Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 listopada 2014 r.
9:41
Edytuj ten wpis

Lublin: Wyniki wyborów do Rady Miasta

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
95 32 A A

Prawo i Sprawiedliwość: 15 mandatów, Platforma Obywatelska: 13 mandatów, Wspólny Lublin: 3 radnych. To nieoficjalne wyniki wyborów do lubelskiej Rady Miasta. Większość składu to radni obecnej kadencji, ale wejdą też nowe osoby.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z list PiS nowymi twarzami będą: Helena Pietraszkiewicz (Śródmieście), Marek Wójtowicz i Piotr Breś (LSM), Ryszard Prus i Stanisław Brzozowski (Czechów), Eugeniusz Bielak (Felin) oraz Piotr Gawryszczak i Piotr Popiel (Dziesiąta).

Nowi radni PO to: Monika Orzechowska (LSM), Anna Ryfka (Czuby), Bartosz Margul (Kalinowszczyzna).

Pośród radnych, którzy znajdą się w nowej kadencji, a nie zasiadali w tej, która właśnie się kończy nie wszyscy są debiutantami, bo we wcześniejszych kadencjach w Radzie Miasta byli już: Helena Pietraszkiewicz, Marek Wójtowicz i Piotr Gawryszczak.

Prawo i Sprawiedliwość

Okręg I (Stare Miasto, Śródmieście, Wieniawa, Bronowice): Mieczysław Ryba, Helena Pietraszkiewicz

Okręg II (Konstantynów, Rury, Szerokie, Węglin Północny, Za Cukrownią): Zdzisław Drozd, Marek Wójtowicz, Paweł Breś

Okręg III (Czuby Południowe, Czuby Północne, Węglin Południowy): Dariusz Jezior, Zbigniew Ławniczak

Okręg IV (Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin, Sławinek): Sylwester Tułajew, Ryszard Prus, Stanisław Brzozowski

Okręg V (Felin, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna, Ponikwoda, Tatary): Eugeniusz Bielak, Małgorzata Suchanowska

Okręg VI (Abramowice, Dziesiąta, Głusk, Kośminek, Wrotków, Zemborzyce): Tomasz Pitucha, Piotr Gawryszczak, Piotr Popiel.

Platforma Obywatelska

Okręg I (Stare Miasto, Śródmieście, Wieniawa, Bronowice): Piotr Dreher, Zbigniew Jurkowski

Okręg II (Konstantynów, Rury, Szerokie, Węglin Północny, Za Cukrownią): Mateusz Zaczyński, Monika Orzechowska

Okręg III (Czuby Południowe, Czuby Północne, Węglin Południowy): Jarosław Pakuła, Jan Madejek, Anna Ryfka

Okręg IV (Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin, Sławinek): Wojciech Krakowski, Michał Krawczyk

Okręg V (Felin, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna, Ponikwoda, Tatary): Marta Wcisło, Bartosz Margul

Okręg VI (Abramowice, Dziesiąta, Głusk, Kośminek, Wrotków, Zemborzyce): Leszek Daniewski, Beata Stepaniuk-Kuśmierzak

Wspólny Lublin

Okręg I (Stare Miasto, Śródmieście, Wieniawa, Bronowice): Marcin Nowak

Okręg IV (Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin, Sławinek): Mariusz Banach

Okręg V (Felin, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna, Ponikwoda, Tatary): Piotr Kowalczyk

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
vice konsul / 18 listopada 2014 o 20:03
0

Z pewnością wybory są manipulowane ale to nie znaczy, że wszędzie.I to tylko  nie Moskwa jest wyłącznie zainteresowana ich manipulowaniem : równie dobrze mogą je manipulowac ...Niemcy, Amerykanie czy wrescie Bruksela- wszyscy oni nie są zainteresowani wygraną sił konserwatywnych. Rządy spolegliwej lewicy liberalnej bardzo ich stysfakcjonują.

Wyborcy ogólnie wybory "olali"- np. na "Botaniku poszło do urn ok.50% uprawwnionych. Mówienie więc o "manipulacji Moskwy" i ustawiczny płacz, że "manipulowanie" kierować nalezy do ...samych mieszkańców Lublina.

Gdyby poszło do urn 90% uprawnionych do głosowania i oddali oni swoje głosy np. na NP, PiS czy jakiś ONR, Nowa Lewicę, to rządząca PO musiałaby odejść od rządów.

