Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 września 2019 r.
17:58

Lublin: Mieszkańcy bronią zielonego skweru. Wojsko nie zmieni zdania i sprzeda działkę

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
19 24 A A

Agencja Mienia Wojskowego nie zrezygnuje ze sprzedaży zielonego skweru przy ul. Spadochroniarzy, którego przyszły właściciel będzie mógł tu postawić budynek. Zabudowie terenu ostro sprzeciwiają się okoliczni mieszkańcy, ale centrala Agencji stawia sprawę jasno: przetarg na sprzedaż działki odbędzie się 25 września.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zielony skwer ciągnie się między ulicą a blokiem przy Spadochroniarzy 4. Dzisiaj rosną tu drzewa i krzewy, a między nimi stoją ławki, dość często otoczone pustymi butelkami. Nieruchomością dysponuje Agencja Mienia Wojskowego, która wystawiła działkę na przetarg. Dlaczego?

– Jednym z ustawowych zadań AMW jest zagospodarowanie zbędnych wojsku nieruchomości. Przekazane z armii działki i obiekty Agencja przeznacza do sprzedaży – tłumaczy w rozesłanym mediom oświadczeniu Małgorzata Weber, rzeczniczka AMW. – Środki uzyskane ze sprzedaży zbędnych wojsku nieruchomości Agencja przeznacza na realizację inwestycji mieszkaniowych w celu zapewnienia zakwaterowania żołnierzom pełniącym czynną służbę zawodową.

Wystawiona na sprzedaż działka ma 1826 mkw., a jej cena wywoławcza została ustalona na 2 mln zł netto. – Zgodnie z uzyskanymi warunkami zabudowy przyszły właściciel będzie mógł przeznaczyć ten teren na działalność usługowo-handlową – stwierdza w swym komunikacie Weber. – Na działce może powstać budynek, w którym będą mogły się znaleźć np. biura, punkty obsługi biznesowej, gabinety lekarskie, banki, restauracje, butki oraz sklepy o powierzchni sprzedaży do 2000 mkw. służące mieszkańcom.

Najbliżsi sąsiedzi twierdzą, że najbardziej służyłaby im tutaj zieleń i nie zgadzają się na zabudowę skweru. Wspólnota mieszkaniowa apelowała już do władz miasta o przejęcie skweru, Ratusz podjął takie próby, ale nie chciał wykładać pieniędzy. Samorząd najpierw prosił agencję o to, by przekazała ziemię miastu jako darowiznę. Ostatecznie agencja stwierdziła, że za darmo ziemi nie odda, ale może zamienić tę działkę na inną, więc Urząd Miasta zaproponował kilka nieruchomości.

– Agencja nie zdecydowała się na zamianę, ponieważ nie spełniały one wymaganych kryteriów – wyjaśnia rzeczniczka. Sprzedaż działek zaproponowanych przez miasto nie byłaby, w ocenie agencji, równie dochodowa co sprzedaż działki przy Spadochroniarzy.

Kandydatka walczy o pomnik, któremu nic nie grozi

O powstrzymanie sprzedaży skweru apelowała ostatnio jedna z miejskich radnych kandydująca do Sejmu. Pisemny apel o „podjęcie działań zmierzających do zachowania tego terenu w obecnym kształcie” złożyła do wojewody, który również walczy o miejsce w Sejmie, ale pod innym szyldem. – Pragnę wskazać, że na terenie tego skweru znajduje się pomnik poświęcony poległym żołnierzom – stwierdzała w swym piśmie radna Marta Wcisło, która kilka godzin wcześniej wystąpiła na konferencji prasowej na tle wspomnianego pomnika.

Tymczasem Agencja Mienia Wojskowego wyjaśnia, że część skweru z pomnikiem wcale nie jest wystawiona na sprzedaż, bo od trzynastu lat jest… własnością miasta. – Była to darowizna z przeznaczeniem na realizację zadań własnych gminy bez możliwości rozbiórki pomnika i przeznaczenia działki na inny cel – przypomina agencja.

