Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 marca 2011 r.
14:47
Edytuj ten wpis

Mateusz zaginął 4 lata temu. Jego rodzice wierzą, że żyje

Autor: Zdjęcie autora (MM)
0 16 A A
 – Mój syn poszedł pobawić się nad rzekę z kolegami. Oni wrócili, Mateuszka nie ma do dnia dzisiejsz
– Mój syn poszedł pobawić się nad rzekę z kolegami. Oni wrócili, Mateuszka nie ma do dnia dzisiejsz

Ojciec zaginionego 4 lata temu Mateusza, nie ustaje w jego poszukiwaniach

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Mój syn poszedł pobawić się nad rzekę z kolegami. Oni wrócili, Mateuszka nie ma do dnia dzisiejszego – mówi Andrzej Żukowski. – Pozostały po nim jedynie ubrania nad rzeką, schowane w pokrzywach. Nie wierzę, że mój syn utonął. Kilkanaście razy całą rzekę przeczesywali nurkowie z najnowocześniejszym sprzętem – podkreśla mężczyzna.

Mateusz Żukowski z Ujazdowa (gmina Nielisz) zaginął 26 maja 2007 roku. Miał wtedy 10 lat. Wyszedł z domu około godz. 15 i już nie wrócił. Kilka miesięcy trwała akcja poszukiwawcza prowadzona przez nurków, straż pożarną i rybacką. Zdesperowani rodzice prosili o pomoc jasnowidzów. Zdaniem niektórych, chłopiec żyje i został wywieziony za granicę.

W związku z tą sprawą dziś powstała grupa, która ma pomóc szukać Mateusza. W jej skład weszli wydawca strony internetowej lublin.com.pl, adwokat i prywatny detektyw.

– Sprawa jest trudna, czas działa na naszą niekorzyść. Ale dołożymy wszelkich starań, by tę sprawę zgłębić. Poprosimy m.in. o pomoc zaprzyjaźnionego jasnowidza – dodaje Krzysztof Kozdrój, prywatny detektyw.
Akta postępowania zamierza przejrzeć adwokat, który znalazł się w grupie badającej sprawę Mateusza. – Należy sprawdzić, czy w tej sprawie zrobiono wszystko, co można było zrobić – mówi Marcin Taracha, lubelski adwokat.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej Żukowsli / 8 listopada 2012 o 16:07
0
[b] A OTO TROCHE INFORMACJI KTÓRE ZEBRALEM O MATEUSZKU:

Mateusz Żukowski zaginął blisko cztery lata temu, 26 maja 2007 roku. Pobiegł nad rzekę pobawić się z kolegami. Oni wrócili, Mateuszka nie ma do dnia dzisiejszego. Chłopiec w dniu zaginięcia miał 10 lat. Drobnej budowy ciała, rudowłosy z uśmiechniętą wiecznie buzią pokrytą piegami.

Po Mateuszu nie pozostał żaden ślad, jedynie ubrania porzucone nad rzeką Wieprz, schowane w głębokich pokrzywach. Zrozpaczona rodzina szukała już pomocy chyba wszędzie. Policja, prokuratura, instytucje powołane do pomocy w poszukiwaniach osób zaginionych...i nic.

Zdesperowani rodzice poruszyli niebo i ziemię, prosili o pomoc między innymi jasnowidzów. Zdaniem jednych Mateusz żyje i jest przetrzymywany wbrew swojej woli na terenie Niemiec.

Inne wizje nie są tak optymistyczne, zakładają najgorszy, najbardziej tragiczny scenariusz. Dla rodziny Mateusza najważniejsze jest poznanie prawdy. Cztery lata w zawieszeniu, bez jakiegokolwiek śladu, tropu.
Oczekiwanie na powrót dziecka, na sygnał, że Mateusz jest, że żyje, że niebawem powróci do domu rodzinnego. Na chłopca czekają rodzice i czwórka rodzeństwa. Rodzina Mateusza, to zwyczajni ludzie, tacy jak wiele rodzin w Polsce. Mama- Marzena, Tata- Andrzej i rodzeństwo- Piotr, Angelika, Paweł i najmłodszy Skarbek- Martynka.

Rodzice chłopca nie pracują. Mieszkają w okolicach Zamościa, w regionie o bardzo dużym bezrobociu. Brak jest w najbliższej okolicy zakładów, firm, w których mogliby znaleźć zatrudnienie. Pan Andrzej pracował przez wiele lat, między innymi jako pracownik budowlany.

Obecnie stan zdrowia nie zezwala mu na podjęcie pracy. Choruje na nadciśnienie, cukrzycę, ma niesprawna rękę. Otrzymywał rentę z ZUS- u przez pięć lat, ale mu ją odebrano. W chwili obecnej rodzina pana Andrzeja pozbawiona jest jakichkolwiek dochodów, żyją na skraju nędzy. Nie otrzymują pomocy z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, nie pobierają żadnych świadczeń pieniężnych chociażby na pięcioletnią córkę.

Mają problemy z zakładem energetycznym, gdzie zalegają z opłatami za prąd, również ze spłata kredytu bankowego. Poszukiwania Mateusza pociągnęły za sobą bardzo duże koszta, których część poniosła rodzina pana Andrzeja. Całe ich życie stanęło do góry nogami, już sami nie wiedzą co robić i kogo prosić o pomoc.

Rodzinie Państwa Żukowskich potrzebna jest pomoc długoterminowa. Zatykanie kolejnych dziur do niczego nie doprowadzi, nie pomoże im stanąć na nogi. Najlepszym rozwiązaniem byłoby umożliwienie podjęcia pracy zarobkowej dorosłym domownikom, taki drobny gest w ich stronę. Podanie ręki tym, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują.

Piotr, najstarszy syn Andrzeja i Marzeny ma lat 20, latem pracuje jako robotnik rolny, pomaga za niewielkie pieniądze tym, którzy tej pomocy akurat potrzebują w swoich gospodarstwach. Angelika, lat 19 nie może znaleźć pracy. Podejmowała próby zatrudnienia, ale niestety w rejonie tak wielkiego bezrobocia ciężko o jakąkolwiek pracę. Pan Andrzej pisał prośby o pomoc, słał rozpaczliwe apele. Niestety bez jakiegokolwiek odzewu. Jest garstka ludzi dobrej woli, którzy na miarę swoich skromnych możliwości wspierają rodzinę Żukowskich, ale jest to jedynie kropla w morzu potrzeb.

Pan Andrzej nie ustaje w poszukiwaniach Mateusza, próbuje zainteresować losem swojego zaginionego syna różne instytucje, zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Nikt jednak nie wie jak jeszcze pomóc. Pan Andrzej marzy o tym, by sprawa zajął się profesjonalny detektyw, który prowadząc czynności niezależnie od działań policji pomógłby wyjaśnić wiele niejasności, które pojawiły się w prowadzonym dochodzeniu.