Teraz nie ma co płakać tylko oceniać realnie rzeczywistość!

Wybory wykazały niezbicie, że np.ten tzw, "katolicki", chrześcijański Lublin dostał w tyłek: ich wyborcy głosowali na...swoich przeciwników-np. na tow. Żuka. Wybory więc znów wygrali jego (chrześcijańskiego Lublina) przeciwnicy.

To są smutne realia.

Masz może i rację,ale w obecnej chwili bardzo duże ciśnienie idzie ze wschodu,z Moskwy,to kacapy próbują rozchwiać sytuację w naszym,środkowoeuropejskim regionie,to samo chóje robią obecnie w Czechach,Słowacji,Węgrzech i krajach nadbałtyckich,oczywiście przy ogromnym wsparciu naszych i miejscowych pachołków Moskwy,robi się bardzo gorący okres. Pojechali ostro po kacapie na szczycie w Australii,to teraz chce COŚ pokazać.

Masz może i rację,ale w obecnej chwili bardzo duże ciśnienie idzie ze wschodu,z Moskwy,to kacapy próbują rozchwiać sytuację w naszym,środkowoeuropejskim regionie,to samo chóje robią obecnie w Czechach,Słowacji,Węgrzech i krajach nadbałtyckich,oczywiście przy ogromnym wsparciu naszych i miejscowych pachołków Moskwy,robi się bardzo gorący okres. Pojechali ostro po kacapie na szczycie w Australii,to teraz chce COŚ pokazać.

rozwiń
Avatar
Jerzy / 18 listopada 2014 o 19:05
0

Z pewnością wybory są manipulowane ale to nie znaczy, że wszędzie.I to tylko  nie Moskwa jest wyłącznie zainteresowana ich manipulowaniem : równie dobrze mogą je manipulowac ...Niemcy, Amerykanie czy wrescie Bruksela- wszyscy oni nie są zainteresowani wygraną sił konserwatywnych. Rządy spolegliwej lewicy liberalnej bardzo ich stysfakcjonują.

Wyborcy ogólnie wybory "olali"- np. na "Botaniku poszło do urn ok.50% uprawwnionych. Mówienie więc o "manipulacji Moskwy" i ustawiczny płacz, że "manipulowanie" kierować nalezy do ...samych mieszkańców Lublina.

Gdyby poszło do urn 90% uprawnionych do głosowania i oddali oni swoje głosy np. na NP, PiS czy jakiś ONR, Nowa Lewicę, to rządząca PO musiałaby odejść od rządów.

Teraz nie ma co płakać tylko oceniać realnie rzeczywistość!

Wybory wykazały niezbicie, że np.ten tzw, "katolicki", chrześcijański Lublin dostał w tyłek: ich wyborcy głosowali na...swoich przeciwników-np. na tow. Żuka. Wybory więc znów wygrali jego (chrześcijańskiego Lublina) przeciwnicy.

To są smutne realia.

Z pewnością wybory są manipulowane ale to nie znaczy, że wszędzie.I to tylko  nie Moskwa jest wyłącznie zainteresowana ich manipulowaniem : równie dobrze mogą je manipulowac ...Niemcy, Amerykanie czy wrescie Bruksela- wszyscy oni nie są zainteresowani wygraną sił konserwatywnych. Rządy spolegliwej lewicy liberalnej bardzo ich stysfakcjonują.

Wyborcy ogólnie wybory "olali"- np. na "Botaniku poszło do urn ok.50% uprawwnionych. Mówienie więc o "manipulacji Moskwy" i ustawiczny płacz, że "manipulo... rozwiń

Avatar
vice konsul / 18 listopada 2014 o 15:28
0

Kiedy poznamy ilośc głosów oddanych na poszczególnych kandydatów? procenty niewiele znaczą.

Nadal czekamy na dyrektywy z Moskwy.

Avatar
Krystyna / 18 listopada 2014 o 15:18
0

Kiedy poznamy ilośc głosów oddanych na poszczególnych kandydatów? procenty niewiele znaczą.

