Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 marca 2013 r.
17:56
Edytuj ten wpis

Lublin: Stadion przy ul. Piłsudskiego będzie przebudowany

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 19 A A
Stadion "Start" (Jacek Świerczyński)
Stadion \"Start\" (Jacek Świerczyński)

Nowa murawa, oświetlenie i większe, zadaszone trybuny. Planowana przez miasto przebudowa stadionu lekkoatletycznego przy al. Piłsudskiego w Lublinie może kosztować 30 mln zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Magistrat rozpoczął właśnie formalne przygotowania do tej inwestycji. Jest to dopiero wstępny etap, później konieczna będzie decyzja lokalizacyjna, powstanie też szczegółowa koncepcja przebudowy.

Koszt inwestycji szacowany jest wstępnie na 30 milionów złotych. – Będziemy starać się o zewnętrzne dofinansowanie – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. Jeśli znajdą się pieniądze, prace ruszyłyby w przyszłym roku.

Co ma się zmienić na stadionie? Powstanie nowy budynek administracyjno-treningowy. Na płycie stadionu pojawi się nawierzchnia z trawy syntetycznej z odwodnieniem. Będzie też oświetlenie i ogrodzenie na koronie stadionu. – Planujemy też budowę bieżni rozgrzewkowej między ogrodzeniem a koroną stadionu oraz dwóch nowych kortów tenisowych wraz z trybuną – mówi rzecznik .

Obecnie na trybunach jest około 800 miejsc. Miasto chce, by po przebudowie ich liczba zwiększyła się do 1500. Standard trybun ma być wyższy, a miejsca siedzące będą też zadaszone. – Modernizacja ma też przystosować obiekt do przepisów międzynarodowych, pozwolić na organizację zawodów ogólnopolskich oraz dostosować do potrzeb osób niepełnosprawnych – wylicza Krzyżanowska.

Stadion zachowa swoje lekkoatletyczne przeznaczenie. Służyć ma m.in. do biegów, skoków w dal, zawodów łuczniczych, rzutu dyskiem, oszczepem czy kulą.

15,5 tys. widzów przy Krochmalnej

Równolegle miasto buduje stadion piłkarski na terenach po zlikwidowanej cukrowni przy ul. Krochmalnej. Ma on pomieścić 15,5 tys. widzów. Po rozłożeniu specjalnej płyty zakrywającej murawę ma służyć także organizacji koncertów. Obok będzie m.in. bieżnia i dwa boiska treningowe.

Oficjalne otwarcie jest planowane na przełom sierpnia i września przyszłego roku. Budowa pochłonie 140 milionów złotych, z czego 67 mln pochodzi z unijnej dotacji.


Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Lorencywow / 16 maja 2018 o 17:21
0
zaklady
Avatar
S Y L W E S T E R / 13 marca 2013 o 00:35
0
--------------------------------------DO INTERNAUTY " poznaniak z korzeniami LB"------------------------ Zostałem przez Internaute żle zrozumiany . Opisując przyszły Stadion "kurnik" na BAGNIE , komplet nie nie rozchodziło mi się dokonywanie porównań z innymi miastami . Jeżeli Inni mają to co mają niech się cieszą. Mnie rozchodzi się nie o wielkość tylko o te 140 MILIONÓW które na 100% będą UTOPIONE w tym BAGNIE !!!. Lublin niepotrzebnie straci 140 MILIONÓW które mogłyby być wykorzystane na odrestaurowanie trzech stadionów --Historyczny Stadion LUBLINIANKI , Stadion STARTU i Stadion MOTORU Al.Zygmuntowskie. Względnie postawienie Godnego Lublina Stadionu STADION EUROPEJSKI z międzynarodowym torem żużlowym... ALE NIE NA BAGNIE PO CUKROWNI TYLKO NA JEDNEJ Z ROGATEK WJAZDOWYCH DO LUBLINA . Staram się obronić dla Lublina 140 milionów które wcale nie musimy stracić ! . Prezydent odkupił to BAGNO po cukrowni za pieniądze z budżetu miejskiego . Nawet się nie konsultował z Mieszkańcami Lublina czy może te pieniądze wziąść i czy Chcemy kupić to bezwartościowe BAGNO (sic?) Zapłacił , uwaga ... 10 milionów i teraz jeszcze Chce "umoczyć" 140 MILIONÓW ! . A że nazwano ten "stadion kurnik" to wiąże się z tym , Godność Wschodniej Stolicy Polski wymaga aby Repzrentacyjny Stadion Lublina posiadał... najmniej 50 tys.. Wielkości są do uzgodnienia aby tylko nie stracić 140 MILIONÓW (!). Teraz chyba Internauta z Poznania moje intencje zrozumiał ?. Przy tym stadionie powstało już dużo "wrzawy", wszystko to wynikało z braku informacji wyjaśniających . Pisałem już i wytłumaczyłem system przydzielania DOTACJI "UE" -- polega on na tym , że "UE" przyznaje DOTACJE tylko na określony cel . Jeżeli Lublin ubiegał się o DOTACJE na Stadion , to te DOTACJE mogą być li tylko użyte do celów Stadionu . Nie mogą być zużyte na inne cele , bo wtedy DOTACJE możemy utracić. Dlatego właśnie powstała ta "wrzawa" niezrozumienia , typu " przedszkoli i żłobków nie ma , ulice się rozlatują i na jezdniach samochody koła gubią ! A Tym się zachciewa stadiony budować !". A z tymi DOTACJAMI z Unii Europejskiej to też ostrożnie!, bo nie ma na świecie miejsca gdzie... pieniądze ZA DARMO DAJĄ ! . Polska aby mogła teraz Dotacje otrzymywać Musiała swój pogtężny wkład pieniężnu "UE" wpłacić ! . Rolnicy także Musieli wpłacić określone sumy pieniędzy aby mogli oczekiwać na tzw. DOPŁATY !. Tusk tak zapożyczył Polskę, że Jego wnuczęta nawet na dziadka grobie lampki nie zapalą . I dobrze mu tak !. Dlatego ostrożnie z tymi DOTACJAMI !. Serdeczne , lubelskie pozdrowienia dla równie pięknego jak LUB LIN POZNANIA ! .Szczęść Boże!
--------------------------------------DO INTERNAUTY " poznaniak z korzeniami LB"------------------------ Zostałem przez Internaute żle zrozumiany . Opisując przyszły Stadion "kurnik" na BAGNIE , komplet nie nie rozchodziło mi się dokonywanie porównań z innymi miastami . Jeżeli Inni mają to co mają niech się cieszą. Mnie rozchodzi się nie o wielkość tylko o te 140 MILIONÓW które na 100% będą UTOPIONE w tym BAGNIE !!!. Lublin niepotrzebnie straci 140 MILIONÓW... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 12 marca 2013 o 23:23
0
-----------------------------------DO INTERNAUTY "mks'...------------------------------------------------------------Z pewnością moglibyśmy porozmawieć na temat Stadionu STARTU ale "mks" brak kultury uniemożli wia jaką kolwiek dyskusje . Co za czelność ubliżać człowiekowi którego się nie zna ?. "Ciuli" niech "mks" poszuka wokół siebie . Wesołych Świąt .
Avatar
poznaniak z korzeniami lb / 12 marca 2013 o 11:47
0
Wyjątkowo zgadzam się z oceną pana SYLWESTRA stadion na Krochmalnej to wiekszy kurnik jak Hala Globus .Stadion Lubelski to wielkośc widzów Gdańsk Arena 15 tys widzów -walke oglondało Gołota -Saleta .Atlas Arena w Łodzi to pojemnośc 13 tys .podam przykła minimalizacji Lublina z aren Sportowych 1.Białystok stadion 22.4 ty widzów 2.Rzeszówek 16 -20 tys a Lublinektylko 15 tys tyle co o połowe Kielce mniejsze -oto rozum w ratuszu Lubelskim .Hala Głobus Lublin 4.5 tys -Rzeszówek na Podpromiu 6 tys -Bydgoszcz------ Łuczniczka 8 tys widzów .Nie mówiąc o teatrze w budowie rozbiórka serce bolało jedni budują drudzy rujnują tak jakby nie było pomysłu na wykorzystanie tych powierzcni w jednej kubaturze
Wyjątkowo zgadzam się z oceną pana SYLWESTRA stadion na Krochmalnej to wiekszy kurnik jak Hala Globus .Stadion Lubelski to wielkośc widzów Gdańsk Arena 15 tys widzów -walke oglondało Gołota -Saleta .Atlas Arena w Łodzi to pojemnośc 13 tys .podam przykła minimalizacji Lublina z aren Sportowych 1.Białystok stadion 22.4 ty widzów 2.Rzeszówek 16 -20 tys a Lublinektylko 15 tys tyle co o połowe Kielce mniejsze -oto rozum w ratuszu Lubelskim .Hala Głobus Lublin 4.5 tys -Rzeszówek na Podpromiu 6 tys -Bydgoszcz------ Łuczniczka 8 tys widzów .N... rozwiń
Avatar
mks / 12 marca 2013 o 08:22
0
Do Sylwestra:
Zapraszamy na START zobaczysz ciulu jakie mamy warunki do trenowania, a nie ukrywając jako dyscyplina olimpijska na arenie ogólnopolskiej mamy się bardzo dobrze, w przeciwieństwie do kopaczy.

