Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 kwietnia 2019 r.
20:35

Manifestacja na pl. Łokietka. "Za Waszą i naszą godność – Lublin z Nauczycielami"

0 64 A A

"Zawieszenie to nie koniec – to mądry początek", "No teacher, no future" - transparenty z takimi m.in. hasłami przynieśli na dzisiejszą pikietę przy schodach Ratusza jej uczestnicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Celem dzisiejszej popołudniowej akcji w Lublinie było wyrażenie wsparcia z walczącymi m.in. o podwyżki nauczycielami.

"Spotkamy się razem, aby podziękować Nauczycielkom, Nauczycielom, pracownikom oświaty za dotychczasowy strajk, tę ważną lekcję podczas której wykazali się ogromną odwagą, nauczyli nas solidarności, wytrwałości, walki o swoje prawa, w imię sprawiedliwości społecznej, poszanowania praw obywatelskich i pracowniczych, a także pokazali jak ważna jest przyszłość polskiej edukacji i że trzeba o nią walczyć zawsze" – piszą organizatorzy akcji. "To nasza wspólna walka o przyszłe pokolenia i mądre, odpowiedzialne społeczeństwo."

Ogołnopolski, masowy strajk nauczycieli, który rozpoczął się 8 kwietnia został zawieszony. W poniedziałek uczniowie wracają do szkolnych ławek.

Dzisiejsza manifestacja w Lublinie to wspólna inicjatywa "lokalnych aktywistów, Nauczycielek, Nauczycieli i Rodziców".

>>>>> Nauczyciele odpuścili, strajk zawieszony. "Teraz wszyscy będą się z nas tylko śmiać"

