Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 lipca 2020 r.
13:58

Lublin z własną koleją aglomeracyjną? Polskie Linie Kolejowe zlecają koncepcję

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
85 16 A A
(fot. Archiwum)

W drugiej połowie przyszłego roku ma powstać koncepcja Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej zapewniającej dojazd z Lublina do okolicznych miejscowości. Dokumentacja ma uwzględniać m.in. budowę nowych linii i przystanków kolejowych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Lubelska Kolej Aglomeracyjna ma umożliwiać szybki i sprawny dojazd do stolicy województwa m.in. z Puław, Parczewa, Chełma i Kraśnika – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, która ogłosiła przetarg na opracowanie koncepcji LKA. Dokument ma być gotowy w drugiej połowie przyszłego roku i pozwolić na określenie niezbędnych kosztów stworzenia kolei aglomeracyjnej.

Zamawiana koncepcja ma uwzględniać m.in. pięć możliwych inwestycji. Mowa o budowie nowego odcinka linii kolejowej wraz z przystankiem Kraśnik Miasto, budowie nowego odcinka linii kolejowej z Szastarki przez Janów Lubelski do Biłgoraja, nową łącznicę biegnącą ze stacji Świdnik Wschód do portu lotniczego, a ponadto nową linię do Łęcznej oraz elektryfikację istniejącej już linii między Lublinem Północnym a Parczewem.

Zgodnie z wymaganiami określonymi przez Polskie Linie Kolejowe minimalna częstotliwość kursowania na poszczególnych trasach to 8 par pociągów na dobę. Autorzy koncepcji mają wstępnie zaproponować liczbę kursów, mają również wskazać m.in. proponowaną lokalizację nowych przystanków kolejowych oraz ocenić stan istniejących torów, mostów i wiaduktów. Powstać ma również prognoza ruchu na nowej linii w roku 2030 oraz 2040.

Koncepcja ma ponadto określić potrzebne zakupy dodatkowych pojazdów do obsługi Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej. Powstać ma również propozycja „biletu zintegrowanego”, którego posiadacze mogliby korzystać nie tylko z LKA, ale też np. z lubelskiej komunikacji miejskiej, dlatego dokumentacja ma być uzgadniana m.in. z władzami Lublina i samorządem województwa oraz kolejowymi spółkami PKP Intercity oraz Polregio.

Koszty opracowania, które ma powstać w czterech wariantach, szacowane są na ok. 400 tys. zł. – Województwo lubelskie zobowiązało się pokryć połowę kosztów, a pozostałą część sfinansują PKP Polskie Linie Kolejowe – informuje Siemieniec.

