Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 września 2019 r.
12:29

Marsz Równości nie będzie mógł wyruszyć z pl. Teatralnego. Powód? Piknik militarny

203 62 A A

Zaplanowany na 28 września Marsz Równości nie będzie mógł się rozpocząć na pl. Teatralnym, ani się tam nie zakończy. Organizatorzy tęczowego pochodu dostali taką informację z Urzędu Miasta, który poinformował, że na placu planowane jest inne wydarzenie. Aktywiści muszą ponownie zmieniać swoje plany

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Marsz znowu zagrożony! Historyczne armaty, czołgi i działa przeciwpancerne na Placu Teatralnym, gdzie mieliśmy rozpocząć Marsz. To pomysł Marszałka Województwa Lubelskiego, który wspólnie z Fundacją Niepodległości, chce tam zrobić wojskowy piknik historyczny – napisali w czwartek rano na Facebooku organizatorzy Marszu Równości.

Inicjatywę urzędu marszałkowskiego nazywają „oburzającą próbą ingerencji w wolność zgromadzeń” i twierdzą, że ma ona na celu zablokowanie ich pochodu. - Plac Teatralny to nie jest prywatny teren Marszałka, on należy do obywateli i obywatelek. Tymczasem władze samorządowe zawłaszczają tę przestrzeń, bo idea marszu nie jest zgodna z ich światopoglądem – czytamy we wpisie w portalu społecznościowym.

– Potwierdzam, że nasz Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego poinformował organizatorów Marszu Równości, że w dniu ich zgromadzenia na pl. Teatralnym organizowana jest inna impreza – mówi nam Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina.

Marsz miał wyruszyć z pl. Teatralnego przez Al. Racławickie, ul. Lipową, Narutowicza, Głęboką, Sowińskiego i Al. Racławickie do punktu wyjścia. Z tymi planami koliduje mająca się odbyć na pl. Teatralnym wystawa militariów.

Kiedy Ratusz dowiedział się o tej imprezie? – Pismo z taką informacją dostaliśmy od dyrektora Centrum Spotkania Kultur w dniu 11 września – odpowiada Duma. To, że organizatorzy Marszu Równości zgłosili swój pochód już wcześniej, według Ratusza nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia, bo to CSK jest gospodarzem placu.

– Jako wieloletni dzierżawca tego terenu CSK może korzystać z placu oraz udostępniać go innym podmiotom i nie ma przy tym obowiązku tego zgłaszać, jeśli wydarzenie nie ma charakteru imprezy masowej albo nie jest zgromadzeniem publicznym – dodaje rzeczniczka prezydenta.

Od rzecznika Centrum Spotkania Kultur Andrzeja Goliszka słyszymy, że organizatorzy tęczowego pochodu nie zwracali się do instytucji z pytaniem, czy w tym terminie września plac Teatralny będzie wolny. – A już od połowy sierpnia trwały rozmowy z Fundacją Niepodległości odnośnie organizacji pikniku militarnego. 3 września otrzymaliśmy prośbę z Urzędu Marszałkowskiego o zarezerwowanie placu na 28 września. Trzy dni później otrzymaliśmy w tej sprawie oficjalne pismo od fundacji – twierdzi Goliszek.

W czwartek przed południem organizatorzy Marszu Równości spotkali się z miejskimi urzędnikami i rozmawiali na temat ewentualnej nowej trasy przemarszu. – Do godz. 12 w piątek mamy się określić, czy chcemy dokonać zmiany. Traktujemy to jako propozycję. Nie sądzimy, żeby jakakolwiek zmiana była potrzebna. Na tę chwilę nasze oficjalne stanowisko jest takie, że nie dokonujemy żadnych zmian, choć nie wykluczam, że będzie inaczej – mówi współodpowiedzialny za organizację wydarzenia Bartosz Staszewski.

Data Marszu Równości została ogłoszona 29 sierpnia. Organizatorzy już dwukrotnie zmieniali trasę swojego pochodu. Początkowo zamierzali przejść z pl. Zamkowego przez al. Tysiąclecia, Podzamcze, Unicką, Obywatelską, Jaczewskiego, Prusa, 3 Maja i Krakowskie Przedmieście do pl. Teatralnego.

