Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 lipca 2020 r.
13:58

Lublin z własną koleją aglomeracyjną? Polskie Linie Kolejowe zlecają koncepcję

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
85 16 A A
(fot. Archiwum)

W drugiej połowie przyszłego roku ma powstać koncepcja Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej zapewniającej dojazd z Lublina do okolicznych miejscowości. Dokumentacja ma uwzględniać m.in. budowę nowych linii i przystanków kolejowych

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Lubelska Kolej Aglomeracyjna ma umożliwiać szybki i sprawny dojazd do stolicy województwa m.in. z Puław, Parczewa, Chełma i Kraśnika – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, która ogłosiła przetarg na opracowanie koncepcji LKA. Dokument ma być gotowy w drugiej połowie przyszłego roku i pozwolić na określenie niezbędnych kosztów stworzenia kolei aglomeracyjnej.

Zamawiana koncepcja ma uwzględniać m.in. pięć możliwych inwestycji. Mowa o budowie nowego odcinka linii kolejowej wraz z przystankiem Kraśnik Miasto, budowie nowego odcinka linii kolejowej z Szastarki przez Janów Lubelski do Biłgoraja, nową łącznicę biegnącą ze stacji Świdnik Wschód do portu lotniczego, a ponadto nową linię do Łęcznej oraz elektryfikację istniejącej już linii między Lublinem Północnym a Parczewem.

Zgodnie z wymaganiami określonymi przez Polskie Linie Kolejowe minimalna częstotliwość kursowania na poszczególnych trasach to 8 par pociągów na dobę. Autorzy koncepcji mają wstępnie zaproponować liczbę kursów, mają również wskazać m.in. proponowaną lokalizację nowych przystanków kolejowych oraz ocenić stan istniejących torów, mostów i wiaduktów. Powstać ma również prognoza ruchu na nowej linii w roku 2030 oraz 2040.

Koncepcja ma ponadto określić potrzebne zakupy dodatkowych pojazdów do obsługi Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej. Powstać ma również propozycja „biletu zintegrowanego”, którego posiadacze mogliby korzystać nie tylko z LKA, ale też np. z lubelskiej komunikacji miejskiej, dlatego dokumentacja ma być uzgadniana m.in. z władzami Lublina i samorządem województwa oraz kolejowymi spółkami PKP Intercity oraz Polregio.

Koszty opracowania, które ma powstać w czterech wariantach, szacowane są na ok. 400 tys. zł. – Województwo lubelskie zobowiązało się pokryć połowę kosztów, a pozostałą część sfinansują PKP Polskie Linie Kolejowe – informuje Siemieniec.