Doprowadził by być może do szczęśliwego zakończenia poszukiwań Mateusza. Niestety wynajęcie profesjonalisty wiąże się z kosztami, a na to już rodziny Żukowskich niestety nie jest stać. Marzena i Andrzej są prostymi ludźmi, przytłoczonymi przez codzienne problemy, próbującymi walczyć o swojego syna, o zapewnienie bytu dla pozostałych dzieci. Sprawy urzędowe sprawiają im duże trudności. Pisanie próśb, apeli, pomoc w pozałatwianiu spraw związanych z trwającymi cały czas poszukiwaniami Mateusza wymagają pomocy prawnika.

Może pośród czytelników znalazłby się ktoś, kto takiej pomocy udzieliłby rodzicom Mateusza? Apel przesłany do Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie przez autorkę tego tekstu pozostał niestety bez jakiejkolwiek odpowiedzi. Wierzymy jednakże w ludzi, w to, że są wśród nas osoby, które wyciągną rękę do tych, którzy potrzebują wsparcia i pomocy. Każdy z nas może znaleźć się w podobnej sytuacji, może potrzebować wsparcia innych.

Przeprowadziłam krótką rozmowę z Panem Andrzejem Żukowskim, opowiedział o swojej rodzinie, o codziennej walce, a przede wszystkim o Mateuszu.

J.S:
Panie Andrzeju, proszę opowiedzieć o Mateuszu, o tym jakim jest dzieckiem.

A. Ż:
Mateuszek jakiego pamiętamy, to spokojny, cichy i posłuszny chłopiec. Jego relacje z kolegami i sąsiadami były bardzo dobre. Miał problemy z nauka, ale poza tym był pomocny we wszystkim, i zapewne taki jest. Był dzieckiem pogodnym, uśmiechniętym, niestety być może zbytnio ufał obcym.

J.S:
Czy spędzaliście razem dużo czasu, jakie zajęcia najbardziej pociągały Mateusza?

A.Ż:
Mateuszek był raczej domatorem. Nigdy nie oddalał się od domu bez naszej wiedzy. Zawsze jak gdzieś szedł to mówił. Najczęściej chodził do sąsiada. Grał u niego w gry na komputerze lub po prostu siedział i rozmawiali. Często pomagał mi w drobnych pracach przy domu, np. przy remoncie, na tyle ile mógł. Chodziliśmy razem na ryby, lubił jeździć na skuterze.

J.S:
Panie Andrzeju, proszę opisać dzień w którym zaginął Mateusz, kiedy się zorientowaliście, że coś jest nie tak? Jakie podjęliście działania szukając syna?

A. Ż:
Dzień, w którym zaginał Mateuszek to Dzień Matki. Żona wróciła z nocnej zmiany, ja wróciłem z nim z ryb około 14. Po południu mieliśmy jeszcze raz iść na ryby. Po obiedzie położyliśmy się na chwilę. Starsza córka Angelika pilnowała Martynki i też się zdrzemnęły. Mateusz poszedł z kolegami, jednym rówieśnikiem, drugim rok młodszym, do parku, nad wodę. W parku był jego właściciel i dwóch panów co ryby łowili, jak później rozmawialiśmy to żaden z nich nie widział tam bawiących się dzieci. Obudziłem się około 16.00, a że nie było go w domu, to pojechałem na ryby ze starszym synem, z Pawłem. Wróciliśmy oko
[b] A OTO TROCHE INFORMACJI KTÓRE ZEBRALEM O MATEUSZKU:

Mateusz Żukowski zaginął blisko cztery lata temu, 26 maja 2007 roku. Pobiegł nad rzekę pobawić się z kolegami. Oni wrócili, Mateuszka nie ma do dnia dzisiejszego. Chłopiec w dniu zaginięcia miał 10 lat. Drobnej budowy ciała, rudowłosy z uśmiechniętą wiecznie buzią pokrytą piegami.

Po Mateuszu nie pozostał żaden ślad, jedynie ubrania porzucone nad rzeką Wieprz, schowane w głębokich pokrzywach. Zrozpaczona rodzina szukała już pomocy chyba wszędzie. Policja, p... rozwiń
Avatar
Andrzej / 8 listopada 2012 o 15:58
0
Witam piszę do waz bo cały czas jesteśmy oszukiwani przez Policję oraz Prokuraturę cały czas dostajemy że nie mogą być przesłuchani chłopcy ci co byli z moim synem twierdzo że oni wiarygodnie zeznawali przy psychologu ,to jest oszustwo było wszystko załatwione to tak samo jak mówiła ta kobieta co zamordowała małą madzie w Sosnowcu mieliśmy tyle różnych informacji o Jasnowidzów jak i od wróżek że jest tu zamieszane 2 Prokuratorów i dwóch Policjantów czy to znaczy że Policjantów nie można przesłuchać przez wykrywacz prosimy o odebranie sprawy Zamojskiej Policji oraz Lubelskiej i wszcząć na nowo postępowanie przez inną Jednostkę Policji i Prokuratury żądamy za równo o wykrywacz dla wymienionych osób Prokurator Kawalec Prokurator
Przybysza byłego Prokuratora .2 Policjantów Jarosława Popielca oraz Czesława Furmanka oraz Rodzinę Jaworskich ojca Tomasza Jaworskiego Matkę Renatę Jaworską oraz ich dzieci co byli z Mateuszem Sebastiana Jaworskiego ,Dawida Jaworskiego oraz Dominika Jaworska to oni byli z moim synem gdzie doszło do wypadku mieliśmy nagranie bo nam ktoś wysłał tam właśnie rozpoznaliśmy z żoną te głosy Policjant nasz były komendant się pytał w którym miejscu się bawiliście padły słowa tu koło tego drzewa Dziadek tych chłopców powiedział ja wam się cholera nabawię jeden z tych chłopców powiedział ze jeszcze siostra z nami była po odsłuchaniu tej wiadomości żona chciała zapisać na telefonie i przypadkowo usunęła tą wiadomość .Daliśmy numer telefonu tym dwóm wymienionym Policjantom to powiedzieli że nie da się tego odzyskać oni skasowali całkowicie wszystkie dane mieliśmy też różne informacje od Jasnowidzów od wróżek że oni pobrali duże pieniądze po to żebyśmy się nie dowiedzieli prawdy co się stało z naszym synem nie wiemy jakie to było znaczenie z tym drzewem był wspominany wypadek tylko nie wiemy czy mój syn żył czy nie w jakim stanie został wywieziony chłopcy ci zmieniali 4 razy wersje zdarzenia 1 razem powiedzieli że się rozstali z nim na Wodą nad Rzeką Wieprz potem mówili że się rozstali w Parku potem że miał iść do kolegi a psychologowi Policyjnemu powiedzieli że go przyprowadzili do domu.Tylko nie wiem dlaczego mając psa nie zapytali się tych chłopców co się stało z Mateuszem to ja żoną i naszą policją znaleźliśmy ubrania nad wodą byli oni zwinięte w rulon i schowane w ponad metrowe pokrzywy i byli oni jeszcze przyduszone,nie wiem dlaczego policji poginęły dowody takie jak butelka po alkoholu butelka po napoju dziecinnym co znaleźliśmy przez skazanego Jasnowidza pobierali o de mnie dna i też im zaginęło pobierali drugi raz nasuwają się takie pytania czemu w 2 dniu zaginięcia syna miał iść u nas komunikat o zaginionym synu o godzinie 16 został wyłączony prod ale tylko na naszej wiosce,nie był powiadomiony inter-pol dopiero my zgłaszaliśmy nie były zabezpieczone ubranie nie zostali zdjęte odciski z ubrań ,jeszcze się nasuwa pytanie dlaczego Tomasz Jaworski był widziany tego dnia w domu a jak żeśmy się jego żony pytali to powiedziała nam że on jest zagranicą dlaczego Policja nie sprawdziła jak on wrócił,dziwne też że im odpowiedział że mu zona sprała bilet dlaczego nie sprawdzili dziadka Palucha Stanisława na jaki cel pobrał sporą gotówkę z banku ,jest tu dużo nie jasności śledztwo było na odwal się . Prokurator Przybysz to śledztwo prowadził nie chciał nam udostępnić dokumentacji jeszcze nas oskarżał nie wiemy z jakich przyczyn odszedł z Prokuratury to tyle bardzo prosimy o wszczęcie na nowo śledztwa niech nas Prokuratura Zamojska nie zbywa cały czas prosimy też żeby był przesłuchany dziadek tych chłopców Stanisław Paluch oraz jego żona to tego ferajn-ego dnia on mi powiedział ze Mateusz poszedł do Tarnogóry u nas to oznacza że poszedł z prądem Rzeki to on mnie nakierował nad wodę gdzie byli podrzucone ubrania . To jeszcze informacje od jasnowidzów co cały czas wspominają o chłopcach czekam na odpowiedz .

