Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 grudnia 2014 r.
19:39
Edytuj ten wpis

Marszałkowie podzielili kompetencje. Zmiany na stanowiskach w urzędzie

Autor: Zdjęcie autora toma
1 12 A A

Nowo wybrani członkowie Zarządu Województwa Lubelskiego dokonali podziału kompetencji. W porównaniu do poprzedniej kadencji nie ma znaczących zmian w zakresie obowiązków poszczególnych osób. Do zmian doszło natomiast na niektórych stanowiskach w Urzędzie Marszałkowskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Marszałek Sławomir Sosnowski będzie odpowiedzialny za gospodarkę i współpracę z przedsiębiorcami oraz za Regionalny Program Operacyjny (RPO). - Ten ostatni obszar będzie podlegał mu w całości do czasu zakończenia negocjacji w tej sprawie - mówi Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka województwa. Potem wchodzący w skład RPO Europejski Fundusz Społeczny trafi do zakresu obowiązków wicemarszałka Krzysztofa Grabczuka. Ponadto Krzysztof Grabczuk będzie odpowiedzialny za promocję, kulturę, sport i edukację. Drugi z wicemarszałków, Artur Walasek zajmie się rolnictwem, koordynacją projektów europejskich i finansami. Jeśli chodzi o członków zarządu, to do kompetencji Pawła Nakoniecznego należeć będą: mienie, inwestycje, transport i drogownictwo, zaś obowiązki Arkadiusza Bratkowskiego to zdrowie i polityka społeczna oraz przekształcenia szpitali. Po ostatnich wyborach samorządowych do zmian dojdzie też na kilku stanowiskach w Urzędzie Marszałkowskim. Na czas pełnienia funkcji wicemarszałka urlopowany został Artur Walasek, dotychczasowy sekretarz województwa. Jego miejsce zajmie Anna Augustyniak, która do tej pory była dyrektorem Kancelarii Marszałka. W tej roli zastąpi ją Łukasz Chomicki, ostatnio p.o. kierownik Oddziału Komunikacji Społecznej w urzędzie. Zmiana nastąpi też na czele marszałkowskiego Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu, którego dyrektor Katarzyna Bryda została wybrana na wójta gminy Krzczonów. Na to stanowisko nie będzie rozpisywany konkurs, najprawdopodobniej zajmie je ktoś z dotychczasowych pracowników tego wydziału.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Josef / 3 grudnia 2014 o 11:59
0

No to teraz hazardziści i gumo filcowi sami się dofinansują,bo to ostatnia szansa.Prawdopodobnie w przyszłych wyborach bedą lepiej pilmnowani i nie uda się już przekret wyborczy!!Sosnowski musi się spieszyć,by swoje świnie dofinansować,bo przyjda lata chude!

Avatar
denislaw / 3 grudnia 2014 o 11:50
0

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich brylantów to natychmiast wydał decyzję, żeby skarb państwa zakupił brylanty za 1,6 mld USDolar i zdeponował brylanty na Kremlu. U nas w 2014 r aj, waj Rosja nie kupuje jabłek i warzyw oraz mięsa, mleka itp. A rzund bo nie rząd nic. A mógł kupić cały towar dla szkół, przedszkoli, domów dziecka, domów starców, szpitali, wojska itp. Ale po co. Najlepiej niech dostaną PO d.. producenci. Amber Gold - dopóki byli tam nasi dzieci, żony, kumple i pachołki to było koszerne. A jak balon puścił to aj waj a PO co ludzie tam lokowali finans. Teraz niech się martwią. NASI kupili mieszkania, domy , Merce i jest Ok. A dalej ? Sąd naso rozstrzygnie. PO co brać się za rządzenie POkraki i Kmiotki nie lepiej respektować starą zasadę naszych dziadków:" Jeśli nie POtrafisz, nie pchaj się na afisz". 

