Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 marca 2019 r.
18:31

Lublin powinien dofinansowywać procedurę in vitro? Zbierają podpisy [wideo]

Autor: Zdjęcie autora pab
167 16 A A

Podpisy pod wnioskiem do Rady Miasta Lublin o utworzenie miejskiego programu dofinansowania in vitro zbierano w piątek przed Ratuszem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Trzy lata temu PiS zlikwidował ogólnopolski program finansowania tej procedury ze środków Ministerstwa Zdrowia. Od tamtej pory już 10 miast w Polsce realizuje taki program, więc mamy nadzieję, że uda się go zrealizować także w Lublinie – mówi Magdalena Bielska z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Lublin, który współorganizował akcję "Kobiety przeci nienawiści".

– Coraz więcej par ma problem z niepłodnością a procedura in vitro jest niezwykle kosztowna, więc wiele osób jest pozbawionych takiej możliwości z powodów finansowych – dodaje Bielska.

Akcja odbywała się równocześnie w 30 miastach w Polsce.

W sobotę Manifa

9 marca odbędzie się III Manifa Lubelska pod hasłem „My jesteśmy rewolucją!. Jej uczestnicy wyruszą o godz. 14 sprzed lubelskiego Ratusza. Przejdą Krakowskim Przedmieściem na pl. Teatralny przed CSK.

Sonda: Czy miasto Lublin powinno dofinansowywać procedurę in vitro?