Andrzej Żukowski
zam. Ujazdów 6
22-413 Nielisz
Pow.Zamość
Woj. Lubelskie

Andrzej Żukowski
zam. Ujazdów 6
22-413 Nielisz
Pow.Zamość
Woj. Lubelskie
Witam piszę do waz bo cały czas jesteśmy oszukiwani przez Policję oraz Prokuraturę cały czas dostajemy że nie mogą być przesłuchani chłopcy ci co byli z moim synem twierdzo że oni wiarygodnie zeznawali przy psychologu ,to jest oszustwo było wszystko załatwione to tak samo jak mówiła ta kobieta co zamordowała małą madzie w Sosnowcu mieliśmy tyle różnych informacji o Jasnowidzów jak i od wróżek że jest tu zamieszane 2 Prokuratorów i dwóch Policjantów czy to znaczy że Policjantów nie można przesłuchać przez wykrywacz prosimy o odebranie sprawy ... rozwiń
Avatar
dark angel / 18 października 2011 o 23:50
0
[quote name='gość' timestamp='1317968262' post='545142']
Dlaczego podaje pan do każdego tematu o Mateuszu nr konta bankowego,wy nie ponieśliście i nie ponosicie kosztów z poszukiwaniem.Gazeta forum,pomocne emamy"Proszę o pomoc dla Żukowskich"
[/quote]
Bo im tylko o to chodzi , zeby ludzie im z litosci forse dawali. Nie wierze w ta historie.
Avatar
gość / 7 października 2011 o 08:17
0
[quote name='Andrzej Żukowski' timestamp='1312880347' post='512435']
Witam jestem ojcem zaginionego Mateusza Żukowskiego z Ujazdowa Gmina Nielisz Pow.Zamojski Wojw.Lubelskie jeżeli ktoś zechciał pomóc w poszukiwaniach Mateusza to proszę o kontakt zemną pod numer telefonu 888764784 podaje również numer konta Bankowego na które można wpłacić pieniądze mBank 98114020040000390271875772 proszę wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w poszukiwaniu syna a morze są jacyś sponsorzy co by za sposorowali Detektywów bardzo proszę nie mamy dalej pięniedzy na dalsze poszukiwania Andrzej Żukowski zam Ujazdów 6 22-413 Nielisz Pow.Zamość Woj Lubelskie
[/quote]
Dlaczego podaje pan do każdego tematu o Mateuszu nr konta bankowego,wy nie ponieśliście i nie ponosicie kosztów z poszukiwaniem.Gazeta forum,pomocne emamy"Proszę o pomoc dla Żukowskich"
[quote name='Andrzej Żukowski' timestamp='1312880347' post='512435']
Witam jestem ojcem zaginionego Mateusza Żukowskiego z Ujazdowa Gmina Nielisz Pow.Zamojski Wojw.Lubelskie jeżeli ktoś zechciał pomóc w poszukiwaniach Mateusza to proszę o kontakt zemną pod numer telefonu 888764784 podaje również numer konta Bankowego na które można wpłacić pieniądze mBank 98114020040000390271875772 proszę wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w poszukiwaniu syna a morze są jacyś sponsorzy co by za sposorowali Detektywów bard... rozwiń
Avatar
Andrzej Żukowski / 9 sierpnia 2011 o 10:59
0
Witam jestem ojcem zaginionego Mateusza Żukowskiego z Ujazdowa Gmina Nielisz Pow.Zamojski Wojw.Lubelskie jeżeli ktoś zechciał pomóc w poszukiwaniach Mateusza to proszę o kontakt zemną pod numer telefonu 888764784 podaje również numer konta Bankowego na które można wpłacić pieniądze mBank 98114020040000390271875772 proszę wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w poszukiwaniu syna a morze są jacyś sponsorzy co by za sposorowali Detektywów bardzo proszę nie mamy dalej pięniedzy na dalsze poszukiwania Andrzej Żukowski zam Ujazdów 6 22-413 Nielisz Pow.Zamość Woj Lubelskie
Avatar
Andrzej Żukowski / 2 sierpnia 2011 o 20:07
0
Witam jestem ojcem zaginionego Mateusza Żukowskiego z Ujazdowa nie dość co straciłem syna zabrali mi Rentę to teraz mi od łączyli mi prąd .Proszę wszystkich ludzi dobrej woli o wpłatę pieniędzy na dalsze Poszukiwania Mateuszka my już jesteśmy bezradni nie mamy nawet za co żyć pobieram zasiłek jako niepełnosprawny 290 złoty z tego mam wykarmić Rodzinę i porobić opłaty a co mówiąc leczenie się choruje na cukrzyce 2 stopnia na nadciśnienie oraz jestem po 2 operacjach uszu teraz po wypadku mam nie sprawną do końca dłoń . Proszę jeśli ktoś morze pomóc w jakiś sposób to podaje konto Bankowe na które można wpłacić na dale poszukiwania na to konto można wpłacać 98114020040000390271875772 mBank to jest mój numer kontaktu 888764784 mój emal andrzej_zukowskiii1960@o2.pl
Witam jestem ojcem zaginionego Mateusza Żukowskiego z Ujazdowa nie dość co straciłem syna zabrali mi Rentę to teraz mi od łączyli mi prąd .Proszę wszystkich ludzi dobrej woli o wpłatę pieniędzy na dalsze Poszukiwania Mateuszka my już jesteśmy bezradni nie mamy nawet za co żyć pobieram zasiłek jako niepełnosprawny 290 złoty z tego mam wykarmić Rodzinę i porobić opłaty a co mówiąc leczenie się choruje na cukrzyce 2 stopnia na nadciśnienie oraz jestem po 2 operacjach uszu teraz po wypadku mam nie sprawną do końca dłoń . Proszę jeśli... rozwiń
Avatar
Andrzej Żuukowski / 3 kwietnia 2011 o 09:06
0
Tak Mateusz był z 2 braćmi Jaworskimi Dawidem oraz Sebastianem oni zmieniali wtedy 3 razy wersje zdarzenia perszym razem że się rostali nad wodą drugim razem że w Parku Policyjnemu Psycholowi że go przyprowadzili do domu do dziiśaj nie dowiedzieliśmy się odnich co się stało ,ja ze swoją rodzino podałem się na wajrograf żeby nic nie mieć na sumieniu bo byłem oskarżany o sprzedasz syna tamta rodzina nie była Policja na początku za żądała od nas 50 tysięcy złoty żeby dowiedzieć się co się stało z Mateuszem dzieciaki co byli z Mateuszem byli pierw za młode na wajrograf powiedzieli nam ze jak bęndo mieli po 13 lat to zostano przesłuchani teraz jeden z braci ma 14 lat tyle co Mateusz a 2 ma 13 to powiedzieli że pierw byli za młodzi a teraz nie muszą być przesłuchani od początku wszystko nam utrudnia Prokuratura oraz Policja mamy nadzieje że niedługo dowiemy się co się stało z naszym synem oraz ile ludz w tym siedzi co pobrali kasę za nie ujawnienie się prawdy .
Tak Mateusz był z 2 braćmi Jaworskimi Dawidem oraz Sebastianem oni zmieniali wtedy 3 razy wersje zdarzenia perszym razem że się rostali nad wodą drugim razem że w Parku Policyjnemu Psycholowi że go przyprowadzili do domu do dziiśaj nie dowiedzieliśmy się odnich co się stało ,ja ze swoją rodzino podałem się na wajrograf żeby nic nie mieć na sumieniu bo byłem oskarżany o sprzedasz syna tamta rodzina nie była Policja na początku za żądała od nas 50 tysięcy złoty żeby dowiedzieć się co się stało z Mateuszem dzieciaki co byli z Mateuszem ... rozwiń
Avatar
Gość / 17 marca 2011 o 06:00
0
[quote name='AMBER' timestamp='1300130794' post='450390']
Panie Andrzeju proszę się nie poddawać. Całym sercem jestem z panem i pana rodziną, wierzę że Mateuszek się odnajdzie. Życzę Panu siły i wytrwałości w dążeniu do celu.
[/quote]

