Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 listopada 2014 r.
9:41
Edytuj ten wpis

Lublin: Wyniki wyborów do Rady Miasta

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
95 32 A A

Prawo i Sprawiedliwość: 15 mandatów, Platforma Obywatelska: 13 mandatów, Wspólny Lublin: 3 radnych. To nieoficjalne wyniki wyborów do lubelskiej Rady Miasta. Większość składu to radni obecnej kadencji, ale wejdą też nowe osoby.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z list PiS nowymi twarzami będą: Helena Pietraszkiewicz (Śródmieście), Marek Wójtowicz i Piotr Breś (LSM), Ryszard Prus i Stanisław Brzozowski (Czechów), Eugeniusz Bielak (Felin) oraz Piotr Gawryszczak i Piotr Popiel (Dziesiąta).

Nowi radni PO to: Monika Orzechowska (LSM), Anna Ryfka (Czuby), Bartosz Margul (Kalinowszczyzna).

Pośród radnych, którzy znajdą się w nowej kadencji, a nie zasiadali w tej, która właśnie się kończy nie wszyscy są debiutantami, bo we wcześniejszych kadencjach w Radzie Miasta byli już: Helena Pietraszkiewicz, Marek Wójtowicz i Piotr Gawryszczak.

Prawo i Sprawiedliwość

Okręg I (Stare Miasto, Śródmieście, Wieniawa, Bronowice): Mieczysław Ryba, Helena Pietraszkiewicz

Okręg II (Konstantynów, Rury, Szerokie, Węglin Północny, Za Cukrownią): Zdzisław Drozd, Marek Wójtowicz, Paweł Breś

Okręg III (Czuby Południowe, Czuby Północne, Węglin Południowy): Dariusz Jezior, Zbigniew Ławniczak

Okręg IV (Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin, Sławinek): Sylwester Tułajew, Ryszard Prus, Stanisław Brzozowski

Okręg V (Felin, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna, Ponikwoda, Tatary): Eugeniusz Bielak, Małgorzata Suchanowska

Okręg VI (Abramowice, Dziesiąta, Głusk, Kośminek, Wrotków, Zemborzyce): Tomasz Pitucha, Piotr Gawryszczak, Piotr Popiel.

Platforma Obywatelska

Okręg I (Stare Miasto, Śródmieście, Wieniawa, Bronowice): Piotr Dreher, Zbigniew Jurkowski

Okręg II (Konstantynów, Rury, Szerokie, Węglin Północny, Za Cukrownią): Mateusz Zaczyński, Monika Orzechowska

Okręg III (Czuby Południowe, Czuby Północne, Węglin Południowy): Jarosław Pakuła, Jan Madejek, Anna Ryfka

Okręg IV (Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin, Sławinek): Wojciech Krakowski, Michał Krawczyk

Okręg V (Felin, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna, Ponikwoda, Tatary): Marta Wcisło, Bartosz Margul

Okręg VI (Abramowice, Dziesiąta, Głusk, Kośminek, Wrotków, Zemborzyce): Leszek Daniewski, Beata Stepaniuk-Kuśmierzak

Wspólny Lublin

Okręg I (Stare Miasto, Śródmieście, Wieniawa, Bronowice): Marcin Nowak

Okręg IV (Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin, Sławinek): Mariusz Banach

Okręg V (Felin, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna, Ponikwoda, Tatary): Piotr Kowalczyk

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
vice konsul / 18 listopada 2014 o 20:03
0

Z pewnością wybory są manipulowane ale to nie znaczy, że wszędzie.I to tylko  nie Moskwa jest wyłącznie zainteresowana ich manipulowaniem : równie dobrze mogą je manipulowac ...Niemcy, Amerykanie czy wrescie Bruksela- wszyscy oni nie są zainteresowani wygraną sił konserwatywnych. Rządy spolegliwej lewicy liberalnej bardzo ich stysfakcjonują.

Wyborcy ogólnie wybory "olali"- np. na "Botaniku poszło do urn ok.50% uprawwnionych. Mówienie więc o "manipulacji Moskwy" i ustawiczny płacz, że "manipulowanie" kierować nalezy do ...samych mieszkańców Lublina.