Co do artykułu- nie wiem co to rzut kulą, może chodziło o pchnięcie
Avatar
ergo / 12 marca 2013 o 07:41
0
Hahaha....rzut oszczepem na stadionie ze sztuczną trawą
Avatar
S Y L W E S T E R / 12 marca 2013 o 02:56
0
-----------------------------------------------STADION STARTU LUBLIN--------------------------------------------- Należy po imieniu nazywać ten temat, bo już komuchy chcą obarczyć wine stanu stadionu SOLIDARNOŚCIĄ (sic?) . Byłem częstym gościem stadionu STARTU Lublin i kortów tenisowych . Był to piękny kameralny stadionik z w zieleni utopionych kortów tenisowych i sąsiadujący z rzeką Bystrzycą . Nie czas na rozliczenia kto dopuścił do tak tragicznego stanu, bo ten stadion się nigdy nie "odrodzi" . Z łatwością można by ustalić WINNEGO gdyż ten stadion był "chuchany dmuchany" i nadwyraz pielęgnowany . Obok stadion Budowlanych obecnie MOTORU wyglądał przy stadionie STARTU niczym... kopciuszek. Aby rozpatrywać "podrzucone" tematy , należałoby poznać plany Prezydenta Lublina i Jego "Spółek" co do przyszłych Inwestycji dla Lublina . Program Prezydenta jest bardzo ważny gdyż należy Inwestycje ułożyć w charmonogramie przydatności i czasie wykonania . Dla przykładu : LUBLINIANKA gra w obecnych rozgrywkach i MOTOR SA także na bierząco rozgrywa mecze . Czy nie przyszła tam w Ratuszu Komuś "złota myśł" : wspierajmy stadiony grających Drużyn lubelskich a stadion STARTU równolegle "remontować" (?). Tylko nie dajcie się nabrać na stadion "kurnik" na BAGNIE po cukrowni , bo to będzie Stadion w ciągłym remoncie niczym "teatr w remoncie" . Gdyż ma być postawiony na betonowych palach których trzeba w to BAGNO wbić... 160 kilometrów betonowych pali (sic?). Na 100% że stadion "kurnik" będzie się zapadał niczym szkoła Podstawowa Nr.20 która przy wejściu miała 4 schodki a obecnie ostał się tylko ...JEDEN !. Stąd czy nie lepiej wyremontować stadion MOTORU przy Al.Zygmuntowskich z czym dołoży się ŻUŻLOWA drużyna "Lubelski Węgiel" i historyczny Stadion LUBLINIANKI który jak wiemy otrzyma dotacje od biznesów z terenów byłych kortów i lodowiska ? Co do stadionu LUBLINIANKI to nie wysyłajcie z Ratusza specjalistę od boisk- pastwisk aby oce niał i planował zniszczenie obiektu historycznego dla Lublina (sic?) Ten "magik" zaproponował li kwidacje trybun i zostawienie tylko skrawka trybun dla 600 klibiców (sic?). Takie trybuny można spotkać na "pastwiskach-boiskach" wiejskich zespołów piłkarskich. Wyremontujcie Nam na Lubli niance narazie te trybuny które są obecnie w stanie do remontu i częściowo Pawilon, tak aby można było z Rodziną spokojnie siedząc kibicować. A reszte do remontu w następnym terminie. Czy moja propozycja nie jest korzystniejsza dla Lublina ? . A Stadion STARTU "przypudrować" bo Pawilon ma w bardzo dobrym stanie . Jak pamiętamy były tam rogrywane mecze koszykówki . Zejdżmy na "ziemie" i zajmijmy się tylko narazie dwoma stadionami , LUBLINIANKI i MOTORU i te go należy życzyć Lublinianom interesujących się sportem . To jest do wykonania i użytku !. Resz te " majaczenia" zostawmy sobie na póżniej . Szczęść Boże !.
