Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 września 2019 r.
12:11

Marsz Równości w Lublinie 2019. Policja użyła gazu i armatek wodnych [relacja, zdjęcia, wideo]

Autor: Zdjęcie autora pab am
95 323 A A

Marsz Równości w Lublinie wyruszył z Al. Racławickich ok godziny 14. Relacja na żywo

Aktualizacja artykułu: 1 października 2019 r. 13:04
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
16:08
 
Honorata Sadurska: Po tym, co działo się w zeszłym roku nie wierzę, że ten marsz był tak piękny, tak radosny. Tu nie chodzi o orientację seksualną, ale o to, że wszyscy zasługujemy na szacunek. Wracajcie bezpiecznie do domu, zgromadzenie uważam za zamknięte.
 
Bart Staszewski: W razie czego poproście o pomoc policję, która jest tu po to, by nas chronić.
 
16:06
 
Anna Dąbrowska, Homo Faber: Ta kolorowa woda, przez którą właśnie przeszliśmy oznacza, że świat rządzony przez białych, heteroseksualnych mężczyzn w średnim wieku się skończył. Nigdy nie godziliśmy się na bycie posłusznymi. Nie jesteśmy niewolnikami wojewodów, prezydentów. Odmawiamy głupiego posłuszeństwa. Nie zgadzamy się, aby nadrzędną zasadą w Polsce było prawo silniejszego. Nie chcemy państwa narodowego, silnego wykluczeniem i bezrozumną przemocą. Reprezentujemy społeczeństwo wolnych ludzi. Miejcie odwagę marzyć, odmawiajcie ślepego posłuszenstwa, bądźcie niegrzeczni!
 
Marek Błaszczak, "My, Rodzice". - Jeszcze pięć lat temu osoba LGBT była dla mnie czymś w rodzaju Eskimosa. Potem się okazało, że taka osoba mieszka ze mną w domu i zmieniłem zdanie. Im bardziej was poznaję, tym bardziej was lubię i cenię. Jesteście najnormalniejsi w świecie i trzeba być zbokiem, żeby tego nie zobaczyć.

Marsz Równości w Lublinie i nielegalna kontrmanifestacja

15:56
 
Organizator Bart Staszewski: Dziękujemy też wszystkim, którzy nieśli baner, w kaskach, pełni odwagi.
Tłum: Dziękujemy!
Staszewski: Pokazaliśmy, że Lublin jest miastem wolnym od faszyzmu! Panie prezydencie żałujemy, że pana nie ma z nami.
 
Monika Tichy: Przyjechałam ze Szczecina. Pociągiem. Bo nikt nas nie dowozi autokarami. To już 23. marsz w tym roku. Jeszcze tylko parę lat i w Polsce będzie pięknie i normalnie. Kocham was!
 
15:53
 
Marsz skanduje "Lublin wolny od faszystów!"
 
15:49
 
Czoło dochodzi już do końca trasy. Na Al. Racławickich zatrzymana została kolejna osoba.
 
Moment użycia przez policję armatki wodnej, z zabarwioną na czerwono wodą. Wideo Antoni:
15:40
 
- Każdy może być księżniczką - skanduje marsz. Z głośników leci muzyka Manaamu. Tłum krzyczy do ludzi stojących na balkonach i chodnikach: Chodźcie z nami!
 
15:26
 
Czoło marszu, a także policja weszli już na ulicę Sowińskiego. Przed nimi cały czas idą kontrmanifestanci. Co jakiś czas ci bardziej krewcy i nie stosujący się do poleceń, są wyciągani z tłumu i zatrzymywani.

15:24
 
Na marszu są ludzie młodzi, starsi, z rowerami, deskorolkami, z psami . Jest dziewczyna z kotem. Jest kilkoro małaych dzieci.
Marsz mija budynki Uniwersytetu Przyrodniczego. Ulica jest mokra, policja używała tu armatek.
 
15:11
 
- Lublin miastem akceptacji! Chodźcie z nami! - skandują uczestnicy marszu do ludzi stojących na chodnikach i balkonach.
 
15:09 
 
Uczestnicy Marszu Równości cały czas świetnie się bawią. Idą ul. Głęboką przy dźwiękach piosenki "I want to break free" grupy Queen.
 
15:04
 
 Przed marszem idzie grupa kontrmanifestantów, ale nie blokują przemarszu. Policjanci co jakiś czas zatrzymują za to osoby, które próbują zakłócić marsz. Przed chwilą kolejna została zatrzymana na ulicy Głębokiej.
 
