Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 września 2019 r.
14:52

Modlitwa za "publicznych grzeszników". Na mszy św. o nawrócenie osób LGBT byli też politycy

Autor: Zdjęcie autora (aa)
2140 128 A A

Współczesny świat w swym szalonym pędzie próbuje odwrócić kierunek stworzenia i wszelkimi sposobami propaguje aborcję, eutanazję, homozwiązki i inne zachowania, których cel jest ten sam. Wyludnić ziemię i poddać człowieka innemu stworzeniu – mówił proboszcz lubelskiej parafii przy ul. Bernardyńskiej 5. Na mszy św. w intencji rodzin i o nawrócenie „publicznych grzeszników” uczestniczyli m.in. wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i działaczka pro-life Kaja Godek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sobotnia msza św., adoracja i późniejszy różaniec na pl. Wolności organizowany przez Parafię pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie to odpowiedź na dzisiejszy II Marsz Równości.

Podczas homilii ks. Mirosław Matuszny, proboszcz tej parafii cytował słowa św. Jana Pawła II i bł. Jerzego Popiełuszki. Były też odniesienia do komunizmu - "czasów słusznie minionych".

– "Autentyczna demokracja możliwa jest tylko w Państwie prawnym i w oparciu o poprawną koncepcję osoby ludzkiej. (…) Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm" – cytował słowa papieża Polaka ks. Matuszny.

Duchowny podkreślał, że "to właśnie wierność tym słowom, to ewangeliczne wezwanie do obrony prawdy o człowieku, do obrony wartości poniewieranych, wyszydzanych i szyderczo profanowanych na tzw. marszach równości" gromadzi zebranych na dzisiejszej mszy św., adoracji i różańcu.

– Chcemy zastanowić się nad tym, co znaczy poprawna koncepcja osoby ludzkiej i wołać o zmiłowanie do nieba, gdy na ulicach naszego miasta jawnie i w majestacie prawa, wbrew woli większości mieszkańców, będą propagowane zachowania grzeszne, sprzeczne z naturą – podkreślała kapłan. – Zachowania, które św. Paweł w liście do Rzymian nazywa "zboczeniem", przestrzegając, że ci, którzy się takich czynów dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą.

Duchowny wzywał do nawrócenia. Pytał też czym jest wolność i równość, wobec sytuacji kiedy są osoby, które z powodu swojej wiary "są obrażani, upominani, karani a nawet zwalniani z pracy".

– Czyż nie ma się wrażenia, że przy milczącej zgodzie narodu, rządzących i rządzonych wracają czasy, które bł. ks. Jerzy Popiełuszko charakteryzował tak: "tylko i wyłącznie katolikowi nie wolno propagować skutecznie swoich poglądów. Zabrania mu się nie tylko zwalczać poglądy przeciwne lub w jakiś inny sposób polemizować, lecz po prostu nie wolno mu bronić przekonań swoich czy przekonań ogólnoludzkich wobec napaści choćby najbardziej oszczerczych i krzywdzących. Nie wolno prostować fałszów, które inni mają pełną swobodę głosić i rozszerzać bezkarnie..." – zaznaczał ks. Matuszny.

Kapłan podkreślał, że "czas próby polskich sumień trwa", zaznaczał, że "wolność jest nam nie tylko dana, ale też zadana". Zachęcał też do modlitwy na różańcu.

– Proszę Was, abyście pamiętali, że pod naporem różańcowej modlitwy dokonywały się prawdziwe społeczne i moralne rewolucje – akcentował kapłan. – To różańcami i tylko modlitwą różańcową na ulicach miast Filipińczycy pokonali uzbrojony po zęby system, który bez jednego wystrzału oddał władzę i dyktator opuścił kraj. Nie zapominajcie o powojennej historii Austrii, która modlitwie różańcowej zawdzięcza zwycięstwo, gdzie w chwili słabości Stalina Armia Czerwona pokojowo opuściła kraj.

