Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 maja 2019 r.
14:26

Lublin: Zabrzmiał Dzwon Europy, rozpoczęła się Majówka na placu Litewskim [zdjęcia]

0 20 A A

Najpierw na placu przed Ratuszem było uroczyste odegranie hymnu Polski i hejnału Lublina. A potem na placu Litewskim uroczyste podniesienie flagi Unii Europejskiej i symboliczne uderzenie Dzwonu Europy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tak rozpoczęło się w środę Święto Dwóch Unii czyli Majówka na placu Litewskim. W dzwon znajdujący się na placu Litewskim może teraz uderzyć każdy chętny. Dzisiaj rozpoczął się także Festiwal Dzieci - Piknik Europejski. Imprezy w centrum Lublina zaplanowano na pięć dni.

Program wydarzeń w środę 1 maja:

13:00–18:00 Festiwal Dzieci – Piknik Europejski | piknik rodzinny, zabawy, warsztaty, spektakle oraz gry interaktywne i konkursy o Unii Europejskiej i europejskich projektach Lublina | plac Litewski

Piknik Europejski to wspólne rodzinne świętowanie 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w miłej i radosnej konwencji. W programie: animacje, gry i zabawy dla dzieci, quizy o Unii Europejskiej z przewidzianymi nagrodami, wielkoformatowe gry planszowe, interaktywna gra o Unii Europejskiej, malowanie na szkle, warsztaty sitodruku na ekotorbach, mini plac zabawa dla najmłodszych.

Organizator: Centrum Kultury w Lublinie oraz Wydział Funduszy Europejskich UM Lublin

18:00 Koncert symfoniczny „Lublin dla Europy” | kompozycje polskie, litewskie oraz Oda do Radości (hymn Unii Europejskiej) w wykonaniu Chóru Akademii Muzycznej i Teatralnej w Wilnie, chóru Kameralnego Filharmonii Lubelskiej, Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. H. Wieniawskiego pod dyrekcją Wojciecha Rodka | plac Litewski

Organizator: Miasto Lublin

Program:

  1. Pakalnis – Uwertura romantyczna
  2. Lipiński – Fantazja na temat „Krakowiaków i górali” op. 23
  3. Wieniawski – Legenda op. 7
  4. Wieniawski – Polonez koncertowy D-dur op. 4
  5. van Beethoven – IX Symfonia d-moll op. 125 (finał)
  6. Moniuszko – Mazur z opery „Straszny dwór”

>>> Sprawdź program na kolejne dni: Święto Dwóch Unii w Lublinie, Majówka na Litewskim. Pięć dni z imprezami w centrum miasta [program wydarzeń]

Festiwal Dzieci: Piknik Europejski na pl. Litewskim

e-Wydanie

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Św. JAN PAWEŁ II / 1 maja 2019 o 18:25
+13
"Byliśmy i jesteśmy w Europie. Nie musimy do niej wchodzić, ponieważ ją tworzyliśmy. I tworzyliśmy ją z większym z trudem, aniżeli ci, którym się to przypisuje, albo ci którzy sobie przypisują patent na europejskość, wyłączność."- nikt bardziej trafnie nie ujał pozycji Polski na kontynencie zwanym EUROPĄ
Avatar
król-słońce dewelo-grodu / 1 maja 2019 o 21:24
+12
Zuczek to taki Macron Koziego Grodu (pewno uznałby to za kompement). Zasadnicza róznica jest taka, że w Kozim Grodzie żółtą kamizelkę ma odwagę i chęć ubrać jedynie Filipowicz. Reszta Koziogrodzian przygląda się w milczeniu temu, jak POd wodzą sprytnego technokraty mamona płynie z kieszeni plebsu na konta Ludzi z Wypchanymi Portfelami. Albo w ogóle wschodni lud, przyzwyczajony do życia pod butem pana, wójta i plebana, ma to wszystko fatalistycznie w doopie.
Avatar
Tusski, shetyny, kawchy, cimoszki precz / 1 maja 2019 o 20:45
+11
Tusski, shetyny, kawchy, cimoszki to gnojki z reputacją złodziejaszków i małych czerwonych ludków i dbają wyłącznie o własne interesy i obcych mocarstw, a Jarosław Kaczyński czy się komu to podoba czy nie, to jedyna współczesna postać co myśli dobrze o Polsce i jedyny żyjący obecnie w Polsce mąż stanu...
Avatar
Gość / 1 maja 2019 o 19:40
+10
Czym sie rozni ZSRR od UE? niczym, to dwie skrajnosci. Czy my nigdy nie mozemy sami o sobie decydowac?
Avatar
Gość / 1 maja 2019 o 16:46
+10
Warto pamiętać, że jesteśmy w ścisłej czołówce unijnych rankingów biedy. Nie masz chleba to zrób plebsowi igrzyska.
Avatar
NAJBIEDNIEJSZY REGION UE / 1 maja 2019 o 16:53
+9
ZUKU/HETMANIE - TEN DZW0N TO NAM LOTTOO ! - Lubelskie to najbiedniejszy region w Polsce, z poważnymi problemami rozwojowymi. Jeden z 20 najbiedniejszych w EUROPIE !!!! Region, który powinien wykorzystywać każdą szansę do swojego rozwoju. Czy wykorzystuje skoro nadal jesteśmy najbiedniesi?P0 ch nam jakieś dzwony, skory jesteśmy dla UE tylko parobkami!
Avatar
Suweren / 1 maja 2019 o 18:35
+8
Kiedy byłem nastolatkiem, czyli w latach 80 nie marzyłem, że dożyję czasów, że Polska będzie w rodzinie państw Europy Zachodniej. Od 15 lat cieszę się że takich czasów dożyłem. A od 4 lat modlę się aby nikt nas z tej rodziny nie wyprowadził. ...
 KAT I MORDERCA POLAKÓW _STALIN  zakładał PPR/PZPR czyli komunizm w PRL i to on pozbawił nas kresów wschodnich oraz milionów dolarów z planu Marshala. Ta czerwona bestia również pozbawiła nas kontaktu z cywilizowana Europą. Czy to nie jest farsą, że jego peerelowskie  służby (byli również TW!! ) negocjowały wejście upadłej PRLdo struktur UE? Polscy  rolnicy do dzisiaj są traktowani jak najgorsi w UE
 KAT I MORDERCA POLAKÓW _STALIN  zakładał PPR/PZPR czyli komunizm w PRL i to on pozbawił nas kresów wschodnich oraz milionów dolarów z planu Marshala. Ta czerwona bestia również pozbawiła nas kontaktu z cywilizowana Europą. Czy to nie jest farsą, że jego peerelowskie  służby (byli również TW!! ) negocjowały wejście upadłej PRLdo struktur UE? Polscy  rolnicy do dzisiaj są traktowani jak najgorsi w UE rozwiń
Avatar
Rektor / 1 maja 2019 o 17:11
+8
Kiedy byłem nastolatkiem, czyli w latach 80 nie marzyłem, że dożyję czasów, że Polska będzie w rodzinie państw Europy Zachodniej. Od 15 lat cieszę się że takich czasów dożyłem. A od 4 lat modlę się aby nikt nas z tej rodziny nie wyprowadził. ...
 Panie Adamie, czy Paderewski jutro pracuje?
Avatar
Gość / 1 maja 2019 o 16:16
+8
Pachołki korporacji ukradli robolom ich jedyne święto, przemieniając 1-maja w celebrowanie globalistów spod znaku sorosa. Robol, zamiast pamiętać o tym, że ponad 100 lat temu jego przodkowie wywalczyli mu 8-godzinny dzień pracy (zamiast 12-16-godzinnego), ma zakupić pseudo-kiełbasę w markecie, a następnie ją zgrilować, popijając korpo-browarem. Rączki same składają się do klaskania.
Avatar
Gość / 2 maja 2019 o 06:46
+5
Mało pustych dzwonów w tych urzędach? Jeszcze jeden wieszać.
Avatar
toja56 / 2 maja 2019 o 09:20
+4
Tyle tylko że Lublinianie POdobno tego żuczka POnownie wybrali na jaśnie panującego, a przecież POkazał on już wcześniej że najlepsze biznesy robi się na betonowaniu miasta, jeszcze trochę to skutecznie zabetonuje wszystkie parki, skwery i co większe trawniki szczególnie przy POmocy (swojej?) TBV.
Avatar
Uwaga wpisy antyunijne! / 2 maja 2019 o 08:08
+1
Te wpisy to robota agentury rosyjskiej, trolli putina albo głupców. Brawo, bardzo dobre orędzie prezydenta Dudy!
Avatar
Gość / 2 maja 2019 o 06:46
+5
Mało pustych dzwonów w tych urzędach? Jeszcze jeden wieszać.
Avatar
Jajus / 1 maja 2019 o 22:55
+5
Na foto wyżej zauważyłem Żuka i gruby sznur a nie zauważyłem dzwonu...... pomyślałem o amerykańska Madonno - co go skłoniło ? akt desperacji czy rachunek sumienia do tego go skłonił ?
Avatar
Llll / 1 maja 2019 o 22:40
-1
Kozigród...? Powinien być Barani albo Ośli. Ciemnogród już jest. Uwstecznienie społeczeństwa tego miasta sięga szczytu. Wieś tańczy, śpiewa i chlubi się swoją małomiasteczkowością. To nie jest światłe miasto z czasów Uni Lubelskiej. To miasto i jego mieszkańcy skończyli się 20 lat temu. Ich miejsce zajęli maluczcy z okolic Chełma, Włodawy, Hrubieszowa i temu podobnych miejscowości i teraz nadają dulski rytm życia i funkcjonowania wszystkim wokół.
Avatar
król-słońce dewelo-grodu / 1 maja 2019 o 21:24
+12
Zuczek to taki Macron Koziego Grodu (pewno uznałby to za kompement). Zasadnicza róznica jest taka, że w Kozim Grodzie żółtą kamizelkę ma odwagę i chęć ubrać jedynie Filipowicz. Reszta Koziogrodzian przygląda się w milczeniu temu, jak POd wodzą sprytnego technokraty mamona płynie z kieszeni plebsu na konta Ludzi z Wypchanymi Portfelami. Albo w ogóle wschodni lud, przyzwyczajony do życia pod butem pana, wójta i plebana, ma to wszystko fatalistycznie w doopie.
Avatar
Tusski, shetyny, kawchy, cimoszki precz / 1 maja 2019 o 20:45
+11
Tusski, shetyny, kawchy, cimoszki to gnojki z reputacją złodziejaszków i małych czerwonych ludków i dbają wyłącznie o własne interesy i obcych mocarstw, a Jarosław Kaczyński czy się komu to podoba czy nie, to jedyna współczesna postać co myśli dobrze o Polsce i jedyny żyjący obecnie w Polsce mąż stanu...
Avatar
Gość / 1 maja 2019 o 19:40
+10
Czym sie rozni ZSRR od UE? niczym, to dwie skrajnosci. Czy my nigdy nie mozemy sami o sobie decydowac?
Avatar
Suweren / 1 maja 2019 o 18:35
+8
Kiedy byłem nastolatkiem, czyli w latach 80 nie marzyłem, że dożyję czasów, że Polska będzie w rodzinie państw Europy Zachodniej. Od 15 lat cieszę się że takich czasów dożyłem. A od 4 lat modlę się aby nikt nas z tej rodziny nie wyprowadził. ...
 KAT I MORDERCA POLAKÓW _STALIN  zakładał PPR/PZPR czyli komunizm w PRL i to on pozbawił nas kresów wschodnich oraz milionów dolarów z planu Marshala. Ta czerwona bestia również pozbawiła nas kontaktu z cywilizowana Europą. Czy to nie jest farsą, że jego peerelowskie  służby (byli również TW!! ) negocjowały wejście upadłej PRLdo struktur UE? Polscy  rolnicy do dzisiaj są traktowani jak najgorsi w UE
 KAT I MORDERCA POLAKÓW _STALIN  zakładał PPR/PZPR czyli komunizm w PRL i to on pozbawił nas kresów wschodnich oraz milionów dolarów z planu Marshala. Ta czerwona bestia również pozbawiła nas kontaktu z cywilizowana Europą. Czy to nie jest farsą, że jego peerelowskie  służby (byli również TW!! ) negocjowały wejście upadłej PRLdo struktur UE? Polscy  rolnicy do dzisiaj są traktowani jak najgorsi w UE rozwiń
Avatar
Św. JAN PAWEŁ II / 1 maja 2019 o 18:25
+13
"Byliśmy i jesteśmy w Europie. Nie musimy do niej wchodzić, ponieważ ją tworzyliśmy. I tworzyliśmy ją z większym z trudem, aniżeli ci, którym się to przypisuje, albo ci którzy sobie przypisują patent na europejskość, wyłączność."- nikt bardziej trafnie nie ujał pozycji Polski na kontynencie zwanym EUROPĄ
Zobacz wszystkie komentarze 20
Trwa cisza wyborcza
Do czasu jej zakończenia zamieszczanie komentarzy mających charakter agitacyjny jest zabronione przez polskie prawo. Odpowiedzialność za opublikowaną przez siebie treść ponosi autor.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stal Kraśnik – Wólczanka 1:0. Dwa zmarnowane karne gości

Stal Kraśnik – Wólczanka 1:0. Dwa zmarnowane karne gości 0 2

Jeżeli nie wykorzystuje się dwóch rzutów karnych, to trudno myśleć o zwycięstwie. Kiepsko ustawione celowniki rywali wykorzystali podopieczni Jarosława Pacholarza, którzy pokonali Wólczankę 1:0. Dla ekipy z Kraśnika to było pierwsze zwycięstwo od sześciu kolejek. A po spotkaniu okazało się, że porażka kosztowała posadę trenera przyjezdnych Marka Rybkiewicza.

Podlasie – Spartakus 2:1. Nadal walczą o utrzymanie

Podlasie – Spartakus 2:1. Nadal walczą o utrzymanie 0 3

Nie było łatwo, ale Podlasie wywalczyło w sobotę trzy punkty. Bialczanie pokonali na stadionie PSW Spartakusa Daleszyce 2:1. Dzięki temu przedłużyli swoje nadzieje na utrzymanie.

Łada – Hetman 0:2. Zostali w szatni na początku meczu

Łada – Hetman 0:2. Zostali w szatni na początku meczu 0 0

Łada postawiła się liderowi, który w przyszłym sezonie zagra w III lidze. Trzy punkty pojechały jednak do Zamościa, bo drużyna Jacka Ziarkowskiego wygrała w Biłgoraju 2:0

Biała Podlaska: Przystanek przypomni o rocznicy wyborów 4 czerwca

Biała Podlaska: Przystanek przypomni o rocznicy wyborów 4 czerwca 0 2

Jeden z przystanków w Białej Podlaskiej zmienił swoje oblicze.

Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych
26 maja 2019, 10:00

Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych 0 0

Muzeum Wsi Lubelskiej (al. Warszawska 96) zaprasza na Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Konkurs rozpocznie się w niedzielę, 26 maja o godz. 10 i potrwa do 16.