- Oni są tak mili, że idą przed nami, by posprzątać ulicę. Podziękujmy im.
- Dziękujemy! - krzyczą uczestnicy Marszu Równości.
 
Parada przechodzi ul. Głęboką. Nad nią leci policyjny helikopter.
 
15:02
 
W czasie Marszu Równości w Lublinie odbyła się modlitwa za "publicznych grzeszników". Na mszy św. o nawrócenie osób LGBT pojawili się m.in. niektórzy politycy. Zdjęcia tutaj
 
14:58
 
- Róż, brokat, antyfaszyzm - skandują uczestnicy marszu. Z głośników leci głośna muzyka. Wiele osób tańczy i śpiewa.
 
14:50
 
Na balkonach pojawiają się mieszkańcy. Niektórzy machają i pozdrawiają uczestników marszu, inni po prostu się przyglądają. 
- Tutaj w Lublinie jest taki radny, który podzielił LGBT na twardych i miękkich. Zapomniał o al dente! - kryczy do mikrofonu Maciej "Gosiu" Gośniowski.
 
14:49
 
Marsz ponownie skanduje pozdrowienia dla prezydenta Krzysztofa Żuka, któty próbował zakazać marszu: "A mogłeś być królową tej parady!". 
 
14:41
 
Na marszu jest m.in. posłanka Joanna Mucha. - Z polityków widziałam jeszcze Krzyśka Kamińskiego, Magdę Długosz i  Jacka Czerniaka - mówi posłanka PO. 
 
Marsz jest cały czas zabezpieczany ze wszystkich stron przez policjantów wyposażonych m.in. w tarcze i kaski. Obecnie przechodzą przez ul. Lipową w kierunku ul. Narutowicza. 
 
- My się nie chcemy bić. My się chcemy całować - dobiega z głośników. Uczestnicy marszu przez cały czas śpiewają.
 
14:33
 
- Przyjechałem tutaj z Warszawy. Z myślą o dzieciach LGBT i ich rodzicach. Staramy się ich wspierać w czasie "coming outu", kiedy myślą że przeżywają tragedię, która wcale tragedią nie jest - mówi Marek Błaszczyk, prezes stowarzyszenia "My, rodzice", który niesie transparent "Ręce precz od naszych dzieci". W drugiej ręce trzyma pomarańczowe wersce z hasłem "Moja córkowa jest bardzo fajowa".
 
14:20
 
Marsz Równości skręca w ul. Lipową. Z boku lecą przekleństwa, obraźliwe gesty. Są też panie machajace różańcami. - Też was kochamy! - krzyczą do nich uczestnicy marszu. 
 
14:14 
 
Marsz Równości powoli wchodzi na ul. Lipową. Słychać okrzyki "Chodźcie z nami!" i "Też was kochamy!". Nad centrum miasta krąży policyjny śmigłowiec. Dołącziają ludzie, którzy wcześniej nie mogl się przebić przez grupy kibiców.
 
14.05
 
Z glośników samochodu, który poojedzie na czole marszu, Hymn Polski. Chwilę wcześniej kontrmanifestanci śpiewali Rotę.
Lubelski Marsz Równości poprowadzi Maciej Gośniowski, tancerz, aktor, występuje na scenie queerowej i w spektaklach Krzysztofa Warlikowskiego. - Idziemy za samochodem, ścieśniamy się - nawołuje. - No to ruszamy!
Powiewają kolorowe flagi, w górę idą transparenty, z głośników głośna muzyka. Prawdziwa uliczna fiesta.
-  A mogłes być krolową tej parady!- skandują ludzie. To do prezydenta Lublina, który zakazał manifestacji (zakaz uchylił sąd).
 
 13:53
 
Policja nakazała kontrmanifestantom cofnięcie się o kilkadziesiąt metrów. Dochodzi do przepychanek i regularnej bijatyki. Kolejne wulgarne, kibolskie przyśpiewki, poleciały w stronę policjantów. Część kontrmanifestatnów założyła kominiarki. Policjanci w stosunku do kilku agresywnych osób użyli gazu łzawiącego.
 
13:49
 
Jeden z protestujących kontrmanifestantów rzucił puszką z napojem w jedną z reporterek, relacjonujących wydarzenie i zranił ją w głowę.
 
13:35
 
Uczestnicy na razie przygotowują transparenty. Dobrze się bawią, słuchając głośnej muzyki z wozu, który będzie prowadził przemarsz. 
 
