Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 grudnia 2018 r.
14:17

"Marsz promuje homoseksualizm i pedofilię". Lubelski radny PiS nie chce przeprosić za te słowa

182 69 A A

Lubelski radny Tomasz Pitucha (PiS) nie chce przeprosić organizatora Marszu Równości za porównanie homoseksualizmu do pedofilii. W związku z tym zasiądzie na ławie oskarżonych. Termin pierwszego posiedzenia w tej sprawie sąd wyznaczył na 15 stycznia

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prywatny akt oskarżenia przeciwko radnemu dwa miesiące temu złożył organizator Marszu Równości w Lublinie Bartosz Staszewski. Poszło o wpis, jaki na kilka tygodni przed planowanym na 13 października wydarzeniem Pitucha zamieścił na Facebooku. Napisał tam m.in., że marsz „promuje homoseksualizm i pedofilię”.

Postępowanie rozpoczęło się od posiedzenia pojednawczego, na którym jednak do porozumienia nie doszło. Pozwany samorządowiec nie zgodził się na zamieszczenie przeprosin w portalu społecznościowym. Tylko tego domagał się oskarżyciel.

– Chodziło o zamieszczenie krótkiego nawet postu, w którym pan radny odwołałby swój wpis. Chcieliśmy, żeby przeprosił osoby uczestniczące w Marszu Równości za słowa o promowaniu homoseksualizmu i pedofilii, która jest czynem zabronionym i z którą się zupełnie nie utożsamiamy. Nie ma takiej możliwości, więc w tej sytuacji wchodzimy na drogę sądową – zapowiada Staszewski. 

Tomasz Pitucha tłumaczy, że nie przystał na propozycję ugody, bo jego wypowiedź nie była adresowana osobiście do organizatora Marszu Równości.

– Po drugie, podtrzymuję swoje słowa. Na marszu w biały dzień, w środku miasta, były niesione tęczowe flagi. To jest bezpośrednia i pośrednia promocja zachowań, na które były narażone dzieci i młodzież. Mogły wywnioskować na przykład to, że wszystkie zachowania w sferze seksualnej są dozwolone. Uważam, że promocja orientacji seksualnej w centrum miasta jest niewłaściwa i niewskazana. A dodatkowo, jest wiele artykułów mówiących o tym, że środowiska homoseksualne są również bardzo mocno związane z pedofilią. Nie widzę więc podstaw do tego, żeby kogokolwiek przepraszać – wyjaśnia radny.

Jego słowa brawami nagrodziła grupa kilkudziesięciu osób, które towarzyszyły mu w sądzie. Wcześniej, kiedy za zamkniętymi drzwiami rozpoczęło się posiedzenie pojednawcze, na korytarzu zmówiły modlitwę. Gdy wychodzącego z sali rozpraw Pituchę otoczyli fotoreporterzy, można było usłyszeć: „Przystojny nasz pan radny”, „Prawdziwy mężczyzna, taki nieoszukany”.

Wcześniej ze swoich słów o Marszu Równości przed sądem musiał tłumaczyć się także wojewoda lubelski. Na początku listopada sąd uznał, że Przemysław Czarnek (PiS) mówiąc na swoim kanale w serwisie Youtube o promocji „zboczeń, dewiacji i wynaturzeń” nie złamał prawa. Sędzia Bernard Domaradzki umorzył postępowanie uznając, że nie może ograniczać swobody wypowiedzi. Bartosz Staszewski złożył już zażalenie od tej decyzji. Zapowiedział też, że w przypadku kolejnego umorzenia, skieruje sprawę do trybunału w Strasburgu.

Niezależnie od postanowienia sądu odwoławczego, wojewoda może mieć problemy na uczelni. Sprawą zajął się rzecznik dyscyplinarny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w którym Czarnek prowadzi zajęcia jako adiunkt w Katedrze Prawa Konstytucyjnego. To efekt listu do rektora KUL, pod którym podpisało się ponad tysiąc osób z całej Polski, w tym przedstawiciele środowisk akademickich. Jego autorzy twierdzą, że wykładowca mógł dopuścić się deliktu dyscyplinarnego i domagają się jego ukarania.

