Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 września 2019 r.
11:50

Marsz Równości 2019. Mogą być spore utrudnienia. Objazdy komunikacji miejskiej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
111 54 A A

Ze sporym zamieszaniem powinni się liczyć w sobotę pasażerowie komunikacji miejskiej. Wiele linii autobusowych i trolejbusowych może trafić na długie objazdy. Wczoraj po południu ogłoszony został wstępny wykaz tras, które mają obowiązywać w trakcie Marszu Równości, o ile zgromadzenie się odbędzie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O tym, czy tęczowy pochód przejdzie przez centrum Lublina zdecyduje Sąd Apelacyjny. Jego wyrok możemy poznać dziś, a najpóźniej jutro. Trasa marszu została wyznaczona przez kluczowe ulice śródmieścia: z Al. Racławickich (na wysokości Centrum Spotkania Kultur) przez ul. Lipową, Narutowicza, Głęboką, Sowińskiego i Al. Racławickie.

Autobusy i trolejbusy

– W przypadku, gdy marsz dojdzie do skutku, komunikacja miejska zostanie skierowana na objazdy – zapowiada Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego. Rolą Al. Racławickich miałyby się podzielić m.in. ul. Popiełuszki, Krochmalna oraz Zana.
Przedstawione wczoraj po południu propozycje objazdów mogą się jeszcze nieznacznie zmienić po zaplanowanym na dziś posiedzeniu sztabu kryzysowego.

Objazdy miałyby obowiązywać w sobotę od godz. 12.00 do 17.

Jak to może wyglądać w szczegółach?

• Linie 2 i 4 nie skręcą z ul. Popiełuszki w stronę KUL, ale ominą centrum zjeżdżając Czechowską do al. Solidarności i dalej do dworca PKS.

• Linie 3, 7, 13 i 158 pojadą al. Sikorskiego, Popiełuszki, Leszczyńskiego i al. Solidarności, następnie przez 3 Maja i Narutowicza dostaną się do pl. Wolności dobrze znanego liniom 3, 7 i 13. Linia 158 pojedzie stąd przez Zamojską i pl. Bychawski na Felin.

• Linia 8 z Nadbystrzyckiej skręci w lewo w Zana, gdzie będzie mieć tymczasowy przystanek końcowy naprzeciw hipermarketu E.Leclerc.

• Linia 10 nie pojedzie przez Wileńską, tylko skręci w lewo w Zana, dalej przez al. Kraśnicką, al. Sikorskiego, Popiełuszki i al. Solidarności.

• Linie 12, 18 i 57, które zwykle wjeżdżają w Al. Racławickie od ronda mają kursować przez al. Sikorskiego, ul. Popiełuszki i Leszczyńskiego do al. Solidarności.

• Linie 14, 32 i 152 skręcą z Zana w Nadbystrzycką, ale… w prawo. Tak trafią na Krochmalną. Dalej 14 i 32 pojadą przez Lubelskiego Lipca ’80: „czternastka” do Wolskiej, 32 przez Zamojską i Lubartowską. 152 pojedzie Krochmalną i Gazową do dworca PKP.

• Linie 15, 40, 44 z Nadbystrzyckiej skręcą w lewo w ul. Zana, dojadą nią aż do al. Kraśnickiej, następnie przez al. Sikorskiego, Popiełuszki i Leszczyńskiego.

• Linia 20 na rondzie Honorowych Krwiodawców nie pojedzie prosto, tylko skręci w prawo w al. Kraśnicką, potem Zana, Nadbystrzycką, Krochmalną i koło Areny Lublin dojedzie do targów. Dalej zwykłą trasą.

• Linie 26 i 31 nie dojadą ul. Filaretów do Głębokiej, tylko skręcą wcześniej w Zana, a dalej przez al. Kraśnicką, al. Sikorskiego, Popiełuszki i Leszczyńskiego do al. Solidarności.

• Linia 39 nie skręci z ul. Jana Pawła II w Nadbystrzycką. Pojedzie przez Krochmalną, koło Areny Lublin, Gali, przez Zamojską i dalej po trasie.

• Linia 55 pojedzie przez Popiełuszki, Leszczyńskiego, Solidarności i 3 Maja do Kołłątaja, dalej zwykłą trasą.