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich bryla... rozwiń

Avatar
deni / 3 grudnia 2014 o 11:48
0

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich brylantów to natychmiast wydał decyzję, żeby skarb państwa zakupił brylanty za 1,6 mld USDolar i zdeponował brylanty na Kremlu. U nas w 2014 r aj, waj Rosja nie kupuje jabłek i warzyw oraz mięsa, mleka itp. A rzund bo nie rząd nic. A mógł kupić cały towar dla szkół, przedszkoli, domów dziecka, domów starców, szpitali, wojska itp. Ale po co. Najlepiej niech dostaną PO d.. producenci. Amber Gold - dopóki byli tam nasi dzieci, żony, kumple i pachołki to było koszerne. A jak balon puścił to aj waj a PO co ludzie tam lokowali finans. Teraz niech się martwią. NASI kupili mieszkania, domy , Merce i jest Ok. A dalej ? Sąd naso rozstrzygnie. PO co brać się za rządzenie POkraki i Kmiotki nie lepiej respektować starą zasadę naszych dziadków:" Jeśli nie POtrafisz, nie pchaj się na afisz". 

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich bryla... rozwiń

Avatar
deni / 3 grudnia 2014 o 11:46
0

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich brylantów to natychmiast wydał decyzję, żeby skarb państwa zakupił brylanty za 1,6 mld USDolar i zdeponował brylanty na Kremlu. U nas w 2014 r aj, waj Rosja nie kupuje jabłek i warzyw oraz mięsa, mleka itp. A rzund bo nie rząd nic. A mógł kupić cały towar dla szkół, przedszkoli, domów dziecka, domów starców, szpitali, wojska itp. Ale po co. Najlepiej niech dostaną PO d.. producenci. Amber Gold - dopóki byli tam nasi dzieci, żony, kumple i pachołki to było koszerne. A jak balon puścił to aj waj a PO co ludzie tam lokowali finans. Teraz niech się martwią. NASI kupili mieszkania, domy , Merce i jest Ok. A dalej ? Sąd naso rozstrzygnie. PO co brać się za rządzenie POkraki i Kmiotki nie lepiej respektować starą zasadę naszych dziadków:" Jeśli nie POtrafisz, nie pchaj się na afisz". 

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich bryla... rozwiń

Avatar
deni / 3 grudnia 2014 o 11:46
0

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich brylantów to natychmiast wydał decyzję, żeby skarb państwa zakupił brylanty za 1,6 mld USDolar i zdeponował brylanty na Kremlu. U nas w 2014 r aj, waj Rosja nie kupuje jabłek i warzyw oraz mięsa, mleka itp. A rzund bo nie rząd nic. A mógł kupić cały towar dla szkół, przedszkoli, domów dziecka, domów starców, szpitali, wojska itp. Ale po co. Najlepiej niech dostaną PO d.. producenci. Amber Gold - dopóki byli tam nasi dzieci, żony, kumple i pachołki to było koszerne. A jak balon puścił to aj waj a PO co ludzie tam lokowali finans. Teraz niech się martwią. NASI kupili mieszkania, domy , Merce i jest Ok. A dalej ? Sąd naso rozstrzygnie. PO co brać się za rządzenie POkraki i Kmiotki nie lepiej respektować starą zasadę naszych dziadków:" Jeśli nie POtrafisz, nie pchaj się na afisz". 

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich bryla... rozwiń

Avatar
Gość / 3 grudnia 2014 o 09:20
0

A ja już oczami wyobrażni widziałem piękny węzeł w Międzyrzecu Podlaskim w powiecie bialskim zwanym kołobrzeskim. Autostrada Wolności przedłużona do Terespola krzyżuje się z Via Carpathia. Pięknie by było i pożyteczne. No bo jeśli nie teraz, to kiedy ? :)

Avatar
Gość / 3 grudnia 2014 o 09:02
0

Cała ta "autostrada" na ścianie wschodniej to nikomu niepotrzebna inwestycja. Kto będzie szorował po asfalcie kilka tysięcy km z Litwy do Grecji? Trzeba inwestować w kolej i połączenia lotnicze. Poza tym... Te regiony się wyludniają, starzeją i pauperyzują. W niedługim czasie staną się naturalną, trudno dostępną strefą buforową pomiędzy UE a Wschodem.

Nie będzie szorował a już szoruje miły Gościu. Tu też ludzie mieszkają.