Ewentualne uruchomienie LKA to wciąż pieśń przyszłości. Zamawiana koncepcja ma być dopiero podstawą do stworzenia „dokumentacji przedprojektowej”, w tym tzw. studium wykonalności, które określi szczegółowy zakres prac. Przetarg na opracowanie wstępnej dokumentacji, jeżeli przebiegnie sprawnie, może być rozstrzygnięty jeszcze w lipcu. Na oferty od firm zainteresowanych takim zleceniem Polskie Linie Kolejowe zamierzają czekać do 15 lipca, spośród otrzymanych ofert wybiorą najtańszą. Wyłoniony w ten sposób wykonawca dostanie 495 dni na stworzenie koncepcji.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
PISFAN / 4 lipca 2020 r. o 16:37
+20
Na dzień dobry kolej powinna zeelektryfikować szlak północny z Lublina do Łukowa
Avatar
kronikidewelorozwoju / 4 lipca 2020 r. o 16:02
+8
Na kooperację sułtana dewelorozwoju raczej nie ma co liczyć, o czym świadczy indolencja miasta w/s dojazdu do przystanku L-n Zachód. Budowniczy Detroit Wschodu ma swoje wizje komunikacji, które polegają w skrócie na budowie autostrad śródmiejskich (najlepiej przebiegających obok deweloperskich banków ziemi) i brutalistycznych wiaduktów za dziesiątki mln każdy oraz na wygaszaniu zbiorkomu.
Avatar
Zgredek Edek / 4 lipca 2020 r. o 20:16
+7
filip75 Swoją drogą to bardzo ciekawy temat dla socjologa i antropologa kultury. Co ten szwabski brot i garść ojro mają w sobie, że zmieniają człowieka w ćwoka, tępego tłuka, ograniczonego, nadętego buca. Buc może wyjść ze wsi. Wieś z buca - nigdy.
Avatar
fillip75 / 4 lipca 2020 r. o 17:47
+5
Jasin, a masz coś konkretnego i konstruktywnego do powiedzenia? Muszę ciebie rozczarować, ale ja jadam polską kiełbasę. Właśnie wczoraj kupiłem krakowską Tarczyńskiego (8,50€/kg), podwawelską Krakusa (7,5€/kg) i parówki szynkowe Morlina (7€/kg). Jak widzisz można coś znaleźć. Mały, malutki wybór polskich produktow. Nie to co ty robiąc zakupy w "polskich" supermarketach, tam możesz przebierać w niemieckich produktach. No i jeszcze taka drobna uwaga. Szwabia leży na zachód od Bawarii. Bliżej mi do Palatynu, czy Frankonii ;) A aglomeracja miejska w Polsce funkcjonuje na Górnym Śląsku. Kto może nie być zadowolony z połączenia Chełm-Lublin? Busiarze? Na pewno spadnie częstotliwość jazd. Czas najwyższy przerzucić cały ruch dalekobieźny na kolej. Tak jak to ma miejsce w Niemczech. Natomiast autobusy miejscie powinny dojeżdżać ekspresowymi liniami do dąsiednich miast i miasteczek. Są w Niemczech punkty ZOB, gdzie zjeżdżają się autobusy miejskie z różnych stron, a ludzie mają czas na przesiadkę. Trwa to max. 10 min.
Jasin, a masz coś konkretnego i konstruktywnego do powiedzenia? Muszę ciebie rozczarować, ale ja jadam polską kiełbasę. Właśnie wczoraj kupiłem krakowską Tarczyńskiego (8,50€/kg), podwawelską Krakusa (7,5€/kg) i parówki szynkowe Morlina (7€/kg). Jak widzisz można coś znaleźć. Mały, malutki wybór polskich produktow. Nie to co ty robiąc zakupy w "polskich" supermarketach, tam możesz przebierać w niemieckich produktach. No i jeszcze taka drobna uwaga. Szwabia leży na zachód od Bawarii. Bliżej mi do Palatynu, czy Frankonii ;) A aglomer... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 4 lipca 2020 r. o 22:11
+4
fillip75 jak trzeba mieć zryte w czerepie pod berecikiem... Koniecznie się domagasz - to Ci napiszę parę słów prawdy. Gołodu...c wyrwał się z gnoju do Rajchu - i od razu panisko, że bez kija nie podchodź. Urke burke z pipidówki. Od razu arogancja, chamstwo, pycha, buta, nadęcie, pogarda, nienawiść do środowiska, z którego się wyszło...Do wszystkiego, co polskie. Pękniesz z tego nadęcia, tępy tłuku. Nie dziwne, że rodzina narzeczonej wyczuła w porę, czym pachnie takie ziółko i się odcięła. Za to własna zleciała się jak sępy na żer, heh... To daje trochę do myślenia... Mówiąc krótko i na temat: znasz takie powiedzenie? Kto się h...em urodził - ten kanarkiem nie umrze. I to by było na tyle.
fillip75 jak trzeba mieć zryte w czerepie pod berecikiem... Koniecznie się domagasz - to Ci napiszę parę słów prawdy. Gołodu...c wyrwał się z gnoju do Rajchu - i od razu panisko, że bez kija nie podchodź. Urke burke z pipidówki. Od razu arogancja, chamstwo, pycha, buta, nadęcie, pogarda, nienawiść do środowiska, z którego się wyszło...Do wszystkiego, co polskie. Pękniesz z tego nadęcia, tępy tłuku. Nie dziwne, że rodzina narzeczonej wyczuła w porę, czym pachnie takie ziółko i się odcięła. Za to własna zleciała się jak sępy... rozwiń
Avatar
fillip75 / 4 lipca 2020 r. o 19:31
+2
