Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 września 2019 r.
12:29

Marsz Równości nie będzie mógł wyruszyć z pl. Teatralnego. Powód? Piknik militarny

203 63 A A

Zaplanowany na 28 września Marsz Równości nie będzie mógł się rozpocząć na pl. Teatralnym, ani się tam nie zakończy. Organizatorzy tęczowego pochodu dostali taką informację z Urzędu Miasta, który poinformował, że na placu planowane jest inne wydarzenie. Aktywiści muszą ponownie zmieniać swoje plany

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Marsz znowu zagrożony! Historyczne armaty, czołgi i działa przeciwpancerne na Placu Teatralnym, gdzie mieliśmy rozpocząć Marsz. To pomysł Marszałka Województwa Lubelskiego, który wspólnie z Fundacją Niepodległości, chce tam zrobić wojskowy piknik historyczny – napisali w czwartek rano na Facebooku organizatorzy Marszu Równości.

Inicjatywę urzędu marszałkowskiego nazywają „oburzającą próbą ingerencji w wolność zgromadzeń” i twierdzą, że ma ona na celu zablokowanie ich pochodu. - Plac Teatralny to nie jest prywatny teren Marszałka, on należy do obywateli i obywatelek. Tymczasem władze samorządowe zawłaszczają tę przestrzeń, bo idea marszu nie jest zgodna z ich światopoglądem – czytamy we wpisie w portalu społecznościowym.

– Potwierdzam, że nasz Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego poinformował organizatorów Marszu Równości, że w dniu ich zgromadzenia na pl. Teatralnym organizowana jest inna impreza – mówi nam Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina.

Marsz miał wyruszyć z pl. Teatralnego przez Al. Racławickie, ul. Lipową, Narutowicza, Głęboką, Sowińskiego i Al. Racławickie do punktu wyjścia. Z tymi planami koliduje mająca się odbyć na pl. Teatralnym wystawa militariów.

Kiedy Ratusz dowiedział się o tej imprezie? – Pismo z taką informacją dostaliśmy od dyrektora Centrum Spotkania Kultur w dniu 11 września – odpowiada Duma. To, że organizatorzy Marszu Równości zgłosili swój pochód już wcześniej, według Ratusza nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia, bo to CSK jest gospodarzem placu.

– Jako wieloletni dzierżawca tego terenu CSK może korzystać z placu oraz udostępniać go innym podmiotom i nie ma przy tym obowiązku tego zgłaszać, jeśli wydarzenie nie ma charakteru imprezy masowej albo nie jest zgromadzeniem publicznym – dodaje rzeczniczka prezydenta.

Od rzecznika Centrum Spotkania Kultur Andrzeja Goliszka słyszymy, że organizatorzy tęczowego pochodu nie zwracali się do instytucji z pytaniem, czy w tym terminie września plac Teatralny będzie wolny. – A już od połowy sierpnia trwały rozmowy z Fundacją Niepodległości odnośnie organizacji pikniku militarnego. 3 września otrzymaliśmy prośbę z Urzędu Marszałkowskiego o zarezerwowanie placu na 28 września. Trzy dni później otrzymaliśmy w tej sprawie oficjalne pismo od fundacji – twierdzi Goliszek.

W czwartek przed południem organizatorzy Marszu Równości spotkali się z miejskimi urzędnikami i rozmawiali na temat ewentualnej nowej trasy przemarszu. – Do godz. 12 w piątek mamy się określić, czy chcemy dokonać zmiany. Traktujemy to jako propozycję. Nie sądzimy, żeby jakakolwiek zmiana była potrzebna. Na tę chwilę nasze oficjalne stanowisko jest takie, że nie dokonujemy żadnych zmian, choć nie wykluczam, że będzie inaczej – mówi współodpowiedzialny za organizację wydarzenia Bartosz Staszewski.

Data Marszu Równości została ogłoszona 29 sierpnia. Organizatorzy już dwukrotnie zmieniali trasę swojego pochodu. Początkowo zamierzali przejść z pl. Zamkowego przez al. Tysiąclecia, Podzamcze, Unicką, Obywatelską, Jaczewskiego, Prusa, 3 Maja i Krakowskie Przedmieście do pl. Teatralnego.

