Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 października 2018 r.
12:50

Marsz Równości przejdzie w sobotę ulicami Lublina. Prezydent Żuk zwołuje sztab kryzysowy

Autor: Zdjęcie autora drs
155 72 A A
Krzysztof Żuk nie udzielił dziś jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy obejmie swoim patronatem planowany Marsz Równości, o co wprost zapytał go organizator tego marszu Bartosz Staszewski
Krzysztof Żuk nie udzielił dziś jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy obejmie swoim patronatem planowany Marsz Równości, o co wprost zapytał go organizator tego marszu Bartosz Staszewski (fot. Dominik Smaga)

Specjalny sztab kryzysowy został powołany przez prezydenta Lublina w związku z zapowiedzianym na sobotę Marszem Równości i mająca się odbyć tuż obok kontrmanifestacją. Prezydent zapowiedział też, że na obie manifestacje wyśle swoich przedstawicieli, którzy będą mogli rozwiązać zgromadzenia jeśli sytuacja wymknie się spod kontroli.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Powołałem specjalny sztab kryzysowy, który ze strony Urzędu Miasta będzie na bieżąco monitorował sytuację przez dwa dni – ogłosił prezydent Krzysztof Żuk na konferencji prasowej zwołanej po decyzji Sądu Apelacyjnego, który uchylił wydany przez prezydenta zakaz przeprowadzenia Marszu Równości i mającej się odbyć tuż obok kontrmanifestacji. W sztabie kryzysowym znajdą się przedstawiciele Urzędu Miasta oraz Straży Miejskiej, a na czele sztabu stanie były szef stołecznej policji.

Pierwsze posiedzenie sztabu zaplanowano na godz. 15. W naradzie wezmą udział także organizatorzy Marszu Równości, choć przewodzący temu zgromadzeniu Bartosz Staszewski sam upomniał się o możliwość uczestniczenia w tym spotkaniu. Prezydent zaprosił go do udziału w naradzie.

Żuk podkreśla, ze odpowiedzialność za zabezpieczenie obu zgromadzeń spoczywa na policji i zaapelował do niej o zapewnienie porządku. Prezydent zapewnił też, że do tego celu wykorzystany będzie również uliczny monitoring. – Mamy kilkaset kamer, z czego większość w śródmieściu i jesteśmy w stanie obserwować to, co się dzieje także na bocznych ulicach – dodaje Żuk.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Żuk raz jeszcze zapewnił, że opowiada się za wolnością zgromadzeń. – Decyzja o zakazie zgromadzeń 13 października była jedną z najtrudniejszych, które podjąłem w ciągu ośmiu lat. Podjąłem ją wyłącznie z troski o życie i zdrowie mieszkańców Lublina – mówi prezydent Lublina. – Z ust moich i moich współpracowników nigdy państwo nie usłyszeli słów, które mogłyby świadczyć o braku szacunku dla jakiejkolwiek z grup.

O przyczynienie się do eskalacji emocji prezydent oskarżył wojewodę lubelskiego, Przemysława Czarnek. Kilka dni temu wojewoda w nagraniu umieszczonym w internecie apelował „nie promujmy zboczeń, dewiacji, wynaturzeń”.

Także wojewoda skomentował już dzisiejszy wyrok uchylający zakaz zgromadzeń. – Żałuję, że Sąd Apelacyjny dostrzega prawa jakiejś mniejszości i to jeszcze w dużej części przyjezdnej z Warszawy czy z innej miejscowości, a nie dostrzega prawa zdecydowanej przytłaczającej większości mieszkańców Lublina do spokoju i do tego, by nie byli epatowani seksualnością kogokolwiek – stwierdził wojewoda w oświadczeniu rozesłanym do mediów.

Prezydent nie chciał komentować oświadczenia Czarnka. – Nie da się komentować wypowiedzi tej osoby, która jest jedna z przyczyn eskalacji przemocy – mówi Żuk o wojewodzie. – Nie można wypowiadać tego, co wypowiada. To niezgodne z konstytucją, niezgodne z normami zachowania osób publicznych.

Krzysztof Żuk nie udzielił dziś jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy obejmie swoim patronatem planowany Marsz Równości, o co wprost zapytał go organizator tego marszu. O patronat prosił już wcześniej i skarży się, że nie dostał jeszcze odpowiedzi. – Czy pan udzieli tego patronatu? – pytał Staszewski. – Takiej praktyki u nas nie było, by dawać patronat na takie marsze lub wydarzenia – stwierdził Żuk, ale jednoznacznej deklaracji nie złożył.

Krzysztof Żuk zapowiedział ponadto wysłanie swoich przedstawicieli na obie manifestacje. Ich rolą będzie obserwowanie zgromadzeń. – Mają uprawnienie, w wypadku zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego, rozwiązać każde zgromadzenie – wyjaśnia Jerzy Ostrowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta Lublin.

Marsz Równości w Lublinie. Trasa marszu

Początek Marszu Równości w Lublinie o godz. 13 na placu Zamkowym.

Trasa marszu: Plac Zamkowy - ulica Kowalska - ulica Lubartowska - plac Łokietka - Krakowskie Przedmieście - plac Litewski - Krakowskie Przedmieście - Al. Racławickie - plac Teatralny

Sąd uchylił decyzję prezydenta Lublina. Marsz Równości przejdzie ulicami miasta

Wideo: TVN 24 / x-news

Komentarze 72

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sarenka / 12 października 2018 o 13:23
+59
tak sobie myślę piątek samo południe a Ci latają po urzędach. Więc moje pytanie brzmi gdzie oni pracują? czy w ogóle pracują?
Avatar
kartofel z ciemnogrodu / 12 października 2018 o 13:45
+58
Koniec świata. Po co to pokazywać wszystkim ludziom że lubi sie wsadzać siuśka tam gdzie wychodzi kupa... Tragedia jak tu wychowywać dzieci skoro taka patolka wychodzi na ulice. Naprawde tego nie da sie leczyć?
Avatar
Gość / 12 października 2018 o 13:16
+58
Syf zawitał do Lublina.
Avatar
Gość / 12 października 2018 o 12:54
+48
sodomia i gomoria
Avatar
~~Lubelak / 12 października 2018 o 14:01
+42
To że ktoś jest świntuchem to jego prywatna sprawa, ale żeby od razu paradować i się tym chwalić to coś tu nie halo ! Za tydzień marsz zoofili, co jak każdy to każdy może sobie maszerować !
Avatar
Gość / 12 października 2018 o 12:59
+34
A czemu oni są nierówni? Po co te kompleksy , zboki?
Avatar
Kazik / 12 października 2018 o 13:21
+21
Ta z czerwonymi włosami to taki Farmazon LGBT? Zawsze za ochroniarza robi.
Avatar
Janek z KMP / 12 października 2018 o 13:07
+19
Znowu nam policjantom wolne zabiorą od rana,aż po noc.Już mobilizacja.A ja jak zwykle L4 i mi to lata.
Avatar
normalny. / 12 października 2018 o 14:37
+15
Normalna rodzina to chłopak i dziewczyna. A tu promuje się jakieś szatańskie wynaturzenia pederastwa i lesbianizmu. A fe
Avatar
Gość / 12 października 2018 o 12:56
+11
Oj chyba mocno trzeba wzmocnić ten sztab!
Avatar
kocham peło a co kocham to prdl / 4 dni temu o 08:25
0
skandal z marszem - pedały oplacone przez unie europejska jezdza po calej polsce TE SAME OSOBY Z MARSZU JEZDZA PO CALEJ POLSCE I PROMUJA CHORE RZECZY
Avatar
Gość / 6 dni temu o 12:44
0
ruch LPG LNG jest z du...wyjętty i tam z powrotem trafi
Avatar
Kaśka / 13 października 2018 o 17:12
0
Ciekawe czy PSL puściło swojego fryzjera na tą paradę z koleżanem ? A moźe znów babcię chowa po raz 10 ąty ? Oszust.
Avatar
gość / 13 października 2018 o 12:52
0
To tylko zagrywka propagandowa Żuka. Od 8 lat podjął najtrudniejszą decyzję !!!.Co robił do tej pory? Dostawał pieniądze z 4 spółek gdzie piastował stanowiska w radach nadzorczych natomiast sprawy miasta i obywateli były na szarym końcu. najbardziej interesowało go prywatne konto.
Avatar
Karol / 13 października 2018 o 09:33
+2
tak sobie myślę piątek samo południe a Ci latają po urzędach. Więc moje pytanie brzmi gdzie oni pracują? czy w ogóle pracują?
 tak samo jak te tłumy w galeriach handlowych i na ulicach 
Avatar
antypo / 13 października 2018 o 09:18
-1
Orientacja seksualna , czyli ... co ? Jak ustalać , które zjawisko w ramach płciowości i dlaczego , zasługuje na miano orientacji seksualnej ? Komentarz wojewody do wyroku legalizującego ten marsz - prawidłowy . Jaka jest gwarancja , że skoro coraz więcej obyczajowych koszmarów nazywa się orientacją seksualną , że za 30 lat nie przyjdzie nikomu do głowy , by orientacją seksualną nazywać skłonność do gwałtów ? Jak propaganda tęczowej rewolucji ma się do artykułów : 18 , 40 i 72 konstytucji ?
 Dobre artykuły przedstawiłeś ,a ja dodam jeszcze art. 71 p.1 o treści: "Państwo w swojej polityce społecznej i gospodarczej uwzględnia dobro rodziny. Itd.. Skład rodziny określa art. 18. Dla mnie jest rzeczą jasną, że ich cele to; 1) Sianie zamętu w Polsce (tuż przed wyborami ktoś ich popycha do "wyrównywania naturalnych nierówności).2) rozbijanie rodzin, atak na katolików, kościół (kler też do tego zaliczam).3) Te dwa cele godzą w jedność i stabilność naszego państwa. Dowód?. Proszę bardzo- dlaczego B.Staszewski zorganizował podobny "pokaz" w samej Częstochowie u podnóża Jasnej Góry, w miejscu Świętym dla Polaków?. Czy takie ideologie są bezpieczne dla Polski, Polaków. W tym miejscu należy przywołać art. 13 Konstytucji. Znowu ktoś napisze, że dyskryminacja niepełnosprawnych, zakaz dokarmiania gołębi i jeszcze inne bzdury i zasłonki dymne. 
 Dobre artykuły przedstawiłeś ,a ja dodam jeszcze art. 71 p.1 o treści: "Państwo w swojej polityce społecznej i gospodarczej uwzględnia dobro rodziny. Itd.. Skład rodziny określa art. 18. Dla mnie jest rzeczą jasną, że ich cele to; 1) Sianie zamętu w Polsce (tuż przed wyborami ktoś ich popycha do "wyrównywania naturalnych nierówności).2) rozbijanie rodzin, atak na katolików, kościół (kler też do tego zaliczam).3) Te dwa cele godzą w jedność i stabilność naszego państwa. Dowód?. Proszę bardzo- dlaczego B.Staszewski zo... rozwiń
Avatar
Poznański / 13 października 2018 o 08:36
+1
tak sobie myślę piątek samo południe a Ci latają po urzędach. Więc moje pytanie brzmi gdzie oni pracują? czy w ogóle pracują?
 Powinno być "ci" małą literą, bo to jest zaimek wskazujący, a nie zwrot grzecznościowy.
Avatar
Zmartwiony / 13 października 2018 o 07:30
+2
Godzina 13:23 w piątek - co Ty w takim razie robisz obsmarowując ludzi w komentarzach. Tak pracujesz? A może właśnie pisanie idiotyzmów to właśnie Twoja praca
Avatar
wawiak / 13 października 2018 o 00:42
0
Oj Lublinianie jesteście jednak nie tolerancyjnym ciemnogrodem gdzie wam do stolicy kultury wstyd !
Avatar
Goliat / 12 października 2018 o 23:57
0
Przepraszam a kto kogo ma bronic skoro do sm zatrudnia sie lezbijki??? To jakies nieporozumienie
Zobacz wszystkie komentarze 72
Trwa cisza wyborcza
Do czasu jej zakończenia zamieszczanie komentarzy mających charakter agitacyjny jest zabronione przez polskie prawo. Odpowiedzialność za opublikowaną przez siebie treść ponosi autor.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zamość: Zaginął Dariusz Zochniak. Policja prosi o pomoc

Zamość: Zaginął Dariusz Zochniak. Policja prosi o pomoc 0 0

Zamojscy policjanci poszukują zaginionego Dariusza Zochniaka. Mężczyzna wracał z Belgii do domu, ale nie dotarł do rodziny. Po raz ostatni był widziany w miejscowości Krzywa, gmina Chojnów. Policja apeluje o pomoc w odnalezieniu mężczyzny.

Nina Malinowska & Nine Berries w Kazimierzu
27 października 2018, 20:00

Nina Malinowska & Nine Berries w Kazimierzu 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 27 października o godz. 20 na Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) odbędzie się koncert Niny Malinowskiej & Nine Berries.

Szymajda: Chcę, żeby ludzie długo opowiadali o tej walce

Szymajda: Chcę, żeby ludzie długo opowiadali o tej walce 1 0

W sobotę w lubelskiej hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich odbędzie się gala TFL 15 „NOXY NIGHT”. Starciem wieczoru będzie pojedynek Huberta „Małpy” Szymajdy z Robertem Maciejowskim.

Wypadek na skrzyżowaniu ul. Roztocze z al. Kraśnicką. Są utrudnienia

Wypadek na skrzyżowaniu ul. Roztocze z al. Kraśnicką. Są utrudnienia 6 2

Samochód dostawczy i osobowy zderzyły się na skrzyżowaniu ul. Roztocze z al. Kraśnicką. Jeden z kierowców trafił do szpitala. Ruch w stronę centrum odbywa się tylko lewym pasem.

