Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 grudnia 2018 r.
14:56

Mieszkania drożeją. Najszybciej w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 68 A A
Tak mają wyglądać bloki na Osiedlu Regata w Lublinie
Tak mają wyglądać bloki na Osiedlu Regata w Lublinie

W ciągu roku ceny mieszkań w Lublinie wzrosły o ponad 16 procent – wyliczyli analitycy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Jesteśmy w okresie dynamicznych i niczym niezmąconych wzrostów cen mieszkań w największych miastach Polski, w rok ceny wzrosły o 12,3 proc - mówi Marcin Krasoń. Analityk firmy Home Broker zwraca uwagę, że obecne wzrosty cen są najwyższymi od dziesięciu lat. Wyliczono je na podstawie transakcji mieszkaniowych dokonanych przez klientów Home Brokera i Open Finance.

5578 złotych za metr

Od kilku lat ceny mieszkań utrzymywały się na stabilnym poziomie. Od początku tego roku fachowcy z branży obserwują jednak bardzo dynamiczny wzrost cen. W tym okresie przeciętne stawki za metr kwadratowy wzrosły o 16 proc. W niektórych miastach zanotowano jednak spadki. Tak było w Bydgoszczy i Wrocławiu.

Przez ostatnich 12 miesięcy, w największych miastach ceny mieszkań głównie rosły. W Warszawie o 14,9 proc., w Łodzi o 14,2 proc., a w Gdańsku o 11,7 proc. Rekord należy jednak do Lublina, gdzie ceny wzrosły aż o 16,2 proc. Za metr kwadratowy mieszkania trzeba u nas zapłacić przeciętnie 5578 zł.

Nowe mieszkania, nowe projekty

Jednocześnie deweloperzy biją rekordy w ilości oddawanych mieszkań. Z danych GUS wynika, że od stycznia do września 2018 roku w Lublinie statystycznie zbudowano ponad 6 lokali na tysiąc mieszkańców. W sumie było to 2091 mieszkań. Firmy budowlane nie zwalniają tempa. Cały czas prezentują kolejne projekty.

Nowy kompleks mieszkaniowy powstaje między innymi przy ul. Zemborzyckiej. Osiedle Regaty, bo tak nazywa się ten projekt, to najnowsza propozycja firmy TBV. Docelowo ma liczyć 9 pięciopiętrowych budynków. Aktualnie w sprzedaży są mieszkania w pierwszym z bloków, liczące od 34 do 77 mkw. Budowa ma rozpocząć się w tym roku, a zakończenie prac planowane jest na trzeci kwartał 2020 roku.

Z zapowiedzi inwestora wynika, że na osiedlu powstanie pięć placów zabaw, każdy dla innej grupy wiekowej. W pierwszej kolejności przy budynkach B1 oraz B6. Atutem nowego osiedla ma być sąsiedztwo Zalewu Zemborzyckiego i lasu Dąbrowa. TBV to kolejny deweloper, który zainwestował w tej okolicy. W sąsiedztwie budują też takie firmy, jak Wikana oraz Mak Dom.

W centrum też budują

Zainteresowani nowym mieszkaniem mogą szukać ciekawych propozycji również w centrum miasta. Przy Al. Racławickich 28a buduje firma Wartico.

Nowy blok powstaje naprzeciwko Szpitala Wojskowego. Będzie miał pięć pięter i dwupoziomowy, podziemny parking. Na parterze powstaną lokale usługowe. W budynku będzie 113 mieszkań. Zarówno kawalerki o powierzchni 25 mkw, jak i większe mieszkania liczące 78 mkw. Zakończenie budowy planowane jest na kwiecień 2020 roku.

Niedaleko, przy ul. Spadochroniarzy 11a, swój nowy projekt realizuje firma Chrzanowscy Development. Chodzi o inwestycję pod nazwą „Vieniava”. To dwa budynki, a w nich 75 mieszkań.

Każdy blok będzie miał pięć kondygnacji z garażem podziemnym. Mieszkania będą mieć od 45 do 121 mkw. powierzchni, a lokatorzy będą mogli korzystać z balkonów lub tarasów o powierzchni nawet do 50 mkw. Przy mieszkaniach na parterze zaprojektowano ogródki. Mieszkania przy al. Al. Racławickich sprzedaje również firma DWP, do której należy hotel Mercure. W apartamentowcu Unia Art Residence powstanie blisko 200 mieszkań. Budynek wznoszony jest tuż obok hotelu Mercure. Będzie liczył 15 kondygnacji. Apartamentowiec powinien być gotowy w przyszłym roku.