Avatar
Jerzy / 18 listopada 2014 o 12:52
0

Najważniejsze, że widzimy nowych ludzi w składzie Rady Miasta. Jako mieszkaniec os. "Botanik" witam ze szczególna radościa p. Stanisława Brzozowskiego- znanego działacza społecznego, człowieka otwartego, szczerego dniepodległościowca i człowieka, któremu rzeczywiście leży na sercu t rozój Lublina . Wzmocni on z pewnością skład Rady Miasta. Mam nadzieję, że to jego pierwsze i nie ostatnie osiągnięcie  w regionalnej polityce. 

Avatar
Teresa / 17 listopada 2014 o 23:49
0

No tak, wszyscy wspaniali jak widzę, tacy którzy nie mają zielonego pojęcia o życiu... Potrafią tylko być wyniośli, w góry patrzeć na ludzi... Przemądrzali, zapatrzeni w siebie i kasę, której  im mało i teraz jeszcze więcej się jej napchają, bo ciągle im mało i mało... A co oni naprawdę wiedzą o życiu? Co naprawdę zrobią dla ludzi??? Nic! Jak zwykle obiecanki cacanki, budowanie parków(nie wiem po co, chyba dla studentów, którzy częściej piją na orgiach ze studentkami, jak naprawdę się uczą) dróg dla rowerzystów, którzy nie patrzą na jadące samochody, łamią przepisy... Wielcy radni wymyślają zamykanie firm, fabryk w Lublinie, likwidację spółdzielni mieszkaniowych(totalny debilny absurd) i wywalanie ludzi na bruk, zatrudnianie  tych samych lub innych na tani staż i pozyskiwanie ludzi spoza Lublina, którzy w 90% maja ziemie uprawne i z tego wysokie dochody! A co z tymi, którzy urodzili się i mieszkają w Lublinie, gdzie  Lublin jest ich miastem i przede wszystkim, to oni powinni otrzymywać zatrudnienie, a ci spoza Lublina w swoich wioskach, miasteczkach... To przez nich lublinianie nie mogą znaleźć pracy, to przez nich rodowici Lublinianie nie mają z czego żyć! Może czas zrobić porządek z tym problemem, a nie zajmować się popierdółkami takimi jak parki i trasy rowerowe, bo niedługo traktorami napływowi zaczną jeździć po tych parkach i trasach!

No tak, wszyscy wspaniali jak widzę, tacy którzy nie mają zielonego pojęcia o życiu... Potrafią tylko być wyniośli, w góry patrzeć na ludzi... Przemądrzali, zapatrzeni w siebie i kasę, której  im mało i teraz jeszcze więcej się jej napchają, bo ciągle im mało i mało... A co oni naprawdę wiedzą o życiu? Co naprawdę zrobią dla ludzi??? Nic! Jak zwykle obiecanki cacanki, budowanie parków(nie wiem po co, chyba dla studentów, którzy częściej piją na orgiach ze studentkami, jak naprawdę się uczą) dróg dla rowerzystów, którzy nie patrzą na ... rozwiń

Avatar
Gość / 17 listopada 2014 o 21:14
0
Brawo Anka. Wreszcie rzeczowe argumenty a nie tylko straszenie długiem przez licealistów którzy nie mają o tym pojęcia.
Avatar
Anka / 17 listopada 2014 o 20:37
0