Dlatego Lublin jest malutką wioską w porównaniu do swych niemieckich odpowiedników. W Niemczech żaden monachijczyk nie nazwie okolicznych mieszkańców HOŁOTĄ. Widać język miłości Trzaskowskiego bezpartyjnego Człona PO działa na "wykształcony" i "młody" elektorat Kłamców Ogólnych.
Avatar
Zgredek Edek / 5 lipca 2020 r. o 07:50
+1
Je vous en remercie beaucoup, filip75. Za nie pozbawiony uroku, ale za to całkowicie wyprany z sensu - wykład. Otóż ja się uczyłem i potrafię używać, nadęty do granic śmieszności, absurdu, pacanie. Więc radzę: naucz się najpierw pisać "po polskiemu", zanim zaczniesz "po francuskiemu"....Żeby nie być gołosłownym…
Pour quia
przykładowo - a po jakiemu to? A nie powino być pourquoi przypadkiem? I pisane właśnie tak - łącznie? N’est pas? Quelle malheur, quelle ambarras….Ale co ja tam mogę wiedzieć - szary człeczyna z szarej krainy między Bugiem a Odrą…W konfrontacji z takim światowcem….Niemiec rżnący Francuza, zgroza. Ekonomista- samouk, Francuz- samouk…Śmieszniej brzmi tylko erotoman - teoretyk… Ale problem podstawowy masz taki. Już dawno nie jesteś Polakiem. A Niemcem nie będziesz nigdy. Dla nich zawsze będziesz „ten obcy” . I potwierdza się stara zasada: z im większego gnoju wyszedłeś - tym bardziej nadętego pyszałka zgrywasz. Zasada rekompensaty - mówi Ci to coś? Leczenie kompleksów…
przykładowo - a po jakiemu to? A nie powino być pourquoi przypadkiem? I pisane właśnie tak - łącznie? N’est pas? Quelle malheur, quelle ambarras….Ale co ja tam mogę wiedzieć - szary człeczyna z szarej krainy między Bugiem a Odrą…W konfrontacji z takim światowcem….Niemiec rżnący Francuza, zgroza. Ekonomista- samouk, Francuz- samouk…Śmieszniej brzmi tylko erotoman - teoretyk… Ale problem podstawowy masz taki. Już dawno nie jesteś Polakiem. A Niemcem nie będziesz nigdy. Dla nich... rozwiń
Avatar
fillip75 / 4 lipca 2020 r. o 15:20
0
No, ale po co ta kolej? Przecież takie są już w Niemczech, Francji i Wlk. Brytanii. Prawda zwolennicy największego nieroba Miasta Wojewodzkiego. Na razie Polska podziękowała Trzaskowskiemu już w I turze. Wygrał jedynie w 3 województwach. Wypadł gorzej od Komorowskiego. A to, że PO nie chce rozwoju nie tylko Polski Wschodniej, lecz Całego kraju to widzimy po Warszawie. Gdzie są nowe linie metra? Przecież to Prezydent Nic Nie Mogę, to przynajmniej poprzeszkadza.
Avatar
fillip75 / 4 lipca 2020 r. o 21:39
-1
No i prowokacyjny Zgredku dokładnie wpisujesz się w przytoczoną przez siebie definicję. Tobie chamie z butów słoma wystaje, a mienisz się mieszczuchem. W końcu elektorat głosujący na złodzieji, kłamców i chamów, nie może odstawać tak bardzo od nich. Prawda, że boli, że nie możesz pochwalić się swym zaniedbanym miastem? No, ale wy wybieracie pierdoły, nieroby i usłużnych ludzi tylko wobec tych, którzy potrafią coś im na boku zaoferować. Uczciwość, sumienność i zaangażowanie w pracę koli was w oczy. No, cóż. Tak macie. Dalej wybierajcie skazańców na prezydentów miast, szczujcie Nitrasem ludzi i niszćcie ludziom życie... A Narodowcy naprawdę wygrają w kolejnych wyborach. Próg wytrzymałości ludzi ma swoje granice. A ja chętnie zagłosuję na Konfederację jak tym razem Andrzej Duda wszystkim waszymoszustom odpuści. PiS już to wie. Jak nie weźmie się za samorządowe wylęgarnie korupcji... przegra! Z konfederacją!
No i prowokacyjny Zgredku dokładnie wpisujesz się w przytoczoną przez siebie definicję. Tobie chamie z butów słoma wystaje, a mienisz się mieszczuchem. W końcu elektorat głosujący na złodzieji, kłamców i chamów, nie może odstawać tak bardzo od nich. Prawda, że boli, że nie możesz pochwalić się swym zaniedbanym miastem? No, ale wy wybieracie pierdoły, nieroby i usłużnych ludzi tylko wobec tych, którzy potrafią coś im na boku zaoferować. Uczciwość, sumienność i zaangażowanie w pracę koli was w oczy. No, cóż. Tak macie. Dalej wybierajcie skazań... rozwiń
Avatar
fillip75 / 5 lipca 2020 r. o 03:26
-4
Co do opisu mojej rodziny i mojej żony. Dziwne wnioski wyciągnąłeś. Nie było mnie stać na weselisko, to moja mama doradziła mi, żebym wziął cichy ślub cywilny. No i chcialem to zrobić w mieście u żony. Niestety jej rodzina chciala na ustalić ten termin sama. A mi zależało na dacie - rok od zaślubin. Poszło o niecałe dwa miesiące. A nie daję sobą kierować, to zabralem narzeczoną do siebie. Kupilem jej wszystko. To znaczy moja siostra wszystko zorganizowała, bo ja pracując w serwisie jeździłem po calej Polsce. I jedynie na ślub mogłem dostać urlop. Jak przyjechalem to jadło było przyszykowane i rodzina z mojej strony już była. Tak właśnie działa rodzinie na ZAŚCIANKOWEJ ścianie wschodniej. Mała uroczystość po ślubie odbyła się u mnie w domu... Nawet sąsiedzi przyszli. No i... oczywiście rodzice mej małżonki. Chociaż ja byłem temu bardzo przeciwny. Moja mama przemówiła mi do rozumu, że moja małżonka ma prawo do podjęcia tej decyzji samodzielnie. Tak, że o sępach nie ma mowy. A faktycznie opór wobec mnie polegał na tym, że babcia żony traktowala mnie jak "Ruska", bom ze wschodu. A Śląsk wiadomo "Niemcy". Tym bardziej, że od strony teściowej babka siedzi w Niemczech. Na całe szczęście w innym Landzie ;)
