Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 października 2019 r.
16:31

Miasto przejęło część górek czechowskich. Co się stanie z tym terenem?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
5 42 A A
Górki czechowskie
Górki czechowskie (fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)

Do końca miesiąca spółka TBV Investment ma posprzątać oraz wydać miastu 75-hektarową część górek czechowskich, którą sprzedała władzom Lublina za 1,23 zł. Na miejskiej już ziemi spółka ma urządzić park naturalistyczny, wykładając na to co najmniej 10 mln zł, chociaż nie bezwarunkowo

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Odkupiona przez miasto część górek czechowskich to 75 ha terenów zielonych leżących głównie w dolinie. Spółka obiecała sprzedać je samorządowi, jeżeli tylko Rada Miasta uchwali nowe studium przestrzenne wyznaczające na górkach miejsca pod budowę bloków. Porozumienie w tej sprawie zakładało, że transakcja będzie opiewać na 1 zł netto i obejmie nawet 77 ha górek. Ostatecznie miasto kupiło o dwa hektary mniej.

– Powierzchnia nabytych działek wynika z dokonanego podziału zatwierdzonego decyzją administracyjną. W wyniku tego podziału gmina nie przejęła drogi biegnącej równolegle do ul. Poligonowej, który to teren nadal stanowi własność TBV Investment – wyjaśnia Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina. – W akcie notarialnym spółka ustanowiła nieodpłatnie na rzecz gminy służebność gruntową przechodu i przejazdu do jednej z działek, aby w pełni zagwarantować dojazd i dojście do działek miasta.

Ratusz zapewnia, że przejęte przez niego grunty są wolne od obciążeń hipotecznych. Podpisanie umowy oznacza, że od poniedziałku większość górek czechowskich jest własnością samorządu Lublina. TBV musi do końca miesiąca sprzątnąć teren i wydać go władzom Lublina.

Później spółka ma na swój koszt urządzić tu ogólnodostępny park naturalistyczny „z poszanowaniem wartości przyrodniczych i krajobrazowych”, a jego projekt, jak zapewnia Ratusz, będzie uzgadniany z władzami miasta. – Wykonanie tego parku zostało zabezpieczone karą umowną w wysokości 16 mln zł, a także gwarancją bankową – podkreśla Duma. Jak prędko miałby być urządzony teren wypoczynkowy? – Nie później niż do 31 grudnia 2022 r., po uprzednim wejściu w życie uchwały o zmianie planu miejscowego.

Wyjaśnijmy: Spółka będzie zobowiązana do urządzenia całego obiecanego parku pod warunkiem, że radni uchwalą nowy plan zagospodarowania górek czechowskich. Ma on określić m.in. możliwą wysokość i zagęszczenie bloków w strefach zabudowy, minimalną liczbę miejsc parkingowych dla ich mieszkańców i przebieg nowych dróg. – W Urzędzie Miasta trwają prace nad projektem planu, jego wyłożenie do publicznego wglądu spodziewane jest w pierwszej połowie przyszłego roku – przekazuje rzeczniczka prezydenta.

Spółka nie musi jednak czekać z budową bloków na nowy plan zagospodarowania. Równie dobrze może wcześniej skorzystać z ustawy „lex deweloper” i w tym trybie poprosić Radę Miasta o zgodę na inwestycję mieszkaniową według koncepcji, którą musiałaby pokazać radnym. Jeżeli spółka pójdzie tą drogą i uzyska zgodę w trybie „lex deweloper”, to będzie zobowiązana do urządzenia parku w części proporcjonalnej do wykorzystania terenów pod osiedla. Oznacza to, że zabudowując 10 proc. powierzchni przeznaczonej pod blokowiska, spółka będzie musiała wykonać 10 proc. parku.

Przejęcie większości górek przez miasto skrytykowała wczoraj ratuszowa opozycja. – Wraz z odkupieniem 75 ha przez miasto będzie ubytek w kasie miasta 360 tys. zł podatku rocznie – komentował radny Tomasz Pitucha (PiS). – Sami państwo oceńcie, czy to jest zasadne postępowanie, gdy park nie powstanie prawdopodobnie jeszcze przez kilka lat.