Przetarg na pozostałą część skweru został zaplanowany na 25 września. Będzie mógł do niego przystąpić każdy, kto do piątku wpłaci wadium w wysokości 200 tys. zł.

 

e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 września 2019 o 18:27
+23
W tym mieście rządzą deweloperzy.
Avatar
śmierć skwerom / 15 września 2019 o 18:52
+15
Dewelo-komitet upichcił ostatnio studium i oczywiście nie raczyli objąć ochroną tego i innych licznych skwerów osiedlowych, a teraz udają Greka i prowadzą działania POzorowane, że "nie da się". Pewno już wiadomo, który dewelocwaniak wzniesie tam kolejny "akademik".
Avatar
planista miejski / 15 września 2019 o 19:58
+13
idealne miejsce na punktowiec do 45 m wysokości, tzw. akademik. Wszak to okolice miasteczka uniwersyteckiego. Oczywiście 100% parkingów wokół dla niepełnosprawnych. A na dachu trzy podświetlone litery.
Avatar
developer to brzmi dumnie / 15 września 2019 o 23:08
+10
no i powstanie piękny TB-akademik na 30 kondygnacji. Chcesz dalej mieć szaraku skwer za oknem? To se GO kup. Nie stać cie? To masz pecha bo twoje miasto ziemio obiecano jest - tyle że nie dla ciebie. Chyba żeś bogaty. Kup se kawałek saskiego albo innego ludowgo. Za pare/parenoście lat fachowo "odrolnisz" glebe i za kawałek gminnego nowego trawnika na reszcie postawisz piękniutkie akademiki ..... Miasto lubli kiedu mu sie trawniki samodzielnie i "za darmo "organizuje - to znany wybitnym eknonomistom wyznacznik postempu i wzrostu DEVELO-developmemtów oraz innych wskaźników.
no i powstanie piękny TB-akademik na 30 kondygnacji. Chcesz dalej mieć szaraku skwer za oknem? To se GO kup. Nie stać cie? To masz pecha bo twoje miasto ziemio obiecano jest - tyle że nie dla ciebie. Chyba żeś bogaty. Kup se kawałek saskiego albo innego ludowgo. Za pare/parenoście lat fachowo "odrolnisz" glebe i za kawałek gminnego nowego trawnika na reszcie postawisz piękniutkie akademiki ..... Miasto lubli kiedu mu sie trawniki samodzielnie i "za darmo "organizuje - to znany wybitnym eknonomistom wyznacznik postempu i w... rozwiń
Avatar
Gość / 15 września 2019 o 22:39
+8
Poprawić nawierzchnię alejek, wymienić ławeczki jak stare i to wystarczy, Jak w tym miejscu zabudują teren to faktycznie nie będzie zbyt dobrze to wyglądało. Urokliwie to wygląda obecnie, wystarczą tylko lekkie zabiegi kosmetyczne i to wszystko. Żadnych inwestycji w tym miejscu. Niech dadzą ludziom oddychać a nie dla zasady bo jest miejsce to trzeba wcisnąć. Potem się dziwić, że ludzie nienawidzą deweloperów, właśnie za takie lub tym podobne numery. Oni chyba sami nie mieszkają w blokach to nie wiedzą jak to jest. Jakby który pomieszkał w bloku obok którego jest drugi blok oddalony o zaledwie parę metrów to ciekawe jakby się czuł, sam by stwierdził, że spartolono robotę. Jest zasada - nie czyń drugiemu co tobie nie miłe. Ta zasada często deweloperów nie dotyczy. Jakby przeliczyć od 2010 roku do chwili obecnej ile terenów zielonych w Lublinie wykarczowano tylko po to by wylewać beton lub sadzać szaro-bure kloce to jak tak dalej będzie to w mieście faktycznie nie będzie czym oddychać a smog będzie się rozwijał w najlepsze.
Poprawić nawierzchnię alejek, wymienić ławeczki jak stare i to wystarczy, Jak w tym miejscu zabudują teren to faktycznie nie będzie zbyt dobrze to wyglądało. Urokliwie to wygląda obecnie, wystarczą tylko lekkie zabiegi kosmetyczne i to wszystko. Żadnych inwestycji w tym miejscu. Niech dadzą ludziom oddychać a nie dla zasady bo jest miejsce to trzeba wcisnąć. Potem się dziwić, że ludzie nienawidzą deweloperów, właśnie za takie lub tym podobne numery. Oni chyba sami nie mieszkają w blokach to nie wiedzą jak to jest. Jakby który pomieszkał w bl... rozwiń