Proboszcz Parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie zachęcał do reagowania, ale bez siłowych rozwiązań.

– Pamiętajmy jednak bracia, że jakiekolwiek akty przemocy wszędzie na świecie służyły przesuwaniu granic w prawie na korzyść działaczy homoseksualnych – zaznaczał ks. Matuszny. – To jest czas budzenia naszych sumień. Nie wolno nam milczeć, ale nie wolno nam też odpowiadać złem na zło, przemocą na przemoc. Zło mamy dobrem zwyciężać – podkreślał.

Po zakończeniu kazania kapłan otrzymał oklaski.

W sobotniej mszy św. uczestniczyli m.in. politycy – wojewoda Przemysław Czarnek i działaczka pro-life Kaja Godek, a także radny Tomasz Pitucha.

Wśród modlących się w kościele przeważały starsze osoby, ale byli też mężczyźni ubrani w bluzy z patriotycznymi symbolami. Inni mieli na sobie koszulki z napisem "Młodzież Wszechpolska".

e-Wydanie

Komentarze 128

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
FIUT / 28 września 2019 o 15:00
+46
Myślę, jestem przekonany, że modlitwa za "publicznych grzeszników" na mszy św. o nawrócenie osób LGBT objęła również księży. Nie wyobrażam sobie aby wielebnych, którzy upodlali dzieci, nieletnią młodzież byli pomijani. Nie zapominajmy też że LGBT dotyczy też kleru. Sensowne wówczas będą słowa, że: "Autentyczna demokracja możliwa jest tylko w Państwie prawnym i w oparciu o poprawną koncepcję osoby ludzkiej. (…) Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm".
Avatar
Gość / 28 września 2019 o 15:24
+38
Jak widzę i słyszę co wyprawiają wespół w zespół z politykami w kościołach urzędnicy Pana Boga, to powiedzieć, że to mroki Średniowiecza, to nic nie powiedzieć.
Avatar
xlubx / 29 września 2019 o 01:27
+34
Nie mam nic przeciwko temu, aby księża nawracali/pouczali swoich wyznawców, ale nic im do innych osób. Nie każdy wierzy w Boga. Sugeruję zacząć od swoich: od syna jednego z radnych PiS, od ks. Grzegorza z katedry żyjącego w związku z partnerem, od ks. Marka proboszcza na bronowicach. Jednak w pierwszej kolejności wierni kościoła i księża powinni krzyżem co niedziele leżeć i przepraszać za grzechy księży pedofili i za tuszowanie ich poczynań przez władze kościoła.
Avatar
Gość / 28 września 2019 o 15:05
+34
Pedofile się modlą za grzeszników. Dobre.
Avatar
Gość / 28 września 2019 o 16:59
+29
Za takie modlitwy o nawrócenie pedofili w sutannach arcybiskupi go nie polubią. Chyba że się modlił tylko za świeckich homo.
Avatar
Gość / 28 września 2019 o 17:06
+25
Pytanie do ks. Matusznego czy gdyby na ten jego murem ofiarę dał gej to by wzioł, czy nie
Avatar
Boboplko / 28 września 2019 o 17:42
+24
Modlił się o nawrócenie grzeszników, czli siebie?
Avatar
Adam z Lublina / 28 września 2019 o 22:52
+23
Jakoś tłumów nie było na tej mszy. Jeśli Kościół nie przestanie uprawiać PiS-owskiej polityki kościoły całkiem opustoszeją ! A byłaby wielka szkoda.
Avatar
Aelred z Rievaulx / 28 września 2019 o 17:46
+23
Matuszny módl się za swych kolegów z firmy.Poczytaj SODOMĘ Frederic'a Martrll.
Avatar
Gość / 28 września 2019 o 17:09
+23
A kiedy publiczny lincz księży pedofilów
Avatar
Pozdrawiam / 2 października 2019 o 08:29
0
Ksiądz Mirek chyba nie rozumie komu służy. Bóg jest miłością. Kocha wszystkich niezależnie od orientacji seksualnej. Taka podstawa... szkoda, kiedyś księdza lubiłem. Na szczęście starszy już jestem mądrzejszy. Mam gdzieś takich kapłanów. Bóg każe się miłować... widocznie ksiądz proboszcz nie rozumie chrześcijaństwa ani katolicyzmu, którego jest przedstawicielem. Smutne. I dlatego też odciąłem się od kościoła...