Nie będzie szorował a już szoruje miły Gościu. Tu też ludzie mieszkają.

rozwiń
Avatar
kio / 3 grudnia 2014 o 08:37
0

ZSlostwo rodzinki i funfli zmobilizowało, cuda wyprawiało, POstwo przygruchało i torcik rozdało. Można już chapać. Niech żyje sojusz "chłopsko" - "pseudointelegencky". P.S. gratuluje wyborcom, wybór zawalisty!

Avatar
Gość / 3 grudnia 2014 o 08:35
0

Partia Ewy Kopacz przeciwko Via Carpathia. Projekt szlaku komunikacyjnego, kluczowego dla Polski Wschodniej, kolejny raz został zablokowany przez partię rządzącą. W poniedziałek, na wniosek europosłów PO, Komisja Petycji PE zdecydowała o zamknięciu rozmów dotyczących Via Carpathia. 

- Polskimi rękami zamknięto cenną inicjatywę budowydrogi, która poprawiłaby dostępność komunikacyjną naszego kraju - komentuje europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Tomasz Poręba.

Petycję do Parlament Europejski ws. 
budowy szlaku komunikacyjnego Via Carpathia złożył jeden z mieszkańców Stalowej Woli. Chodzi o drogę, która biegłaby od Litwy do Rumunii, przez Polskę, Słowację i Węgry. W naszym kraju droga przechodziłaby przez Białystok, Lublin i Rzeszów.

Podczas posiedzenia Komisji Petycji, Tomasz Poręba - poseł PiS do Parlamentu Europejskiego z Podkarpacia,  podkreślał, że budowa szlaku Via Carpathia przebiegającego z Kłajpedy do Tesalonik byłaby zgodna z filozofią UE w zakresie wyrównywania różnic między krajami nowej i starej UE. Mimo to okazało się, że najaktywniej przeciwko unijnej inwestycji w Polsce Wschodniej protestowali europosłowie z Polski - z PO.
 Ich działanie Poręba określa jako „wstyd i kompromitację”.


To jest kwestia strategicznych interesów UE, żeby wschodnia flanka była lepiej skomunikowana i zasobniejsza, co na pewno przełoży się na bezpieczeństwo UE - mówił Tomasz Poręba podczas posiedzenia komisji. Jak informuje biuro prasowe największej frakcji konserwatywnej w PE, Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, przedstawiciel PO Jarosław Wałęsa stwierdził, że nic nie można w tej sprawie zrobić i zaapelował o zamknięcie petycji raz na zawsze. Wsparła go również europosłanka Julia PiteraOceniła ona, że Podkarpacie jest jednym z najlepiej dofinansowanych regionów w Polsce i poddała w wątpliwość zasadność inwestycji.

Ostatecznie skończyło się zamknięciem petycji ws. Via Carpathia - głosami europosłów Platformy Obywatelskiej oraz innych należących do Europejskiej Partii Ludowej. Działanie partii rządzącej w europarlamencie zostało odnotowane w lokalnych mediach, w tych regionach, którego rozwojowi komunikacyjnemu sprzeciwiło się ugrupowanie Ewy Kopacz.

Jedna z ostatnich szans na budowę Via Carpathia z unijnych funduszy legła w gruzach. Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego na wniosek europosłów PO zamknęła petycję dotyczącą tego szlaku drogowego – pisze portal rzeszow-news.pl. O decyzji PE informuje również serwis dziendobry.bialystok.pl
 
Temat nastawienia PO do Polski Wschodniej pojawiał się w kontekście afery taśmowej. W trakcie rozmowy z prezesem Orlenu, Jackiem Krawcem, minister skarbu Włodzimierz Karpiński tak relacjonował swoją rozmowę z ówczesną wicepremier i minister rozwoju regionalnego, Elżbietą Bieńkowską, która dziś pełni rolę komisarza unijnego w Komisji Europejskiej:

I ona tam powiedziała o jakimś rozwoju ekspansyjno-dyfuzyjnym, czy jakimś wiesz, że powstają silne ośrodki. Kołem zamachowym w tej kategorii jest profesor (...) od rozwoju regionalnego. Ta teoria sprowadza się, że na koniec wiesz, ch*j tam z tą Polską wschodnią, nie? Warszawa, Katowice, nie? (...) I pamiętam, że ona przyszła i zaczęła coś opowiadać i ktoś jej właśnie włożył to w usta, nie? I ona powiedziała, że szanuje tego profesora i dostała taki wp*erdol (...), że się popłakała w środku dnia. Ja mówię: pani minister, polityka - mówił minister Karpiński.