Szybko okazało się, że zgromadzenie w takim kształcie nie będzie możliwe ze względu na przysięgę wojskową na pl. Zamkowym. Aktywiści przygotowujący Marsz Równości zdecydowali wtedy, że marsz przejdzie w przeciwnym kierunku, czyli wyruszy z pl. Teatralnego, a zamiast kończyć się pod Zamkiem, będzie mieć metę na al. Unii Lubelskiej.

Zastrzeżenia do tej trasy zgłosiły służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Ich zdaniem problematyczne byłoby utrudnianie przejazdu przez ul. Jaczewskiego i Obywatelską, które są dla karetek dojazdem do pobliskich szpitali. Wtedy organizatorzy Marszu Równości zdecydowali się skierować pochód z pl. Teatralnego przez Lipową, Narutowicza, Głęboką, Sowińskiego i Al. Racławickie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 62

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Viki / 12 września 2019 r. o 12:39
+31
Więc tylko tęczówki mają prawo do zgromadzeń??? Dziwne to pojmowanie wolności i demokracji... Można kpić i szydzić z kościoła a nie wolno skrytykować marszu LBGT. Bo można zostać homofobką...ale zaraz fobia to strach, obawa a ja się nie boję homo... Mnie irytuje tym jak upominają się o prawa których nikt im nie zabrał... Upominają się pogardą wobec im nieprzychylnych, terrorem wobec inaczej myślących... I jedyny optymistyczny akcent to ten, że zyskują coraz więcej oponentów
Avatar
jjj / 12 września 2019 r. o 14:22
+21
A może wokół Zalewu Zemborzyckiego, tam tak pięknie lasy woda.
Avatar
Gość / 12 września 2019 r. o 12:37
+20
Jednak słusznie, wojsko jakie by nie było jest ważniejsze od homoseksualistów
Avatar
Gość / 12 września 2019 r. o 16:48
+19
Jeśli ktoś mówi i pisze o zacofaniu Polski wschodniej bo ludzie w większości nie popierają takich marszów to niech sobie przyswoi to że demokracja jest wtedy gdy dochodzi do poszanowania prawa i równości wobec obywateli. W tym przypadku jeśli mniejszość chce decydować co powinna popierać większość jeśli mniejszość chce swoim zachowaniem wymusić ustępstwa wobec trasy marszu i mniejszość dewaluuje przyjęty porządek niszczy zasady moralne to już nie jest demokracja. Narzucanie sterowanie czy wręcz złośliwa napaść na poglądy wyznanie nie jest demokracja. Tym zachowaniem jakie stosują środowiska LGBT organizację wspierajace i politycy którzy chcą reprezentować ten ruch nie powinien reprezentować Polskiego społeczeństwa.
Jeśli ktoś mówi i pisze o zacofaniu Polski wschodniej bo ludzie w większości nie popierają takich marszów to niech sobie przyswoi to że demokracja jest wtedy gdy dochodzi do poszanowania prawa i równości wobec obywateli. W tym przypadku jeśli mniejszość chce decydować co powinna popierać większość jeśli mniejszość chce swoim zachowaniem wymusić ustępstwa wobec trasy marszu i mniejszość dewaluuje przyjęty porządek niszczy zasady moralne to już nie jest demokracja. Narzucanie sterowanie czy wręcz złośliwa napaść na poglądy wyznanie nie jest de... rozwiń
Avatar
Jadzia / 12 września 2019 r. o 12:36
+18
mamy już dość tego homolobby!
Avatar
Gość / 12 września 2019 r. o 12:48
+17
LGBT wydymane
Avatar
STARY PROPAGANDOWY LEWACKI ZABIEG / 12 września 2019 r. o 12:40
+17
NIEWAŻNE JAK - BYLEBY O NICH MÓWIĆ I PISAĆ....
Avatar
nor / 12 września 2019 r. o 12:36
+16
Nad zalewem niech sobie zrobią marsz
Avatar
vlad_de_sade / 12 września 2019 r. o 12:34
+14
Po co o tym pisać ? Nie ma nic ciekawszego ?
Avatar
Gość / 12 września 2019 r. o 17:25
+13
Stop ADOPCJI dzieci przez gejów, transwestytów + !!! Stop Lgbt +
Avatar
Japolan / 13 września 2019 r. o 22:50
+3
Mnie szczególnie zaskakuje to, że plac publiczny ma dzierżawcę. Co jeszcze wydzierżawiono, komu oraz na jakich warunkach? Czyżby parcie do wykluczenia ruchu kołowego z dalszych odcinków Krakowskiego Przedmieścia miało związek z jakąś dzierżawą lub innymi wprowadzeniem "użytkownika" we władanie kolejnymi przestrzeniami publicznymi Lublina?
Avatar
Gość / 13 września 2019 r. o 14:16
+3
Stop pedofilom LGBT
Avatar
Gość / 13 września 2019 r. o 06:11
-5
" możemy iść do przodu albo cofnąć się do postkomunizmu, kwestia wyboru".