– Jest dla nas wręcz niewiarygodne, że osoba, która wykłada prawo konstytucyjne i naukowo zajmuje się klauzulą państwa prawa, jednocześnie publicznie zaprzecza powszechnie przyjętym wartościom konstytucyjnym, jakimi są poszanowanie praw mniejszości i zakaz dyskryminacji – czytamy w piśmie.

Uczelnia potwierdza, że 25 października sprawa została skierowana do zbadania przez rzecznika dyscyplinarnego, ale nie informuje o szczegółach postępowania. Ewentualną karą dyscyplinarną w tym przypadku może być m.in.: upomnienie, nagana, czasowe pozbawienie prawa do pełnienia funkcji kierowniczych na uczelniach, wydalenie z pracy w uczelni, a nawet pozbawienie prawa do wykonywania zawodu nauczyciela akademickiego na okres 10 lat.

Komentarze 69

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
asd / 13 grudnia 2018 o 16:49
+13
To o co właściwie chodzi "tęczowym" z tymi marszami ? Co oni promują bo już sam nie wiem ?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 o 14:23
+13
Pedofilia panie pitucha to kwitnie w kościele. Może czas, żeby równie aktywnie pan się wypowiadał w temacie pedofolii w kościele
Avatar
Gosc / 13 grudnia 2018 o 17:56
+9
Peda-ly nich sie wala w kakao w swoich czterech kątach a nie po miescie hifa i kiłe roznosza
Avatar
K / 13 grudnia 2018 o 16:05
+9
Wara od dzieci zboczeńcy!!!!  
  Nie myl pedofilii z homoseksualizmem. Tezy wygłaszane przez ciebie świadczą tylko o tobie. I ta ocena wypada blado...
Avatar
Alex Jot / 13 grudnia 2018 o 21:01
+8
Nie lubię serka homo
 A ja nie lubię ryb. Ale nie biegam z tego powodu z zieloną flaga po mieście, nie rozbijam witryn sklepów rybnych i nie krzyczę zaj...ć wszystkich rybaków.
Avatar
Marcel / 13 grudnia 2018 o 15:48
+7
Pytanie za milion dolarów. Dlaczego homoseksualiści nie robią takich marszy w krajach islamskich? Ano dlatego,że w islamie homoseksualizm karany jest śmiercią i homosie się boją.
Avatar
K / 17 grudnia 2018 o 12:36
+5
Tylko osoby o niskim IQ „szczekają” o strelizacji, zakazaniu odmiennej orientacji - trochę tolerancji i ZAINTERESUJCIE się swoimi sprawami randkowymi. Ciekaw jestem, kiedy będzie koniec mylenia pedofilii i homoseksualizmu, z tego co mówią statystyki, to większość pedofilów i gwałcicieli to mężczyźni hetero - trzeba zakazać tej orientacji? Nie, więc proszę o jakieś logiczne myślenie, a nie przeczytanie jednego artykułu i od razu KOMENTOWANIE oraz OCENIANIANIE przy wiedzy praktycznie zerowej. Ehh... BTW - Większość myśli, że osoby homoseksualne to tylko 2% społeczeństwa w Polsce, teraz co trzecia osoba już chyba jest bisexem :), zaakceptujcie to. KONIEC dla infantylnych, głupich, nieprawdziwych streotypów. Gej - chłopak z torebką? Nie, nigdy zapewne osoby, które mają takie mniemanie nie poznały homoseksualisty. No, to tak samo jest stereotyp Polaka - złodziej i alkoholik, tak mamy się oceniać? Pokory, inteligencji, tego życzę.
Jesteś  pedalskim śmieciem.1/3 bi ta, niedługo może 2/3. Jeb sie k.rwo.
No i widzisz - tu pokazałeś, że to, o czym napisał użytkownik niezarejestrowany, to całkowita prawda. Tacy jak ty w swoim prymitywizmie nawet nie odróżniacie homoseksualisty od transseksualisty, a obu tych od pedofila. Jesteś pusty, ciemny, a pewnie też zakompleksiony. Na pewno masz duże luki w wykształceniu, a o inteligencji, to nawet nie będę się wypowiadał, bo człowiek inteligentny z reguły wykazuje się tolerancją.
