Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 lutego 2020 r.
14:42

Małżeństwo z Lublina skazane za ładunki wybuchowe na Marszu Równości. Przyznali się do winy

Autor: Zdjęcie autora jsz
1385 40 A A

Rok bezwzględnego więzienia. To kara dla młodych małżonków, którzy przynieśli na lubelski Marsz Równości śmiertelnie groźne ładunki wybuchowe. Oboje dobrowolnie poddali się karze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

21-letniej Karolinie S. i 27-letniemu Arkadiuszowi S. groziło nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Małżonkowie postanowili jednak przyznać się do winy. Dzięki temu mogli uzgodnić z prokuratorem łagodniejszą karę. W czwartek zasiedli na ławie oskarżonych Sądu Rejonowego Lublin-Zachód. Zostali skazani na rok pozbawienia wolności. Na uprawomocnienie się wyroku poczekają na wolności. Sąd zgodził się bowiem na zwolnienie ich z aresztu, w którym spędzili pięć miesięcy.

Karolina i Arkadiusz S. nie byli dotychczas karani. Mężczyzna pracował jako instalator. Jego żona starała się o odzyskanie dwojga swoich dzieci z poprzedniego związku, które trafiły do rodziny zastępczej. Małżonkowie to kibice piłkarscy. Oboje regularnie chodzą na mecze. Są przeciwni hasłom, jakie głoszą uczestnicy Marszu Równości.

– Noszę krzyż celtycki. Dla mnie ważne są wartości rodzinne. Chłopak i dziewczyna. Mam normalną rodzinę – wyjaśniał podczas śledztwa Arkadiusz S.

We wrześniu ubiegłego roku razem z żoną wziął udział w kontrmanifestacji, która miała zablokować lubelski Marsz Równości. Wcześniej przygotował domowej roboty ładunki wybuchowe. Były to duże pojemniki z gazem do zapalniczek. Przymocował do nich petardy, które miały doprowadzić do eksplozji.

– Mój mąż lubi petardy. Nazywam go pirotechnikiem – przyznała śledczym Karolina S.

W dniu marszu mężczyzna schował do plecaka pojemniki z gazem i jedną z petard, które miał ze sobą. Plecak wręczył żonie.

– Nie wiedziałam, co tam wsadził. Mówił, że tam są tylko ubrania – przekonywała śledczych Karolina S.

Oboje poszli na Krakowskie Przedmieście, gdzie zbierali się przeciwnicy marszu. Tuż przed rozpoczęciem manifestacji zostali zatrzymani przez policjantów.

– Wyjąłem tylko jedną petardę z plecaka i zostałem zatrzymany – wyjaśniał później Arkadiusz S. – Te petardy wziąłem z głupoty. Nie chciałem ich rzucać w policjantów. Oni też są przeciwni takim marszom. Byłem pod wpływem alkoholu.

Z opinii biegłego wynika, że detonacja domowej roboty ładunków w tłumie mogła doprowadzić do ofiar śmiertelnych. Tragedii udało się uniknąć dzięki czujności policjantów. Małżonkowie trafili do aresztu. Później postawiono im zarzuty dotyczące udziału w nielegalnym zbiegowisku oraz nielegalnego wytwarzania i posiadanie urządzeń wybuchowych. Podczas śledztwa 27-latek przyznał się do winy. Zapewniał, że Karolina S. nie wiedziała o ładunkach wybuchowych.

– Wina jest po mojej stronie. Żona nie miała z tym nic wspólnego – powtórzył na sali sądowej.

Karolina S. początkowo zaprzeczała wszelkim zarzutom. Przed sądem jednak przyznała się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.