Co do opisu mojej rodziny i mojej żony. Dziwne wnioski wyciągnąłeś. Nie było mnie stać na weselisko, to moja mama doradziła mi, żebym wziął cichy ślub cywilny. No i chcialem to zrobić w mieście u żony. Niestety jej rodzina chciala na ustalić ten termin sama. A mi zależało na dacie - rok od zaślubin. Poszło o niecałe dwa miesiące. A nie daję sobą kierować, to zabralem narzeczoną do siebie. Kupilem jej wszystko. To znaczy moja siostra wszystko zorganizowała, bo ja pracując w serwisie jeździłem po calej Polsce. I jedynie na ślub mogłem dostać u... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 5 lipca 2020 r. o 07:50
+1
Je vous en remercie beaucoup, filip75. Za nie pozbawiony uroku, ale za to całkowicie wyprany z sensu - wykład. Otóż ja się uczyłem i potrafię używać, nadęty do granic śmieszności, absurdu, pacanie. Więc radzę: naucz się najpierw pisać "po polskiemu", zanim zaczniesz "po francuskiemu"....Żeby nie być gołosłownym…
Pour quia
przykładowo - a po jakiemu to? A nie powino być pourquoi przypadkiem? I pisane właśnie tak - łącznie? N’est pas? Quelle malheur, quelle ambarras….Ale co ja tam mogę wiedzieć - szary człeczyna z szarej krainy między Bugiem a Odrą…W konfrontacji z takim światowcem….Niemiec rżnący Francuza, zgroza. Ekonomista- samouk, Francuz- samouk…Śmieszniej brzmi tylko erotoman - teoretyk… Ale problem podstawowy masz taki. Już dawno nie jesteś Polakiem. A Niemcem nie będziesz nigdy. Dla nich zawsze będziesz „ten obcy” . I potwierdza się stara zasada: z im większego gnoju wyszedłeś - tym bardziej nadętego pyszałka zgrywasz. Zasada rekompensaty - mówi Ci to coś? Leczenie kompleksów…
przykładowo - a po jakiemu to? A nie powino być pourquoi przypadkiem? I pisane właśnie tak - łącznie? N’est pas? Quelle malheur, quelle ambarras….Ale co ja tam mogę wiedzieć - szary człeczyna z szarej krainy między Bugiem a Odrą…W konfrontacji z takim światowcem….Niemiec rżnący Francuza, zgroza. Ekonomista- samouk, Francuz- samouk…Śmieszniej brzmi tylko erotoman - teoretyk… Ale problem podstawowy masz taki. Już dawno nie jesteś Polakiem. A Niemcem nie będziesz nigdy. Dla nich... rozwiń
Avatar
fillip75 / 5 lipca 2020 r. o 03:26
-4
Co do opisu mojej rodziny i mojej żony. Dziwne wnioski wyciągnąłeś. Nie było mnie stać na weselisko, to moja mama doradziła mi, żebym wziął cichy ślub cywilny. No i chcialem to zrobić w mieście u żony. Niestety jej rodzina chciala na ustalić ten termin sama. A mi zależało na dacie - rok od zaślubin. Poszło o niecałe dwa miesiące. A nie daję sobą kierować, to zabralem narzeczoną do siebie. Kupilem jej wszystko. To znaczy moja siostra wszystko zorganizowała, bo ja pracując w serwisie jeździłem po calej Polsce. I jedynie na ślub mogłem dostać urlop. Jak przyjechalem to jadło było przyszykowane i rodzina z mojej strony już była. Tak właśnie działa rodzinie na ZAŚCIANKOWEJ ścianie wschodniej. Mała uroczystość po ślubie odbyła się u mnie w domu... Nawet sąsiedzi przyszli. No i... oczywiście rodzice mej małżonki. Chociaż ja byłem temu bardzo przeciwny. Moja mama przemówiła mi do rozumu, że moja małżonka ma prawo do podjęcia tej decyzji samodzielnie. Tak, że o sępach nie ma mowy. A faktycznie opór wobec mnie polegał na tym, że babcia żony traktowala mnie jak "Ruska", bom ze wschodu. A Śląsk wiadomo "Niemcy". Tym bardziej, że od strony teściowej babka siedzi w Niemczech. Na całe szczęście w innym Landzie ;)
Co do opisu mojej rodziny i mojej żony. Dziwne wnioski wyciągnąłeś. Nie było mnie stać na weselisko, to moja mama doradziła mi, żebym wziął cichy ślub cywilny. No i chcialem to zrobić w mieście u żony. Niestety jej rodzina chciala na ustalić ten termin sama. A mi zależało na dacie - rok od zaślubin. Poszło o niecałe dwa miesiące. A nie daję sobą kierować, to zabralem narzeczoną do siebie. Kupilem jej wszystko. To znaczy moja siostra wszystko zorganizowała, bo ja pracując w serwisie jeździłem po calej Polsce. I jedynie na ślub mogłem dostać u... rozwiń
Avatar
fillip75 / 5 lipca 2020 r. o 03:03
-4