Czytaj więcej o:

Komentarze 68

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
! / 25 grudnia 2018 o 20:32
+69
Lublin się rozwija, z roku na rok przybywa mieszkańców. Tylko się z tego cieszyć!
Avatar
Czytelniczka / 25 grudnia 2018 o 20:30
+60
No o dobrze. Znaczy to, że Lublinianie zarabiają coraz więcej, coraz więcej osób w naszym mieście jest z grubszy portfelem, a sam Lublin jest coraz bardziej atrakcyjny do zakupu mieszkania przez osoby z województwa, kraju lub nawet zagranicy. Brawo Prezydentem  Żuk!!!
Avatar
nie pętak / 25 grudnia 2018 o 18:01
+57
chore miasto...przyjdzie czas na płacz pętaki...
 Chore miasto - budują bloki a powinni pola rozdzielać i ziemniaki sadzić.
Avatar
Iwona / 25 grudnia 2018 o 20:33
+51
Jeszcze 10 lat z Prezydentem Żukiem, a Lublin przekroczy 400 tyś. Mieszkańców!
Avatar
Opo / 25 grudnia 2018 o 21:30
+45
Jak zwykle w komentarzach skowyt nieudaczników dla ktorych największą inwestycją w zyciu był zakup 15-letniego passerati po niemcu co płakał jak sprzedawał...Lublin jest od wielu lat jednym z najwiekszych rynków mieszkaniiwych w Polsce, nawet wiekszym niz to wynika z wielkosci miasta...i tak bylo od zawsze, zanim jeszcze zaczeli przyjezdzac masowo obcokrajowcy...no ale paru pajaców juz sobie Ikara teirie spiskowe ze to Ukraincy wykupują hahaha
Avatar
Gość / 25 grudnia 2018 o 17:46
+43
Wycie pismatołów - bezcenne :)))
Avatar
Ela z Rzeckiego / 25 grudnia 2018 o 20:35
+42
To dobrze, znaczy że ludzie mają coraz więcej pieniędzy i chcą w Lublinie mieszkać, niezależnie czy mieszkania będą dla nich czy na wynajem.
Avatar
Bert / 25 grudnia 2018 o 21:49
+41
Coś mi się tu nie zgadza w tym artykule..wyczuwam nosem propagandę. Ludzie pomyślcie tylko..miasto prowincjonalne...praktycznie najniższe pensje w Polsce , mało co się tu dzieje..a jak się dzieje to przyjazd pięciu osób z Ukrainy i dwóch z Białorusi na jakieś" super Europejskie wydarzenie" z roku na rok coraz mniej studentów..pomijam kwestie czy to przez niż demograficzny czy inne czynniki... a ceny mieszkań najszybciej rosną w Polsce..szybciej nawet od Warszawy czy Krakowa...komentarz chyba jest zbędny..
 Komentarz jednak jest potrzebny - najwyrazniej jestes po prostu wtórnym analfabetą, i nie rozumiesz i nie potrafisz interpretowac informacji...Lublin to 9 co do wielkosc miasto w Pl, natomiast pod względem ilosci nowych mieszkan od lat jest w krajowej czołówce, dodatkowo w ostatnich latach powstalo sporo dobrze płatnych miesc pracy m.in w sektorze IT, coraz wiecej ludzi STAC na mieszkanie, wiec dorabianiem spiskowych teorij tylko potwierdzasz jakim głąbem jestes
 Komentarz jednak jest potrzebny - najwyrazniej jestes po prostu wtórnym analfabetą, i nie rozumiesz i nie potrafisz interpretowac informacji...Lublin to 9 co do wielkosc miasto w Pl, natomiast pod względem ilosci nowych mieszkan od lat jest w krajowej czołówce, dodatkowo w ostatnich latach powstalo sporo dobrze płatnych miesc pracy m.in w sektorze IT, coraz wiecej ludzi STAC na mieszkanie, wiec dorabianiem spiskowych teorij tylko potwierdzasz jakim głąbem jestes rozwiń
Avatar
Tusku wroc!!!! / 25 grudnia 2018 o 20:41
+40
Efekt tzw. Dobrej Zmiany. Wszystko w Polsce drożeje. Opozycja chce dobrze, ale co może skoro PiS  i tak ich przechowuje.
Avatar
co ja pacze / 25 grudnia 2018 o 21:41
+39
Coś mi się tu nie zgadza w tym artykule..wyczuwam nosem propagandę. Ludzie pomyślcie tylko..miasto prowincjonalne...praktycznie najniższe pensje w Polsce , mało co się tu dzieje..a jak się dzieje to przyjazd pięciu osób z Ukrainy i dwóch z Białorusi na jakieś" super Europejskie wydarzenie" z roku na rok coraz mniej studentów..pomijam kwestie czy to przez niż demograficzny czy inne czynniki... a ceny mieszkań najszybciej rosną w Polsce..szybciej nawet od Warszawy czy Krakowa...komentarz chyba jest zbędny..