No i widzisz - tu pokazałeś, że to, o czym napisał użytkownik niezarejestrowany, to całkowita prawda. Tacy jak ty w swoim prymitywizmie nawet nie odróżniacie homoseksualisty od transseksualisty, a obu tych od pedofila. Jesteś pusty, ciemny, a pewnie też zakompleksiony. Na pewno masz duże luki w wykształceniu, a o inteligencji, to nawet nie będę się wypowiadał, bo człowiek inteligentny z reguły wykazuje się tolerancją. rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 o 18:15
+4
Tylko osoby o niskim IQ „szczekają” o strelizacji, zakazaniu odmiennej orientacji - trochę tolerancji i ZAINTERESUJCIE się swoimi sprawami randkowymi. Ciekaw jestem, kiedy będzie koniec mylenia pedofilii i homoseksualizmu, z tego co mówią statystyki, to większość pedofilów i gwałcicieli to mężczyźni hetero - trzeba zakazać tej orientacji? Nie, więc proszę o jakieś logiczne myślenie, a nie przeczytanie jednego artykułu i od razu KOMENTOWANIE oraz OCENIANIANIE przy wiedzy praktycznie zerowej. Ehh... BTW - Większość myśli, że osoby homoseksualne to tylko 2% społeczeństwa w Polsce, teraz co trzecia osoba już chyba jest bisexem :), zaakceptujcie to. KONIEC dla infantylnych, głupich, nieprawdziwych streotypów. Gej - chłopak z torebką? Nie, nigdy zapewne osoby, które mają takie mniemanie nie poznały homoseksualisty. No, to tak samo jest stereotyp Polaka - złodziej i alkoholik, tak mamy się oceniać? Pokory, inteligencji, tego życzę.
Tylko osoby o niskim IQ „szczekają” o strelizacji, zakazaniu odmiennej orientacji - trochę tolerancji i ZAINTERESUJCIE się swoimi sprawami randkowymi. Ciekaw jestem, kiedy będzie koniec mylenia pedofilii i homoseksualizmu, z tego co mówią statystyki, to większość pedofilów i gwałcicieli to mężczyźni hetero - trzeba zakazać tej orientacji? Nie, więc proszę o jakieś logiczne myślenie, a nie przeczytanie jednego artykułu i od razu KOMENTOWANIE oraz OCENIANIANIE przy wiedzy praktycznie zerowej. Ehh... BTW - Większość myśli, że osoby homoseksua... rozwiń
Avatar
OLo / 13 grudnia 2018 o 14:54
+4
Pitucha -wyraz twarzy muwi sam za siebie, ynteligencją raczej nie grzeszy pan radny!
Avatar
xxx / 16 stycznia 2019 o 13:18
+3
Ręce i penisy precz od naszych dzieci!!!
 Dokładnie - zwłaszcza teraz jak chodza czarni po domach.
Avatar
renka67 / 21 stycznia 2019 o 06:09
+1
Księża Józef i Krzysztof Litwa i Krzysztof Polewka nie uprawiali seksu z kimś spoza zaufanego grona? wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/po-tym-zabojstwie-przes talem-wierzyc-w-boga-czy-to-ksieza-zabili-roberta-wojtowicza /jgk7cjs 
Avatar
xxx / 16 stycznia 2019 o 13:18
+3
Ręce i penisy precz od naszych dzieci!!!
 Dokładnie - zwłaszcza teraz jak chodza czarni po domach.
Avatar
Gość / 16 stycznia 2019 o 13:16
+3
A na zdjeciu ss moher brygada.
Avatar
K / 17 grudnia 2018 o 12:36
+5