jalublin...nie opowiadaj bzdur i nie wprowadzaj opinii publicznej w błąd. rzeczywiście szkoda, że nie kształcą się też medycznie, co zlikwidowałoby kolejki oraz farmaceutycznie by samemu robić sobie leki. KAŻDE miasto świata się zadłuża. Nie ma miasta, które utrzymuje się z podatków i jeszcze na dodatek rozwija się inwestując te pieniądze. Kwestia leży w tym, czy z tegoż zadłużenia coś wynika. Czy mieszkaniec widzi zmiany, korzysta z nich każdego dnia, czy też pieniądze przepadają w czarnej dziurze. Pamiętamy doskonale rządy pana Pruszkowskiego...który zmarnował 8 lat! nie zrobił NIC! zero całkiem nic....ze strachu przed oskarżeniami o korupcję uznał, że brak działań wyeliminuje okazję to skorumpowania urzędnika. Brawo. Ryki i buczenia, że obcy kapitał do miasta się wpuszcza..chce pan poznać liczbę zatrudnionych miszkańców miasta zbiorczo w każdym podmiocie gospodarczym, który zainwestował w naszym mieście? Liczby zamykają się w tysiącach. ..Wywal ich pan i daj każdemu jednemu pracę a będzie ok. Można się patriotycznie oburzać, że to nie małe polskie sklepiczki się rozwijają...mówił Pan o ekonomii? proszę bardzo. 3 sklepiki Pani Jadzi, Wiesi i Marioli zatrudniłyby w sumie 10? 15 osób? 3 duże podmioty o obcym kapitale zatrudniły 200. Nie ma różnicy... rzeczywiście straszne, że to 200 osób ma za co dać jeść dzieciom. Karygodne! Prezydent Żuk dawno wyjaśnił sprawę zadłużania miasta. "By miasto zarabiało potrzebe są rozwijające się inwestycje, by kapitał zainwestować, trzeba go najpierw pozyskać, by to zrobić trzeba go pożyczyć" Koło się zamyka, a Lublin na tle miast Polski pożycza bardzo wydajnie na możliwie niskim oprocentowaniu. Kolejna sprawa to umiejętność i chęć do pozyskiwania funduszy Unijnych. Pamiętamy Pruszkowskiego...Jego urzędnicy nie umieli wypełnić wniosków, wysłane wnioski wracały do poprawy, a gdy je poprawili okazywało się, że minął termin ich składania. Nie ma prezydenta doskonałego. Nie ma, bo nie ma takich Ludzi. Ale wmawianie miszkańcowi, który każdego dnia widzi zmiany na lepsze, ich tempo i skalę, to wmawianie mu, że się myli jest brakiem szacunku i próbą zrobienia debila z człowieka. Tak nie wolno.

jalublin...nie opowiadaj bzdur i nie wprowadzaj opinii publicznej w błąd. rzeczywiście szkoda, że nie kształcą się też medycznie, co zlikwidowałoby kolejki oraz farmaceutycznie by samemu robić sobie leki. KAŻDE miasto świata się zadłuża. Nie ma miasta, które utrzymuje się z podatków i jeszcze na dodatek rozwija się inwestując te pieniądze. Kwestia leży w tym, czy z tegoż zadłużenia coś wynika. Czy mieszkaniec widzi zmiany, korzysta z nich każdego dnia, czy też pieniądze przepadają w czarnej dziurze. Pamiętamy doskonale rządy pana Pruszkow... rozwiń

Avatar
Lublinianka / 17 listopada 2014 o 19:47
0

Bardzo proszę o posprzątanie plakatów wyborczych z miasta, myslicie że same się rozłożą?

Avatar
Andrzej / 17 listopada 2014 o 19:14
0

Ciekawe czy Prezydent Żuk i nowi radni przypomną sobie o najbardziej zaniedbanych dzielnicach Lublina, bo przecież nie tylko Czuby istnieją

Avatar
vice konsul / 18 listopada 2014 o 20:03
0

Z pewnością wybory są manipulowane ale to nie znaczy, że wszędzie.I to tylko  nie Moskwa jest wyłącznie zainteresowana ich manipulowaniem : równie dobrze mogą je manipulowac ...Niemcy, Amerykanie czy wrescie Bruksela- wszyscy oni nie są zainteresowani wygraną sił konserwatywnych. Rządy spolegliwej lewicy liberalnej bardzo ich stysfakcjonują.

Wyborcy ogólnie wybory "olali"- np. na "Botaniku poszło do urn ok.50% uprawwnionych. Mówienie więc o "manipulacji Moskwy" i ustawiczny płacz, że "manipulowanie" kierować nalezy do ...samych mieszkańców Lublina.

Gdyby poszło do urn 90% uprawnionych do głosowania i oddali oni swoje głosy np. na NP, PiS czy jakiś ONR, Nowa Lewicę, to rządząca PO musiałaby odejść od rządów.

Teraz nie ma co płakać tylko oceniać realnie rzeczywistość!

Wybory wykazały niezbicie, że np.ten tzw, "katolicki", chrześcijański Lublin dostał w tyłek: ich wyborcy głosowali na...swoich przeciwników-np. na tow. Żuka. Wybory więc znów wygrali jego (chrześcijańskiego Lublina) przeciwnicy.

To są smutne realia.