Cała ta "autostrada" na ścianie wschodniej to nikomu niepotrzebna inwestycja. Kto będzie szorował po asfalcie kilka tysięcy km z Litwy do Grecji? Trzeba inwestować w kolej i połączenia lotnicze. Poza tym... Te regiony się wyludniają, starzeją i pauperyzują. W niedługim czasie staną się naturalną, trudno dostępną strefą buforową pomiędzy UE a Wschodem.

będzie szorował po asfalcie kilka tysięcy km z Litwy do Grecji? Trzeba inwestować w kolej i połączenia lotnicze. Poza tym... Te regiony się wyludniają, starzeją i pauperyzują. W niedługim czasie staną się naturalną, trudno dostępną strefą buforową pomiędzy UE a Wschodem.

rozwiń
Avatar
cc / 3 grudnia 2014 o 07:27
0

Pan Marszałek Sosnowski to znany hodowca trzody chlewnej.

Avatar
Josef / 3 grudnia 2014 o 11:59
0

No to teraz hazardziści i gumo filcowi sami się dofinansują,bo to ostatnia szansa.Prawdopodobnie w przyszłych wyborach bedą lepiej pilmnowani i nie uda się już przekret wyborczy!!Sosnowski musi się spieszyć,by swoje świnie dofinansować,bo przyjda lata chude!

Avatar
denislaw / 3 grudnia 2014 o 11:50
0

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich brylantów to natychmiast wydał decyzję, żeby skarb państwa zakupił brylanty za 1,6 mld USDolar i zdeponował brylanty na Kremlu. U nas w 2014 r aj, waj Rosja nie kupuje jabłek i warzyw oraz mięsa, mleka itp. A rzund bo nie rząd nic. A mógł kupić cały towar dla szkół, przedszkoli, domów dziecka, domów starców, szpitali, wojska itp. Ale po co. Najlepiej niech dostaną PO d.. producenci. Amber Gold - dopóki byli tam nasi dzieci, żony, kumple i pachołki to było koszerne. A jak balon puścił to aj waj a PO co ludzie tam lokowali finans. Teraz niech się martwią. NASI kupili mieszkania, domy , Merce i jest Ok. A dalej ? Sąd naso rozstrzygnie. PO co brać się za rządzenie POkraki i Kmiotki nie lepiej respektować starą zasadę naszych dziadków:" Jeśli nie POtrafisz, nie pchaj się na afisz". 

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich bryla... rozwiń

Avatar
deni / 3 grudnia 2014 o 11:48
0

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich brylantów to natychmiast wydał decyzję, żeby skarb państwa zakupił brylanty za 1,6 mld USDolar i zdeponował brylanty na Kremlu. U nas w 2014 r aj, waj Rosja nie kupuje jabłek i warzyw oraz mięsa, mleka itp. A rzund bo nie rząd nic. A mógł kupić cały towar dla szkół, przedszkoli, domów dziecka, domów starców, szpitali, wojska itp. Ale po co. Najlepiej niech dostaną PO d.. producenci. Amber Gold - dopóki byli tam nasi dzieci, żony, kumple i pachołki to było koszerne. A jak balon puścił to aj waj a PO co ludzie tam lokowali finans. Teraz niech się martwią. NASI kupili mieszkania, domy , Merce i jest Ok. A dalej ? Sąd naso rozstrzygnie. PO co brać się za rządzenie POkraki i Kmiotki nie lepiej respektować starą zasadę naszych dziadków:" Jeśli nie POtrafisz, nie pchaj się na afisz". 

