Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 października 2018 r.
13:35

Radni PiS o zakazie Marszu Równości w Lublinie: Decyzja dobra, uzasadnienie skandaliczne

Autor: Zdjęcie autora drs
98 92 A A
(fot. Dominik Smaga)

Złe uzasadnienie zakazu organizacji Marszu Równości zarzucają prezydentowi Lublina miejscy radni PiS, którzy nie wycofują się z żądania nadzwyczajnego posiedzenia Rady Miasta. – Nie składamy broni – mówi przewodniczący klubu PiS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Cieszymy się, że ten zakaz nastąpił, ale nie składamy broni i prosimy wszystkich, którzy protestowali przeciwko temu marszowi, żeby nie rozchodzili się jeszcze, bo jeszcze sąd wypowie się na temat zakazu – podkreśla Tomasz Pitucha, przewodniczący klubu radnych PiS, który twierdzi, że prezydent źle uzasadnił decyzję zabraniającą Marszu Równości.

Przypomnijmy: Krzysztof Żuk stwierdził, że zagrożeniem dla życia i zdrowia mieszkańców może być obecność w jednym czasie i miejscu dwóch przeciwstawnych grup, czyli Marszu Równości oraz zwołanej tuż obok kontrmanifestacji. Zakazał więc obu zgromadzeń. Prezydent powołał się przy tym na pojawiające się w internecie groźby pod adresem uczestników Marszu Równości.

Właśnie dlatego, zdaniem radnych PiS zakaz jest źle uzasadniony. – I jest takie prawdopodobieństwo, że sąd go uchyli – spodziewa się Pitucha. – Uzasadnienie jest w pewnych momentach skandaliczne – mówi Mieczysław Ryba, radny PiS. – Sąd będzie musiał teraz rozpatrywać, czy ewentualnie dojdzie do przemocy fizycznej, czy nie dojdzie, nie rozpatrując aspektu, o którym mówiły środowiska katolickie, a mianowicie kwestii nieobyczajności, która jest propagowana na ulicach miasta.

Radni PiS podkreślają, ze marsz miałby być „manifestacją osób spoza Lublina”. – Pan prezydent wydał pozwolenie na ten marsz dla osoby, która nie jest z Lublina. Jest to pan Bartosz Staszewski, zamieszkały w Warszawie – tłumaczy przewodniczący Pitucha.

Tymczasem prezydent nie wydawał zezwolenia ani na marsz, ani na kontrmanifestację, bo procedura nie przewiduje żadnych zezwoleń. Organizatorzy zgłaszają zamiar zgromadzenia publicznego, urząd je przyjmuje, później może najwyżej wydać zakaz.

Szef klubu PiS podkreśla, że nie rezygnuje z nadzwyczajnych obrad Rady Miasta, które na żądanie jego klubu zostały zwołane na najbliższy piątek. – – Nie wiemy, jaka będzie sytuacja, czy marsz został skutecznie zakazany i czy się odbędzie. Nie chcemy, aby w Lublinie odbywał się marsz inspirowany przez osoby z Warszawy, to tak naprawdę nie nasze środowiska, tylko próbuje się wciągnąć Lublin w rozgrywki lobby homoseksualnego i gejowskiego i będziemy temu cały czas się przeciwstawiać, dlatego nie odwołujemy piątkowej sesji nadzwyczajnej – mówi Pitucha.