e-Wydanie

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
s / 27 kwietnia 2019 o 21:27
+34
Jak oni spojrzą w poniedziałek uczniom w oczy!
Avatar
jjj / 27 kwietnia 2019 o 21:26
+33
Każdemu stajkującemu nauczycielowi NAGANNE z zachowania!
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2019 o 21:13
+31
Niektórych pamiętam z manifestacji KOD-u. Żenujące spędzanie popołudnia.
Avatar
and / 27 kwietnia 2019 o 21:03
+31
Wasze podwyżki za naszą kasę ? Dopóki nie zaczniecie pracować przynajmniej po 8 godzin dziennie udokumentowanych jakimś systemem rejestracji czasu pracy, dopóki wyniki waszej pracy nie będą podlegały wymiernej kontroli, dopóki będziecie ukrywali nieopodatkowane dochody z korepetycji, dopóki będziecie się wywyższać przed pozostałymi zawodami pogardliwie wypowiadając się o ludziach ciężkiej pracy (przysłowiowa pani na kasie w biedronce), dopóki nie zrozumiecie że raz zdobyte wykształcenie bez wyników późniejszej pracy jest figę warte, to mojego przyzwolenia na wzrost wynagrodzeń mieć nie będziecie !!! Bufony !!!
Wasze podwyżki za naszą kasę ? Dopóki nie zaczniecie pracować przynajmniej po 8 godzin dziennie udokumentowanych jakimś systemem rejestracji czasu pracy, dopóki wyniki waszej pracy nie będą podlegały wymiernej kontroli, dopóki będziecie ukrywali nieopodatkowane dochody z korepetycji, dopóki będziecie się wywyższać przed pozostałymi zawodami pogardliwie wypowiadając się o ludziach ciężkiej pracy (przysłowiowa pani na kasie w biedronce), dopóki nie zrozumiecie że raz zdobyte wykształcenie bez wyników późniejszej pracy jest figę warte, to mojeg... rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2019 o 20:46
+31
sami nauczyciele z rodzinami
Avatar
matka / 27 kwietnia 2019 o 21:17
+30
Prywatne szkoły zapraszają wszystkich niezadowolonych z pracy nauczycieli w szkołach publicznych. Macie wybór.
Avatar
zyzio / 27 kwietnia 2019 o 20:54
+28
belfer-musik, albo ten pan przebrany za krowę. panstwo nauczycielstwo jestescie żałośni. żenada
Avatar
and / 27 kwietnia 2019 o 21:55
+25
AND . Skoro to takie proste, to dlaczego w żadnej szkole w całym kraju nikt tego nie zrobił?? Udzielam odpowiedzi - bo to kosztuje. A tak nauczyciele pracują na swoich komputerach,  drukarkach i papierze.  Wolnych pomieszczeń to też niestety nie ma skoro szkoły musza pracować na dwie zmiany
 Nikt tego nie zrobił bo nie było dotychczas przyzwolenia na dokładniejszą kontrolę czasu pracy nauczycieli. Rzeczywistość jest brutalna wszyscy doskonale wiedzą że w większości szkół jest tylko kilku dobrych zaangażowanych nauczycieli większośc to niestety zwykli trwacze na posadach. Nie widzę problemu w zmanie organizacji i uwierz że społeczeństwo poprze takie zmiany jak również podwyzki dla tych wybitniejszych pedagogów. Tylko sami na to pozwólcie zamiast bronić skostaniałych układów. Mam nadzieję że Dan zaliczasz się do tej lepszej części. Pozdrawiam serdecznie mimo różnicy zdań.
 Nikt tego nie zrobił bo nie było dotychczas przyzwolenia na dokładniejszą kontrolę czasu pracy nauczycieli. Rzeczywistość jest brutalna wszyscy doskonale wiedzą że w większości szkół jest tylko kilku dobrych zaangażowanych nauczycieli większośc to niestety zwykli trwacze na posadach. Nie widzę problemu w zmanie organizacji i uwierz że społeczeństwo poprze takie zmiany jak również podwyzki dla tych wybitniejszych pedagogów. Tylko sami na to pozwólcie zamiast bronić skostaniałych układów. Mam nadzieję że Dan zaliczasz się do te... rozwiń
Avatar
/ / 28 kwietnia 2019 o 10:15
+24
Jestem pod wrażeniem dojrzałości społecznej i politycznej uczniów, którzy tę manifestację zorganizowali. Oni niebawem przejmą stery w państwie. Wiedzą, jaka Polska powinna być. Otwarta, tolerancyjna, europejska,Polska sprawiedliwa i demokratyczna licząca się z grupami społecznymi i mniejszościami. To co mamy teraz musi minąć jak zły sen. Dobrze, że takich postaw nauczyli się w domu i szkole. Wielkie podziękowania dla nauczycieli.
 Ty tak poważnie ? Komu chcesz wciskać ciemnotę, że to uczniowie zorganizowali tę "manifestację" ? Ci siwowłosi panowie i panie po menopauzie widoczni na zdjęciach to ci twoi uczniowie ? Nauczyciele niestety dali się wciągnąć w gierki polityczne. Dzięki panu Broniarzowi, który bynajmniej od polityki nie stroni i mimo 21 lat na stanowisku szefa ZNP jakoś niezbyt wiele wywalczył dla oświaty. Zresztą skoro teraz w oświacie jest tak źle to nie czarujmy się, wcześniej wcale lepiej nie było...i dzie wówczas był pan Sławek ? Co zrobił ? Nauczyciele powinni być APOLITYCZNI... tymczasem mimo podziałów jak zapewne w każdej grupie zawodowej, generalnie dali się wepchnąć do konkretnej politycznej szufladki. Infantylne przebieranki za krowy i świnie, błazenady w stylu podwórkowym również temu środowisku szacunku nie przysporzyły.  Nasuwa się pytanie...dlaczego pan Broniarz nie wyskoczył do władzy z postulatem 500+ dla nauczycieli ? Zamiast tego upracie gardłował za zupełnie nierealnymi podwyżkami w wysokości 1000 zł netto, a potem 30% z deklaracją, że nie ustapi ani kroku wstecz. Jeżeli chce się cokolwiek osiągnąć, w takich kwestiach to trzeba negocjować i budować kompromisy. Tymczasem  pan Broniarz zachowywał się jakby zależało mu na tym żeby do kompromisu nie doszło. Na koniec odnośnie godności nauczycieli - moi drodzy mniej zajmujcie się obgadywaniem rodziców, plotkowaniem i nieprofesjonalną krytyką uczniów. Chcecie cieszyć się szacunkiem - miejcie go także wobec innych. Skoro tyle mówicie o przywoitości i walce o godność nuczycielską, a nie o kasę  po prostu....to dlaczego teraz szukacie wszelkich kruczków prawnych żeby tylko wypłacono wam pieniądze za czas strajku ? Nie pracowaliście, więc pieniądze się wam za ten okres nie należą. Zwłaszcza, że jako budżetówka, żyjecie za pieniądze tego" ciemnego ludu", roboli, sprzątaczek, niewykształconej masy, którą niestety bardzo często tak pogardzacie, płacącej jednak podatki i wytwarzającej zyski w gospodarce narowodej. Zyski z których żyjecie i wy. Jeżeli naprawdę tak wam trudno się wyżywić i ubrać jak to bardzo często twierdzicie, z wielką dozą przesady, to dlaczego nie zmienicie pracy ? Nie jesteście chłopami pańszczyźnianymi przywiązanymi do gruntu, możecie zmieniać zawód, przekawalifikować się tyle razy ile się wam spodoba. Wymagacie od innych, wymagajcie od siebie.
