na swoim stadionie-a poza tym "Stadion miejski" super nazwa, dużo mówi



stadion od początku należał do FSC, czyli MOTORU(z dużej pajacu!!) tylko koreańscy złodzieje z daewoo oddali go miastu-teraz MOTOR musi płacić za to że gra na swoim stadionie-a poza tym "Stadion miejski" super nazwa, dużo mówi rozwiń
Avatar
LBN / 13 sierpnia 2009 o 21:22
0
Przypominam tylko że to nie będzie stadion motoru tylko miasta. Tak samo stadion na zygmuntowskich jest miejski. Motoru stadion jest na kresowej!
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2009 o 16:58
0
To jest po prostu przykre. Dlaczego włodarze nie potrafią zrozumieć, ze jak coś już budować to zrobić stadion na miarę europejskich aren, z prawdziwego zdarzenia, żebyśmy przynajmniej tego nie musieli się wstydzić? Chcą wybudować na krochmalnej chyba Orlik, a nie stadion :/ To będzie porażka, jak Globus, MOSiR, Zalew, sprawa z Górkami i cała reszta... Wstyd mi jest i niech się nie dziwią, że studenci uciekają z miasta, skoro tu się absolutnie nic nie dzieje. Strefa ekonomiczna - nic innego jak posady dla ludzi po zawodówkach a nie absolwentów szkół wyższych, mających potencjał. Gdzie są biurowce, gdzie są takie formy jak Deloitte, KPMG czy PwC? Tu powinny być filie największych korporacji ze względu na sąsiedztwo Białorusi i Ukrainy, jako brama wylotowa na Europę Wschodnią. Widze że społeczeństwo tylko widzi problemy miasta, a włodarze siedzą i nabijają kasą kieszenie ( Siąść i płakać tylko. WSTYD WSTYD WSTYD!!!

Student
To jest po prostu przykre. Dlaczego włodarze nie potrafią zrozumieć, ze jak coś już budować to zrobić stadion na miarę europejskich aren, z prawdziwego zdarzenia, żebyśmy przynajmniej tego nie musieli się wstydzić? Chcą wybudować na krochmalnej chyba Orlik, a nie stadion :/ To będzie porażka, jak Globus, MOSiR, Zalew, sprawa z Górkami i cała reszta... Wstyd mi jest i niech się nie dziwią, że studenci uciekają z miasta, skoro tu się absolutnie nic nie dzieje. Strefa ekonomiczna - nic innego jak posady dla ludzi po zawodówkach a nie absolwentó... rozwiń
Avatar
M / 13 sierpnia 2009 o 16:46
0
wczoraj mieliśmy przykład jak wygląda nowoczesne miasto -bydgoszcz...poziom budżetu podobny do lublina....zawisza podczas budowy stadionu grała w 4 lidze teraz 3 czyli nisko.A jednak można bo stadion buduje sie dla kibicow a nie dla bandytów którzy mieliby się ganiać pod stadionem.Nowy stadion to karty elektroniczne z nazwiskiem i wtedy żaden kibol nie będzie anonimowy bo zostanie po 1 icydencie wywalony na zbity pysk z obiektu.Kielce- nowoczensy stadion gdy korona tułała się po 3 lidze.W koronie bieda piszczała a stadion przypominał ten z naszego sygnału.Na mecze chodziło do 1,5 tys osób a dziś kilkanaście tysięcy.Bandytów się pozbyto.Białystok jeszcze neidawno zastraszali tam ludzi kibole.była 2-3 liga na meczach po 1 tys osób.Dziś całe rodziny chodza na modernizowany obiekt.Białystok będzie miał 22 tysięcznik........a lublin????
wczoraj mieliśmy przykład jak wygląda nowoczesne miasto -bydgoszcz...poziom budżetu podobny do lublina....zawisza podczas budowy stadionu grała w 4 lidze teraz 3 czyli nisko.A jednak można bo stadion buduje sie dla kibicow a nie dla bandytów którzy mieliby się ganiać pod stadionem.Nowy stadion to karty elektroniczne z nazwiskiem i wtedy żaden kibol nie będzie anonimowy bo zostanie po 1 icydencie wywalony na zbity pysk z obiektu.Kielce- nowoczensy stadion gdy korona tułała się po 3 lidze.W koronie bieda piszczała a stadion przypominał ten z n... rozwiń
Avatar
koral / 13 sierpnia 2009 o 14:33
0
Centrów handlowych jest w Lublinie za mało!!! Zwłaszcza w zdegradowanych dzielnicach!!
Avatar
nina / 13 sierpnia 2009 o 14:00
0
bhbbhb napisał:
Moim zdaniem bardzo dobre miejsce. Wreszcie ten syf zostanie zlikwidowany. Jak to w centrum miasta moga byc fabryki ? ja tego nie rozumiem. Na krochmalnej powinien stanac stadion a na przeciwko tej cukrowni tam gdzie jest magazyn szenker i te zlomowisko powinien powstac centrum handlowe , biurowce lu rozbudowa dworcu.

