Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 lipca 2016 r.
22:12

Maszt z nadajnikami telefonii komórkowej? Osiedle walczy i już śle odwołania

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 19 A A
Maszt z nadajnikami miałby stanąć na dachu budynku przy Willowej 29, gdzie mieści się przychodnia (fot. Maciej Kaczanowski)
Maszt z nadajnikami miałby stanąć na dachu budynku przy Willowej 29, gdzie mieści się przychodnia (fot. Maciej Kaczanowski)

Mieszkańcy os. Botanik nie poddają się w walce o to, by w ich pobliżu nie stanął maszt z nadajnikami telefonii komórkowej. Pozwolenie na budowę masztu wydał Urząd Miasta, protestujący skarżą tę decyzję do wojewody.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Maszt z nadajnikami miałby stanąć na dachu budynku przy Willowej 29, gdzie mieści się przychodnia. Stację bazową telefonii komórkowej chce tu stawiać warszawska spółka Aero2, która na początku czerwca dostała od Urzędu Miasta pozwolenie na budowę. Nie takiej decyzji spodziewali się mieszkańcy pobliskiego osiedla Botanik, którzy zbierali podpisy przeciw tej inwestycji, bo ich zdaniem może być szkodliwa dla zdrowia ludzi, choć szkodliwości tej nie potwierdzają dokumenty przedstawione urzędnikom przez inwestora.

Ratusz wyjaśnia, że „nie może oprzeć rozstrzygnięcia (...) na subiektywnym przekonaniu stron o szkodliwym działaniu stacji bazowej, jeśli nie jest to poparte żadnymi wiarygodnymi dowodami, a inwestycja nie narusza obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa”. Miasto tłumaczy również, że „przepisy nie dopuszczają również możliwości wydania decyzji odmownej w oparciu o brak aprobaty społecznej”.

Pozwolenie na budowę nie jest jeszcze prawomocne i może być zaskarżone do wojewody przez strony postępowania. Do wczoraj do Ratusza wpłynęło już dwanaście takich odwołań, a może być ich o wiele więcej. – W tym przypadku stronami jest około 200 osób – mówi Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. Każda z osób dopuszczonych do postępowania ma dwa tygodnie na odwołanie się, a termin zaczyna biec od chwili odebrania decyzji. Wiele potwierdzeń odbioru jeszcze do Ratusza nie trafiło.

Teraz ruch będzie po stronie wojewody, bo to on będzie zobowiązany do ponownej oceny dokumentów i wydania ostatecznej decyzji. Jego rozstrzygnięcie, niezależnie od tego, jaka będzie jego treść, będzie jeszcze można zaskarżyć do sądu.