 Ty tak poważnie ? Komu chcesz wciskać ciemnotę, że to uczniowie zorganizowali tę "manifestację" ? Ci siwowłosi panowie i panie po menopauzie widoczni na zdjęciach to ci twoi uczniowie ? Nauczyciele niestety dali się wciągnąć w gierki polityczne. Dzięki panu Broniarzowi, który bynajmniej od polityki nie stroni i mimo 21 lat na stanowisku szefa ZNP jakoś niezbyt wiele wywalczył dla oświaty. Zresztą skoro teraz w oświacie jest tak źle to nie czarujmy się, wcześniej wcale lepiej nie było...i dzie wówczas był pan Sławek ... rozwiń
Avatar
XXXXX / 28 kwietnia 2019 o 09:28
+24
Życie KODowca jest trudne. Jednego dnia jest nauczycielem, drugiego rolnikiem, trzeciego prawnikiem, czwartego sędzią, piątego gejem, szóstego apolityczną zwolenniczką aborcji i tak w kółko.
Avatar
Aneta / 29 kwietnia 2019 o 12:52
-1
Ale frekwencja!  chyba  ze 20 osób.  Nauczyciele ponieśli klęskę nie dlatego że zawiesili strajk ale dlatego że  sprzeniewierzyli się etosowi  nauczyciela, zdradzili swoich wychowanków.  A pseudo-występy artystyczne ,  pieśni o uczniach  leniach,  i  sławetnym piorunie w  prońcie ,  czy krowa to  kompromitacja i żenada. Uczniowie wam  tego nie zapomną.  Jak spojrzycie im teraz w oczy?
 30 osób to już jest na tym zdjęciu a widać że flagę dalej ktoś niesie! Jeśli ktoś poniósł klęskę to tylko tzw "rząd". Jeśli chodzi o uczniów to właśnie oni zorganizowali manifestację a nie nauczyciele. Jeśli już mówimy o kompromitacjach to największą jest wypowiedź posła kaczyńskiego w trakcie trwania strajku nauczycieli gdzie ani słowa nie powiedział o tych strajkujących ludziach ale dużo mówił o krowach i tucznikach. Zapomniał tylko o +50 dla baranów którzy głoują na PIS!
 30 osób to już jest na tym zdjęciu a widać że flagę dalej ktoś niesie! Jeśli ktoś poniósł klęskę to tylko tzw "rząd". Jeśli chodzi o uczniów to właśnie oni zorganizowali manifestację a nie nauczyciele. Jeśli już mówimy o kompromitacjach to największą jest wypowiedź posła kaczyńskiego w trakcie trwania strajku nauczycieli gdzie ani słowa nie powiedział o tych strajkujących ludziach ale dużo mówił o krowach i tucznikach. Zapomniał tylko o +50 dla baranów którzy głoują na PIS! rozwiń
Avatar
Piotrek / 29 kwietnia 2019 o 12:45
-2
Podziękujmy nauczycielom za stres dzieci przed maturami
 Strajk był legalny i zgłoszony już w styczniu. Jeśli dzieci mają komu dziękować za stres to nierządowi i pamu radnemu PISU Proksa!
Avatar
marek / 28 kwietnia 2019 o 19:40
+11
Ale frekwencja! chyba ze 20 osób. Nauczyciele ponieśli klęskę nie dlatego że zawiesili strajk ale dlatego że sprzeniewierzyli się etosowi nauczyciela, zdradzili swoich wychowanków. A pseudo-występy artystyczne , pieśni o uczniach leniach, i sławetnym piorunie w prońcie , czy krowa to kompromitacja i żenada. Uczniowie wam tego nie zapomną. Jak spojrzycie im teraz w oczy?
Avatar
Roth / 28 kwietnia 2019 o 15:15
+7
Ale ja widzę, że smutku i powagi to nie było. Radocha i ubaw.
Avatar
Satyryk / 28 kwietnia 2019 o 14:35
+12
Prywatne szkoły zapraszają wszystkich niezadowolonych z pracy nauczycieli w szkołach publicznych. Macie wybór.
 A czy te szkoły mają etaty dla ZNP-owców?
Avatar
Jan / 28 kwietnia 2019 o 14:02
+19
Patrząc na zdjęcia z pikiety, powiem tak - Pajace. Powinni was połowę zwolnić, drugą połowę zatrudnić na umowę zlecenie
Avatar
Wiosna / 28 kwietnia 2019 o 13:54
+3
Nauczyciele głosujcie na Biedronia. Na start nauczycielom obiecał 3500zł. To co głosujemy. Głosujemy.
Avatar
ahha / 28 kwietnia 2019 o 13:49
+11
Szanowni Pedagodzy! Jest okrągło-kwadratowo-prostokątny stół jest niby szansa,że będzie dobrze jak w poniższej opowieści.Przychodzi pijany tata do domu otacza go gromadka głodnych dzieci pytają co przyniósł do jedzonaka,a on - cicho dzieciaki tata przyjął postanowienie,że kupi prosiaczka,wyhoduje i narobimy kiełbasek.A dzieciaczki zadowolone i co tatusiu będziemy jedli same kiełbaski? Tatuśpo chwili namysłu- z chlebkiem k.. wasza mać z chlebkiem.Czekajcie prosiak po stole urośnie to pojecie.
 Jesteś świetnym przykładem nauczycielskiej głupoty, prostactwa i infantylizmu.
 Jesteś świetnym przykładem nauczycielskiej głupoty, prostactwa i infantylizmu. rozwiń
Avatar
hielogryf / 28 kwietnia 2019 o 12:48
-16
Szanowni Pedagodzy! Jest okrągło-kwadratowo-prostokątny stół jest niby szansa,że będzie dobrze jak w poniższej opowieści.Przychodzi pijany tata do domu otacza go gromadka głodnych dzieci pytają co przyniósł do jedzonaka,a on - cicho dzieciaki tata przyjął postanowienie,że kupi prosiaczka,wyhoduje i narobimy kiełbasek.A dzieciaczki zadowolone i co tatusiu będziemy jedli same kiełbaski? Tatuśpo chwili namysłu- z chlebkiem k.. wasza mać z chlebkiem.Czekajcie prosiak po stole urośnie to pojecie.
Avatar
PLATFORMEN GUTEN MORGEN !!! / 28 kwietnia 2019 o 11:37
+21
Pogonić dziadów postkomunistyczno-platformerskich Broniarz i Schetyna i inne tuski powinni za te zamieszanie i dziadostwo odpowiedzieć, a GDZIE MIELI GODNOŚĆ DZIECI I ZWYKŁYCH LUDZI - PAZERNOŚĆ ZAWSZE ZAŚLEPIA ????
Zobacz wszystkie komentarze 64