Szybko okazało się, że zgromadzenie w takim kształcie nie będzie możliwe ze względu na przysięgę wojskową na pl. Zamkowym. Aktywiści przygotowujący Marsz Równości zdecydowali wtedy, że marsz przejdzie w przeciwnym kierunku, czyli wyruszy z pl. Teatralnego, a zamiast kończyć się pod Zamkiem, będzie mieć metę na al. Unii Lubelskiej.

Zastrzeżenia do tej trasy zgłosiły służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Ich zdaniem problematyczne byłoby utrudnianie przejazdu przez ul. Jaczewskiego i Obywatelską, które są dla karetek dojazdem do pobliskich szpitali. Wtedy organizatorzy Marszu Równości zdecydowali się skierować pochód z pl. Teatralnego przez Lipową, Narutowicza, Głęboką, Sowińskiego i Al. Racławickie.

e-Wydanie

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Viki / 5 dni temu o 12:39
+31
Więc tylko tęczówki mają prawo do zgromadzeń??? Dziwne to pojmowanie wolności i demokracji... Można kpić i szydzić z kościoła a nie wolno skrytykować marszu LBGT. Bo można zostać homofobką...ale zaraz fobia to strach, obawa a ja się nie boję homo... Mnie irytuje tym jak upominają się o prawa których nikt im nie zabrał... Upominają się pogardą wobec im nieprzychylnych, terrorem wobec inaczej myślących... I jedyny optymistyczny akcent to ten, że zyskują coraz więcej oponentów
Avatar
jjj / 5 dni temu o 14:22
+21
A może wokół Zalewu Zemborzyckiego, tam tak pięknie lasy woda.
Avatar
Gość / 5 dni temu o 12:37
+20
Jednak słusznie, wojsko jakie by nie było jest ważniejsze od homoseksualistów
Avatar
Gość / 5 dni temu o 16:48
+19
Jeśli ktoś mówi i pisze o zacofaniu Polski wschodniej bo ludzie w większości nie popierają takich marszów to niech sobie przyswoi to że demokracja jest wtedy gdy dochodzi do poszanowania prawa i równości wobec obywateli. W tym przypadku jeśli mniejszość chce decydować co powinna popierać większość jeśli mniejszość chce swoim zachowaniem wymusić ustępstwa wobec trasy marszu i mniejszość dewaluuje przyjęty porządek niszczy zasady moralne to już nie jest demokracja. Narzucanie sterowanie czy wręcz złośliwa napaść na poglądy wyznanie nie jest demokracja. Tym zachowaniem jakie stosują środowiska LGBT organizację wspierajace i politycy którzy chcą reprezentować ten ruch nie powinien reprezentować Polskiego społeczeństwa.
Jeśli ktoś mówi i pisze o zacofaniu Polski wschodniej bo ludzie w większości nie popierają takich marszów to niech sobie przyswoi to że demokracja jest wtedy gdy dochodzi do poszanowania prawa i równości wobec obywateli. W tym przypadku jeśli mniejszość chce decydować co powinna popierać większość jeśli mniejszość chce swoim zachowaniem wymusić ustępstwa wobec trasy marszu i mniejszość dewaluuje przyjęty porządek niszczy zasady moralne to już nie jest demokracja. Narzucanie sterowanie czy wręcz złośliwa napaść na poglądy wyznanie nie jest de... rozwiń
Avatar
Jadzia / 5 dni temu o 12:36
+18
mamy już dość tego homolobby!
Avatar
Gość / 5 dni temu o 12:48
+17
LGBT wydymane
Avatar
STARY PROPAGANDOWY LEWACKI ZABIEG / 5 dni temu o 12:40
+17
NIEWAŻNE JAK - BYLEBY O NICH MÓWIĆ I PISAĆ....
Avatar
nor / 5 dni temu o 12:36
+16
Nad zalewem niech sobie zrobią marsz
Avatar
vlad_de_sade / 5 dni temu o 12:34
+14
Po co o tym pisać ? Nie ma nic ciekawszego ?
Avatar
Gość / 5 dni temu o 17:25
+13
Stop ADOPCJI dzieci przez gejów, transwestytów + !!! Stop Lgbt +
Avatar
Japolan / 4 dni temu o 22:50
+3
Mnie szczególnie zaskakuje to, że plac publiczny ma dzierżawcę. Co jeszcze wydzierżawiono, komu oraz na jakich warunkach? Czyżby parcie do wykluczenia ruchu kołowego z dalszych odcinków Krakowskiego Przedmieścia miało związek z jakąś dzierżawą lub innymi wprowadzeniem "użytkownika" we władanie kolejnymi przestrzeniami publicznymi Lublina?
Avatar
Gość / 4 dni temu o 14:16
+2
Stop pedofilom LGBT
Avatar
Gość / 4 dni temu o 06:11
-5
" możemy iść do przodu albo cofnąć się do postkomunizmu, kwestia wyboru".
Avatar
Gość / 4 dni temu o 04:25
+4
Precz z neomarksistowską ideologią! Murem za abp Markiem Jędraszewskim i prof. Aleksandrem Nalaskowskim.