Gdyby poszło do urn 90% uprawnionych do głosowania i oddali oni swoje głosy np. na NP, PiS czy jakiś ONR, Nowa Lewicę, to rządząca PO musiałaby odejść od rządów.

Teraz nie ma co płakać tylko oceniać realnie rzeczywistość!

Wybory wykazały niezbicie, że np.ten tzw, "katolicki", chrześcijański Lublin dostał w tyłek: ich wyborcy głosowali na...swoich przeciwników-np. na tow. Żuka. Wybory więc znów wygrali jego (chrześcijańskiego Lublina) przeciwnicy.

To są smutne realia.

Masz może i rację,ale w obecnej chwili bardzo duże ciśnienie idzie ze wschodu,z Moskwy,to kacapy próbują rozchwiać sytuację w naszym,środkowoeuropejskim regionie,to samo chóje robią obecnie w Czechach,Słowacji,Węgrzech i krajach nadbałtyckich,oczywiście przy ogromnym wsparciu naszych i miejscowych pachołków Moskwy,robi się bardzo gorący okres. Pojechali ostro po kacapie na szczycie w Australii,to teraz chce COŚ pokazać.

Masz może i rację,ale w obecnej chwili bardzo duże ciśnienie idzie ze wschodu,z Moskwy,to kacapy próbują rozchwiać sytuację w naszym,środkowoeuropejskim regionie,to samo chóje robią obecnie w Czechach,Słowacji,Węgrzech i krajach nadbałtyckich,oczywiście przy ogromnym wsparciu naszych i miejscowych pachołków Moskwy,robi się bardzo gorący okres. Pojechali ostro po kacapie na szczycie w Australii,to teraz chce COŚ pokazać.

rozwiń
Avatar
Jerzy / 18 listopada 2014 o 19:05
0

Z pewnością wybory są manipulowane ale to nie znaczy, że wszędzie.I to tylko  nie Moskwa jest wyłącznie zainteresowana ich manipulowaniem : równie dobrze mogą je manipulowac ...Niemcy, Amerykanie czy wrescie Bruksela- wszyscy oni nie są zainteresowani wygraną sił konserwatywnych. Rządy spolegliwej lewicy liberalnej bardzo ich stysfakcjonują.

Wyborcy ogólnie wybory "olali"- np. na "Botaniku poszło do urn ok.50% uprawwnionych. Mówienie więc o "manipulacji Moskwy" i ustawiczny płacz, że "manipulowanie" kierować nalezy do ...samych mieszkańców Lublina.

Gdyby poszło do urn 90% uprawnionych do głosowania i oddali oni swoje głosy np. na NP, PiS czy jakiś ONR, Nowa Lewicę, to rządząca PO musiałaby odejść od rządów.

Teraz nie ma co płakać tylko oceniać realnie rzeczywistość!

Wybory wykazały niezbicie, że np.ten tzw, "katolicki", chrześcijański Lublin dostał w tyłek: ich wyborcy głosowali na...swoich przeciwników-np. na tow. Żuka. Wybory więc znów wygrali jego (chrześcijańskiego Lublina) przeciwnicy.

To są smutne realia.

Z pewnością wybory są manipulowane ale to nie znaczy, że wszędzie.I to tylko  nie Moskwa jest wyłącznie zainteresowana ich manipulowaniem : równie dobrze mogą je manipulowac ...Niemcy, Amerykanie czy wrescie Bruksela- wszyscy oni nie są zainteresowani wygraną sił konserwatywnych. Rządy spolegliwej lewicy liberalnej bardzo ich stysfakcjonują.

Wyborcy ogólnie wybory "olali"- np. na "Botaniku poszło do urn ok.50% uprawwnionych. Mówienie więc o "manipulacji Moskwy" i ustawiczny płacz, że "manipulo... rozwiń

Avatar
vice konsul / 18 listopada 2014 o 15:28
0

Kiedy poznamy ilośc głosów oddanych na poszczególnych kandydatów? procenty niewiele znaczą.

Nadal czekamy na dyrektywy z Moskwy.

Avatar
Krystyna / 18 listopada 2014 o 15:18
0

Kiedy poznamy ilośc głosów oddanych na poszczególnych kandydatów? procenty niewiele znaczą.

