Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 stycznia 2009 r.
18:32
Edytuj ten wpis

Mamy wysypisko w centrum miasta

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 4 A A

Waląca się rudera, góry śmieci, a pod nimi klatki ze zwierzętami. Wszystko w centrum Lublina, w sąsiedztwie zabytkowego dworu. Na właściciela zdewastowanej działki sypią się skargi sąsiadów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Mowa o działce przy al. Tysiąclecia. Tuż obok XVIII-wiecznego dworu Gorajskich i nowego osiedla mieszkaniowego. - Tam jest siedlisko szczurów, jakiś człowiek zwozi różne odpady, to wszystko śmierdzi, a obok dzieci mają plac zabaw - mówi pan Maciej, jeden z mieszkańców osiedla. - Jak jest ciepło to strach się tam zbliżać. Okolicę upodobali sobie amatorzy tanich trunków.

W stertach śmieci znajdziemy wszystko, od starego sprzętu AGD, przez zużyte materiały budowlane, po… żywe króliki. Siedzą w prowizorycznych klatkach, w samym środku wysypiska. Stosy śmieci opierają się o niewielki zrujnowany dom.

- Nasz patrol sprawdził to miejsce, ale nie zastaliśmy właściciela - mówi Robert Gogola, rzecznik lubelskiej Straży Miejskiej - Wrócimy tam, by się z nim skontaktować i nakazać uporządkowanie terenu.

Jak nieoficjalnie ustalili autorzy skarg, właściciel posesji mieszka w Trójmieście. W Lublinie jest jednak gospodarz, który regularnie korzysta z działki. Świadczy o tym choćby obecność zwierząt. Tymczasem sprawa jest znana urzędnikom nie od dziś.

Z wysypiskiem próbowała już walczyć Halina Landecka, wojewódzki konserwator zabytków. W sąsiedztwie jest przecież cenny wczesnobarokowy dwór. Konserwator zgłosiła sprawę Straży Miejskiej.