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich bryla... rozwiń

Avatar
deni / 3 grudnia 2014 o 11:46
0

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich brylantów to natychmiast wydał decyzję, żeby skarb państwa zakupił brylanty za 1,6 mld USDolar i zdeponował brylanty na Kremlu. U nas w 2014 r aj, waj Rosja nie kupuje jabłek i warzyw oraz mięsa, mleka itp. A rzund bo nie rząd nic. A mógł kupić cały towar dla szkół, przedszkoli, domów dziecka, domów starców, szpitali, wojska itp. Ale po co. Najlepiej niech dostaną PO d.. producenci. Amber Gold - dopóki byli tam nasi dzieci, żony, kumple i pachołki to było koszerne. A jak balon puścił to aj waj a PO co ludzie tam lokowali finans. Teraz niech się martwią. NASI kupili mieszkania, domy , Merce i jest Ok. A dalej ? Sąd naso rozstrzygnie. PO co brać się za rządzenie POkraki i Kmiotki nie lepiej respektować starą zasadę naszych dziadków:" Jeśli nie POtrafisz, nie pchaj się na afisz". 

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich bryla... rozwiń

Avatar
deni / 3 grudnia 2014 o 11:46
0

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich brylantów to natychmiast wydał decyzję, żeby skarb państwa zakupił brylanty za 1,6 mld USDolar i zdeponował brylanty na Kremlu. U nas w 2014 r aj, waj Rosja nie kupuje jabłek i warzyw oraz mięsa, mleka itp. A rzund bo nie rząd nic. A mógł kupić cały towar dla szkół, przedszkoli, domów dziecka, domów starców, szpitali, wojska itp. Ale po co. Najlepiej niech dostaną PO d.. producenci. Amber Gold - dopóki byli tam nasi dzieci, żony, kumple i pachołki to było koszerne. A jak balon puścił to aj waj a PO co ludzie tam lokowali finans. Teraz niech się martwią. NASI kupili mieszkania, domy , Merce i jest Ok. A dalej ? Sąd naso rozstrzygnie. PO co brać się za rządzenie POkraki i Kmiotki nie lepiej respektować starą zasadę naszych dziadków:" Jeśli nie POtrafisz, nie pchaj się na afisz". 

A ja tak myślę rządzi w Polsce to towarzystwo wzajemnej adoracji czyli POkraki + Kmiotki? Oni doją Polskę i ludzi szarych, dogadzają rodzinom i kumplom a także pachołkom i tyla. Jak Włosi wykryli, że w Austrii chrzczą wino wikolem to UE kazała całą produkcję danego roku zniszczyć. Ale rząd austriacki wykupił od winiarzy trefne wino i przkazał zakładom produkującym płyn do utrzymywania dróg i autostrad w okresie zimy. Jak Pan Putin pojechał na Syberię do kopalni diamentów, której groziło zamknięcie bo Amsterdam nie kupował rosyjskich bryla... rozwiń

Avatar
Gość / 3 grudnia 2014 o 09:20
0

A ja już oczami wyobrażni widziałem piękny węzeł w Międzyrzecu Podlaskim w powiecie bialskim zwanym kołobrzeskim. Autostrada Wolności przedłużona do Terespola krzyżuje się z Via Carpathia. Pięknie by było i pożyteczne. No bo jeśli nie teraz, to kiedy ? :)

Avatar
Gość / 3 grudnia 2014 o 09:02
0

Cała ta "autostrada" na ścianie wschodniej to nikomu niepotrzebna inwestycja. Kto będzie szorował po asfalcie kilka tysięcy km z Litwy do Grecji? Trzeba inwestować w kolej i połączenia lotnicze. Poza tym... Te regiony się wyludniają, starzeją i pauperyzują. W niedługim czasie staną się naturalną, trudno dostępną strefą buforową pomiędzy UE a Wschodem.

Nie będzie szorował a już szoruje miły Gościu. Tu też ludzie mieszkają.