Avatar
Gość / 13 września 2019 r. o 04:25
+4
Precz z neomarksistowską ideologią! Murem za abp Markiem Jędraszewskim i prof. Aleksandrem Nalaskowskim.
  Lepiej za niż przed.
Avatar
Gość / 13 września 2019 r. o 04:01
+12
Co za upierdliwe nachalne towarzycho!!! Pchają się na siłę, choć WIĘKSZOŚĆ mieszkańców Lublina jest przeciwna i daje im wyraźnie do zrozumienia, że nie chce ich ideologii LGBT oraz ich prowokacyjnych demoralizujących parad i marszów ulicami naszego miasta, bo niosą one przede wszystkim nienawiść i pogardę dla NORMALNEGO człowieka, życia i rodziny (w znaczeniu konstytucyjnym) - są one sprzeczne z ogólnie przyjętymi zasadami i przez to szkodliwe dla społeczeństwa, propagują różne dewiacje, żądając ich bezwzględnej akceptacji jako NORMALNOŚCI (np. dla przesadnie "wymazanych" facetów poprzebieranych za kobiety, a wyglądajacych jak karykatury męskich dziwek spod latarni, czyli przeróżnych nieobyczajnie i wulgarnie poubieranych transów i crossdresserów bredzących coś o tolerancji dla nich, choć sami tolerancyjni nie są dla tych, którzy chcą , że tak powiem, żyć NORMALNIE i "po bożemu") oraz co istotne, te marsze przede wszystkim stwarzają zagrożenie dla porządku publicznego, wywołując ZAWSZE konfrontacje i zamieszki uliczne z ich co bardziej krewkimi przeciwnikami (narodowcy, kibole, dresy - reszta, czyli większość przeciwników, unika raczej tego typu "imprez"), gdzie w konsekwencji musi interweniować policja. Takie marsze są już z założenia mocno kontrowersyjne, a nawet uznawane za zbyt wysokiego ryzyka, dlatego ze względu na bezpieczeństwo ludzi i mienia powinny być konstytucyjnie zakazane!!! Teraz dla dobra Lublina i sprzeciwiającej się WIĘKSZOŚCI jego mieszkańców powinny zrobić to władze miasta i nie dopuścić do kolejnej hucpy!!! Prawdę mówiąc, środowisko LGBT, tymi marszami i paradami "na siłę" i tak nigdy tolerancji dla siebie nie zdobędzie, jedynie co najwyżej, to przybędzie im więcej wrogów!!! Wg mnie, na tych paradach nie ma tu ani czego oglądać, ani czym się chwalić, ani czego manifestować, a cała ta "tęczowa ideologia", finansowana przez wiadomo jakie "kręgi", jest po prostu CHORA!!!
Co za upierdliwe nachalne towarzycho!!! Pchają się na siłę, choć WIĘKSZOŚĆ mieszkańców Lublina jest przeciwna i daje im wyraźnie do zrozumienia, że nie chce ich ideologii LGBT oraz ich prowokacyjnych demoralizujących parad i marszów ulicami naszego miasta, bo niosą one przede wszystkim nienawiść i pogardę dla NORMALNEGO człowieka, życia i rodziny (w znaczeniu konstytucyjnym) - są one sprzeczne z ogólnie przyjętymi zasadami i przez to szkodliwe dla społeczeństwa, propagują różne dewiacje, żądając ich bezwzględnej akceptacji jako NORMALNOŚCI (... rozwiń
Avatar
Do _K_: / 12 września 2019 r. o 22:16
+5
A zamknij się Pan najlepiej, cisza jest już atrakcyjniejsza niż Pana bełkot
Avatar
Gość / 12 września 2019 r. o 21:22
+10
Znów Wwa zwali się do miasta.
Avatar
_K_ / 12 września 2019 r. o 21:14
-8
"Nie sądzimy, żeby jakakolwiek zmiana była potrzebna. Na tę chwilę nasze oficjalne stanowisko jest takie, że nie dokonujemy żadnych zmian, choć nie wykluczam, że będzie inaczej – mówi współodpowiedzialny za organizację wydarzenia Bartosz Staszewski" - Panie Staszewski, odpuść Pan, rok temu zdobył Pan razem ze swoim tęczowym bractwem, towarzyszami i towarzyszkami lewicowego oszołomienia kulturowo-obyczajowego miasto Lublin, nie wystarczy to Panu naprawdę? Po co te prowokacje, chce Pan zaszkodzić Lewicy na 2 tygodnie przed wyborami do parlamentu krajowego? Lewicowcy, zakończcie ten polityczno-poprawny cyrk. Organizowanie marszu równości w Lublinie to jak kazanie małemu dziecku zjeść brokuły - większość mówi kategoryczne NIE!. Tak jak kiedyś Ronald Reagan powiedział do Gorbaczowa "Panie Gorbaczow zburz Pan ten mur!" Tak ja mówię do Lewicowych środowisk - zaprzestańcie tych niczemu dobremu nie służących marszów równości, nie tylko w Lublinie ale i we wszystkich Polskich miastach. Znacznie przeważająca część Polskiego społeczeństwa mówi temu stanowcze