Tylko osoby o niskim IQ „szczekają” o strelizacji, zakazaniu odmiennej orientacji - trochę tolerancji i ZAINTERESUJCIE się swoimi sprawami randkowymi. Ciekaw jestem, kiedy będzie koniec mylenia pedofilii i homoseksualizmu, z tego co mówią statystyki, to większość pedofilów i gwałcicieli to mężczyźni hetero - trzeba zakazać tej orientacji? Nie, więc proszę o jakieś logiczne myślenie, a nie przeczytanie jednego artykułu i od razu KOMENTOWANIE oraz OCENIANIANIE przy wiedzy praktycznie zerowej. Ehh... BTW - Większość myśli, że osoby homoseksualne to tylko 2% społeczeństwa w Polsce, teraz co trzecia osoba już chyba jest bisexem :), zaakceptujcie to. KONIEC dla infantylnych, głupich, nieprawdziwych streotypów. Gej - chłopak z torebką? Nie, nigdy zapewne osoby, które mają takie mniemanie nie poznały homoseksualisty. No, to tak samo jest stereotyp Polaka - złodziej i alkoholik, tak mamy się oceniać? Pokory, inteligencji, tego życzę.
Jesteś  pedalskim śmieciem.1/3 bi ta, niedługo może 2/3. Jeb sie k.rwo.
No i widzisz - tu pokazałeś, że to, o czym napisał użytkownik niezarejestrowany, to całkowita prawda. Tacy jak ty w swoim prymitywizmie nawet nie odróżniacie homoseksualisty od transseksualisty, a obu tych od pedofila. Jesteś pusty, ciemny, a pewnie też zakompleksiony. Na pewno masz duże luki w wykształceniu, a o inteligencji, to nawet nie będę się wypowiadał, bo człowiek inteligentny z reguły wykazuje się tolerancją.
No i widzisz - tu pokazałeś, że to, o czym napisał użytkownik niezarejestrowany, to całkowita prawda. Tacy jak ty w swoim prymitywizmie nawet nie odróżniacie homoseksualisty od transseksualisty, a obu tych od pedofila. Jesteś pusty, ciemny, a pewnie też zakompleksiony. Na pewno masz duże luki w wykształceniu, a o inteligencji, to nawet nie będę się wypowiadał, bo człowiek inteligentny z reguły wykazuje się tolerancją. rozwiń
Avatar
S.T / 15 grudnia 2018 o 19:48
-1
Tylko osoby o niskim IQ „szczekają” o strelizacji, zakazaniu odmiennej orientacji - trochę tolerancji i ZAINTERESUJCIE się swoimi sprawami randkowymi. Ciekaw jestem, kiedy będzie koniec mylenia pedofilii i homoseksualizmu, z tego co mówią statystyki, to większość pedofilów i gwałcicieli to mężczyźni hetero - trzeba zakazać tej orientacji? Nie, więc proszę o jakieś logiczne myślenie, a nie przeczytanie jednego artykułu i od razu KOMENTOWANIE oraz OCENIANIANIE przy wiedzy praktycznie zerowej. Ehh... BTW - Większość myśli, że osoby homoseksualne to tylko 2% społeczeństwa w Polsce, teraz co trzecia osoba już chyba jest bisexem :), zaakceptujcie to. KONIEC dla infantylnych, głupich, nieprawdziwych streotypów. Gej - chłopak z torebką? Nie, nigdy zapewne osoby, które mają takie mniemanie nie poznały homoseksualisty. No, to tak samo jest stereotyp Polaka - złodziej i alkoholik, tak mamy się oceniać? Pokory, inteligencji, tego życzę.
 Jesteś  pedalskim śmieciem.1/3 bi ta, niedługo może 2/3. Jeb sie k.rwo.
 Jesteś  pedalskim śmieciem.1/3 bi ta, niedługo może 2/3. Jeb sie k.rwo. rozwiń
Avatar
Gość / 15 grudnia 2018 o 18:15
+4
