Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 marca 2019 r.
18:31

Lublin powinien dofinansowywać procedurę in vitro? Zbierają podpisy [wideo]

Autor: Zdjęcie autora pab
0 16 A A

Podpisy pod wnioskiem do Rady Miasta Lublin o utworzenie miejskiego programu dofinansowania in vitro zbierano w piątek przed Ratuszem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Trzy lata temu PiS zlikwidował ogólnopolski program finansowania tej procedury ze środków Ministerstwa Zdrowia. Od tamtej pory już 10 miast w Polsce realizuje taki program, więc mamy nadzieję, że uda się go zrealizować także w Lublinie – mówi Magdalena Bielska z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Lublin, który współorganizował akcję "Kobiety przeci nienawiści".

– Coraz więcej par ma problem z niepłodnością a procedura in vitro jest niezwykle kosztowna, więc wiele osób jest pozbawionych takiej możliwości z powodów finansowych – dodaje Bielska.

Akcja odbywała się równocześnie w 30 miastach w Polsce.

W sobotę Manifa

9 marca odbędzie się III Manifa Lubelska pod hasłem „My jesteśmy rewolucją!. Jej uczestnicy wyruszą o godz. 14 sprzed lubelskiego Ratusza. Przejdą Krakowskim Przedmieściem na pl. Teatralny przed CSK.

Sonda: Czy miasto Lublin powinno dofinansowywać procedurę in vitro?

