Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 kwietnia 2019 r.
20:35

Manifestacja na pl. Łokietka. "Za Waszą i naszą godność – Lublin z Nauczycielami"

0 64 A A

"Zawieszenie to nie koniec – to mądry początek", "No teacher, no future" - transparenty z takimi m.in. hasłami przynieśli na dzisiejszą pikietę przy schodach Ratusza jej uczestnicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Celem dzisiejszej popołudniowej akcji w Lublinie było wyrażenie wsparcia z walczącymi m.in. o podwyżki nauczycielami.

"Spotkamy się razem, aby podziękować Nauczycielkom, Nauczycielom, pracownikom oświaty za dotychczasowy strajk, tę ważną lekcję podczas której wykazali się ogromną odwagą, nauczyli nas solidarności, wytrwałości, walki o swoje prawa, w imię sprawiedliwości społecznej, poszanowania praw obywatelskich i pracowniczych, a także pokazali jak ważna jest przyszłość polskiej edukacji i że trzeba o nią walczyć zawsze" – piszą organizatorzy akcji. "To nasza wspólna walka o przyszłe pokolenia i mądre, odpowiedzialne społeczeństwo."

Ogołnopolski, masowy strajk nauczycieli, który rozpoczął się 8 kwietnia został zawieszony. W poniedziałek uczniowie wracają do szkolnych ławek.

Dzisiejsza manifestacja w Lublinie to wspólna inicjatywa "lokalnych aktywistów, Nauczycielek, Nauczycieli i Rodziców".

>>>>> Nauczyciele odpuścili, strajk zawieszony. "Teraz wszyscy będą się z nas tylko śmiać"