Nie będzie szorował a już szoruje miły Gościu. Tu też ludzie mieszkają.

rozwiń
Avatar
kio / 3 grudnia 2014 o 08:37
0

ZSlostwo rodzinki i funfli zmobilizowało, cuda wyprawiało, POstwo przygruchało i torcik rozdało. Można już chapać. Niech żyje sojusz "chłopsko" - "pseudointelegencky". P.S. gratuluje wyborcom, wybór zawalisty!

Avatar
Gość / 3 grudnia 2014 o 08:35
0

Partia Ewy Kopacz przeciwko Via Carpathia. Projekt szlaku komunikacyjnego, kluczowego dla Polski Wschodniej, kolejny raz został zablokowany przez partię rządzącą. W poniedziałek, na wniosek europosłów PO, Komisja Petycji PE zdecydowała o zamknięciu rozmów dotyczących Via Carpathia. 

- Polskimi rękami zamknięto cenną inicjatywę budowydrogi, która poprawiłaby dostępność komunikacyjną naszego kraju - komentuje europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Tomasz Poręba.

Petycję do Parlament Europejski ws. 
budowy szlaku komunikacyjnego Via Carpathia złożył jeden z mieszkańców Stalowej Woli. Chodzi o drogę, która biegłaby od Litwy do Rumunii, przez Polskę, Słowację i Węgry. W naszym kraju droga przechodziłaby przez Białystok, Lublin i Rzeszów.

Podczas posiedzenia Komisji Petycji, Tomasz Poręba - poseł PiS do Parlamentu Europejskiego z Podkarpacia,  podkreślał, że budowa szlaku Via Carpathia przebiegającego z Kłajpedy do Tesalonik byłaby zgodna z filozofią UE w zakresie wyrównywania różnic między krajami nowej i starej UE. Mimo to okazało się, że najaktywniej przeciwko unijnej inwestycji w Polsce Wschodniej protestowali europosłowie z Polski - z PO.
 Ich działanie Poręba określa jako „wstyd i kompromitację”.


To jest kwestia strategicznych interesów UE, żeby wschodnia flanka była lepiej skomunikowana i zasobniejsza, co na pewno przełoży się na bezpieczeństwo UE - mówił Tomasz Poręba podczas posiedzenia komisji. Jak informuje biuro prasowe największej frakcji konserwatywnej w PE, Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, przedstawiciel PO Jarosław Wałęsa stwierdził, że nic nie można w tej sprawie zrobić i zaapelował o zamknięcie petycji raz na zawsze. Wsparła go również europosłanka Julia PiteraOceniła ona, że Podkarpacie jest jednym z najlepiej dofinansowanych regionów w Polsce i poddała w wątpliwość zasadność inwestycji.

Ostatecznie skończyło się zamknięciem petycji ws. Via Carpathia - głosami europosłów Platformy Obywatelskiej oraz innych należących do Europejskiej Partii Ludowej. Działanie partii rządzącej w europarlamencie zostało odnotowane w lokalnych mediach, w tych regionach, którego rozwojowi komunikacyjnemu sprzeciwiło się ugrupowanie Ewy Kopacz.

Jedna z ostatnich szans na budowę Via Carpathia z unijnych funduszy legła w gruzach. Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego na wniosek europosłów PO zamknęła petycję dotyczącą tego szlaku drogowego – pisze portal rzeszow-news.pl. O decyzji PE informuje również serwis dziendobry.bialystok.pl
 
Temat nastawienia PO do Polski Wschodniej pojawiał się w kontekście afery taśmowej. W trakcie rozmowy z prezesem Orlenu, Jackiem Krawcem, minister skarbu Włodzimierz Karpiński tak relacjonował swoją rozmowę z ówczesną wicepremier i minister rozwoju regionalnego, Elżbietą Bieńkowską, która dziś pełni rolę komisarza unijnego w Komisji Europejskiej:

I ona tam powiedziała o jakimś rozwoju ekspansyjno-dyfuzyjnym, czy jakimś wiesz, że powstają silne ośrodki. Kołem zamachowym w tej kategorii jest profesor (...) od rozwoju regionalnego. Ta teoria sprowadza się, że na koniec wiesz, ch*j tam z tą Polską wschodnią, nie? Warszawa, Katowice, nie? (...) I pamiętam, że ona przyszła i zaczęła coś opowiadać i ktoś jej właśnie włożył to w usta, nie? I ona powiedziała, że szanuje tego profesora i dostała taki wp*erdol (...), że się popłakała w środku dnia. Ja mówię: pani minister, polityka - mówił minister Karpiński.