Ewentualne uruchomienie LKA to wciąż pieśń przyszłości. Zamawiana koncepcja ma być dopiero podstawą do stworzenia „dokumentacji przedprojektowej”, w tym tzw. studium wykonalności, które określi szczegółowy zakres prac. Przetarg na opracowanie wstępnej dokumentacji, jeżeli przebiegnie sprawnie, może być rozstrzygnięty jeszcze w lipcu. Na oferty od firm zainteresowanych takim zleceniem Polskie Linie Kolejowe zamierzają czekać do 15 lipca, spośród otrzymanych ofert wybiorą najtańszą. Wyłoniony w ten sposób wykonawca dostanie 495 dni na stworzenie koncepcji.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
PISFAN / 4 lipca 2020 r. o 16:37
+20
Na dzień dobry kolej powinna zeelektryfikować szlak północny z Lublina do Łukowa
Avatar
kronikidewelorozwoju / 4 lipca 2020 r. o 16:02
+8
Na kooperację sułtana dewelorozwoju raczej nie ma co liczyć, o czym świadczy indolencja miasta w/s dojazdu do przystanku L-n Zachód. Budowniczy Detroit Wschodu ma swoje wizje komunikacji, które polegają w skrócie na budowie autostrad śródmiejskich (najlepiej przebiegających obok deweloperskich banków ziemi) i brutalistycznych wiaduktów za dziesiątki mln każdy oraz na wygaszaniu zbiorkomu.
Avatar
Zgredek Edek / 4 lipca 2020 r. o 20:16
+7
filip75 Swoją drogą to bardzo ciekawy temat dla socjologa i antropologa kultury. Co ten szwabski brot i garść ojro mają w sobie, że zmieniają człowieka w ćwoka, tępego tłuka, ograniczonego, nadętego buca. Buc może wyjść ze wsi. Wieś z buca - nigdy.
Avatar
fillip75 / 4 lipca 2020 r. o 17:47
+5
Jasin, a masz coś konkretnego i konstruktywnego do powiedzenia? Muszę ciebie rozczarować, ale ja jadam polską kiełbasę. Właśnie wczoraj kupiłem krakowską Tarczyńskiego (8,50€/kg), podwawelską Krakusa (7,5€/kg) i parówki szynkowe Morlina (7€/kg). Jak widzisz można coś znaleźć. Mały, malutki wybór polskich produktow. Nie to co ty robiąc zakupy w "polskich" supermarketach, tam możesz przebierać w niemieckich produktach. No i jeszcze taka drobna uwaga. Szwabia leży na zachód od Bawarii. Bliżej mi do Palatynu, czy Frankonii ;) A aglomeracja miejska w Polsce funkcjonuje na Górnym Śląsku. Kto może nie być zadowolony z połączenia Chełm-Lublin? Busiarze? Na pewno spadnie częstotliwość jazd. Czas najwyższy przerzucić cały ruch dalekobieźny na kolej. Tak jak to ma miejsce w Niemczech. Natomiast autobusy miejscie powinny dojeżdżać ekspresowymi liniami do dąsiednich miast i miasteczek. Są w Niemczech punkty ZOB, gdzie zjeżdżają się autobusy miejskie z różnych stron, a ludzie mają czas na przesiadkę. Trwa to max. 10 min.
Jasin, a masz coś konkretnego i konstruktywnego do powiedzenia? Muszę ciebie rozczarować, ale ja jadam polską kiełbasę. Właśnie wczoraj kupiłem krakowską Tarczyńskiego (8,50€/kg), podwawelską Krakusa (7,5€/kg) i parówki szynkowe Morlina (7€/kg). Jak widzisz można coś znaleźć. Mały, malutki wybór polskich produktow. Nie to co ty robiąc zakupy w "polskich" supermarketach, tam możesz przebierać w niemieckich produktach. No i jeszcze taka drobna uwaga. Szwabia leży na zachód od Bawarii. Bliżej mi do Palatynu, czy Frankonii ;) A aglomer... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 4 lipca 2020 r. o 22:11
+4
fillip75 jak trzeba mieć zryte w czerepie pod berecikiem... Koniecznie się domagasz - to Ci napiszę parę słów prawdy. Gołodu...c wyrwał się z gnoju do Rajchu - i od razu panisko, że bez kija nie podchodź. Urke burke z pipidówki. Od razu arogancja, chamstwo, pycha, buta, nadęcie, pogarda, nienawiść do środowiska, z którego się wyszło...Do wszystkiego, co polskie. Pękniesz z tego nadęcia, tępy tłuku. Nie dziwne, że rodzina narzeczonej wyczuła w porę, czym pachnie takie ziółko i się odcięła. Za to własna zleciała się jak sępy na żer, heh... To daje trochę do myślenia... Mówiąc krótko i na temat: znasz takie powiedzenie? Kto się h...em urodził - ten kanarkiem nie umrze. I to by było na tyle.
