Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2014 r.
19:39
Edytuj ten wpis

Marszałkowie podzielili kompetencje. Zmiany na stanowiskach w urzędzie

Autor: Zdjęcie autora toma
1 12 A A

Nowo wybrani członkowie Zarządu Województwa Lubelskiego dokonali podziału kompetencji. W porównaniu do poprzedniej kadencji nie ma znaczących zmian w zakresie obowiązków poszczególnych osób. Do zmian doszło natomiast na niektórych stanowiskach w Urzędzie Marszałkowskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Marszałek Sławomir Sosnowski będzie odpowiedzialny za gospodarkę i współpracę z przedsiębiorcami oraz za Regionalny Program Operacyjny (RPO). - Ten ostatni obszar będzie podlegał mu w całości do czasu zakończenia negocjacji w tej sprawie - mówi Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka województwa. Potem wchodzący w skład RPO Europejski Fundusz Społeczny trafi do zakresu obowiązków wicemarszałka Krzysztofa Grabczuka. Ponadto Krzysztof Grabczuk będzie odpowiedzialny za promocję, kulturę, sport i edukację. Drugi z wicemarszałków, Artur Walasek zajmie się rolnictwem, koordynacją projektów europejskich i finansami. Jeśli chodzi o członków zarządu, to do kompetencji Pawła Nakoniecznego należeć będą: mienie, inwestycje, transport i drogownictwo, zaś obowiązki Arkadiusza Bratkowskiego to zdrowie i polityka społeczna oraz przekształcenia szpitali. Po ostatnich wyborach samorządowych do zmian dojdzie też na kilku stanowiskach w Urzędzie Marszałkowskim. Na czas pełnienia funkcji wicemarszałka urlopowany został Artur Walasek, dotychczasowy sekretarz województwa. Jego miejsce zajmie Anna Augustyniak, która do tej pory była dyrektorem Kancelarii Marszałka. W tej roli zastąpi ją Łukasz Chomicki, ostatnio p.o. kierownik Oddziału Komunikacji Społecznej w urzędzie. Zmiana nastąpi też na czele marszałkowskiego Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu, którego dyrektor Katarzyna Bryda została wybrana na wójta gminy Krzczonów. Na to stanowisko nie będzie rozpisywany konkurs, najprawdopodobniej zajmie je ktoś z dotychczasowych pracowników tego wydziału.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Josef / 3 grudnia 2014 o 11:59
0

No to teraz hazardziści i gumo filcowi sami się dofinansują,bo to ostatnia szansa.Prawdopodobnie w przyszłych wyborach bedą lepiej pilmnowani i nie uda się już przekret wyborczy!!Sosnowski musi się spieszyć,by swoje świnie dofinansować,bo przyjda lata chude!

Avatar
denislaw / 3 grudnia 2014 o 11:50
0

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich brylantów to natychmiast wydał decyzję, żeby skarb państwa zakupił brylanty za 1,6 mld USDolar i zdeponował brylanty na Kremlu. U nas w 2014 r aj, waj Rosja nie kupuje jabłek i warzyw oraz mięsa, mleka itp. A rzund bo nie rząd nic. A mógł kupić cały towar dla szkół, przedszkoli, domów dziecka, domów starców, szpitali, wojska itp. Ale po co. Najlepiej niech dostaną PO d.. producenci. Amber Gold - dopóki byli tam nasi dzieci, żony, kumple i pachołki to było koszerne. A jak balon puścił to aj waj a PO co ludzie tam lokowali finans. Teraz niech się martwią. NASI kupili mieszkania, domy , Merce i jest Ok. A dalej ? Sąd naso rozstrzygnie. PO co brać się za rządzenie POkraki i Kmiotki nie lepiej respektować starą zasadę naszych dziadków:" Jeśli nie POtrafisz, nie pchaj się na afisz". 