Największą skutecznością wykazała się do tej pory prywatna firma. Jej właścicielka znalazła gospodarza działki, dogadała się z nim i buduje tam największy w kraju ekran reklamowy. Konstrukcja stanie wzdłuż al. Tysiąclecia i zasłoni wysypisko.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość 2 / 7 maja 2009 r. o 20:23
Cała ulica Majdan woła o pomstę do nieba. Wjazd na ulice od strony Trubakowskiej, do drzewa przybite blachy, rozwalający się płot, a na tej pięknej kompozycji wisi tabliczka z minionej epoki z nazwą ulicy. Blacha jest widoczna i nikt nic z tym nie robi. Niekoszone chwasty rozsiewające się po okolicy to norma jak i stosy śmieci w okolicznych krzakach . Czy to administracyjnie Chełm, czy jakaś odrębna wieś?
Avatar
aga / 23 kwietnia 2009 r. o 10:49
wysypisko śmieci na końcu ul. Majdan w Chełmie - ludzie mają śmietnik kilkanaście metrów od domu, monity do Straży Miejskiej, Sanepidu, Ochrony Środowiska nic nie dają.
Avatar
wn / 26 stycznia 2009 r. o 11:10
No i mamy kolejny przyklad "operatywnosci" pana Staniego z Wydzialu Ochrony Srodowiska UM ! Jak mu sie nie pokaze palcem co nalezy do jego obowiazkow jako dbajacego o dobro mieszkancow Lublina to nie zrobi LITERALNIE NIC!. ALE .. Ale jak jest to interes firmy Komeko to bedzie sie publikowal w kazdym z mozliwych mediow zeby tylko nikt przypadkiem nie pominal informacji jaka to krzywda dzieje sie firmie Komeko, jego poprzedniemu platnikowi ... a moze i dotychczasowemu ... Panie Wasilewski !!! Dosc tego !!! Jak dlugo jeszcze bedzie pan fiormowal takie miernoty jak Stani ??!!!!!
No i mamy kolejny przyklad "operatywnosci" pana Staniego z Wydzialu Ochrony Srodowiska UM ! Jak mu sie nie pokaze palcem co nalezy do jego obowiazkow jako dbajacego o dobro mieszkancow Lublina to nie zrobi LITERALNIE NIC!. ALE .. Ale jak jest to interes firmy Komeko to bedzie sie publikowal w kazdym z mozliwych mediow zeby tylko nikt przypadkiem nie pominal informacji jaka to krzywda dzieje sie firmie Komeko, jego poprzedniemu platnikowi ... a moze i dotychczasowemu ... Panie Wasilewski !!! Dosc tego !!... rozwiń
Avatar
madziaorg / 23 stycznia 2009 r. o 02:48
A czy przypadkiem sprawą tych zwierząt nie powinien się zainteresować ktoś od ich ochrony, to skandal że babulka ze wsi która przyjedzie do lublina na targ i stoi zimą z 20 jajkami bo ma rozpacz nie emeryturę jest od razu odnaleziona przez straż miejską i urzędnika podatkowego a tu wysypisko w centrum lublina, zwierzęta, melina i nie wiadomo gdzie gospodarz.. budujcie dalej gmachy i biurowce urzędasy!! Kiedyś to i może był zaszczyt być tzw. "umysłowym - biurowym" teraz to tylko banda konowałów!!
Avatar
gość 2 / 7 maja 2009 r. o 20:23
Cała ulica Majdan woła o pomstę do nieba. Wjazd na ulice od strony Trubakowskiej, do drzewa przybite blachy, rozwalający się płot, a na tej pięknej kompozycji wisi tabliczka z minionej epoki z nazwą ulicy. Blacha jest widoczna i nikt nic z tym nie robi. Niekoszone chwasty rozsiewające się po okolicy to norma jak i stosy śmieci w okolicznych krzakach . Czy to administracyjnie Chełm, czy jakaś odrębna wieś?
Avatar
aga / 23 kwietnia 2009 r. o 10:49
wysypisko śmieci na końcu ul. Majdan w Chełmie - ludzie mają śmietnik kilkanaście metrów od domu, monity do Straży Miejskiej, Sanepidu, Ochrony Środowiska nic nie dają.
Avatar
wn / 26 stycznia 2009 r. o 11:10
No i mamy kolejny przyklad "operatywnosci" pana Staniego z Wydzialu Ochrony Srodowiska UM ! Jak mu sie nie pokaze palcem co nalezy do jego obowiazkow jako dbajacego o dobro mieszkancow Lublina to nie zrobi LITERALNIE NIC!. ALE .. Ale jak jest to interes firmy Komeko to bedzie sie publikowal w kazdym z mozliwych mediow zeby tylko nikt przypadkiem nie pominal informacji jaka to krzywda dzieje sie firmie Komeko, jego poprzedniemu platnikowi ... a moze i dotychczasowemu ... Panie Wasilewski !!! Dosc tego !!! Jak dlugo jeszcze bedzie pan fiormowal takie miernoty jak Stani ??!!!!!
No i mamy kolejny przyklad "operatywnosci" pana Staniego z Wydzialu Ochrony Srodowiska UM ! Jak mu sie nie pokaze palcem co nalezy do jego obowiazkow jako dbajacego o dobro mieszkancow Lublina to nie zrobi LITERALNIE NIC!. ALE .. Ale jak jest to interes firmy Komeko to bedzie sie publikowal w kazdym z mozliwych mediow zeby tylko nikt przypadkiem nie pominal informacji jaka to krzywda dzieje sie firmie Komeko, jego poprzedniemu platnikowi ... a moze i dotychczasowemu ... Panie Wasilewski !!! Dosc tego !!... rozwiń
Avatar
madziaorg / 23 stycznia 2009 r. o 02:48
A czy przypadkiem sprawą tych zwierząt nie powinien się zainteresować ktoś od ich ochrony, to skandal że babulka ze wsi która przyjedzie do lublina na targ i stoi zimą z 20 jajkami bo ma rozpacz nie emeryturę jest od razu odnaleziona przez straż miejską i urzędnika podatkowego a tu wysypisko w centrum lublina, zwierzęta, melina i nie wiadomo gdzie gospodarz.. budujcie dalej gmachy i biurowce urzędasy!! Kiedyś to i może był zaszczyt być tzw. "umysłowym - biurowym" teraz to tylko banda konowałów!!
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku
2 lutego 2023, 19:00

Stand-up Sebastiana Rejenta w Kraśniku

Restauracja Dworska w Kraśniku (ul. Dworska 6) zaprasza na występ stand-upera Sebastiana Rejenta. Wydarzenie odbędzie się 2 lutego o godz. 19.

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

Chciał zarobić na handlu kryptowalutami. Dorobili się tylko oszuści

65-letni mieszkaniec Lublina namawiany przez „doradcę” zainstalował na swoim komputerze tzw. zdalny pulpit. Dzięki temu oszust wyprowadził z jego bankowego rachunku wszystkie oszczędności.