Protestują po sąsiedzku

Niewiele dalej powstać może kolejna inwestycja budząca kontrowersje sąsiadów. Chodzi o stację paliw, którą prywatny inwestor planuje na części parkingu sklepu sieci Lidl przy ul. Willowej. Plany te oprotestowują mieszkańcy stojących obok domów. Tłumaczą, że nie chcą wdychać oparów paliwa, obawiają się też, że ich domy stracą na wartości. Stacja paliw byłaby wyposażona w dwa podziemne pojemniki o pojemności 50 m sześc. i jeden zbiornik na 20 m. sześc. gazu. Obok miałby stanąć sklep.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
miki / 8 lipca 2016 o 21:20
0
Co to się porobiło, wprowadzili się do miasta i nagle stacje paliw, nadajniki i kij wie co jeszcze przeszkadza. Z doświadczenia wiem że im bardziej rozbudowana infrastruktura miejska w danej lokalizacji tym mieszkania droższe. Chyba że planujecie je sprzedawać takim samym oszołomom. A asfalt na drogach wam nie przeszkadza ? Też śmierdzi i też z ropy ! Może zaorać?
Avatar
8888 / 6 lipca 2016 o 18:21
0
promieniowanie to ty masz w *** chyba ćwoku zza buga
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 17:33
0
Skoro nie chcą nadajnika - to nie! Pozostałym nadajnikom w sąsiedztwie trzeba ograniczyć moc i niech się... duszą w swoim własnym sosie. Dopiero będą jodłować, gdy trzeba będzie zadzwonić po pomoc...
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 10:10
0
Niech ksiądz umieści nadajnik na kościele, nikt nie będzie protestował. Sprawdzone rozwiązanie na wielu lubelskich osiedlach ;)
Avatar
Córka Jurka / 6 lipca 2016 o 09:26
0
bro napisał:
nauczyciel napisał:
ciemnogród mieszka jednak na tym Botaniku. Im mniej stacji bazowych telefoni komórkowej wokól was to tym silniejsze pole wytwarza wasz telefon komórkowy w kieszeni, grzeje się przy tym, zużywa szybciej baterię. Jak można tego nie pojmować. Mamy XXI wiek, każdy chce mieć dostęp do usług LTE, trozmowy bez zakłoceń a w głowach poziom wiedzy z XIX wieku....
Kretynie. Telefonu można nie mieć albo go wyłączać - spróbuj tak wyłączyć stację bazową, którą jakiś mądrala umieścił ci nad głową. Sam jesteś ciemnogród. Wsadziłbym ci tą antenę głeboko w d... i włączył promieniowanie na maksa to byś miał wymarzone 4 kreski zasięgu. Co się wywyższasz leszczu kiedy zapewne jesteś zwykłym pionkiem z polibudy, któremu się wydaje, że pozjadał wszystkie rozumy po coś miał na zajęciach? Wrzucił ci komentator link do badań o szkodliwości pola elektromagnetycznego, to czego jeszcze morde piłujesz?
Bro, nie rozumiem dlaczego zaczynasz swoją wypowiedź od wyzwiska. Odrobinę kultury. Nauczyciel nie obraził Cię w żaden sposób. Nie wiem skąd w Tobie taka agresja. Oczywiście mam swoje podejrzenia, ale nie wypada ich przytaczać na forum. Mam rozumieć, że Ty nie posiadasz telefonu lub go wyłączasz w domu. Niestety muszę Cię zmartwić, ale jeśli pracujesz w mieście, to nawet nie wiesz po ile anten stoi na dachach sklepów, biurowców i wszelkich budynków publicznych i prywatnych. Zapraszam na Wieżę Trynitarską lub inny wysoki budynek w centrum w celu obejrzenia dachów ;)
Bro, nie rozumiem dlaczego zaczynasz swoją wypowiedź od wyzwiska. Odrobinę kultury. Nauczyciel nie obraził Cię w żaden sposób. Nie wiem skąd w Tobie taka agresja. Oczywiście mam swoje podejrzenia, ale nie wypada ich przytaczać na forum. Mam rozumieć, że Ty nie posiadasz telefonu lub go wyłączasz w domu. Niestety muszę Cię zmartwić, ale jeśli pracujesz w mieście, to nawet nie wiesz po ile anten stoi na dachach sklepów, biurowców i wszelkich budynków publicznych i prywatnych. Zapraszam na Wieżę Trynitarską lub inny wysoki budyne... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 09:22
0
Nadajników nikt nie chce, ale narzekać że zasięg słaby, że internet nie działa jak należy itp i oczywiście wyżywać się na sieciach komórkowych i ich pracownikach to już zupełnie co innego.
Avatar
bro / 6 lipca 2016 o 01:11
0
nauczyciel napisał:
ciemnogród mieszka jednak na tym Botaniku. Im mniej stacji bazowych telefoni komórkowej wokól was to tym silniejsze pole wytwarza wasz telefon komórkowy w kieszeni, grzeje się przy tym, zużywa szybciej baterię. Jak można tego nie pojmować. Mamy XXI wiek, każdy chce mieć dostęp do usług LTE, trozmowy bez zakłoceń a w głowach poziom wiedzy z XIX wieku....
Kretynie. Telefonu można nie mieć albo go wyłączać - spróbuj tak wyłączyć stację bazową, którą jakiś mądrala umieścił ci nad głową. Sam jesteś ciemnogród. Wsadziłbym ci tą antenę głeboko w d... i włączył promieniowanie na maksa to byś miał wymarzone 4 kreski zasięgu. Co się wywyższasz leszczu kiedy zapewne jesteś zwykłym pionkiem z polibudy, któremu się wydaje, że pozjadał wszystkie rozumy po coś miał na zajęciach? Wrzucił ci komentator link do badań o szkodliwości pola elektromagnetycznego, to czego jeszcze morde piłujesz?
Kretynie. Telefonu można nie mieć albo go wyłączać - spróbuj tak wyłączyć stację bazową, którą jakiś mądrala umieścił ci nad głową. Sam jesteś ciemnogród. Wsadziłbym ci tą antenę głeboko w d... i włączył promieniowanie na maksa to byś miał wymarzone 4 kreski zasięgu. Co się wywyższasz leszczu kiedy zapewne jesteś zwykłym pionkiem z polibudy, któremu się wydaje, że pozjadał wszystkie rozumy po coś miał na zajęciach? Wrzucił ci komentator link do badań o szkodliwości pola elektromagnetycznego, to czego jeszcze morde piłujesz? rozwiń
Avatar
nauczyciel / 6 lipca 2016 o 01:02
0
ciemnogród mieszka jednak na tym Botaniku. Im mniej stacji bazowych telefoni komórkowej wokól was to tym silniejsze pole wytwarza wasz telefon komórkowy w kieszeni, grzeje się przy tym, zużywa szybciej baterię. Jak można tego nie pojmować. Mamy XXI wiek, każdy chce mieć dostęp do usług LTE, trozmowy bez zakłoceń a w głowach poziom wiedzy z XIX wieku....
Avatar
ex_ / 6 lipca 2016 o 00:55
0
jestem z tego osiedla i jestem za, orencz ma fatalny zasięg na botaniku 3G łapie tylko od południowej strony jak jestem w domu, plus działa bez zastrzeżeń. stacja benzynowa też się przyda. dziwi mnie, że kościół nie chciał nadajników na swoim budynku, $$$ by były zacne.
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 23:47
0
Ciekawe ilu protestujących ma w domy routery wi-fi. Myślą że one w ogóle nie promieniują w zakresie mikrofal :)
Avatar
miki / 8 lipca 2016 o 21:20
0
Co to się porobiło, wprowadzili się do miasta i nagle stacje paliw, nadajniki i kij wie co jeszcze przeszkadza. Z doświadczenia wiem że im bardziej rozbudowana infrastruktura miejska w danej lokalizacji tym mieszkania droższe. Chyba że planujecie je sprzedawać takim samym oszołomom. A asfalt na drogach wam nie przeszkadza ? Też śmierdzi i też z ropy ! Może zaorać?
Avatar
8888 / 6 lipca 2016 o 18:21
0
promieniowanie to ty masz w *** chyba ćwoku zza buga
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 17:33
0
Skoro nie chcą nadajnika - to nie! Pozostałym nadajnikom w sąsiedztwie trzeba ograniczyć moc i niech się... duszą w swoim własnym sosie. Dopiero będą jodłować, gdy trzeba będzie zadzwonić po pomoc...
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 10:10
0
Niech ksiądz umieści nadajnik na kościele, nikt nie będzie protestował. Sprawdzone rozwiązanie na wielu lubelskich osiedlach ;)
Avatar
Córka Jurka / 6 lipca 2016 o 09:26
0
bro napisał:
nauczyciel napisał:
ciemnogród mieszka jednak na tym Botaniku. Im mniej stacji bazowych telefoni komórkowej wokól was to tym silniejsze pole wytwarza wasz telefon komórkowy w kieszeni, grzeje się przy tym, zużywa szybciej baterię. Jak można tego nie pojmować. Mamy XXI wiek, każdy chce mieć dostęp do usług LTE, trozmowy bez zakłoceń a w głowach poziom wiedzy z XIX wieku....
Kretynie. Telefonu można nie mieć albo go wyłączać - spróbuj tak wyłączyć stację bazową, którą jakiś mądrala umieścił ci nad głową. Sam jesteś ciemnogród. Wsadziłbym ci tą antenę głeboko w d... i włączył promieniowanie na maksa to byś miał wymarzone 4 kreski zasięgu. Co się wywyższasz leszczu kiedy zapewne jesteś zwykłym pionkiem z polibudy, któremu się wydaje, że pozjadał wszystkie rozumy po coś miał na zajęciach? Wrzucił ci komentator link do badań o szkodliwości pola elektromagnetycznego, to czego jeszcze morde piłujesz?