Zgredek, wiesz że z ciebie coraz większe chamstwo wyłazi? Tak samo jak z dnia na dzień z twego ideału Rafałka, który ostatnio oprócz obrażania Polaków, dodatkowo zaczął grozić wszystkim swoim oponentom. Nie znasz mnie, ani mojej rodziny. A tekst to jedynie potrafisz przeczytać. O zrozumieniu raczej nie ma mowy. To, że byłem ubogi nie zrobiło ze mnie takiego gbura i chama ja z ciebie. Ja nie jestem gówniarzem, ktory uwierzy politykom z KLD... UD... UW... PO... ,czy ostatecznie KO. Oni nigdy nie dotrzymywali słowa. Nigdy nie kierowali się dobrem Polaków (zobacz na ich dobroć oddając budowę autostrad w ręce polskich oligarchów. Każda osoba korzystająca z tych haraczowych dróg prxypomina sobie dzięki komu jest łupiony - SLD - PO - PSL). Masz od pięciu lat rząd, który spełnia obietnice wyborcze i dorzuca drugie tyle. A ty psioczysz?! Wcale nie musialem jechać do Niemiec. Wcześniej werbował mnie kolega ze szkolnej ławki na wyjazd do Szkocji. Ale ja idiota uwierzyłem, że uczciwą i ciężką pracą do czegoś dojdę. Do tego Rudy Oszust opowiadał czego on nie zmieni i nie wprowadzi. No i tak samo jak ty ongiś plułem na AWS - PiS. "Bo jak PiS wygra to benzyna będzie po 6 złotych" - grzmiał ten co brał na siebie "Pełną odpowiedzialność". A co później się okazało??? Przez 8 lat rządów panowała mityczna ZŁA KONIUNKTURA, bo zaraz po wyborach pŁemieŁ powiedział "...a teraz benzyna może być nawet po 7 zł...", a jego pasibrzuchy wtórowali "ch..j z tą Polską wschodnią", "panstwo teoretyczne", "taki mamy klimat" oraz wisienka na torcie... to o mojej Ojczyźnie (Ty chamie masz Europę za ojczyznę) - "Ch..., dupa i kamieni kupa.". Na takich śmieci chcesz oddać swój głos?! Głos Polaka?! Mieszkam w Niemczech nie z wyboru, lecz z przymusu. Po 30 latach dewastacji budżetu polskich rodzin, chcesz by w Polsce było w 5 lat tj. w Niemczech? To co PiS zaoferował Polsce i Polakom przez te lata, to dla Platformy Obywatelskiej było... i jest sci-fi. "Bo na to piniędzy nie ma i nie będzie". I jak Trzaskowski pokazał w Warszawie. Ta maksyma się sprawdza w realu. Na nowe nitki metra nie ma i na 95% złożonych obietnic wyborczych też. Partacze Ogólni w ogóle nie znają się na ekonomii. Oni nawet chcą popełniać błędy z przeszłości. Czy oni bywali na wykładach z historii gospodarki?! Może były po francusku? Tylko, że Trzaskowski używa podstaw tego języka. Ja po dwu latach jego nauki. Potrafiłem wszystko zrozumieć co powiedział. Po tylko dwóch latach nauki (Après deux ans étudien)? To, że potrafi odmienić czasownik être nie czyni z niego kogoś nadzwyczajnego. A gdzie zdania złożone, warunkowe, uprzejme? Ja też nie wiem jak je budować en français mais... w niemieckim jak najbardziej. A do tego. Kto wycofuje się z wielkich panstwowych inwestycji w czasie ogólnoświatowego kryzysu?! One muszą być, by gospodarka przetrwała. To wie już student pierwszego roku studiów ekonomicznych... lub tak jak ja marketingu i zarządzania. Jak widzisz goło***c może kasy nie ma, ale wiedzę i rozum już tak. Comprenez vous? Chociaż w stosunku do ciebie powinienem Comprends tu? Czyli mniej formalnego. Szkoda, że ten piękny język w Polsce jest niepraktyczny. Tylko raz go użyłem, bo nikt na firmie nie mógł się porozumieć z francuskim kierowcą. Kto uczy się francuskiego w Polsce? Pour quia? ;)
Zgredek, wiesz że z ciebie coraz większe chamstwo wyłazi? Tak samo jak z dnia na dzień z twego ideału Rafałka, który ostatnio oprócz obrażania Polaków, dodatkowo zaczął grozić wszystkim swoim oponentom. Nie znasz mnie, ani mojej rodziny. A tekst to jedynie potrafisz przeczytać. O zrozumieniu raczej nie ma mowy. To, że byłem ubogi nie zrobiło ze mnie takiego gbura i chama ja z ciebie. Ja nie jestem gówniarzem, ktory uwierzy politykom z KLD... UD... UW... PO... ,czy ostatecznie KO. Oni nigdy nie dotrzymywali słowa. Nigdy nie kierowali się dobr... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 4 lipca 2020 r. o 22:11
+4
fillip75 jak trzeba mieć zryte w czerepie pod berecikiem... Koniecznie się domagasz - to Ci napiszę parę słów prawdy. Gołodu...c wyrwał się z gnoju do Rajchu - i od razu panisko, że bez kija nie podchodź. Urke burke z pipidówki. Od razu arogancja, chamstwo, pycha, buta, nadęcie, pogarda, nienawiść do środowiska, z którego się wyszło...Do wszystkiego, co polskie. Pękniesz z tego nadęcia, tępy tłuku. Nie dziwne, że rodzina narzeczonej wyczuła w porę, czym pachnie takie ziółko i się odcięła. Za to własna zleciała się jak sępy na żer, heh... To daje trochę do myślenia... Mówiąc krótko i na temat: znasz takie powiedzenie? Kto się h...em urodził - ten kanarkiem nie umrze. I to by było na tyle.