Liczba głosów: 479
72.03%
Tak
27.97%
Nie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AB / 8 marca 2019 o 19:04
+9
Warto pomóc rodzicom w tak trudnej sytuacji, tym bardziej że dzietność w Polsce cały czas spada.
Avatar
Gość / 8 marca 2019 o 18:39
+4
czarne marsze, aborcja w dowolnym momencie, eutanazja na życzenie i ... in vitro na życzenie??? To jakaś hipokryzja?
Avatar
Hubert / 9 marca 2019 o 09:13
+3
Te same osoby które popierają wyrzucanie publicznej kasy na in vitro psiocza na rodziny pobierające świadczenia 500+. 
Avatar
PEDOFIL Z KURJIJIJIJIJ / 9 marca 2019 o 07:42
+3
SZANOWNI SWIĘTOJEBL......WI, NAJMĄDRZEJŚCI, NAJPIĘKNIEŚSI, FANATYCY CZARNUCHÓW PEDOFILI W SUTANNACH, NIE KAŻDY TAK JAK WY MOŻE W KOPIE SIANA ALBO W WC NA KONCERCIE DISCO POLO ALBO PRZY DRZEWIE NA KONCERCIE W ZAKOPANEM........................ITD 
Avatar
Drewniany chomik / 9 marca 2019 o 06:58
+3
In vitro tak, ale za własne pieniądze!! Wara od pieniędzy podatników!! Dlaczego ja , podatnik, który płaci alimenty trzem babom, mam fundować taki drogi zabieg, ofermom i nieudacznikom, którzy nie wiedzą co się z babą w łóżku robi? Niech te ofermy się in vitrują za własne pieniądze, a od pieniędzy podatników wara!
 Popieram. Przeznaczmy te pieniądze na 500+ albo i 1000+, dajmy te pieniądze tym którzy dzieci mają aby nie musieli więcej pracować, wystarczy aby na wybory chodzili a później ławeczka na osiedlu. Niech pracują tylko ludzie którzy nie moga mieć dzieci. Im zrobimy 500- albo i 2000- od każdej pensji.
 Popieram. Przeznaczmy te pieniądze na 500+ albo i 1000+, dajmy te pieniądze tym którzy dzieci mają aby nie musieli więcej pracować, wystarczy aby na wybory chodzili a później ławeczka na osiedlu. Niech pracują tylko ludzie którzy nie moga mieć dzieci. Im zrobimy 500- albo i 2000- od każdej pensji. rozwiń
Avatar
Gość / 8 marca 2019 o 19:36
+3
Hipokryzja to Apollo w czarnej kiecce.
Avatar
Sara / 9 marca 2019 o 07:48
+2
Człowieku wes się zastanowić co piszesz??. Ciekawe czy w łóżku jesteś taki mądry.Nie masz pojęcia co przeżywają pary które starają się o dziecko, leczą się i nie mogą mieć. Co czują. Ktoś kto nie ma problemu takiego to nie zrozumie. Dlaczego ja nie mam płacić na patologie która robi dzieci, nie pracuje i ma mieszkania socjalne, podczas gdy ja pracuję, place podatki i nie mogę mieć dofinansowania do ivf. Państwo zachęca do powiększania rodziny a nikt nie myślimy o parach które chorują na niepłodność. 
Avatar
prowadz wodzu / 17 marca 2019 o 10:26
+1
Oczywiście ze glosowałem na NIE , ale nie dlatego że mi tak Rydzyk nakazuje -  ale dlatego, że tego nie powinno  finansować Miasto tylko Państwo. Państwo też nie powinno się słuchać Rydzyka  - tak myślę chociaż należę do elektoratu Prawa i Sprawiedliwości bo uważam że żaden POkraka nie dorasta nawet do pięt Kaczyńskiemu chociaż ten taki mały
 Kaczorowi wielkiemu do pięt nawet papież nie dorasta a co jakiś polaczek.
Avatar
ordynator z abramowic / 10 marca 2019 o 00:05
+1
Miasta nie stać na przebudowę najważniejszej ulicy, a tu jeszcze z in vitro wyskakują. Jak w tym dowcipie, w którym jedna les mówi do drugiej - zrobiłam sobie in vitro, więc teraz będę mogła zrobić sobie aborcję.
 Ty jesteś głupi czy z pisu??? Firmy sobie życzą podwójne stawki, wykorzystujac wysokie ceny materiałów budowlanych na rynku a miasto ma jak głupi rząd piskoski się na wszystko godzić. w twoim przypadku aborcja faktycznie byłaby raczej wskazana.
Avatar
dziennikarz / 12 marca 2019 o 01:09
0
Te "niedojdy"  jak mówisz - to w większości ważne  postacie w rządzie PiS  - na przykład  pan Morawiecki był radnym z  AWS na Dolnym Sląsku  , pani Szydło - Burmistrzem z ramienia AWS w 1998 -2002 , Tchórzewski posłem i wicemnistrem z AWS  itd.   
Avatar
prowadz wodzu / 17 marca 2019 o 10:26
+1
Oczywiście ze glosowałem na NIE , ale nie dlatego że mi tak Rydzyk nakazuje -  ale dlatego, że tego nie powinno  finansować Miasto tylko Państwo. Państwo też nie powinno się słuchać Rydzyka  - tak myślę chociaż należę do elektoratu Prawa i Sprawiedliwości bo uważam że żaden POkraka nie dorasta nawet do pięt Kaczyńskiemu chociaż ten taki mały
 Kaczorowi wielkiemu do pięt nawet papież nie dorasta a co jakiś polaczek.
Avatar
dziennikarz / 12 marca 2019 o 01:09
0
Te "niedojdy"  jak mówisz - to w większości ważne  postacie w rządzie PiS  - na przykład  pan Morawiecki był radnym z  AWS na Dolnym Sląsku  , pani Szydło - Burmistrzem z ramienia AWS w 1998 -2002 , Tchórzewski posłem i wicemnistrem z AWS  itd.   
Avatar
ordynator z abramowic / 10 marca 2019 o 00:05
+1
Miasta nie stać na przebudowę najważniejszej ulicy, a tu jeszcze z in vitro wyskakują. Jak w tym dowcipie, w którym jedna les mówi do drugiej - zrobiłam sobie in vitro, więc teraz będę mogła zrobić sobie aborcję.
 Ty jesteś głupi czy z pisu??? Firmy sobie życzą podwójne stawki, wykorzystujac wysokie ceny materiałów budowlanych na rynku a miasto ma jak głupi rząd piskoski się na wszystko godzić. w twoim przypadku aborcja faktycznie byłaby raczej wskazana.
Avatar
Ja JUS / 9 marca 2019 o 19:03
-2
Oczywiście ze glosowałem na NIE , ale nie dlatego że mi tak Rydzyk nakazuje - ale dlatego, że tego nie powinno finansować Miasto tylko Państwo. Państwo też nie powinno się słuchać Rydzyka - tak myślę chociaż należę do elektoratu Prawa i Sprawiedliwości bo uważam że żaden POkraka nie dorasta nawet do pięt Kaczyńskiemu chociaż ten taki mały
Avatar
Gość / 9 marca 2019 o 12:46
-1
Zlikwidować kościół i kasa się znajdzie.
Avatar
Halina / 9 marca 2019 o 11:24
-1
Feministki to by dawały 500 zł na każde dziecko z in vitro. Każde inne do aborcji.
Avatar
Hubert / 9 marca 2019 o 09:13
+3
Te same osoby które popierają wyrzucanie publicznej kasy na in vitro psiocza na rodziny pobierające świadczenia 500+. 
Avatar
Sara / 9 marca 2019 o 07:48
+2
Człowieku wes się zastanowić co piszesz??. Ciekawe czy w łóżku jesteś taki mądry.Nie masz pojęcia co przeżywają pary które starają się o dziecko, leczą się i nie mogą mieć. Co czują. Ktoś kto nie ma problemu takiego to nie zrozumie. Dlaczego ja nie mam płacić na patologie która robi dzieci, nie pracuje i ma mieszkania socjalne, podczas gdy ja pracuję, place podatki i nie mogę mieć dofinansowania do ivf. Państwo zachęca do powiększania rodziny a nikt nie myślimy o parach które chorują na niepłodność. 
Avatar
PEDOFIL Z KURJIJIJIJIJ / 9 marca 2019 o 07:42
+3
SZANOWNI SWIĘTOJEBL......WI, NAJMĄDRZEJŚCI, NAJPIĘKNIEŚSI, FANATYCY CZARNUCHÓW PEDOFILI W SUTANNACH, NIE KAŻDY TAK JAK WY MOŻE W KOPIE SIANA ALBO W WC NA KONCERCIE DISCO POLO ALBO PRZY DRZEWIE NA KONCERCIE W ZAKOPANEM........................ITD 
Avatar
Drewniany chomik / 9 marca 2019 o 06:58
+3
In vitro tak, ale za własne pieniądze!! Wara od pieniędzy podatników!! Dlaczego ja , podatnik, który płaci alimenty trzem babom, mam fundować taki drogi zabieg, ofermom i nieudacznikom, którzy nie wiedzą co się z babą w łóżku robi? Niech te ofermy się in vitrują za własne pieniądze, a od pieniędzy podatników wara!
 Popieram. Przeznaczmy te pieniądze na 500+ albo i 1000+, dajmy te pieniądze tym którzy dzieci mają aby nie musieli więcej pracować, wystarczy aby na wybory chodzili a później ławeczka na osiedlu. Niech pracują tylko ludzie którzy nie moga mieć dzieci. Im zrobimy 500- albo i 2000- od każdej pensji.
 Popieram. Przeznaczmy te pieniądze na 500+ albo i 1000+, dajmy te pieniądze tym którzy dzieci mają aby nie musieli więcej pracować, wystarczy aby na wybory chodzili a później ławeczka na osiedlu. Niech pracują tylko ludzie którzy nie moga mieć dzieci. Im zrobimy 500- albo i 2000- od każdej pensji. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kamil Kiereś (Górnik Łęczna): Myślimy już o pierwszym meczu o punkty