Bro, nie rozumiem dlaczego zaczynasz swoją wypowiedź od wyzwiska. Odrobinę kultury. Nauczyciel nie obraził Cię w żaden sposób. Nie wiem skąd w Tobie taka agresja. Oczywiście mam swoje podejrzenia, ale nie wypada ich przytaczać na forum. Mam rozumieć, że Ty nie posiadasz telefonu lub go wyłączasz w domu. Niestety muszę Cię zmartwić, ale jeśli pracujesz w mieście, to nawet nie wiesz po ile anten stoi na dachach sklepów, biurowców i wszelkich budynków publicznych i prywatnych. Zapraszam na Wieżę Trynitarską lub inny wysoki budynek w centrum w celu obejrzenia dachów ;)
Bro, nie rozumiem dlaczego zaczynasz swoją wypowiedź od wyzwiska. Odrobinę kultury. Nauczyciel nie obraził Cię w żaden sposób. Nie wiem skąd w Tobie taka agresja. Oczywiście mam swoje podejrzenia, ale nie wypada ich przytaczać na forum. Mam rozumieć, że Ty nie posiadasz telefonu lub go wyłączasz w domu. Niestety muszę Cię zmartwić, ale jeśli pracujesz w mieście, to nawet nie wiesz po ile anten stoi na dachach sklepów, biurowców i wszelkich budynków publicznych i prywatnych. Zapraszam na Wieżę Trynitarską lub inny wysoki budyne... rozwiń
Avatar
Gość / 6 lipca 2016 o 09:22
0
Nadajników nikt nie chce, ale narzekać że zasięg słaby, że internet nie działa jak należy itp i oczywiście wyżywać się na sieciach komórkowych i ich pracownikach to już zupełnie co innego.
Avatar
bro / 6 lipca 2016 o 01:11
0
nauczyciel napisał:
ciemnogród mieszka jednak na tym Botaniku. Im mniej stacji bazowych telefoni komórkowej wokól was to tym silniejsze pole wytwarza wasz telefon komórkowy w kieszeni, grzeje się przy tym, zużywa szybciej baterię. Jak można tego nie pojmować. Mamy XXI wiek, każdy chce mieć dostęp do usług LTE, trozmowy bez zakłoceń a w głowach poziom wiedzy z XIX wieku....
Kretynie. Telefonu można nie mieć albo go wyłączać - spróbuj tak wyłączyć stację bazową, którą jakiś mądrala umieścił ci nad głową. Sam jesteś ciemnogród. Wsadziłbym ci tą antenę głeboko w d... i włączył promieniowanie na maksa to byś miał wymarzone 4 kreski zasięgu. Co się wywyższasz leszczu kiedy zapewne jesteś zwykłym pionkiem z polibudy, któremu się wydaje, że pozjadał wszystkie rozumy po coś miał na zajęciach? Wrzucił ci komentator link do badań o szkodliwości pola elektromagnetycznego, to czego jeszcze morde piłujesz?
Kretynie. Telefonu można nie mieć albo go wyłączać - spróbuj tak wyłączyć stację bazową, którą jakiś mądrala umieścił ci nad głową. Sam jesteś ciemnogród. Wsadziłbym ci tą antenę głeboko w d... i włączył promieniowanie na maksa to byś miał wymarzone 4 kreski zasięgu. Co się wywyższasz leszczu kiedy zapewne jesteś zwykłym pionkiem z polibudy, któremu się wydaje, że pozjadał wszystkie rozumy po coś miał na zajęciach? Wrzucił ci komentator link do badań o szkodliwości pola elektromagnetycznego, to czego jeszcze morde piłujesz? rozwiń
Avatar
nauczyciel / 6 lipca 2016 o 01:02
0
ciemnogród mieszka jednak na tym Botaniku. Im mniej stacji bazowych telefoni komórkowej wokól was to tym silniejsze pole wytwarza wasz telefon komórkowy w kieszeni, grzeje się przy tym, zużywa szybciej baterię. Jak można tego nie pojmować. Mamy XXI wiek, każdy chce mieć dostęp do usług LTE, trozmowy bez zakłoceń a w głowach poziom wiedzy z XIX wieku....
Avatar
ex_ / 6 lipca 2016 o 00:55
0
jestem z tego osiedla i jestem za, orencz ma fatalny zasięg na botaniku 3G łapie tylko od południowej strony jak jestem w domu, plus działa bez zastrzeżeń. stacja benzynowa też się przyda. dziwi mnie, że kościół nie chciał nadajników na swoim budynku, $$$ by były zacne.
Avatar
Gość / 5 lipca 2016 o 23:47
0
Ciekawe ilu protestujących ma w domy routery wi-fi. Myślą że one w ogóle nie promieniują w zakresie mikrofal :)
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 0 0

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 1

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 15 3

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 6 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 3

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 36 26

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców