Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 września 2019 r.
14:52

Modlitwa za "publicznych grzeszników". Na mszy św. o nawrócenie osób LGBT byli też politycy

Autor: Zdjęcie autora (aa)
2140 128 A A

Współczesny świat w swym szalonym pędzie próbuje odwrócić kierunek stworzenia i wszelkimi sposobami propaguje aborcję, eutanazję, homozwiązki i inne zachowania, których cel jest ten sam. Wyludnić ziemię i poddać człowieka innemu stworzeniu – mówił proboszcz lubelskiej parafii przy ul. Bernardyńskiej 5. Na mszy św. w intencji rodzin i o nawrócenie „publicznych grzeszników” uczestniczyli m.in. wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i działaczka pro-life Kaja Godek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sobotnia msza św., adoracja i późniejszy różaniec na pl. Wolności organizowany przez Parafię pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie to odpowiedź na dzisiejszy II Marsz Równości.

Podczas homilii ks. Mirosław Matuszny, proboszcz tej parafii cytował słowa św. Jana Pawła II i bł. Jerzego Popiełuszki. Były też odniesienia do komunizmu - "czasów słusznie minionych".

– "Autentyczna demokracja możliwa jest tylko w Państwie prawnym i w oparciu o poprawną koncepcję osoby ludzkiej. (…) Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm" – cytował słowa papieża Polaka ks. Matuszny.

Duchowny podkreślał, że "to właśnie wierność tym słowom, to ewangeliczne wezwanie do obrony prawdy o człowieku, do obrony wartości poniewieranych, wyszydzanych i szyderczo profanowanych na tzw. marszach równości" gromadzi zebranych na dzisiejszej mszy św., adoracji i różańcu.

– Chcemy zastanowić się nad tym, co znaczy poprawna koncepcja osoby ludzkiej i wołać o zmiłowanie do nieba, gdy na ulicach naszego miasta jawnie i w majestacie prawa, wbrew woli większości mieszkańców, będą propagowane zachowania grzeszne, sprzeczne z naturą – podkreślała kapłan. – Zachowania, które św. Paweł w liście do Rzymian nazywa "zboczeniem", przestrzegając, że ci, którzy się takich czynów dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą.

Duchowny wzywał do nawrócenia. Pytał też czym jest wolność i równość, wobec sytuacji kiedy są osoby, które z powodu swojej wiary "są obrażani, upominani, karani a nawet zwalniani z pracy".

– Czyż nie ma się wrażenia, że przy milczącej zgodzie narodu, rządzących i rządzonych wracają czasy, które bł. ks. Jerzy Popiełuszko charakteryzował tak: "tylko i wyłącznie katolikowi nie wolno propagować skutecznie swoich poglądów. Zabrania mu się nie tylko zwalczać poglądy przeciwne lub w jakiś inny sposób polemizować, lecz po prostu nie wolno mu bronić przekonań swoich czy przekonań ogólnoludzkich wobec napaści choćby najbardziej oszczerczych i krzywdzących. Nie wolno prostować fałszów, które inni mają pełną swobodę głosić i rozszerzać bezkarnie..." – zaznaczał ks. Matuszny.

Kapłan podkreślał, że "czas próby polskich sumień trwa", zaznaczał, że "wolność jest nam nie tylko dana, ale też zadana". Zachęcał też do modlitwy na różańcu.

– Proszę Was, abyście pamiętali, że pod naporem różańcowej modlitwy dokonywały się prawdziwe społeczne i moralne rewolucje – akcentował kapłan. – To różańcami i tylko modlitwą różańcową na ulicach miast Filipińczycy pokonali uzbrojony po zęby system, który bez jednego wystrzału oddał władzę i dyktator opuścił kraj. Nie zapominajcie o powojennej historii Austrii, która modlitwie różańcowej zawdzięcza zwycięstwo, gdzie w chwili słabości Stalina Armia Czerwona pokojowo opuściła kraj.

Proboszcz Parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Lublinie zachęcał do reagowania, ale bez siłowych rozwiązań.

– Pamiętajmy jednak bracia, że jakiekolwiek akty przemocy wszędzie na świecie służyły przesuwaniu granic w prawie na korzyść działaczy homoseksualnych – zaznaczał ks. Matuszny. – To jest czas budzenia naszych sumień. Nie wolno nam milczeć, ale nie wolno nam też odpowiadać złem na zło, przemocą na przemoc. Zło mamy dobrem zwyciężać – podkreślał.