Co zamierza deweloper? We wtorek wielokrotnie próbowaliśmy się dodzwonić do prezesa TBV Investment. Bezskutecznie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 października 2019 r. o 21:34
+10
Nie wierzę w dobrą wolę TBV. Myślę, że miasto zostanie oszukany tak jak przez Arkady. Od lat przed oknami p. Żuka stoi zaniedbany plac i tak będzie z parkiem na górkach
Avatar
/ 1 października 2019 r. o 20:01
+7
Według pełnomocnika prawnego prezydenta zmiana Studium nie miała nic wspólnego z podpisaną umową o przekazanie za 1 zł 75 ha tego obszaru, czy też planami zagospodarowania Górek Czechowskich. Powyższe oznacza, że redaktora piszącego mogą spotkać zarzutu z art. 212 kk., którym wcześniej straszono mieszkańców za uwagi związane z preferencyjnym traktowaniem TBV.
 A znasz takie przysłowie: nie strasz nie strasz, bo się...
Avatar
Gość / 1 października 2019 r. o 19:26
+3
Czy ktoś może odpowiedzieć na następujące pytanie: skoro wszystko jest tak super i zgodnie z prawem to dlaczegó ratuszowo-deweloperskie trolle cały czas klepią te komentarze?
Avatar
Gość / 2 października 2019 r. o 01:46
+2
Mieszkam przy Poligonowej i bardzo się cieszę, że będę mogła wreszcie wejść do parku, a nie na wysypisko śmieci i psich odchodów w centrum miasta.
Avatar
Pierwsze wyłożenie / 1 października 2019 r. o 20:23
+2
Według pełnomocnika prawnego prezydenta zmiana Studium nie miała nic wspólnego z podpisaną umową o przekazanie za 1 zł 75 ha tego obszaru, czy też planami zagospodarowania Górek Czechowskich. Powyższe oznacza, że redaktora piszącego mogą spotkać zarzutu z art. 212 kk., którym wcześniej straszono mieszkańców za uwagi związane z preferencyjnym traktowaniem TBV.
A znasz takie przysłowie: nie strasz nie strasz, bo się...
Adresata pomyliłeś: "Zarzuty dotyczące „podejrzeń co do bezstronności” - nie poparto żadną argumentacją i nie odniesiono do merytorycznej treści Studium. Ponadto stawianie tego typu, niepopartych żadnymi dowodami zarzutów jest wykroczeniem i podlega karze z Art.212 Kodeksu karnego (Dz.U.2016.0.1137)." Wyślij jeszcze raz tego stracha do...prezydenta.
Adresata pomyliłeś: "Zarzuty dotyczące „podejrzeń co do bezstronności” - nie poparto żadną argumentacją i nie odniesiono do merytorycznej treści Studium. Ponadto stawianie tego typu, niepopartych żadnymi dowodami zarzutów jest wykroczeniem i podlega karze z Art.212 Kodeksu karnego (Dz.U.2016.0.1137)." Wyślij jeszcze raz tego stracha do...prezydenta. rozwiń
Avatar
Gość / 1 października 2019 r. o 18:03
+2
TBV idzie teraz lex deweloperem, zamiast 75ha parku będzie jedynie 20% tej powierzchni. Radni klepią (bo od tego są, żeby klepać to co TBV nakaże). I wszyscy poza mieszkańcami Lublina są szczęśliwi.
Avatar
Gość / 1 października 2019 r. o 16:51
+2
wow artykuł wyszedł 20 min temu a nie ma jeszcze żadnego wpisu przywódcy gangu pieniaczy z Czechowa, Andrzeja F????????? dziwne dziwne
Avatar
Das / 1 października 2019 r. o 16:44
+2
Teren w pierwszej fazie zostanie zdegradowany, w drugiej sprzedany TBV i przeznaczony na dalsza zabudowe.
 Nie pitol, ten teren zdegradowany jest od dobrych kilkunastu lat.
Avatar
Gość / 2 października 2019 r. o 09:44
+1
Zdecydowanie park będzie lepszy od chaszczy i śmieci
Avatar
Stop drewnianym chomikom / 1 października 2019 r. o 17:44
+1
Teren ma ujemną wartość rynkową bo nie da ma możliwości nic na nim zarobić a trzeba ponosić stałe koszty utrzymania.   Deweloper płakał z radości jak to oddawał za 1 zł.
   No ale przecież jak przekonują Obrońcy Nawłoci, jest to teren bardzo cenny przyrodniczo. To w końcu dobrze, że Górki stają się własnością miasta czy nie dobrze? Bo już trudno się połapać w tej komicznej i dość ze sobą sprzecznej narracji Obrońców Nawłoci.
 Nie dobrze.  Wyobraź sobie, że w prezencie otrzymujesz 1 km al. Raclawickich. Nie możesz niż tym zrobić (żadnej działalności dającej przychód)a co roku zostajesz obciążony podatkiem od nieruchomości oraz kosztami utrzymania i remontów.  Chciałbyś dostać w prezencie taką nieruchomość?
 Nie dobrze.  Wyobraź sobie, że w prezencie otrzymujesz 1 km al. Raclawickich. Nie możesz niż tym zrobić (żadnej działalności dającej przychód)a co roku zostajesz obciążony podatkiem od nieruchomości oraz kosztami utrzymania i remontów.  Chciałbyś dostać w prezencie taką nieruchomość? rozwiń
Avatar
Gerard / 3 października 2019 r. o 07:57
0
To jest dobra wiadomość, że w końcu górki stają się własnością miasta czyli tak de facto mieszkańców
 Nie górki,tylko dołki (czyli wąwóz).A górki - czyli wysoczyzny mają być zabudowane 10 tysięcznym osiedlem mieszkaniowym.Przy tak dużym osiedlu,wąwóz - to będzie faktycznie zieleń osiedlowa, prywatnego osiedla na utrzymaniu miasta,czyli mieszkańców !!! 
Avatar
Gość / 2 października 2019 r. o 10:25
0
Mówiłem że pisorom nic ne pasuje. Brak parku źle jak będzie park też źle. Najlepiej oddać slubujacemu ubóstwo Rydzykowi.
Avatar
to mi się podoba / 2 października 2019 r. o 09:54
0
ścieżki trekkingowe, boiska i place zabaw zamiast śmietniska odwiedzanego jedynie przez żuli i właścicieli czworonożnych srajtuchów
Avatar
Gość / 2 października 2019 r. o 09:50
-1
no i fajnie
Avatar
:) / 2 października 2019 r. o 09:50
0
Park naturalistyczny bliżej niż dalej :)
Avatar
. / 2 października 2019 r. o 09:49
-1
Tomciu Pitucha a ubytki w kasie miasta z tytułu zmian w podatku PIT już cię nie martwią? To może chociaż ubytki związane z gigantycznymi kosztami reformy oświaty ponoszonymi przez lubelski samorząd wywołują u ciebie niepokój? Ehhh, szkoda nawet strzępić ryja na tego pana.
 Pituch dostał kiepskie miejsce na liście ale za wszelką cenę próbuje dorwać się do koryta.
Avatar
Gość / 2 października 2019 r. o 09:46
-1
75 ha za 1,23 zł to jest dla miasta złoty interes !!!
Avatar
Gość / 2 października 2019 r. o 09:45
0
no i co niedowiarki?
Avatar
Gość / 2 października 2019 r. o 09:44
0
TBV się wywiązuje z umowy
Avatar
Gość / 2 października 2019 r. o 09:44
+1
Zdecydowanie park będzie lepszy od chaszczy i śmieci
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zakarpacki smak. Przepisy z wyjątkowej kuchni ukraińskiej
Magazyn