Komentarze 92

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 października 2018 o 13:41
+99
Pitucha, Ty to już całkiem pomylony jesteś....
Avatar
Z Lublina / 10 października 2018 o 13:48
+88
To jest magiczna wręcz racjonalność pisu. Nie chcielismy marszu ale mamy niezły zgryz że Żuk na niego nie zezwolił. Czyli bylismy na nie i teraz jestesmy nie za marszem ale przeciw że prezydent go zakazal. Qrwa trzeba być debilem by glosowac za czymś takim jak PiS.
Avatar
pani od chemii... / 10 października 2018 o 13:50
+83
Pozwolę sobie zauważyć, ze "nieobyczajne" jest pokazywanie osób pokroju Pietuchy tudzież innych hipokrytów! Dla nich ksiądz molestujący i gwałcący dzieci jest wyznacznikiem moralnym, ale osoby o odmiennej seksualności pragnące zamanifestować swój sprzeciw wobec nietolerancji już nie...
Avatar
dno / 10 października 2018 o 13:42
+73
Pitucha zamilcz ....
Avatar
edek / 10 października 2018 o 14:11
+69
panie pitucha, ***nij się pan w głowę zaraz pan powie, że pan Żuk miał złego koloru garnitur i dlatego jego wypowiedź się nie liczy. sieczka zamiast mózgu panie pitucha jesteś pan takim samym trutniem jak tułąjew
Avatar
!!! / 10 października 2018 o 14:17
+67
Wrotków przeprasza za Pituchę!!!
Avatar
Gość / 10 października 2018 o 14:16
+63
Dzizyz Krajst ja pier... jakie to są półgłowki w tym PISie to głowa mała
Avatar
Gość / 10 października 2018 o 14:13
+59
Abramowice na kołach!
Avatar
Były wyborca kota we worku / 10 października 2018 o 14:13
+53
Że tak zacytuję klasyka: "A może Ci się jeszcze k...a kolor nie podoba ?". swoją drogą czy w PIS nie ma chociaż jednej ćwierćinteligentnej osoby która by była w stanie to wieczne samoośmieszanie się ?
Avatar
Gość / 10 października 2018 o 13:51
+47
psitucha czy taki pomylony gosc moze na cos kamdydowac nawet toj toja takiemu jolopowi umyslowemu strach powierzyc gdzie ta lubelszczyzna z to zgraja tepot psich dodryfowala
Avatar
ktoś / 11 października 2018 o 14:01
0
Po pierwsze idealna nie jestem i nie byłam, po drugie, mam wyższe wykształcenie, MAM TEŻ SZACUNEK DLA LUDZI. Po co kłamstwa, że jest cudownie ( minimalna pensja podniesiona... ), a ludzie z 20, 30 letnim stażem , z wyższym wykształceniem zarabiają po 2000 tyś netto. Dlaczego wszystko drożeje po cichu? tylko po to żeby dobrze mówić o władzy? Niech głośno powiedzą, że są podwyżki, a podniesiona płaca minimalna wydawana jest właśnie na produkty i usługi, które wzrosły. + 500 w większości dla szerzenia patologii. Myśli Pan, że dzieci, których rodzice utrzymują się z opieki społecznej, pójdą do pracy. Z tego to widzę to tylko pojedyncze przypadki. + 500 dla osób pracujących , jestem za. Komu brakuje piątej klepki? odchyleńcy od normy, szok, człowieku zastanów się co piszesz, to są też ludzie z wyższym wykształceniem. PIS obiecywał zero nepotyzmu, wszystko legalnie i uczciwie. Hahaaaaa, jakoś tego nie widzę. Miało być inaczej i lepiej niż za PO. A co jest ? I niech Pan poczyta konstytucję , tam jest coś o równouprawnieniu, dyskryminacji, rasizmie, wolności słowa i wyznania. Aha, po co mam wyjeżdżać, przecież płaca minimalna wzrosła. Raj na ziemi.
Po pierwsze idealna nie jestem i nie byłam, po drugie, mam wyższe wykształcenie, MAM TEŻ SZACUNEK DLA LUDZI. Po co kłamstwa, że jest cudownie ( minimalna pensja podniesiona... ), a ludzie z 20, 30 letnim stażem , z wyższym wykształceniem zarabiają po 2000 tyś netto. Dlaczego wszystko drożeje po cichu? tylko po to żeby dobrze mówić o władzy? Niech głośno powiedzą, że są podwyżki, a podniesiona płaca minimalna wydawana jest właśnie na produkty i usługi, które wzrosły. + 500 w większości dla szerzenia patologii. Myśli Pan, że dzieci, któr... rozwiń
Avatar
nie roztargniony / 11 października 2018 o 13:05
+1
trudno sobie wyobrazić jakie puste łby ma pisowska gawiedź, wstyd mi , że mieszkam w Lublinie, ale tylko wtedy jest mi wstyd jak taka pisowska gówniarzeria się wypowiada
 Twoja "nicka" wskazuje, że mieszkasz w lesie, albo w zoo, więc nie kłam, że w Lublinie. Jestem zwolennikiem PiS-u, mogę należeć do "gawiedzi", ale do "gówniarzerii" nie mogę należeć bo "idzie mi na szósty krzyżyk".  Wypowiedzi zaś totalniaków świadczą, że umysły mają na POziomie gimbazy.