Liczba głosów: 479
72.03%
Tak
27.97%
Nie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AB / 8 marca 2019 o 19:04
+9
Warto pomóc rodzicom w tak trudnej sytuacji, tym bardziej że dzietność w Polsce cały czas spada.
Avatar
Gość / 8 marca 2019 o 18:39
+4
czarne marsze, aborcja w dowolnym momencie, eutanazja na życzenie i ... in vitro na życzenie??? To jakaś hipokryzja?
Avatar
Hubert / 9 marca 2019 o 09:13
+3
Te same osoby które popierają wyrzucanie publicznej kasy na in vitro psiocza na rodziny pobierające świadczenia 500+. 
Avatar
Gość / 8 marca 2019 o 19:36
+3
Hipokryzja to Apollo w czarnej kiecce.
Avatar
PEDOFIL Z KURJIJIJIJIJ / 9 marca 2019 o 07:42
+2
SZANOWNI SWIĘTOJEBL......WI, NAJMĄDRZEJŚCI, NAJPIĘKNIEŚSI, FANATYCY CZARNUCHÓW PEDOFILI W SUTANNACH, NIE KAŻDY TAK JAK WY MOŻE W KOPIE SIANA ALBO W WC NA KONCERCIE DISCO POLO ALBO PRZY DRZEWIE NA KONCERCIE W ZAKOPANEM........................ITD 
Avatar
Drewniany chomik / 9 marca 2019 o 06:58
+2
In vitro tak, ale za własne pieniądze!! Wara od pieniędzy podatników!! Dlaczego ja , podatnik, który płaci alimenty trzem babom, mam fundować taki drogi zabieg, ofermom i nieudacznikom, którzy nie wiedzą co się z babą w łóżku robi? Niech te ofermy się in vitrują za własne pieniądze, a od pieniędzy podatników wara!
 Popieram. Przeznaczmy te pieniądze na 500+ albo i 1000+, dajmy te pieniądze tym którzy dzieci mają aby nie musieli więcej pracować, wystarczy aby na wybory chodzili a później ławeczka na osiedlu. Niech pracują tylko ludzie którzy nie moga mieć dzieci. Im zrobimy 500- albo i 2000- od każdej pensji.
 Popieram. Przeznaczmy te pieniądze na 500+ albo i 1000+, dajmy te pieniądze tym którzy dzieci mają aby nie musieli więcej pracować, wystarczy aby na wybory chodzili a później ławeczka na osiedlu. Niech pracują tylko ludzie którzy nie moga mieć dzieci. Im zrobimy 500- albo i 2000- od każdej pensji. rozwiń
Avatar
prowadz wodzu / 17 marca 2019 o 10:26
+1
Oczywiście ze glosowałem na NIE , ale nie dlatego że mi tak Rydzyk nakazuje -  ale dlatego, że tego nie powinno  finansować Miasto tylko Państwo. Państwo też nie powinno się słuchać Rydzyka  - tak myślę chociaż należę do elektoratu Prawa i Sprawiedliwości bo uważam że żaden POkraka nie dorasta nawet do pięt Kaczyńskiemu chociaż ten taki mały
 Kaczorowi wielkiemu do pięt nawet papież nie dorasta a co jakiś polaczek.
Avatar
dziennikarz / 12 marca 2019 o 01:09
+1
Te "niedojdy"  jak mówisz - to w większości ważne  postacie w rządzie PiS  - na przykład  pan Morawiecki był radnym z  AWS na Dolnym Sląsku  , pani Szydło - Burmistrzem z ramienia AWS w 1998 -2002 , Tchórzewski posłem i wicemnistrem z AWS  itd.   
Avatar
ordynator z abramowic / 10 marca 2019 o 00:05
+1
Miasta nie stać na przebudowę najważniejszej ulicy, a tu jeszcze z in vitro wyskakują. Jak w tym dowcipie, w którym jedna les mówi do drugiej - zrobiłam sobie in vitro, więc teraz będę mogła zrobić sobie aborcję.
 Ty jesteś głupi czy z pisu??? Firmy sobie życzą podwójne stawki, wykorzystujac wysokie ceny materiałów budowlanych na rynku a miasto ma jak głupi rząd piskoski się na wszystko godzić. w twoim przypadku aborcja faktycznie byłaby raczej wskazana.
Avatar
Sara / 9 marca 2019 o 07:48
+1
Człowieku wes się zastanowić co piszesz??. Ciekawe czy w łóżku jesteś taki mądry.Nie masz pojęcia co przeżywają pary które starają się o dziecko, leczą się i nie mogą mieć. Co czują. Ktoś kto nie ma problemu takiego to nie zrozumie. Dlaczego ja nie mam płacić na patologie która robi dzieci, nie pracuje i ma mieszkania socjalne, podczas gdy ja pracuję, place podatki i nie mogę mieć dofinansowania do ivf. Państwo zachęca do powiększania rodziny a nikt nie myślimy o parach które chorują na niepłodność. 
Avatar
prowadz wodzu / 17 marca 2019 o 10:26
+1
Oczywiście ze glosowałem na NIE , ale nie dlatego że mi tak Rydzyk nakazuje -  ale dlatego, że tego nie powinno  finansować Miasto tylko Państwo. Państwo też nie powinno się słuchać Rydzyka  - tak myślę chociaż należę do elektoratu Prawa i Sprawiedliwości bo uważam że żaden POkraka nie dorasta nawet do pięt Kaczyńskiemu chociaż ten taki mały
 Kaczorowi wielkiemu do pięt nawet papież nie dorasta a co jakiś polaczek.
Avatar
dziennikarz / 12 marca 2019 o 01:09
+1
Te "niedojdy"  jak mówisz - to w większości ważne  postacie w rządzie PiS  - na przykład  pan Morawiecki był radnym z  AWS na Dolnym Sląsku  , pani Szydło - Burmistrzem z ramienia AWS w 1998 -2002 , Tchórzewski posłem i wicemnistrem z AWS  itd.   
Avatar
ordynator z abramowic / 10 marca 2019 o 00:05
+1
Miasta nie stać na przebudowę najważniejszej ulicy, a tu jeszcze z in vitro wyskakują. Jak w tym dowcipie, w którym jedna les mówi do drugiej - zrobiłam sobie in vitro, więc teraz będę mogła zrobić sobie aborcję.
 Ty jesteś głupi czy z pisu??? Firmy sobie życzą podwójne stawki, wykorzystujac wysokie ceny materiałów budowlanych na rynku a miasto ma jak głupi rząd piskoski się na wszystko godzić. w twoim przypadku aborcja faktycznie byłaby raczej wskazana.
Avatar
Ja JUS / 9 marca 2019 o 19:03
-1
Oczywiście ze glosowałem na NIE , ale nie dlatego że mi tak Rydzyk nakazuje - ale dlatego, że tego nie powinno finansować Miasto tylko Państwo. Państwo też nie powinno się słuchać Rydzyka - tak myślę chociaż należę do elektoratu Prawa i Sprawiedliwości bo uważam że żaden POkraka nie dorasta nawet do pięt Kaczyńskiemu chociaż ten taki mały
Avatar
Gość / 9 marca 2019 o 12:46
-1
Zlikwidować kościół i kasa się znajdzie.
Avatar
Halina / 9 marca 2019 o 11:24
0
Feministki to by dawały 500 zł na każde dziecko z in vitro. Każde inne do aborcji.
Avatar
Hubert / 9 marca 2019 o 09:13
+3
Te same osoby które popierają wyrzucanie publicznej kasy na in vitro psiocza na rodziny pobierające świadczenia 500+. 
Avatar
Sara / 9 marca 2019 o 07:48
+1
Człowieku wes się zastanowić co piszesz??. Ciekawe czy w łóżku jesteś taki mądry.Nie masz pojęcia co przeżywają pary które starają się o dziecko, leczą się i nie mogą mieć. Co czują. Ktoś kto nie ma problemu takiego to nie zrozumie. Dlaczego ja nie mam płacić na patologie która robi dzieci, nie pracuje i ma mieszkania socjalne, podczas gdy ja pracuję, place podatki i nie mogę mieć dofinansowania do ivf. Państwo zachęca do powiększania rodziny a nikt nie myślimy o parach które chorują na niepłodność. 
Avatar
PEDOFIL Z KURJIJIJIJIJ / 9 marca 2019 o 07:42
+2
SZANOWNI SWIĘTOJEBL......WI, NAJMĄDRZEJŚCI, NAJPIĘKNIEŚSI, FANATYCY CZARNUCHÓW PEDOFILI W SUTANNACH, NIE KAŻDY TAK JAK WY MOŻE W KOPIE SIANA ALBO W WC NA KONCERCIE DISCO POLO ALBO PRZY DRZEWIE NA KONCERCIE W ZAKOPANEM........................ITD 
Avatar
Drewniany chomik / 9 marca 2019 o 06:58
+2
In vitro tak, ale za własne pieniądze!! Wara od pieniędzy podatników!! Dlaczego ja , podatnik, który płaci alimenty trzem babom, mam fundować taki drogi zabieg, ofermom i nieudacznikom, którzy nie wiedzą co się z babą w łóżku robi? Niech te ofermy się in vitrują za własne pieniądze, a od pieniędzy podatników wara!
 Popieram. Przeznaczmy te pieniądze na 500+ albo i 1000+, dajmy te pieniądze tym którzy dzieci mają aby nie musieli więcej pracować, wystarczy aby na wybory chodzili a później ławeczka na osiedlu. Niech pracują tylko ludzie którzy nie moga mieć dzieci. Im zrobimy 500- albo i 2000- od każdej pensji.
 Popieram. Przeznaczmy te pieniądze na 500+ albo i 1000+, dajmy te pieniądze tym którzy dzieci mają aby nie musieli więcej pracować, wystarczy aby na wybory chodzili a później ławeczka na osiedlu. Niech pracują tylko ludzie którzy nie moga mieć dzieci. Im zrobimy 500- albo i 2000- od każdej pensji. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szeroko zakrojona akcja poszukiwań męża zamordowanej kobiety. Strażacy wypompowują wodę ze studni