fillip75 jak trzeba mieć zryte w czerepie pod berecikiem... Koniecznie się domagasz - to Ci napiszę parę słów prawdy. Gołodu...c wyrwał się z gnoju do Rajchu - i od razu panisko, że bez kija nie podchodź. Urke burke z pipidówki. Od razu arogancja, chamstwo, pycha, buta, nadęcie, pogarda, nienawiść do środowiska, z którego się wyszło...Do wszystkiego, co polskie. Pękniesz z tego nadęcia, tępy tłuku. Nie dziwne, że rodzina narzeczonej wyczuła w porę, czym pachnie takie ziółko i się odcięła. Za to własna zleciała się jak sępy... rozwiń
Avatar
fillip75 / 4 lipca 2020 r. o 21:39
-1
No i prowokacyjny Zgredku dokładnie wpisujesz się w przytoczoną przez siebie definicję. Tobie chamie z butów słoma wystaje, a mienisz się mieszczuchem. W końcu elektorat głosujący na złodzieji, kłamców i chamów, nie może odstawać tak bardzo od nich. Prawda, że boli, że nie możesz pochwalić się swym zaniedbanym miastem? No, ale wy wybieracie pierdoły, nieroby i usłużnych ludzi tylko wobec tych, którzy potrafią coś im na boku zaoferować. Uczciwość, sumienność i zaangażowanie w pracę koli was w oczy. No, cóż. Tak macie. Dalej wybierajcie skazańców na prezydentów miast, szczujcie Nitrasem ludzi i niszćcie ludziom życie... A Narodowcy naprawdę wygrają w kolejnych wyborach. Próg wytrzymałości ludzi ma swoje granice. A ja chętnie zagłosuję na Konfederację jak tym razem Andrzej Duda wszystkim waszymoszustom odpuści. PiS już to wie. Jak nie weźmie się za samorządowe wylęgarnie korupcji... przegra! Z konfederacją!
No i prowokacyjny Zgredku dokładnie wpisujesz się w przytoczoną przez siebie definicję. Tobie chamie z butów słoma wystaje, a mienisz się mieszczuchem. W końcu elektorat głosujący na złodzieji, kłamców i chamów, nie może odstawać tak bardzo od nich. Prawda, że boli, że nie możesz pochwalić się swym zaniedbanym miastem? No, ale wy wybieracie pierdoły, nieroby i usłużnych ludzi tylko wobec tych, którzy potrafią coś im na boku zaoferować. Uczciwość, sumienność i zaangażowanie w pracę koli was w oczy. No, cóż. Tak macie. Dalej wybierajcie skazań... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 4 lipca 2020 r. o 20:16
+7
filip75 Swoją drogą to bardzo ciekawy temat dla socjologa i antropologa kultury. Co ten szwabski brot i garść ojro mają w sobie, że zmieniają człowieka w ćwoka, tępego tłuka, ograniczonego, nadętego buca. Buc może wyjść ze wsi. Wieś z buca - nigdy.
Avatar
fillip75 / 4 lipca 2020 r. o 19:31
+2
Dlatego Lublin jest malutką wioską w porównaniu do swych niemieckich odpowiedników. W Niemczech żaden monachijczyk nie nazwie okolicznych mieszkańców HOŁOTĄ. Widać język miłości Trzaskowskiego bezpartyjnego Człona PO działa na "wykształcony" i "młody" elektorat Kłamców Ogólnych.
Avatar
Lubelak54 / 4 lipca 2020 r. o 19:00
-16
Znowu wszystko jest robione żeby okoliczna chołota mogła dobrze dojechać do pracy w Lublinie. Później mamy tyle pisiórstwa w mieście.
Avatar
fillip75 / 4 lipca 2020 r. o 17:47
+5
Jasin, a masz coś konkretnego i konstruktywnego do powiedzenia? Muszę ciebie rozczarować, ale ja jadam polską kiełbasę. Właśnie wczoraj kupiłem krakowską Tarczyńskiego (8,50€/kg), podwawelską Krakusa (7,5€/kg) i parówki szynkowe Morlina (7€/kg). Jak widzisz można coś znaleźć. Mały, malutki wybór polskich produktow. Nie to co ty robiąc zakupy w "polskich" supermarketach, tam możesz przebierać w niemieckich produktach. No i jeszcze taka drobna uwaga. Szwabia leży na zachód od Bawarii. Bliżej mi do Palatynu, czy Frankonii ;) A aglomeracja miejska w Polsce funkcjonuje na Górnym Śląsku. Kto może nie być zadowolony z połączenia Chełm-Lublin? Busiarze? Na pewno spadnie częstotliwość jazd. Czas najwyższy przerzucić cały ruch dalekobieźny na kolej. Tak jak to ma miejsce w Niemczech. Natomiast autobusy miejscie powinny dojeżdżać ekspresowymi liniami do dąsiednich miast i miasteczek. Są w Niemczech punkty ZOB, gdzie zjeżdżają się autobusy miejskie z różnych stron, a ludzie mają czas na przesiadkę. Trwa to max. 10 min.
Jasin, a masz coś konkretnego i konstruktywnego do powiedzenia? Muszę ciebie rozczarować, ale ja jadam polską kiełbasę. Właśnie wczoraj kupiłem krakowską Tarczyńskiego (8,50€/kg), podwawelską Krakusa (7,5€/kg) i parówki szynkowe Morlina (7€/kg). Jak widzisz można coś znaleźć. Mały, malutki wybór polskich produktow. Nie to co ty robiąc zakupy w "polskich" supermarketach, tam możesz przebierać w niemieckich produktach. No i jeszcze taka drobna uwaga. Szwabia leży na zachód od Bawarii. Bliżej mi do Palatynu, czy Frankonii ;) A aglomer... rozwiń
Avatar
PISFAN / 4 lipca 2020 r. o 16:37
+20
Na dzień dobry kolej powinna zeelektryfikować szlak północny z Lublina do Łukowa
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mężczyzna poszedł do znajomego zapalić papierosa. Przy okazji ukradł portfel z pieniędzmi