Avatar
Luiza / 11 października 2018 o 13:03
0
Pitucha to  magister teologii -Pitucha pisac o tobie ze jestes chory to obrazac ludzi chorych psychicznie, moze jakis egzorcysta by ci pomogł?
 Proszę Pana jeżeli pisze Pan takie teksty to oznacza, że potrzebuje Pan natychmiastowej pomocy. Prosze się zgłosić do najbliższego szpitala.
Avatar
antypo / 11 października 2018 o 12:59
0
W tym kraju teraz nie da się żyć. Zacofanie, zabobony, obłuda, fałsz, hipokryzja, antyszczepionkowcy, udawanie świętych na pokaz. Dyskryminacja rasowa, wyznania, odmienności, widać to na każdym kroku. Ludzie zajmijcie się swoim życiem, popatrzcie co macie w domu. Komu przeszkadza marsz równości? tylko wyznawcom pisu. Zajmijcie się poważnymi sprawami, wszystko drożeje (po cichu). Kłamiecie, że ludzie lepiej zarabiają, g...  prawda. Wstyd, że mamy taki rząd i tak wrednych i zawistnych obywateli.
 Na co jeszcze czekasz idealny człeku??. Wyjedź do innego kraju, ktocię tu zatrzymuje. Rozumiem,że ten apel o zajęcie się swoimi sprawami w domu dotyczy najpierw odchyleńców od normy. Marsz równości?- o jaką równość chodzi?. Czy człowiek, któremu brakuje "piątej klepki" ma się równać z człowiekiem o wyższym wykształceniu?. "Wszystko drożeje PO cichu"- za czasów po wszystko taniało głośno. "Kłamiecie, że ludzie lepiej zarabiają, g...prawda. Gdzie ty chłopcze żyjesz? - to nie wiesz, że najniższa pensja została POdniesiona?, nie wiesz przez jaki rząd?, nie wiesz, że rodziny dostają 500+?. Tak to wstyd, że mamy takich wrednych i zawistnych obywateli jak TY.
 Na co jeszcze czekasz idealny człeku??. Wyjedź do innego kraju, ktocię tu zatrzymuje. Rozumiem,że ten apel o zajęcie się swoimi sprawami w domu dotyczy najpierw odchyleńców od normy. Marsz równości?- o jaką równość chodzi?. Czy człowiek, któremu brakuje "piątej klepki" ma się równać z człowiekiem o wyższym wykształceniu?. "Wszystko drożeje PO cichu"- za czasów po wszystko taniało głośno. "Kłamiecie, że ludzie lepiej zarabiają, g...prawda. Gdzie ty chłopcze żyjesz? - to nie wiesz, że najniższa pensja z... rozwiń
Avatar
Gość / 11 października 2018 o 11:39
0
Psitucha - zamilcz wstydu oszczędż !!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 11 października 2018 o 09:20
-1
Biedny Pitucha jest za a nawet przeciw.
Avatar
mieszkaniec / 11 października 2018 o 08:24
0
Pitucha to magister teologii -Pitucha pisac o tobie ze jestes chory to obrazac ludzi chorych psychicznie, moze jakis egzorcysta by ci pomogł?
Avatar
K2 / 11 października 2018 o 07:30
-1
Robercik, ty chyba masz jakieś problemy sam ze sobą. Pod słowami, cytuję "Brawo Lublin dla normalnych ludzi. Nie chcemy w naszym mieście dewiantow i po popaprancow. Niech sobie maszerują w swoich miastach ale nie u nas. W Lublinie nie ma pedalowania." oraz "Nikt mi nie wmówi,że pedał to normalny facet. Pedalstwo powinno być w katakumbach.", koniec cytatów, już swoich uwag o kulturze nie wklejasz? Ciekawe, dlaczego. Może dlatego, że to ty i tobie podobni homofobi jesteście na bakier z kulturą? Może ty kibol jesteś?
Avatar
Gość / 11 października 2018 o 07:00
0
W tym kraju teraz nie da się żyć. Zacofanie, zabobony, obłuda, fałsz, hipokryzja, antyszczepionkowcy, udawanie świętych na pokaz. Dyskryminacja rasowa, wyznania, odmienności, widać to na każdym kroku. Ludzie zajmijcie się swoim życiem, popatrzcie co macie w domu. Komu przeszkadza marsz równości? tylko wyznawcom pisu. Zajmijcie się poważnymi sprawami, wszystko drożeje (po cichu). Kłamiecie, że ludzie lepiej zarabiają, g... prawda. Wstyd, że mamy taki rząd i tak wrednych i zawistnych obywateli.
Avatar
FILUTEK. z Lublina. / 11 października 2018 o 01:54
+1
p. Pitucha nawet w prywatnej rozmowie wygłasza sądy których ciężko słuchać. tylko elektrowstrząsy mogą mu pomóc. totalny idiota!
Zobacz wszystkie komentarze 92
Trwa cisza wyborcza
Do czasu jej zakończenia zamieszczanie komentarzy mających charakter agitacyjny jest zabronione przez polskie prawo. Odpowiedzialność za opublikowaną przez siebie treść ponosi autor.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Młody kierowca zginął w wypadku w Dęblinie