Szeroko zakrojona akcja poszukiwań męża zamordowanej kobiety. Strażacy wypompowują wodę ze studni 10 4

Trwają poszukiwania 35-latka z Trawnik podejrzanego o zabójstwo swojej żony. Kobieta zginęła od przynajmniej kilku ciosów nożem. Nie wiadomo, dlaczego doszło do tragedii.

Problemy na budowie stadionu w Białej Podlaskiej. Miasto nie straci dotacji?

Problemy na budowie stadionu w Białej Podlaskiej. Miasto nie straci dotacji? 13 0

Zakończyły się prace inwentaryzacyjne na miejskim stadionie. Przypomnijmy, że władze miasta w grudniu zerwały umowę z wykonawcą przebudowy obiektu. 10-milionowa dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki nie jest zagrożona.

Wódką leczył chore gardło. A potem wsiadł za kierownicę

Wódką leczył chore gardło. A potem wsiadł za kierownicę 0 1

57-latek z okolic Biłgoraja leczył ból gardła wódką z herbatą. Postanowił później usiąść za kierownicą, co skończyło się dachowaniem.

Biały dzień u studentów KUL. Dzień Świętości Życia

Biały dzień u studentów KUL. Dzień Świętości Życia 1 0

Na ogół w białych bluzkach i koszulach przyszli w poniedziałek na uczelnię studenci i wykładowcy, którzy odpowiedzieli na apel Samorządu Studentów KUL. W Kościele katolickim 25 marca jest obchodzona uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To również Dzień Świętości Życia.

Lublin: Zobaczył swoje zdjęcie w internecie. Twierdzi, że portfel zwrócił jeszcze tego samego dnia

Lublin: Zobaczył swoje zdjęcie w internecie. Twierdzi, że portfel zwrócił jeszcze tego samego dnia 11 3

Z naszą redakcją skontaktował się mężczyzna, którego wizerunek opublikowała dziś Komenda Miejska Policji w Lublinie.