Masz może i rację,ale w obecnej chwili bardzo duże ciśnienie idzie ze wschodu,z Moskwy,to kacapy próbują rozchwiać sytuację w naszym,środkowoeuropejskim regionie,to samo chóje robią obecnie w Czechach,Słowacji,Węgrzech i krajach nadbałtyckich,oczywiście przy ogromnym wsparciu naszych i miejscowych pachołków Moskwy,robi się bardzo gorący okres. Pojechali ostro po kacapie na szczycie w Australii,to teraz chce COŚ pokazać.

Masz może i rację,ale w obecnej chwili bardzo duże ciśnienie idzie ze wschodu,z Moskwy,to kacapy próbują rozchwiać sytuację w naszym,środkowoeuropejskim regionie,to samo chóje robią obecnie w Czechach,Słowacji,Węgrzech i krajach nadbałtyckich,oczywiście przy ogromnym wsparciu naszych i miejscowych pachołków Moskwy,robi się bardzo gorący okres. Pojechali ostro po kacapie na szczycie w Australii,to teraz chce COŚ pokazać.

rozwiń
Avatar
Jerzy / 18 listopada 2014 o 19:05
0

Z pewnością wybory są manipulowane ale to nie znaczy, że wszędzie.I to tylko  nie Moskwa jest wyłącznie zainteresowana ich manipulowaniem : równie dobrze mogą je manipulowac ...Niemcy, Amerykanie czy wrescie Bruksela- wszyscy oni nie są zainteresowani wygraną sił konserwatywnych. Rządy spolegliwej lewicy liberalnej bardzo ich stysfakcjonują.

Wyborcy ogólnie wybory "olali"- np. na "Botaniku poszło do urn ok.50% uprawwnionych. Mówienie więc o "manipulacji Moskwy" i ustawiczny płacz, że "manipulowanie" kierować nalezy do ...samych mieszkańców Lublina.

Gdyby poszło do urn 90% uprawnionych do głosowania i oddali oni swoje głosy np. na NP, PiS czy jakiś ONR, Nowa Lewicę, to rządząca PO musiałaby odejść od rządów.

Teraz nie ma co płakać tylko oceniać realnie rzeczywistość!

Wybory wykazały niezbicie, że np.ten tzw, "katolicki", chrześcijański Lublin dostał w tyłek: ich wyborcy głosowali na...swoich przeciwników-np. na tow. Żuka. Wybory więc znów wygrali jego (chrześcijańskiego Lublina) przeciwnicy.

To są smutne realia.

Z pewnością wybory są manipulowane ale to nie znaczy, że wszędzie.I to tylko  nie Moskwa jest wyłącznie zainteresowana ich manipulowaniem : równie dobrze mogą je manipulowac ...Niemcy, Amerykanie czy wrescie Bruksela- wszyscy oni nie są zainteresowani wygraną sił konserwatywnych. Rządy spolegliwej lewicy liberalnej bardzo ich stysfakcjonują.

Wyborcy ogólnie wybory "olali"- np. na "Botaniku poszło do urn ok.50% uprawwnionych. Mówienie więc o "manipulacji Moskwy" i ustawiczny płacz, że "manipulo... rozwiń

Avatar
vice konsul / 18 listopada 2014 o 15:28
0

Kiedy poznamy ilośc głosów oddanych na poszczególnych kandydatów? procenty niewiele znaczą.

Nadal czekamy na dyrektywy z Moskwy.

Avatar
Krystyna / 18 listopada 2014 o 15:18
0

Kiedy poznamy ilośc głosów oddanych na poszczególnych kandydatów? procenty niewiele znaczą.

Avatar
Jerzy / 18 listopada 2014 o 12:52
0

Najważniejsze, że widzimy nowych ludzi w składzie Rady Miasta. Jako mieszkaniec os. "Botanik" witam ze szczególna radościa p. Stanisława Brzozowskiego- znanego działacza społecznego, człowieka otwartego, szczerego dniepodległościowca i człowieka, któremu rzeczywiście leży na sercu t rozój Lublina . Wzmocni on z pewnością skład Rady Miasta. Mam nadzieję, że to jego pierwsze i nie ostatnie osiągnięcie  w regionalnej polityce. 