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich bryla... rozwiń

Avatar
deni / 3 grudnia 2014 o 11:48
0

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich brylantów to natychmiast wydał decyzję, żeby skarb państwa zakupił brylanty za 1,6 mld USDolar i zdeponował brylanty na Kremlu. U nas w 2014 r aj, waj Rosja nie kupuje jabłek i warzyw oraz mięsa, mleka itp. A rzund bo nie rząd nic. A mógł kupić cały towar dla szkół, przedszkoli, domów dziecka, domów starców, szpitali, wojska itp. Ale po co. Najlepiej niech dostaną PO d.. producenci. Amber Gold - dopóki byli tam nasi dzieci, żony, kumple i pachołki to było koszerne. A jak balon puścił to aj waj a PO co ludzie tam lokowali finans. Teraz niech się martwią. NASI kupili mieszkania, domy , Merce i jest Ok. A dalej ? Sąd naso rozstrzygnie. PO co brać się za rządzenie POkraki i Kmiotki nie lepiej respektować starą zasadę naszych dziadków:" Jeśli nie POtrafisz, nie pchaj się na afisz". 

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich bryla... rozwiń

Avatar
deni / 3 grudnia 2014 o 11:46
0

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich brylantów to natychmiast wydał decyzję, żeby skarb państwa zakupił brylanty za 1,6 mld USDolar i zdeponował brylanty na Kremlu. U nas w 2014 r aj, waj Rosja nie kupuje jabłek i warzyw oraz mięsa, mleka itp. A rzund bo nie rząd nic. A mógł kupić cały towar dla szkół, przedszkoli, domów dziecka, domów starców, szpitali, wojska itp. Ale po co. Najlepiej niech dostaną PO d.. producenci. Amber Gold - dopóki byli tam nasi dzieci, żony, kumple i pachołki to było koszerne. A jak balon puścił to aj waj a PO co ludzie tam lokowali finans. Teraz niech się martwią. NASI kupili mieszkania, domy , Merce i jest Ok. A dalej ? Sąd naso rozstrzygnie. PO co brać się za rządzenie POkraki i Kmiotki nie lepiej respektować starą zasadę naszych dziadków:" Jeśli nie POtrafisz, nie pchaj się na afisz". 

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich bryla... rozwiń

Avatar
deni / 3 grudnia 2014 o 11:46
0

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich brylantów to natychmiast wydał decyzję, żeby skarb państwa zakupił brylanty za 1,6 mld USDolar i zdeponował brylanty na Kremlu. U nas w 2014 r aj, waj Rosja nie kupuje jabłek i warzyw oraz mięsa, mleka itp. A rzund bo nie rząd nic. A mógł kupić cały towar dla szkół, przedszkoli, domów dziecka, domów starców, szpitali, wojska itp. Ale po co. Najlepiej niech dostaną PO d.. producenci. Amber Gold - dopóki byli tam nasi dzieci, żony, kumple i pachołki to było koszerne. A jak balon puścił to aj waj a PO co ludzie tam lokowali finans. Teraz niech się martwią. NASI kupili mieszkania, domy , Merce i jest Ok. A dalej ? Sąd naso rozstrzygnie. PO co brać się za rządzenie POkraki i Kmiotki nie lepiej respektować starą zasadę naszych dziadków:" Jeśli nie POtrafisz, nie pchaj się na afisz". 

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich bryla... rozwiń

Avatar
Gość / 3 grudnia 2014 o 09:20
0

A ja już oczami wyobrażni widziałem piękny węzeł w Międzyrzecu Podlaskim w powiecie bialskim zwanym kołobrzeskim. Autostrada Wolności przedłużona do Terespola krzyżuje się z Via Carpathia. Pięknie by było i pożyteczne. No bo jeśli nie teraz, to kiedy ? :)

Avatar
Gość / 3 grudnia 2014 o 09:02
0

Cała ta "autostrada" na ścianie wschodniej to nikomu niepotrzebna inwestycja. Kto będzie szorował po asfalcie kilka tysięcy km z Litwy do Grecji? Trzeba inwestować w kolej i połączenia lotnicze. Poza tym... Te regiony się wyludniają, starzeją i pauperyzują. W niedługim czasie staną się naturalną, trudno dostępną strefą buforową pomiędzy UE a Wschodem.

Nie będzie szorował a już szoruje miły Gościu. Tu też ludzie mieszkają.