fillip75 jak trzeba mieć zryte w czerepie pod berecikiem... Koniecznie się domagasz - to Ci napiszę parę słów prawdy. Gołodu...c wyrwał się z gnoju do Rajchu - i od razu panisko, że bez kija nie podchodź. Urke burke z pipidówki. Od razu arogancja, chamstwo, pycha, buta, nadęcie, pogarda, nienawiść do środowiska, z którego się wyszło...Do wszystkiego, co polskie. Pękniesz z tego nadęcia, tępy tłuku. Nie dziwne, że rodzina narzeczonej wyczuła w porę, czym pachnie takie ziółko i się odcięła. Za to własna zleciała się jak sępy... rozwiń
Avatar
fillip75 / 4 lipca 2020 r. o 19:31
+2
Dlatego Lublin jest malutką wioską w porównaniu do swych niemieckich odpowiedników. W Niemczech żaden monachijczyk nie nazwie okolicznych mieszkańców HOŁOTĄ. Widać język miłości Trzaskowskiego bezpartyjnego Człona PO działa na "wykształcony" i "młody" elektorat Kłamców Ogólnych.
Avatar
Zgredek Edek / 5 lipca 2020 r. o 07:50
+1
Je vous en remercie beaucoup, filip75. Za nie pozbawiony uroku, ale za to całkowicie wyprany z sensu - wykład. Otóż ja się uczyłem i potrafię używać, nadęty do granic śmieszności, absurdu, pacanie. Więc radzę: naucz się najpierw pisać "po polskiemu", zanim zaczniesz "po francuskiemu"....Żeby nie być gołosłownym…
Pour quia
przykładowo - a po jakiemu to? A nie powino być pourquoi przypadkiem? I pisane właśnie tak - łącznie? N’est pas? Quelle malheur, quelle ambarras….Ale co ja tam mogę wiedzieć - szary człeczyna z szarej krainy między Bugiem a Odrą…W konfrontacji z takim światowcem….Niemiec rżnący Francuza, zgroza. Ekonomista- samouk, Francuz- samouk…Śmieszniej brzmi tylko erotoman - teoretyk… Ale problem podstawowy masz taki. Już dawno nie jesteś Polakiem. A Niemcem nie będziesz nigdy. Dla nich zawsze będziesz „ten obcy” . I potwierdza się stara zasada: z im większego gnoju wyszedłeś - tym bardziej nadętego pyszałka zgrywasz. Zasada rekompensaty - mówi Ci to coś? Leczenie kompleksów…
przykładowo - a po jakiemu to? A nie powino być pourquoi przypadkiem? I pisane właśnie tak - łącznie? N’est pas? Quelle malheur, quelle ambarras….Ale co ja tam mogę wiedzieć - szary człeczyna z szarej krainy między Bugiem a Odrą…W konfrontacji z takim światowcem….Niemiec rżnący Francuza, zgroza. Ekonomista- samouk, Francuz- samouk…Śmieszniej brzmi tylko erotoman - teoretyk… Ale problem podstawowy masz taki. Już dawno nie jesteś Polakiem. A Niemcem nie będziesz nigdy. Dla nich... rozwiń
Avatar
fillip75 / 4 lipca 2020 r. o 15:20
0
No, ale po co ta kolej? Przecież takie są już w Niemczech, Francji i Wlk. Brytanii. Prawda zwolennicy największego nieroba Miasta Wojewodzkiego. Na razie Polska podziękowała Trzaskowskiemu już w I turze. Wygrał jedynie w 3 województwach. Wypadł gorzej od Komorowskiego. A to, że PO nie chce rozwoju nie tylko Polski Wschodniej, lecz Całego kraju to widzimy po Warszawie. Gdzie są nowe linie metra? Przecież to Prezydent Nic Nie Mogę, to przynajmniej poprzeszkadza.
Avatar
fillip75 / 4 lipca 2020 r. o 21:39
-1
No i prowokacyjny Zgredku dokładnie wpisujesz się w przytoczoną przez siebie definicję. Tobie chamie z butów słoma wystaje, a mienisz się mieszczuchem. W końcu elektorat głosujący na złodzieji, kłamców i chamów, nie może odstawać tak bardzo od nich. Prawda, że boli, że nie możesz pochwalić się swym zaniedbanym miastem? No, ale wy wybieracie pierdoły, nieroby i usłużnych ludzi tylko wobec tych, którzy potrafią coś im na boku zaoferować. Uczciwość, sumienność i zaangażowanie w pracę koli was w oczy. No, cóż. Tak macie. Dalej wybierajcie skazańców na prezydentów miast, szczujcie Nitrasem ludzi i niszćcie ludziom życie... A Narodowcy naprawdę wygrają w kolejnych wyborach. Próg wytrzymałości ludzi ma swoje granice. A ja chętnie zagłosuję na Konfederację jak tym razem Andrzej Duda wszystkim waszymoszustom odpuści. PiS już to wie. Jak nie weźmie się za samorządowe wylęgarnie korupcji... przegra! Z konfederacją!