Avatar
Jerzy / 18 listopada 2014 o 12:52
0

Najważniejsze, że widzimy nowych ludzi w składzie Rady Miasta. Jako mieszkaniec os. "Botanik" witam ze szczególna radościa p. Stanisława Brzozowskiego- znanego działacza społecznego, człowieka otwartego, szczerego dniepodległościowca i człowieka, któremu rzeczywiście leży na sercu t rozój Lublina . Wzmocni on z pewnością skład Rady Miasta. Mam nadzieję, że to jego pierwsze i nie ostatnie osiągnięcie  w regionalnej polityce. 

Avatar
Teresa / 17 listopada 2014 o 23:49
0

No tak, wszyscy wspaniali jak widzę, tacy którzy nie mają zielonego pojęcia o życiu... Potrafią tylko być wyniośli, w góry patrzeć na ludzi... Przemądrzali, zapatrzeni w siebie i kasę, której  im mało i teraz jeszcze więcej się jej napchają, bo ciągle im mało i mało... A co oni naprawdę wiedzą o życiu? Co naprawdę zrobią dla ludzi??? Nic! Jak zwykle obiecanki cacanki, budowanie parków(nie wiem po co, chyba dla studentów, którzy częściej piją na orgiach ze studentkami, jak naprawdę się uczą) dróg dla rowerzystów, którzy nie patrzą na jadące samochody, łamią przepisy... Wielcy radni wymyślają zamykanie firm, fabryk w Lublinie, likwidację spółdzielni mieszkaniowych(totalny debilny absurd) i wywalanie ludzi na bruk, zatrudnianie  tych samych lub innych na tani staż i pozyskiwanie ludzi spoza Lublina, którzy w 90% maja ziemie uprawne i z tego wysokie dochody! A co z tymi, którzy urodzili się i mieszkają w Lublinie, gdzie  Lublin jest ich miastem i przede wszystkim, to oni powinni otrzymywać zatrudnienie, a ci spoza Lublina w swoich wioskach, miasteczkach... To przez nich lublinianie nie mogą znaleźć pracy, to przez nich rodowici Lublinianie nie mają z czego żyć! Może czas zrobić porządek z tym problemem, a nie zajmować się popierdółkami takimi jak parki i trasy rowerowe, bo niedługo traktorami napływowi zaczną jeździć po tych parkach i trasach!

No tak, wszyscy wspaniali jak widzę, tacy którzy nie mają zielonego pojęcia o życiu... Potrafią tylko być wyniośli, w góry patrzeć na ludzi... Przemądrzali, zapatrzeni w siebie i kasę, której  im mało i teraz jeszcze więcej się jej napchają, bo ciągle im mało i mało... A co oni naprawdę wiedzą o życiu? Co naprawdę zrobią dla ludzi??? Nic! Jak zwykle obiecanki cacanki, budowanie parków(nie wiem po co, chyba dla studentów, którzy częściej piją na orgiach ze studentkami, jak naprawdę się uczą) dróg dla rowerzystów, którzy nie patrzą na ... rozwiń

Avatar
Gość / 17 listopada 2014 o 21:14
0
Brawo Anka. Wreszcie rzeczowe argumenty a nie tylko straszenie długiem przez licealistów którzy nie mają o tym pojęcia.
Avatar
Anka / 17 listopada 2014 o 20:37
0

