Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 czerwca 2016 r.
8:21

Mieszkańcy nie chcą nadajników telefonii komórkowej. Aero2 dostało zgodę od Ratusza

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 48 A A

Mimo protestu mieszkańców Ratusz zgodził się na ustawienie masztu z nadajnikami telefonii komórkowej na dachu przychodni przy ul. Willowej. Jej sąsiedzi boją się o zdrowie i mają zastrzeżenia do dokumentacji złożonej przez inwestora. Zapowiadają już dalszą walkę

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pozwolenie na budowę zostało udzielone przez Urząd Miasta warszawskiej spółce Aero2, która na budynku przy Willowej 29 chce zamontować stację bazową telefonii komórkowej. O takie pozwolenie spółka wystąpiła jeszcze w listopadzie, ale dostała je dopiero teraz m.in. dlatego, że Ratusz żądał od niej uzupełnienia dokumentów. Zastrzeżenia miasta budziła analiza środowiskowa mówiąca o tym, jak maszt będzie wpływał na otoczenie.

Po tym jak inwestor uzupełnił wniosek, urzędnicy wydali pozwolenie na budowę uznając, że nadajniki nie będą szkodzić okolicznym mieszkańcom i że w miejscach dostępnych dla ludzi nie będą przekroczone dopuszczalne wartości promieniowania elektromagnetycznego.

– To są wnioski wyciągnięte przez miasto na podstawie analizy przedstawionej przez inwestora – mówi Artur Gall, jeden z protestujących przeciw tej inwestycji mieszkańców osiedla Botanik. – Blok, w którym mieszkam znajduje się w odległości 100 metrów od planowanego masztu – dodaje. Jego zdaniem miasto nie powinno zgadzać się na budowę stacji bazowej.

– Musimy działać na podstawie przepisów – odpowiada Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. – Jeżeli inwestycja nie przekracza norm ustalonych przepisami prawa to nie ma żadnych podstaw formalnoprawnych, by odmówić udzielenia pozwolenia na budowę.

Miasto podkreśla, że podstawą do odmowy nie może być opór sąsiadów. Ratusz nie zgadza się z argumentami przeciwników inwestycji tłumaczących, że pod uwagę należy wziąć też obecność w dzielnicy innych anten. Urzędnicy tłumaczą, że nie ma przepisów ograniczających liczbę masztów na danym terenie.

Protestujący mieszkańcy mają zastrzeżenia do wyliczeń przedstawionych przez inwestora. – Realny wpływ anteny na otoczenie będzie inny, niż przedstawiono we wniosku i natężenie promieniowania będzie przekraczać normy – twierdzi Gall. – Dlatego zbieramy już pieniądze na ekspertyzę, która pokaże prawdziwe oddziaływanie masztu. Myślę, że taka ekspertyza pozwoli nam skutecznie zaskarżyć pozwolenie na budowę.

Datowana na 2 czerwca decyzja Urzędu Miasta nie jest jeszcze prawomocna, a zainteresowane strony mogą się od niej odwołać do wojewody lubelskiego.

Czytaj więcej o:

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 czerwca 2016 o 23:38
0
Budynek na którym powstaje maszt jest prywatny. Mogę ze swoją własnością zrobić co chcę, pod warunkiem, że nie szkodzę innym. Normy nie zostaną przekroczone, więc nie będzie szkodzić. W czym macie problem? Że właściciel zainkasuje kasę za wynajem dachu, a wy nie dostaniecie ani grosza?
Avatar
unfeeble / 15 czerwca 2016 o 05:48
0
... A nawet pięciokrotny, gdyż na koncie są pieniądze z dochodów netto. W RP nadal nie jest rozwiązana płatność - abonament RTV. Nadal nie ma w RP siatki płac. Nadal jest źle i tak ma być. Obywatele RP mają żyć w stresie, bo muszą umierać przed emeryturą. Kilku milionom obywateli musi wystarczyć jakiś kurs. Ci ludzie nie mają prawa do ciągłości zatrudnienia. Muszą zdechnąć, zanim nabędą prawo do renty spoza ZUS.
Avatar
potful / 15 czerwca 2016 o 05:23
0
Jestem chamem z miasta, a mój ojciec jest chamem ze wsi. Będzie maszt z nadajnikami, z których wyłazić będzie wielokrotność tego, co zadeklarowano (na co wyrażono zgodę). W pewnym kole (zasięgu) nastąpi utrata zdrowia ludzi. Człowiek się nie liczy, lecz liczy się tylko kasiorka. Istnieją smakosze, którzy dotychczas napili się za cudze na kwoty kilkudziesięciu tysięcy PLN. Istnieją ludzie, którzy nie płacą za swoje śmieci, bo je podrzucają innym. Istnieją ludzie, którzy nie płacą podatku w ogóle. Dojdzie do tego, że małżeństwo posiadające wspólne konto, z którego zakupi samochód dla syna - zaplaci poczwórny podatek. 1. Z konta wspólnego jako wspólnego. 2. Mąż. 3. Żona. 4. Syn. To jest p o j e b a n y kraj.
Jestem chamem z miasta, a mój ojciec jest chamem ze wsi. Będzie maszt z nadajnikami, z których wyłazić będzie wielokrotność tego, co zadeklarowano (na co wyrażono zgodę). W pewnym kole (zasięgu) nastąpi utrata zdrowia ludzi. Człowiek się nie liczy, lecz liczy się tylko kasiorka. Istnieją smakosze, którzy dotychczas napili się za cudze na kwoty kilkudziesięciu tysięcy PLN. Istnieją ludzie, którzy nie płacą za swoje śmieci, bo je podrzucają innym. Istnieją ludzie, którzy nie płacą podatku w ogóle. Dojdzie do tego, że małżeństwo posiadają... rozwiń
Avatar
Ciemniok z Botanika / 14 czerwca 2016 o 20:02
0
Dodam do tego dla mieszczuchow. Nie wypowiadaj sie na temat mieszkańcow i osiedla jeśli nie masz o tym pojecia. Przed Botanikiem tu nie było asfaltowej ulicy, mieszczuszki pozbwaly sie śmieci wyżucając je w krzaki na pobocze nieutwardzonej drogi. Są tacy co do dzisiaj przywożą autkiem je z rańca aby mniej płacić za swoje kubełki lub wyżucają je w krzaczki za blokami. Wiec nie obrażaj innych ,bo inteligentny kulturalny człowiek najpierw sie zastanawia czy ma coś do powiedzenia ,a potem gryzmoli.
Avatar
j / 14 czerwca 2016 o 19:41
0
Przed chwilką napisałam posta. Niestety nie został opublikowany. Cenzura działa choć nikogo nie obraziłam. Wiec streszcze go jeszcze raz. Jaśnie Państwo ,,oświeceni" jak w waszych dzielnicach chciano je wybudować to głośno protestowaliście. Gazety mocno rozpisywały sie o was. Gdy chodzi o miejsce w innej cześci miasta to potraficie tylko obrażać innych. Po drugie. Za kase jaką siąga TBS z mieszkańcow mogły wiecj dbać o osiedle. Z czynszow nic nie odłożył na remonty coraz starszych budynkow. Wszysko sie psuje, a jedyna na to odpowiedz ,,nie mamy pieniedz na reperacje czegokolwiek" Byliśmy doja krową dla innych inwestycji. Gdyby śmiecie były wywożone cześciej to nie walałyby sie na środku osiedla. Teraz ratują sie ,,nowymi pomysłami" na nowe zarobki. Tylko mieszkańcy nie maja już kasy na sponsoring parkingu. Pozdrawiam ,,oświecnych" i nowo przybyłych z blokow wybudowanychnw ostatnich 3 latach.
Przed chwilką napisałam posta. Niestety nie został opublikowany. Cenzura działa choć nikogo nie obraziłam. Wiec streszcze go jeszcze raz. Jaśnie Państwo ,,oświeceni" jak w waszych dzielnicach chciano je wybudować to głośno protestowaliście. Gazety mocno rozpisywały sie o was. Gdy chodzi o miejsce w innej cześci miasta to potraficie tylko obrażać innych. Po drugie. Za kase jaką siąga TBS z mieszkańcow mogły wiecj dbać o osiedle. Z czynszow nic nie odłożył na remonty coraz starszych budynkow. Wszysko sie psuje, a jedyna na to odpowiedz ,,... rozwiń