Młody kierowca zginął w wypadku w Dęblinie 3 0

Młody 23-letni kierowca peugeota zginął dzisiaj w wypadku samochodowym w Dęblinie. Mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i dachował.

Wypadek na skrzyżowaniu ul. Roztocze z al. Kraśnicką. Nie ma już utrudnień [aktualizacja]

Wypadek na skrzyżowaniu ul. Roztocze z al. Kraśnicką. Nie ma już utrudnień [aktualizacja] 7 2

Samochód dostawczy i osobowy zderzyły się na skrzyżowaniu ul. Roztocze z al. Kraśnicką. Jeden z kierowców trafił do szpitala. Z kolei trzy ranne osoby w wypadku w Jabłonnej pojechały do placówki medycznej na badania.

Lubelski Intrograf inwestuje miliony w nowoczesną technologię na swoje 21. urodziny
galeria

Lubelski Intrograf inwestuje miliony w nowoczesną technologię na swoje 21. urodziny 0 0

25 mln zł w zakup najnowszych technologii zainwestował lubelski Intrograf. W ten sposób firma sama sobie zrobiła najlepszy prezent urodzinowy.

Zamość: Zaginął Dariusz Zochniak. Policja prosi o pomoc

Zamość: Zaginął Dariusz Zochniak. Policja prosi o pomoc 8 0

Zamojscy policjanci poszukują zaginionego Dariusza Zochniaka. Mężczyzna wracał z Belgii do domu, ale nie dotarł do rodziny. Po raz ostatni był widziany w miejscowości Krzywa, gmina Chojnów. Policja apeluje o pomoc w odnalezieniu mężczyzny.

Nina Malinowska & Nine Berries w Kazimierzu
27 października 2018, 20:00

Nina Malinowska & Nine Berries w Kazimierzu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 27 października o godz. 20 na Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) odbędzie się koncert Niny Malinowskiej & Nine Berries.

Szymajda: Chcę, żeby ludzie długo opowiadali o tej walce

Szymajda: Chcę, żeby ludzie długo opowiadali o tej walce 3 0

W sobotę w lubelskiej hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich odbędzie się gala TFL 15 „NOXY NIGHT”. Starciem wieczoru będzie pojedynek Huberta „Małpy” Szymajdy z Robertem Maciejowskim.