Mężczyzna poszedł do znajomego zapalić papierosa. Przy okazji ukradł portfel z pieniędzmi

Jak słusznie zauważyła lubelska policja, okazja czyni złodzieja. 51-latek przyszedł do znajomego zapalić papierosa, a wyszedł z jego portfelem i przestępstwem na koncie. Długo się tym łupem nie nacieszył, bo funkcjonariusze szybko go namierzyli. Jedno jest pewne - amator cudzych rzeczy może już nie odzyskać zaufania swojego znajomego.

„Dionizos360”: Gliniany chór na Wirydarzu CK

„Dionizos360”: Gliniany chór na Wirydarzu CK

14 sierpnia o godz. 18 na w Centrum Kultury w Lublinie finał kolejnego etapu teatralnego projektu Pawła Passiniego „Dionizos360”. – Spotkamy się Wirydarzu CK i stworzymy ostatnie postaci lubelskiego chóru. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wystawić swoich chórzystów – zachęcają artyści z neTTheatre.

"Ukochany Kraj" - recital Danuty Błażejczyk w Nałęczowie
15 sierpnia 2020, 16:00

"Ukochany Kraj" - recital Danuty Błażejczyk w Nałęczowie

Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza 15 sierpnia o godz. 16 na recital Danuty Błażejczyk "Ukochany Kraj" z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Edach Budowlani Lublin celują w czwórkę

Edach Budowlani Lublin celują w czwórkę

Na inaugurację nowego sezonu Edach Budowlani Lublin zmierzą się na wyjeździe z Awentą Pogonią Siedlce. Początek sobotniego meczu o godzinie 16.