e-Wydanie

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
s / 27 kwietnia 2019 o 21:27
+34
Jak oni spojrzą w poniedziałek uczniom w oczy!
Avatar
jjj / 27 kwietnia 2019 o 21:26
+33
Każdemu stajkującemu nauczycielowi NAGANNE z zachowania!
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2019 o 21:13
+31
Niektórych pamiętam z manifestacji KOD-u. Żenujące spędzanie popołudnia.
Avatar
and / 27 kwietnia 2019 o 21:03
+31
Wasze podwyżki za naszą kasę ? Dopóki nie zaczniecie pracować przynajmniej po 8 godzin dziennie udokumentowanych jakimś systemem rejestracji czasu pracy, dopóki wyniki waszej pracy nie będą podlegały wymiernej kontroli, dopóki będziecie ukrywali nieopodatkowane dochody z korepetycji, dopóki będziecie się wywyższać przed pozostałymi zawodami pogardliwie wypowiadając się o ludziach ciężkiej pracy (przysłowiowa pani na kasie w biedronce), dopóki nie zrozumiecie że raz zdobyte wykształcenie bez wyników późniejszej pracy jest figę warte, to mojego przyzwolenia na wzrost wynagrodzeń mieć nie będziecie !!! Bufony !!!
Wasze podwyżki za naszą kasę ? Dopóki nie zaczniecie pracować przynajmniej po 8 godzin dziennie udokumentowanych jakimś systemem rejestracji czasu pracy, dopóki wyniki waszej pracy nie będą podlegały wymiernej kontroli, dopóki będziecie ukrywali nieopodatkowane dochody z korepetycji, dopóki będziecie się wywyższać przed pozostałymi zawodami pogardliwie wypowiadając się o ludziach ciężkiej pracy (przysłowiowa pani na kasie w biedronce), dopóki nie zrozumiecie że raz zdobyte wykształcenie bez wyników późniejszej pracy jest figę warte, to mojeg... rozwiń
Avatar
Gość / 27 kwietnia 2019 o 20:46
+31
sami nauczyciele z rodzinami
Avatar
matka / 27 kwietnia 2019 o 21:17
+30
Prywatne szkoły zapraszają wszystkich niezadowolonych z pracy nauczycieli w szkołach publicznych. Macie wybór.
Avatar
zyzio / 27 kwietnia 2019 o 20:54
+28
belfer-musik, albo ten pan przebrany za krowę. panstwo nauczycielstwo jestescie żałośni. żenada
Avatar
and / 27 kwietnia 2019 o 21:55
+25
AND . Skoro to takie proste, to dlaczego w żadnej szkole w całym kraju nikt tego nie zrobił?? Udzielam odpowiedzi - bo to kosztuje. A tak nauczyciele pracują na swoich komputerach,  drukarkach i papierze.  Wolnych pomieszczeń to też niestety nie ma skoro szkoły musza pracować na dwie zmiany
 Nikt tego nie zrobił bo nie było dotychczas przyzwolenia na dokładniejszą kontrolę czasu pracy nauczycieli. Rzeczywistość jest brutalna wszyscy doskonale wiedzą że w większości szkół jest tylko kilku dobrych zaangażowanych nauczycieli większośc to niestety zwykli trwacze na posadach. Nie widzę problemu w zmanie organizacji i uwierz że społeczeństwo poprze takie zmiany jak również podwyzki dla tych wybitniejszych pedagogów. Tylko sami na to pozwólcie zamiast bronić skostaniałych układów. Mam nadzieję że Dan zaliczasz się do tej lepszej części. Pozdrawiam serdecznie mimo różnicy zdań.
 Nikt tego nie zrobił bo nie było dotychczas przyzwolenia na dokładniejszą kontrolę czasu pracy nauczycieli. Rzeczywistość jest brutalna wszyscy doskonale wiedzą że w większości szkół jest tylko kilku dobrych zaangażowanych nauczycieli większośc to niestety zwykli trwacze na posadach. Nie widzę problemu w zmanie organizacji i uwierz że społeczeństwo poprze takie zmiany jak również podwyzki dla tych wybitniejszych pedagogów. Tylko sami na to pozwólcie zamiast bronić skostaniałych układów. Mam nadzieję że Dan zaliczasz się do te... rozwiń
Avatar
/ / 28 kwietnia 2019 o 10:15
+24
Jestem pod wrażeniem dojrzałości społecznej i politycznej uczniów, którzy tę manifestację zorganizowali. Oni niebawem przejmą stery w państwie. Wiedzą, jaka Polska powinna być. Otwarta, tolerancyjna, europejska,Polska sprawiedliwa i demokratyczna licząca się z grupami społecznymi i mniejszościami. To co mamy teraz musi minąć jak zły sen. Dobrze, że takich postaw nauczyli się w domu i szkole. Wielkie podziękowania dla nauczycieli.