Na wysokości skrzyżowania z ul. Lipową przeciwnicy marszu ustawili blokadę z transparentem cytującym Cypriana Kamila Norwida: "Naród, który się oburza, ma prawo do nadziei, ale biada temu, który gnije w milczeniu". Ulice są obstawione przez policję.
 
Przeciwnicy marszu obrażają funkcjonariuszy wulgarnymi okrzykami "Zawsze i wszędzie, policja j... będzie".
 
13:06
 
Zgromadzenie właśnie zostało otwarte. Przez godzinę uczestnicy będą się teraz szykować do rozpoczęcia marszu, który wyruszy o godzinie 14. Przypominamy, że marsz przejdzie z Al. Racławickich, ul. Lipową – ul. Narutowicza – ul. Głęboką – ul. Sowińskiego i wróci na Al. Racławickie. 
 
Wokół miejsca zbiórki są setki policjantów.

12:46

Na Al. Racławickich stoi już kilkadziesiąt radiowozów policyjnych.

12:41

Od ul. Ewangelickiej w kierunku Krakowskiego Przedmieścia ruch jest zamknięty.

Od godziny 12 autobusy i trolejbusy komunikacji miejskiej zaczęły kursować z objazdami. Tak ma być do zakończenia marszu - około godz. 17.

Już od godziny 13, w miejscu skąd wyruszy marsz mają się zbierać jego uczestnicy. W bezpośrednim sąsiedztwie - na placu Teatralnym już od rana odbywa się piknik wojskowy. Są pojazdy i sprzęt wojskowy m.in. armata. Są także członkowie grup rekonstrukcyjnych.

Piknik wojskowy na placu Teatralnym w Lublinie

Piknik wojskowy przed CSK (fot. Paweł Buczkowski)

Marsz Równości w Lublinie 2019. Trasa i utrudnienia

Marsz przejdzie trasą Al. Racławickie (okolice pl. Teatralnego) - ul. Lipowa – ul. Narutowicza – ul. Głęboka – ul. Sowińskiego i Al. Racławickie. Z tego powodu zamknięte będą ulice w centrum miasta i Ogród Saski. Nieczynne będą również parkingi.

Zmiany będą dotyczyć również komunikacji miejskiej. Blisko 30 linii autobusowych i trolejbusowych zmieni swoją trasę. Objazdy będą obowiązywać od godziny 12 do 17.

>>> Czytaj więcej: Marsz Równości w Lublinie. Trasa, objazdy, utrudnienia w ruchu w centrum miasta

Marsz Równości w Lublinie. Trasa

Początek Marszu Równości

Marsz Równości w Lublinie - relacja (cz. 3)

Marsz Równości w Lublinie - relacja (cz. 2)