Kamil Kiereś (Górnik Łęczna): Myślimy już o pierwszym meczu o punkty 0 0

Rozmowa z Kamilem Kieresiem, trenerem Górnika Łęczna

Nowe numery telefonów na policję. Trzeba będzie wybrać inny numer kierunkowy

Nowe numery telefonów na policję. Trzeba będzie wybrać inny numer kierunkowy 5 1

Od 24 lutego zmieni się sposób wybierania numerów resortowej sieci telefonicznej. Aby dodzwonić się do lubelskich jednostek Policji zamiast numeru kierunkowego 81, będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA - 47. Zmianie nie ulega numer alarmowy.

Rusza Operacja Czysta Rzeka 2020. Najpierw koncert, a potem wielkie sprzątanie rzek
22 lutego 2020, 18:00

Rusza Operacja Czysta Rzeka 2020. Najpierw koncert, a potem wielkie sprzątanie rzek 19 5

W sobotę 22 lutego w Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się koncert Jacka Kleyffa w Orkiestrze na Zdrowie. Wydarzenie, które otworzy tegoroczną edycję ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka 2020, będzie spotkaniem przyjaciół, sympatyków i wolontariuszy, biorących udział w akcji.

To najdroższy samochód jaki został w tym roku zatrzymany na granicy w woj. lubelskim

To najdroższy samochód jaki został w tym roku zatrzymany na granicy w woj. lubelskim 2 3

Strażnicy graniczni zatrzymali poszukiwanego mercedesa AMG S63 o szacunkowej wartości pół miliona zł. To najdroższy pojazd, który udało się odzyskać w tym roku na granicy w województwie lubelskim.