No i prowokacyjny Zgredku dokładnie wpisujesz się w przytoczoną przez siebie definicję. Tobie chamie z butów słoma wystaje, a mienisz się mieszczuchem. W końcu elektorat głosujący na złodzieji, kłamców i chamów, nie może odstawać tak bardzo od nich. Prawda, że boli, że nie możesz pochwalić się swym zaniedbanym miastem? No, ale wy wybieracie pierdoły, nieroby i usłużnych ludzi tylko wobec tych, którzy potrafią coś im na boku zaoferować. Uczciwość, sumienność i zaangażowanie w pracę koli was w oczy. No, cóż. Tak macie. Dalej wybierajcie skazań... rozwiń
Avatar
fillip75 / 5 lipca 2020 r. o 03:26
-4
Co do opisu mojej rodziny i mojej żony. Dziwne wnioski wyciągnąłeś. Nie było mnie stać na weselisko, to moja mama doradziła mi, żebym wziął cichy ślub cywilny. No i chcialem to zrobić w mieście u żony. Niestety jej rodzina chciala na ustalić ten termin sama. A mi zależało na dacie - rok od zaślubin. Poszło o niecałe dwa miesiące. A nie daję sobą kierować, to zabralem narzeczoną do siebie. Kupilem jej wszystko. To znaczy moja siostra wszystko zorganizowała, bo ja pracując w serwisie jeździłem po calej Polsce. I jedynie na ślub mogłem dostać urlop. Jak przyjechalem to jadło było przyszykowane i rodzina z mojej strony już była. Tak właśnie działa rodzinie na ZAŚCIANKOWEJ ścianie wschodniej. Mała uroczystość po ślubie odbyła się u mnie w domu... Nawet sąsiedzi przyszli. No i... oczywiście rodzice mej małżonki. Chociaż ja byłem temu bardzo przeciwny. Moja mama przemówiła mi do rozumu, że moja małżonka ma prawo do podjęcia tej decyzji samodzielnie. Tak, że o sępach nie ma mowy. A faktycznie opór wobec mnie polegał na tym, że babcia żony traktowala mnie jak "Ruska", bom ze wschodu. A Śląsk wiadomo "Niemcy". Tym bardziej, że od strony teściowej babka siedzi w Niemczech. Na całe szczęście w innym Landzie ;)
Co do opisu mojej rodziny i mojej żony. Dziwne wnioski wyciągnąłeś. Nie było mnie stać na weselisko, to moja mama doradziła mi, żebym wziął cichy ślub cywilny. No i chcialem to zrobić w mieście u żony. Niestety jej rodzina chciala na ustalić ten termin sama. A mi zależało na dacie - rok od zaślubin. Poszło o niecałe dwa miesiące. A nie daję sobą kierować, to zabralem narzeczoną do siebie. Kupilem jej wszystko. To znaczy moja siostra wszystko zorganizowała, bo ja pracując w serwisie jeździłem po calej Polsce. I jedynie na ślub mogłem dostać u... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 5 lipca 2020 r. o 07:50
+1
Je vous en remercie beaucoup, filip75. Za nie pozbawiony uroku, ale za to całkowicie wyprany z sensu - wykład. Otóż ja się uczyłem i potrafię używać, nadęty do granic śmieszności, absurdu, pacanie. Więc radzę: naucz się najpierw pisać "po polskiemu", zanim zaczniesz "po francuskiemu"....Żeby nie być gołosłownym…
Pour quia
przykładowo - a po jakiemu to? A nie powino być pourquoi przypadkiem? I pisane właśnie tak - łącznie? N’est pas? Quelle malheur, quelle ambarras….Ale co ja tam mogę wiedzieć - szary człeczyna z szarej krainy między Bugiem a Odrą…W konfrontacji z takim światowcem….Niemiec rżnący Francuza, zgroza. Ekonomista- samouk, Francuz- samouk…Śmieszniej brzmi tylko erotoman - teoretyk… Ale problem podstawowy masz taki. Już dawno nie jesteś Polakiem. A Niemcem nie będziesz nigdy. Dla nich zawsze będziesz „ten obcy” . I potwierdza się stara zasada: z im większego gnoju wyszedłeś - tym bardziej nadętego pyszałka zgrywasz. Zasada rekompensaty - mówi Ci to coś? Leczenie kompleksów…
przykładowo - a po jakiemu to? A nie powino być pourquoi przypadkiem? I pisane właśnie tak - łącznie? N’est pas? Quelle malheur, quelle ambarras….Ale co ja tam mogę wiedzieć - szary człeczyna z szarej krainy między Bugiem a Odrą…W konfrontacji z takim światowcem….Niemiec rżnący Francuza, zgroza. Ekonomista- samouk, Francuz- samouk…Śmieszniej brzmi tylko erotoman - teoretyk… Ale problem podstawowy masz taki. Już dawno nie jesteś Polakiem. A Niemcem nie będziesz nigdy. Dla nich... rozwiń
Avatar
fillip75 / 5 lipca 2020 r. o 03:26
-4
Co do opisu mojej rodziny i mojej żony. Dziwne wnioski wyciągnąłeś. Nie było mnie stać na weselisko, to moja mama doradziła mi, żebym wziął cichy ślub cywilny. No i chcialem to zrobić w mieście u żony. Niestety jej rodzina chciala na ustalić ten termin sama. A mi zależało na dacie - rok od zaślubin. Poszło o niecałe dwa miesiące. A nie daję sobą kierować, to zabralem narzeczoną do siebie. Kupilem jej wszystko. To znaczy moja siostra wszystko zorganizowała, bo ja pracując w serwisie jeździłem po calej Polsce. I jedynie na ślub mogłem dostać urlop. Jak przyjechalem to jadło było przyszykowane i rodzina z mojej strony już była. Tak właśnie działa rodzinie na ZAŚCIANKOWEJ ścianie wschodniej. Mała uroczystość po ślubie odbyła się u mnie w domu... Nawet sąsiedzi przyszli. No i... oczywiście rodzice mej małżonki. Chociaż ja byłem temu bardzo przeciwny. Moja mama przemówiła mi do rozumu, że moja małżonka ma prawo do podjęcia tej decyzji samodzielnie. Tak, że o sępach nie ma mowy. A faktycznie opór wobec mnie polegał na tym, że babcia żony traktowala mnie jak "Ruska", bom ze wschodu. A Śląsk wiadomo "Niemcy". Tym bardziej, że od strony teściowej babka siedzi w Niemczech. Na całe szczęście w innym Landzie ;)
Co do opisu mojej rodziny i mojej żony. Dziwne wnioski wyciągnąłeś. Nie było mnie stać na weselisko, to moja mama doradziła mi, żebym wziął cichy ślub cywilny. No i chcialem to zrobić w mieście u żony. Niestety jej rodzina chciala na ustalić ten termin sama. A mi zależało na dacie - rok od zaślubin. Poszło o niecałe dwa miesiące. A nie daję sobą kierować, to zabralem narzeczoną do siebie. Kupilem jej wszystko. To znaczy moja siostra wszystko zorganizowała, bo ja pracując w serwisie jeździłem po calej Polsce. I jedynie na ślub mogłem dostać u... rozwiń
Avatar
fillip75 / 5 lipca 2020 r. o 03:03
-4
Zgredek, wiesz że z ciebie coraz większe chamstwo wyłazi? Tak samo jak z dnia na dzień z twego ideału Rafałka, który ostatnio oprócz obrażania Polaków, dodatkowo zaczął grozić wszystkim swoim oponentom. Nie znasz mnie, ani mojej rodziny. A tekst to jedynie potrafisz przeczytać. O zrozumieniu raczej nie ma mowy. To, że byłem ubogi nie zrobiło ze mnie takiego gbura i chama ja z ciebie. Ja nie jestem gówniarzem, ktory uwierzy politykom z KLD... UD... UW... PO... ,czy ostatecznie KO. Oni nigdy nie dotrzymywali słowa. Nigdy nie kierowali się dobrem Polaków (zobacz na ich dobroć oddając budowę autostrad w ręce polskich oligarchów. Każda osoba korzystająca z tych haraczowych dróg prxypomina sobie dzięki komu jest łupiony - SLD - PO - PSL). Masz od pięciu lat rząd, który spełnia obietnice wyborcze i dorzuca drugie tyle. A ty psioczysz?! Wcale nie musialem jechać do Niemiec. Wcześniej werbował mnie kolega ze szkolnej ławki na wyjazd do Szkocji. Ale ja idiota uwierzyłem, że uczciwą i ciężką pracą do czegoś dojdę. Do tego Rudy Oszust opowiadał czego on nie zmieni i nie wprowadzi. No i tak samo jak ty ongiś plułem na AWS - PiS. "Bo jak PiS wygra to benzyna będzie po 6 złotych" - grzmiał ten co brał na siebie "Pełną odpowiedzialność". A co później się okazało??? Przez 8 lat rządów panowała mityczna ZŁA KONIUNKTURA, bo zaraz po wyborach pŁemieŁ powiedział "...a teraz benzyna może być nawet po 7 zł...", a jego pasibrzuchy wtórowali "ch..j z tą Polską wschodnią", "panstwo teoretyczne", "taki mamy klimat" oraz wisienka na torcie... to o mojej Ojczyźnie (Ty chamie masz Europę za ojczyznę) - "Ch..., dupa i kamieni kupa.". Na takich śmieci chcesz oddać swój głos?! Głos Polaka?! Mieszkam w Niemczech nie z wyboru, lecz z przymusu. Po 