Obrabował starszego mężczyznę. Miał na swoim koncie także inne przestępstwa

Obrabował starszego mężczyznę. Miał na swoim koncie także inne przestępstwa 1 3

Obrabował mężczyznę, jednak szybko trafił do aresztu. 43-latek odpowie za rozbój, ale również za inne przestępstwa - włamania i kradzież. Funkcjonariusze poszukują jego wspólnika.

Tragiczny wypadek w Indiach. Pociąg wjechał w tłum świętujący Dasarę, zginęło co najmniej 60 osób [wideo]
film

Tragiczny wypadek w Indiach. Pociąg wjechał w tłum świętujący Dasarę, zginęło co najmniej 60 osób [wideo] 1 2

Na przedmieściach indyjskiego miasta Amritsar doszło do tragicznego wypadku kolejowego. Pociąg uderzył w stojący na torach tłum, który oglądał pokaz pirotechniczny z okazji hinduistycznego święta Dasara. Wybuchy fajerwerków zagłuszyły odgłos nadjeżdżającego składu. Zginęło co najmniej 60 osób, a ponad 200 zostało rannych.

Czołowe zderzenie dwóch aut osobowych. Kierowcy w szpitalu

Czołowe zderzenie dwóch aut osobowych. Kierowcy w szpitalu 0 1

W miejscowości Sajczyce doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Obaj kierowcy trafili do szpitala z obrażeniami ciała. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego wypadku.

Lubelscy policjanci będą się szkolić razem z antyterrorystami
film

Lubelscy policjanci będą się szkolić razem z antyterrorystami 1 3

Radzenie sobie z uzbrojonym i nieprzewidywalnym napastnikiem - z takim zagrożeniem muszą poradzić sobie lubelscy policjanci, którzy wezmą udział w trzymiesięcznym szkoleniu z antyterrorystami. W zajęciach weźmie udział 90 mundurowych, którzy na co dzień mogą spotkać się z podobnymi scenariuszami.

Bal Iluzji w Cafe Baby House
26 października 2018, 17:00

Bal Iluzji w Cafe Baby House 2 1

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 26 października o godz. 17 w Cafe Baby House (ul. Willowa 42a) odbędzie się Wielki Bal Iluzji.

Krzysztof Piątek na celowniku Napoli (wideo)
film

Krzysztof Piątek na celowniku Napoli (wideo) 0 1

Krzysztof Piątek zostanie konkurentem do miejsca w ataku Napoli dla Arkadiusza Milika? Radio „Kiss Kiss Napoli” podało, że Polak jest jednym z 4 celów transferowych wicemistrza Włoch. Piątek to numer jeden na liście, na której są też Nicolo Barella, Santiago Arias i Soualiho Meite.

Nie śpi, bo ma ekspresówkę za płotem
Alarm 24

Nie śpi, bo ma ekspresówkę za płotem 60 16

Mimo protestów, nowa droga ekspresowa S12 powstała tuż obok jego domu. Teraz, kilka miesięcy po otwarciu drogi, Roman Frel z Młynek w gminie Końskowola przyznaje, że hałas jest nie do zniesienia. Nie pomagają nawet ekrany akustyczne

Małe sklepy znikają, ale z pomocą przyjeżdżają te na kołach

Małe sklepy znikają, ale z pomocą przyjeżdżają te na kołach 3 5

Ponad 4 mln Polaków ma ograniczony dostęp do codziennych zakupów spożywczych, w tym wielu mieszkańców wsi w woj. lubelskim, gdzie zamykane są małe sklepy.

Derbowa sobota w III lidze: Avia - Podlasie i Chełmianka - Stal

Derbowa sobota w III lidze: Avia - Podlasie i Chełmianka - Stal 2 1

Kolejne derby zostaną rozegrane w Świdniku. Avia zmierzy się z przedostatnim w tabeli Podlasiem (godz. 15)

Czym Lubelskie podbije Las Vegas? Te firmy pojadą do USA

Czym Lubelskie podbije Las Vegas? Te firmy pojadą do USA 8 3

Do Nevady pojadą twórcy narzędzi do szybkiej diagnostyki medycznej (Pro-Project, InThoTech), mobilnego pieca do pizzy (Spino), innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa (NexBio, Plantalux), aplikacji mobilnych (MintCloud,), oprogramowania i platform internetowych (Akanza, Clinic Hunter, Tipmedia) i materiałów z kompozytów węglowych (Wit-Composites).

IV liga: Ciekawie w Lubartowie, Werbkowicach i Lublinie

IV liga: Ciekawie w Lubartowie, Werbkowicach i Lublinie 2 1

W ramach 12. kolejki ciekawie zapowiada się zwłaszcza sobota. O godz. 13 Lewart zagra u siebie z Powiślakiem Końskowola. Godzinę później Kryształ Werbkowice zagra z Górnikiem II Łęczna, a o godz. 15 Lublinianka podejmuje Tomasovię

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.