  Lepiej za niż przed.
Avatar
Gość / 4 dni temu o 04:01
+11
Co za upierdliwe nachalne towarzycho!!! Pchają się na siłę, choć WIĘKSZOŚĆ mieszkańców Lublina jest przeciwna i daje im wyraźnie do zrozumienia, że nie chce ich ideologii LGBT oraz ich prowokacyjnych demoralizujących parad i marszów ulicami naszego miasta, bo niosą one przede wszystkim nienawiść i pogardę dla NORMALNEGO człowieka, życia i rodziny (w znaczeniu konstytucyjnym) - są one sprzeczne z ogólnie przyjętymi zasadami i przez to szkodliwe dla społeczeństwa, propagują różne dewiacje, żądając ich bezwzględnej akceptacji jako NORMALNOŚCI (np. dla przesadnie "wymazanych" facetów poprzebieranych za kobiety, a wyglądajacych jak karykatury męskich dziwek spod latarni, czyli przeróżnych nieobyczajnie i wulgarnie poubieranych transów i crossdresserów bredzących coś o tolerancji dla nich, choć sami tolerancyjni nie są dla tych, którzy chcą , że tak powiem, żyć NORMALNIE i "po bożemu") oraz co istotne, te marsze przede wszystkim stwarzają zagrożenie dla porządku publicznego, wywołując ZAWSZE konfrontacje i zamieszki uliczne z ich co bardziej krewkimi przeciwnikami (narodowcy, kibole, dresy - reszta, czyli większość przeciwników, unika raczej tego typu "imprez"), gdzie w konsekwencji musi interweniować policja. Takie marsze są już z założenia mocno kontrowersyjne, a nawet uznawane za zbyt wysokiego ryzyka, dlatego ze względu na bezpieczeństwo ludzi i mienia powinny być konstytucyjnie zakazane!!! Teraz dla dobra Lublina i sprzeciwiającej się WIĘKSZOŚCI jego mieszkańców powinny zrobić to władze miasta i nie dopuścić do kolejnej hucpy!!! Prawdę mówiąc, środowisko LGBT, tymi marszami i paradami "na siłę" i tak nigdy tolerancji dla siebie nie zdobędzie, jedynie co najwyżej, to przybędzie im więcej wrogów!!! Wg mnie, na tych paradach nie ma tu ani czego oglądać, ani czym się chwalić, ani czego manifestować, a cała ta "tęczowa ideologia", finansowana przez wiadomo jakie "kręgi", jest po prostu CHORA!!!
Co za upierdliwe nachalne towarzycho!!! Pchają się na siłę, choć WIĘKSZOŚĆ mieszkańców Lublina jest przeciwna i daje im wyraźnie do zrozumienia, że nie chce ich ideologii LGBT oraz ich prowokacyjnych demoralizujących parad i marszów ulicami naszego miasta, bo niosą one przede wszystkim nienawiść i pogardę dla NORMALNEGO człowieka, życia i rodziny (w znaczeniu konstytucyjnym) - są one sprzeczne z ogólnie przyjętymi zasadami i przez to szkodliwe dla społeczeństwa, propagują różne dewiacje, żądając ich bezwzględnej akceptacji jako NORMALNOŚCI (... rozwiń
Avatar
Do _K_: / 5 dni temu o 22:16
+5
A zamknij się Pan najlepiej, cisza jest już atrakcyjniejsza niż Pana bełkot
Avatar
Gość / 5 dni temu o 21:22
+10
Znów Wwa zwali się do miasta.
Avatar
_K_ / 5 dni temu o 21:14
-8
"Nie sądzimy, żeby jakakolwiek zmiana była potrzebna. Na tę chwilę nasze oficjalne stanowisko jest takie, że nie dokonujemy żadnych zmian, choć nie wykluczam, że będzie inaczej – mówi współodpowiedzialny za organizację wydarzenia Bartosz Staszewski" - Panie Staszewski, odpuść Pan, rok temu zdobył Pan razem ze swoim tęczowym bractwem, towarzyszami i towarzyszkami lewicowego oszołomienia kulturowo-obyczajowego miasto Lublin, nie wystarczy to Panu naprawdę? Po co te prowokacje, chce Pan zaszkodzić Lewicy na 2 tygodnie przed wyborami do parlamentu krajowego? Lewicowcy, zakończcie ten polityczno-poprawny cyrk. Organizowanie marszu równości w Lublinie to jak kazanie małemu dziecku zjeść brokuły - większość mówi kategoryczne NIE!. Tak jak kiedyś Ronald Reagan powiedział do Gorbaczowa "Panie Gorbaczow zburz Pan ten mur!" Tak ja mówię do Lewicowych środowisk - zaprzestańcie tych niczemu dobremu nie służących marszów równości, nie tylko w Lublinie ale i we wszystkich Polskich miastach. Znacznie przeważająca część Polskiego społeczeństwa mówi temu stanowcze NIE. Nie potraficie tego pojąć, że to wy terroryzujecie, to wy nasilacie podziały? Najpierw skłóciliście płeć żeńską z