Zakarpacki smak. Przepisy z wyjątkowej kuchni ukraińskiej

W Drohobyczu zakończył się właśnie Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza, a my mamy dla was garść przepisów z zakarpackiej kuchni. Wiera Meniok, która prowadzi festiwal wraz z Grzegorzem Józefczukiem z Lublina, mają dla zaś przepis na zakarpacki bogracz

Kujawiak Stanin jeszcze się nie poddaje

Kujawiak Stanin jeszcze się nie poddaje

Kujawiak Stanin po 13 meczach ma na koncie zaledwie trzy punkty. Jako jedyny zespół w bialskiej klasie okręgowej nie zaliczył też ani jednego zwycięstwa. Wiosna zapowiada się bardzo ciężko, ale drużyna nie zamierza jeszcze rezygnować z walki o utrzymanie.

Jak będą wyglądać wizyty po kolędzie? Odpowiada rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

Jak będą wyglądać wizyty po kolędzie? Odpowiada rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

Nie ma ogólnopolskich wytycznych w sprawie kolędy. Z powodu pandemii wizyty duszpasterskie zostały odwołane, przesunięte na późniejszy czas lub odbędą się w zmienionej formie, w zależności od decyzji biskupa miejsca – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

Spotkanie z Kamilą Janiak w Księgarni Dosłownej
4 grudnia 2020, 18:00

Spotkanie z Kamilą Janiak w Księgarni Dosłownej

W ramach cyklu Seryjni Poeci w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury w Lublinie) odbędzie się spotkanie z Kamilą Janiak. Wydarzenie będzie transmitowane online 4 grudnia o godz. 18 na Facebooku księgarni.

Szpital w Łukowie potrzebuje większych zbiorników tlenu

Szpital w Łukowie potrzebuje większych zbiorników tlenu

Szpital w Łukowie potrzebuje większego zbiornika na tlen. Placówka zakupi dodatkowe aparaty wspomagające funkcje oddechowe i obecne zasoby tlenu nie wystarczą.

