Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 grudnia 2018 r.
14:17

"Marsz promuje homoseksualizm i pedofilię". Lubelski radny PiS nie chce przeprosić za te słowa

0 68 A A

Lubelski radny Tomasz Pitucha (PiS) nie chce przeprosić organizatora Marszu Równości za porównanie homoseksualizmu do pedofilii. W związku z tym zasiądzie na ławie oskarżonych. Termin pierwszego posiedzenia w tej sprawie sąd wyznaczył na 15 stycznia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prywatny akt oskarżenia przeciwko radnemu dwa miesiące temu złożył organizator Marszu Równości w Lublinie Bartosz Staszewski. Poszło o wpis, jaki na kilka tygodni przed planowanym na 13 października wydarzeniem Pitucha zamieścił na Facebooku. Napisał tam m.in., że marsz „promuje homoseksualizm i pedofilię”.

Postępowanie rozpoczęło się od posiedzenia pojednawczego, na którym jednak do porozumienia nie doszło. Pozwany samorządowiec nie zgodził się na zamieszczenie przeprosin w portalu społecznościowym. Tylko tego domagał się oskarżyciel.

– Chodziło o zamieszczenie krótkiego nawet postu, w którym pan radny odwołałby swój wpis. Chcieliśmy, żeby przeprosił osoby uczestniczące w Marszu Równości za słowa o promowaniu homoseksualizmu i pedofilii, która jest czynem zabronionym i z którą się zupełnie nie utożsamiamy. Nie ma takiej możliwości, więc w tej sytuacji wchodzimy na drogę sądową – zapowiada Staszewski. 

Tomasz Pitucha tłumaczy, że nie przystał na propozycję ugody, bo jego wypowiedź nie była adresowana osobiście do organizatora Marszu Równości.

– Po drugie, podtrzymuję swoje słowa. Na marszu w biały dzień, w środku miasta, były niesione tęczowe flagi. To jest bezpośrednia i pośrednia promocja zachowań, na które były narażone dzieci i młodzież. Mogły wywnioskować na przykład to, że wszystkie zachowania w sferze seksualnej są dozwolone. Uważam, że promocja orientacji seksualnej w centrum miasta jest niewłaściwa i niewskazana. A dodatkowo, jest wiele artykułów mówiących o tym, że środowiska homoseksualne są również bardzo mocno związane z pedofilią. Nie widzę więc podstaw do tego, żeby kogokolwiek przepraszać – wyjaśnia radny.

Jego słowa brawami nagrodziła grupa kilkudziesięciu osób, które towarzyszyły mu w sądzie. Wcześniej, kiedy za zamkniętymi drzwiami rozpoczęło się posiedzenie pojednawcze, na korytarzu zmówiły modlitwę. Gdy wychodzącego z sali rozpraw Pituchę otoczyli fotoreporterzy, można było usłyszeć: „Przystojny nasz pan radny”, „Prawdziwy mężczyzna, taki nieoszukany”.

Wcześniej ze swoich słów o Marszu Równości przed sądem musiał tłumaczyć się także wojewoda lubelski. Na początku listopada sąd uznał, że Przemysław Czarnek (PiS) mówiąc na swoim kanale w serwisie Youtube o promocji „zboczeń, dewiacji i wynaturzeń” nie złamał prawa. Sędzia Bernard Domaradzki umorzył postępowanie uznając, że nie może ograniczać swobody wypowiedzi. Bartosz Staszewski złożył już zażalenie od tej decyzji. Zapowiedział też, że w przypadku kolejnego umorzenia, skieruje sprawę do trybunału w Strasburgu.

Niezależnie od postanowienia sądu odwoławczego, wojewoda może mieć problemy na uczelni. Sprawą zajął się rzecznik dyscyplinarny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w którym Czarnek prowadzi zajęcia jako adiunkt w Katedrze Prawa Konstytucyjnego. To efekt listu do rektora KUL, pod którym podpisało się ponad tysiąc osób z całej Polski, w tym przedstawiciele środowisk akademickich. Jego autorzy twierdzą, że wykładowca mógł dopuścić się deliktu dyscyplinarnego i domagają się jego ukarania.