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 323

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 września 2019 r. o 12:23
+38
Podobno dowożą działaczy neomarksistowskich LGBT autobusami z Warszawy i innych miast
Avatar
Gość / 28 września 2019 r. o 12:21
+33
Czy lewacki dziennik przestanie promować zboczenia? Dla was głąby najlepiej jak poleje się krew wtedy temat na całe dwa tygodnie.
Avatar
Adam z Lublina / 28 września 2019 r. o 12:43
+25
Wolność zgromadzeń to podstawowa prawo obywatelskie - ALE NIE JEST ONE BEZWZGLĘDNE, więc każdy ma prawo manifestować - ALE NIE OBRAŻAĆ UCZUCIA RELIGIJNE, SIAĆ ZGORSZENIE, WNOSIĆ ZAGROŻENIE, narzucać ideologię neomnarksistowską - LGBT, DLATEGO MANIFESTACJA TA POWINNA BYĆ ZAKAZANA. Tego typu pochody powinny być zakazane - ze względu na moralność publiczną, narzucanie paskudnej ideologii neomarksistowskiej LGBT Narodowi Polskiemu, gorszeniu ludzi w tym dzieci.
Avatar
jmd / 28 września 2019 r. o 12:47
+22
A kto zaplaci za sparaliżowanie miasta i ochronę tych dewiantów?
Avatar
Lubelak / 28 września 2019 r. o 12:31
+19
Jadę na grzyby wobec tego..
Avatar
Czy dojechały już autokary z Warszawy? / 28 września 2019 r. o 13:27
+18
dowożą działaczy neomarksistowskich LGBT autobusami z Warszawy
Avatar
Gość / 28 września 2019 r. o 12:48
+17
Czy dojechały już autokary z Warszawy?
Avatar
Adam z Lublina / 28 września 2019 r. o 13:31
+14
Wolność zgromadzeń to podstawowa prawo obywatelskie - ALE NIE JEST ONE BEZWZGLĘDNE, więc każdy ma prawo manifestować - ALE NIE OBRAŻAĆ UCZUCIA RELIGIJNE, SIAĆ ZGORSZENIE, WNOSIĆ ZAGROŻENIE, narzucać ideologię neomnarksistowską - LGBT, DLATEGO MANIFESTACJA TA POWINNA BYĆ ZAKAZANA. Tego typu pochody powinny być zakazane - ze względu na moralność publiczną, narzucanie paskudnej ideologii neomarksistowskiej LGBT Narodowi Polskiemu, gorszeniu ludzi w tym dzieci.
Avatar
Czy dojechały już autokary z Warszawy? / 28 września 2019 r. o 13:21
+13
dowożą działaczy neomarksistowskich LGBT autobusami z Warszawy
Avatar
Sądy do reformy, cyrk obwoźny zamknąć / 28 września 2019 r. o 12:43
+13
Sądy generalnie są jakie są - liberalno-socjalistyczne, lewackie, postkomunistyczne, antypolskie i decyzja sądu była do przewidzenia, sądy należy zmieniać personalnie i prawnie twardo i bezwzględnie, sędzia to zawód, który się mocno skompromitował, wiedział to też liberalno-socjalistyczny pan prezydent miasta Żuk (PO) który jest przedstawicielem tego samego nurtu, ale przeprowadza taką grę, generalnie zdecydowana większość Polaków nie akceptuje tego cyrku obwoźnego, który sieje często zgorszenie i niechęć ludzi.
Avatar
Mariusz / 6 października 2019 r. o 11:18
+1
Myślę że agresja nie pomoże, lecz w wśród znajomych można zbierać listy poparcia. Kartka A4 na środku: Udzielam poparcia dla działań Urzędu Miasta Lublin do stworzenia programu leczenia osób z zaburzeniami orientacji seksualnej. Poniżej tabela. Imię ( imiona ) Nazwisko numer pesel i podpis czytelny. Później dostarczyć listy do sekretariatu urzędu miasta
Avatar
DO TEGO DĄŻYCIE LEWACY ? / 3 października 2019 r. o 11:44
+1
Szwecja LIDERZY we wciskaniu LEWACKo-tęczowych ideologii : - 65-letnia kobieta została skazana za pisane „mowy nienawiści” na Facebooku - Właściciel sklepu w Malmo, został skazany na 9 miesięcy więzienia za pobicie rabusia - w samoobronie - Ale osoba, która zgwałciła 12-letnią dziewczynkę, wo wyroku śmiakla się, bo dostała - 50 godzin prac społecznych
Avatar
macrą nekro / 3 października 2019 r. o 11:30
+1
Francja: "74% więcej incydentów antysemickich" - spoko nic się nie stało.
Avatar
jjjjj / 3 października 2019 r. o 05:31
0
A jakich to praw homo nie mają , ok śluby, konstytucja tego nie dopuszcza, ale prócz tego mają te same prawa, głosować mogą, nikt ich za uprawianie seksu  w prywatnosci nie karze.  Ja chciałbym poślubić dwei kobiety a nie mogę, jestem dyskryminowany? 
Avatar
realista / 3 października 2019 r. o 05:25
0
Robią co muszą, jestem pewien, że zdecydowana większośc policjantów nie popiera ruchów LGBT. Ba, jakby im kazali pałować marsz tęczowych to by to robili, pewnie z ochotą. Tak praca, muszą chronić nawet tych których nie lubią. 
Avatar
nienawistnik / 3 października 2019 r. o 05:22
+1
Byłem w wielu miejscach na świecie, książek sporo przeczytałem, a nie popieram postulatów środowisk homo, lesbo, trans. 
Avatar
XD / 2 października 2019 r. o 18:55
0
A co to tolerancja to jakaś wartość czy cnota - NIE JEST i nie będzie??? - Nieprawda to tylko znoszenie - ale nie akceptacja i to wcale nie wszystkiego i nie ma takiego obowiązku, więcej trzeba czasem pokazać granicę tolerancji. 0,3-1,3 % ludzi homoseksualnych itd nie może narzucać wszystkiego innym i tyle jakieś większe liczby to propaganda ideologii LGBT 4% to może w Warszawie na centralnym :)
 Jesteś tak mierną istotą, że nie dość że nie potrafisz wykrzesać jakiejś własnej myśli tylko przeklejasz cudze, to jeszcze nie potrafisz tego zrobić pod własnym nickiem.
 Jesteś tak mierną istotą, że nie dość że nie potrafisz wykrzesać jakiejś własnej myśli tylko przeklejasz cudze, to jeszcze nie potrafisz tego zrobić pod własnym nickiem. rozwiń
Avatar
Gość / 2 października 2019 r. o 15:56
0
ZE TEZ IM SIE CHCE TAK LAZIC I PROTESTOWAC, ja tam wole posiedzieć w domu z dobrą ksiazka albo dobrym serialem, no chyba ze czytac nie umieją.........
Avatar
powiedz stop lewactwu / 1 października 2019 r. o 22:29
+2
Tymczasem "tolerancyjni" zwolennicy aborcji w Meksyku podpalili katedrę.
Avatar
frankie / 1 października 2019 r. o 08:11
0
Wolność zgromadzeń to podstawowa prawo obywatelskie - ALE NIE JEST ONE BEZWZGLĘDNE, więc każdy ma prawo manifestować - ALE NIE OBRAŻAĆ UCZUCIA RELIGIJNE, SIAĆ ZGORSZENIE, WNOSIĆ ZAGROŻENIE, narzucać ideologię neomnarksistowską - LGBT, DLATEGO MANIFESTACJA TA POWINNA BYĆ ZAKAZANA. Tego typu pochody powinny być zakazane - ze względu na moralność publiczną, narzucanie paskudnej ideologii neomarksistowskiej LGBT Narodowi Polskiemu, gorszeniu ludzi w tym dzieci.
 Jednego obraża, drugiego nie. Jeżeli ciebie obraża i uważasz taki pochód za niezgodny z prawem - wnieś pozew cywilny do sądu przeciw organizatorom i powołując się na konkretne paragrafy prawa (a nie własne widzimiesię) wykaż, że organizator dopuścił się wykroczenia lub przestępstwa i zasługuje na karę - a Ty na naprawę swoich szkód (moralnych, jak rozumiem). I jeszcze jedno - ci, którzy szli w tym pochodzie to też Naród Polski, musisz się z tym pogodzić. 
 Jednego obraża, drugiego nie. Jeżeli ciebie obraża i uważasz taki pochód za niezgodny z prawem - wnieś pozew cywilny do sądu przeciw organizatorom i powołując się na konkretne paragrafy prawa (a nie własne widzimiesię) wykaż, że organizator dopuścił się wykroczenia lub przestępstwa i zasługuje na karę - a Ty na naprawę swoich szkód (moralnych, jak rozumiem). I jeszcze jedno - ci, którzy szli w tym pochodzie to też Naród Polski, musisz się z tym pogodzić.  rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 323