• Linia 74 będzie mieć trasę skróconą do przystanku Galeria Labirynt.

• Linia 151 skręci z al. Kraśnickiej w Zana, żeby dotrzeć do pl. Bychawskiego przez Nadbystrzycką, Krochmalną i Lubelskiego Lipca ’80.

• Linia 153 nie pojedzie przez Wileńską, tylko skręci w prawo w Zana, dalej Nadbystrzycką, Krochmalną i Lubelskiego Lipca ’80.

• Linia 154 nie pojedzie przez Filaretów, tylko przez Zana, Nadbystrzycką, Krochmalną i Lubelskiego Lipca ’80.

• Linia 155 wyruszy z Zana przy hipermarkecie E.Leclerc, potem pojedzie przez Zana, Nadbystrzycką, Krochmalną i przy Arenie Lublin.

• Linia 159 jadąc z Czubów skręci przy Leclercu w lewo w ul. Zana, dalej pojedzie al. Kraśnicką, al. Sikorskiego, Popiełuszki, Leszczyńskiego, al. Solidarności, 3 Maja, Kołłątaja i Narutowicza do pl. Wolności.

Samochody indywidualne

– Możliwe będzie całkowite wstrzymanie ruchu pojazdów przez policję w momencie, gdy uczestnicy marszu będą poruszali się daną ulicą. Ruch wstrzymywany będzie odpowiednio wcześniej w miejscu skrzyżowań i kierowany na alternatywne trasy – zapowiada Urząd Miasta.