męską, przedstawiając jej asertywnych i pewnych siebie mężczyzn jako wrogów, tyranów, mizoginów i antyfeministów, wmówiliście kobietom, że bycie troskliwą żoną i odpowiedzialną matką to zabobony, średniowiecze, zaścianek i zaszczepiliście w dziewczynach egoistyczne myślenie tylko o sobie i swoich przyjemnościach, karierze, sławie, seksie i to wszystko oraz by liczyło się tylko wydawanie pieniędzy na masę ciuchów, butów i kosmetyków bez umiaru. Według waszego stylu myślenia kobieta czy dziewczyna, która daje cztery litery na lewo i prawo to jest "nowoczesna", "wyzwolona" "dama", która ponadto tylko imprezuje, pije by się upić, żyje przelotnymi romansami i pragnie kariery, samorealizacji i niezależności ponad wszystko, byle olać dom i rodzinę, które to wartości przedstawiacie jako ujma dla kobiet i dodatkowe obowiązki. Potem się dziwić, że prawdziwych mężczyzn nie ma. A jak mają być potrzebni, skoro kobiety chcą się rządzić i dyktować swoje widzimisię i stawiać wymagania, którym nie sposób sprostać. Facet oprócz przyzwoitego wyglądu i pogodnego usposobienia oczekuje od kobiety bycia troskliwą żoną i odpowiedzialną matką przynajmniej dwójki dzieci oraz umiejętności posprzątania w domu, zrobienia obiadu, uprania i uprasowania. W sprzątaniu mieszkania naturalnie, że może wspomóc i we wniesieniu zakupów ciężkich a także w nareperowaniu czegoś. Co oczekują młode kobiety i dziewczyny? Zarobków minimum 5000 zł miesięcznie, luksusowego apartamentu, niezłej bryki i czarującego wyglądu. Tak więc podstawowa różnica między obiema płciami jest taka, że facet patrzy przez pryzmat jaka jest z charakteru jego wybranka oraz co potrafi zrobić w domu. Kobieta o wyrachowanym, cwaniackim stylu bycia patrzy przeważnie z perspektywy materialistyczno-konsumpcyjnej, czyli co może zaoferować facet, czasem może być kompletnym dupkiem ale to pikuś przecież, grunt, że jest dziany, to można doić frajera i naciągać na drogie wydatki. Lewicowe usposobienie twierdzi, że kobiety trzeba chwalić i nigdy nie można krytykować( kto się ośmieli zaraz zostanie okrzyknięty antyfeministą, mizoginem, tyranem, despotą), od mężczyzn trzeba wymagać ile się da, od kobiet nie powinno się a nawet nie należy. Doprawdy jakież to sprawiedliwe. A może rolą mężczyzny będzie niebawem tylko zrobienie dziecka( jednego bo więcej to w karierze i samorealizacji kobiecie przeszkodzi) i usunięcie się z życia kobiety, bo skoro one mają być takie samowystarczalne i niezależne to po co się wtrącać?. Ja jestem przekonany, że dziewczyny i kobiety pragną by było tak jak w starym dobrym hollywoodzkim kinie romantycznym, gdzie była ta zdrowa równowaga, gdzie kobiety były kobiece, z gracją, kulturą i taktem, wdziękiem, że Panowie z chęcią się o nie starali, a faceci byli męscy, odważni, z temperamentem, humorem, prawdziwi stratedzy, mężowie stanu. Żeby tak się stało należy przestać grać matce naturze na nosie z tym LGBTQ+, feminizmem i innymi lewicowymi odchyłami jak aborcje, eutanazje, antykoncepcje i walka z wiarą i kościołem. Małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety, a rodzina to mama, tata i przynajmniej dwójka dzieci.
Masz prawo do własnego zdania, a że jest ono debilne, to druga sprawa. Widać to chociażby po ostatnim zdaniu.
Masz prawo do własnego zdania, a że jest ono debilne, to druga sprawa. Widać to chociażby po ostatnim zdaniu. rozwiń
Avatar
Gość51 / 5 dni temu o 20:46
+11
W ubiegłym roku po lubelskim marszu "DW" zamieścił zdjęcie dziewczynki trzymające plakat o treści: Jak cię boli końcówka to ją zatkaj, a może coś podobnego. Czy rzecznik praw dziecka zadba o to by dzieci nie były wykorzystywane przez rodziców do szerzenia swoich fobii?
Avatar
Gość / 5 dni temu o 20:43
+7
Ciekawe czy włodarze Lublina mają jeszcze w zanadrzu takie odpowiedzi dla lpg. Lpg będzie chciało przemaszerowac inną trasa a tu zonk impreza klubu harcerza.
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 17.09.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 17.09.2019 0 0