jalublin...nie opowiadaj bzdur i nie wprowadzaj opinii publicznej w błąd. rzeczywiście szkoda, że nie kształcą się też medycznie, co zlikwidowałoby kolejki oraz farmaceutycznie by samemu robić sobie leki. KAŻDE miasto świata się zadłuża. Nie ma miasta, które utrzymuje się z podatków i jeszcze na dodatek rozwija się inwestując te pieniądze. Kwestia leży w tym, czy z tegoż zadłużenia coś wynika. Czy mieszkaniec widzi zmiany, korzysta z nich każdego dnia, czy też pieniądze przepadają w czarnej dziurze. Pamiętamy doskonale rządy pana Pruszkowskiego...który zmarnował 8 lat! nie zrobił NIC! zero całkiem nic....ze strachu przed oskarżeniami o korupcję uznał, że brak działań wyeliminuje okazję to skorumpowania urzędnika. Brawo. Ryki i buczenia, że obcy kapitał do miasta się wpuszcza..chce pan poznać liczbę zatrudnionych miszkańców miasta zbiorczo w każdym podmiocie gospodarczym, który zainwestował w naszym mieście? Liczby zamykają się w tysiącach. ..Wywal ich pan i daj każdemu jednemu pracę a będzie ok. Można się patriotycznie oburzać, że to nie małe polskie sklepiczki się rozwijają...mówił Pan o ekonomii? proszę bardzo. 3 sklepiki Pani Jadzi, Wiesi i Marioli zatrudniłyby w sumie 10? 15 osób? 3 duże podmioty o obcym kapitale zatrudniły 200. Nie ma różnicy... rzeczywiście straszne, że to 200 osób ma za co dać jeść dzieciom. Karygodne! Prezydent Żuk dawno wyjaśnił sprawę zadłużania miasta. "By miasto zarabiało potrzebe są rozwijające się inwestycje, by kapitał zainwestować, trzeba go najpierw pozyskać, by to zrobić trzeba go pożyczyć" Koło się zamyka, a Lublin na tle miast Polski pożycza bardzo wydajnie na możliwie niskim oprocentowaniu. Kolejna sprawa to umiejętność i chęć do pozyskiwania funduszy Unijnych. Pamiętamy Pruszkowskiego...Jego urzędnicy nie umieli wypełnić wniosków, wysłane wnioski wracały do poprawy, a gdy je poprawili okazywało się, że minął termin ich składania. Nie ma prezydenta doskonałego. Nie ma, bo nie ma takich Ludzi. Ale wmawianie miszkańcowi, który każdego dnia widzi zmiany na lepsze, ich tempo i skalę, to wmawianie mu, że się myli jest brakiem szacunku i próbą zrobienia debila z człowieka. Tak nie wolno.

jalublin...nie opowiadaj bzdur i nie wprowadzaj opinii publicznej w błąd. rzeczywiście szkoda, że nie kształcą się też medycznie, co zlikwidowałoby kolejki oraz farmaceutycznie by samemu robić sobie leki. KAŻDE miasto świata się zadłuża. Nie ma miasta, które utrzymuje się z podatków i jeszcze na dodatek rozwija się inwestując te pieniądze. Kwestia leży w tym, czy z tegoż zadłużenia coś wynika. Czy mieszkaniec widzi zmiany, korzysta z nich każdego dnia, czy też pieniądze przepadają w czarnej dziurze. Pamiętamy doskonale rządy pana Pruszkow... rozwiń

Avatar
Lublinianka / 17 listopada 2014 o 19:47
0

Bardzo proszę o posprzątanie plakatów wyborczych z miasta, myslicie że same się rozłożą?

Avatar
Andrzej / 17 listopada 2014 o 19:14
0

Ciekawe czy Prezydent Żuk i nowi radni przypomną sobie o najbardziej zaniedbanych dzielnicach Lublina, bo przecież nie tylko Czuby istnieją

Avatar
vice konsul / 18 listopada 2014 o 20:03
0

Z pewnością wybory są manipulowane ale to nie znaczy, że wszędzie.I to tylko  nie Moskwa jest wyłącznie zainteresowana ich manipulowaniem : równie dobrze mogą je manipulowac ...Niemcy, Amerykanie czy wrescie Bruksela- wszyscy oni nie są zainteresowani wygraną sił konserwatywnych. Rządy spolegliwej lewicy liberalnej bardzo ich stysfakcjonują.

Wyborcy ogólnie wybory "olali"- np. na "Botaniku poszło do urn ok.50% uprawwnionych. Mówienie więc o "manipulacji Moskwy" i ustawiczny płacz, że "manipulowanie" kierować nalezy do ...samych mieszkańców Lublina.

Gdyby poszło do urn 90% uprawnionych do głosowania i oddali oni swoje głosy np. na NP, PiS czy jakiś ONR, Nowa Lewicę, to rządząca PO musiałaby odejść od rządów.

Teraz nie ma co płakać tylko oceniać realnie rzeczywistość!