Avatar
gf / 14 czerwca 2016 o 18:07
0
Straszny rumor na forum. Spora część to jakieś płatne trole internetowe ( nawiązania do osiedla tbv itp. czyli miękkie urabianie opinii trwa, choć temat osiedla na górkach przycichł ) - nie karmimy ich:) Nie zmienia to faktu, że ludzie się boją tego typu urządzeń montowanych za oknem, to jest wynik braku zaufania do tego typu inwestycji i braku zaufania do samorządów i instytucji które miałyby nadzorować działanie takich nadajników ( czy nie zwiększają mocy itp. czego gołym okiem nie widać ). Zamiast zorganizować jakieś zebranie na którym można by było wyjaśnić tego typu obawy, wydają decyzję pozytywną, niejako nie licząc się ze zdaniem mieszkańców. To z kolei nasuwa podejrzenia jakoby coś było załatwiane "pod stołem" , dlatego sprzeciw się nasila a poczucie niesprawiedliwości wśród ludzi się pogłębia. Ot cała filozofia. A wystarczyło by spróbować rozwiać tego typu wątpliwości i być może protestów by nie było.
Straszny rumor na forum. Spora część to jakieś płatne trole internetowe ( nawiązania do osiedla tbv itp. czyli miękkie urabianie opinii trwa, choć temat osiedla na górkach przycichł ) - nie karmimy ich:) Nie zmienia to faktu, że ludzie się boją tego typu urządzeń montowanych za oknem, to jest wynik braku zaufania do tego typu inwestycji i braku zaufania do samorządów i instytucji które miałyby nadzorować działanie takich nadajników ( czy nie zwiększają mocy itp. czego gołym okiem nie widać ). Zamiast zorganizować jakieś zebranie na który... rozwiń
Avatar
Gość / 14 czerwca 2016 o 16:17
0
Straszna ciemnota, zaściankowość i brak wiedzy.
Avatar
giller / 14 czerwca 2016 o 15:27
0
Kierowca zabił rowerzystę, po czym ukrył ciało w lesie.
Avatar
mietek / 14 czerwca 2016 o 15:15
0
Ten cały botanik to wiocha jakiej nie ma nigdzie w Lublinie. Bloki mają po 10 góra 12 lat ale wszystko się sypie i lasuje. Tak budowali w systemie tbs. Śmieci pełno, niech ktoś przejdzie po tym osiedlu w niedzielę wieczorem lub poniedziałek rano - takiego syfu nie ma nigdzie na nowych osiedlach w Lublinie.  Funkcjonuje tam jakaś pseudo administracja przy tarasowej, zajmują się gównie tym gdzie by tu zagrodzić alejkę Ciągle gdzieś betonują nowe słupki, na osiedlu jest już wbetonowane kilkadziesiąt słupków by utrudnić życie kierowcom i służbom. Wymyślili parking strzeżony, ogrodzili, utwardzili i stoi tam zwykle 3 pojazdy z tego jeden ochroniarza co w budce pilnuje tych 2 pojazdów całą dobę. Obok targowisko to zupełny niewypał bo żywej duszy tam nie ma. Ale budowali wodę i kible stawiali a teraz nie wiedzą co z tym zrobić.Trawniki wszystkie zasrane przez kundle bo jak ta arystokracja sprowadzała się tutaj z wólek to wszystko szło z psami co z wioch pozabierali. Stacji paliw nie chcą, masztu nie chcą, centrum handlowego nie chcą bo mówią że lidl im wystarczy. 
Ten cały botanik to wiocha jakiej nie ma nigdzie w Lublinie. Bloki mają po 10 góra 12 lat ale wszystko się sypie i lasuje. Tak budowali w systemie tbs. Śmieci pełno, niech ktoś przejdzie po tym osiedlu w niedzielę wieczorem lub poniedziałek rano - takiego syfu nie ma nigdzie na nowych osiedlach w Lublinie.  Funkcjonuje tam jakaś pseudo administracja przy tarasowej, zajmują się gównie tym gdzie by tu zagrodzić alejkę Ciągle gdzieś betonują nowe słupki, na osiedlu jest już wbetonowane kilkadziesiąt słupków by utrudnić życie kierowcom i służbom... rozwiń
Avatar
skelter / 14 czerwca 2016 o 15:04
0
Będzie nadajnik. Napuszczę nań trąbę powierztną. Pasi? Założymy się? Po tym, jak mnie w k u r w i c i e poślę drugą trąbę powietrzną, znacznie silniejszą. Dobra. To sie nie wydarzy, bo nie jestem bydlakiem.
Avatar
Gość / 17 czerwca 2016 o 23:38
0
Budynek na którym powstaje maszt jest prywatny. Mogę ze swoją własnością zrobić co chcę, pod warunkiem, że nie szkodzę innym. Normy nie zostaną przekroczone, więc nie będzie szkodzić. W czym macie problem? Że właściciel zainkasuje kasę za wynajem dachu, a wy nie dostaniecie ani grosza?