-----------------------------------------------STADION STARTU LUBLIN--------------------------------------------- Należy po imieniu nazywać ten temat, bo już komuchy chcą obarczyć wine stanu stadionu SOLIDARNOŚCIĄ (sic?) . Byłem częstym gościem stadionu STARTU Lublin i kortów tenisowych . Był to piękny kameralny stadionik z w zieleni utopionych kortów tenisowych i sąsiadujący z rzeką Bystrzycą . Nie czas na rozliczenia kto dopuścił do tak tragicznego stanu, bo ten stadion się nigdy nie "odrod... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 12 marca 2013 o 02:51
0
-----------------------------------------------STADION STARTU LUBLIN--------------------------------------------- Należy po imieniu nazywać ten temat, bo już komuchy chcą obarczyć wine stanu stadionu SOLIDARNOŚCIĄ (sic?) . Byłem częstym gościem stadionu STARTU Lublin i kortów tenisowych . Był to piękny kameralny stadionik z w zieleni utopionych kortów tenisowych i sąsiadujący z rzeką Bystrzycą . Nie czas na rozliczenia kto dopuścił do tak tragicznego stanu, bo ten stadion się nigdy nie "odrodzi" . Z łatwością można by ustalić WINNEGO gdyż ten stadion był "chuchany dmuchany" i nadwyraz pielęgnowany . Obok stadion Budowlanych obecnie MOTORU wyglądał przy stadionie STARTU niczym... kopciuszek. Aby rozpatrywać "podrzucone" tematy , należałoby poznać plany Prezydenta Lublina i Jego "Spółek" co do przyszłych Inwestycji dla Lublina . Program Prezydenta jest bardzo ważny gdyż należy Inwestycje ułożyć w charmonogramie przydatności i czasie wykonania . Dla przykładu : LUBLINIANKA gra w obecnych rozgrywkach i MOTOR SA także na bierząco rozgrywa mecze . Czy nie przyszła tam w Ratuszu Komuś "złota myśł" : wspierajmy stadiony grających Drużyn lubelskich a stadion STARTU równolegle "remontować" (?). Tylko nie dajcie się nabrać na stadion "kurnik" na BAGNIE po cukrowni , bo to będzie Stadion w ciągłym remoncie niczym "teatr w remoncie" . Gdyż ma być postawiony na betonowych palach których trzeba w to BAGNO wbić... 160 kilometrów betonowych pali (sic?). Na 100% że stadion "kurnik" będzie się zapadał niczym szkoła Podstawowa Nr.20 która przy wejściu miała 4 schodki a obecnie ostał się tylko ...JEDEN !. Stąd czy nie lepiej wyremontować stadion MOTORU przy Al.Zygmuntowskich z czym dołoży się ŻUŻLOWA drużyna "Lubelski Węgiel" i historyczny Stadion LUBLINIANKI który jak wiemy otrzyma dotacje od biznesów z terenów byłych kortów i lodowiska ? Co do stadionu LUBLINIANKI to nie wysyłajcie z Ratusza specjalistę od boisk- pastwisk aby oce niał i planował zniszczenie obiektu historycznego dla Lublina (sic?) Ten "magik" zaproponował li kwidacje trybun i zostawienie tylko skrawka trybun dla 600 klibiców (sic?). Takie trybuny można spotkać na "pastwiskach-boiskach" wiejskich zespołów piłkarskich. Wyremontujcie Nam na Lubli niance narazie te trybuny które są obecnie w stanie do remontu i częściowo Pawilon, tak aby można było z Rodziną spokojnie siedząc kibicować. A reszte do remontu w następnym terminie. Czy moja propozycja nie jest korzystniejsza dla Lublina ? . A Stadion STARTU "przypudrować" bo Pawilon ma w bardzo dobrym stanie . Jak pamiętamy były tam rogrywane mecze koszykówki . Zejdżmy na "ziemie" i zajmijmy się tylko narazie dwoma stadionami , LUBLINIANKI i MOTORU i te go należy życzyć Lublinianom interesujących się sportem . To jest do wykonania i użytku !. Resz te " majaczenia" zostawmy sobie na póżniej . Szczęść Boże !.
-----------------------------------------------STADION STARTU LUBLIN--------------------------------------------- Należy po imieniu nazywać ten temat, bo już komuchy chcą obarczyć wine stanu stadionu SOLIDARNOŚCIĄ (sic?) . Byłem częstym gościem stadionu STARTU Lublin i kortów tenisowych . Był to piękny kameralny stadionik z w zieleni utopionych kortów tenisowych i sąsiadujący z rzeką Bystrzycą . Nie czas na rozliczenia kto dopuścił do tak tragicznego stanu, bo ten stadion się nigdy nie "odrod... rozwiń
Avatar
kibic / 11 marca 2013 o 22:22
0
25 lat temu trenowałem tam jako małolat. Stadionik był ładny i memoriał Kusocińskiego nawet się odbył. Szkoda że to wszystko się tak zmarnowało za rządów solidaruchów
Avatar
henryk / 11 marca 2013 o 22:15
0
Zgadzam się z wypowiedzią lekkoatlety -Lublinianie stadion piłkarski nie bo to kibole i dresiarże i nie ma drużyny według krytykantów .,i malkomentów i ze budująm\nowy .Stadion dawnego Startu lekoatletyczny wymaga kapitalnego remontu a nie miejsca jest Lekkoatletyka na poziomie Ekstraklasy [i tylu studentów kilku uniwerkówdow .Przy okazji bud.Krochmalnej-wyremntoć stadion dla LA.-tym bardziej że może ??bedzie wsparcie z ministerstwa Sportu .Przykład Rzeszów remontuje stadion Srali Rzeszów i planują stadion Lekkoatletyczny Resovii za SUME 60 mil zł
Avatar
Lorencywow / 16 maja 2018 o 17:21
0
zaklady
Avatar
S Y L W E S T E R / 13 marca 2013 o 00:35
0
--------------------------------------DO INTERNAUTY " poznaniak z korzeniami LB"------------------------ Zostałem przez Internaute żle zrozumiany . Opisując przyszły Stadion "kurnik" na BAGNIE , komplet nie nie rozchodziło mi się dokonywanie porównań z innymi miastami . Jeżeli Inni mają to co mają niech się cieszą. Mnie rozchodzi się nie o wielkość tylko o te 140 MILIONÓW które na 100% będą UTOPIONE w tym BAGNIE !!!. Lublin niepotrzebnie straci 140 MILIONÓW które mogłyby być wykorzystane na odrestaurowanie trzech stadionów --Historyczny Stadion LUBLINIANKI , Stadion STARTU i Stadion MOTORU Al.Zygmuntowskie. Względnie postawienie Godnego Lublina Stadionu STADION EUROPEJSKI z międzynarodowym torem żużlowym... ALE NIE NA BAGNIE PO CUKROWNI TYLKO NA JEDNEJ Z ROGATEK WJAZDOWYCH DO LUBLINA . Staram się obronić dla Lublina 140 milionów które wcale nie musimy stracić ! . Prezydent odkupił to BAGNO po cukrowni za pieniądze z budżetu miejskiego . Nawet się nie konsultował z Mieszkańcami Lublina czy może te pieniądze wziąść i czy Chcemy kupić to bezwartościowe BAGNO (sic?) Zapłacił , uwaga ... 10 milionów i teraz jeszcze Chce "umoczyć" 140 MILIONÓW ! . A że nazwano ten "stadion kurnik" to wiąże się z tym , Godność Wschodniej Stolicy Polski wymaga aby Repzrentacyjny Stadion Lublina posiadał... najmniej 50 tys.. Wielkości są do uzgodnienia aby tylko nie stracić 140 MILIONÓW (!). Teraz chyba Internauta z Poznania moje intencje zrozumiał ?. Przy tym stadionie powstało już dużo "wrzawy", wszystko to wynikało z braku informacji wyjaśniających . Pisałem już i wytłumaczyłem system przydzielania DOTACJI "UE" -- polega on na tym , że "UE" przyznaje DOTACJE tylko na określony cel . Jeżeli Lublin ubiegał się o DOTACJE na Stadion , to te DOTACJE mogą być li tylko użyte do celów Stadionu . Nie mogą być zużyte na inne cele , bo wtedy DOTACJE możemy utracić. Dlatego właśnie powstała ta "wrzawa" niezrozumienia , typu " przedszkoli i żłobków nie ma , ulice się rozlatują i na jezdniach samochody koła gubią ! A Tym się zachciewa stadiony budować !". A z tymi DOTACJAMI z Unii Europejskiej to też ostrożnie!, bo nie ma na świecie miejsca gdzie... pieniądze ZA DARMO DAJĄ ! . Polska aby mogła teraz Dotacje otrzymywać Musiała swój pogtężny wkład pieniężnu "UE" wpłacić ! . Rolnicy także Musieli wpłacić określone sumy pieniędzy aby mogli oczekiwać na tzw. DOPŁATY !. Tusk tak zapożyczył Polskę, że Jego wnuczęta nawet na dziadka grobie lampki nie zapalą . I dobrze mu tak !. Dlatego ostrożnie z tymi DOTACJAMI !. Serdeczne , lubelskie pozdrowienia dla równie pięknego jak LUB LIN POZNANIA ! .Szczęść Boże!
--------------------------------------DO INTERNAUTY " poznaniak z korzeniami LB"------------------------ Zostałem przez Internaute żle zrozumiany . Opisując przyszły Stadion "kurnik" na BAGNIE , komplet nie nie rozchodziło mi się dokonywanie porównań z innymi miastami . Jeżeli Inni mają to co mają niech się cieszą. Mnie rozchodzi się nie o wielkość tylko o te 140 MILIONÓW które na 100% będą UTOPIONE w tym BAGNIE !!!. Lublin niepotrzebnie straci 140 MILIONÓW... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 12 marca 2013 o 23:23
0
-----------------------------------DO INTERNAUTY "mks'...------------------------------------------------------------Z pewnością moglibyśmy porozmawieć na temat Stadionu STARTU ale "mks" brak kultury uniemożli wia jaką kolwiek dyskusje . Co za czelność ubliżać człowiekowi którego się nie zna ?. "Ciuli" niech "mks" poszuka wokół siebie . Wesołych Świąt .
Avatar
poznaniak z korzeniami lb / 12 marca 2013 o 11:47
0
Wyjątkowo zgadzam się z oceną pana SYLWESTRA stadion na Krochmalnej to wiekszy kurnik jak Hala Globus .Stadion Lubelski to wielkośc widzów Gdańsk Arena 15 tys widzów -walke oglondało Gołota -Saleta .Atlas Arena w Łodzi to pojemnośc 13 tys .podam przykła minimalizacji Lublina z aren Sportowych 1.Białystok stadion 22.4 ty widzów 2.Rzeszówek 16 -20 tys a Lublinektylko 15 tys tyle co o połowe Kielce mniejsze -oto rozum w ratuszu Lubelskim .Hala Głobus Lublin 4.5 tys -Rzeszówek na Podpromiu 6 tys -Bydgoszcz------ Łuczniczka 8 tys widzów .Nie mówiąc o teatrze w budowie rozbiórka serce bolało jedni budują drudzy rujnują tak jakby nie było pomysłu na wykorzystanie tych powierzcni w jednej kubaturze
Wyjątkowo zgadzam się z oceną pana SYLWESTRA stadion na Krochmalnej to wiekszy kurnik jak Hala Globus .Stadion Lubelski to wielkośc widzów Gdańsk Arena 15 tys widzów -walke oglondało Gołota -Saleta .Atlas Arena w Łodzi to pojemnośc 13 tys .podam przykła minimalizacji Lublina z aren Sportowych 1.Białystok stadion 22.4 ty widzów 2.Rzeszówek 16 -20 tys a Lublinektylko 15 tys tyle co o połowe Kielce mniejsze -oto rozum w ratuszu Lubelskim .Hala Głobus Lublin 4.5 tys -Rzeszówek na Podpromiu 6 tys -Bydgoszcz------ Łuczniczka 8 tys widzów .N... rozwiń
Avatar
mks / 12 marca 2013 o 08:22
0
Do Sylwestra:
Zapraszamy na START zobaczysz ciulu jakie mamy warunki do trenowania, a nie ukrywając jako dyscyplina olimpijska na arenie ogólnopolskiej mamy się bardzo dobrze, w przeciwieństwie do kopaczy.

Co do artykułu- nie wiem co to rzut kulą, może chodziło o pchnięcie
Avatar
ergo / 12 marca 2013 o 07:41
0
Hahaha....rzut oszczepem na stadionie ze sztuczną trawą
Avatar
S Y L W E S T E R / 12 marca 2013 o 02:56
0
-----------------------------------------------STADION STARTU LUBLIN--------------------------------------------- Należy po imieniu nazywać ten temat, bo już komuchy chcą obarczyć wine stanu stadionu SOLIDARNOŚCIĄ (sic?) . Byłem częstym gościem stadionu STARTU Lublin i kortów tenisowych . Był to piękny kameralny stadionik z w zieleni utopionych kortów tenisowych i sąsiadujący z rzeką Bystrzycą . Nie czas na rozliczenia kto dopuścił do tak tragicznego stanu, bo ten stadion się nigdy nie "odrodzi" . Z łatwością można by ustalić WINNEGO gdyż ten stadion był "chuchany dmuchany" i nadwyraz pielęgnowany . Obok stadion Budowlanych obecnie MOTORU wyglądał przy stadionie STARTU niczym... kopciuszek. Aby rozpatrywać "podrzucone" tematy , należałoby poznać plany Prezydenta Lublina i Jego "Spółek" co do przyszłych Inwestycji dla Lublina . Program Prezydenta jest bardzo ważny gdyż należy Inwestycje ułożyć w charmonogramie przydatności i czasie wykonania . Dla przykładu : LUBLINIANKA gra w obecnych rozgrywkach i MOTOR SA także na bierząco rozgrywa mecze . Czy nie przyszła tam w Ratuszu Komuś "złota myśł" : wspierajmy stadiony grających Drużyn lubelskich a stadion STARTU równolegle "remontować" (?). Tylko nie dajcie się nabrać na stadion "kurnik" na BAGNIE po cukrowni , bo to będzie Stadion w ciągłym remoncie niczym "teatr w remoncie" . Gdyż ma być postawiony na betonowych palach których trzeba w to BAGNO wbić... 160 kilometrów betonowych pali (sic?). Na 100% że stadion "kurnik" będzie się zapadał niczym szkoła Podstawowa Nr.20 która przy wejściu miała 4 schodki a obecnie ostał się tylko ...JEDEN !. Stąd czy nie lepiej wyremontować stadion MOTORU przy Al.Zygmuntowskich z czym dołoży się ŻUŻLOWA drużyna "Lubelski Węgiel" i historyczny Stadion LUBLINIANKI który jak wiemy otrzyma dotacje od biznesów z terenów byłych kortów i lodowiska ? Co do stadionu LUBLINIANKI to nie wysyłajcie z Ratusza specjalistę od boisk- pastwisk aby oce niał i planował zniszczenie obiektu historycznego dla Lublina (sic?) Ten "magik" zaproponował li kwidacje trybun i zostawienie tylko skrawka trybun dla 600 klibiców (sic?). Takie trybuny można spotkać na "pastwiskach-boiskach" wiejskich zespołów piłkarskich. Wyremontujcie Nam na Lubli niance narazie te trybuny które są obecnie w stanie do remontu i częściowo Pawilon, tak aby można było z Rodziną spokojnie siedząc kibicować. A reszte do remontu w następnym terminie. Czy moja propozycja nie jest korzystniejsza dla Lublina ? . A Stadion STARTU "przypudrować" bo Pawilon ma w bardzo dobrym stanie . Jak pamiętamy były tam rogrywane mecze koszykówki . Zejdżmy na "ziemie" i zajmijmy się tylko narazie dwoma stadionami , LUBLINIANKI i MOTORU i te go należy życzyć Lublinianom interesujących się sportem . To jest do wykonania i użytku !. Resz te " majaczenia" zostawmy sobie na póżniej . Szczęść Boże !.
-----------------------------------------------STADION STARTU LUBLIN--------------------------------------------- Należy po imieniu nazywać ten temat, bo już komuchy chcą obarczyć wine stanu stadionu SOLIDARNOŚCIĄ (sic?) . Byłem częstym gościem stadionu STARTU Lublin i kortów tenisowych . Był to piękny kameralny stadionik z w zieleni utopionych kortów tenisowych i sąsiadujący z rzeką Bystrzycą . Nie czas na rozliczenia kto dopuścił do tak tragicznego stanu, bo ten stadion się nigdy nie "odrod... rozwiń
Avatar
S Y L W E S T E R / 12 marca 2013 o 02:51
0
-----------------------------------------------STADION STARTU LUBLIN--------------------------------------------- Należy po imieniu nazywać ten temat, bo już komuchy chcą obarczyć wine stanu stadionu SOLIDARNOŚCIĄ (sic?) . Byłem częstym gościem stadionu STARTU Lublin i kortów tenisowych . Był to piękny kameralny stadionik z w zieleni utopionych kortów tenisowych i sąsiadujący z rzeką Bystrzycą . Nie czas na rozliczenia kto dopuścił do tak tragicznego stanu, bo ten stadion się nigdy nie "odrodzi" . Z łatwością można by ustalić WINNEGO gdyż ten stadion był "chuchany dmuchany" i nadwyraz pielęgnowany . Obok stadion Budowlanych obecnie MOTORU wyglądał przy stadionie STARTU niczym... kopciuszek. Aby rozpatrywać "podrzucone" tematy , należałoby poznać plany Prezydenta Lublina i Jego "Spółek" co