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pszczółka Start Lublin gra z MKS Dąbrowa Górnika. Wolą uniknąć czwartego i piątego miejsca

Pszczółka Start Lublin gra z MKS Dąbrowa Górnika. Wolą uniknąć czwartego i piątego miejsca

Pszczółka Start Lublin w sobotę o godz. 17.35 zmierzy się na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza.

Wicepremier obejrzał pierwszy. Od soboty Zamek Lubelski otwarty dla wszystkich [zdjęcia]
galeria

Wicepremier obejrzał pierwszy. Od soboty Zamek Lubelski otwarty dla wszystkich [zdjęcia]

W sobotę, po ponad dwuletniej przerwie, lubelski Zamek otworzy się dla zwiedzających. Muzealne wnętrza w nowej odsłonie jako jeden z pierwszych w piątek obejrzał wicepremier i minister kultury Piotr Gliński.

Woda z Ulgi zamknęła ulicę Działkową w Hrubieszowie

Woda z Ulgi zamknęła ulicę Działkową w Hrubieszowie

Nie ma przejazdu ulicą Działkową, bo niewiele brakuje, by woda z kanału Ulga zaczęła ją zalewać. Władze tłumaczą, że to dla bezpieczeństwa, bo przesiąka wał, którym biegnie droga zwana przez mieszkańców Huczwostradą

Lubelskie: Volkswagen wjechał w opla na skrzyżowaniu. Jedna osoba w szpitalu

Lubelskie: Volkswagen wjechał w opla na skrzyżowaniu. Jedna osoba w szpitalu

Do niebezpiecznego wypadku doszło na krajowej "dwunastce" na wysokości Wólki Okopskiej w powiecie chełmskim. Na zjeździe w kierunku Świerż na tył skręcającego opla najechał volkswagenem 63-latek. Poszkodowany kierowca opla został przewieziony do szpitala z obrażeniami twarzy. Ruch pojazdów w stronę granicy został na czas pracy policjantów nieznacznie spowolniony.