 Masz rację, Bóg kocha nas wszystkich,lecz nie nasze grzechy. Wpisz " KATECHEZA 373: GRZECHY WOŁAJĄCE O POMSTĘ DO NIEBA – GRZECH SODOMSKI" i przeczytaj. Poniżej fragment, całość na stronie diecezji sandomierskiej. Pośród grzechów wołających o pomstę do nieba znajduje się tak zwany grzech sodomski. Nazwa tego zła wzięła się od czynów mieszkańców miast Sodomy i Gomory. W Księdze Rodzaju znajdujemy fragment: „Skarga na Sodomę i Gomorę głośno się rozlega, bo występki ich mieszkańców są bardzo ciężkie” (Rdz. 18, 20). Los mieszkańców tych miast stał się przykładem zgłady, której przyczyną był grzech. Zostali zniszczeni deszczem siarki i ognia ponieważ nie chcieli porzucić drogi zła. Na czym polega grzech sodomski? Najogólniej mówiąc to wszelkie działania o charakterze seksualnym między osobami tej samej płci. Grzech ten ma miejsce także wtedy, gdy występuje między osobami różnej płci ale w sposób przeciwny naturze. W starych katechizmach podkreślano, że zachowania takie nie występują nawet między zwierzętami. Stąd gdy ludzie dopuszczają się ich między sobą zasługują na szczególne napiętnowanie. Grzechy te nazywane są także contra naturam, przeciw naturze. Naruszają one naturalny porządek i są przejawem dewiacji. Pismo Święte jednoznacznie ocenia takie uczynki. Św. Paweł w Liście do Rzymian pisze: „Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie” (Rz 1,27). Apostoł Narodów nazywa bardzo mocno te uczynki zboczeniem i mówi, że za nie należy się kara. Grzech ten w swej naturze jest pomieszaniem pierwotnego porządku ustanowionego przez Boga. Sprzeciwia się istocie małżeństw, które w zamyśle Bożym jest możliwe tylko między jednym mężczyzną i jedną kobietą. Sprzeciwia się także samej naturze płci, która w zamyśle Bożym ma wymiar dopełniający się. Zgodnie z tym co ustanowił Stwórca mężczyzna i kobieta wzajemnie się uzupełniają na wszystkich płaszczyznach: fizycznej, psychicznej i duchowej. Nie jest możliwe takie uzupełnianie się między osobami tej samej płci. Dlatego grzech sodomski jako sprzeciwiający się naturze zasługuje na szczególne potępienie."
 Masz rację, Bóg kocha nas wszystkich,lecz nie nasze grzechy. Wpisz " KATECHEZA 373: GRZECHY WOŁAJĄCE O POMSTĘ DO NIEBA – GRZECH SODOMSKI" i przeczytaj. Poniżej fragment, całość na stronie diecezji sandomierskiej. Pośród grzechów wołających o pomstę do nieba znajduje się tak zwany grzech sodomski. Nazwa tego zła wzięła się od czynów mieszkańców miast Sodomy i Gomory. W Księdze Rodzaju znajdujemy fragment: „Skarga na Sodomę i Gomorę głośno się rozlega, bo występki ich mieszkańców są bardzo ciężkie” (Rdz... rozwiń
Avatar
dan / 1 października 2019 o 10:18
+2
Ksiądz Mirek chyba nie rozumie komu służy. Bóg jest miłością. Kocha wszystkich niezależnie od orientacji seksualnej. Taka podstawa... szkoda, kiedyś księdza lubiłem. Na szczęście starszy już jestem mądrzejszy. Mam gdzieś takich kapłanów. Bóg każe się miłować... widocznie ksiądz proboszcz nie rozumie chrześcijaństwa ani katolicyzmu, którego jest przedstawicielem. Smutne. I dlatego też odciąłem się od kościoła...
Avatar
_K_ / 30 września 2019 o 20:28
0