Avatar
unfeeble / 15 czerwca 2016 o 05:48
0
... A nawet pięciokrotny, gdyż na koncie są pieniądze z dochodów netto. W RP nadal nie jest rozwiązana płatność - abonament RTV. Nadal nie ma w RP siatki płac. Nadal jest źle i tak ma być. Obywatele RP mają żyć w stresie, bo muszą umierać przed emeryturą. Kilku milionom obywateli musi wystarczyć jakiś kurs. Ci ludzie nie mają prawa do ciągłości zatrudnienia. Muszą zdechnąć, zanim nabędą prawo do renty spoza ZUS.
Avatar
potful / 15 czerwca 2016 o 05:23
0
Jestem chamem z miasta, a mój ojciec jest chamem ze wsi. Będzie maszt z nadajnikami, z których wyłazić będzie wielokrotność tego, co zadeklarowano (na co wyrażono zgodę). W pewnym kole (zasięgu) nastąpi utrata zdrowia ludzi. Człowiek się nie liczy, lecz liczy się tylko kasiorka. Istnieją smakosze, którzy dotychczas napili się za cudze na kwoty kilkudziesięciu tysięcy PLN. Istnieją ludzie, którzy nie płacą za swoje śmieci, bo je podrzucają innym. Istnieją ludzie, którzy nie płacą podatku w ogóle. Dojdzie do tego, że małżeństwo posiadające wspólne konto, z którego zakupi samochód dla syna - zaplaci poczwórny podatek. 1. Z konta wspólnego jako wspólnego. 2. Mąż. 3. Żona. 4. Syn. To jest p o j e b a n y kraj.
Jestem chamem z miasta, a mój ojciec jest chamem ze wsi. Będzie maszt z nadajnikami, z których wyłazić będzie wielokrotność tego, co zadeklarowano (na co wyrażono zgodę). W pewnym kole (zasięgu) nastąpi utrata zdrowia ludzi. Człowiek się nie liczy, lecz liczy się tylko kasiorka. Istnieją smakosze, którzy dotychczas napili się za cudze na kwoty kilkudziesięciu tysięcy PLN. Istnieją ludzie, którzy nie płacą za swoje śmieci, bo je podrzucają innym. Istnieją ludzie, którzy nie płacą podatku w ogóle. Dojdzie do tego, że małżeństwo posiadają... rozwiń
Avatar
Ciemniok z Botanika / 14 czerwca 2016 o 20:02
0
Dodam do tego dla mieszczuchow. Nie wypowiadaj sie na temat mieszkańcow i osiedla jeśli nie masz o tym pojecia. Przed Botanikiem tu nie było asfaltowej ulicy, mieszczuszki pozbwaly sie śmieci wyżucając je w krzaki na pobocze nieutwardzonej drogi. Są tacy co do dzisiaj przywożą autkiem je z rańca aby mniej płacić za swoje kubełki lub wyżucają je w krzaczki za blokami. Wiec nie obrażaj innych ,bo inteligentny kulturalny człowiek najpierw sie zastanawia czy ma coś do powiedzenia ,a potem gryzmoli.
Avatar
j / 14 czerwca 2016 o 19:41
0
Przed chwilką napisałam posta. Niestety nie został opublikowany. Cenzura działa choć nikogo nie obraziłam. Wiec streszcze go jeszcze raz. Jaśnie Państwo ,,oświeceni" jak w waszych dzielnicach chciano je wybudować to głośno protestowaliście. Gazety mocno rozpisywały sie o was. Gdy chodzi o miejsce w innej cześci miasta to potraficie tylko obrażać innych. Po drugie. Za kase jaką siąga TBS z mieszkańcow mogły wiecj dbać o osiedle. Z czynszow nic nie odłożył na remonty coraz starszych budynkow. Wszysko sie psuje, a jedyna na to odpowiedz ,,nie mamy pieniedz na reperacje czegokolwiek" Byliśmy doja krową dla innych inwestycji. Gdyby śmiecie były wywożone cześciej to nie walałyby sie na środku osiedla. Teraz ratują sie ,,nowymi pomysłami" na nowe zarobki. Tylko mieszkańcy nie maja już kasy na sponsoring parkingu. Pozdrawiam ,,oświecnych" i nowo przybyłych z blokow wybudowanychnw ostatnich 3 latach.
Przed chwilką napisałam posta. Niestety nie został opublikowany. Cenzura działa choć nikogo nie obraziłam. Wiec streszcze go jeszcze raz. Jaśnie Państwo ,,oświeceni" jak w waszych dzielnicach chciano je wybudować to głośno protestowaliście. Gazety mocno rozpisywały sie o was. Gdy chodzi o miejsce w innej cześci miasta to potraficie tylko obrażać innych. Po drugie. Za kase jaką siąga TBS z mieszkańcow mogły wiecj dbać o osiedle. Z czynszow nic nie odłożył na remonty coraz starszych budynkow. Wszysko sie psuje, a jedyna na to odpowiedz ,,... rozwiń
Avatar
gf / 14 czerwca 2016 o 18:07
0
Straszny rumor na forum. Spora część to jakieś płatne trole internetowe ( nawiązania do osiedla tbv itp. czyli miękkie urabianie opinii trwa, choć temat osiedla na górkach przycichł ) - nie karmimy ich:) Nie zmienia to faktu, że ludzie się boją tego typu urządzeń montowanych za oknem, to jest wynik braku zaufania do tego typu inwestycji i braku zaufania do samorządów i instytucji które miałyby nadzorować działanie takich nadajników ( czy nie zwiększają mocy itp. czego gołym okiem nie widać ). Zamiast zorganizować jakieś zebranie na którym można by było wyjaśnić tego typu obawy, wydają decyzję pozytywną, niejako nie licząc się ze zdaniem mieszkańców. To z kolei nasuwa podejrzenia jakoby coś było załatwiane "pod stołem" , dlatego sprzeciw się nasila a poczucie niesprawiedliwości wśród ludzi się pogłębia. Ot cała filozofia. A wystarczyło by spróbować rozwiać tego typu wątpliwości i być może protestów by nie było.
Straszny rumor na forum. Spora część to jakieś płatne trole internetowe ( nawiązania do osiedla tbv itp. czyli miękkie urabianie opinii trwa, choć temat osiedla na górkach przycichł ) - nie karmimy ich:) Nie zmienia to faktu, że ludzie się boją tego typu urządzeń montowanych za oknem, to jest wynik braku zaufania do tego typu inwestycji i braku zaufania do samorządów i instytucji które miałyby nadzorować działanie takich nadajników ( czy nie zwiększają mocy itp. czego gołym okiem nie widać ). Zamiast zorganizować jakieś zebranie na który... rozwiń
Avatar
Gość / 14 czerwca 2016 o 16:17
0
Straszna ciemnota, zaściankowość i brak wiedzy.
Avatar
giller / 14 czerwca 2016 o 15:27
0
Kierowca zabił rowerzystę, po czym ukrył ciało w lesie.
Avatar
mietek / 14 czerwca 2016 o 15:15
0
Ten cały botanik to wiocha jakiej nie ma nigdzie w Lublinie. Bloki mają po 10 góra 12 lat ale wszystko się sypie i lasuje. Tak budowali w systemie tbs. Śmieci pełno, niech ktoś przejdzie po tym osiedlu w niedzielę wieczorem lub poniedziałek rano - takiego syfu nie ma nigdzie na nowych osiedlach w Lublinie.  Funkcjonuje tam jakaś pseudo administracja przy tarasowej, zajmują się gównie tym gdzie by tu zagrodzić alejkę Ciągle gdzieś betonują nowe słupki, na osiedlu jest już wbetonowane kilkadziesiąt słupków by utrudnić życie kierowcom i służbom. Wymyślili parking strzeżony, ogrodzili, utwardzili i stoi tam zwykle 3 pojazdy z tego jeden ochroniarza co w budce pilnuje tych 2 pojazdów całą dobę. Obok targowisko to zupełny niewypał bo żywej duszy tam nie ma. Ale budowali wodę i kible stawiali a teraz nie wiedzą co z tym zrobić.Trawniki wszystkie zasrane przez kundle bo jak ta arystokracja sprowadzała się tutaj z wólek to wszystko szło z psami co z wioch pozabierali. Stacji paliw nie chcą, masztu nie chcą, centrum handlowego nie chcą bo mówią że lidl im wystarczy. 
Ten cały botanik to wiocha jakiej nie ma nigdzie w Lublinie. Bloki mają po 10 góra 12 lat ale wszystko się sypie i lasuje. Tak budowali w systemie tbs. Śmieci pełno, niech ktoś przejdzie po tym osiedlu w niedzielę wieczorem lub poniedziałek rano - takiego syfu nie ma nigdzie na nowych osiedlach w Lublinie.  Funkcjonuje tam jakaś pseudo administracja przy tarasowej, zajmują się gównie tym gdzie by tu zagrodzić alejkę Ciągle gdzieś betonują nowe słupki, na osiedlu jest już wbetonowane kilkadziesiąt słupków by utrudnić życie kierowcom i służbom... rozwiń
Avatar
skelter / 14 czerwca 2016 o 15:04
0
Będzie nadajnik. Napuszczę nań trąbę powierztną. Pasi? Założymy się? Po tym, jak mnie w k u r w i c i e poślę drugą trąbę powietrzną, znacznie silniejszą. Dobra. To sie nie wydarzy, bo nie jestem bydlakiem.
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 6 3

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 15 3

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 4

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 6

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 5

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 28 13

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 11 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 108 10

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 2

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.