Tylko osoby o niskim IQ „szczekają” o strelizacji, zakazaniu odmiennej orientacji - trochę tolerancji i ZAINTERESUJCIE się swoimi sprawami randkowymi. Ciekaw jestem, kiedy będzie koniec mylenia pedofilii i homoseksualizmu, z tego co mówią statystyki, to większość pedofilów i gwałcicieli to mężczyźni hetero - trzeba zakazać tej orientacji? Nie, więc proszę o jakieś logiczne myślenie, a nie przeczytanie jednego artykułu i od razu KOMENTOWANIE oraz OCENIANIANIE przy wiedzy praktycznie zerowej. Ehh... BTW - Większość myśli, że osoby homoseksualne to tylko 2% społeczeństwa w Polsce, teraz co trzecia osoba już chyba jest bisexem :), zaakceptujcie to. KONIEC dla infantylnych, głupich, nieprawdziwych streotypów. Gej - chłopak z torebką? Nie, nigdy zapewne osoby, które mają takie mniemanie nie poznały homoseksualisty. No, to tak samo jest stereotyp Polaka - złodziej i alkoholik, tak mamy się oceniać? Pokory, inteligencji, tego życzę.
Tylko osoby o niskim IQ „szczekają” o strelizacji, zakazaniu odmiennej orientacji - trochę tolerancji i ZAINTERESUJCIE się swoimi sprawami randkowymi. Ciekaw jestem, kiedy będzie koniec mylenia pedofilii i homoseksualizmu, z tego co mówią statystyki, to większość pedofilów i gwałcicieli to mężczyźni hetero - trzeba zakazać tej orientacji? Nie, więc proszę o jakieś logiczne myślenie, a nie przeczytanie jednego artykułu i od razu KOMENTOWANIE oraz OCENIANIANIE przy wiedzy praktycznie zerowej. Ehh... BTW - Większość myśli, że osoby homoseksua... rozwiń
Avatar
K / 14 grudnia 2018 o 07:32
-1
Homosie do notariuszy  nie chcą chodzić ale po ulicach ze swoimi nabrzmiałymi problemami i owszem.Nie ładnie , nie ładnie. KONSTYTUCJA się kłania. Małżeństwo czym jest - KONSTYTUCJA  reguluje.Natiomiast proszę nie wprowadzać TYLNYMI drzwiami do zycia społeczeństwa problemów 2% osób mających inne popędy płciowe i to przez ulicę i zagranicę.
To nie popędy, tylko odmienna orientacja. Nie 2%, a nawet do 10%. A w niektórych grupach zawodowych podobno nawet dwa razy więcej. Uwypuklając "tylne" niby drzwi dobrze wiemy, co chciałeś zawrzeć w swojej wypowiedzi. Tak, jak w "nabrzmiałych problemach" - widzę, że dużo radości daje ci obserwacja takich marszów... BP, MSPANC.
To nie popędy, tylko odmienna orientacja. Nie 2%, a nawet do 10%. A w niektórych grupach zawodowych podobno nawet dwa razy więcej. Uwypuklając "tylne" niby drzwi dobrze wiemy, co chciałeś zawrzeć w swojej wypowiedzi. Tak, jak w "nabrzmiałych problemach" - widzę, że dużo radości daje ci obserwacja takich marszów... BP, MSPANC. rozwiń
Avatar
Truth / 14 grudnia 2018 o 07:26
-1
Brawo Tomek. Prawda przed ideologią!
Avatar
Ligo / 14 grudnia 2018 o 07:22
0
Homosie do notariuszy nie chcą chodzić ale po ulicach ze swoimi nabrzmiałymi problemami i owszem.Nie ładnie , nie ładnie. KONSTYTUCJA się kłania. Małżeństwo czym jest - KONSTYTUCJA reguluje.Natiomiast proszę nie wprowadzać TYLNYMI drzwiami do zycia społeczeństwa problemów 2% osób mających inne popędy płciowe i to przez ulicę i zagranicę.
Avatar
K / 14 grudnia 2018 o 07:17
+1
Czy maczanie penisa w odchodach jest czyms normalnym? Pedały, róbcie sobie w domu co chcecie. z d/u.py do buzi i odwrotnie, ale normalni ludzie nie chcą tego słyszeć na ulicy. Nie jestem ani pisowcem ani katolikiem. Jestem normalnym człowiekiem. Nawet mój pies wie, że trzeba oglądać się za sukami a nie za psami.
Toś sobie autorytet wybrał do porównania... Ale na dwie baraszkujące panienki, to chętnie spoglądasz, nie?
Zobacz wszystkie komentarze 69