– Jest dla nas wręcz niewiarygodne, że osoba, która wykłada prawo konstytucyjne i naukowo zajmuje się klauzulą państwa prawa, jednocześnie publicznie zaprzecza powszechnie przyjętym wartościom konstytucyjnym, jakimi są poszanowanie praw mniejszości i zakaz dyskryminacji – czytamy w piśmie.

Uczelnia potwierdza, że 25 października sprawa została skierowana do zbadania przez rzecznika dyscyplinarnego, ale nie informuje o szczegółach postępowania. Ewentualną karą dyscyplinarną w tym przypadku może być m.in.: upomnienie, nagana, czasowe pozbawienie prawa do pełnienia funkcji kierowniczych na uczelniach, wydalenie z pracy w uczelni, a nawet pozbawienie prawa do wykonywania zawodu nauczyciela akademickiego na okres 10 lat.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 68

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
asd / 13 grudnia 2018 r. o 16:49
+13
To o co właściwie chodzi "tęczowym" z tymi marszami ? Co oni promują bo już sam nie wiem ?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 14:23
+13
Pedofilia panie pitucha to kwitnie w kościele. Może czas, żeby równie aktywnie pan się wypowiadał w temacie pedofolii w kościele
Avatar
Gosc / 13 grudnia 2018 r. o 17:56
+9
Peda-ly nich sie wala w kakao w swoich czterech kątach a nie po miescie hifa i kiłe roznosza
Avatar
K / 13 grudnia 2018 r. o 16:05
+9
Wara od dzieci zboczeńcy!!!!  
  Nie myl pedofilii z homoseksualizmem. Tezy wygłaszane przez ciebie świadczą tylko o tobie. I ta ocena wypada blado...
Avatar
Alex Jot / 13 grudnia 2018 r. o 21:01
+8
Nie lubię serka homo
 A ja nie lubię ryb. Ale nie biegam z tego powodu z zieloną flaga po mieście, nie rozbijam witryn sklepów rybnych i nie krzyczę zaj...ć wszystkich rybaków.
Avatar
Marcel / 13 grudnia 2018 r. o 15:48
+7
Pytanie za milion dolarów. Dlaczego homoseksualiści nie robią takich marszy w krajach islamskich? Ano dlatego,że w islamie homoseksualizm karany jest śmiercią i homosie się boją.
Avatar
K / 17 grudnia 2018 r. o 12:36
+5
Tylko osoby o niskim IQ „szczekają” o strelizacji, zakazaniu odmiennej orientacji - trochę tolerancji i ZAINTERESUJCIE się swoimi sprawami randkowymi. Ciekaw jestem, kiedy będzie koniec mylenia pedofilii i homoseksualizmu, z tego co mówią statystyki, to większość pedofilów i gwałcicieli to mężczyźni hetero - trzeba zakazać tej orientacji? Nie, więc proszę o jakieś logiczne myślenie, a nie przeczytanie jednego artykułu i od razu KOMENTOWANIE oraz OCENIANIANIE przy wiedzy praktycznie zerowej. Ehh... BTW - Większość myśli, że osoby homoseksualne to tylko 2% społeczeństwa w Polsce, teraz co trzecia osoba już chyba jest bisexem :), zaakceptujcie to. KONIEC dla infantylnych, głupich, nieprawdziwych streotypów. Gej - chłopak z torebką? Nie, nigdy zapewne osoby, które mają takie mniemanie nie poznały homoseksualisty. No, to tak samo jest stereotyp Polaka - złodziej i alkoholik, tak mamy się oceniać? Pokory, inteligencji, tego życzę.
Jesteś  pedalskim śmieciem.1/3 bi ta, niedługo może 2/3. Jeb sie k.rwo.
No i widzisz - tu pokazałeś, że to, o czym napisał użytkownik niezarejestrowany, to całkowita prawda. Tacy jak ty w swoim prymitywizmie nawet nie odróżniacie homoseksualisty od transseksualisty, a obu tych od pedofila. Jesteś pusty, ciemny, a pewnie też zakompleksiony. Na pewno masz duże luki w wykształceniu, a o inteligencji, to nawet nie będę się wypowiadał, bo człowiek inteligentny z reguły wykazuje się tolerancją.