Wybory wykazały niezbicie, że np.ten tzw, "katolicki", chrześcijański Lublin dostał w tyłek: ich wyborcy głosowali na...swoich przeciwników-np. na tow. Żuka. Wybory więc znów wygrali jego (chrześcijańskiego Lublina) przeciwnicy.

To są smutne realia.

Masz może i rację,ale w obecnej chwili bardzo duże ciśnienie idzie ze wschodu,z Moskwy,to kacapy próbują rozchwiać sytuację w naszym,środkowoeuropejskim regionie,to samo chóje robią obecnie w Czechach,Słowacji,Węgrzech i krajach nadbałtyckich,oczywiście przy ogromnym wsparciu naszych i miejscowych pachołków Moskwy,robi się bardzo gorący okres. Pojechali ostro po kacapie na szczycie w Australii,to teraz chce COŚ pokazać.

Masz może i rację,ale w obecnej chwili bardzo duże ciśnienie idzie ze wschodu,z Moskwy,to kacapy próbują rozchwiać sytuację w naszym,środkowoeuropejskim regionie,to samo chóje robią obecnie w Czechach,Słowacji,Węgrzech i krajach nadbałtyckich,oczywiście przy ogromnym wsparciu naszych i miejscowych pachołków Moskwy,robi się bardzo gorący okres. Pojechali ostro po kacapie na szczycie w Australii,to teraz chce COŚ pokazać.

rozwiń
Avatar
Jerzy / 18 listopada 2014 o 19:05
0

Z pewnością wybory są manipulowane ale to nie znaczy, że wszędzie.I to tylko  nie Moskwa jest wyłącznie zainteresowana ich manipulowaniem : równie dobrze mogą je manipulowac ...Niemcy, Amerykanie czy wrescie Bruksela- wszyscy oni nie są zainteresowani wygraną sił konserwatywnych. Rządy spolegliwej lewicy liberalnej bardzo ich stysfakcjonują.

Wyborcy ogólnie wybory "olali"- np. na "Botaniku poszło do urn ok.50% uprawwnionych. Mówienie więc o "manipulacji Moskwy" i ustawiczny płacz, że "manipulowanie" kierować nalezy do ...samych mieszkańców Lublina.

Gdyby poszło do urn 90% uprawnionych do głosowania i oddali oni swoje głosy np. na NP, PiS czy jakiś ONR, Nowa Lewicę, to rządząca PO musiałaby odejść od rządów.

Teraz nie ma co płakać tylko oceniać realnie rzeczywistość!

Wybory wykazały niezbicie, że np.ten tzw, "katolicki", chrześcijański Lublin dostał w tyłek: ich wyborcy głosowali na...swoich przeciwników-np. na tow. Żuka. Wybory więc znów wygrali jego (chrześcijańskiego Lublina) przeciwnicy.

To są smutne realia.

Z pewnością wybory są manipulowane ale to nie znaczy, że wszędzie.I to tylko  nie Moskwa jest wyłącznie zainteresowana ich manipulowaniem : równie dobrze mogą je manipulowac ...Niemcy, Amerykanie czy wrescie Bruksela- wszyscy oni nie są zainteresowani wygraną sił konserwatywnych. Rządy spolegliwej lewicy liberalnej bardzo ich stysfakcjonują.

Wyborcy ogólnie wybory "olali"- np. na "Botaniku poszło do urn ok.50% uprawwnionych. Mówienie więc o "manipulacji Moskwy" i ustawiczny płacz, że "manipulo... rozwiń

Avatar
vice konsul / 18 listopada 2014 o 15:28
0

Kiedy poznamy ilośc głosów oddanych na poszczególnych kandydatów? procenty niewiele znaczą.

Nadal czekamy na dyrektywy z Moskwy.

Avatar
Krystyna / 18 listopada 2014 o 15:18
0

Kiedy poznamy ilośc głosów oddanych na poszczególnych kandydatów? procenty niewiele znaczą.