Stacja Lublin Zachodni. Powstanie nowe dojście do kolejowego peronu
galeria

Stacja Lublin Zachodni. Powstanie nowe dojście do kolejowego peronu

Trzy firmy chcą zbudować dojście z kolejowego peronu Lublin Zachodni do pobliskiego os. Poręba. Tylko jedna z nich zaoferowała cenę mieszczącą się w kwocie zarezerwowanej przez miasto na zapłatę. Pozostali zainteresowani życzą sobie dwukrotnie więcej pieniędzy.

Sklep w Zamościu jak ze snu. Sprzedawczyni - rajski ptak. "Był jak prawdziwy sezam z bajki"

Sklep w Zamościu jak ze snu. Sprzedawczyni - rajski ptak. "Był jak prawdziwy sezam z bajki"

„Kochałam ten sklep, był jak prawdziwy sezam z bajki”. To jedno z wielu wspomnień jakimi się dzielą osoby, które choć raz były przy ul. Daniłowskiego 1. W miejscu gdzie handlowało rodzeństwo Malinowskich, pojawiła się pamiątkowa tablica. To ewenement w historii miasta. A może kraju?

Lublin: Polujesz na koncerty na Innych Brzmieniach? Uzbrój się w cierpliwość

Lublin: Polujesz na koncerty na Innych Brzmieniach? Uzbrój się w cierpliwość

Z dzisiaj na poniedziałek przesunięty został termin rozdawania wejściówek na tegoroczny festiwal Inne Brzmienia

Ministerstwo Zdrowia: Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia: Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa

Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa. W istotny sposób wpływa na ich przebieg - powiedział w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

14 tys. wniosków w programie Moja Woda. "Jest to jednak rozwiązanie drobne i nie rozwiązuje problemu systemowego"

14 tys. wniosków w programie Moja Woda. "Jest to jednak rozwiązanie drobne i nie rozwiązuje problemu systemowego"

Rządowy program zwany „Oczkiem wodnym plus” wzbudził duże zainteresowanie Polaków. W pierwszym miesiącu działania programu Moja Woda o dofinansowanie do budowy zbiornika na deszczówkę zawnioskowało 14 tys. osób

Międzyrzec Podlaski. Pożyczyli audi i rozbili je w rowie

Międzyrzec Podlaski. Pożyczyli audi i rozbili je w rowie

Dwóch mężczyzn wzięło cudzy samochód. Byli pijani, a auto kompletnie rozbili. Teraz grozi im osiem lat więzienia.

Stal 1.4547 / S31254 kwasoodporna austenityczna – charakterystyka i zastosowanie

Stal 1.4547 / S31254 kwasoodporna austenityczna – charakterystyka i zastosowanie

Na funkcjonalność i wytrzymałość wyrobów stalowych wpływa m.in. zastosowanie odpowiedniego rodzaju materiału do produkcji. Wysokiej jakości materiałem powszechnie wykorzystywanym w przemyśle jest stal 254 SMO. Czym charakteryzuje się materiał 1.4547 / S31254? Gdzie jest stosowany? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Górnik Łęczna w sobotę zagra w Pucharze Polski z Polonią Nysa

Górnik Łęczna w sobotę zagra w Pucharze Polski z Polonią Nysa

Górnik Łęczna wraca do gry. Na razie w ramach I rundy Pucharu Polski. Zielono-czarni w sobotę zmierzą się na wyjeździe z beniaminkiem III ligi Polonią Nysa. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.

Lublin. Przelała 120 tys. zł Nigeryjczykowi poznanemu na portalu randkowym. Miał być inwestorem z USA

Lublin. Przelała 120 tys. zł Nigeryjczykowi poznanemu na portalu randkowym. Miał być inwestorem z USA

Mężczyzna podawał się za amerykańskiego biznesmena. Prosił o pieniądze na przewiezienie 3,5 tony złota. Mieszkanka przelała mu 120 tys. złotych.

Jak być bezpiecznym w Internecie?

Jak być bezpiecznym w Internecie?

Bezpieczeństwo w Internecie jest bardzo istotne. Wystarczy, że każdy użytkownik nieustannie śledzony jest pod kątem swojej aktywności w wyszukiwarce internetowej, co wykorzystywane jest do celów marketingowych. Nie trzeba jednak udostępniać wszystkich danych o sobie, gdyż to prowokuje przestępców. Dotyczy to w szczególności dzieci, które powinny dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci.

Lubelskie: Nowe zakażenia koronawirusem. Najwięcej z powiatu łukowskiego

Lubelskie: Nowe zakażenia koronawirusem. Najwięcej z powiatu łukowskiego

- Informuję, że na terenie województwa lubelskiego mamy 23 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych - podaje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.