No i widzisz - tu pokazałeś, że to, o czym napisał użytkownik niezarejestrowany, to całkowita prawda. Tacy jak ty w swoim prymitywizmie nawet nie odróżniacie homoseksualisty od transseksualisty, a obu tych od pedofila. Jesteś pusty, ciemny, a pewnie też zakompleksiony. Na pewno masz duże luki w wykształceniu, a o inteligencji, to nawet nie będę się wypowiadał, bo człowiek inteligentny z reguły wykazuje się tolerancją. rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 18:15
+4
Tylko osoby o niskim IQ „szczekają” o strelizacji, zakazaniu odmiennej orientacji - trochę tolerancji i ZAINTERESUJCIE się swoimi sprawami randkowymi. Ciekaw jestem, kiedy będzie koniec mylenia pedofilii i homoseksualizmu, z tego co mówią statystyki, to większość pedofilów i gwałcicieli to mężczyźni hetero - trzeba zakazać tej orientacji? Nie, więc proszę o jakieś logiczne myślenie, a nie przeczytanie jednego artykułu i od razu KOMENTOWANIE oraz OCENIANIANIE przy wiedzy praktycznie zerowej. Ehh... BTW - Większość myśli, że osoby homoseksualne to tylko 2% społeczeństwa w Polsce, teraz co trzecia osoba już chyba jest bisexem :), zaakceptujcie to. KONIEC dla infantylnych, głupich, nieprawdziwych streotypów. Gej - chłopak z torebką? Nie, nigdy zapewne osoby, które mają takie mniemanie nie poznały homoseksualisty. No, to tak samo jest stereotyp Polaka - złodziej i alkoholik, tak mamy się oceniać? Pokory, inteligencji, tego życzę.
Tylko osoby o niskim IQ „szczekają” o strelizacji, zakazaniu odmiennej orientacji - trochę tolerancji i ZAINTERESUJCIE się swoimi sprawami randkowymi. Ciekaw jestem, kiedy będzie koniec mylenia pedofilii i homoseksualizmu, z tego co mówią statystyki, to większość pedofilów i gwałcicieli to mężczyźni hetero - trzeba zakazać tej orientacji? Nie, więc proszę o jakieś logiczne myślenie, a nie przeczytanie jednego artykułu i od razu KOMENTOWANIE oraz OCENIANIANIE przy wiedzy praktycznie zerowej. Ehh... BTW - Większość myśli, że osoby homoseksua... rozwiń
Avatar
OLo / 13 grudnia 2018 r. o 14:54
+4
Pitucha -wyraz twarzy muwi sam za siebie, ynteligencją raczej nie grzeszy pan radny!
Avatar
xxx / 16 stycznia 2019 r. o 13:18
+3
Ręce i penisy precz od naszych dzieci!!!
 Dokładnie - zwłaszcza teraz jak chodza czarni po domach.
Avatar
xxx / 16 stycznia 2019 r. o 13:18
+3
Ręce i penisy precz od naszych dzieci!!!
 Dokładnie - zwłaszcza teraz jak chodza czarni po domach.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2019 r. o 13:16
+3
A na zdjeciu ss moher brygada.
Avatar
K / 17 grudnia 2018 r. o 12:36
+5
Tylko osoby o niskim IQ „szczekają” o strelizacji, zakazaniu odmiennej orientacji - trochę tolerancji i ZAINTERESUJCIE się swoimi sprawami randkowymi. Ciekaw jestem, kiedy będzie koniec mylenia pedofilii i homoseksualizmu, z tego co mówią statystyki, to większość pedofilów i gwałcicieli to mężczyźni hetero - trzeba zakazać tej orientacji? Nie, więc proszę o jakieś logiczne myślenie, a nie przeczytanie jednego artykułu i od razu KOMENTOWANIE oraz OCENIANIANIE przy wiedzy praktycznie zerowej. Ehh... BTW - Większość myśli, że osoby homoseksualne to tylko 2% społeczeństwa w Polsce, teraz co trzecia osoba już chyba jest bisexem :), zaakceptujcie to. KONIEC dla infantylnych, głupich, nieprawdziwych streotypów. Gej - chłopak z torebką? Nie, nigdy zapewne osoby, które mają takie mniemanie nie poznały homoseksualisty. No, to tak samo jest stereotyp Polaka - złodziej i alkoholik, tak mamy się oceniać? Pokory, inteligencji, tego życzę.
Jesteś  pedalskim śmieciem.1/3 bi ta, niedługo może 2/3. Jeb sie k.rwo.
No i widzisz - tu pokazałeś, że to, o czym napisał użytkownik niezarejestrowany, to całkowita prawda. Tacy jak ty w swoim prymitywizmie nawet nie odróżniacie homoseksualisty od transseksualisty, a obu tych od pedofila. Jesteś pusty, ciemny, a pewnie też zakompleksiony. Na pewno masz duże luki w wykształceniu, a o inteligencji, to nawet nie będę się wypowiadał, bo człowiek inteligentny z reguły wykazuje się tolerancją.
No i widzisz - tu pokazałeś, że to, o czym napisał użytkownik niezarejestrowany, to całkowita prawda. Tacy jak ty w swoim prymitywizmie nawet nie odróżniacie homoseksualisty od transseksualisty, a obu tych od pedofila. Jesteś pusty, ciemny, a pewnie też zakompleksiony. Na pewno masz duże luki w wykształceniu, a o inteligencji, to nawet nie będę się wypowiadał, bo człowiek inteligentny z reguły wykazuje się tolerancją. rozwiń
Avatar
S.T / 15 grudnia 2018 r. o 19:48
-1
Tylko osoby o niskim IQ „szczekają” o strelizacji, zakazaniu odmiennej orientacji - trochę tolerancji i ZAINTERESUJCIE się swoimi sprawami randkowymi. Ciekaw jestem, kiedy będzie koniec mylenia pedofilii i homoseksualizmu, z tego co mówią statystyki, to większość pedofilów i gwałcicieli to mężczyźni hetero - trzeba zakazać tej orientacji? Nie, więc proszę o jakieś logiczne myślenie, a nie przeczytanie jednego artykułu i od razu KOMENTOWANIE oraz OCENIANIANIE przy wiedzy praktycznie zerowej. Ehh... BTW - Większość myśli, że osoby homoseksualne to tylko 2% społeczeństwa w Polsce, teraz co trzecia osoba już chyba jest bisexem :), zaakceptujcie to. KONIEC dla infantylnych, głupich, nieprawdziwych streotypów. Gej - chłopak z torebką? Nie, nigdy zapewne osoby, które mają takie mniemanie nie poznały homoseksualisty. No, to tak samo jest stereotyp Polaka - złodziej i alkoholik, tak mamy się oceniać? Pokory, inteligencji, tego życzę.
 Jesteś  pedalskim śmieciem.1/3 bi ta, niedługo może 2/3. Jeb sie k.rwo.
 Jesteś  pedalskim śmieciem.1/3 bi ta, niedługo może 2/3. Jeb sie k.rwo. rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 r. o 18:15
+4
Tylko osoby o niskim IQ „szczekają” o strelizacji, zakazaniu odmiennej orientacji - trochę tolerancji i ZAINTERESUJCIE się swoimi sprawami randkowymi. Ciekaw jestem, kiedy będzie koniec mylenia pedofilii i homoseksualizmu, z tego co mówią statystyki, to większość pedofilów i gwałcicieli to mężczyźni hetero - trzeba zakazać tej orientacji? Nie, więc proszę o jakieś logiczne myślenie, a nie przeczytanie jednego artykułu i od razu KOMENTOWANIE oraz OCENIANIANIE przy wiedzy praktycznie zerowej. Ehh... BTW - Większość myśli, że osoby homoseksualne to tylko 2% społeczeństwa w Polsce, teraz co trzecia osoba już chyba jest bisexem :), zaakceptujcie to. KONIEC dla infantylnych, głupich, nieprawdziwych streotypów. Gej - chłopak z torebką? Nie, nigdy zapewne osoby, które mają takie mniemanie nie poznały homoseksualisty. No, to tak samo jest stereotyp Polaka - złodziej i alkoholik, tak mamy się oceniać? Pokory, inteligencji, tego życzę.
Tylko osoby o niskim IQ „szczekają” o strelizacji, zakazaniu odmiennej orientacji - trochę tolerancji i ZAINTERESUJCIE się swoimi sprawami randkowymi. Ciekaw jestem, kiedy będzie koniec mylenia pedofilii i homoseksualizmu, z tego co mówią statystyki, to większość pedofilów i gwałcicieli to mężczyźni hetero - trzeba zakazać tej orientacji? Nie, więc proszę o jakieś logiczne myślenie, a nie przeczytanie jednego artykułu i od razu KOMENTOWANIE oraz OCENIANIANIE przy wiedzy praktycznie zerowej. Ehh... BTW - Większość myśli, że osoby homoseksua... rozwiń
Avatar
K / 14 grudnia 2018 r. o 07:32
-1
Homosie do notariuszy  nie chcą chodzić ale po ulicach ze swoimi nabrzmiałymi problemami i owszem.Nie ładnie , nie ładnie. KONSTYTUCJA się kłania. Małżeństwo czym jest - KONSTYTUCJA  reguluje.Natiomiast proszę nie wprowadzać TYLNYMI drzwiami do zycia społeczeństwa problemów 2% osób mających inne popędy płciowe i to przez ulicę i zagranicę.
To nie popędy, tylko odmienna orientacja. Nie 2%, a nawet do 10%. A w niektórych grupach zawodowych podobno nawet dwa razy więcej. Uwypuklając "tylne" niby drzwi dobrze wiemy, co chciałeś zawrzeć w swojej wypowiedzi. Tak, jak w "nabrzmiałych problemach" - widzę, że dużo radości daje ci obserwacja takich marszów... BP, MSPANC.
To nie popędy, tylko odmienna orientacja. Nie 2%, a nawet do 10%. A w niektórych grupach zawodowych podobno nawet dwa razy więcej. Uwypuklając "tylne" niby drzwi dobrze wiemy, co chciałeś zawrzeć w swojej wypowiedzi. Tak, jak w "nabrzmiałych problemach" - widzę, że dużo radości daje ci obserwacja takich marszów... BP, MSPANC. rozwiń
Avatar
Truth / 14 grudnia 2018 r. o 07:26
-1
Brawo Tomek. Prawda przed ideologią!
Avatar
Ligo / 14 grudnia 2018 r. o 07:22
0
Homosie do notariuszy nie chcą chodzić ale po ulicach ze swoimi nabrzmiałymi problemami i owszem.Nie ładnie , nie ładnie. KONSTYTUCJA się kłania. Małżeństwo czym jest - KONSTYTUCJA reguluje.Natiomiast proszę nie wprowadzać TYLNYMI drzwiami do zycia społeczeństwa problemów 2% osób mających inne popędy płciowe i to przez ulicę i zagranicę.
Avatar
K / 14 grudnia 2018 r. o 07:17
+1
Czy maczanie penisa w odchodach jest czyms normalnym? Pedały, róbcie sobie w domu co chcecie. z d/u.py do buzi i odwrotnie, ale normalni ludzie nie chcą tego słyszeć na ulicy. Nie jestem ani pisowcem ani katolikiem. Jestem normalnym człowiekiem. Nawet mój pies wie, że trzeba oglądać się za sukami a nie za psami.
Toś sobie autorytet wybrał do porównania... Ale na dwie baraszkujące panienki, to chętnie spoglądasz, nie?
Avatar
lukas / 13 grudnia 2018 r. o 22:29
0
Czy maczanie penisa w odchodach jest czyms normalnym? Pedały, róbcie sobie w domu co chcecie. z d/u.py do buzi i odwrotnie, ale normalni ludzie nie chcą tego słyszeć na ulicy. Nie jestem ani pisowcem ani katolikiem. Jestem normalnym człowiekiem. Nawet mój pies wie, że trzeba oglądać się za sukami a nie za psami.
Zobacz wszystkie komentarze 68

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szymon Ładniak walczył na torze Automotodrom Grobnik

Szymon Ładniak walczył na torze Automotodrom Grobnik

Lublinianin w pierwszym wyścigu zajął 9 miejsce

Sochy. Tu 1 czerwca jest dniem zmarłych
galeria
film

Sochy. Tu 1 czerwca jest dniem zmarłych

Dla mieszkańców niewielkiej miejscowość koło Zwierzyńca 1 czerwca jest jak dzień Wszystkich Świętych. Nie ma rodziny, by nie pamiętali o kimś pochowanym na wojennym cmentarzu. Jednego dnia Niemcy zamordowali tu blisko 200 osób.

Tylko jedna aplikacja do opłat za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Lublinie. Kierowcy krytykują

Tylko jedna aplikacja do opłat za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Lublinie. Kierowcy krytykują

Od dziś tylko jedna aplikacja na smartfony umożliwia opłatę za postój w Strefie Płatnego Parkowania. Wielu kierowców jest z tego niezadowolonych i twierdzą, że aplikacja nie jest praktyczna i ma fatalne oceny.

Pod osłoną nocy zaczęli przesadzać drzewa z ul. Lipowej w Lublinie. Mieszkańcy stanęli naprzeciwko maszyn
Wideo
galeria
film

Pod osłoną nocy zaczęli przesadzać drzewa z ul. Lipowej w Lublinie. Mieszkańcy stanęli naprzeciwko maszyn

Po godzinie 22 mieszkańców ulicy Lipowej zaniepokoiły odgłosy maszyn. Okazało się, że właśnie o tej porze, w środku nocy, rozpoczęło się usuwanie drzew przeznaczonych do przesadzenia. Na miejscu doszło do słownych utarczek, gdy przeciwnicy operacji namawiali pracowników firmy ogrodniczej do zaniechania pracy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 1 czerwca 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 1 czerwca 2020 r.

Lubartów: Latarnia przy starej garbarni zagrażała kierowcom. Interweniowali strażacy
Alarm 24

Lubartów: Latarnia przy starej garbarni zagrażała kierowcom. Interweniowali strażacy

Nieczynna od dawna latarnia oświetleniowa znajdująca się przed wjazdem na teren dawnej garbarni w Chlewiskach pod Lubartowem stwarzała zagrożenie dla bezpieczeństwa osób podróżujących po drodze powiatowej.

Radio Lublin: koncert Damiana Ukeje
5 czerwca 2020, 19:00

Radio Lublin: koncert Damiana Ukeje

W piątek, 5 czerwca o godz. 19 w Studio im. Budki Suflera Radia Lublin odbędzie się koncert Damiana Ukeje. Wydarzenie będzie zamknięte dla publiczności, a koncert transmitowany będzie na antenie rozgłośni i w Internecie.

Wydział Komunikacji w Lublinie. Wciąż trzeba się umówić na wizytę

Wydział Komunikacji w Lublinie. Wciąż trzeba się umówić na wizytę

Każdy, kto zamierza załatwić sprawę w miejskim Wydziale Komunikacji powinien się wcześniej umówić, mimo usunięcia trwającej kilka dni awarii systemu kolejkowego.

Radzyń Podlaski. "Do tematu parkometrów wrócimy, bo miasto jest zakorkowane"

Radzyń Podlaski. "Do tematu parkometrów wrócimy, bo miasto jest zakorkowane"

Radzyń Podlaski jednak wróci do pomysłu poszerzenia strefy płatnego parkowania. Niedawno radni zdecydowali, że zamiast wydawać pieniądze na parkometry, w mieście powstanie rondo.

Lubelska Wymiana Roślin
7 czerwca 2020, 10:00

Lubelska Wymiana Roślin

Akademia Kreatywności zaprasza na drugą odsłonę Lubelskiej Wymiany Roślin. Wydarzenie adresowane do wszystkich, którzy chcieliby kupić lub sprzedać rośliny odbędzie się 7 czerwca o godz. 10 w Akademii Kreatywności (ul. Zamojska 21).

To ostatnia linia obrony na wojnie z Covid-19. Kolejny pacjent na intensywnej terapii w SPSK 1 w Lublinie

To ostatnia linia obrony na wojnie z Covid-19. Kolejny pacjent na intensywnej terapii w SPSK 1 w Lublinie

Na intensywną terapię do szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie trafił kolejny pacjent z Covid-19, który wymagał podłączenia do tzw. płucoserca. – Efektem ostatniego poluzowania restrykcji mogą być kolejni pacjenci w ciężkim stanie – ostrzega szef lubelskiej kliniki.

Szalony mecz w Gdańsku. Lechia i Arka poszły na całość!
film

Szalony mecz w Gdańsku. Lechia i Arka poszły na całość!

Cztery rzuty karne, samobój, nieuznany gol i przechylenie szali zwycięstwa na korzyść gospodarzy w szóstej minucie doliczonego czasu gry. To wszystko działo się w niedzielę na stadionie Lechii Gdańsk w meczu derbowym z Arką Gdynia

Epitafium arcybiskupa Bolesława Pylaka. Zostanie poświęcone w rocznicę śmierci hierarchy

Epitafium arcybiskupa Bolesława Pylaka. Zostanie poświęcone w rocznicę śmierci hierarchy

W rocznicę śmierci w lubelskiej archikatedrze zostanie poświęcone epitafium arcybiskupa Bolesława Pylaka – zapowiedział metropolita lubelski arcybiskup Stanisław Budzik. Abp Pylak zmarł 6 czerwca 2019 roku. Miał 98 lat.

Lubelskie: Kierowca zakleszczony w ciężarówce po wypadku. Wideo z kamery na hełmie strażaka
film

Lubelskie: Kierowca zakleszczony w ciężarówce po wypadku. Wideo z kamery na hełmie strażaka

O poważnym wypadku na drodze krajowej nr 19 w Wólce Rozwadowskiej pisaliśmy wczoraj.

Lubelski sanepid wydał 123 decyzje o ukaraniu na łączną kwotę ponad 680 tys. zł
film

Lubelski sanepid wydał 123 decyzje o ukaraniu na łączną kwotę ponad 680 tys. zł

– Kary wymierzane ludziom przez sanepid są bezprawne – alarmuje Rzecznik Praw Obywatelskich. Zwraca również uwagę, że policjanci nie mają prawa przekazywać naszych danych urzędnikom. Tylko w naszym regionie służby sanitarne nałożyły na obywateli kary o wartości blisko 700 tys. zł.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!