Avatar
Jerzy / 18 listopada 2014 o 12:52
0

Najważniejsze, że widzimy nowych ludzi w składzie Rady Miasta. Jako mieszkaniec os. "Botanik" witam ze szczególna radościa p. Stanisława Brzozowskiego- znanego działacza społecznego, człowieka otwartego, szczerego dniepodległościowca i człowieka, któremu rzeczywiście leży na sercu t rozój Lublina . Wzmocni on z pewnością skład Rady Miasta. Mam nadzieję, że to jego pierwsze i nie ostatnie osiągnięcie  w regionalnej polityce. 

Avatar
Teresa / 17 listopada 2014 o 23:49
0

No tak, wszyscy wspaniali jak widzę, tacy którzy nie mają zielonego pojęcia o życiu... Potrafią tylko być wyniośli, w góry patrzeć na ludzi... Przemądrzali, zapatrzeni w siebie i kasę, której  im mało i teraz jeszcze więcej się jej napchają, bo ciągle im mało i mało... A co oni naprawdę wiedzą o życiu? Co naprawdę zrobią dla ludzi??? Nic! Jak zwykle obiecanki cacanki, budowanie parków(nie wiem po co, chyba dla studentów, którzy częściej piją na orgiach ze studentkami, jak naprawdę się uczą) dróg dla rowerzystów, którzy nie patrzą na jadące samochody, łamią przepisy... Wielcy radni wymyślają zamykanie firm, fabryk w Lublinie, likwidację spółdzielni mieszkaniowych(totalny debilny absurd) i wywalanie ludzi na bruk, zatrudnianie  tych samych lub innych na tani staż i pozyskiwanie ludzi spoza Lublina, którzy w 90% maja ziemie uprawne i z tego wysokie dochody! A co z tymi, którzy urodzili się i mieszkają w Lublinie, gdzie  Lublin jest ich miastem i przede wszystkim, to oni powinni otrzymywać zatrudnienie, a ci spoza Lublina w swoich wioskach, miasteczkach... To przez nich lublinianie nie mogą znaleźć pracy, to przez nich rodowici Lublinianie nie mają z czego żyć! Może czas zrobić porządek z tym problemem, a nie zajmować się popierdółkami takimi jak parki i trasy rowerowe, bo niedługo traktorami napływowi zaczną jeździć po tych parkach i trasach!

No tak, wszyscy wspaniali jak widzę, tacy którzy nie mają zielonego pojęcia o życiu... Potrafią tylko być wyniośli, w góry patrzeć na ludzi... Przemądrzali, zapatrzeni w siebie i kasę, której  im mało i teraz jeszcze więcej się jej napchają, bo ciągle im mało i mało... A co oni naprawdę wiedzą o życiu? Co naprawdę zrobią dla ludzi??? Nic! Jak zwykle obiecanki cacanki, budowanie parków(nie wiem po co, chyba dla studentów, którzy częściej piją na orgiach ze studentkami, jak naprawdę się uczą) dróg dla rowerzystów, którzy nie patrzą na ... rozwiń

Avatar
Gość / 17 listopada 2014 o 21:14
0
Brawo Anka. Wreszcie rzeczowe argumenty a nie tylko straszenie długiem przez licealistów którzy nie mają o tym pojęcia.
Avatar
Anka / 17 listopada 2014 o 20:37
0