Nie będzie szorował a już szoruje miły Gościu. Tu też ludzie mieszkają.

rozwiń
Avatar
kio / 3 grudnia 2014 o 08:37
0

ZSlostwo rodzinki i funfli zmobilizowało, cuda wyprawiało, POstwo przygruchało i torcik rozdało. Można już chapać. Niech żyje sojusz "chłopsko" - "pseudointelegencky". P.S. gratuluje wyborcom, wybór zawalisty!

Avatar
Gość / 3 grudnia 2014 o 08:35
0

Partia Ewy Kopacz przeciwko Via Carpathia. Projekt szlaku komunikacyjnego, kluczowego dla Polski Wschodniej, kolejny raz został zablokowany przez partię rządzącą. W poniedziałek, na wniosek europosłów PO, Komisja Petycji PE zdecydowała o zamknięciu rozmów dotyczących Via Carpathia. 

- Polskimi rękami zamknięto cenną inicjatywę budowydrogi, która poprawiłaby dostępność komunikacyjną naszego kraju - komentuje europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Tomasz Poręba.

Petycję do Parlament Europejski ws. 
budowy szlaku komunikacyjnego Via Carpathia złożył jeden z mieszkańców Stalowej Woli. Chodzi o drogę, która biegłaby od Litwy do Rumunii, przez Polskę, Słowację i Węgry. W naszym kraju droga przechodziłaby przez Białystok, Lublin i Rzeszów.

Podczas posiedzenia Komisji Petycji, Tomasz Poręba - poseł PiS do Parlamentu Europejskiego z Podkarpacia,  podkreślał, że budowa szlaku Via Carpathia przebiegającego z Kłajpedy do Tesalonik byłaby zgodna z filozofią UE w zakresie wyrównywania różnic między krajami nowej i starej UE. Mimo to okazało się, że najaktywniej przeciwko unijnej inwestycji w Polsce Wschodniej protestowali europosłowie z Polski - z PO.
 Ich działanie Poręba określa jako „wstyd i kompromitację”.


To jest kwestia strategicznych interesów UE, żeby wschodnia flanka była lepiej skomunikowana i zasobniejsza, co na pewno przełoży się na bezpieczeństwo UE - mówił Tomasz Poręba podczas posiedzenia komisji. Jak informuje biuro prasowe największej frakcji konserwatywnej w PE, Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, przedstawiciel PO Jarosław Wałęsa stwierdził, że nic nie można w tej sprawie zrobić i zaapelował o zamknięcie petycji raz na zawsze. Wsparła go również europosłanka Julia PiteraOceniła ona, że Podkarpacie jest jednym z najlepiej dofinansowanych regionów w Polsce i poddała w wątpliwość zasadność inwestycji.

Ostatecznie skończyło się zamknięciem petycji ws. Via Carpathia - głosami europosłów Platformy Obywatelskiej oraz innych należących do Europejskiej Partii Ludowej. Działanie partii rządzącej w europarlamencie zostało odnotowane w lokalnych mediach, w tych regionach, którego rozwojowi komunikacyjnemu sprzeciwiło się ugrupowanie Ewy Kopacz.

Jedna z ostatnich szans na budowę Via Carpathia z unijnych funduszy legła w gruzach. Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego na wniosek europosłów PO zamknęła petycję dotyczącą tego szlaku drogowego – pisze portal rzeszow-news.pl. O decyzji PE informuje również serwis dziendobry.bialystok.pl
 
Temat nastawienia PO do Polski Wschodniej pojawiał się w kontekście afery taśmowej. W trakcie rozmowy z prezesem Orlenu, Jackiem Krawcem, minister skarbu Włodzimierz Karpiński tak relacjonował swoją rozmowę z ówczesną wicepremier i minister rozwoju regionalnego, Elżbietą Bieńkowską, która dziś pełni rolę komisarza unijnego w Komisji Europejskiej:

I ona tam powiedziała o jakimś rozwoju ekspansyjno-dyfuzyjnym, czy jakimś wiesz, że powstają silne ośrodki. Kołem zamachowym w tej kategorii jest profesor (...) od rozwoju regionalnego. Ta teoria sprowadza się, że na koniec wiesz, ch*j tam z tą Polską wschodnią, nie? Warszawa, Katowice, nie? (...) I pamiętam, że ona przyszła i zaczęła coś opowiadać i ktoś jej właśnie włożył to w usta, nie? I ona powiedziała, że szanuje tego profesora i dostała taki wp*erdol (...), że się popłakała w środku dnia. Ja mówię: pani minister, polityka - mówił minister Karpiński.

Cała ta "autostrada" na ścianie wschodniej to nikomu niepotrzebna inwestycja. Kto będzie szorował po asfalcie kilka tysięcy km z Litwy do Grecji? Trzeba inwestować w kolej i połączenia lotnicze. Poza tym... Te regiony się wyludniają, starzeją i pauperyzują. W niedługim czasie staną się naturalną, trudno dostępną strefą buforową pomiędzy UE a Wschodem.

będzie szorował po asfalcie kilka tysięcy km z Litwy do Grecji? Trzeba inwestować w kolej i połączenia lotnicze. Poza tym... Te regiony się wyludniają, starzeją i pauperyzują. W niedługim czasie staną się naturalną, trudno dostępną strefą buforową pomiędzy UE a Wschodem.

rozwiń
Avatar
cc / 3 grudnia 2014 o 07:27
0

Pan Marszałek Sosnowski to znany hodowca trzody chlewnej.

Avatar
Josef / 3 grudnia 2014 o 11:59
0

No to teraz hazardziści i gumo filcowi sami się dofinansują,bo to ostatnia szansa.Prawdopodobnie w przyszłych wyborach bedą lepiej pilmnowani i nie uda się już przekret wyborczy!!Sosnowski musi się spieszyć,by swoje świnie dofinansować,bo przyjda lata chude!

Avatar
denislaw / 3 grudnia 2014 o 11:50
0

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich brylantów to natychmiast wydał decyzję, żeby skarb państwa zakupił brylanty za 1,6 mld USDolar i zdeponował brylanty na Kremlu. U nas w 2014 r aj, waj Rosja nie kupuje jabłek i warzyw oraz mięsa, mleka itp. A rzund bo nie rząd nic. A mógł kupić cały towar dla szkół, przedszkoli, domów dziecka, domów starców, szpitali, wojska itp. Ale po co. Najlepiej niech dostaną PO d.. producenci. Amber Gold - dopóki byli tam nasi dzieci, żony, kumple i pachołki to było koszerne. A jak balon puścił to aj waj a PO co ludzie tam lokowali finans. Teraz niech się martwią. NASI kupili mieszkania, domy , Merce i jest Ok. A dalej ? Sąd naso rozstrzygnie. PO co brać się za rządzenie POkraki i Kmiotki nie lepiej respektować starą zasadę naszych dziadków:" Jeśli nie POtrafisz, nie pchaj się na afisz". 

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich bryla... rozwiń

Avatar
deni / 3 grudnia 2014 o 11:48
0

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich brylantów to natychmiast wydał decyzję, żeby skarb państwa zakupił brylanty za 1,6 mld USDolar i zdeponował brylanty na Kremlu. U nas w 2014 r aj, waj Rosja nie kupuje jabłek i warzyw oraz mięsa, mleka itp. A rzund bo nie rząd nic. A mógł kupić cały towar dla szkół, przedszkoli, domów dziecka, domów starców, szpitali, wojska itp. Ale po co. Najlepiej niech dostaną PO d.. producenci. Amber Gold - dopóki byli tam nasi dzieci, żony, kumple i pachołki to było koszerne. A jak balon puścił to aj waj a PO co ludzie tam lokowali finans. Teraz niech się martwią. NASI kupili mieszkania, domy , Merce i jest Ok. A dalej ? Sąd naso rozstrzygnie. PO co brać się za rządzenie POkraki i Kmiotki nie lepiej respektować starą zasadę naszych dziadków:" Jeśli nie POtrafisz, nie pchaj się na afisz". 