Małżonkowie z Lublina to nie jedyne osoby, które usłyszały zarzuty po ubiegłorocznym Marszu Równości. W styczniu do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko siedmiu osobom, które rzucały butelkami i kamieniami w uczestników marszu. Oskarżeni starali się doprowadzić do konfrontacji z uczestnikami manifestacji. Maszerujących ochraniał jednak szczelny kordon policji. W rejonie ul. Lipowej doszło do starć z mundurowymi. Oskarżeni mają od 47 do 19 lat. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Marsz Równości w Lublinie i nielegalna kontrmanifestacja

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 lutego 2020 r. o 15:04
dwie ameby umusłowe z IQ niższym niż temperatura ścieków. typowi patrioci kibice i katolicy
Avatar
patus / 20 lutego 2020 r. o 15:05
Bezrobotna chce odzyskać dzieci ? Po co ? Z miłości ? Ta miłość warta jest 1000 pln miesięcznie. To jest własnie patologia.
Avatar
tm / 20 lutego 2020 r. o 15:37
ten wyrok to kpina - umyślne działanie, bezpośrednie zagrożenie życia, akt terroryzmu - tam powinno być przynajmniej jedno zero dostawione
Avatar
JD / 20 lutego 2020 r. o 17:52
"Jego żona starała się o odzyskanie dwojga swoich dzieci z poprzedniego związku, które trafiły do rodziny zastępczej"- ciekawe, dlaczego je straciła.....bardzo ciekawe "Noszę krzyż celtycki. Dla mnie ważne są wartości rodzinne. Chłopak i dziewczyna. Mam normalną rodzinę" – wyjaśniał podczas śledztwa Arkadiusz S.- rzeczywiście bardzo normalna rodzina, zwłaszcza żona, której dzieci- z poprzedniego związku/małżeństwa- umieszczono w rodzinie zastępczej. To są właśnie PiSlamiści.
Avatar
żart / 20 lutego 2020 r. o 16:36
Rodzice?! Skończona patologia! Zamiast z dziećmi siedzieć to im się marszów zachciało i rozbojów. Współczuję tym dzieciom, rodziny sie nie wybiera
Avatar
lee / 20 lutego 2020 r. o 15:43
Adwokat bardzo ładnie przygotował wymówki, a patole wyklepali na blachę i powtórzyli, żeby sąd przystać na wyrok kpinę.
Avatar
Adam / 20 lutego 2020 r. o 15:02
"Z opinii biegłego wynika, że detonacja domowej roboty ładunków w tłumie mogła doprowadzić do ofiar śmiertelnych." Jprd... faszyści-terroryści i tylko po roku dostali ? W USA siedzieliby 15 lat! Te sądy to rzeczywiście jakaś patologia!
Avatar
Gość / 20 lutego 2020 r. o 15:57
Za tzw. obrazę uczuć religijnych można dostać więcej.
Avatar
Gość / 20 lutego 2020 r. o 21:43
Prawdziwa "polska" rodzina: chłopak, dziecko i dziewczyna oraz ŁADUNEK WYBUCHOWY. Śmiechu warte !!! Śmiechu warta ta dziewczyna, której dzieci z poprzedniego związku są w rodzinach zastępczych !!!
Avatar
Konan Katoda / 20 lutego 2020 r. o 17:46
Taaa. Tradycyjne wartości i normalna rodzina. Psychol bomber, który chce doprowadzić do masowej masakry. Służby powinny sprawdzić co się dzieje i kto chodzi do ich meczetu... znaczy tfu... Parafii. I czy przypadkiem lokalny Imam... tfu znaczy... Proboszcz nie zakłada tam przypadkiem z innych zradykalizowanych... tfu znaczy... wiernych jakiejś bojówki terrorystycznej... tfu znaczy... Oazy. Bo w końcu dojdzie do nieszczęścia.
Avatar
antytotal / 28 lutego 2020 r. o 15:15
"Jego żona starała się o odzyskanie dwojga swoich dzieci z poprzedniego związku, które trafiły do rodziny zastępczej"- ciekawe, dlaczego je straciła.....bardzo ciekawe "Noszę krzyż celtycki. Dla mnie ważne są wartości rodzinne. Chłopak i dziewczyna. Mam normalną rodzinę" – wyjaśniał podczas śledztwa Arkadiusz S.- rzeczywiście bardzo normalna rodzina, zwłaszcza żona, której dzieci- z poprzedniego związku/małżeństwa- umieszczono w rodzinie zastępczej. To są właśnie PiSlamiści.
 Dzieci im zabrano, na jabłkach siedziały dwie muszki owocówki.
 Dzieci im zabrano, na jabłkach siedziały dwie muszki owocówki. rozwiń
Avatar
tfu / 28 lutego 2020 r. o 15:13
Taaa. Tradycyjne wartości i normalna rodzina. Psychol bomber, który chce doprowadzić do masowej masakry. Służby powinny sprawdzić co się dzieje i kto chodzi do ich meczetu... znaczy tfu... Parafii. I czy przypadkiem lokalny Imam... tfu znaczy... Proboszcz nie zakłada tam przypadkiem  z innych zradykalizowanych... tfu znaczy... wiernych jakiejś bojówki terrorystycznej... tfu znaczy... Oazy. Bo w końcu dojdzie do nieszczęścia.
 Tfu. To są skutki patologii tęczowej
Avatar
Hahahha / 24 lutego 2020 r. o 20:52
Wole mieć w "społeczeństwie" lgbt niż debili - nierobów myślących ze patriotyzm polega na biciu się za kluby i malowaniu symboli PW po ścianach 
Avatar
Draaaamat / 24 lutego 2020 r. o 20:50
Jestem przeciwny wychowywaniu przez pary jednopłciowe ale gorsze jest wychowywanie dzieci przez takich patusow. Powinni dostać kastrację gratis. Na pewno super obywatela wychowają w swojej „normalnej” rodzinie
Avatar
Xyz / 24 lutego 2020 r. o 15:11
A to nie powinni dostać zarzutów o terroryzm? Jakby złapali ciemnoskórego z takim plecakiem, to media by o tym trąbiły od rana do nocy.
Avatar
XDDD / 24 lutego 2020 r. o 12:26
"mam normalną rodzinę"
Avatar
Antifa / 21 lutego 2020 r. o 19:18
"Mam normalną rodzinę-cenię wartości rodzinne". a obok czytamy, że jego żonie odebrano prawa rodzicielskie za złe traktowanie dzieci. Teraz już wiemy o jaką normalność walczą kibice motoru. Normalność patologii, przemocy i alkoholu. Typowe pionki skrajnej sprawicy.
Avatar
pjoter / 21 lutego 2020 r. o 15:37
Kto u was dzisiaj robi za dziewczynę?
Avatar
pjoter / 21 lutego 2020 r. o 15:33
Nadal są ludźmi więc ich nie obrażaj strefo wolna od nienawiści.
Avatar
Tomasz / 21 lutego 2020 r. o 14:34
Ciekawe czy zamkną ich w jednej celi, bo małżeństwo powinno odbywać  karę wspólnie (razem)
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:2. Dali szansę klubowej młodzieży