Obrabował starszego mężczyznę. Miał na swoim koncie także inne przestępstwa

Obrabował starszego mężczyznę. Miał na swoim koncie także inne przestępstwa 1 3

Obrabował mężczyznę, jednak szybko trafił do aresztu. 43-latek odpowie za rozbój, ale również za inne przestępstwa - włamania i kradzież. Funkcjonariusze poszukują jego wspólnika.

Tragiczny wypadek w Indiach. Pociąg wjechał w tłum świętujący Dasarę, zginęło co najmniej 60 osób [wideo]
film

Tragiczny wypadek w Indiach. Pociąg wjechał w tłum świętujący Dasarę, zginęło co najmniej 60 osób [wideo] 1 2

Na przedmieściach indyjskiego miasta Amritsar doszło do tragicznego wypadku kolejowego. Pociąg uderzył w stojący na torach tłum, który oglądał pokaz pirotechniczny z okazji hinduistycznego święta Dasara. Wybuchy fajerwerków zagłuszyły odgłos nadjeżdżającego składu. Zginęło co najmniej 60 osób, a ponad 200 zostało rannych.

Czołowe zderzenie dwóch aut osobowych. Kierowcy w szpitalu

Czołowe zderzenie dwóch aut osobowych. Kierowcy w szpitalu 0 4

W miejscowości Sajczyce doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Obaj kierowcy trafili do szpitala z obrażeniami ciała. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Lubelscy policjanci będą się szkolić razem z antyterrorystami
film

Lubelscy policjanci będą się szkolić razem z antyterrorystami 1 3

Radzenie sobie z uzbrojonym i nieprzewidywalnym napastnikiem - z takim zagrożeniem muszą poradzić sobie lubelscy policjanci, którzy wezmą udział w trzymiesięcznym szkoleniu z antyterrorystami. W zajęciach weźmie udział 90 mundurowych, którzy na co dzień mogą spotkać się z podobnymi scenariuszami.

Bal Iluzji w Cafe Baby House
26 października 2018, 17:00

Bal Iluzji w Cafe Baby House 2 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 26 października o godz. 17 w Cafe Baby House (ul. Willowa 42a) odbędzie się Wielki Bal Iluzji.

Krzysztof Piątek na celowniku Napoli (wideo)
film

Krzysztof Piątek na celowniku Napoli (wideo) 0 1

Krzysztof Piątek zostanie konkurentem do miejsca w ataku Napoli dla Arkadiusza Milika? Radio „Kiss Kiss Napoli” podało, że Polak jest jednym z 4 celów transferowych wicemistrza Włoch. Piątek to numer jeden na liście, na której są też Nicolo Barella, Santiago Arias i Soualiho Meite.

Nie śpi, bo ma ekspresówkę za płotem
Alarm 24

Nie śpi, bo ma ekspresówkę za płotem 64 17

Mimo protestów, nowa droga ekspresowa S12 powstała tuż obok jego domu. Teraz, kilka miesięcy po otwarciu drogi, Roman Frel z Młynek w gminie Końskowola przyznaje, że hałas jest nie do zniesienia. Nie pomagają nawet ekrany akustyczne

Małe sklepy znikają, ale z pomocą przyjeżdżają te na kołach

Małe sklepy znikają, ale z pomocą przyjeżdżają te na kołach 3 9

Ponad 4 mln Polaków ma ograniczony dostęp do codziennych zakupów spożywczych, w tym wielu mieszkańców wsi w woj. lubelskim, gdzie zamykane są małe sklepy.

Derbowa sobota w III lidze: Avia - Podlasie i Chełmianka - Stal

Derbowa sobota w III lidze: Avia - Podlasie i Chełmianka - Stal 2 1

Kolejne derby zostaną rozegrane w Świdniku. Avia zmierzy się z przedostatnim w tabeli Podlasiem (godz. 15)

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.