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich bryla... rozwiń

Avatar
deni / 3 grudnia 2014 o 11:46
0

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich brylantów to natychmiast wydał decyzję, żeby skarb państwa zakupił brylanty za 1,6 mld USDolar i zdeponował brylanty na Kremlu. U nas w 2014 r aj, waj Rosja nie kupuje jabłek i warzyw oraz mięsa, mleka itp. A rzund bo nie rząd nic. A mógł kupić cały towar dla szkół, przedszkoli, domów dziecka, domów starców, szpitali, wojska itp. Ale po co. Najlepiej niech dostaną PO d.. producenci. Amber Gold - dopóki byli tam nasi dzieci, żony, kumple i pachołki to było koszerne. A jak balon puścił to aj waj a PO co ludzie tam lokowali finans. Teraz niech się martwią. NASI kupili mieszkania, domy , Merce i jest Ok. A dalej ? Sąd naso rozstrzygnie. PO co brać się za rządzenie POkraki i Kmiotki nie lepiej respektować starą zasadę naszych dziadków:" Jeśli nie POtrafisz, nie pchaj się na afisz". 

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich bryla... rozwiń

Avatar
deni / 3 grudnia 2014 o 11:46
0

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich brylantów to natychmiast wydał decyzję, żeby skarb państwa zakupił brylanty za 1,6 mld USDolar i zdeponował brylanty na Kremlu. U nas w 2014 r aj, waj Rosja nie kupuje jabłek i warzyw oraz mięsa, mleka itp. A rzund bo nie rząd nic. A mógł kupić cały towar dla szkół, przedszkoli, domów dziecka, domów starców, szpitali, wojska itp. Ale po co. Najlepiej niech dostaną PO d.. producenci. Amber Gold - dopóki byli tam nasi dzieci, żony, kumple i pachołki to było koszerne. A jak balon puścił to aj waj a PO co ludzie tam lokowali finans. Teraz niech się martwią. NASI kupili mieszkania, domy , Merce i jest Ok. A dalej ? Sąd naso rozstrzygnie. PO co brać się za rządzenie POkraki i Kmiotki nie lepiej respektować starą zasadę naszych dziadków:" Jeśli nie POtrafisz, nie pchaj się na afisz". 

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich bryla... rozwiń

Avatar
Gość / 3 grudnia 2014 o 09:20
0

A ja już oczami wyobrażni widziałem piękny węzeł w Międzyrzecu Podlaskim w powiecie bialskim zwanym kołobrzeskim. Autostrada Wolności przedłużona do Terespola krzyżuje się z Via Carpathia. Pięknie by było i pożyteczne. No bo jeśli nie teraz, to kiedy ? :)

Avatar
Gość / 3 grudnia 2014 o 09:02
0

Cała ta "autostrada" na ścianie wschodniej to nikomu niepotrzebna inwestycja. Kto będzie szorował po asfalcie kilka tysięcy km z Litwy do Grecji? Trzeba inwestować w kolej i połączenia lotnicze. Poza tym... Te regiony się wyludniają, starzeją i pauperyzują. W niedługim czasie staną się naturalną, trudno dostępną strefą buforową pomiędzy UE a Wschodem.

Nie będzie szorował a już szoruje miły Gościu. Tu też ludzie mieszkają.

Nie będzie szorował a już szoruje miły Gościu. Tu też ludzie mieszkają.

rozwiń
Avatar
kio / 3 grudnia 2014 o 08:37
0

ZSlostwo rodzinki i funfli zmobilizowało, cuda wyprawiało, POstwo przygruchało i torcik rozdało. Można już chapać. Niech żyje sojusz "chłopsko" - "pseudointelegencky". P.S. gratuluje wyborcom, wybór zawalisty!

Avatar
Gość / 3 grudnia 2014 o 08:35
0

Partia Ewy Kopacz przeciwko Via Carpathia. Projekt szlaku komunikacyjnego, kluczowego dla Polski Wschodniej, kolejny raz został zablokowany przez partię rządzącą. W poniedziałek, na wniosek europosłów PO, Komisja Petycji PE zdecydowała o zamknięciu rozmów dotyczących Via Carpathia. 

- Polskimi rękami zamknięto cenną inicjatywę budowydrogi, która poprawiłaby dostępność komunikacyjną naszego kraju - komentuje europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Tomasz Poręba.

Petycję do Parlament Europejski ws. 
budowy szlaku komunikacyjnego Via Carpathia złożył jeden z mieszkańców Stalowej Woli. Chodzi o drogę, która biegłaby od Litwy do Rumunii, przez Polskę, Słowację i Węgry. W naszym kraju droga przechodziłaby przez Białystok, Lublin i Rzeszów.