Górnik Łęczna - Legionovia Legionowo 2:2. Dali szansę klubowej młodzieży

Górnik Łęczna w piątek poza sparingiem z Motorem Lublin zmierzył się jeszcze z Legionovią Legionowo. Skład desygnowany do gry przeciwko ekipie z trzeciej ligi zagrał na remis 2:2, a jedną z bramek dla zielono-czarnych strzelił 15-letni Michał Wachowicz

Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Lublinie. Zdjęcia
galeria

Studniówka Międzynarodowego Liceum Ogólnokształcącego im. Paderewskiego w Lublinie. Zdjęcia

Uczniowie kolejnej szkoły ponadpodstawowej w Lublinie zaczęli odliczanie do matury. To LO Paderewski.

Włodzimierz Czarzasty twardo. Liderzy Lewicy chcą dymisji Przemysława Czarnka

Włodzimierz Czarzasty twardo. Liderzy Lewicy chcą dymisji Przemysława Czarnka

Lider Nowej Lewicy zaapelował do całej opozycji o przedyskutowanie zgłoszenia wotum nieufności wobec ministra Przemysława Czarnka. Chodzi o aferę dotyczącą milionowych dotacji dla organizacji pozarządowych związanych z PiS na zakup nieruchomości. Jednocześnie Włodzimierz Czarzasty poinformował o porozumieniu z prezydentem Lublina.