a nie uważasz ze centrum handlowych to juz w tym miescie dosyć?!
Avatar
bhbbhb / 13 sierpnia 2009 o 13:28
0
Moim zdaniem bardzo dobre miejsce. Wreszcie ten syf zostanie zlikwidowany. Jak to w centrum miasta moga byc fabryki ? ja tego nie rozumiem. Na krochmalnej powinien stanac stadion a na przeciwko tej cukrowni tam gdzie jest magazyn szenker i te zlomowisko powinien powstac centrum handlowe , biurowce lu rozbudowa dworcu.
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2009 o 12:30
0
Kolejny popis dyletanctwa naszych pseudourbanistów - była szansa na rewitalizację tych terenów budowę mieszkań biur, sklepów dworca z prawdziwego zdarzenia , a będzie kolejna pustynia do ganiania się dla kibiców motoru i policji - gratuluję głupoty - przez łzy - bo jestem lokalnym patriotą...
Avatar
Adrian / 13 sierpnia 2009 o 12:25
0
moim zdaniem na miejscu cukrowni powienien byc dworzec pks astadion albo okolice zalewu lub górki czechowskie pozdrawiam
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zamość: Prezydent ślubował, radni wybrali nowego przewodniczącego [zdjęcia]
galeria

Zamość: Prezydent ślubował, radni wybrali nowego przewodniczącego [zdjęcia] 3 1

Na pierwszej sesji radni Rady Miasta Zamość wybrali przewodniczącego oraz dwóch zastępców.

Nikki Greene (Pszczółka Polski Cukier): Skupiam się na dopasowaniu do drużyny

Nikki Greene (Pszczółka Polski Cukier): Skupiam się na dopasowaniu do drużyny 0 0

ROZMOWA Z Nikki Greene, nową środkową Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Były zastępca prezydenta Lublina Krzysztof Komorski ma już nową pracę

Były zastępca prezydenta Lublina Krzysztof Komorski ma już nową pracę 13 14

Prezydent Lublina odwołał dwóch swoich zastępców: Mariusza Banacha zajmującego się oświatą oraz Krzysztofa Komorskiego odpowiedzialnego za kulturę i sport.

Kto będzie nowym starostą łęczyńskim? "Wiem, kto nim będzie, ale nie mogę powiedzieć"

Kto będzie nowym starostą łęczyńskim? "Wiem, kto nim będzie, ale nie mogę powiedzieć" 4 3

Już w czwartek, podczas pierwszej sesji nowej Rady Powiatu Łęczyńskiego zostanie wybrany nowy starosta. W grę wchodzą dwie kandydatury. Również w czwartek poznamy nowego starostę powiatu lubelskiego.

Wystawa "Six Memos" w Galerii Labirynt
23 listopada 2018, 0:00

Wystawa "Six Memos" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 23 listopada w Galerii Labirynt odbędzie się wernisaż wystawy Six Memos / Sześć Przypomnień, w ramach projektu CreArt, jaki Miasto Lublin współrealizuje w programie Kreatywna Europa.

Radni z komisji rewizyjnej byli jednomyślni. Dyrektor I LO w Puławach może mieć kłopoty

Radni z komisji rewizyjnej byli jednomyślni. Dyrektor I LO w Puławach może mieć kłopoty 34 10

Dyrektor I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach może mieć kłopoty. Komisja rewizyjna kończącej się kadencji rady powiatu uznała, że złożona przez nauczycieli placówki skarga, jest zasadna. Samorządowcy przyznają, że w trakcie kontroli część zarzutów potwierdziła się.

Civilization VI: Gathering Storm. Wulkany, burze i powodzie (wideo)
film

Civilization VI: Gathering Storm. Wulkany, burze i powodzie (wideo) 0 0

Globalne ocieplenie i epoka lodowcowa w jednym. W dodatku Civilization VI: Gathering Storm zmierzymy się nie tylko z innymi cywilizacjami, ale przede wszystkim z klimatem.

Dawniej byli związani z PO. Teraz rządzą z PiS powiatem kraśnickim [zdjęcia radnych]
galeria

Dawniej byli związani z PO. Teraz rządzą z PiS powiatem kraśnickim [zdjęcia radnych] 1 9

Krzysztof Staruch jest nowym starostą powiatu kraśnickiego. W dzisiejszym głosowaniu kandydat Prawa i Sprawiedliwości otrzymał o jeden głos więcej od dotychczasowego starosty Andrzeja Maja (PSL). Wicestarostą został zaś Karol Rychlewski.

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca 8 2

Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa pl. Dworcowego. Wisienką na torcie miał być parowóz przeniesiony na plac z drugiej strony dworca. Chociaż jego lokalizacja była już uzgodniona, to kolejarze niespodziewanie postawili weto

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie 0 0

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 29

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu 0 0

Ruszyła najstarsza liga amatorskiej koszykówki w województwie lubelskim. W czterdziestym, jubileuszowym sezonie, bierze udział sześć drużyn

Unijne wsparcie dla bezrobotnych

Unijne wsparcie dla bezrobotnych 0 1

Dla podopiecznych lubelskich ośrodków pomocy społecznej unijne fundusze to szansa na lepszą przyszłość. W ramach Aktywnego włączenia wsparcie uzyskało już ponad 5 tysięcy osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, w tym osoby z niepełnosprawnościami, bezdomne i posiadające niskie kwalifikacje.