Podczas posiedzenia Komisji Petycji, Tomasz Poręba - poseł PiS do Parlamentu Europejskiego z Podkarpacia,  podkreślał, że budowa szlaku Via Carpathia przebiegającego z Kłajpedy do Tesalonik byłaby zgodna z filozofią UE w zakresie wyrównywania różnic między krajami nowej i starej UE. Mimo to okazało się, że najaktywniej przeciwko unijnej inwestycji w Polsce Wschodniej protestowali europosłowie z Polski - z PO.
 Ich działanie Poręba określa jako „wstyd i kompromitację”.


To jest kwestia strategicznych interesów UE, żeby wschodnia flanka była lepiej skomunikowana i zasobniejsza, co na pewno przełoży się na bezpieczeństwo UE - mówił Tomasz Poręba podczas posiedzenia komisji. Jak informuje biuro prasowe największej frakcji konserwatywnej w PE, Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, przedstawiciel PO Jarosław Wałęsa stwierdził, że nic nie można w tej sprawie zrobić i zaapelował o zamknięcie petycji raz na zawsze. Wsparła go również europosłanka Julia PiteraOceniła ona, że Podkarpacie jest jednym z najlepiej dofinansowanych regionów w Polsce i poddała w wątpliwość zasadność inwestycji.

Ostatecznie skończyło się zamknięciem petycji ws. Via Carpathia - głosami europosłów Platformy Obywatelskiej oraz innych należących do Europejskiej Partii Ludowej. Działanie partii rządzącej w europarlamencie zostało odnotowane w lokalnych mediach, w tych regionach, którego rozwojowi komunikacyjnemu sprzeciwiło się ugrupowanie Ewy Kopacz.

Jedna z ostatnich szans na budowę Via Carpathia z unijnych funduszy legła w gruzach. Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego na wniosek europosłów PO zamknęła petycję dotyczącą tego szlaku drogowego – pisze portal rzeszow-news.pl. O decyzji PE informuje również serwis dziendobry.bialystok.pl
 
Temat nastawienia PO do Polski Wschodniej pojawiał się w kontekście afery taśmowej. W trakcie rozmowy z prezesem Orlenu, Jackiem Krawcem, minister skarbu Włodzimierz Karpiński tak relacjonował swoją rozmowę z ówczesną wicepremier i minister rozwoju regionalnego, Elżbietą Bieńkowską, która dziś pełni rolę komisarza unijnego w Komisji Europejskiej:

I ona tam powiedziała o jakimś rozwoju ekspansyjno-dyfuzyjnym, czy jakimś wiesz, że powstają silne ośrodki. Kołem zamachowym w tej kategorii jest profesor (...) od rozwoju regionalnego. Ta teoria sprowadza się, że na koniec wiesz, ch*j tam z tą Polską wschodnią, nie? Warszawa, Katowice, nie? (...) I pamiętam, że ona przyszła i zaczęła coś opowiadać i ktoś jej właśnie włożył to w usta, nie? I ona powiedziała, że szanuje tego profesora i dostała taki wp*erdol (...), że się popłakała w środku dnia. Ja mówię: pani minister, polityka - mówił minister Karpiński.

Cała ta "autostrada" na ścianie wschodniej to nikomu niepotrzebna inwestycja. Kto będzie szorował po asfalcie kilka tysięcy km z Litwy do Grecji? Trzeba inwestować w kolej i połączenia lotnicze. Poza tym... Te regiony się wyludniają, starzeją i pauperyzują. W niedługim czasie staną się naturalną, trudno dostępną strefą buforową pomiędzy UE a Wschodem.

będzie szorował po asfalcie kilka tysięcy km z Litwy do Grecji? Trzeba inwestować w kolej i połączenia lotnicze. Poza tym... Te regiony się wyludniają, starzeją i pauperyzują. W niedługim czasie staną się naturalną, trudno dostępną strefą buforową pomiędzy UE a Wschodem.

rozwiń
Avatar
cc / 3 grudnia 2014 o 07:27
0

Pan Marszałek Sosnowski to znany hodowca trzody chlewnej.