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Dwa sparingi, dwa zwycięstwa i sześć goli Motoru

Piłkarze Motoru mają za sobą kolejne mecze kontrolne. W piątek podopieczni Goncalo Feio znowu pojawili się na boisku dwa razy. Tym razem sprawdzili formę na tle trzecioligowców z grupy czwartej. Najpierw pokonali Chełmiankę 3:0, a następnie wbili trzy bramki KS Wiązownica.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu "Lubelszczyzna miała kluczowe znaczenie"

Rozmowa z dr hab. Adamem Kopciowskim, prof. UMCS, p.o. Kierownika Pracowni Kultury i Historii Żydów w Instytucie Kulturoznawstwa UMCS.

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!
galeria

Pożegnanie ferii 2023. Superfajna „Pchła Szachrajka” – to dopiero była bajka!

Na pożegnanie ferii w Domu Kultury LSM odbyła się premiera bajki Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. To wyczekiwane wydarzenie przyciągnęło na widownię tłumy, a przede wszystkim: mamusie i tatusiów, babcie i dziadków aktorów animujących kukiełki oraz dzieci z pobliskiego przedszkola.

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

Poszukiwany za narkotyki wpadł z narkotykami

39-letni mieszkaniec Świdnika ukrywał się nie chcąc trafić do więzienia. Wpadł w czwartek. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli narkotyki.

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Zderzenie między Piaskami a Krasnymstawem

Policjanci wyjaśniają okoliczności zderzenia Mercedesa z samochodem ciężarowym, do którego doszło w piątek po południu w Łopienniku Górnym na DK 17.

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

Kobieta była na torach. Właśnie nadjeżdżał pociąg

W czwartek po południu wzdłuż torowiska na stacji kolejowej w Świdniku szła kobieta. Z przeciwnego kierunku przejeżdżał pociąg.

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu
1 lutego 2023, 19:00

"Optima Forma" - stand-up w Zamościu

Już 1 lutego o godz. 19 w restauracji Brama Spotkań w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 2) wystąpi popularny komiks Sebastian Rejent. Autor wykona swój najnowszy program "Optima Forma".

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Teren przy Prochowni będzie nie do poznania. Altana i miniaturowy ogród

Miejskie targowisko w Terespolu zmieni się nie do poznania. Za pieniądze z Polskiego Ładu przy ulicy Granicznej powstanie też altana rekreacyjna i ogród w stylu XVIII–wiecznym.

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Rzuciła się na męża z nożyczkami. Wcześniej miała się nad nim znęcać

Policjanci ze Świdnika zatrzymali 50-latkę, która zraniła swojego męża nożyczkami. Kobieta wcześniej miała się też nad nim znęcać psychicznie i fizycznie.

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac będzie się starał o prawa miejskie

Piszczac w powiecie bialskim może starać się o status miasta. Ale najpierw władze gminy spytają o zdanie mieszkańców.

Polski Cukier Start zagra w Sopocie z Treflem. Kluczowy moment sezonu

Polski Cukier Start zagra w Sopocie z Treflem. Kluczowy moment sezonu

Przed drużyną z Lublina seria bardzo ważnych meczów. Za kilka tygodni powinniśmy już poznać odpowiedź na pytanie: na co w tym sezonie stać Polski Cukier Start? Na początek już w sobotę drużyna Artura Gronka postara się o niespodziankę w Sopocie, gdzie zmierzy się z tamtejszym Treflem (godz. 19.30).

14-latka zmanipulowana przez byłego kryminalistę. "Mam nadzieję, że pójdzie do więzienia za to, co jej zrobił"
film

14-latka zmanipulowana przez byłego kryminalistę. "Mam nadzieję, że pójdzie do więzienia za to, co jej zrobił"

14-letna Alicja po miesiącu poszukiwań odnalazła się na terenie Niemiec, w towarzystwie 33-letniego byłego kryminalisty. Zakochana nastolatka, po tygodniu spędzonym w domu dziecka, znowu uciekła i przez dwa tygodnie ukrywała się z Dawidem R. Czy organy ścigania wystarczająco chroniły autystyczną nastolatkę?

Spora suma do podziału. Miasto dopłaca do wymiany pieców

Spora suma do podziału. Miasto dopłaca do wymiany pieców

Ponad 1,8 mln zł wydało miasto Zamość od 2016 przyznając mieszkańcom i lokalnym przedsiębiorstwom dotacje na wymianę starych pieców węglowych na ekologiczne. W tym roku do rozdysponowania jest kolejnych 360 tys. zł. Nabór wniosków ruszy za kilka dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010