NIE. Nie potraficie tego pojąć, że to wy terroryzujecie, to wy nasilacie podziały? Najpierw skłóciliście płeć żeńską z męską, przedstawiając jej asertywnych i pewnych siebie mężczyzn jako wrogów, tyranów, mizoginów i antyfeministów, wmówiliście kobietom, że bycie troskliwą żoną i odpowiedzialną matką to zabobony, średniowiecze, zaścianek i zaszczepiliście w dziewczynach egoistyczne myślenie tylko o sobie i swoich przyjemnościach, karierze, sławie, seksie i to wszystko oraz by liczyło się tylko wydawanie pieniędzy na masę ciuchów, butów i kosmetyków bez umiaru. Według waszego stylu myślenia kobieta czy dziewczyna, która daje cztery litery na lewo i prawo to jest "nowoczesna", "wyzwolona" "dama", która ponadto tylko imprezuje, pije by się upić, żyje przelotnymi romansami i pragnie kariery, samorealizacji i niezależności ponad wszystko, byle olać dom i rodzinę, które to wartości przedstawiacie jako ujma dla kobiet i dodatkowe obowiązki. Potem się dziwić, że prawdziwych mężczyzn nie ma. A jak mają być potrzebni, skoro kobiety chcą się rządzić i dyktować swoje widzimisię i stawiać wymagania, którym nie sposób sprostać. Facet oprócz przyzwoitego wyglądu i pogodnego usposobienia oczekuje od kobiety bycia troskliwą żoną i odpowiedzialną matką przynajmniej dwójki dzieci oraz umiejętności posprzątania w domu, zrobienia obiadu, uprania i uprasowania. W sprzątaniu mieszkania naturalnie, że może wspomóc i we wniesieniu zakupów ciężkich a także w nareperowaniu czegoś. Co oczekują młode kobiety i dziewczyny? Zarobków minimum 5000 zł miesięcznie, luksusowego apartamentu, niezłej bryki i czarującego wyglądu. Tak więc podstawowa różnica między obiema płciami jest taka, że facet patrzy przez pryzmat jaka jest z charakteru jego wybranka oraz co potrafi zrobić w domu. Kobieta o wyrachowanym, cwaniackim stylu bycia patrzy przeważnie z perspektywy materialistyczno-konsumpcyjnej, czyli co może zaoferować facet, czasem może być kompletnym dupkiem ale to pikuś przecież, grunt, że jest dziany, to można doić frajera i naciągać na drogie wydatki. Lewicowe usposobienie twierdzi, że kobiety trzeba chwalić i nigdy nie można krytykować( kto się ośmieli zaraz zostanie okrzyknięty antyfeministą, mizoginem, tyranem, despotą), od mężczyzn trzeba wymagać ile się da, od kobiet nie powinno się a nawet nie należy. Doprawdy jakież to sprawiedliwe. A może rolą mężczyzny będzie niebawem tylko zrobienie dziecka( jednego bo więcej to w karierze i samorealizacji kobiecie przeszkodzi) i usunięcie się z życia kobiety, bo skoro one mają być takie samowystarczalne i niezależne to po co się wtrącać?. Ja jestem przekonany, że dziewczyny i kobiety pragną by było tak jak w starym dobrym hollywoodzkim kinie romantycznym, gdzie była ta zdrowa równowaga, gdzie kobiety były kobiece, z gracją, kulturą i taktem, wdziękiem, że Panowie z chęcią się o nie starali, a faceci byli męscy, odważni, z temperamentem, humorem, prawdziwi stratedzy, mężowie stanu. Żeby tak się stało należy przestać grać matce naturze na nosie z tym LGBTQ+, feminizmem i innymi lewicowymi odchyłami jak aborcje, eutanazje, antykoncepcje i walka z wiarą i kościołem. Małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety, a rodzina to mama, tata i przynajmniej dwójka dzieci.
Masz prawo do własnego zdania, a że jest ono debilne, to druga sprawa. Widać to chociażby po ostatnim zdaniu.
Masz prawo do własnego zdania, a że jest ono debilne, to druga sprawa. Widać to chociażby po ostatnim zdaniu. rozwiń
Avatar
Gość51 / 12 września 2019 r. o 20:46
+11
W ubiegłym roku po lubelskim marszu "DW" zamieścił zdjęcie dziewczynki trzymające plakat o treści: Jak cię boli końcówka to ją zatkaj, a może coś podobnego. Czy rzecznik praw dziecka zadba o to by dzieci nie były wykorzystywane przez rodziców do szerzenia swoich fobii?
Avatar
Gość / 12 września 2019 r. o 20:43
+7
Ciekawe czy włodarze Lublina mają jeszcze w zanadrzu takie odpowiedzi dla lpg. Lpg będzie chciało przemaszerowac inną trasa a tu zonk impreza klubu harcerza.
Zobacz wszystkie komentarze 62