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wisła w Annopolu coraz bliżej stanu alarmowego. Aktualny stan wód w rzekach w woj. lubelskim
galeria

Wisła w Annopolu coraz bliżej stanu alarmowego. Aktualny stan wód w rzekach w woj. lubelskim 0 0

Fala wezbraniowa na Wiśle dociera do Annopola. Podobnie jak w Puławach, tam również, w ciągu ostatniej doby poziom wody wzrósł o ponad metr. Przekroczony został już stan ostrzegawczy. W sobotę lokalną wizję w gminie zapowiedział m.in. wojewoda lubelski i szef wojewódzkiej straży pożarnej.

Speed Car Motor kontra Get Well Toruń. Grigorij Łaguta wraca na tor!

Speed Car Motor kontra Get Well Toruń. Grigorij Łaguta wraca na tor! 0 1

Na ten mecz kibice, nie tylko w Lublinie, ale i w całej Polsce czekali od bardzo dawna. Po niemal dwóch latach zawieszenia na żużlowe tory powraca Grigorij Łaguta. Nawet pogoda wydaje się być po jego stronie, bo prognozy na niedzielne starcie z Get Well Toruń (godz. 16.30) są optymistyczne

Mieszkaniec Łukowa znęcał się nad żoną

Mieszkaniec Łukowa znęcał się nad żoną 0 1

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 54-latkowi z Łukowa, który od kilku miesięcy fizycznie i psychicznie znęcał się nad żoną.

Acer Nitro El491CR P: Ultrapanoramiczny monitor dla graczy

Acer Nitro El491CR P: Ultrapanoramiczny monitor dla graczy 0 0

Słowa klucze: 49 cali, 32:9, DFHD, HDR, 1800R i FreeSync 2. Całość, czyli nowy monitor Acer Nitro El491CR P do sprzedaży trafi w lipcu. Cenę ustalono na 3799 złotych.

Sukienki na sezon wiosna/lato 2019 - nowinki prosto z wybiegów najsłynniejszych projektantów

Sukienki na sezon wiosna/lato 2019 - nowinki prosto z wybiegów najsłynniejszych projektantów 0 0

Trendy sezonu wiosna/lato 2019 wnoszą powiew świeżości, chociaż w dużej mierze inspirowane są trendami z 2018 roku. Co za tym idzie, wiele kreacji modnych w ubiegłym sezonie, będzie na czasie również w tym – to dobra informacja dla tych pań, które nie lubią zbyt szybko rozstawać się z ubraniami. Sprawdź, jakie sukienki warto mieć w szafie w sezonie wiosna/lato 2019.