Ratusz informuje również, że od godz. 15 w piątek do godz. 18 w sobotę nie będzie można parkować na Głębokiej przy pawilonach handlowych oraz na Sowińskiego przed skrzyżowaniem z Al. Racławickimi.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 września 2019 r. o 11:54
+32
Szok - całe miasto zostanie sparaliżowane na kilka godzin bo kilkaset osób zwiezionych z całej polski musi manifestować swoją orientację seksualną!!!!
Avatar
Gość / 27 września 2019 r. o 11:53
+27
Ten sam zestaw tęczowych aktywistów w każdej miejscowości tworzy sztuczny tłok, np. mężczyzna z biustonoszem na głowie
Avatar
KWAS / 27 września 2019 r. o 12:45
+24
To jest jakiś jarmark utworzony przez dużą mniejszość - pokolenie lat 2000, czyli tik tak party w głowie. Homoseksualiści, którzy mają olej w głowie nie promują tego na ulicy, to jest ich prywatna sprawa i robią to w swoich domach.
Avatar
whitetotem / 27 września 2019 r. o 12:25
+20
Jaki sens ma demokracja i czy to jest w ogole demokracja, jezeli mniejszosc powolujac sie na prawa mniejszosci, rzadzi wiekszoscia i narzuca jej prawo? Niech kazdy sam sobie na to pytanie odpowie. Na racjonalne odpowiedzi lewakow ze spranymi mozgami, nie licze bo oni maja genetyczna niechec do logicznego i racjonalnego myslenia i argumentacji; powtarzaja tylko jak mantre propagandowe komunaly.
Avatar
Japolan / 27 września 2019 r. o 12:38
+18
Szok - całe miasto zostanie sparaliżowane na kilka godzin bo kilkaset osób zwiezionych z całej polski musi manifestować swoją orientację seksualną!!!!
Gdy wczoraj o tym napisałem, to minusowali moje wpisy. Ponad 1/3 linii komunikacji miejskiej ma zboczyć z tras w ramach ustąpienia przed wykolejonym marszem.
Avatar
Gość / 27 września 2019 r. o 12:06
+18
to nie jest Marsz Równości a raczej Marsz Oszołomów
Avatar
Gość / 27 września 2019 r. o 12:21
+17
a ten marsz to właściwie w jakim celu?...żeby ogłosić światu że facet z facetem ..baba z babą ..czy facet który chce być babą albo na odwrót to jest normalne?..niedługo jakiś debil zechce ożenić się na przykład z krową czy koniem .to też będzie przedmiotem buntu tych oszołomów tego Marszu?
Avatar
Gość / 27 września 2019 r. o 19:18
+16
Jakie są koszty tego marszu? Czy organizatorzy je pokryją? Chodzi o koszt asysty policji, koszty dla mpk , niewygody dla innych mieszkańców miasta.
Avatar
Gość / 27 września 2019 r. o 12:13
+15
Zjazd zboczeńców w naszym pięknym mieście...wstyd i obciach
Avatar
Mario / 27 września 2019 r. o 13:36
+13
Hmoseksualizm jest wbrew naturze tego świata i nie zmienią tego żadne wasze durne marsze.Jedyne co to można ten wybryk natury tolerować w jakimś stopniu,ale nic poza tym...
Avatar
Mariusz / 28 września 2019 r. o 15:24
+1
Myślę że agresja nie pomoże, lecz w wśród znajomych można zbierać listy poparcia. Kartka A4 na środku: Udzielam poparcia dla działań Urzędu Miasta Lublin do stworzenia programu leczenia osób z zaburzeniami orientacji seksualnej. Poniżej tabela. Imię ( imiona ) Nazwisko numer pesel i podpis czytelny. Później dostarczyć listy do sekretariatu urzędu miasta.
Avatar
Gość / 28 września 2019 r. o 14:16
-1
Kolego w normalnej rodzinie niema odmieńców
Avatar
Gość / 28 września 2019 r. o 12:52
+1
Ciekawe kto mi teraz za taxi odda... Nie dość że do pracy się spóźniłem to jeszcze musiałem dopłacić do interesu
Avatar
poszkodowany przez po emeryt / 28 września 2019 r. o 09:34
+1
Zjazd zboczeńców  w naszym pięknym mieście...wstyd i obciach
Jak Ci nie pasuje możesz podczas pikniku historycznego zbierać podpisy poparcia. Kartka A4 na środku:  Udzielam poparcia dla działań Urzędu Miasta Lublin do stworzenia programu leczenia osób z zaburzeniami orientacji seksualnej. Poniżej tabela.   Imię  ( imiona ) , Nazwisko Numer pesel ( czytelnie ) Czytelny podpis     Dostarczyć listy do kancelarii Urzędu Miasta.
 No i co z tego. Były zebrane głosy sprzeciwu przeciwko temu "cyrkowi". Prezydent Żuk wzął to pod uwagę, ale sądy zlekceważyły wolę większości i dały pozwolenie. Mam pytanie: kto rządzi miastem; prezydent, czy sędzia? mnie się wydaje, że sędzia. Przypomina mi się akcja zbierania podpisów przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego. Było coś około 2,5 mln podpisów przeciwnych i co zrobił wtedy "trybunał konstytucyjny?" - wyrzucił do kosza. Dochodzący do emerytury zostali wystrychnięci na "dutka". PO zmianie władzy okazało się to "niekonstytucyjne" i nieludzkie. Czy ten stary tk "schował się pod zięmię" z tego powodu, nie raczej dążył i dąży do przewrotu.
 No i co z tego. Były zebrane głosy sprzeciwu przeciwko temu "cyrkowi". Prezydent Żuk wzął to pod uwagę, ale sądy zlekceważyły wolę większości i dały pozwolenie. Mam pytanie: kto rządzi miastem; prezydent, czy sędzia? mnie się wydaje, że sędzia. Przypomina mi się akcja zbierania podpisów przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego. Było coś około 2,5 mln podpisów przeciwnych i co zrobił wtedy "trybunał konstytucyjny?" - wyrzucił do kosza. Dochodzący do emerytury zostali wystrychnięci na "dutka". PO ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 września 2019 r. o 09:23
+1
Niestety żyjemy w czasach gdy to mniejszości rządzą większością.
Avatar
czlowiem / 28 września 2019 r. o 00:42
+1
Mysla tylko o sobie ale nigdy nie beda radzina matka ojcem babcia dziadkiem to jest nicosc tego swiata puste chodzace Nic zwierzeta jednak nie sa tak ulomne jak to Cos
Avatar
Gość / 27 września 2019 r. o 19:18
+16
Jakie są koszty tego marszu? Czy organizatorzy je pokryją? Chodzi o koszt asysty policji, koszty dla mpk , niewygody dla innych mieszkańców miasta.
Avatar
Gość / 27 września 2019 r. o 18:59
+4
żeby im ta równośc w d... klockiem stanęła,co za parszywe czasy ,żeby takie głupstwa ludziom d.. zawracały ,szwabski dziennik tłucze ten głupi temat już ponad miesiąc!!q-wa mać
Avatar
Gość / 27 września 2019 r. o 18:40
+10
Szczerze należy współczuć tutaj ZTM-owi, bo tylko dlatego, że bandy tęczowych terrorystów politycznie poprawnych chce sobie przez bagatela 5 godzin łazić i manifestować to ZTM musi robić niemałą rewolucję w przebiegu wielu głównych i popularnych linii komunikacyjnych. 5-cio godzinny pseudo-event na głównych arteriach komunikacyjnych miasta to dowód na to jak mniejszość(w tym wypadku seksualna, a w zasadzie wiele podstawionych ludzi, którzy symulują to poparcie dla środowisk LGBTQ+, bo tylko dlatego, że za to im zapłacono) terroryzuje większość. Całe miasto ma mieć utrudnione funkcjonowanie tylko dlatego, że z różnych zakątków zjeżdżają się truciciele umysłów dzieci i młodzieży. Czy nie jest to idiotyczne? Nawet bardzo.
Szczerze należy współczuć tutaj ZTM-owi, bo tylko dlatego, że bandy tęczowych terrorystów politycznie poprawnych chce sobie przez bagatela 5 godzin łazić i manifestować to ZTM musi robić niemałą rewolucję w przebiegu wielu głównych i popularnych linii komunikacyjnych. 5-cio godzinny pseudo-event na głównych arteriach komunikacyjnych miasta to dowód na to jak mniejszość(w tym wypadku seksualna, a w zasadzie wiele podstawionych ludzi, którzy symulują to poparcie dla środowisk LGBTQ+, bo tylko dlatego, że za to im zapłacono) terroryzuje większo... rozwiń
Avatar
Gość / 27 września 2019 r. o 18:02
+8
Takie marsze niech se robią na polach a nie w mieście wstyd i tylko tyle bo nikomu to jest niepotrzebne aby sieją nienawisc
Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Drogo, psia kość! Chcą za dużych pieniędzy za opiekę nad wybiegami dla psów w Lublinie

Drogo, psia kość! Chcą za dużych pieniędzy za opiekę nad wybiegami dla psów w Lublinie

Niezbyt miłą niespodziankę przyniosło otwarcie ofert od firm zainteresowanych miejskim zleceniem na opiekę nad wybiegami dla psów. O umowę stara się siedem firm, ale sześć z nich oczekuje więcej pieniędzy, niż spodziewał się wydać Urząd Miasta.

W Kraśniku ma nie być LGBT. Rada Miasta nie wycofała się ze stanowiska o "powstrzymaniu ideologii LGBT"
galeria

W Kraśniku ma nie być LGBT. Rada Miasta nie wycofała się ze stanowiska o "powstrzymaniu ideologii LGBT"

Nie pomogły ani prośby: „nie chcecie nas w Kraśniku”, ani groźby: „możemy stracić nawet 40 mln zł”, ani przekonywania posłów. Dzisiaj radni Kraśnika nie wycofali się z uchwały o powstrzymaniu ideologii LGBT

W Lublinie rozdają pieniądze na kulturę

W Lublinie rozdają pieniądze na kulturę

Na wydanie książki, nakręcenie filmu, czy np. organizację koncertu. Rozpoczął się nabór chętnych na miejskie stypendia dla twórców i animatorów kultury. Dostać można od 2 tys. do 10 tys. zł, a pieniądze mogą być przyznane wyłącznie na nowe pomysły, które wcześniej nie były realizowane.

Dwie porażki Tytanów Lublin podczas turnieju w Rzeszowie

Dwie porażki Tytanów Lublin podczas turnieju w Rzeszowie

Niestety, ale podopiecznym Łukasza Kołodziejczyka nie udało się utrzymać dobrej formy z turnieju w Lublinie. W Rzeszowie, gdzie odbywał się kolejny turniej zanotowali dwie porażki.

Zwiększyła się liczba punktów pobierania materiału do badań na koronawirusa w Polsce

Zwiększyła się liczba punktów pobierania materiału do badań na koronawirusa w Polsce

Powiększyła się liczba mobilnych punktów pobrań materiału do badań na obecność wirusa SARS-CoV-2. W całej Polsce jest ich obecnie 376 – poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia.