W Pradze zaginęła Anna Janatkova - 9 letnia dziewczynka (13.10.2010)
http://www.youtube.com/watch?v=V2gObHWrHgA

Wczoraj (16.3.2011) odnaleziono jej ciało 1900m od miejsca jej zaginięcia

http://www.blesk.cz/galerie/zpravy-ztracena-divka/180284/

wiadomości:http://wiadomosci.onet.pl/swiat/czechy-znaleziono-cialo-poszukiwanej-od-miesiecy-d,1,4212729,wiadomosc.html
[quote name='AMBER' timestamp='1300130794' post='450390']
Panie Andrzeju proszę się nie poddawać. Całym sercem jestem z panem i pana rodziną, wierzę że Mateuszek się odnajdzie. Życzę Panu siły i wytrwałości w dążeniu do celu.
[/quote]

W Pradze zaginęła Anna Janatkova - 9 letnia dziewczynka (13.10.2010)
http://www.youtube.com/watch?v=V2gObHWrHgA

Wczoraj (16.3.2011) odnaleziono jej ciało 1900m od miejsca jej zaginięcia

http://www.blesk.cz/galerie/zpravy-ztracena... rozwiń
Avatar
edyta / 15 marca 2011 o 15:13
0
powiem tak mam po prostu dość pustaków bawiących się tragedią Andrzeja znam go trochę wiem co się działo ilu było świrów mówiących że widziało Matusza lub że nawet go ma np. emilia która to czyta na pewno facet z Holandii dalej nie bede wymieniać dlatego jak ktoś nie rozumie tej tragedii bo to jest tragedia niech tu nie pisze jakiś swoich durnych wynurzeń
Avatar
ANNNNA / 15 marca 2011 o 07:14
0
[quote name='edyta' timestamp='1300168064' post='450476']
skąd masz takie informacje może Ciebie powinna policja sprawdzić skoro tak piszesz
[/quote]
EDYTA O RZECE PISZEW TRESCI ARTYKUŁU TAKZE KAŻDY TERAZ BEDZIE BAWIŁ SIE W JASNOWIDZA!!!A ŻE LUDZIE CZYIMŚ KOSZTEM SZKAJA SENSACJI TO NIE MA CO CZYTAĆ TAKICH KOMENTARZY I ODPISYWAC NIE SZKODA CZASU NA TAKICH LUDZI NISKIEGO POKROJU????
Avatar
Andrzej Żukowsli / 8 listopada 2012 o 16:07
0
[b] A OTO TROCHE INFORMACJI KTÓRE ZEBRALEM O MATEUSZKU:

Mateusz Żukowski zaginął blisko cztery lata temu, 26 maja 2007 roku. Pobiegł nad rzekę pobawić się z kolegami. Oni wrócili, Mateuszka nie ma do dnia dzisiejszego. Chłopiec w dniu zaginięcia miał 10 lat. Drobnej budowy ciała, rudowłosy z uśmiechniętą wiecznie buzią pokrytą piegami.

Po Mateuszu nie pozostał żaden ślad, jedynie ubrania porzucone nad rzeką Wieprz, schowane w głębokich pokrzywach. Zrozpaczona rodzina szukała już pomocy chyba wszędzie. Policja, prokuratura, instytucje powołane do pomocy w poszukiwaniach osób zaginionych...i nic.

Zdesperowani rodzice poruszyli niebo i ziemię, prosili o pomoc między innymi jasnowidzów. Zdaniem jednych Mateusz żyje i jest przetrzymywany wbrew swojej woli na terenie Niemiec.

Inne wizje nie są tak optymistyczne, zakładają najgorszy, najbardziej tragiczny scenariusz. Dla rodziny Mateusza najważniejsze jest poznanie prawdy. Cztery lata w zawieszeniu, bez jakiegokolwiek śladu, tropu.
Oczekiwanie na powrót dziecka, na sygnał, że Mateusz jest, że żyje, że niebawem powróci do domu rodzinnego. Na chłopca czekają rodzice i czwórka rodzeństwa. Rodzina Mateusza, to zwyczajni ludzie, tacy jak wiele rodzin w Polsce. Mama- Marzena, Tata- Andrzej i rodzeństwo- Piotr, Angelika, Paweł i najmłodszy Skarbek- Martynka.

Rodzice chłopca nie pracują. Mieszkają w okolicach Zamościa, w regionie o bardzo dużym bezrobociu. Brak jest w najbliższej okolicy zakładów, firm, w których mogliby znaleźć zatrudnienie. Pan Andrzej pracował przez wiele lat, między innymi jako pracownik budowlany.

Obecnie stan zdrowia nie zezwala mu na podjęcie pracy. Choruje na nadciśnienie, cukrzycę, ma niesprawna rękę. Otrzymywał rentę z ZUS- u przez pięć lat, ale mu ją odebrano. W chwili obecnej rodzina pana Andrzeja pozbawiona jest jakichkolwiek dochodów, żyją na skraju nędzy. Nie otrzymują pomocy z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, nie pobierają żadnych świadczeń pieniężnych chociażby na pięcioletnią córkę.

Mają problemy z zakładem energetycznym, gdzie zalegają z opłatami za prąd, również ze spłata kredytu bankowego. Poszukiwania Mateusza pociągnęły za sobą bardzo duże koszta, których część poniosła rodzina pana Andrzeja. Całe ich życie stanęło do góry nogami, już sami nie wiedzą co robić i kogo prosić o pomoc.

Rodzinie Państwa Żukowskich potrzebna jest pomoc długoterminowa. Zatykanie kolejnych dziur do niczego nie doprowadzi, nie pomoże im stanąć na nogi. Najlepszym rozwiązaniem byłoby umożliwienie podjęcia pracy zarobkowej dorosłym domownikom, taki drobny gest w ich stronę. Podanie ręki tym, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują.

Piotr, najstarszy syn Andrzeja i Marzeny ma lat 20, latem pracuje jako robotnik rolny, pomaga za niewielkie pieniądze tym, którzy tej pomocy akurat potrzebują w swoich gospodarstwach. Angelika, lat 19 nie może znaleźć pracy. Podejmowała próby zatrudnienia, ale niestety w rejonie tak wielkiego bezrobocia ciężko o jakąkolwiek pracę. Pan Andrzej pisał prośby o pomoc, słał rozpaczliwe apele. Niestety bez jakiegokolwiek odzewu. Jest garstka ludzi dobrej woli, którzy na miarę swoich skromnych możliwości wspierają rodzinę Żukowskich, ale jest to jedynie kropla w morzu potrzeb.

Pan Andrzej nie ustaje w poszukiwaniach Mateusza, próbuje zainteresować losem swojego zaginionego syna różne instytucje, zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Nikt jednak nie wie jak jeszcze pomóc. Pan Andrzej marzy o tym, by sprawa zajął się profesjonalny detektyw, który prowadząc czynności niezależnie od działań policji pomógłby wyjaśnić wiele niejasności, które pojawiły się w prowadzonym dochodzeniu.

Doprowadził by być może do szczęśliwego zakończenia poszukiwań Mateusza. Niestety wynajęcie profesjonalisty wiąże się z kosztami, a na to już rodziny Żukowskich niestety nie jest stać. Marzena i Andrzej są prostymi ludźmi, przytłoczonymi przez codzienne problemy, próbującymi walczyć o swojego syna, o zapewnienie bytu dla pozostałych dzieci. Sprawy urzędowe sprawiają im duże trudności. Pisanie próśb, apeli, pomoc w pozałatwianiu spraw związanych z trwającymi cały czas poszukiwaniami Mateusza wymagają pomocy prawnika.

Może pośród czytelników znalazłby się ktoś, kto takiej pomocy udzieliłby rodzicom Mateusza? Apel przesłany do Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie przez autorkę tego tekstu pozostał niestety bez jakiejkolwiek odpowiedzi. Wierzymy jednakże w ludzi, w to, że są wśród nas osoby, które wyciągną rękę do tych, którzy potrzebują wsparcia i pomocy. Każdy z nas może znaleźć się w podobnej sytuacji, może potrzebować wsparcia innych.

Przeprowadziłam krótką rozmowę z Panem Andrzejem Żukowskim, opowiedział o swojej rodzinie, o codziennej walce, a przede wszystkim o Mateuszu.

J.S:
Panie Andrzeju, proszę opowiedzieć o Mateuszu, o tym jakim jest dzieckiem.

A. Ż:
Mateuszek jakiego pamiętamy, to spokojny, cichy i posłuszny chłopiec. Jego relacje z kolegami i sąsiadami były bardzo dobre. Miał problemy z nauka, ale poza tym był pomocny we wszystkim, i zapewne taki jest. Był dzieckiem pogodnym, uśmiechniętym, niestety być może zbytnio ufał obcym.

J.S:
Czy spędzaliście razem dużo czasu, jakie zajęcia najbardziej pociągały Mateusza?

A.Ż:
Mateuszek był raczej domatorem. Nigdy nie oddalał się od domu bez naszej wiedzy. Zawsze jak gdzieś szedł to mówił. Najczęściej chodził do sąsiada. Grał u niego w gry na komputerze lub po prostu siedział i rozmawiali. Często pomagał mi w drobnych pracach przy domu, np. przy remoncie, na tyle ile mógł. Chodziliśmy razem na ryby, lubił jeździć na skuterze.

J.S:
Panie Andrzeju, proszę opisać dzień w którym zaginął Mateusz, kiedy się zorientowaliście, że coś jest nie tak? Jakie podjęliście działania szukając syna?

A. Ż:
Dzień, w którym zaginał Mateuszek to Dzień Matki. Żona wróciła z nocnej zmiany, ja wróciłem z nim z ryb około 14. Po południu mieliśmy jeszcze raz iść na ryby. Po obiedzie położyliśmy się na chwilę. Starsza córka Angelika pilnowała Martynki i też się zdrzemnęły. Mateusz poszedł z kolegami, jednym rówieśnikiem, drugim rok młodszym, do parku, nad wodę. W parku był jego właściciel i dwóch panów co ryby łowili, jak później rozmawialiśmy to żaden z nich nie widział tam bawiących się dzieci. Obudziłem się około 16.00, a że nie było go w domu, to pojechałem na ryby ze starszym synem, z Pawłem. Wróciliśmy oko
[b] A OTO TROCHE INFORMACJI KTÓRE ZEBRALEM O MATEUSZKU:

Mateusz Żukowski zaginął blisko cztery lata temu, 26 maja 2007 roku. Pobiegł nad rzekę pobawić się z kolegami. Oni wrócili, Mateuszka nie ma do dnia dzisiejszego. Chłopiec w dniu zaginięcia miał 10 lat. Drobnej budowy ciała, rudowłosy z uśmiechniętą wiecznie buzią pokrytą piegami.

Po Mateuszu nie pozostał żaden ślad, jedynie ubrania porzucone nad rzeką Wieprz, schowane w głębokich pokrzywach. Zrozpaczona rodzina szukała już pomocy chyba wszędzie. Policja, p... rozwiń
Avatar
Andrzej / 8 listopada 2012 o 15:58
0
Witam piszę do waz bo cały czas jesteśmy oszukiwani przez Policję oraz Prokuraturę cały czas dostajemy że nie mogą być przesłuchani chłopcy ci co byli z moim synem twierdzo że oni wiarygodnie zeznawali przy psychologu ,to jest oszustwo było wszystko załatwione to tak samo jak mówiła ta kobieta co zamordowała małą madzie w Sosnowcu mieliśmy tyle różnych informacji o Jasnowidzów jak i od wróżek że jest tu zamieszane 2 Prokuratorów i dwóch Policjantów czy to znaczy że Policjantów nie można przesłuchać przez wykrywacz prosimy o odebranie sprawy Zamojskiej Policji oraz Lubelskiej i wszcząć na nowo postępowanie przez inną Jednostkę Policji i Prokuratury żądamy za równo o wykrywacz dla wymienionych osób Prokurator Kawalec Prokurator
Przybysza byłego Prokuratora .2 Policjantów Jarosława Popielca oraz Czesława Furmanka oraz Rodzinę Jaworskich ojca Tomasza Jaworskiego Matkę Renatę Jaworską oraz ich dzieci co byli z Mateuszem Sebastiana Jaworskiego ,Dawida Jaworskiego oraz Dominika Jaworska to oni byli z moim synem gdzie doszło do wypadku mieliśmy nagranie bo nam ktoś wysłał tam właśnie rozpoznaliśmy z żoną te głosy Policjant nasz były komendant się pytał w którym miejscu się bawiliście padły słowa tu koło tego drzewa Dziadek tych chłopców powiedział ja wam się cholera nabawię jeden z tych chłopców powiedział ze jeszcze siostra z nami była po odsłuchaniu tej wiadomości żona chciała zapisać na telefonie i przypadkowo usunęła tą wiadomość .Daliśmy numer telefonu tym dwóm wymienionym Policjantom to powiedzieli że nie da się tego odzyskać oni skasowali całkowicie wszystkie dane mieliśmy też różne informacje od Jasnowidzów od wróżek że oni pobrali duże pieniądze po to żebyśmy się nie dowiedzieli prawdy co się stało z naszym synem nie wiemy jakie to było znaczenie z tym drzewem był wspominany wypadek tylko nie wiemy czy mój syn żył czy nie w jakim stanie został wywieziony chłopcy ci zmieniali 4 razy wersje zdarzenia 1 razem powiedzieli że się rozstali z nim na Wodą nad Rzeką Wieprz potem mówili że się rozstali w Parku potem że miał iść do kolegi a psychologowi Policyjnemu powiedzieli że go przyprowadzili do domu.Tylko nie wiem dlaczego mając psa nie zapytali się tych chłopców co się stało z Mateuszem to ja żoną i naszą policją znaleźliśmy ubrania nad wodą byli oni zwinięte w rulon i schowane w ponad metrowe pokrzywy i byli oni jeszcze przyduszone,nie wiem dlaczego policji poginęły dowody takie jak butelka po alkoholu butelka po napoju dziecinnym co znaleźliśmy przez skazanego Jasnowidza pobierali o de mnie dna i też im zaginęło pobierali drugi raz nasuwają się takie pytania czemu w 2 dniu zaginięcia syna miał iść u nas komunikat o zaginionym synu o godzinie 16 został wyłączony prod ale tylko na naszej wiosce,nie był powiadomiony inter-pol dopiero my zgłaszaliśmy nie były zabezpieczone ubranie nie zostali zdjęte odciski z ubrań ,jeszcze się nasuwa pytanie dlaczego Tomasz Jaworski był widziany tego dnia w domu a jak żeśmy się jego żony pytali to powiedziała nam że on jest zagranicą dlaczego Policja nie sprawdziła jak on wrócił,dziwne też że im odpowiedział że mu zona sprała bilet dlaczego nie sprawdzili dziadka Palucha Stanisława na jaki cel pobrał sporą gotówkę z banku ,jest tu dużo nie jasności śledztwo było na odwal się . Prokurator Przybysz to śledztwo prowadził nie chciał nam udostępnić dokumentacji jeszcze nas oskarżał nie wiemy z jakich przyczyn odszedł z Prokuratury to tyle bardzo prosimy o wszczęcie na nowo śledztwa niech nas Prokuratura Zamojska nie zbywa cały czas prosimy też żeby był przesłuchany dziadek tych chłopców Stanisław Paluch oraz jego żona to tego ferajn-ego dnia on mi powiedział ze Mateusz poszedł do Tarnogóry u nas to oznacza że poszedł z prądem Rzeki to on mnie nakierował nad wodę gdzie byli podrzucone ubrania . To jeszcze informacje od jasnowidzów co cały czas wspominają o chłopcach czekam na odpowiedz .

Andrzej Żukowski
zam. Ujazdów 6
22-413 Nielisz
Pow.Zamość
Woj. Lubelskie

Andrzej Żukowski
zam. Ujazdów 6
22-413 Nielisz
Pow.Zamość
Woj. Lubelskie
Witam piszę do waz bo cały czas jesteśmy oszukiwani przez Policję oraz Prokuraturę cały czas dostajemy że nie mogą być przesłuchani chłopcy ci co byli z moim synem twierdzo że oni wiarygodnie zeznawali przy psychologu ,to jest oszustwo było wszystko załatwione to tak samo jak mówiła ta kobieta co zamordowała małą madzie w Sosnowcu mieliśmy tyle różnych informacji o Jasnowidzów jak i od wróżek że jest tu zamieszane 2 Prokuratorów i dwóch Policjantów czy to znaczy że Policjantów nie można przesłuchać przez wykrywacz prosimy o odebranie sprawy ... rozwiń
Avatar
dark angel / 18 października 2011 o 23:50
0
[quote name='gość' timestamp='1317968262' post='545142']
Dlaczego podaje pan do każdego tematu o Mateuszu nr konta bankowego,wy nie ponieśliście i nie ponosicie kosztów z poszukiwaniem.Gazeta forum,pomocne emamy"Proszę o pomoc dla Żukowskich"
[/quote]
Bo im tylko o to chodzi , zeby ludzie im z litosci forse dawali. Nie wierze w ta historie.
Avatar
gość / 7 października 2011 o 08:17
0
[quote name='Andrzej Żukowski' timestamp='1312880347' post='512435']
Witam jestem ojcem zaginionego Mateusza Żukowskiego z Ujazdowa Gmina Nielisz Pow.Zamojski Wojw.Lubelskie jeżeli ktoś zechciał pomóc w poszukiwaniach Mateusza to proszę o kontakt zemną pod numer telefonu 888764784 podaje również numer konta Bankowego na które można wpłacić pieniądze mBank 98114020040000390271875772 proszę wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w poszukiwaniu syna a morze są jacyś sponsorzy co by za sposorowali Detektywów bardzo proszę nie mamy dalej pięniedzy na dalsze poszukiwania Andrzej Żukowski zam Ujazdów 6 22-413 Nielisz Pow.Zamość Woj Lubelskie
[/quote]
Dlaczego podaje pan do każdego tematu o Mateuszu nr konta bankowego,wy nie ponieśliście i nie ponosicie kosztów z poszukiwaniem.Gazeta forum,pomocne emamy"Proszę o pomoc dla Żukowskich"
[quote name='Andrzej Żukowski' timestamp='1312880347' post='512435']
Witam jestem ojcem zaginionego Mateusza Żukowskiego z Ujazdowa Gmina Nielisz Pow.Zamojski Wojw.Lubelskie jeżeli ktoś zechciał pomóc w poszukiwaniach Mateusza to proszę o kontakt zemną pod numer telefonu 888764784 podaje również numer konta Bankowego na które można wpłacić pieniądze mBank 98114020040000390271875772 proszę wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w poszukiwaniu syna a morze są jacyś sponsorzy co by za sposorowali Detektywów bard... rozwiń
Avatar
Andrzej Żukowski / 9 sierpnia 2011 o 10:59
0
Witam jestem ojcem zaginionego Mateusza Żukowskiego z Ujazdowa Gmina Nielisz Pow.Zamojski Wojw.Lubelskie jeżeli ktoś zechciał pomóc w poszukiwaniach Mateusza to proszę o kontakt zemną pod numer telefonu 888764784 podaje również numer konta Bankowego na które można wpłacić pieniądze mBank 98114020040000390271875772 proszę wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w poszukiwaniu syna a morze są jacyś sponsorzy co by za sposorowali Detektywów bardzo proszę nie mamy dalej pięniedzy na dalsze poszukiwania Andrzej Żukowski zam Ujazdów 6 22-413 Nielisz Pow.Zamość Woj Lubelskie
Avatar
Andrzej Żukowski / 2 sierpnia 2011 o 20:07
0
Witam jestem ojcem zaginionego Mateusza Żukowskiego z Ujazdowa nie dość co straciłem syna zabrali mi Rentę to teraz mi od łączyli mi prąd .Proszę wszystkich ludzi dobrej woli o wpłatę pieniędzy na dalsze Poszukiwania Mateuszka my już jesteśmy bezradni nie mamy nawet za co żyć pobieram zasiłek jako niepełnosprawny 290 złoty z tego mam wykarmić Rodzinę i porobić opłaty a co mówiąc leczenie się choruje na cukrzyce 2 stopnia na nadciśnienie oraz jestem po 2 operacjach uszu teraz po wypadku mam nie sprawną do końca dłoń . Proszę jeśli ktoś morze pomóc w jakiś sposób to podaje konto Bankowe na które można wpłacić na dale poszukiwania na to konto można wpłacać 98114020040000390271875772 mBank to jest mój numer kontaktu 888764784 mój emal andrzej_zukowskiii1960@o2.pl
Witam jestem ojcem zaginionego Mateusza Żukowskiego z Ujazdowa nie dość co straciłem syna zabrali mi Rentę to teraz mi od łączyli mi prąd .Proszę wszystkich ludzi dobrej woli o wpłatę pieniędzy na dalsze Poszukiwania Mateuszka my już jesteśmy bezradni nie mamy nawet za co żyć pobieram zasiłek jako niepełnosprawny 290 złoty z tego mam wykarmić Rodzinę i porobić opłaty a co mówiąc leczenie się choruje na cukrzyce 2 stopnia na nadciśnienie oraz jestem po 2 operacjach uszu teraz po wypadku mam nie sprawną do końca dłoń . Proszę jeśli... rozwiń
Avatar
Andrzej Żuukowski / 3 kwietnia 2011 o 09:06
0
Tak Mateusz był z 2 braćmi Jaworskimi Dawidem oraz Sebastianem oni zmieniali wtedy 3 razy wersje zdarzenia perszym razem że się rostali nad wodą drugim razem że w Parku Policyjnemu Psycholowi że go przyprowadzili do domu do dziiśaj nie dowiedzieliśmy się odnich co się stało ,ja ze swoją rodzino podałem się na wajrograf żeby nic nie mieć na sumieniu bo byłem oskarżany o sprzedasz syna tamta rodzina nie była Policja na początku za żądała od nas 50 tysięcy złoty żeby dowiedzieć się co się stało z Mateuszem dzieciaki co byli z Mateuszem byli pierw za młode na wajrograf powiedzieli nam ze jak bęndo mieli po 13 lat to zostano przesłuchani teraz jeden z braci ma 14 lat tyle co Mateusz a 2 ma 13 to powiedzieli że pierw byli za młodzi a teraz nie muszą być przesłuchani od początku wszystko nam utrudnia Prokuratura oraz Policja mamy nadzieje że niedługo dowiemy się co się stało z naszym synem oraz ile ludz w tym siedzi co pobrali kasę za nie ujawnienie się prawdy .
Tak Mateusz był z 2 braćmi Jaworskimi Dawidem oraz Sebastianem oni zmieniali wtedy 3 razy wersje zdarzenia perszym razem że się rostali nad wodą drugim razem że w Parku Policyjnemu Psycholowi że go przyprowadzili do domu do dziiśaj nie dowiedzieliśmy się odnich co się stało ,ja ze swoją rodzino podałem się na wajrograf żeby nic nie mieć na sumieniu bo byłem oskarżany o sprzedasz syna tamta rodzina nie była Policja na początku za żądała od nas 50 tysięcy złoty żeby dowiedzieć się co się stało z Mateuszem dzieciaki co byli z Mateuszem ... rozwiń
Avatar
Gość / 17 marca 2011 o 06:00
0
[quote name='AMBER' timestamp='1300130794' post='450390']
Panie Andrzeju proszę się nie poddawać. Całym sercem jestem z panem i pana rodziną, wierzę że Mateuszek się odnajdzie. Życzę Panu siły i wytrwałości w dążeniu do celu.
[/quote]

W Pradze zaginęła Anna Janatkova - 9 letnia dziewczynka (13.10.2010)
http://www.youtube.com/watch?v=V2gObHWrHgA

Wczoraj (16.3.2011) odnaleziono jej ciało 1900m od miejsca jej zaginięcia

http://www.blesk.cz/galerie/zpravy-ztracena-divka/180284/

wiadomości:http://wiadomosci.onet.pl/swiat/czechy-znaleziono-cialo-poszukiwanej-od-miesiecy-d,1,4212729,wiadomosc.html
[quote name='AMBER' timestamp='1300130794' post='450390']
Panie Andrzeju proszę się nie poddawać. Całym sercem jestem z panem i pana rodziną, wierzę że Mateuszek się odnajdzie. Życzę Panu siły i wytrwałości w dążeniu do celu.
[/quote]

W Pradze zaginęła Anna Janatkova - 9 letnia dziewczynka (13.10.2010)
http://www.youtube.com/watch?v=V2gObHWrHgA

Wczoraj (16.3.2011) odnaleziono jej ciało 1900m od miejsca jej zaginięcia

http://www.blesk.cz/galerie/zpravy-ztracena... rozwiń
Avatar
edyta / 15 marca 2011 o 15:13
0
powiem tak mam po prostu dość pustaków bawiących się tragedią Andrzeja znam go trochę wiem co się działo ilu było świrów mówiących że widziało Matusza lub że nawet go ma np. emilia która to czyta na pewno facet z Holandii dalej nie bede wymieniać dlatego jak ktoś nie rozumie tej tragedii bo to jest tragedia niech tu nie pisze jakiś swoich durnych wynurzeń
Avatar
ANNNNA / 15 marca 2011 o 07:14
0
[quote name='edyta' timestamp='1300168064' post='450476']
skąd masz takie informacje może Ciebie powinna policja sprawdzić skoro tak piszesz
[/quote]
EDYTA O RZECE PISZEW TRESCI ARTYKUŁU TAKZE KAŻDY TERAZ BEDZIE BAWIŁ SIE W JASNOWIDZA!!!A ŻE LUDZIE CZYIMŚ KOSZTEM SZKAJA SENSACJI TO NIE MA CO CZYTAĆ TAKICH KOMENTARZY I ODPISYWAC NIE SZKODA CZASU NA TAKICH LUDZI NISKIEGO POKROJU????
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wojska Obrony Terytorialnej będą ćwiczyć, ale bez użycia ostrej amunicji

Wojska Obrony Terytorialnej będą ćwiczyć, ale bez użycia ostrej amunicji 0 0

W pierwszą sobotę lutego w okolicach Wólki Gołębskiej w gminie Puławy pojawią się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Zmasowane kontrole trzeźwości kierowców w jednej z dzielnic Lublina

Zmasowane kontrole trzeźwości kierowców w jednej z dzielnic Lublina 1 0

Policjanci kontrolują dziś trzeźwość kierowców w dzielnicy Dziesiąta w Lublinie.

Kasia Kowalska na 25-lecie w Lublinie
6 marca 2019, 18:00

Kasia Kowalska na 25-lecie w Lublinie 0 1

16 marca o godz. 18 na scenie Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) wystąpi Kasia Kowalska z koncertem w ramach 25-lecia pracy artystycznej.

Pożar w kamienicy przy ul. Lubartowskiej w Lublinie. Sytuacja już opanowana
Alarm 24
galeria

Pożar w kamienicy przy ul. Lubartowskiej w Lublinie. Sytuacja już opanowana 36 0

Pożar w kamienicy położonej na rogu ul. Lubartowskiej i al. Tysiąclecia w Lublinie. Strażacy szybko opanowali sytuację - zapaliła się sadza w kominie.

Chaos, kolejka, i długie czekanie. Problemy z nowym SOR-em w Lublinie tuż po otwarciu
Alarm 24

Chaos, kolejka, i długie czekanie. Problemy z nowym SOR-em w Lublinie tuż po otwarciu 0 11

– Miało być szybko i nowocześnie, a jest nawet 10 godzin w kolejce i chaos – komentuje jeden z naszych czytelników, który już pierwszej nocy od otwarcia miał szansę sprawdzić jak działa „najnowocześniejszy SOR w województwie”. – Pacjentów mieliśmy rekordowo dużo. Z całego miasta przyjeżdżali specjalnie do nas – tłumaczy szef oddziału

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 stycznia 2019 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 stycznia 2019 roku 0 0

Super Krwawy Księżyc Wilka już 21 stycznia. Kiedy go oglądać?

Super Krwawy Księżyc Wilka już 21 stycznia. Kiedy go oglądać? 262 0

W poniedziałek 21 stycznia nastąpi całkowite zaćmienie Księżyca. W Polsce będzie widoczne nad ranem podczas zachodu Księżyca. Dodatkowo na ten sam dzień przypada tzw. superpełnia Księżyca.

Lublin: Taka pogoda niszczy drogi. Drogowcy jeżdżą z ulicy na ulicę i łatają dziury

Lublin: Taka pogoda niszczy drogi. Drogowcy jeżdżą z ulicy na ulicę i łatają dziury 50 10

Bezlitosna dla nawierzchni lubelskich dróg okazała się pogoda panująca w ostatnich dniach. Kierowcy przeklinają dziury w jezdni, bo nie ma dnia, by w asfalcie nie pojawiły się nowe ubytki. Siedem ekip drogowców ciągle jeździ z ulicy na ulicę, a miasto musi się przygotować na dodatkowe wydatki

Łęczna: Monitoring nowej generacji za 120 tys. zł

Łęczna: Monitoring nowej generacji za 120 tys. zł 0 0

120 tysięcy złotych będzie w tym roku kosztować modernizacja i rozbudowa monitoringu miejskiego. Sukcesywnie stare analogowe kamery będą wymieniane na sprzęt cyfrowy

Już prawie nie ma dzików w Poleskim Parku Narodowym. "Dzik nie jest złem, ale ofiarą"
galeria

Już prawie nie ma dzików w Poleskim Parku Narodowym. "Dzik nie jest złem, ale ofiarą" 1544 16

W Poleskim Parku Narodowym za sprawą ASF i zarządzonych odgórnie redukcji, populacji dzika już praktycznie nie ma. A te, które zastrzelono, choć miały wirusa, to nie chorowały. – Dzik nie jest złem, ale ofiarą – komentuje dyrektor PPN

„Wszystkie drogi prowadzą na Dworzec Kurski”. Recenzja spektaklu

„Wszystkie drogi prowadzą na Dworzec Kurski”. Recenzja spektaklu 0 0

W ostatnich minutach żałoby narodowej widownia Teatru NN zapełniła się do końca. Emil Varda rozpoczął spektakl „Wszystkie drogi prowadzą na Dworzec Kurski” w sobotę 19 stycznia 2019 punktualnie o 19. Chcemy Stalina, Chcemy Stalina. Niech będzie i Putin - skandowali aktorzy na finał. - Siedzimy na Dworcu Kurskim, z ręką w nocniku, żaden pociąg stąd już nie odjedzie - mówi Emil Varda, właściciel teatru Varda Studio, reżyser przedstawienia, któremu na polskim pokazie Los i Historia dopisały tragiczne dekoracje.

Gdzie zjeść dobrą rybę w Lublinie? TOP 10 miejsc

Gdzie zjeść dobrą rybę w Lublinie? TOP 10 miejsc 78 14

Gdzie na tatara z łososia, a gdzie na smażonego śledzia? Gdzie na miętusa w chrupiącej panierce, a gdzie na pstrąga? Albo na delikatną szynkę z karpia. Chcemy więcej ryb w karcie - mówią mieszkańcy Lublina. Proszę bardzo - odpowiadają szefowie kuchni

Azoty II Puławy w ćwierćfinale Pucharu Polski!

Azoty II Puławy w ćwierćfinale Pucharu Polski! 0 1

Drugi zespół brązowych medalistów Polski Azotów Puławy pokonał w 1/8 finału PP występujący w I lidze Czuwaj Przemyśl 33:32. Tym samym zawodnicy trenera Zbigniewa Markuszewskiego zameldowali się w ćwierćfinale tych rozgrywek

Jaką odprawę dostał Pruszkowski z PGE Dystrybucja? To ponad 4 lata pracy nauczyciela

Jaką odprawę dostał Pruszkowski z PGE Dystrybucja? To ponad 4 lata pracy nauczyciela 131 49

W grudniu Andrzej Pruszkowski stracił fotel wiceprezesa spółki PGE Dystrybucja. Odwołała go Rada Nadzorcza spółki. Już wiadomo jaką odprawę dostał.

Puchar Świata w Zakopanem. Polacy na odległych miejscach
film

Puchar Świata w Zakopanem. Polacy na odległych miejscach 0 3

Stefan Kraft najlepszy w konkursie indywidualnym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Austriak wyprzedził Norwega Roberta Johanssona oraz Japończyka Yukiyę Sato

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.