Pracownicy drugiej kategorii z puławskich Azotów. Zapowiadają pikietę przed kancelarią premiera

Pracownicy drugiej kategorii z puławskich Azotów. Zapowiadają pikietę przed kancelarią premiera 9 14

W nadchodzących wyborach do rady nadzorczej Grupy Azoty SA będą mogli wystartować jedynie pracownicy tarnowskiej spółki. To łamanie obowiązującej ustawy – grzmią związkowcy z puławskich Zakładów Azotowych i zapowiadają pikietę przed kancelarią premiera.

Al. Tysiąclecia w Lublinie: Samochód zawisł na barierkach
Alarm 24

Al. Tysiąclecia w Lublinie: Samochód zawisł na barierkach 38 1

Do zdarzenia doszło przed godz. 19 na al. Tysiąclecia w Lublinie.

Gorąco przed referendum w Lublinie: „Pokazują park, nie bloki”. TBV idzie na policję

Gorąco przed referendum w Lublinie: „Pokazują park, nie bloki”. TBV idzie na policję 94 138

Coraz gorętsza robi się kampania przed pierwszym w historii miasta referendum lokalnym, które ma dotyczyć możliwości budowy bloków na górkach czechowskich. Właściciel tego terenu, spółka TBV, żąda usunięcia z internetu wizualizacji pokazującej blokowisko na części górek. Chce, aby policja namierzyła autora grafiki. –To próba zastraszania ludzi, którzy mają inne zdanie – odpowiada autor.

"NiePokorne": Spacer tematyczny po Lublinie śladem zasłużonych kobiet
30 marca 2019, 11:00

"NiePokorne": Spacer tematyczny po Lublinie śladem zasłużonych kobiet 0 0

PTTK w Lublinie zaprasza na spacer tematyczny po mieście śladem wielkich kobiet. Start 30 marca o godz. 11 spod pomnika Marii Curie-Skłodowskiej.

Polska pszczoła nie powinna narzekać. Polityczne wsparcie

Polska pszczoła nie powinna narzekać. Polityczne wsparcie 1 0

Poseł Krzysztof Głuchowski (PiS) z Łukowa apeluje o powołanie rządowego zespołu, który będzie zajmował się polskim pszczelarstwem. Minister rolnictwa Jan Ardanowski zapowiada, że taki zespół powstanie.

Kraśnik: Dziś telefon, jutro działanie. Urzędnicy obiecują porządki
Alarm 24
galeria

Kraśnik: Dziś telefon, jutro działanie. Urzędnicy obiecują porządki 2 2

Na bałagan, zniszczone znaki drogowe i zapadające się studzienki skarżą się mieszkańcy m.in. ul. Żeromskiego w Kraśniku, którzy poprosili nas o interwencję w tej sprawie. Urzędnicy zapewniają, że wysłali już tam odpowiednie służby.

Lublin: W szatni na basenie zgubił portfel. Zabrał go ten mężczyzna [zdjęcia]

Lublin: W szatni na basenie zgubił portfel. Zabrał go ten mężczyzna [zdjęcia] 100 5

Policjanci z III komisariatu prowadzą postępowanie dotyczące przywłaszczenia portfela.

Radni PiS, LGBT i happening "zamiatanie homofobii". W Lublinie zanosi się na ideologiczną burzę

Radni PiS, LGBT i happening "zamiatanie homofobii". W Lublinie zanosi się na ideologiczną burzę 92 27

Uznania Lublina za „miasto wolne od ideologii LGBT” chcą miejscy radni z opozycyjnego względem prezydenta klubu Prawa i Sprawiedliwości. W tej sprawie przygotowali projekt stanowiska, który chcą poddać pod głosowanie na posiedzeniu Rady Miasta zbierającej się już w czwartek.

Koncert zespołu Clock Machine w Domu Kultury
30 marca 2019, 20:00

Koncert zespołu Clock Machine w Domu Kultury 0 0

Premierowy materiał z płyty "Prognozy" grupy Clock Machine usłyszymy już 30 marca o godz. 20, podczas koncertu formacji w Domu Kultury (Krakowskie Przedmieście 19).

AZS Wrocław – AZS PSW Biała Podlaska 0:5. Uczciły pamięć rektora

AZS Wrocław – AZS PSW Biała Podlaska 0:5. Uczciły pamięć rektora 0 0

AZS PSW Biała Podlaska o krok od utrzymania się w rozgrywkach

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!