Ogromne korki w centrum Lublina. Winna awaria sygnalizacji na rondzie pod Zamkiem
galeria

Ogromne korki w centrum Lublina. Winna awaria sygnalizacji na rondzie pod Zamkiem 23 22

Nasilają się problemy spowodowane awarią świateł na rondzie pod Zamkiem, której usuwanie może potrwać co najmniej do końca weekendu.

Wielki Festyn Rodzinny na LSM
25 maja 2019, 13:00

Wielki Festyn Rodzinny na LSM 0 0

Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na Wielki Festyn Rodzinny 2019 z okazji Dnia Matki i Międzynarodowego Dnia Dziecka. Moc atrakcji dla całych rodzin przygotowano na sobotę, 25 maja od godz. 13 do 22.

Wózki transportowe i magazynowe przyczyną wzrostu sprzedaży.

Wózki transportowe i magazynowe przyczyną wzrostu sprzedaży. 0 0

Jak to możliwe że zwykły wózek transportowy może się przyczynić do zwiększenia sprzedaży?. Odpowiedź jest banalnie prosta. Efektywność i czas pracy zmniejsza się, gdy firmy zaczynają korzystać z dedykowanych rozwiązań. To rodzi dodatkowy czas na sprzedaż.

Województwo lubelskie wesprze poszkodowanych po przejściu trąby powietrznej
galeria
film

Województwo lubelskie wesprze poszkodowanych po przejściu trąby powietrznej 0 0

Samorząd województwa lubelskiego udzieli pomocy finansowej gminie Wojciechów, którą we wtorek nawiedziła trąba powietrzna. Wsparcie przekazują także okoliczne gminy.

O modzie i jedzeniu. Fraszka trendy
Wiersze między newsami

O modzie i jedzeniu. Fraszka trendy 0 0

Wiersz między Piątek jest drugim dniem festiwalu Miasto Poezji, który trwa w Lublinie. I drugim naszej akcji „Wiersze między newsami”

Wybory Kundelka Roku 2019 w Lublinie

Wybory Kundelka Roku 2019 w Lublinie 0

Jeśli masz kundelka i kochasz kundelki- nie może Cię zabraknąć na fantastycznej imprezie. Wybory Kundelka Roku 2019 odbędą się 25 maja 2019 o godz. 12.00 w Lubelskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt, ul. Metalurgiczna 5, 20-234 Lublin.

W niedzielę w Nałęczowie odbędzie się Cisowianka Road Tour

W niedzielę w Nałęczowie odbędzie się Cisowianka Road Tour 0 1

Impreza, która odbywać się będzie pod patronatem Dziennika Wschodniego rozpocznie się o godz. 10. Start najważniejszego dystansu – Pro zaplanowano jednak na godz. 12.20. A po emocjach sportowych organizatorzy zapraszają na koncerty (16.30). Zagrają chociażby: Bajm, czy Krzysztof Cugowski

Sobota literacka w Kazimierzu: "Opowieść podręcznej"
25 maja 2019, 16:00

Sobota literacka w Kazimierzu: "Opowieść podręcznej" 0 0

Przed nami kolejna Sobota literacka w Kazimierzu Dolnym. 25 maja o godz. 16 w Bibliotece Publicznej (ul. Lubelska 32/34) odbędzie się spotkanie poświęcone książce "Opowieść podręcznej".

Lubelskie: W maju w jednej gminie dwie osoby zmarły z powodu sepsy

Lubelskie: W maju w jednej gminie dwie osoby zmarły z powodu sepsy 3 0

Dwie kobiety zmarły w maju z powodu sepsy w gm. Skierbieszów (pow. zamojski). Pod koniec ubiegłego tygodnia zachorował też mężczyzna z gm. Łabunie, który trafił do szpitala w Lublinie. – Po raz pierwszy mieliśmy trzy przypadki w ciągu dwóch tygodni. Przeważnie mamy jeden w ciągu roku, albo wcale – alarmuje zamojski sanepid.

Zamość: Wojsko pokaże Leoparda 2A5

Zamość: Wojsko pokaże Leoparda 2A5 0 0

Waży blisko 60 ton, rozpędza się do 50 km/h w terenie i potrafi precyzyjnie strzelać z działa. W przyszłym tygodniu będzie można z bliska zobaczyć Leoparda 2A5. Trzeci Batalion Zmechanizowany w Zamościu organizuje 31 maja „Dzień otwarty koszar”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.