Cała ta "autostrada" na ścianie wschodniej to nikomu niepotrzebna inwestycja. Kto będzie szorował po asfalcie kilka tysięcy km z Litwy do Grecji? Trzeba inwestować w kolej i połączenia lotnicze. Poza tym... Te regiony się wyludniają, starzeją i pauperyzują. W niedługim czasie staną się naturalną, trudno dostępną strefą buforową pomiędzy UE a Wschodem.

będzie szorował po asfalcie kilka tysięcy km z Litwy do Grecji? Trzeba inwestować w kolej i połączenia lotnicze. Poza tym... Te regiony się wyludniają, starzeją i pauperyzują. W niedługim czasie staną się naturalną, trudno dostępną strefą buforową pomiędzy UE a Wschodem.

rozwiń
Avatar
cc / 3 grudnia 2014 o 07:27
0

Pan Marszałek Sosnowski to znany hodowca trzody chlewnej.

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grypa atakuje w Lubelskiem. Szpitale wstrzymują odwiedziny pacjentów lub ostrzegają

Grypa atakuje w Lubelskiem. Szpitale wstrzymują odwiedziny pacjentów lub ostrzegają 0 0

Wstrzymaliśmy odwiedziny na wszystkich oddziałach, do odwołania. Obserwujemy coraz bardziej liczne przypadki zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne wśród pacjentów. Często infekcje przenoszą odwiedzający, dlatego podjęliśmy taką decyzję. Zakaz będzie obowiązywał do odwołania – tłumaczy Ryszard Pankiewicz, zastępca dyrektora szpitala „papieskiego” w Zamościu. – Monitorujemy na bieżąco tę sprawę. Szczyt zachorowań na grypę przypada na luty i marzec, sytuacja na pewno jest rozwojowa.

Brynton Lemar (Start Lublin): Atmosfera w drużynie to nasz duży atut

Brynton Lemar (Start Lublin): Atmosfera w drużynie to nasz duży atut 0 0

Rozmowa z Bryntonem Lemarem, koszykarzem Startu Lublin

AOC: Monitor płaski albo zakrzywiony

AOC: Monitor płaski albo zakrzywiony 0 0

Za 1 399 złotych, albo za 1 439 złotych. Poza ceną i zakrzywieniem jest jeszcze jedna różnica. AOC przedtawia nowe monitory dla graczy: AOC Q27G2U i AOC CQ27G2U.

Lewart Lubartów planuje jeszcze dwa transfery

Lewart Lubartów planuje jeszcze dwa transfery 0 1

Lewart do tej pory pozyskał dwóch zawodników: Konrada Szczotkę i Krystiana Żeliskę. Trener Tomasz Bednaruk chciałby jednak, żeby do kadry jego drużyny dołączyło jeszcze dwóch kolejnych piłkarzy: lewy obrońca i defensywny pomocnik.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze krajowej. Nie żyje kierowca audi
ALARM24
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze krajowej. Nie żyje kierowca audi 3 7

Śmiertelny wypadek w Dąbiu (Gm. łuków) na trasie Stoczek Łukowski – Łuków. Audi czołowo zderzyło się ciężarówką. Zmarł kierowca samochodu osobowego.

To ten młody mężczyzna pociął psy nożem w Chełmie. Krwawą jatkę tłumaczył alkoholem [wideo]
film

To ten młody mężczyzna pociął psy nożem w Chełmie. Krwawą jatkę tłumaczył alkoholem [wideo] 289 20

W czwartek zostanie doprowadzony do chełmskiej prokuratury 21-latek zatrzymany przez policjantów sprawca ciężkiego zranienia dwóch psów w centrum Chełma. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozić mu może nawet 5 lat więzienia. Nie wiadomo, co się stanie ze zwierzętami.