 Ty tak poważnie ? Komu chcesz wciskać ciemnotę, że to uczniowie zorganizowali tę "manifestację" ? Ci siwowłosi panowie i panie po menopauzie widoczni na zdjęciach to ci twoi uczniowie ? Nauczyciele niestety dali się wciągnąć w gierki polityczne. Dzięki panu Broniarzowi, który bynajmniej od polityki nie stroni i mimo 21 lat na stanowisku szefa ZNP jakoś niezbyt wiele wywalczył dla oświaty. Zresztą skoro teraz w oświacie jest tak źle to nie czarujmy się, wcześniej wcale lepiej nie było...i dzie wówczas był pan Sławek ? Co zrobił ? Nauczyciele powinni być APOLITYCZNI... tymczasem mimo podziałów jak zapewne w każdej grupie zawodowej, generalnie dali się wepchnąć do konkretnej politycznej szufladki. Infantylne przebieranki za krowy i świnie, błazenady w stylu podwórkowym również temu środowisku szacunku nie przysporzyły.  Nasuwa się pytanie...dlaczego pan Broniarz nie wyskoczył do władzy z postulatem 500+ dla nauczycieli ? Zamiast tego upracie gardłował za zupełnie nierealnymi podwyżkami w wysokości 1000 zł netto, a potem 30% z deklaracją, że nie ustapi ani kroku wstecz. Jeżeli chce się cokolwiek osiągnąć, w takich kwestiach to trzeba negocjować i budować kompromisy. Tymczasem  pan Broniarz zachowywał się jakby zależało mu na tym żeby do kompromisu nie doszło. Na koniec odnośnie godności nauczycieli - moi drodzy mniej zajmujcie się obgadywaniem rodziców, plotkowaniem i nieprofesjonalną krytyką uczniów. Chcecie cieszyć się szacunkiem - miejcie go także wobec innych. Skoro tyle mówicie o przywoitości i walce o godność nuczycielską, a nie o kasę  po prostu....to dlaczego teraz szukacie wszelkich kruczków prawnych żeby tylko wypłacono wam pieniądze za czas strajku ? Nie pracowaliście, więc pieniądze się wam za ten okres nie należą. Zwłaszcza, że jako budżetówka, żyjecie za pieniądze tego" ciemnego ludu", roboli, sprzątaczek, niewykształconej masy, którą niestety bardzo często tak pogardzacie, płacącej jednak podatki i wytwarzającej zyski w gospodarce narowodej. Zyski z których żyjecie i wy. Jeżeli naprawdę tak wam trudno się wyżywić i ubrać jak to bardzo często twierdzicie, z wielką dozą przesady, to dlaczego nie zmienicie pracy ? Nie jesteście chłopami pańszczyźnianymi przywiązanymi do gruntu, możecie zmieniać zawód, przekawalifikować się tyle razy ile się wam spodoba. Wymagacie od innych, wymagajcie od siebie.
 Ty tak poważnie ? Komu chcesz wciskać ciemnotę, że to uczniowie zorganizowali tę "manifestację" ? Ci siwowłosi panowie i panie po menopauzie widoczni na zdjęciach to ci twoi uczniowie ? Nauczyciele niestety dali się wciągnąć w gierki polityczne. Dzięki panu Broniarzowi, który bynajmniej od polityki nie stroni i mimo 21 lat na stanowisku szefa ZNP jakoś niezbyt wiele wywalczył dla oświaty. Zresztą skoro teraz w oświacie jest tak źle to nie czarujmy się, wcześniej wcale lepiej nie było...i dzie wówczas był pan Sławek ... rozwiń
Avatar
XXXXX / 28 kwietnia 2019 o 09:28
+24
Życie KODowca jest trudne. Jednego dnia jest nauczycielem, drugiego rolnikiem, trzeciego prawnikiem, czwartego sędzią, piątego gejem, szóstego apolityczną zwolenniczką aborcji i tak w kółko.
Avatar
Aneta / 29 kwietnia 2019 o 12:52
-1
Ale frekwencja!  chyba  ze 20 osób.  Nauczyciele ponieśli klęskę nie dlatego że zawiesili strajk ale dlatego że  sprzeniewierzyli się etosowi  nauczyciela, zdradzili swoich wychowanków.  A pseudo-występy artystyczne ,  pieśni o uczniach  leniach,  i  sławetnym piorunie w  prońcie ,  czy krowa to  kompromitacja i żenada. Uczniowie wam  tego nie zapomną.  Jak spojrzycie im teraz w oczy?