jalublin...nie opowiadaj bzdur i nie wprowadzaj opinii publicznej w błąd. rzeczywiście szkoda, że nie kształcą się też medycznie, co zlikwidowałoby kolejki oraz farmaceutycznie by samemu robić sobie leki. KAŻDE miasto świata się zadłuża. Nie ma miasta, które utrzymuje się z podatków i jeszcze na dodatek rozwija się inwestując te pieniądze. Kwestia leży w tym, czy z tegoż zadłużenia coś wynika. Czy mieszkaniec widzi zmiany, korzysta z nich każdego dnia, czy też pieniądze przepadają w czarnej dziurze. Pamiętamy doskonale rządy pana Pruszkowskiego...który zmarnował 8 lat! nie zrobił NIC! zero całkiem nic....ze strachu przed oskarżeniami o korupcję uznał, że brak działań wyeliminuje okazję to skorumpowania urzędnika. Brawo. Ryki i buczenia, że obcy kapitał do miasta się wpuszcza..chce pan poznać liczbę zatrudnionych miszkańców miasta zbiorczo w każdym podmiocie gospodarczym, który zainwestował w naszym mieście? Liczby zamykają się w tysiącach. ..Wywal ich pan i daj każdemu jednemu pracę a będzie ok. Można się patriotycznie oburzać, że to nie małe polskie sklepiczki się rozwijają...mówił Pan o ekonomii? proszę bardzo. 3 sklepiki Pani Jadzi, Wiesi i Marioli zatrudniłyby w sumie 10? 15 osób? 3 duże podmioty o obcym kapitale zatrudniły 200. Nie ma różnicy... rzeczywiście straszne, że to 200 osób ma za co dać jeść dzieciom. Karygodne! Prezydent Żuk dawno wyjaśnił sprawę zadłużania miasta. "By miasto zarabiało potrzebe są rozwijające się inwestycje, by kapitał zainwestować, trzeba go najpierw pozyskać, by to zrobić trzeba go pożyczyć" Koło się zamyka, a Lublin na tle miast Polski pożycza bardzo wydajnie na możliwie niskim oprocentowaniu. Kolejna sprawa to umiejętność i chęć do pozyskiwania funduszy Unijnych. Pamiętamy Pruszkowskiego...Jego urzędnicy nie umieli wypełnić wniosków, wysłane wnioski wracały do poprawy, a gdy je poprawili okazywało się, że minął termin ich składania. Nie ma prezydenta doskonałego. Nie ma, bo nie ma takich Ludzi. Ale wmawianie miszkańcowi, który każdego dnia widzi zmiany na lepsze, ich tempo i skalę, to wmawianie mu, że się myli jest brakiem szacunku i próbą zrobienia debila z człowieka. Tak nie wolno.

jalublin...nie opowiadaj bzdur i nie wprowadzaj opinii publicznej w błąd. rzeczywiście szkoda, że nie kształcą się też medycznie, co zlikwidowałoby kolejki oraz farmaceutycznie by samemu robić sobie leki. KAŻDE miasto świata się zadłuża. Nie ma miasta, które utrzymuje się z podatków i jeszcze na dodatek rozwija się inwestując te pieniądze. Kwestia leży w tym, czy z tegoż zadłużenia coś wynika. Czy mieszkaniec widzi zmiany, korzysta z nich każdego dnia, czy też pieniądze przepadają w czarnej dziurze. Pamiętamy doskonale rządy pana Pruszkow... rozwiń

Avatar
Lublinianka / 17 listopada 2014 o 19:47
0

Bardzo proszę o posprzątanie plakatów wyborczych z miasta, myslicie że same się rozłożą?

Avatar
Andrzej / 17 listopada 2014 o 19:14
0

Ciekawe czy Prezydent Żuk i nowi radni przypomną sobie o najbardziej zaniedbanych dzielnicach Lublina, bo przecież nie tylko Czuby istnieją

Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieszkańcy Wąwolnicy nie wierzyli w to, co widzą. Po ulicy biegał uciekinier z Mini Zoo

Mieszkańcy Wąwolnicy nie wierzyli w to, co widzą. Po ulicy biegał uciekinier z Mini Zoo 5 1

Mieszkańcy Wąwolnicy, którzy dzisiaj ok. godz. 7 wyjrzeli przez okno, mieli prawo być zaskoczeni. Po ich miejscowości biegała zebra. Zwierzę zostało już schwytane i oddane w ręce właściciela.

Por Fiesta/Fuente - koncert w Radiu Lublin
31 stycznia 2020, 19:00

Por Fiesta/Fuente - koncert w Radiu Lublin 0 0

Ostatniego dnia stycznia o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert muzyki flamenco w wykonaniu zespołów Por Fiesta i Fuente.