Był stalowy szkielet na Czubach, będą stalowe żurawie. Jest wniosek o pozwolenie na budowę

Był stalowy szkielet na Czubach, będą stalowe żurawie. Jest wniosek o pozwolenie na budowę 8 16

Trzy budynki mieszkalne mają powstać na terenie, na którym przez 30 lat stał szkielet niedoszłej hali sportowej rozebrany wiosną tego roku. Do Urzędu Miasta wpłynął wniosek o pozwolenie na budowę bloków

Pociągi Lublin-Warszawa wrócą z objazdu przez Łuków za trzy miesiące

Pociągi Lublin-Warszawa wrócą z objazdu przez Łuków za trzy miesiące 40 12

Za trzy miesiące dalekobieżne pociągi z Lublina do Warszawy mają wrócić z objazdu przez Łuków na trasę przez Puławy i Dęblin – zapowiada PKP Intercity. Wcześniej, ale nie tak prędko jak planowano, ma być wznowiony ruch pociągów regionalnych do Dęblina, które mają stawać na nowym przystanku Lublin Zachód

Sukces lubelskich speed-ballistów na Mistrzostwach Polski w Chełmie

Sukces lubelskich speed-ballistów na Mistrzostwach Polski w Chełmie 0 1

Lubelscy zawodnicy wrócili z trzema medalami z czwartych Mistrzostw Polski w speed-ballu, które w weekend gościły w Chełmie. Co więcej, jeden ze speed-ballistów wywalczył sobie również kwalifikację na październikowe Mistrzostwa Świata we Francji

Rekonstrukcja bitwy pod Tomaszowem Lubelskim. Tłumy chciały zobaczyć historię sprzed 80 lat [zdjęcia]
galeria
film

Rekonstrukcja bitwy pod Tomaszowem Lubelskim. Tłumy chciały zobaczyć historię sprzed 80 lat [zdjęcia] 14 8

W niedzielę rekonstruktorzy przypomnieli zdarzenia, które rozegrały się 18 września 1939 w okolicach Szarowoli i w czasie zdobywania wzgórza 318.

Lubelski wieniec na podium na dożynkach prezydenckich w Spale
galeria

Lubelski wieniec na podium na dożynkach prezydenckich w Spale 0 0

Wieniec dożynkowy przygotowany przez Stowarzyszenie Zagrody Razem z gminy Żyrzyn jest jednym z najpiękniejszych w Polsce. Gospodynie z miejscowości Zagrody z dożynek prezydenckich w Spale wróciły do domu z drugą nagrodą.

"Bombardowanie włóczką". Trolejbus miękki jak sweterek [zdjęcia]
galeria

"Bombardowanie włóczką". Trolejbus miękki jak sweterek [zdjęcia] 0 8

To one robią setki mikołajowych czapeczek, ubrały dłoń koło Centrum Kultury, robią dzianinowe prezenty dla najmłodszych pacjentów. Teraz panie z „Bombardowania włóczką” dziergały na rzecz Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Worki na zwłoki przed Ratuszem w Lublinie. Aktywiści chcą zwężenia pasów jezdni
galeria
film

Worki na zwłoki przed Ratuszem w Lublinie. Aktywiści chcą zwężenia pasów jezdni 61 98

Czarne worki na zwłoki zaległy w poniedziałek przed schodami Ratusza. Worków było 13, czyli tyle, ile śmiertelnych ofiar zeszłorocznych wypadków drogowych na ulicach Lublina. O zapobieżenie kolejnym tragediom apelowali w ten sposób aktywiści Porozumienia Rowerowego

Mistrzowie w ratownictwie medycznym są z Chełma

Mistrzowie w ratownictwie medycznym są z Chełma 2 3

38 zespołów z kraju i zagranicy wzięło udział w zorganizowanych w Legnicy XVIII Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym. Bezkonkurencyjni okazali się ratownicy ze Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie i to właśnie oni – Kamil Kociubiński, Daniel Kania i Andrzej Kawka – odebrali puchar mistrzów z rąk marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Powstał film o unitach. Sfinansował go senator Grzegorz Bierecki

Powstał film o unitach. Sfinansował go senator Grzegorz Bierecki 4 10

Gotowy jest już film "Modlitwa o Polskę – z ziemi podlaskiej" o błogosławionych męczennikach z Pratulina. Premiera w weekend. Film sfinansowała m.in. fundacja Kocham Podlasie senatora Grzegorza Biereckiego (PiS).

Padwa Zamość wygrywa ostatni sparing przed ligą

Padwa Zamość wygrywa ostatni sparing przed ligą 0 0

MKS Padwa Zamość pokonała na wyjeździe Wisłę Sandomierz 40:29

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Interweniował śmigłowiec LPR

Wypadek na obwodnicy Lubartowa. Interweniował śmigłowiec LPR 6 2

Samochód osobowy i ciężarówka zderzyły się na obwodnicy Lubartowa.

Ksiądz Walerian S. z Lublina pozbawiony orderu. "Bardzo się cieszę"
aktualizacja

Ksiądz Walerian S. z Lublina pozbawiony orderu. "Bardzo się cieszę" 25 12

Ks. prof. Walerian S. z Lublina, były wykładowca KUL, stracił Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Informacja pojawiła się na stronie prezydent.pl

 Efektowna wygrana Ruchu nad Orłem. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Efektowna wygrana Ruchu nad Orłem. Wyniki chełmskiej klasy okręgowej 0 8

Podział punktów w spotkaniu w Krasnymstawie. Ruch Izbica rozbił Orła Srebrzyszcze 5:0

Cztery Sokoły lecą na remont do PZL Świdnik. Podpisano kontrakt warty 99,5 mln zł [zdjęcia]
galeria

Cztery Sokoły lecą na remont do PZL Świdnik. Podpisano kontrakt warty 99,5 mln zł [zdjęcia] 112 32

99,5 miliona złotych będzie kosztować budżet państwa remont czterech wojskowych sokołów. W poniedziałek w PZL Świdnik podpisano kontrakt z Inspektoratem Uzbrojenia Wojska Polskiego na realizacje tego zlecenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.