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Opole Lubelskie otworzyło odnowione drogi powiatowe w 10 miejscowościach za jednym cięciem wstęgi

Opole Lubelskie otworzyło odnowione drogi powiatowe w 10 miejscowościach za jednym cięciem wstęgi

Nie jedna, ale kilkanaście inwestycji na raz – taką strategię przyjęła gmina Opole Lubelskie w zakresie remontu dróg lokalnych i współpracy przy odnowie dróg powiatowych. Opole w ciągu dwóch lat wyremontowało łącznie 11,5 kilometra dróg, w 10 miejscowościach. Jak na budżet tej gminy jest to spory wysiłek. Te 10 odcinków symbolicznie otworzono jednym cięciem.

Hetman na nowych billboardach chce walczyć z „propagandą posłów PiS"

Hetman na nowych billboardach chce walczyć z „propagandą posłów PiS"

Lider lubelskiego PSL nagłaśnia kwestię obrony chrześcijaństwa w Parlamencie Europejskim. Krzysztof Hetman mówi, że akcja ma na celu walkę z propagandą polityków PiS.

Zawód: informatyk - jak to wygląda i czy warto być specjalistą w usługach IT?

Zawód: informatyk - jak to wygląda i czy warto być specjalistą w usługach IT?

Przy wyborze szkół myślimy nad zawodem, którym możemy się trudnić w przyszłości. Nie jest to wiążący wybór, lecz odpowiednie wykształcenie predysponuje nas do konkretnego zawodu. Im szybciej zaczniemy się edukować w stronę wymarzonej pracy, tym lepiej. W ostatnich latach kierunek informatyczny zaczął się cieszyć coraz większym zainteresowaniem. jest popularny, ale czy opłacalny? W tym artykule rozwiejemy wszystkie wątpliwości na temat usług IT.

Mateusz Morawiecki: Chcemy uniknąć kolejnego "lockdownu" w związku z koronawirusem

Mateusz Morawiecki: Chcemy uniknąć kolejnego "lockdownu" w związku z koronawirusem

Chcemy uniknąć kolejnego lockdownu, chcemy utrzymać równowagę pomiędzy siłą gospodarki, tempem wychodzenia z kryzysu, a dbałością o wszystkie sprawy związane ze zdrowiem publicznym - powiedział w Brukseli premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu premierów V4 z szefową KE.

Śmiertelny wypadek koło Łukowa. Kierowcy dachującego VW nie udało się uratować
galeria

Śmiertelny wypadek koło Łukowa. Kierowcy dachującego VW nie udało się uratować

Volkswagen na zakręcie zjechał do rowu i dachował. Kiedy na miejsce 51-letni kierowca nie żyje.