Avatar
Teresa / 17 listopada 2014 o 23:49
0

No tak, wszyscy wspaniali jak widzę, tacy którzy nie mają zielonego pojęcia o życiu... Potrafią tylko być wyniośli, w góry patrzeć na ludzi... Przemądrzali, zapatrzeni w siebie i kasę, której  im mało i teraz jeszcze więcej się jej napchają, bo ciągle im mało i mało... A co oni naprawdę wiedzą o życiu? Co naprawdę zrobią dla ludzi??? Nic! Jak zwykle obiecanki cacanki, budowanie parków(nie wiem po co, chyba dla studentów, którzy częściej piją na orgiach ze studentkami, jak naprawdę się uczą) dróg dla rowerzystów, którzy nie patrzą na jadące samochody, łamią przepisy... Wielcy radni wymyślają zamykanie firm, fabryk w Lublinie, likwidację spółdzielni mieszkaniowych(totalny debilny absurd) i wywalanie ludzi na bruk, zatrudnianie  tych samych lub innych na tani staż i pozyskiwanie ludzi spoza Lublina, którzy w 90% maja ziemie uprawne i z tego wysokie dochody! A co z tymi, którzy urodzili się i mieszkają w Lublinie, gdzie  Lublin jest ich miastem i przede wszystkim, to oni powinni otrzymywać zatrudnienie, a ci spoza Lublina w swoich wioskach, miasteczkach... To przez nich lublinianie nie mogą znaleźć pracy, to przez nich rodowici Lublinianie nie mają z czego żyć! Może czas zrobić porządek z tym problemem, a nie zajmować się popierdółkami takimi jak parki i trasy rowerowe, bo niedługo traktorami napływowi zaczną jeździć po tych parkach i trasach!

No tak, wszyscy wspaniali jak widzę, tacy którzy nie mają zielonego pojęcia o życiu... Potrafią tylko być wyniośli, w góry patrzeć na ludzi... Przemądrzali, zapatrzeni w siebie i kasę, której  im mało i teraz jeszcze więcej się jej napchają, bo ciągle im mało i mało... A co oni naprawdę wiedzą o życiu? Co naprawdę zrobią dla ludzi??? Nic! Jak zwykle obiecanki cacanki, budowanie parków(nie wiem po co, chyba dla studentów, którzy częściej piją na orgiach ze studentkami, jak naprawdę się uczą) dróg dla rowerzystów, którzy nie patrzą na ... rozwiń

Avatar
Gość / 17 listopada 2014 o 21:14
0
Brawo Anka. Wreszcie rzeczowe argumenty a nie tylko straszenie długiem przez licealistów którzy nie mają o tym pojęcia.
Avatar
Anka / 17 listopada 2014 o 20:37
0

jalublin...nie opowiadaj bzdur i nie wprowadzaj opinii publicznej w błąd. rzeczywiście szkoda, że nie kształcą się też medycznie, co zlikwidowałoby kolejki oraz farmaceutycznie by samemu robić sobie leki. KAŻDE miasto świata się zadłuża. Nie ma miasta, które utrzymuje się z podatków i jeszcze na dodatek rozwija się inwestując te pieniądze. Kwestia leży w tym, czy z tegoż zadłużenia coś wynika. Czy mieszkaniec widzi zmiany, korzysta z nich każdego dnia, czy też pieniądze przepadają w czarnej dziurze. Pamiętamy doskonale rządy pana Pruszkowskiego...który zmarnował 8 lat! nie zrobił NIC! zero całkiem nic....ze strachu przed oskarżeniami o korupcję uznał, że brak działań wyeliminuje okazję to skorumpowania urzędnika. Brawo. Ryki i buczenia, że obcy kapitał do miasta się wpuszcza..chce pan poznać liczbę zatrudnionych miszkańców miasta zbiorczo w każdym podmiocie gospodarczym, który zainwestował w naszym mieście? Liczby zamykają się w tysiącach. ..Wywal ich pan i daj każdemu jednemu pracę a będzie ok. Można się patriotycznie oburzać, że to nie małe polskie sklepiczki się rozwijają...mówił Pan o ekonomii? proszę bardzo. 3 sklepiki Pani Jadzi, Wiesi i Marioli zatrudniłyby w sumie 10? 15 osób? 3 duże podmioty o obcym kapitale zatrudniły 200. Nie ma różnicy... rzeczywiście straszne, że to 200 osób ma za co dać jeść dzieciom. Karygodne! Prezydent Żuk dawno wyjaśnił sprawę zadłużania miasta. "By miasto zarabiało potrzebe są rozwijające się inwestycje, by kapitał zainwestować, trzeba go najpierw pozyskać, by to zrobić trzeba go pożyczyć" Koło się zamyka, a Lublin na tle miast Polski pożycza bardzo wydajnie na możliwie niskim oprocentowaniu. Kolejna sprawa to umiejętność i chęć do pozyskiwania funduszy Unijnych. Pamiętamy Pruszkowskiego...Jego urzędnicy nie umieli wypełnić wniosków, wysłane wnioski wracały do poprawy, a gdy je poprawili okazywało się, że minął termin ich składania. Nie ma prezydenta doskonałego. Nie ma, bo nie ma takich Ludzi. Ale wmawianie miszkańcowi, który każdego dnia widzi zmiany na lepsze, ich tempo i skalę, to wmawianie mu, że się myli jest brakiem szacunku i próbą zrobienia debila z człowieka. Tak nie wolno.