30 latach dewastacji budżetu polskich rodzin, chcesz by w Polsce było w 5 lat tj. w Niemczech? To co PiS zaoferował Polsce i Polakom przez te lata, to dla Platformy Obywatelskiej było... i jest sci-fi. "Bo na to piniędzy nie ma i nie będzie". I jak Trzaskowski pokazał w Warszawie. Ta maksyma się sprawdza w realu. Na nowe nitki metra nie ma i na 95% złożonych obietnic wyborczych też. Partacze Ogólni w ogóle nie znają się na ekonomii. Oni nawet chcą popełniać błędy z przeszłości. Czy oni bywali na wykładach z historii gospodarki?! Może były po francusku? Tylko, że Trzaskowski używa podstaw tego języka. Ja po dwu latach jego nauki. Potrafiłem wszystko zrozumieć co powiedział. Po tylko dwóch latach nauki (Après deux ans étudien)? To, że potrafi odmienić czasownik être nie czyni z niego kogoś nadzwyczajnego. A gdzie zdania złożone, warunkowe, uprzejme? Ja też nie wiem jak je budować en français mais... w niemieckim jak najbardziej. A do tego. Kto wycofuje się z wielkich panstwowych inwestycji w czasie ogólnoświatowego kryzysu?! One muszą być, by gospodarka przetrwała. To wie już student pierwszego roku studiów ekonomicznych... lub tak jak ja marketingu i zarządzania. Jak widzisz goło***c może kasy nie ma, ale wiedzę i rozum już tak. Comprenez vous? Chociaż w stosunku do ciebie powinienem Comprends tu? Czyli mniej formalnego. Szkoda, że ten piękny język w Polsce jest niepraktyczny. Tylko raz go użyłem, bo nikt na firmie nie mógł się porozumieć z francuskim kierowcą. Kto uczy się francuskiego w Polsce? Pour quia? ;)
Zgredek, wiesz że z ciebie coraz większe chamstwo wyłazi? Tak samo jak z dnia na dzień z twego ideału Rafałka, który ostatnio oprócz obrażania Polaków, dodatkowo zaczął grozić wszystkim swoim oponentom. Nie znasz mnie, ani mojej rodziny. A tekst to jedynie potrafisz przeczytać. O zrozumieniu raczej nie ma mowy. To, że byłem ubogi nie zrobiło ze mnie takiego gbura i chama ja z ciebie. Ja nie jestem gówniarzem, ktory uwierzy politykom z KLD... UD... UW... PO... ,czy ostatecznie KO. Oni nigdy nie dotrzymywali słowa. Nigdy nie kierowali się dobr... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 4 lipca 2020 r. o 22:11
+4
fillip75 jak trzeba mieć zryte w czerepie pod berecikiem... Koniecznie się domagasz - to Ci napiszę parę słów prawdy. Gołodu...c wyrwał się z gnoju do Rajchu - i od razu panisko, że bez kija nie podchodź. Urke burke z pipidówki. Od razu arogancja, chamstwo, pycha, buta, nadęcie, pogarda, nienawiść do środowiska, z którego się wyszło...Do wszystkiego, co polskie. Pękniesz z tego nadęcia, tępy tłuku. Nie dziwne, że rodzina narzeczonej wyczuła w porę, czym pachnie takie ziółko i się odcięła. Za to własna zleciała się jak sępy na żer, heh... To daje trochę do myślenia... Mówiąc krótko i na temat: znasz takie powiedzenie? Kto się h...em urodził - ten kanarkiem nie umrze. I to by było na tyle.
fillip75 jak trzeba mieć zryte w czerepie pod berecikiem... Koniecznie się domagasz - to Ci napiszę parę słów prawdy. Gołodu...c wyrwał się z gnoju do Rajchu - i od razu panisko, że bez kija nie podchodź. Urke burke z pipidówki. Od razu arogancja, chamstwo, pycha, buta, nadęcie, pogarda, nienawiść do środowiska, z którego się wyszło...Do wszystkiego, co polskie. Pękniesz z tego nadęcia, tępy tłuku. Nie dziwne, że rodzina narzeczonej wyczuła w porę, czym pachnie takie ziółko i się odcięła. Za to własna zleciała się jak sępy... rozwiń
Avatar
fillip75 / 4 lipca 2020 r. o 21:39
-1