do przyszłych Inwestycji dla Lublina . Program Prezydenta jest bardzo ważny gdyż należy Inwestycje ułożyć w charmonogramie przydatności i czasie wykonania . Dla przykładu : LUBLINIANKA gra w obecnych rozgrywkach i MOTOR SA także na bierząco rozgrywa mecze . Czy nie przyszła tam w Ratuszu Komuś "złota myśł" : wspierajmy stadiony grających Drużyn lubelskich a stadion STARTU równolegle "remontować" (?). Tylko nie dajcie się nabrać na stadion "kurnik" na BAGNIE po cukrowni , bo to będzie Stadion w ciągłym remoncie niczym "teatr w remoncie" . Gdyż ma być postawiony na betonowych palach których trzeba w to BAGNO wbić... 160 kilometrów betonowych pali (sic?). Na 100% że stadion "kurnik" będzie się zapadał niczym szkoła Podstawowa Nr.20 która przy wejściu miała 4 schodki a obecnie ostał się tylko ...JEDEN !. Stąd czy nie lepiej wyremontować stadion MOTORU przy Al.Zygmuntowskich z czym dołoży się ŻUŻLOWA drużyna "Lubelski Węgiel" i historyczny Stadion LUBLINIANKI który jak wiemy otrzyma dotacje od biznesów z terenów byłych kortów i lodowiska ? Co do stadionu LUBLINIANKI to nie wysyłajcie z Ratusza specjalistę od boisk- pastwisk aby oce niał i planował zniszczenie obiektu historycznego dla Lublina (sic?) Ten "magik" zaproponował li kwidacje trybun i zostawienie tylko skrawka trybun dla 600 klibiców (sic?). Takie trybuny można spotkać na "pastwiskach-boiskach" wiejskich zespołów piłkarskich. Wyremontujcie Nam na Lubli niance narazie te trybuny które są obecnie w stanie do remontu i częściowo Pawilon, tak aby można było z Rodziną spokojnie siedząc kibicować. A reszte do remontu w następnym terminie. Czy moja propozycja nie jest korzystniejsza dla Lublina ? . A Stadion STARTU "przypudrować" bo Pawilon ma w bardzo dobrym stanie . Jak pamiętamy były tam rogrywane mecze koszykówki . Zejdżmy na "ziemie" i zajmijmy się tylko narazie dwoma stadionami , LUBLINIANKI i MOTORU i te go należy życzyć Lublinianom interesujących się sportem . To jest do wykonania i użytku !. Resz te " majaczenia" zostawmy sobie na póżniej . Szczęść Boże !.
-----------------------------------------------STADION STARTU LUBLIN--------------------------------------------- Należy po imieniu nazywać ten temat, bo już komuchy chcą obarczyć wine stanu stadionu SOLIDARNOŚCIĄ (sic?) . Byłem częstym gościem stadionu STARTU Lublin i kortów tenisowych . Był to piękny kameralny stadionik z w zieleni utopionych kortów tenisowych i sąsiadujący z rzeką Bystrzycą . Nie czas na rozliczenia kto dopuścił do tak tragicznego stanu, bo ten stadion się nigdy nie "odrod... rozwiń
Avatar
kibic / 11 marca 2013 o 22:22
0
25 lat temu trenowałem tam jako małolat. Stadionik był ładny i memoriał Kusocińskiego nawet się odbył. Szkoda że to wszystko się tak zmarnowało za rządów solidaruchów
Avatar
henryk / 11 marca 2013 o 22:15
0
Zgadzam się z wypowiedzią lekkoatlety -Lublinianie stadion piłkarski nie bo to kibole i dresiarże i nie ma drużyny według krytykantów .,i malkomentów i ze budująm\nowy .Stadion dawnego Startu lekoatletyczny wymaga kapitalnego remontu a nie miejsca jest Lekkoatletyka na poziomie Ekstraklasy [i tylu studentów kilku uniwerkówdow .Przy okazji bud.Krochmalnej-wyremntoć stadion dla LA.-tym bardziej że może ??bedzie wsparcie z ministerstwa Sportu .Przykład Rzeszów remontuje stadion Srali Rzeszów i planują stadion Lekkoatletyczny Resovii za SUME 60 mil zł
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 0

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 3 2

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 1 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 10 7

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 6

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 11 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami?

Rozbiórka starej altany ogrodowej - co zrobić z odpadami? 0 0

Rodzinne ogródki działkowe są charakterystycznym elementem miejskiej przestrzeni w Polsce. Przez kilka dekad korzystali z nich pracownicy dużych zakładów oraz lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych. W ogrodach uprawiano warzywa i owoce dla swoich rodzin, gdy sklepowe półki były puste. Obecnie coraz więcej ogrodów jest użytkowanych przez młodych ludzi, którzy stawiają nową, typowo rekreacyjną architekturę ogrodową. Co zrobić z odpadami z rozbiórki altany?

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 38 4

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!