Polecam ciekawy wywiad z Gościa niedzielnego pt:"Wszystko o homoseksualizmie". poniżej fragment całość na stronie Gościa niedzielnego. "Wszystko o homoseksualizmie" Właśnie wydano najobszerniejszy jak dotąd raport z badań naukowych na temat homoseksualizmu. Znajdziemy w nim m.in. odwołania do ponad 3,5 tys. świadectw osób wyleczonych z tego zaburzenia. MACIEJ KALBARCZYK GN 47/2017 Pracowałam nad tą książką ponad 5 lat, w bibliografii znajduje się ok. tysiąca pozycji. Zależy mi na tym, żeby wywołać rzetelną debatę naukową na ten temat – mówi GN Beata Wieczorek, autorka książki „Homoseksualizm. Przegląd światowych analiz i badań. Przyczyny, objawy, terapia, aspekty społeczne”. Na kartach liczącej ponad 900 stron publikacji badaczka obala wiele mitów na temat homoseksualizmu i wskazuje, że jest on dezorientacją, a nie orientacją seksualną. W większości polskich opracowań na ten temat do tej pory nikt nie zadał sobie trudu rzetelnego wyjaśnienia przyczyn pojawiania się pociągu seksualnego do tej samej płci. Zamiast badań naukowych przedstawiano interpretacje, które szybko stały się niepodważalnymi dogmatami. Zdaniem autorki jednym z nich jest panujące na Zachodzie przekonanie o istnieniu tzw. genu homoseksualizmu. Nasza rozmówczyni zwraca uwagę, że nikt nie przedstawił wiarygodnych badań potwierdzających tę tezę. – Zamiast pokazać dowody, bardzo często naukowcy używają sformułowań „wierzymy, przyjmuje się, że” itp. – mówi Beata Wieczorek. Autorka książki jest z wykształcenia psychologiem. Opracowując w większości anglojęzyczny materiał, wykonała ogromną pracę, ale z obawy o los swojej rodziny zdecydowała się na wydanie książki pod pseudonimem. Zależało jej na skierowaniu dyskusji na tor merytoryczny, a nie na kwestie personalne. – Czytając komentarze, które widzę w internecie, jestem pewna, że to była dobra decyzja – mówi Beata Wieczorek. Wiele osób, prawdopodobnie w ogóle nie zaglądając do samej książki, oskarżyło autorkę o homofobię i bazowanie na stereotypach. W rozmowie z GN Beata Wieczorek podkreśla, że darzy osoby homoseksualne szacunkiem i współczuciem, zależy jej na udzieleniu im profesjonalnej pomocy. Jej zdaniem trzeba jednak oddzielić płaszczyznę prywatną od społecznej. – Homoseksualizm stał się niebezpiecznym narzędziem rewolucji seksualnej, która w dłuższej perspektywie może doprowadzić do stopniowego rozpadu społeczeństwa – podkreśla."
Jakie źródło, taka "wiedza".
Jakie źródło, taka "wiedza". rozwiń
Avatar
czas apokalipsy / 30 września 2019 o 12:32
-3
"USA: Aborcyjne lobby boi się prawdy o aborcji" cały tekst pod tym tytułem znajdziecie na stronie Gościa niedzielnego. . Środowiska proaborcyjne w USA przerażone tym, że społeczeństwo może dowiedzieć się prawdy o drastycznych szczegółach procederu, jakim trudnią się kliniki aborcyjne, starają się wyciszyć sprawę wstępnych przesłuchań w sądzie w San Francisco przed procesem wytoczonym przeciwko dwojgu dziennikarzom – obrońcom życia. Właściwa rozprawa ma się rozpocząć 2 października br. i dotyczy ujawnienia szczegółów nt. handlu tkankami i częściami ciała abortowanych dzieci. Davidowi Daleiden i Sandrze Merritt postawiono 15 zarzutów w związku z ujawnieniem przez nich nagrań, na których zarejestrowano proaborcyjnych działaczy związanych z Planned Parenthood, rozmawiających przy kieliszku wina o kupowaniu i sprzedawaniu narządów dzieci – pozyskiwanych w placówkach aborcyjnych. Adwokaci zażądali też wysokiego zadośćuczynienia finansowego, tytułem strat, jakie spowodowało, ich zdaniem, ujawnienie przez Davida Daleidena i kierowanego przez niego Centrum Postępu Medycznego (CMP) informacji. Prokuratura generalna stanu Kalifornia w następstwie zeznań kolejnych świadków, występujących w ramach tzw. wstępnych przesłuchań, złożyła wniosek do sądu o zakaz dyskutowania i ujawnienia treści tego, co mówią pod przysięgą, kryjący się za pseudonimami reprezentanci aborcyjnego przemysłu. Uzasadnianiem takiego kroku, wiążącego się z narzuceniem na obronę obowiązku milczenia na temat treści przesłuchań na sali sądowej, mają