 30 osób to już jest na tym zdjęciu a widać że flagę dalej ktoś niesie! Jeśli ktoś poniósł klęskę to tylko tzw "rząd". Jeśli chodzi o uczniów to właśnie oni zorganizowali manifestację a nie nauczyciele. Jeśli już mówimy o kompromitacjach to największą jest wypowiedź posła kaczyńskiego w trakcie trwania strajku nauczycieli gdzie ani słowa nie powiedział o tych strajkujących ludziach ale dużo mówił o krowach i tucznikach. Zapomniał tylko o +50 dla baranów którzy głoują na PIS!
 30 osób to już jest na tym zdjęciu a widać że flagę dalej ktoś niesie! Jeśli ktoś poniósł klęskę to tylko tzw "rząd". Jeśli chodzi o uczniów to właśnie oni zorganizowali manifestację a nie nauczyciele. Jeśli już mówimy o kompromitacjach to największą jest wypowiedź posła kaczyńskiego w trakcie trwania strajku nauczycieli gdzie ani słowa nie powiedział o tych strajkujących ludziach ale dużo mówił o krowach i tucznikach. Zapomniał tylko o +50 dla baranów którzy głoują na PIS! rozwiń
Avatar
Piotrek / 29 kwietnia 2019 o 12:45
-2
Podziękujmy nauczycielom za stres dzieci przed maturami
 Strajk był legalny i zgłoszony już w styczniu. Jeśli dzieci mają komu dziękować za stres to nierządowi i pamu radnemu PISU Proksa!
Avatar
marek / 28 kwietnia 2019 o 19:40
+11
Ale frekwencja! chyba ze 20 osób. Nauczyciele ponieśli klęskę nie dlatego że zawiesili strajk ale dlatego że sprzeniewierzyli się etosowi nauczyciela, zdradzili swoich wychowanków. A pseudo-występy artystyczne , pieśni o uczniach leniach, i sławetnym piorunie w prońcie , czy krowa to kompromitacja i żenada. Uczniowie wam tego nie zapomną. Jak spojrzycie im teraz w oczy?
Avatar
Roth / 28 kwietnia 2019 o 15:15
+7
Ale ja widzę, że smutku i powagi to nie było. Radocha i ubaw.
Avatar
Satyryk / 28 kwietnia 2019 o 14:35
+12
Prywatne szkoły zapraszają wszystkich niezadowolonych z pracy nauczycieli w szkołach publicznych. Macie wybór.
 A czy te szkoły mają etaty dla ZNP-owców?
Avatar
Jan / 28 kwietnia 2019 o 14:02
+19
Patrząc na zdjęcia z pikiety, powiem tak - Pajace. Powinni was połowę zwolnić, drugą połowę zatrudnić na umowę zlecenie
Avatar
Wiosna / 28 kwietnia 2019 o 13:54
+3
Nauczyciele głosujcie na Biedronia. Na start nauczycielom obiecał 3500zł. To co głosujemy. Głosujemy.
Avatar
ahha / 28 kwietnia 2019 o 13:49
+11
Szanowni Pedagodzy! Jest okrągło-kwadratowo-prostokątny stół jest niby szansa,że będzie dobrze jak w poniższej opowieści.Przychodzi pijany tata do domu otacza go gromadka głodnych dzieci pytają co przyniósł do jedzonaka,a on - cicho dzieciaki tata przyjął postanowienie,że kupi prosiaczka,wyhoduje i narobimy kiełbasek.A dzieciaczki zadowolone i co tatusiu będziemy jedli same kiełbaski? Tatuśpo chwili namysłu- z chlebkiem k.. wasza mać z chlebkiem.Czekajcie prosiak po stole urośnie to pojecie.
 Jesteś świetnym przykładem nauczycielskiej głupoty, prostactwa i infantylizmu.
 Jesteś świetnym przykładem nauczycielskiej głupoty, prostactwa i infantylizmu. rozwiń
Avatar
hielogryf / 28 kwietnia 2019 o 12:48
-16
Szanowni Pedagodzy! Jest okrągło-kwadratowo-prostokątny stół jest niby szansa,że będzie dobrze jak w poniższej opowieści.Przychodzi pijany tata do domu otacza go gromadka głodnych dzieci pytają co przyniósł do jedzonaka,a on - cicho dzieciaki tata przyjął postanowienie,że kupi prosiaczka,wyhoduje i narobimy kiełbasek.A dzieciaczki zadowolone i co tatusiu będziemy jedli same kiełbaski? Tatuśpo chwili namysłu- z chlebkiem k.. wasza mać z chlebkiem.Czekajcie prosiak po stole urośnie to pojecie.
Avatar
PLATFORMEN GUTEN MORGEN !!! / 28 kwietnia 2019 o 11:37
+21
Pogonić dziadów postkomunistyczno-platformerskich Broniarz i Schetyna i inne tuski powinni za te zamieszanie i dziadostwo odpowiedzieć, a GDZIE MIELI GODNOŚĆ DZIECI I ZWYKŁYCH LUDZI - PAZERNOŚĆ ZAWSZE ZAŚLEPIA ????
Zobacz wszystkie komentarze 64