No i prowokacyjny Zgredku dokładnie wpisujesz się w przytoczoną przez siebie definicję. Tobie chamie z butów słoma wystaje, a mienisz się mieszczuchem. W końcu elektorat głosujący na złodzieji, kłamców i chamów, nie może odstawać tak bardzo od nich. Prawda, że boli, że nie możesz pochwalić się swym zaniedbanym miastem? No, ale wy wybieracie pierdoły, nieroby i usłużnych ludzi tylko wobec tych, którzy potrafią coś im na boku zaoferować. Uczciwość, sumienność i zaangażowanie w pracę koli was w oczy. No, cóż. Tak macie. Dalej wybierajcie skazańców na prezydentów miast, szczujcie Nitrasem ludzi i niszćcie ludziom życie... A Narodowcy naprawdę wygrają w kolejnych wyborach. Próg wytrzymałości ludzi ma swoje granice. A ja chętnie zagłosuję na Konfederację jak tym razem Andrzej Duda wszystkim waszymoszustom odpuści. PiS już to wie. Jak nie weźmie się za samorządowe wylęgarnie korupcji... przegra! Z konfederacją!
No i prowokacyjny Zgredku dokładnie wpisujesz się w przytoczoną przez siebie definicję. Tobie chamie z butów słoma wystaje, a mienisz się mieszczuchem. W końcu elektorat głosujący na złodzieji, kłamców i chamów, nie może odstawać tak bardzo od nich. Prawda, że boli, że nie możesz pochwalić się swym zaniedbanym miastem? No, ale wy wybieracie pierdoły, nieroby i usłużnych ludzi tylko wobec tych, którzy potrafią coś im na boku zaoferować. Uczciwość, sumienność i zaangażowanie w pracę koli was w oczy. No, cóż. Tak macie. Dalej wybierajcie skazań... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 4 lipca 2020 r. o 20:16
+7
filip75 Swoją drogą to bardzo ciekawy temat dla socjologa i antropologa kultury. Co ten szwabski brot i garść ojro mają w sobie, że zmieniają człowieka w ćwoka, tępego tłuka, ograniczonego, nadętego buca. Buc może wyjść ze wsi. Wieś z buca - nigdy.
Avatar
fillip75 / 4 lipca 2020 r. o 19:31
+2
Dlatego Lublin jest malutką wioską w porównaniu do swych niemieckich odpowiedników. W Niemczech żaden monachijczyk nie nazwie okolicznych mieszkańców HOŁOTĄ. Widać język miłości Trzaskowskiego bezpartyjnego Człona PO działa na "wykształcony" i "młody" elektorat Kłamców Ogólnych.
Avatar
Lubelak54 / 4 lipca 2020 r. o 19:00
-16
Znowu wszystko jest robione żeby okoliczna chołota mogła dobrze dojechać do pracy w Lublinie. Później mamy tyle pisiórstwa w mieście.
Avatar
fillip75 / 4 lipca 2020 r. o 17:47
+5
Jasin, a masz coś konkretnego i konstruktywnego do powiedzenia? Muszę ciebie rozczarować, ale ja jadam polską kiełbasę. Właśnie wczoraj kupiłem krakowską Tarczyńskiego (8,50€/kg), podwawelską Krakusa (7,5€/kg) i parówki szynkowe Morlina (7€/kg). Jak widzisz można coś znaleźć. Mały, malutki wybór polskich produktow. Nie to co ty robiąc zakupy w "polskich" supermarketach, tam możesz przebierać w niemieckich produktach. No i jeszcze taka drobna uwaga. Szwabia leży na zachód od Bawarii. Bliżej mi do Palatynu, czy Frankonii ;) A aglomeracja miejska w Polsce funkcjonuje na Górnym Śląsku. Kto może nie być zadowolony z połączenia Chełm-Lublin? Busiarze? Na pewno spadnie częstotliwość jazd. Czas najwyższy przerzucić cały ruch dalekobieźny na kolej. Tak jak to ma miejsce w Niemczech. Natomiast autobusy miejscie powinny dojeżdżać ekspresowymi liniami do dąsiednich miast i miasteczek. Są w Niemczech punkty ZOB, gdzie zjeżdżają się autobusy miejskie z różnych stron, a ludzie mają czas na przesiadkę. Trwa to max. 10 min.
Jasin, a masz coś konkretnego i konstruktywnego do powiedzenia? Muszę ciebie rozczarować, ale ja jadam polską kiełbasę. Właśnie wczoraj kupiłem krakowską Tarczyńskiego (8,50€/kg), podwawelską Krakusa (7,5€/kg) i parówki szynkowe Morlina (7€/kg). Jak widzisz można coś znaleźć. Mały, malutki wybór polskich produktow. Nie to co ty robiąc zakupy w "polskich" supermarketach, tam możesz przebierać w niemieckich produktach. No i jeszcze taka drobna uwaga. Szwabia leży na zachód od Bawarii. Bliżej mi do Palatynu, czy Frankonii ;) A aglomer... rozwiń
Avatar
PISFAN / 4 lipca 2020 r. o 16:37
+20
Na dzień dobry kolej powinna zeelektryfikować szlak północny z Lublina do Łukowa
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mężczyzna poszedł do znajomego zapalić papierosa. Przy okazji ukradł portfel z pieniędzmi