Avatar
Gość / 15 września 2019 o 21:28
+8
"Własność prywatna rzecz święta, to do neo-bolszewików nie dociera" - poczekamy jak działce obok twojego domu będą budować chlewnię. Staniesz się wtedy neobolszewikiem szybciej niż myślisz
Avatar
Ja / 15 września 2019 o 22:49
+6
Trzeba być strasznie nie ogarniętym żeby nie wiedzieć że pomnik stoi na sąsiedniej działce . Nic tylko klasyczny kandydat/ka na posła . Wstyd i żenada . Potem się dziwią że PiS bedzie miał z 50% w Lu .
Avatar
Kot w butach / 16 września 2019 o 01:37
+4
Mają powstać "butki" ? ADIDAS,NIKE czy jakiejś innej firmy?
Avatar
Sw / 15 września 2019 o 21:24
+4
Realnie patrząc i gość (błazen) sprzed kilku minut chyba do szkoły chodzili, żeby kamieniami porzucać...
Avatar
Karol / 16 września 2019 o 08:15
+3
pieniądz psuje wszystko ...
Avatar
Tttq / 17 września 2019 o 22:16
0
To juz jest chore! Moze zabetonujmy cale miasto, po Co komu zielen?
Avatar
Gość / 16 września 2019 o 16:11
+2
Postawią im blok okno w okno.
Avatar
mistek / 16 września 2019 o 14:47
+2
Budujemy Nowy Singapur?.
Avatar
Karol / 16 września 2019 o 08:15
+3
pieniądz psuje wszystko ...
Avatar
Jacek / 16 września 2019 o 06:58
+3
Gonić tą Wcisłódź. Obudziła się malowana lala. Jej aktywność zawsze wzrasta przed wyborami a tak siedzi na sesjach i rozwala dupę
Avatar
Ania / 16 września 2019 o 06:45
-4
Głupota do potęgi! Wystarczy złożyć się i kupić tą sporną działkę oraz posiać trawę a nie strajkować! Ludzie nie myślą!
Avatar
Kot w butach / 16 września 2019 o 01:37
+4
Mają powstać "butki" ? ADIDAS,NIKE czy jakiejś innej firmy?
Avatar
możecie im naskoczyć / 16 września 2019 o 00:16
-8
Właściciel ma prawo zrobić z terenem co mu się podoba ,a wy to możecie mu naskoczyć! Należało wykupić ten teren, zapłacić wyższą cenę niż dawał developer, wówczas teren byłby wasz i wasze pieski mogłyby srać tam do woli, tak jak dotychczas! Nie kupiliście, bo jesteście sknery,więc developer postawi osiedle i je ogrodzi, a wasze pieski będą srały pod waszymi blokami.
Avatar
developer to brzmi dumnie / 15 września 2019 o 23:08
+10
no i powstanie piękny TB-akademik na 30 kondygnacji. Chcesz dalej mieć szaraku skwer za oknem? To se GO kup. Nie stać cie? To masz pecha bo twoje miasto ziemio obiecano jest - tyle że nie dla ciebie. Chyba żeś bogaty. Kup se kawałek saskiego albo innego ludowgo. Za pare/parenoście lat fachowo "odrolnisz" glebe i za kawałek gminnego nowego trawnika na reszcie postawisz piękniutkie akademiki ..... Miasto lubli kiedu mu sie trawniki samodzielnie i "za darmo "organizuje - to znany wybitnym eknonomistom wyznacznik postempu i wzrostu DEVELO-developmemtów oraz innych wskaźników.
no i powstanie piękny TB-akademik na 30 kondygnacji. Chcesz dalej mieć szaraku skwer za oknem? To se GO kup. Nie stać cie? To masz pecha bo twoje miasto ziemio obiecano jest - tyle że nie dla ciebie. Chyba żeś bogaty. Kup se kawałek saskiego albo innego ludowgo. Za pare/parenoście lat fachowo "odrolnisz" glebe i za kawałek gminnego nowego trawnika na reszcie postawisz piękniutkie akademiki ..... Miasto lubli kiedu mu sie trawniki samodzielnie i "za darmo "organizuje - to znany wybitnym eknonomistom wyznacznik postempu i w... rozwiń
Avatar
Ja / 15 września 2019 o 22:49
+6
Trzeba być strasznie nie ogarniętym żeby nie wiedzieć że pomnik stoi na sąsiedniej działce . Nic tylko klasyczny kandydat/ka na posła . Wstyd i żenada . Potem się dziwią że PiS bedzie miał z 50% w Lu .
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Unia Hrubieszów – Huczwa Tyszowce 2:0. Nigdy nie wiadomo co wykombinują

Unia Hrubieszów – Huczwa Tyszowce 2:0. Nigdy nie wiadomo co wykombinują 0 0

Takie rzeczy nie zdarzają się często. Beniaminek z Hrubieszowa od 37 minuty meczu z Huczwą grał w dziesiątkę. Mimo to po przerwie zdobył dwa gole i dopisał do swojego konta bardzo cenne, trzy punkty

KSZO – Chełmianka 3:0. Artur Bożyk żegna się z klubem

KSZO – Chełmianka 3:0. Artur Bożyk żegna się z klubem 0 4

Trwa kiepska passa klubu z Chełma. Biało-zieloni przegrali w Ostrowcu Świętokrzyskim z tamtejszym KSZO 0:3. Wszystkie bramki stracili w przeciągu pierwszy 38 minut. A po końcowym gwizdku zarząd Chełmianki podziękował za niemal 8 lat pracy trenerowi Arturowi Bożykowi.

Pogoda w niedzielę. To będzie słoneczny dzień

Pogoda w niedzielę. To będzie słoneczny dzień 0 0

W niedzielę tylko na W niedzielę tylko na Pomorzu Zachodnim i Wybrzeżu wystąpią słabe opady deszczu.

Avia – Wisła Puławy 0:1. Pierwsza porażka u siebie [zdjęcia]
galeria

Avia – Wisła Puławy 0:1. Pierwsza porażka u siebie [zdjęcia] 0 3

Avia przed meczem z Wisłą mogła się pochwalić passą siedmiu meczów bez porażki. Puławianie nie wygrali za to od sześciu kolejek. Kto triumfował w sobotę? Jednak druga z ekip, która pokonała żółto-niebieskich 1:0.

Światowy rozgłos przyniosło mu lądowanie na Okęciu. Kapitan Tadeusz Wrona odszedł na emeryturę
film

Światowy rozgłos przyniosło mu lądowanie na Okęciu. Kapitan Tadeusz Wrona odszedł na emeryturę 0 4

Osiem lat temu jego awaryjne lądowanie obserwowała cała Polska. Dziś już nie może siadać za sterami samolotów pasażerskich. Kapitan Tadeusz Wrona musiał odejść na emeryturę. Co będzie teraz robił?

Hetman Zamość – Wisłoka Dębica 0:2. Spadają coraz niżej

Hetman Zamość – Wisłoka Dębica 0:2. Spadają coraz niżej 0 14

Nie mogą wyjść z dołka piłkarze Jacka Ziarkowskiego. W sobotę Hetman przegrał na swoim boisku z Wisłoką Dębica 0:2. Gospodarze kończyli zawody w dziewiątkę, a w ostatnich sześciu kolejkach wywalczyli... punkcik. Wylądowali też dopiero na 13 miejscu w tabeli.

To jedyny taki zabytek w Lubelskiem. "Dlatego warto, przynajmniej częściowo ten piec zrekonstruować i wyeksponować"
ZDJĘCIA
galeria

To jedyny taki zabytek w Lubelskiem. "Dlatego warto, przynajmniej częściowo ten piec zrekonstruować i wyeksponować" 5 0

To jedyny XVI-wieczny piec do wypalania cegły zachowany, choć niestety częściowo w Lubelskiem. Znajduje się w pobliżu zalewu w Kraśniku. Na miejscu pracują archeolodzy, którzy inwentaryzują i dokumentują budowlę, ponieważ Urząd Miasta chciałby odpowiednio wyeksponować to znalezisko

CSM Bukareszt – MKS Perła Lublin 35:19. Bez szans w Rumunii

CSM Bukareszt – MKS Perła Lublin 35:19. Bez szans w Rumunii 0 2

W trzecimi meczu fazy grupowej rozgrywek Ligi Mistrzyń MKS Perła Lublin przegrała na wyjeździe z CSM Bukareszt różnicą 16 bramek

Neurolodzy z Lublina leczą dzieci z porażeniem mózgowym. Wykorzystują eksperymentalną metodę

Neurolodzy z Lublina leczą dzieci z porażeniem mózgowym. Wykorzystują eksperymentalną metodę 0 1

Neurolodzy z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie będą leczyć dzieci z porażeniem mózgowym z całej Europy przy użyciu eksperymentalnej wciąż metody polegającej na wykorzystaniu komórek macierzystych z krwi pępowinowej. Polski ośrodek jest jednym z dwóch na świecie, który wykonuje takie zabiegi, oprócz Uniwersytetu Duke w USA.

"Branża seksualna zabija". Aktywistki FEMEN protestowały w Berlinie. Zainscenizowały pogrzeb
film

"Branża seksualna zabija". Aktywistki FEMEN protestowały w Berlinie. Zainscenizowały pogrzeb 0 5

Berlin, Niemcy. Aktywistki FEMEN zainscenizowały pogrzeb przed halą w Berlinie, w której odbywają się targi branży erotycznej Venus Erotic Fair. Happening był formą protestu przeciwko branży seksualnej.

Takiego znaleziska chyba nikt się nie spodziewał. Niewybuch ujawniony podczas rozładunku buraków

Takiego znaleziska chyba nikt się nie spodziewał. Niewybuch ujawniony podczas rozładunku buraków 0 7

To był granat moździerzowy kaliber 82 mm. Niewybuch z czasów II wojny światowej został znaleziony pomiędzy burakami cukrowymi w czasie rozładunku.

Chełm. Darmowe szczepienia dla seniorów 65+

Chełm. Darmowe szczepienia dla seniorów 65+ 0 3

Mieszkańcy miasta urodzeni w roku 1954 i starsi mogą się bezpłatne zaszczepić przeciko grypie.

Zioła na jesień. Na co pomoże nagietek i pokrzywa a kiedy przypada się dziewanna?
Magazyn

Zioła na jesień. Na co pomoże nagietek i pokrzywa a kiedy przypada się dziewanna? 2 2

Idzie jesień, szukamy ziół na poprawę odporności, przeziębienie i grypę - Rozmowa z dr hab. n. farm. Agnieszką Ludwiczuk z Katedry i Zakładu Farmakognozji, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Technologiczny przełom na scenie Domu Chemika

Technologiczny przełom na scenie Domu Chemika 0 13

Prądożerne reflektory halogenowe, które przez wiele lat oświetlały scenę sali widowiskowej puławskiego Domu Chemika odejdą do lamusa. Zastąpi je nowy system scenicznych świateł LED nowej generacji z ruchomymi głowicami i konsoletą do programowania przeróżnych efektów

Poszukiwani średniowieczni wojownicy. Przyjdź na spotkanie w niedzielę

Poszukiwani średniowieczni wojownicy. Przyjdź na spotkanie w niedzielę 0 2

Walczą na miecze, włócznie i topory, sami dziergają przeszywanice, kolczugi i tarcze – to mężczyźni, bo w drużynie panie, czyli białogłowy, strzelają z łuku i dzielnie wspomagają swych obrońców.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.