Co dalej z transferem Krzysztofa Ropskiego? Z okazji 70-lecia Motor zagra z klasowym zespołem

Co dalej z transferem Krzysztofa Ropskiego? Z okazji 70-lecia Motor zagra z klasowym zespołem 0 3

Po transferze lewego obrońcy Motor praktycznie zamknął kadrę na rundę wiosenną. Trzeba jeszcze tylko poczekać na rozstrzygnięcia w sprawie Krzysztofa Ropskiego. Żółto-biało-niebiescy chcą dogadać się z dotychczasowym klubem napastnika – Siarką Tarnobrzeg

„Burleska. W głąb kobiecości” w Piękno Panie. Artystyczno-naukowe spojrzenie na kobiecość
21 lutego 2020, 19:00

„Burleska. W głąb kobiecości” w Piękno Panie. Artystyczno-naukowe spojrzenie na kobiecość 0 3

„Burleska. W głąb kobiecości” to wystawa fotografii Agnieszki Kossowskiej, wykonanych podczas jej wizyt na występach burleski i za ich kulisami. Wydarzenie to fuzja dwóch spojrzeń: artystycznego i naukowego na różne aspekty kobiecości.

Podróż zakończył na betonowym przepuście. Kierowca kompletnie pijany

Podróż zakończył na betonowym przepuście. Kierowca kompletnie pijany 0 1

Prawie 3 promile alkoholu miał kierujący fordem, który w poniedziałek popołudniu wjechał w betonowy przepust w Łopienniku Górnym.

Dwie inwestycje mieszkaniowe w Lublinie. Deweloperzy proszą o zgodę na wycinkę drzew

Dwie inwestycje mieszkaniowe w Lublinie. Deweloperzy proszą o zgodę na wycinkę drzew 14 51

73 drzewa chcą usunąć przy ul. Jutrzenki spółki TBV oraz Idea Invest, które złożyły do Urzędu Miasta wniosek o pozwolenie na taką wycinkę. Kolejnych 25 drzew zamierza usunąć przy al. Kraśnickiej firma Wikana.

Złodzieje znaleźli sobie niszę. Kradli silniki z łodzi i jachtów motorowych [wideo]
galeria
film

Złodzieje znaleźli sobie niszę. Kradli silniki z łodzi i jachtów motorowych [wideo] 1 2

Lubelscy policjanci rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżami silników do łodzi i jachtów motorowych.

Ostrzeżenie pogodowe dla Lubelskiego. Może być niebezpiecznie
film

Ostrzeżenie pogodowe dla Lubelskiego. Może być niebezpiecznie 12 1

Nowe ostrzeżenie pogodowe dla województwa lubelskiego wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Dziewięć medali naszych lekkoatletów na PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20

Dziewięć medali naszych lekkoatletów na PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 0 0

Dobry występ naszych zawodników przy okazji PZLA Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20. W sumie kluby z województwa lubelskiego wywalczyły dziewięć medali.

Tędy ma biec przedłużenie ulicy Zana w Lublinie. Plan zakłada także budowę osiedla domów

Tędy ma biec przedłużenie ulicy Zana w Lublinie. Plan zakłada także budowę osiedla domów 24 83

Ratusz chce dopuścić budowę nowych domów mieszkalnych przy Nadbystrzyckiej koło Politechniki. W miejscu starej zabudowy mogłoby powstać niewysokie osiedle, a za nim nowy odcinek ul. Zana, która ma być w nieokreślonej przyszłości przedłużona do ul. Lubelskiego Lipca ’80, a nawet do ul. Wrotkowskiej.

Igor Brejdygant gościem Radia Lublin
20 lutego 2020, 18:00

Igor Brejdygant gościem Radia Lublin 0 0

Scenarzysta, pisarz i reżyser, Igor Brejdygant, będzie gościem Radia Lublin w cyklu "Kryminalne czwartki". Spotkanie z autorem będzie 20 lutego o godz. 18.

Lubelskie: Jeden wieczór, dwa śmiertelne potrącenia pieszych na drogach
galeria

Lubelskie: Jeden wieczór, dwa śmiertelne potrącenia pieszych na drogach 8 5

Pieszy zginął w poniedziałek wieczorem w wypadku w Janowie Lubelskim na drodze krajowej nr 19. Wcześniej do tragedii z udziałem pieszego doszło w Trojaczkowicach.

Grom Kąkolewnica odważniej postawi na wychowanków

Grom Kąkolewnica odważniej postawi na wychowanków 0 1

Trener Gromu Kąkolewnica Edmund Koperwas: będziemy grać dla siebie. Murowanym kandydatem do awansu jest Lutnia Piszczac

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!