Jak odzyskać dane z uszkodzonego dysku lub telefonu?

Jak odzyskać dane z uszkodzonego dysku lub telefonu?

Urządzenia elektroniczne takie jak telefony komórkowe, komputery, laptopy czy tablety stanowią obecnie niezbędne narzędzia do gromadzenia danych, zarówno tych prywatnych, jak i potrzebnych do pracy czy nauki. Kiedy wypadek losowy spowoduje uszkodzenie nośnika, pojawia się ryzyku utraty cennych informacji czy zdjęć, zapisanych na karcie SIM lub dysku. Czy odzysk danych jest możliwy i jak go przeprowadzić?

Piłkarze nożni Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej akademickimi wicemistrzami Polski

Piłkarze nożni Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej akademickimi wicemistrzami Polski

To największy sukces w historii startów drużyny w tych rozgrywkach. Najlepszym strzelcem turnieju został Maciej Welman, który zdobył pięć bramek

Szkoły wzięły najwięcej z tegorocznego budżetu obywatelskiego w Lubartowie

Szkoły wzięły najwięcej z tegorocznego budżetu obywatelskiego w Lubartowie

W tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego zagłosowało 3124 mieszkańców – to najlepszy wynik od początku funkcjonowania BO w Lubartowie. Do realizacji zostaną skierowane cztery projekty. Dwa z nich to inicjatywy miejscowych szkół.

Wykład Bartosza Kokosińskiego w Kazimierzu
26 września 2020, 12:00

Wykład Bartosza Kokosińskiego w Kazimierzu

Fundacja KZMRZ (ul. Tyszkiewicza 8) zaprasza na wykład Bartosza Kokosińskiego "Wspólnota wyobrażeń o gęstości". Wydarzenie odbędzie się 26 września o godz. 12.

Recykling i numerologia. Pokaz mody w DDK Czuby Południowe
galeria

Recykling i numerologia. Pokaz mody w DDK Czuby Południowe

– Jedyne tej jesieni kosmiczne wydarzenie modowe – tak DDK Czuby Południowe zapraszał na prezentację dzieł stworzonych przez uczestniczki warsztatów krawieckich.

Koronawirus w DPS-ie w Krzesimowie. Zakażony jeden z podopiecznych

Koronawirus w DPS-ie w Krzesimowie. Zakażony jeden z podopiecznych

Jest pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Domu Opieki Społecznej w Krzesimowie (powiat świdnicki) – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Chodzi o jednego z podopiecznych tego domu.

Ukradły kosmetyki warte niemal 4 tys. zł. Część z nich zastawiły w lombardzie

Ukradły kosmetyki warte niemal 4 tys. zł. Część z nich zastawiły w lombardzie

Do 5 lat więzienia grozi dwóm mieszkankom Chełma za kradzież kosmetyków i perfum z drogerii. Część ze zdobytych w ten sposób łupów kobiety zastawiły w lombardzie.

Naukowcy: Tylko jedna piąta zakażonych koronawirusem nie ma objawów
Badanie

Naukowcy: Tylko jedna piąta zakażonych koronawirusem nie ma objawów

Najnowsze badania sugerują, że większość osób zakażonych koronawirusem przynajmniej po jakimś czasie wykazuje objawy COVID-19. Zaledwie jedna piąta z nich nie ma żadnych dolegliwości.

Biała Podlaska: Prezydent Michał Litwiniuk trafił na kwarantannę

Biała Podlaska: Prezydent Michał Litwiniuk trafił na kwarantannę

Prezydent Białej Podlaskiej znalazł się na kwarantannie. Przypadek koronawirusa potwierdzono w szkole, do której uczęszczają jego dzieci.

We wrześniu w Tatrach w wypadkach zginęło osiem osób. "Duża liczba wypadków związana z ułatwieniami na szlakach"
film

We wrześniu w Tatrach w wypadkach zginęło osiem osób. "Duża liczba wypadków związana z ułatwieniami na szlakach"

Zakopane (woj. małopolskie). Od początku września w wypadkach w Tatrach zginęło aż osiem osób. Od początku wakacji ratownicy interweniowali ponad 200 razy. Najczęstszą przyczyną poważnych wypadków okazały się potknięcia i poślizgnięcia. Ratownicy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności oraz odpowiednie przygotowanie się do wycieczek w górach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!