Po zakończeniu kazania kapłan otrzymał oklaski.

W sobotniej mszy św. uczestniczyli m.in. politycy – wojewoda Przemysław Czarnek i działaczka pro-life Kaja Godek, a także radny Tomasz Pitucha.

Wśród modlących się w kościele przeważały starsze osoby, ale byli też mężczyźni ubrani w bluzy z patriotycznymi symbolami. Inni mieli na sobie koszulki z napisem "Młodzież Wszechpolska".

e-Wydanie

Komentarze 128

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
FIUT / 28 września 2019 o 15:00
+46
Myślę, jestem przekonany, że modlitwa za "publicznych grzeszników" na mszy św. o nawrócenie osób LGBT objęła również księży. Nie wyobrażam sobie aby wielebnych, którzy upodlali dzieci, nieletnią młodzież byli pomijani. Nie zapominajmy też że LGBT dotyczy też kleru. Sensowne wówczas będą słowa, że: "Autentyczna demokracja możliwa jest tylko w Państwie prawnym i w oparciu o poprawną koncepcję osoby ludzkiej. (…) Historia uczy, że demokracja bez wartości łatwo się przemienia w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm".
Avatar
Gość / 28 września 2019 o 15:24
+38
Jak widzę i słyszę co wyprawiają wespół w zespół z politykami w kościołach urzędnicy Pana Boga, to powiedzieć, że to mroki Średniowiecza, to nic nie powiedzieć.
Avatar
xlubx / 29 września 2019 o 01:27
+34
Nie mam nic przeciwko temu, aby księża nawracali/pouczali swoich wyznawców, ale nic im do innych osób. Nie każdy wierzy w Boga. Sugeruję zacząć od swoich: od syna jednego z radnych PiS, od ks. Grzegorza z katedry żyjącego w związku z partnerem, od ks. Marka proboszcza na bronowicach. Jednak w pierwszej kolejności wierni kościoła i księża powinni krzyżem co niedziele leżeć i przepraszać za grzechy księży pedofili i za tuszowanie ich poczynań przez władze kościoła.
Avatar
Gość / 28 września 2019 o 15:05
+34
Pedofile się modlą za grzeszników. Dobre.
Avatar
Gość / 28 września 2019 o 16:59
+29
Za takie modlitwy o nawrócenie pedofili w sutannach arcybiskupi go nie polubią. Chyba że się modlił tylko za świeckich homo.
Avatar
Gość / 28 września 2019 o 17:06
+25
Pytanie do ks. Matusznego czy gdyby na ten jego murem ofiarę dał gej to by wzioł, czy nie
Avatar
Boboplko / 28 września 2019 o 17:42
+24
Modlił się o nawrócenie grzeszników, czli siebie?
Avatar
Adam z Lublina / 28 września 2019 o 22:52
+23
Jakoś tłumów nie było na tej mszy. Jeśli Kościół nie przestanie uprawiać PiS-owskiej polityki kościoły całkiem opustoszeją ! A byłaby wielka szkoda.
Avatar
Aelred z Rievaulx / 28 września 2019 o 17:46
+23
Matuszny módl się za swych kolegów z firmy.Poczytaj SODOMĘ Frederic'a Martrll.
Avatar
Gość / 28 września 2019 o 17:09
+23
A kiedy publiczny lincz księży pedofilów
Avatar
Pozdrawiam / 2 października 2019 o 08:29
0
Ksiądz Mirek chyba nie rozumie komu służy. Bóg jest miłością. Kocha wszystkich niezależnie od orientacji seksualnej. Taka podstawa... szkoda, kiedyś księdza lubiłem. Na szczęście starszy już jestem mądrzejszy. Mam gdzieś takich kapłanów. Bóg każe się miłować... widocznie ksiądz proboszcz nie rozumie chrześcijaństwa ani katolicyzmu, którego jest przedstawicielem. Smutne. I dlatego też odciąłem się od kościoła...