Spektakl "Miejsce, w którym nas nie będzie" w Centrum Kultury
26 września 2020, 16:00

Spektakl "Miejsce, w którym nas nie będzie" w Centrum Kultury

W ramach projektu "Okno na teatr 2020" odbędzie się lubelska premiera spektaklu "Miejsce, w którym nas nie będzie". Przedstawienie w formie czytania performatywnego zostanie zaprezentowane 26 września o godz. 16 w Wirydarzu centrum Kultury (ul. Peowiaków 12).

Ekologiczna oczyszczalnia ścieków Olgi Tokarczuk. Opracował ją naukowiec z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie
galeria

Ekologiczna oczyszczalnia ścieków Olgi Tokarczuk. Opracował ją naukowiec z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

Noblistka ma nową oczyszczalnię ścieków. Niby nic specjalnego, ale to ekologiczna instalacja, którą opracował prof. dr hab. Krzysztof Jóźwiakowski z Uniwersytetu Przyrodniczego.

Budżet się nie spinał, to połączyli klasy. Dzieci z VII i VIII klasy uczą się wspólnie

Budżet się nie spinał, to połączyli klasy. Dzieci z VII i VIII klasy uczą się wspólnie

– Pomysł łączenia klas cofa nas do średniowiecza – oburza się pan Michał. Jego dziecko uczęszcza do szkoły prowadzonej przez gminę Biała Podlaska. Samorząd tłumaczy, że w większości swoich szkół musiał wdrożyć takie rozwiązanie ze względu na ekonomię.

Philips E2: dwa monitory dla graczy

Philips E2: dwa monitory dla graczy

24 i 27 cali, rozdzielczość 1920 x 1080, odświeżanie 144 Hz, czas reakcji 1 ms - to prawie wszystkie najważniejsze informacje o nowych monitorach Philips: 242E1GAJ i 272E1GAJ. Zostaje jeszcze kwestia ceny.

Analiza: Ryzyko zgonu z powodu grypy dwukrotnie większe niż na skutek COVID-19
Badania

Analiza: Ryzyko zgonu z powodu grypy dwukrotnie większe niż na skutek COVID-19

W sezonie grypowym w pierwszych miesiącach 2020 r. ryzyko zgonu z powodu grypy i jej powikłań wśród osób hospitalizowanych było w Anglii ponad dwukrotnie większe, niż na skutek choroby COVID-19 – wykazały badania Public Health England.

Koncert Wojtka Pilichowskiego i Jerycho Bras Collective w Radiu Lublin
25 września 2020, 19:00

Koncert Wojtka Pilichowskiego i Jerycho Bras Collective w Radiu Lublin

Radio Lublin zaprasza na koncert Wojtka Pilichowskiego i Jerycho Bras Collective, który będzie miał miejsce 25 września o godz. 19 w siedzibie Rozgłośni (ul. Obrońców Pokoju 2).

W Kazimierzu Dolnym odbyła się Nordikiada

W Kazimierzu Dolnym odbyła się Nordikiada

W Kazimierzu Dolnym Fundacja BezMiar zorganizowała kolejny etap Nordikiady.

Kubera najlepszy w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Trofimow poza podium

Kubera najlepszy w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Trofimow poza podium

Dominik Kubera zgarnął tytuł młodzieżowego indywidualnego mistrza Polski na turnieju w Zielonej Górze. Tuż poza podium uplasował się za to Wiktor Trofimow z Motoru Lublin

"Zawiść, żądza i chciwość". Prezydent Puław kontra radni, chce żeby zdyscyplinował ich sąd

"Zawiść, żądza i chciwość". Prezydent Puław kontra radni, chce żeby zdyscyplinował ich sąd

Prezydent Puław Paweł Maj walczy o unieważnienie decyzji rady miasta o nieudzieleniu mu wotum zaufania. Skargę w tej sprawie we wtorek złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Jej podstawą jest przekonanie o niedostatecznym uzasadnieniu uchwały.

Elżbieta Puacz odwołana ze stanowiska dyrektora RCKiK w Lublinie. Decyzja ministra zdrowia

Elżbieta Puacz odwołana ze stanowiska dyrektora RCKiK w Lublinie. Decyzja ministra zdrowia

Elżbieta Puacz nie jest już dyrektorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Została odwołana. Informację potwierdził resort zdrowia, pod który podlega centrum.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.