Unia Białopole minimalnie słabsza od Kryształu Werbkowice

Unia Białopole minimalnie słabsza od Kryształu Werbkowice 0 1

Mistrz jesieni Unia Białopole ma już za sobą pierwszy mecz kontrolny. Drużynę nadal prowadzi Tomasz Hawryluk

Biłgoraj: Prowadził auto po pijanemu. Nie miał też prawa jazdy

Biłgoraj: Prowadził auto po pijanemu. Nie miał też prawa jazdy 0 3

23-latek z Biłgoraja wsiadł za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu, a na dodatek nie miał prawa jazdy. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem - grozi mu do dwóch lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed e-papierosami. Polscy lekarze biją na alarm

Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega przed e-papierosami. Polscy lekarze biją na alarm 30 10

Szpitale w całej Polsce dostały polecenie, by informować sanepid o każdym pacjencie, którego choroba może mieć związek z używaniem e-papierosów. O ich szkodliwości ostrzega już oficjalnie Światowa Organizacja Zdrowia. Według niej elektroniczne papierosy zwiększają ryzyko chorób płuc i serca.

Ciąg dalszy: spotkanie z Iloną Wiśniewską
31 stycznia 2020, 18:00

Ciąg dalszy: spotkanie z Iloną Wiśniewską 0 0

Reporterka Ilona Wiśniewska będzie gościem kolejnego spotkania z cyklu "Ciąg dalszy" w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe (ul. Wyżynna 16). Spotkanie odbędzie się 31 stycznia o godz. 18.

Za nami 62. gala rozdania nagród Grammy. Oto zwycięzcy tegorocznej edycji
film

Za nami 62. gala rozdania nagród Grammy. Oto zwycięzcy tegorocznej edycji 0 0

62. gala rozdania nagród Grammy zdominowana przez Billie Eilish. Młodziutka wokalistka zgarnęła aż 5 statuetek za: album roku, najlepszy debiut, piosenkę roku, nagranie roku oraz najlepszy album popowy.

Nadal pamiętamy o ofiarach Holokaustu. Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu
27 stycznia 2020, 12:00

Nadal pamiętamy o ofiarach Holokaustu. Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu 0 2

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Tradycyjnie do uroczystości przyłącza się Państwowe Muzeum na Majdanku.

Smog w Lublinie. GIOŚ oznaczył jakość powietrza jako złą

Smog w Lublinie. GIOŚ oznaczył jakość powietrza jako złą 12 50

Normy pyłów zawieszonych PM10 oraz PM 2.5 ponownie zostały przekroczone - wynika z danych z czujnika umieszczonego przy ul. Obywatelskiej. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska oznaczył jakość powietrza w Lublinie jako złą.

Potok Sitno wznowił treningi po zimowej przerwie

Potok Sitno wznowił treningi po zimowej przerwie 0 0

W zeszłym sezonie Potok Sitno rzutem na taśmę po dwumeczu barażowym zapewnił sobie utrzymanie w zamojskiej "okręgówce". W obecnej kampanii zespół trenera Marka Gnypa chce zapewnić sobie spokój zdecydowanie wcześniej

Wybory na szefa Platformy Obywatelskiej. "To był moment, w którym trzeba było schować własne ambicje"

Wybory na szefa Platformy Obywatelskiej. "To był moment, w którym trzeba było schować własne ambicje" 0 19

Trzy pytania do Joanny Muchy, lubelskiej posłanki Platformy Obywatelskiej.

Koncert Black River w Klubie30
26 marca 2020, 19:00

Koncert Black River w Klubie30 0 0

Klub30 (ul. Jasna 7) zaprasza na koncert formacji Black River tworzonej przez muzyków takich zespołów jak Behemoth czy Dimmu Borgir. Wydarzenie odbędzie się 26 marca o godz. 19.

Szkoła Podstawowa nr 58 będzie największą w Lublinie. Inna podstawówka ma zostać zlikwidowana

Szkoła Podstawowa nr 58 będzie największą w Lublinie. Inna podstawówka ma zostać zlikwidowana 20 23

Już w czwartek Rada Miasta ma założyć nową Szkołę Podstawową nr 58, która ma działać w nowym budynku rosnącym przy ul. Berylowej. To będzie największa szkoła w Lublinie. Zarazem Ratusz chce zlikwidować mikroskopijną podstawówkę przy Krochmalnej, a jej uczniowie mają trafić do innych placówek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 stycznia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 stycznia 2020 r. 0 0

Złoty wkracza na scenę

Złoty wkracza na scenę 0

Rozmowa z dr. Marcinem Markowskim z Lublina, historykiem sztuki, numizmatykiem, członkiem Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!