Mężczyzna poszedł do znajomego zapalić papierosa. Przy okazji ukradł portfel z pieniędzmi

Jak słusznie zauważyła lubelska policja, okazja czyni złodzieja. 51-latek przyszedł do znajomego zapalić papierosa, a wyszedł z jego portfelem i przestępstwem na koncie. Długo się tym łupem nie nacieszył, bo funkcjonariusze szybko go namierzyli. Jedno jest pewne - amator cudzych rzeczy może już nie odzyskać zaufania swojego znajomego.

„Dionizos360”: Gliniany chór na Wirydarzu CK

„Dionizos360”: Gliniany chór na Wirydarzu CK

14 sierpnia o godz. 18 na w Centrum Kultury w Lublinie finał kolejnego etapu teatralnego projektu Pawła Passiniego „Dionizos360”. – Spotkamy się Wirydarzu CK i stworzymy ostatnie postaci lubelskiego chóru. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą wystawić swoich chórzystów – zachęcają artyści z neTTheatre.

"Ukochany Kraj" - recital Danuty Błażejczyk w Nałęczowie
15 sierpnia 2020, 16:00

"Ukochany Kraj" - recital Danuty Błażejczyk w Nałęczowie

Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza 15 sierpnia o godz. 16 na recital Danuty Błażejczyk "Ukochany Kraj" z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Edach Budowlani Lublin celują w czwórkę

Edach Budowlani Lublin celują w czwórkę

Na inaugurację nowego sezonu Edach Budowlani Lublin zmierzą się na wyjeździe z Awentą Pogonią Siedlce. Początek sobotniego meczu o godzinie 16.

Stacja Lublin Zachodni. Powstanie nowe dojście do kolejowego peronu
galeria

Stacja Lublin Zachodni. Powstanie nowe dojście do kolejowego peronu

Trzy firmy chcą zbudować dojście z kolejowego peronu Lublin Zachodni do pobliskiego os. Poręba. Tylko jedna z nich zaoferowała cenę mieszczącą się w kwocie zarezerwowanej przez miasto na zapłatę. Pozostali zainteresowani życzą sobie dwukrotnie więcej pieniędzy.

Sklep w Zamościu jak ze snu. Sprzedawczyni - rajski ptak. "Był jak prawdziwy sezam z bajki"

Sklep w Zamościu jak ze snu. Sprzedawczyni - rajski ptak. "Był jak prawdziwy sezam z bajki"

„Kochałam ten sklep, był jak prawdziwy sezam z bajki”. To jedno z wielu wspomnień jakimi się dzielą osoby, które choć raz były przy ul. Daniłowskiego 1. W miejscu gdzie handlowało rodzeństwo Malinowskich, pojawiła się pamiątkowa tablica. To ewenement w historii miasta. A może kraju?

Lublin: Polujesz na koncerty na Innych Brzmieniach? Uzbrój się w cierpliwość

Lublin: Polujesz na koncerty na Innych Brzmieniach? Uzbrój się w cierpliwość

Z dzisiaj na poniedziałek przesunięty został termin rozdawania wejściówek na tegoroczny festiwal Inne Brzmienia

Ministerstwo Zdrowia: Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia: Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa

Polska jest jednym z liderów w negocjacjach, aby pozyskać szczepionkę na koronawirusa. W istotny sposób wpływa na ich przebieg - powiedział w piątek wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

14 tys. wniosków w programie Moja Woda. "Jest to jednak rozwiązanie drobne i nie rozwiązuje problemu systemowego"

14 tys. wniosków w programie Moja Woda. "Jest to jednak rozwiązanie drobne i nie rozwiązuje problemu systemowego"

Rządowy program zwany „Oczkiem wodnym plus” wzbudził duże zainteresowanie Polaków. W pierwszym miesiącu działania programu Moja Woda o dofinansowanie do budowy zbiornika na deszczówkę zawnioskowało 14 tys. osób

Międzyrzec Podlaski. Pożyczyli audi i rozbili je w rowie