być rzekome obawy o bezpieczeństwo świadków-oskarżycieli. Jedna z takich osób, występująca pod przydomkiem „Doe 12” prezes StemExpress zeznała, że jej specjalizująca się w biotechnologii firma dostarczała naukowcom do medycznych badań żywe, bijące serca abortowanych dzieci oraz ich nienaruszone głowy – „połączone z ciałem dziecka” lub „oderwane”. Jak wskazywali adwokaci oskarżonych dziennikarzy, oznaczałoby to, że dzieci, od których pobrano materiał do badań, musiały urodzić się żywe lub były one ofiarami zakazanej prawem tzw. aborcji przez częściowe urodzenie. Inny świadek-oskarżyciel – aborcjonistka o przydomku „Doe 9” – opowiedziała m.in. o tym, na jakie organy dzieci było największe zapotrzebowanie i w jaki sposób wykorzystywano do tego podczas aborcji aparaturę USG."
"USA: Aborcyjne lobby boi się prawdy o aborcji" cały tekst pod tym tytułem znajdziecie na stronie Gościa niedzielnego. . Środowiska proaborcyjne w USA przerażone tym, że społeczeństwo może dowiedzieć się prawdy o drastycznych szczegółach procederu, jakim trudnią się kliniki aborcyjne, starają się wyciszyć sprawę wstępnych przesłuchań w sądzie w San Francisco przed procesem wytoczonym przeciwko dwojgu dziennikarzom – obrońcom życia. Właściwa rozprawa ma się rozpocząć 2 października br. i dotyczy ujawnienia szczegółów nt. ha... rozwiń
Avatar
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC / 30 września 2019 o 09:53
+8
Trzeba był NIE RZNĄĆ DZIECI, a teraz nie rżnąć przyGŁUPA publicznie. Ile was tam było? - Garstka, a reszta ludzi przechodząca obok pokazałam ze ma was daleko w doopie! NIE WIERZYCIE?, że macie WOLNO ROSNĄCEGO GUZA MÓZGU i myślicie, że wam wszystko wolno.
Avatar
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC / 30 września 2019 o 09:50
+8
Publiczna Modlitwa, czyli DEBILIADA PO LUBELSKU. NIE WIERZYCIE?
Avatar
Edi / 30 września 2019 o 09:43
-4
dlaczego piszecie lgbt dużymi literami?
Avatar
Wieczność / 30 września 2019 o 08:25
+1
Wpiszcie "ONA nadchodzi!" - Maryja podczas egzorcyzmów " i zobaczcie krótki film na Youtube.
Avatar
Ana / 29 września 2019 o 22:01
+15
A czemu nie ma żadnej mszy i publicznego odmawiania różańca za księży pedofilów? Dlaczego temat pedofilii w kościele jest tak przez sam kościół ignorowany, zamiatany pod dywan ?! Dlaczego księża zamiast coś z tym zrobić to mówią o "atakach na kościół"?! Ja do kościoła przestałam chodzić, przez pedofilię, przez mieszanie się do polityki, przez nienawiść, obłudę, chciwość, pychę, fałsz, manipulację księży. Kościół to siedlisko zła. Oglądając te zdjęcia widzę samych starych, zgorzkniałych, sfrustrowanych, smutnych ludzi. Wielu takich znam. Co niedzielę w kościele siedzą w pierwszych ławkach a diabła mają w sercu. Powinni najpierw zastanowić się nad sobą i za siebie się pomodlić.
A czemu nie ma żadnej mszy i publicznego odmawiania różańca za księży pedofilów? Dlaczego temat pedofilii w kościele jest tak przez sam kościół ignorowany, zamiatany pod dywan ?! Dlaczego księża zamiast coś z tym zrobić to mówią o "atakach na kościół"?! Ja do kościoła przestałam chodzić, przez pedofilię, przez mieszanie się do polityki, przez nienawiść, obłudę, chciwość, pychę, fałsz, manipulację księży. Kościół to siedlisko zła. Oglądając te zdjęcia widzę samych starych, zgorzkniałych, sfrustrowanych, smutnych ludzi. Wielu takich ... rozwiń
Avatar
Dysonans Kwantowy / 29 września 2019 o 20:57
-6
Brawo należy modlić się o nawrócenie zboczeńców i degeneratów wszelkiej maści, tak Bierdoniów, LPGtystów jak i również tych w kościele.
Zobacz wszystkie komentarze 128