Lublin: Będzie więcej miejsca dla kierowców na al. Solidarności

Lublin: Będzie więcej miejsca dla kierowców na al. Solidarności

Zapadła decyzja o otwarciu dla ruchu nieczynnego lewego pasa jezdni, która biegnie od alei Solidarności w stronę al. Warszawskiej i ronda 100-lecia KUL. Zamiast ciągłej linii pojawi się przerywana, ale taka zmiana nie zostanie wprowadzona zbyt prędko. Możliwe, że kierowcy poczekają na nią do wiosny.

JAK ZAOSZCZĘDZIĆ NA ZAKUPACH KOSMETYKÓW

JAK ZAOSZCZĘDZIĆ NA ZAKUPACH KOSMETYKÓW

Higiena, pielęgnacja i dbanie o dobry wygląd przy wykorzystaniu kosmetyków i produktów do makijażu stanowią nieodzowny, a dla wielu osób również szczególnie przyjemny element codziennego życia.

Minister zdrowia wysyła policję na stoki. Będą kontrole

Minister zdrowia wysyła policję na stoki. Będą kontrole

Od najbliższego weekendu będą prowadzone kontrole stoków narciarskich, dotyczące przestrzegania reżimu sanitarnego; jeśli potwierdzą jego naruszenie będę rekomendował zamknięcie stoków - oświadczył w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Głosy Miasta - koncert w Radiu Lublin
4 listopada 2020, 19:00

Głosy Miasta - koncert w Radiu Lublin

W piątek, 4 grudnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin odbędzie się koncert "Głosy Miasta". Wydarzenie będzie dostępne będzie jedynie w formie streamingu.

Lublin. Ratusz odmówił deweloperowi. Jak chce bloków przy Jałowcowej, może iść do sądu

Lublin. Ratusz odmówił deweloperowi. Jak chce bloków przy Jałowcowej, może iść do sądu

Nie powiodła się deweloperowi próba uzyskania zgody na budynki wielorodzinne przy Jałowcowej. Urząd Miasta odmówił, bo uznał, że bloki nie będą pasowały do otoczenia. Deweloper zaskarżył decyzję, ale przegrał. Teraz pozostaje mu tylko odwołanie do sądu lub rezygnacja z budowy bloków.

Małżeństwo lekarzy osób utonęło na jeziorze Zwiniarz po przewróceniu się łodzi
film

Małżeństwo lekarzy osób utonęło na jeziorze Zwiniarz po przewróceniu się łodzi

Lubawa (woj. warmińsko-mazurskie). Z jeziora Zwiniarz koło Lubawy w woj. warmińsko-mazurskim strażacy wraz z policją wydobyli z wody ciała dwóch osób. Jak się okazało, było to małżeństwo lekarzy z Iławy. Wcześniej ich zaginięcie zgłosiła rodzina. Policja i prokuratura badają okoliczności śmierci 67-latków.

GKS Tychy – Luxiona AZS UMCS Lublin 3:4. Do podium coraz bliżej

GKS Tychy – Luxiona AZS UMCS Lublin 3:4. Do podium coraz bliżej

Luxiona AZS UMCS z kolejnym zwycięstwem w I Lidze Futsalu. Tym razem podopieczni trenera Konrada Tarkowskiego pokonali na wyjeździe GKS Tychy 4:3. Goście wszystkie bramki zdobyli przed przerwą, a kolejnym hattrickiem popisał się Jakub Wankiewicz

Przesyłki niestandardowe – jak najlepiej podejść do pakowania przedmiotów o nietypowych kształtach?

Przesyłki niestandardowe – jak najlepiej podejść do pakowania przedmiotów o nietypowych kształtach?

Jaką przesyłkę można nazwać niestandardową? To zależy od konkretnej firmy kurierskiej, która w regulaminie określa wymiary standardowych paczek. Jeśli przesyłka nie mieści się w podanych wymiarach, można ją uznać za przesyłkę niestandardową. Aby bezpiecznie dotarła do adresata, powinna być odpowiednio zapakowana.

Lubartów. Kierowca busa z pieczywem potrącił rowerzystę. Obaj pijani

Lubartów. Kierowca busa z pieczywem potrącił rowerzystę. Obaj pijani

Siedzący za kierownicą dostawczaka miał ponad 2 promile, a rowerzysta też był pijany.

Mocne rywalki Polek na Mistrzostwach Europy. Do Danii pojadą zawodniczki MKS Perła Lublin
Magazyn

Mocne rywalki Polek na Mistrzostwach Europy. Do Danii pojadą zawodniczki MKS Perła Lublin

W czwartek, 3 grudnia, ruszają mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet. Szanse na udział w tej imprezie ma aż 7 zawodniczek MKS Perła Lublin. Biało-Czerwone jadą do Danii głównie po naukę, bo już w fazie grupowej zmierzą się z bardzo silnymi przeciwniczkami

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.