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wisła w Annopolu coraz bliżej stanu alarmowego. Aktualny stan wód w rzekach w woj. lubelskim
galeria

Wisła w Annopolu coraz bliżej stanu alarmowego. Aktualny stan wód w rzekach w woj. lubelskim 0 0

Fala wezbraniowa na Wiśle dociera do Annopola. Podobnie jak w Puławach, tam również, w ciągu ostatniej doby poziom wody wzrósł o ponad metr. Przekroczony został już stan ostrzegawczy. W sobotę lokalną wizję w gminie zapowiedział m.in. wojewoda lubelski i szef wojewódzkiej straży pożarnej.

Speed Car Motor kontra Get Well Toruń. Grigorij Łaguta wraca na tor!

Speed Car Motor kontra Get Well Toruń. Grigorij Łaguta wraca na tor! 0 1

Na ten mecz kibice, nie tylko w Lublinie, ale i w całej Polsce czekali od bardzo dawna. Po niemal dwóch latach zawieszenia na żużlowe tory powraca Grigorij Łaguta. Nawet pogoda wydaje się być po jego stronie, bo prognozy na niedzielne starcie z Get Well Toruń (godz. 16.30) są optymistyczne

Mieszkaniec Łukowa znęcał się nad żoną

Mieszkaniec Łukowa znęcał się nad żoną 0 1

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 54-latkowi z Łukowa, który od kilku miesięcy fizycznie i psychicznie znęcał się nad żoną.

Acer Nitro El491CR P: Ultrapanoramiczny monitor dla graczy

Acer Nitro El491CR P: Ultrapanoramiczny monitor dla graczy 0 0

Słowa klucze: 49 cali, 32:9, DFHD, HDR, 1800R i FreeSync 2. Całość, czyli nowy monitor Acer Nitro El491CR P do sprzedaży trafi w lipcu. Cenę ustalono na 3799 złotych.

Sukienki na sezon wiosna/lato 2019 - nowinki prosto z wybiegów najsłynniejszych projektantów

Sukienki na sezon wiosna/lato 2019 - nowinki prosto z wybiegów najsłynniejszych projektantów 0 0

Trendy sezonu wiosna/lato 2019 wnoszą powiew świeżości, chociaż w dużej mierze inspirowane są trendami z 2018 roku. Co za tym idzie, wiele kreacji modnych w ubiegłym sezonie, będzie na czasie również w tym – to dobra informacja dla tych pań, które nie lubią zbyt szybko rozstawać się z ubraniami. Sprawdź, jakie sukienki warto mieć w szafie w sezonie wiosna/lato 2019.

Ogromne korki w centrum Lublina. Winna awaria sygnalizacji na rondzie pod Zamkiem
galeria

Ogromne korki w centrum Lublina. Winna awaria sygnalizacji na rondzie pod Zamkiem 23 22

Nasilają się problemy spowodowane awarią świateł na rondzie pod Zamkiem, której usuwanie może potrwać co najmniej do końca weekendu.