Lekarz skazany za seks z nastolatką nie trafił za kratki. Znalazł za to pracę w przychodni

Lekarz skazany za seks z nastolatką nie trafił za kratki. Znalazł za to pracę w przychodni

Skazany za seks z 14-latką Maciej T., lekarz z Białej Podlaskiej, nie tylko nie poszedł za kratki, ale znalazł pracę w przychodni w Międzyrzecu Podlaskim.

Czytanie Szewczenki w tym roku online
9 marca 2021, 16:00

Czytanie Szewczenki w tym roku online

Jak co roku Towarzystwo Ukraińskie zaprosi 9 marca do wspólnego czytania Tarasa Szewczenki, tym razem jednak akcja zorganizowana zostanie w formie online.

Mieszkańcy Lubartowa chcą komunikacji miejskiej. Jakimi trasami pojedzie?

Mieszkańcy Lubartowa chcą komunikacji miejskiej. Jakimi trasami pojedzie?

Blisko 90 proc. ankietowanych poparło pomysł utworzenia komunikacji zbiorowej w Lubartowie. Mieszkańcy zgłosili sporo uwag, m.in. dotyczących przebiegu proponowanych tras.

Chełm. Spod asfaltu wyjrzał gomułkowski bruk
galeria

Chełm. Spod asfaltu wyjrzał gomułkowski bruk

– Rozlazła nam się ulica – mówi pani Kasia, mieszkanka ul. Słowackiego i przesyła zdjęcia, na których widać wodę stojącą w dziurach wielkich jak kratery. – Zgłosiłam to miastu - alert #88366. I teraz czekam na reakcję. Póki co, nic się nie wydarzyło. A my z nią badamy, jak sobie radzi miejska aplikacja naprawmyto.pl

Będą zmiany w teleporadach. Nowe obostrzenia w kolejnym województwie

Będą zmiany w teleporadach. Nowe obostrzenia w kolejnym województwie

Bardziej restrykcyjne obostrzenia zostały wprowadzone w kolejnym województwie - pomorskim. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej także o planowanych zmianach w funkcjonowaniu teleporad.

Spotkania z wybitnymi radiowcami - Agata Kasprolewicz
9 marca 2021, 18:00

Spotkania z wybitnymi radiowcami - Agata Kasprolewicz

Radio Lublin zaprasza na zupełnie nowy cykl "Radio MasterClass", czyli spotkania z wybitnymi radiowcami. Już 9 marca o godz. 18 będzie można posłuchać dziennikarki, Agaty Kasprolewicz.

Marek Saganowski (Motor): W Pruszkowie spodziewamy się zupełnie innego meczu niż w Grudziądzu

Marek Saganowski (Motor): W Pruszkowie spodziewamy się zupełnie innego meczu niż w Grudziądzu

Na konferencji prasowej przed meczem ze Zniczem Pruszków na pytania dziennikarzy odpowiadał Marek Saganowski.

Kolejne województwo z ostrymi obostrzeniami

Kolejne województwo z ostrymi obostrzeniami

Minister zdrowia ogłosił zaostrzenie zasad w województwie pomorskim.

Budowa obwodnicy Kraśnika i trasy na Podkarpacie. Festiwal wahadeł
ZDJĘCIA
galeria

Budowa obwodnicy Kraśnika i trasy na Podkarpacie. Festiwal wahadeł

Drogowcy uczulają, że podczas prowadzonych prac, kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami. Chodzi o dwie trasy wojewódzkie.

Lublin. W centrum wytną część drzew, ułożą tu kostkę

Lublin. W centrum wytną część drzew, ułożą tu kostkę

27 drzew ma być usuniętych podczas planowanej przez miasto przebudowy skweru abp. Józefa Życińskiego tuż obok Al. Racławickich. Projekt przewiduje też 35 nowych drzew. Miasto stara się już o pozwolenie na wykonanie prac budowlanych.

„Dziupla” a w niej 52 silniki. Głównie włoskie

„Dziupla” a w niej 52 silniki. Głównie włoskie

Pogranicznicy z Hrebennem razem z policją namierzyli samochodową „dziuplę”. Specjalizowała się w silnikach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.