 Masz rację, Bóg kocha nas wszystkich,lecz nie nasze grzechy. Wpisz " KATECHEZA 373: GRZECHY WOŁAJĄCE O POMSTĘ DO NIEBA – GRZECH SODOMSKI" i przeczytaj. Poniżej fragment, całość na stronie diecezji sandomierskiej. Pośród grzechów wołających o pomstę do nieba znajduje się tak zwany grzech sodomski. Nazwa tego zła wzięła się od czynów mieszkańców miast Sodomy i Gomory. W Księdze Rodzaju znajdujemy fragment: „Skarga na Sodomę i Gomorę głośno się rozlega, bo występki ich mieszkańców są bardzo ciężkie” (Rdz. 18, 20). Los mieszkańców tych miast stał się przykładem zgłady, której przyczyną był grzech. Zostali zniszczeni deszczem siarki i ognia ponieważ nie chcieli porzucić drogi zła. Na czym polega grzech sodomski? Najogólniej mówiąc to wszelkie działania o charakterze seksualnym między osobami tej samej płci. Grzech ten ma miejsce także wtedy, gdy występuje między osobami różnej płci ale w sposób przeciwny naturze. W starych katechizmach podkreślano, że zachowania takie nie występują nawet między zwierzętami. Stąd gdy ludzie dopuszczają się ich między sobą zasługują na szczególne napiętnowanie. Grzechy te nazywane są także contra naturam, przeciw naturze. Naruszają one naturalny porządek i są przejawem dewiacji. Pismo Święte jednoznacznie ocenia takie uczynki. Św. Paweł w Liście do Rzymian pisze: „Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie” (Rz 1,27). Apostoł Narodów nazywa bardzo mocno te uczynki zboczeniem i mówi, że za nie należy się kara. Grzech ten w swej naturze jest pomieszaniem pierwotnego porządku ustanowionego przez Boga. Sprzeciwia się istocie małżeństw, które w zamyśle Bożym jest możliwe tylko między jednym mężczyzną i jedną kobietą. Sprzeciwia się także samej naturze płci, która w zamyśle Bożym ma wymiar dopełniający się. Zgodnie z tym co ustanowił Stwórca mężczyzna i kobieta wzajemnie się uzupełniają na wszystkich płaszczyznach: fizycznej, psychicznej i duchowej. Nie jest możliwe takie uzupełnianie się między osobami tej samej płci. Dlatego grzech sodomski jako sprzeciwiający się naturze zasługuje na szczególne potępienie."
 Masz rację, Bóg kocha nas wszystkich,lecz nie nasze grzechy. Wpisz " KATECHEZA 373: GRZECHY WOŁAJĄCE O POMSTĘ DO NIEBA – GRZECH SODOMSKI" i przeczytaj. Poniżej fragment, całość na stronie diecezji sandomierskiej. Pośród grzechów wołających o pomstę do nieba znajduje się tak zwany grzech sodomski. Nazwa tego zła wzięła się od czynów mieszkańców miast Sodomy i Gomory. W Księdze Rodzaju znajdujemy fragment: „Skarga na Sodomę i Gomorę głośno się rozlega, bo występki ich mieszkańców są bardzo ciężkie” (Rdz... rozwiń
Avatar
dan / 1 października 2019 o 10:18
+2
Ksiądz Mirek chyba nie rozumie komu służy. Bóg jest miłością. Kocha wszystkich niezależnie od orientacji seksualnej. Taka podstawa... szkoda, kiedyś księdza lubiłem. Na szczęście starszy już jestem mądrzejszy. Mam gdzieś takich kapłanów. Bóg każe się miłować... widocznie ksiądz proboszcz nie rozumie chrześcijaństwa ani katolicyzmu, którego jest przedstawicielem. Smutne. I dlatego też odciąłem się od kościoła...
Avatar
_K_ / 30 września 2019 o 20:28
0
Polecam ciekawy wywiad z Gościa niedzielnego pt:"Wszystko o homoseksualizmie". poniżej fragment całość na stronie Gościa niedzielnego. "Wszystko o homoseksualizmie" Właśnie wydano najobszerniejszy jak dotąd raport z badań naukowych na temat homoseksualizmu. Znajdziemy w nim m.in. odwołania do ponad 3,5 tys. świadectw osób wyleczonych z tego zaburzenia. MACIEJ KALBARCZYK GN 47/2017 Pracowałam nad tą książką ponad 5 lat, w bibliografii znajduje się ok. tysiąca pozycji. Zależy mi na tym, żeby wywołać rzetelną debatę naukową na ten temat – mówi GN Beata Wieczorek, autorka książki „Homoseksualizm. Przegląd światowych analiz i badań. Przyczyny, objawy, terapia, aspekty społeczne”. Na kartach liczącej ponad 900 stron publikacji badaczka obala wiele mitów na temat homoseksualizmu i wskazuje, że jest on dezorientacją, a nie orientacją seksualną. W większości polskich opracowań na ten temat do tej pory nikt nie zadał sobie trudu rzetelnego wyjaśnienia przyczyn pojawiania się pociągu seksualnego do tej samej płci. Zamiast badań naukowych przedstawiano interpretacje, które szybko stały się niepodważalnymi dogmatami. Zdaniem autorki jednym z nich jest panujące na Zachodzie przekonanie o istnieniu tzw. genu homoseksualizmu. Nasza rozmówczyni zwraca uwagę, że nikt nie przedstawił wiarygodnych badań potwierdzających tę tezę. – Zamiast pokazać dowody, bardzo często naukowcy używają sformułowań „wierzymy, przyjmuje się, że” itp. – mówi Beata Wieczorek. Autorka książki jest z wykształcenia psychologiem. Opracowując w większości anglojęzyczny materiał, wykonała ogromną pracę, ale z obawy o los swojej rodziny zdecydowała się na wydanie książki pod pseudonimem. Zależało jej na skierowaniu dyskusji na tor merytoryczny, a nie na kwestie personalne. – Czytając komentarze, które widzę w internecie, jestem pewna, że to była dobra decyzja – mówi Beata Wieczorek. Wiele osób, prawdopodobnie w ogóle nie zaglądając do samej książki, oskarżyło autorkę o homofobię i bazowanie na stereotypach. W rozmowie z GN Beata Wieczorek podkreśla, że darzy osoby homoseksualne szacunkiem i współczuciem, zależy jej na udzieleniu im profesjonalnej pomocy. Jej zdaniem trzeba jednak oddzielić płaszczyznę prywatną od społecznej. – Homoseksualizm stał się niebezpiecznym narzędziem rewolucji seksualnej, która w dłuższej perspektywie może doprowadzić do stopniowego rozpadu społeczeństwa – podkreśla."
Jakie źródło, taka "wiedza".
Jakie źródło, taka "wiedza". rozwiń
Avatar
czas apokalipsy / 30 września 2019 o 12:32
-3
"USA: Aborcyjne lobby boi się prawdy o aborcji" cały tekst pod tym tytułem znajdziecie na stronie Gościa niedzielnego. . Środowiska proaborcyjne w USA przerażone tym, że społeczeństwo może dowiedzieć się prawdy o drastycznych szczegółach procederu, jakim trudnią się kliniki aborcyjne, starają się wyciszyć sprawę wstępnych przesłuchań w sądzie w San Francisco przed procesem wytoczonym przeciwko dwojgu dziennikarzom – obrońcom życia. Właściwa rozprawa ma się rozpocząć 2 października br. i dotyczy ujawnienia szczegółów nt. handlu tkankami i częściami ciała abortowanych dzieci. Davidowi Daleiden i Sandrze Merritt postawiono 15 zarzutów w związku z ujawnieniem przez nich nagrań, na których zarejestrowano proaborcyjnych działaczy związanych z Planned Parenthood, rozmawiających przy kieliszku wina o kupowaniu i sprzedawaniu narządów dzieci – pozyskiwanych w placówkach aborcyjnych. Adwokaci zażądali też wysokiego zadośćuczynienia finansowego, tytułem strat, jakie spowodowało, ich zdaniem, ujawnienie przez Davida Daleidena i kierowanego przez niego Centrum Postępu Medycznego (CMP) informacji. Prokuratura generalna stanu Kalifornia w następstwie zeznań kolejnych świadków, występujących w ramach tzw. wstępnych przesłuchań, złożyła wniosek do sądu o zakaz dyskutowania i ujawnienia treści tego, co mówią pod przysięgą, kryjący się za pseudonimami reprezentanci aborcyjnego przemysłu. Uzasadnianiem takiego kroku, wiążącego się z narzuceniem na obronę obowiązku milczenia na temat treści przesłuchań na sali sądowej, mają być rzekome obawy o bezpieczeństwo świadków-oskarżycieli. Jedna z takich