Policjanci mieli znęcać się nad 70-latkiem. Grozi im więzienie

Policjanci mieli znęcać się nad 70-latkiem. Grozi im więzienie 18 7

– Będziesz miał połamane ręce, potem nogi, a na koniec dół – tak byli już policjanci z Ryk mieli straszyć zatrzymanego 70-latka. Mężczyzna został później pobity do nieprzytomności. Skandal wyszedł na jaw tylko dzięki interwencji biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Motor - Podhale 3:2. Wielkie emocje w Zamościu

Motor - Podhale 3:2. Wielkie emocje w Zamościu 0 17

Mecz na szczycie nie zawiódł. Spotkanie Motoru z liderem tabeli dostarczyło wielu emocji. Goście prowadzili na stadionie w Zamościu 1:0, ale ostatecznie przegrali 2:3. Ekipa z Nowego Targu od 63 minuty grała jednak nie w dziesiątkę, a dziewiątkę.

Sekretarz gminy Niedźwiada pod ostrzałem. "Została powołana niezgodnie z prawem"

Sekretarz gminy Niedźwiada pod ostrzałem. "Została powołana niezgodnie z prawem" 0 4

Sekretarz gminy Niedźwiada została powołana niezgodnie z prawem – twierdzi nasz czytelnik. – Konsultowaliśmy to z prawnikami – odpowiada wójt

Znakomita sobota dla Speed Car Motoru Lublin w eliminacjach IMŚJ i SEC

Znakomita sobota dla Speed Car Motoru Lublin w eliminacjach IMŚJ i SEC 0 2

To była bardzo udana sobota dla żużlowców Speed Car Motoru Lublin. Aż trzech zawodników lubelskiego klubu może się pochwalić udanymi startami w kwalifikacjach do prestiżowych turniejów indywidualnych.

MKS Ryki – Victoria Żmudź 0:4. Drugi gol podciął skrzydła

MKS Ryki – Victoria Żmudź 0:4. Drugi gol podciął skrzydła 0 0

Piłkarze Piotra Molińskiego mieli problemy w Rykach z tamtejszym MKS, ale w ostatnim kwadransie zdobyli trzy gole i ostatecznie wygrali aż 4:0.

Neurologia po lubelsku. Długie kolejki i sukcesy

Neurologia po lubelsku. Długie kolejki i sukcesy 5 6

- W przypadku stwardnienia rozsianego każdy dzień zwłoki z włączeniem leczenia może mieć tragiczne konsekwencje zdrowotne.

Amerykański styl w Lublinie. III Piknik Sportów Amerykańskich na Błoniach [zdjęcia]
galeria

Amerykański styl w Lublinie. III Piknik Sportów Amerykańskich na Błoniach [zdjęcia] 58 0

Trochę prawdziwej gry, trochę zabawy, ale przede wszystkim popularyzacja dyscyplin zza oceanu. W sobotę na Błoniach pod Zamkiem odbył się III Piknik Sportów Amerykańskich.

Fraszka nie dla mężów i zaręczonych
Wiersze między newsami

Fraszka nie dla mężów i zaręczonych 0 0

Na sobotni wieczór utwór poradnikowy. Autor, o którym mało wiem, wie dużo o życiu.

Phillipe Bracken Band - koncert w Kazimierzu
25 maja 2019, 20:00

Phillipe Bracken Band - koncert w Kazimierzu 0 1

W sobotę, 25 maja o godz. 20 w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek) wystąpi australijski wokalista z zespołem - Phillipe Bracken Band.

Kundelki Lublina i Schroniska wybrane. Zwyciężyły Mania i Ramzes [zdjęcia]
galeria

Kundelki Lublina i Schroniska wybrane. Zwyciężyły Mania i Ramzes [zdjęcia] 2 4

Pies Mania zwyciężył w wyborach Kundelek Lublina 2019 zorganizowanych przez Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie przy ul. Metalurgicznej. Z kolei w kategorii Kundelek Schroniska pierwsze miejsce zajął Ramzes.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!