jalublin...nie opowiadaj bzdur i nie wprowadzaj opinii publicznej w błąd. rzeczywiście szkoda, że nie kształcą się też medycznie, co zlikwidowałoby kolejki oraz farmaceutycznie by samemu robić sobie leki. KAŻDE miasto świata się zadłuża. Nie ma miasta, które utrzymuje się z podatków i jeszcze na dodatek rozwija się inwestując te pieniądze. Kwestia leży w tym, czy z tegoż zadłużenia coś wynika. Czy mieszkaniec widzi zmiany, korzysta z nich każdego dnia, czy też pieniądze przepadają w czarnej dziurze. Pamiętamy doskonale rządy pana Pruszkow... rozwiń

Avatar
Lublinianka / 17 listopada 2014 o 19:47
0

Bardzo proszę o posprzątanie plakatów wyborczych z miasta, myslicie że same się rozłożą?

Avatar
Andrzej / 17 listopada 2014 o 19:14
0

Ciekawe czy Prezydent Żuk i nowi radni przypomną sobie o najbardziej zaniedbanych dzielnicach Lublina, bo przecież nie tylko Czuby istnieją

Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wygodniejsze opłaty w Urzędzie Gminy Kurów. Będzie można zapłacić kartą

Wygodniejsze opłaty w Urzędzie Gminy Kurów. Będzie można zapłacić kartą 0 0

Zamiast iść do banku, petenci Urzędu Gminy Kurów, opłatę skarbową będą mogli uiścić na miejscu. Urzędnicy lokalnego magistratu za kilka tygodni zaczną korzystać z zakupionych niedawno terminali obsługujących płatności bezgotówkowe.

Skoki narciarskie. Pora na debiut rumuńskiego Rasnova
film

Skoki narciarskie. Pora na debiut rumuńskiego Rasnova 0 0

Skocznia w Rasnowie w piątek i sobotę po raz pierwszy będzie gościć skoczków w konkursach Pucharu Świata. Na zawodach zabraknie jednak kilku kluczowych zawodników

Lublin: Przedłużą ul. Zelwerowicza. Projektanci nowej drogi wybrani

Lublin: Przedłużą ul. Zelwerowicza. Projektanci nowej drogi wybrani 0 1

We wtorek wybrana została ekipa, która na zlecenie miasta zaprojektuje przedłużenie ul. Zelwerowicza od Bohaterów Września do Zbożowej

Nie usłyszymy "Hallelujah" Cohena na własnym ślubie. Lubelski biskup ogranicza listę utworów śpiewanych podczas mszy

Nie usłyszymy "Hallelujah" Cohena na własnym ślubie. Lubelski biskup ogranicza listę utworów śpiewanych podczas mszy 48 32

Jeśli ktoś chciałby ozdobić swój kościelny ślub jakimś filmowym przebojem czy romantyczną piosenką, to w lubelskiej archidiecezji nie ma na to szansy. Metropolita dyscyplinuje kapłanów i organistów w zakresie doboru muzyki towarzyszącej ceremoniom

Wpis na Facebooku, które wywołał burzę. Spór pomiędzy Burmistrzem Lubartowa a organizacją z alkoholem w tle

Wpis na Facebooku, które wywołał burzę. Spór pomiędzy Burmistrzem Lubartowa a organizacją z alkoholem w tle 5 2

Jedno zdjęcie wystarczyło, by burmistrz Lubartowa zgłosił fundację pozarządową na policję za propagowanie picia alkoholu. Wcześniej jednak ta sama organizacja poskarżyła się do sądu na władze miasta za brak informacji na temat miejskiej walki z nałogami

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21.02.2020

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21.02.2020 0 0

Zła jakość powietrza w Lublinie. Czytelnik skarży się na smog
ALARM24

Zła jakość powietrza w Lublinie. Czytelnik skarży się na smog 0 15

- Na Nowym Świecie nie ma czym oddychać. Dym przenika do mieszkania. Dziecko kaszle, mimo tego, że oczyszczacz pracuje pełną parą – piszę do nas jeden z czytelników skarżący się na jakość powietrza w Lublinie.