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert Agnieszki Rosnerówny w DK LSM
5 kwietnia 2019, 18:00

Koncert Agnieszki Rosnerówny w DK LSM 0 0

W piątek, 5 kwietnia o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się nastrojowy koncert literacko-kabaretowy "Są na świecie..." w wykonaniu Agnieszki Rosnerówny.

W Świdniku przyjęli stanowisko ws. ideologii LGBT. W Lublinie wymiatali homofobię [wideo]
film

W Świdniku przyjęli stanowisko ws. ideologii LGBT. W Lublinie wymiatali homofobię [wideo] 2 9

Rada Powiatu w Świdniku przyjęła we wtorek stanowisko „w sprawie powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową”. – To jest kompletnie niepoważne – komentuje opozycyjny radny. Tymczasem podobne inicjatywy podejmują też inne samorządy w Lubelskiem, związane m.in. z Prawem i Sprawiedliwością.

Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky. Koncert w Centrum Spotkania Kultur
31 marca 2019, 17:00

Mickiewicz-Stasiuk-Haydamaky. Koncert w Centrum Spotkania Kultur 1 1

W niedzielę, 31 marca o godz. 17 na scenie Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) z koncertem symfonicznym wystąpi Andrzej Stasiuk z grupą Haydamaky.

Lubelskie zespoły wyraźnie przegrały swoje mecze w fazie play-off

Lubelskie zespoły wyraźnie przegrały swoje mecze w fazie play-off 0 0

To dopiero pierwsza runda, a nasze zespoły są już bardzo blisko zakończenia sezonu.

"Odchodziłeś w wielkim heroizmie". Tłumy pożegnały prof. Józefa Bergiera [zdjęcia]
galeria

"Odchodziłeś w wielkim heroizmie". Tłumy pożegnały prof. Józefa Bergiera [zdjęcia] 30 0

Tłumy studentów, pracowników uczelni, polityków i przyjaciół żegnały we wtorek prof. Józef Bergera, rektora i założyciela Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II. Zmarł on 21 marca po ciężkiej chorobie.

Prezes TBV składa przyrzeczenie ws. budowy parku. Ile bloków ma powstać na górkach czechowskich?
film

Prezes TBV składa przyrzeczenie ws. budowy parku. Ile bloków ma powstać na górkach czechowskich? 47 56

5 lat – tyle czasu daje sobie TBV na zbudowanie parku naturalistycznego na 75 ha i oddanie go miastu. Warunek jest ciągle ten sam: Rada Miasta zgodzi się na taką zmianę przeznaczenia tego terenu, by na 30 ha deweloper mógł zbudować bloki i lokale usługowe.

Policjanci na pomoc szczeniakom

Policjanci na pomoc szczeniakom 0 0

Bialscy policjanci uratowali dwa szczeniaki porzucone w lesie. Odnaleźli je dzięki zgłoszeniu mieszkanki Białej Podlaskiej.

Wyrzucił psa przez okno z czwartego piętra. Marcin S. usłyszał wyrok

Wyrzucił psa przez okno z czwartego piętra. Marcin S. usłyszał wyrok 106 9

Mieszkaniec Puław został skazany na więzienie w zawieszeniu za wyrzucenie psa przez okno. Zrobił to podczas kłótni z dziewczyną. Upadek z czwartek piętra zakończył się dla czworonoga poważnymi obrażeniami.

The Lord of the Rings: Gollum. Nowa wyprawa do Śródziemia

The Lord of the Rings: Gollum. Nowa wyprawa do Śródziemia 0 0

Szczegółów zbyt wielu na razie nie ma, ale The Lord of the Rings: Gollum ma być "grą dla czytelników, którzy zostają graczami". Kiedy premiera? Dopiero w 2021 roku.

LNBA. Alco zameldowało się w finale

LNBA. Alco zameldowało się w finale 1 0

Alco zameldowało się w wielkim finale rozgrywek. Obrońcy tytułu drugi raz pokonali Nadar

PE przyjął dyrektywę o prawach autorskich razem z kontrowersyjnymi zapisami

PE przyjął dyrektywę o prawach autorskich razem z kontrowersyjnymi zapisami 0 18

Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich – za głosowało 348 europosłów, przeciw 274, a 36 wstrzymało się od głosu. Przeciwne wprowadzeniu nowego prawa było pięć krajów, w tym Polska.