Urzędy w całej Polsce sparaliżowane awarią systemu. Nie dało się zarejestrować samochodu

Urzędy w całej Polsce sparaliżowane awarią systemu. Nie dało się zarejestrować samochodu 6 11

Kilka godzin trwała duża awaria systemów informatycznych niezbędnych do rejestrowania samochodów i obsługi interesantów próbujących załatwić sprawy związane z dowodami osobistymi.

Awaria na torach usunięta. Pociągi wróciły na trasę Lublin-Dęblin

Awaria na torach usunięta. Pociągi wróciły na trasę Lublin-Dęblin 2 1

Przywrócony został normalny ruch kolejowy pomiędzy Lublinem a Dęblinem zdezorganizowany przez poranną awarię sieci trakcyjnej. Pociągi znów jeżdżą podstawową trasą

Nie żyje Terry Jones, znany brytyjski komik i reżyser, członek słynnej grupy Monty Python

Nie żyje Terry Jones, znany brytyjski komik i reżyser, członek słynnej grupy Monty Python 36 0

Nie żyje Terry Jones, znany brytyjski aktor komediowy, komik, reżyser i członek słynnej grupy Monty Python. Miał 77 lat.

Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mimo to kolejny raz wsiadł za kierownicę po pijanemu

Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mimo to kolejny raz wsiadł za kierownicę po pijanemu 0 3

Mężczyzna miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdu, a i tak wsiadł do samochodu po spożyciu alkoholu. 35-latek z gminy Opole Lubelskie wydmuchał ponad 1.5 promila. Teraz grozi mu nawet pięcioletni pobyt za kratkami.

Koncert i prezentacja książki Andrzeja Białkowskiego i Wojciecha J. Burszty
23 stycznia 2020, 13:00

Koncert i prezentacja książki Andrzeja Białkowskiego i Wojciecha J. Burszty 0 0

W czwartek, 23 stycznia o godz. 13 w Bibliotece Głównej UMCS (ul. Radziszewskiego 11, Lublin, czytelnia ogólna na pierwszym piętrze) odbędzie się koncert jazzowy połączony z prezentacją książki Andrzeja Białkowskiego i Wojciecha J. Burszty pt. "Jedzie pan jazz: edukacja jazzowa i popkulturowa w perspektywie antropologicznej".

Dwunastolatka z okolic Puław w The Voice Kids 3. Pokonała około trzy tysiące innych dzieci

Dwunastolatka z okolic Puław w The Voice Kids 3. Pokonała około trzy tysiące innych dzieci 83 2

Natalia Kosmowska to młoda, utalentowana wokalistka, która wzięła udział w castingu do trzeciej edycji The Voice Kids. Pokonała około 3 tys. innych dzieci i zakwalifikowała się do programu. Dwunastolatka z małej wioski w gminie Puławy dostała szansę na ogólnopolską karierę.

Górnik Łęczna – Motor Lublin 2:2. Dwie bramki Krzysztofa Ropskiego [zdjęcia, gole]
galeria
film

Górnik Łęczna – Motor Lublin 2:2. Dwie bramki Krzysztofa Ropskiego [zdjęcia, gole] 0 5

Górnik Łęczna zremisował w środę w meczu kontrolnym z Motorem Lublin 2:2. Dwie bramki dla gości zdobył bohater sagi transferowej - Krzysztof Ropski.

Amerykański samolot wojskowy krążył nad województwem lubelskim

Amerykański samolot wojskowy krążył nad województwem lubelskim 44 27

Amerykański samolot Northrop Grumman E-8 Joint STARS, wykorzystywany przez wojsko, krążył wczoraj nad województwem lubelskim. Jednak zarówno wieża kontroli lotów w Świdniku, jak i Polska Agencja Żeglugi Powietrznej nie chcą udzielać informacji na ten temat.

MPK Lublin testuje przegubowy autobus z napędem hybrydowym
galeria

MPK Lublin testuje przegubowy autobus z napędem hybrydowym 1 12

Do 18 lutego potrwają w Lublinie testy przegubowego Mercedesa Citaro G z napędem hybrydowym. Dzisiaj można go spotkać na linii 31, jutro będzie kursował na trasie 26.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!