osób, występująca pod przydomkiem „Doe 12” prezes StemExpress zeznała, że jej specjalizująca się w biotechnologii firma dostarczała naukowcom do medycznych badań żywe, bijące serca abortowanych dzieci oraz ich nienaruszone głowy – „połączone z ciałem dziecka” lub „oderwane”. Jak wskazywali adwokaci oskarżonych dziennikarzy, oznaczałoby to, że dzieci, od których pobrano materiał do badań, musiały urodzić się żywe lub były one ofiarami zakazanej prawem tzw. aborcji przez częściowe urodzenie. Inny świadek-oskarżyciel – aborcjonistka o przydomku „Doe 9” – opowiedziała m.in. o tym, na jakie organy dzieci było największe zapotrzebowanie i w jaki sposób wykorzystywano do tego podczas aborcji aparaturę USG."
"USA: Aborcyjne lobby boi się prawdy o aborcji" cały tekst pod tym tytułem znajdziecie na stronie Gościa niedzielnego. . Środowiska proaborcyjne w USA przerażone tym, że społeczeństwo może dowiedzieć się prawdy o drastycznych szczegółach procederu, jakim trudnią się kliniki aborcyjne, starają się wyciszyć sprawę wstępnych przesłuchań w sądzie w San Francisco przed procesem wytoczonym przeciwko dwojgu dziennikarzom – obrońcom życia. Właściwa rozprawa ma się rozpocząć 2 października br. i dotyczy ujawnienia szczegółów nt. ha... rozwiń
Avatar
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC / 30 września 2019 o 09:53
+8
Trzeba był NIE RZNĄĆ DZIECI, a teraz nie rżnąć przyGŁUPA publicznie. Ile was tam było? - Garstka, a reszta ludzi przechodząca obok pokazałam ze ma was daleko w doopie! NIE WIERZYCIE?, że macie WOLNO ROSNĄCEGO GUZA MÓZGU i myślicie, że wam wszystko wolno.
Avatar
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC / 30 września 2019 o 09:50
+8
Publiczna Modlitwa, czyli DEBILIADA PO LUBELSKU. NIE WIERZYCIE?
Avatar
Edi / 30 września 2019 o 09:43
-4
dlaczego piszecie lgbt dużymi literami?
Avatar
Wieczność / 30 września 2019 o 08:25
+1
Wpiszcie "ONA nadchodzi!" - Maryja podczas egzorcyzmów " i zobaczcie krótki film na Youtube.
Avatar
Ana / 29 września 2019 o 22:01
+15
A czemu nie ma żadnej mszy i publicznego odmawiania różańca za księży pedofilów? Dlaczego temat pedofilii w kościele jest tak przez sam kościół ignorowany, zamiatany pod dywan ?! Dlaczego księża zamiast coś z tym zrobić to mówią o "atakach na kościół"?! Ja do kościoła przestałam chodzić, przez pedofilię, przez mieszanie się do polityki, przez nienawiść, obłudę, chciwość, pychę, fałsz, manipulację księży. Kościół to siedlisko zła. Oglądając te zdjęcia widzę samych starych, zgorzkniałych, sfrustrowanych, smutnych ludzi. Wielu takich znam. Co niedzielę w kościele siedzą w pierwszych ławkach a diabła mają w sercu. Powinni najpierw zastanowić się nad sobą i za siebie się pomodlić.
A czemu nie ma żadnej mszy i publicznego odmawiania różańca za księży pedofilów? Dlaczego temat pedofilii w kościele jest tak przez sam kościół ignorowany, zamiatany pod dywan ?! Dlaczego księża zamiast coś z tym zrobić to mówią o "atakach na kościół"?! Ja do kościoła przestałam chodzić, przez pedofilię, przez mieszanie się do polityki, przez nienawiść, obłudę, chciwość, pychę, fałsz, manipulację księży. Kościół to siedlisko zła. Oglądając te zdjęcia widzę samych starych, zgorzkniałych, sfrustrowanych, smutnych ludzi. Wielu takich ... rozwiń
Avatar
Dysonans Kwantowy / 29 września 2019 o 20:57
-6
Brawo należy modlić się o nawrócenie zboczeńców i degeneratów wszelkiej maści, tak Bierdoniów, LPGtystów jak i również tych w kościele.