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Elektryczne hulajnogi już na ulicach Lublina [cennik, jak korzystać]
galeria

Elektryczne hulajnogi już na ulicach Lublina [cennik, jak korzystać] 0 4

Najpierw skutery elektryczne, teraz hulajnogi. Od piątku mieszkańcy Lublina mogą skorzystać z tych urządzeń. Wystarczy zainstalować aplikację.

Avia gra z Wisłą Puławy. Twierdza ma pozostać niezdobyta

Avia gra z Wisłą Puławy. Twierdza ma pozostać niezdobyta 0 0

Avia spróbuje podtrzymać dobrą passę na swoim stadionie. W sobotę żółto-niebiescy grają z Wisłą Puławy, która od wielu tygodni nie potrafi wyjść z kryzysu. Początek spotkania przy ul. Sportowej zaplanowano na godz. 15

„PoGADajmy” o gadach. Dzień otwarty w lubelskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

„PoGADajmy” o gadach. Dzień otwarty w lubelskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt 0 1

Niedziela będzie Dniem Otwartym w schronisku dla zwierząt. Tym razem tematem przewodnim będą zwierzęta egzotyczne

Praca za granicą. Gdzie najlepiej wyjechać? Ile można zarobić?

Praca za granicą. Gdzie najlepiej wyjechać? Ile można zarobić? 0 6

Rozmowa z Magdaleną Piechutą z agencji pracy CPC Group

Program TV 18-20 października 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
18 października 2019, 0:00

Program TV 18-20 października 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji? 0 0

Nowy "Star Trek", oscarowy "Zniewolony" czy biograficzny "Popiełuszko" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Poniżej wybrane produkcje, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Potną człowieka na tablecie. Wirtualny stół anatomiczny

Potną człowieka na tablecie. Wirtualny stół anatomiczny 0 0

Z wirtualnego stołu anatomicznego będą mogli niebawem korzystać studenci Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. To najnowszy zakup dla uczelni, która rozważa też otworzenie nowych kierunków.