Wielki Festyn Rodzinny na LSM
25 maja 2019, 13:00

Wielki Festyn Rodzinny na LSM 0 0

Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na Wielki Festyn Rodzinny 2019 z okazji Dnia Matki i Międzynarodowego Dnia Dziecka. Moc atrakcji dla całych rodzin przygotowano na sobotę, 25 maja od godz. 13 do 22.

Wózki transportowe i magazynowe przyczyną wzrostu sprzedaży.

Wózki transportowe i magazynowe przyczyną wzrostu sprzedaży. 0 0

Jak to możliwe że zwykły wózek transportowy może się przyczynić do zwiększenia sprzedaży?. Odpowiedź jest banalnie prosta. Efektywność i czas pracy zmniejsza się, gdy firmy zaczynają korzystać z dedykowanych rozwiązań. To rodzi dodatkowy czas na sprzedaż.

Województwo lubelskie wesprze poszkodowanych po przejściu trąby powietrznej
galeria
film

Województwo lubelskie wesprze poszkodowanych po przejściu trąby powietrznej 0 0

Samorząd województwa lubelskiego udzieli pomocy finansowej gminie Wojciechów, którą we wtorek nawiedziła trąba powietrzna. Wsparcie przekazują także okoliczne gminy.

O modzie i jedzeniu. Fraszka trendy
Wiersze między newsami

O modzie i jedzeniu. Fraszka trendy 0 0

Wiersz między Piątek jest drugim dniem festiwalu Miasto Poezji, który trwa w Lublinie. I drugim naszej akcji „Wiersze między newsami”

Wybory Kundelka Roku 2019 w Lublinie

Wybory Kundelka Roku 2019 w Lublinie 0

Jeśli masz kundelka i kochasz kundelki- nie może Cię zabraknąć na fantastycznej imprezie. Wybory Kundelka Roku 2019 odbędą się 25 maja 2019 o godz. 12.00 w Lubelskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt, ul. Metalurgiczna 5, 20-234 Lublin.

W niedzielę w Nałęczowie odbędzie się Cisowianka Road Tour

W niedzielę w Nałęczowie odbędzie się Cisowianka Road Tour 0 1

Impreza, która odbywać się będzie pod patronatem Dziennika Wschodniego rozpocznie się o godz. 10. Start najważniejszego dystansu – Pro zaplanowano jednak na godz. 12.20. A po emocjach sportowych organizatorzy zapraszają na koncerty (16.30). Zagrają chociażby: Bajm, czy Krzysztof Cugowski

Sobota literacka w Kazimierzu: "Opowieść podręcznej"
25 maja 2019, 16:00

Sobota literacka w Kazimierzu: "Opowieść podręcznej" 0 0

Przed nami kolejna Sobota literacka w Kazimierzu Dolnym. 25 maja o godz. 16 w Bibliotece Publicznej (ul. Lubelska 32/34) odbędzie się spotkanie poświęcone książce "Opowieść podręcznej".

Lubelskie: W maju w jednej gminie dwie osoby zmarły z powodu sepsy

Lubelskie: W maju w jednej gminie dwie osoby zmarły z powodu sepsy 3 0

Dwie kobiety zmarły w maju z powodu sepsy w gm. Skierbieszów (pow. zamojski). Pod koniec ubiegłego tygodnia zachorował też mężczyzna z gm. Łabunie, który trafił do szpitala w Lublinie. – Po raz pierwszy mieliśmy trzy przypadki w ciągu dwóch tygodni. Przeważnie mamy jeden w ciągu roku, albo wcale – alarmuje zamojski sanepid.

Zamość: Wojsko pokaże Leoparda 2A5

Zamość: Wojsko pokaże Leoparda 2A5 0 0

Waży blisko 60 ton, rozpędza się do 50 km/h w terenie i potrafi precyzyjnie strzelać z działa. W przyszłym tygodniu będzie można z bliska zobaczyć Leoparda 2A5. Trzeci Batalion Zmechanizowany w Zamościu organizuje 31 maja „Dzień otwarty koszar”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!