Myśliwy zastrzelił owczarka pani Anny. Adwokat: "Nie można spuszczać psa ze smyczy"

Myśliwy zastrzelił owczarka pani Anny. Adwokat: "Nie można spuszczać psa ze smyczy" 264 49

Do finału zbliża się sprawa myśliwego Stanisława A., którego prokuratura oskarżyła o zastrzelenie owczarka niemieckiego pani Anny z Dubicy. Poszkodowana uważa że mężczyzna świadomie zastrzelił jej psa. A obrońca tłumaczy że Stanisław A. był pewny że strzelał do dzika.

Stalker nęka swoją ofiarę zza krat. Jak to możliwe?
Uwaga! TVN
film

Stalker nęka swoją ofiarę zza krat. Jak to możliwe? 7 6

Choć prześladowca pana Adama trafił do aresztu, to koszmar młodego mężczyzny się nie skończył. Mężczyzna dalej odbiera telefony i listy od swojego stalkera. Dlaczego doszło do tak kuriozalnej sytuacji?

Remont DK12. Mieszkańcy Chełma muszą spodziewać się dużych utrudnień w ruchu

Remont DK12. Mieszkańcy Chełma muszą spodziewać się dużych utrudnień w ruchu 2 5

Budimex już przesłał do chełmskiego Urzędu Miasta wstępny harmonogram robót na drodze krajowej nr 12 w granicach miasta. Z dokumentu wynika, że ciężki sprzęt pojawi się na placu budowy na przełomie lutego i marca, a wraz z nim ograniczenia, zwężenia i objazdy.

Lublin: W piątek otwarcie nowego skateparku przy ul. Rusałka

Lublin: W piątek otwarcie nowego skateparku przy ul. Rusałka 30 8

Na piątek zapowiedziano oficjalne otwarcie nowego skateparku zbudowanego przy ul. Rusałka za pieniądze z budżetu obywatelskiego.

Kolizja na rondzie im. Wincentego Pola w Lublinie. Jedna osoba została poszkodowana
ALARM24

Kolizja na rondzie im. Wincentego Pola w Lublinie. Jedna osoba została poszkodowana 4 0

Dwa samochody zderzyły się na rondzie im. Wincentego Pola w Lublinie. Jedna osoba została poszkodowana

Dla dzieci i dorosłych. Z humorem i na poważnie. Weekendowe spektakle w CK
21 lutego 2020, 19:00

Dla dzieci i dorosłych. Z humorem i na poważnie. Weekendowe spektakle w CK 0 0

W ramach Karnawału Teatralnego Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne sceniczne prezentacje. W nadchodzący weekend emocji nie zabraknie. Będą spektakle dramatyczne, improwizacja i propozycja dla dzieci.

Dyscyplinarka dla pracownika PUK w Radzyniu Podlaskim. Broni go były prezes

Dyscyplinarka dla pracownika PUK w Radzyniu Podlaskim. Broni go były prezes 0 4

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Radzyniu Podlaskim zwolniło dyscyplinarnie pracownika odpowiedzialnego za usługi pogrzebowe. Mężczyzna zamierza odwołać się w sądzie pracy.

Grzyby i pleśń w domu. Podpowiadamy, jak zapewnić rodzinie dobry mikroklimat

Grzyby i pleśń w domu. Podpowiadamy, jak zapewnić rodzinie dobry mikroklimat 0 2

Grzyby-pleśnie na ścianie czy suficie pojawiają się w te miesiące, kiedy rzadziej otwieramy okna, utrudniając tym samym wymianę powietrza w domu. Tymczasem ich obecność to zagrożenie dla zdrowia mieszkańców. Podpowiadamy, jak zapewnić swojej rodzinie zdrowy mikroklimat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!