Mieszka z 50 psami. Czy sąd przymusowo umieści sławną malarkę w domu opieki?
film

Mieszka z 50 psami. Czy sąd przymusowo umieści sławną malarkę w domu opieki? 0 0

Kiedyś sławna artystka, dziś opuszczona przez wszystkich 87-letnia kobieta, która żyje w zrujnowanym domu w otoczeniu kilkudziesięciu psów. Sąd rozpatruje wniosek o przymusowe umieszczenie artystki w domu opieki społecznej. Tymczasem ona sama próbuje stanąć na nogi i szuka nowych domów dla swoich podopiecznych.

Paul Kwitek zagra w Kazimierzu
19 października 2019, 19:00

Paul Kwitek zagra w Kazimierzu 0 0

W sobotę, 19 października o godz. 19 w w wąwozie Plebanka w Kazimierzu Dolnym wystąpi producent i kompozytor Paul Kwitek.

Wchodzisz z paprotką, wychodzisz z kaktusem. W niedzielę pierwsza Lubelska Wymiana Roślin

Wchodzisz z paprotką, wychodzisz z kaktusem. W niedzielę pierwsza Lubelska Wymiana Roślin 44 3

W niedzielę w Akademii Kreatywności na ul. Zamojskiej Pierwsza Lubelska Wymiana Roślin. – Zapraszamy z kwiatami, makramami, doniczkami i książkami o roślinach. Będzie można się wymienić albo kupić. A przede wszystkim poznać nowych ludzi i miło spędzić czas – zachęcają organizatorki

Siatkarze LUK Politechniki chcą pójść za ciosem

Siatkarze LUK Politechniki chcą pójść za ciosem 0 0

W meczu szóstej kolejki KRISPOL 1. Ligi Siatkarzy LUK Politechnika zmierzy się z Gwardią Wrocław. Początek rywalizacji w hali MOSiR w sobotę o godzinie 18

Wyczyścił konto przedsiębiorcy z Łukowa. Wpadł po kilku dniach
film

Wyczyścił konto przedsiębiorcy z Łukowa. Wpadł po kilku dniach 2 4

Kryminalni zatrzymali mężczyznę, zamieszanego w kradzież 340 tys. zł z konta przedsiębiorcy z Łukowa. Oszust wysłał mu e-mail z przekierowaniem na fałszywą stronę banku. W ten sposób uzyskał dostęp do rachunku ofiary.

Udawał amerykańskiego żołnierza na misji. Wyłudził 15 tys. zł od kobiety z pow. łęczyńskiego

Udawał amerykańskiego żołnierza na misji. Wyłudził 15 tys. zł od kobiety z pow. łęczyńskiego 0 9

15 tys. zł straciła kobieta z pow. łęczyńskiego, która pisała przez internet z rzekomym żołnierzem na misji w Egipicie.

Red Dead Redemption 2: Zwiastun gry na PC (wideo)
film

Red Dead Redemption 2: Zwiastun gry na PC (wideo) 0 0

60 klatek i 4K. Więcej trawy i lepsze futra. Tak będzie wyglądał Dziki Zachód w grze Red Dead Redemption 2 na PC.

Jesienna piękność szuka domu. Rudasek czeka na nowego właściciela

Jesienna piękność szuka domu. Rudasek czeka na nowego właściciela 0 1

Pilnie potrzebny dom i właściciel dla kota. Do oddania Rudasek.

Motocyklista zderzył się z ciągnikiem. Trafił do szpitala

Motocyklista zderzył się z ciągnikiem. Trafił do szpitala 0 0

Kierowca ciągnika skręcał w lewo, a w jego przyczepkę wjechał motocyklista. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.