Demolka w meczu na szczycie. MKS Funfloor rozbity w Lubinie 24:38

Demolka w meczu na szczycie. MKS Funfloor rozbity w Lubinie 24:38

Nie było niespodzianki w meczu na szczycie PGNiG Superligi kobiet. Zdecydowany lider tabeli nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem drugiej drużyny. Wyrównana walka toczyła się tak naprawdę przez 10 minut. Od stanu 5:5 Zagłębie Lubin zdobyło jednak sześć bramek z rzędu i już do przerwy prowadziło aż 19:9. Ostatecznie „Miedziowie” rozbiły MKS FunFloor 38:24.

Balony, wstęga i ksiądz. Tak otwarto pracownię komputerową w LO w Lublinie. Zdjęcia
galeria

Balony, wstęga i ksiądz. Tak otwarto pracownię komputerową w LO w Lublinie. Zdjęcia

W V Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie powstały dwie nowe pracownie informatyczne. Uczniowie mają do dyspozycji 36 stanowisk komputerowych.

Światowy Dzień Mokradeł czyli na UMCS nie tylko naukowo o bagnach. Zdjęcia
galeria

Światowy Dzień Mokradeł czyli na UMCS nie tylko naukowo o bagnach. Zdjęcia

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS w Lublinie już po raz szósty wiązł udział w Światowym Dniu Mokradeł. Święto było okazją do przedstawienia globalnej akcji edukacyjnej, która ukazuje problemy ochrony tych ważnych, a zarazem wyjątkowych dla ludzi i przyrody, ekosystemów.

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

Lublin będzie dopłacał do in vitro. Miasto szuka kliniki dla 150 par

150 par z Lublina do końca 2025 roku będzie mogło skorzystać z dopłat do zabiegów leczenia niepłodności metodą in vitro. Ratusz ogłosił właśnie konkurs na realizację programu polityki zdrowotnej w tym zakresie.

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Kacper Wełniak (Motor Lublin): Zawsze było widać, że Kuba Kiwior ma wielki potencjał

Rozmowa z Kacprem Wełniakiem, nowym napastnikiem Motoru Lublin

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy
galeria

To może być hit. "Nowy wspaniały świat". W sobotę premiera w teatrze im. Osterwy

W sobotę, 4 lutego o godz. 19 na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie zadebiutuje spektakl „Nowy wspaniały świat” w reżyserii Piotra Ratajczaka. To adaptacja słynnej powieści Aldousa Huxleya.

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety
4 lutego 2023, 0:00

Startuje nowy cykl spacerów po Lublinie. Gdzie i jak kupić bilety

Startuje kolejna edycja cyklu spacerów organizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną Metropolia Lublin. Mieszkańcy i turyści będą mogli odkrywać uroki Lublina z przewodnikami.

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Padwa Zamość zaczyna domowy maraton

Po raz pierwszy w tym roku kibice w Zamościu będą mieli okazję zobaczyć swoich pupili w akcji. KPR Padwa podejmie w sobotę MKS Wieluń. Początek meczu zaplanowano na godz. 18.

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia
galeria

Lublin wystąpi w dwóch produkcjach Netflixa. Jedna z nich to remake „Znachora”. Zdjęcia

Za dwa tygodnie premierę będzie miał „Dziewczyna i kosmonauta”. To serial Netflixa, do którego sceny powstawały w Lublinie. Trwają też prace nad nową wersją „Znachora”.

Takiego Lublina nie widzieliście. Najlepsze zdjęcia w konkursie turystycznym
galeria

Takiego Lublina nie widzieliście. Najlepsze zdjęcia w konkursie turystycznym

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna po raz VI zorganizowała konkurs fotograficzny #LublinTravel. Znamy jego zwycięzców.

Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu mają za sobą przedostatnią serię spotkań

Rozgrywki Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu mają za sobą przedostatnią serię spotkań

Nadal nie znamy mistrza w Olimp Lidze Oldbojów. Od kilku tygodni lider Progres Lublin prowadzi korespondencyjny pojedynek z obrońcami tytułu czyli Dywanami Łuszczów.

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

Ostrzeżenie IMGW dla lubelskiego. To będzie trudna noc

IMGW wydali alert pogodowy dla 14 powiatów województwa lubelskiego. Chodzi o sytuację w nocy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!