 Kolego ze swoimi kompleksami to do psychologa a nie na forum - na marginesie liczba studentów po spadku jak w całej w Polsce utrzymuje się na stałym poziomie i nadal jest jedna z wyższych w Polsce. Zdanie, że mało się dzieje z litości przemilcze a znajomi z wawy jak zobaczyli ceny mieszkań u nas, to stwierdzili, że sprzedaja za pół darmo.
 Kolego ze swoimi kompleksami to do psychologa a nie na forum - na marginesie liczba studentów po spadku jak w całej w Polsce utrzymuje się na stałym poziomie i nadal jest jedna z wyższych w Polsce. Zdanie, że mało się dzieje z litości przemilcze a znajomi z wawy jak zobaczyli ceny mieszkań u nas, to stwierdzili, że sprzedaja za pół darmo. rozwiń
Avatar
Xmen / 27 grudnia 2018 o 01:54
+4
Czlowieku po podpisaniu deweloperskiej nie da sie podnosić cen mieszkania. Kupilem ich kilka wiec jak to mozliwe? 
Avatar
olivia scarlett / 27 grudnia 2018 o 01:04
0
Hurra! Hurra!! Hurra!!! Boże Narodzenie znowu tu jest. O tej porze roku znowu, kiedy wszędzie są uroczystości. Jest to okres świąteczno-noworoczny. Pani Olivia Scarlett Credit Market znów jest tutaj, aby pomóc w zaspokojeniu potrzeb finansowych. Pośpiesz się teraz i złóż wniosek o wymarzoną pożyczkę, ponieważ mamy promocję i bonanzę na koniec roku i uroczystości bożonarodzeniowe. Czy potrzebujesz pilnej pożyczki? Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę swoich długów? Czy potrzebujesz pożyczki, która prawdopodobnie rozszerzy Twoją działalność lub rozpocznie własną działalność gospodarczą, a my otrzymamy pożyczkę o niskim oprocentowaniu na poziomie zaledwie 2% i otrzymasz kwotę pożyczki w wysokości od 10 000 do 500 000 000 USD i maksymalny czas trwania pożyczki do 50 lat. Skontaktuj się teraz z nami poprzez e-mail: oliviascarlettloanfirm@gmail.com lub WhatsApp: +19292227999. możesz wysłać do nas email z Twoimi danymi już dziś i będziesz zadowolony, że tak zrobiłeś. oliviascarlettloanfirm@gmail.com Lub WhatApp: +19292227999 nigdy Cię nie zawiedziemy. Wesołych Świąt i pomyślnego Nowego Roku.
Hurra! Hurra!! Hurra!!! Boże Narodzenie znowu tu jest. O tej porze roku znowu, kiedy wszędzie są uroczystości. Jest to okres świąteczno-noworoczny. Pani Olivia Scarlett Credit Market znów jest tutaj, aby pomóc w zaspokojeniu potrzeb finansowych. Pośpiesz się teraz i złóż wniosek o wymarzoną pożyczkę, ponieważ mamy promocję i bonanzę na koniec roku i uroczystości bożonarodzeniowe. Czy potrzebujesz pilnej pożyczki? Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę swoich długów? Czy potrzebujesz pożyczki, która prawdopodobnie rozszerzy Twoją działalność lub... rozwiń
Avatar
MenelLubelski / 26 grudnia 2018 o 20:02
+2
/\/\ Hehe dokładnie, pamietam jak pod koniec lat 90 wystartował Internet dla mas i powstało forum gazeta.pl...już wtedy Janusze pisały ze ceny mieszkań zaraz polecą w dół, bania pęknie i tak dalej...a wiecie po ile były wtedy mieszkania w Lublinie? Po około 2000 za metr hehehe...stanialo? ;)
Avatar
Qau / 26 grudnia 2018 o 17:59
+6
W Kozim Grodzie kto miał (kogo było "stać" na kredyt) kupić mieszkanie DLA SIEBIE, już dawno to zrobił. Obecnie zdecydowana większość zakupów dokonywana jest albo jako lokata nadwyżek finansowych (będą stać puste), albo pod wynajem studenciakom lub Ukraińcom. Liczba studentów maleje  w tempie ok 10% na rok (znacznie szybciej niż liczba mieszkańców), natomiast z nowym rokiem dla Ukraińców otwierają się możliwości pracy w Europie Zachodniej. Jednocześnie deweloperzy stawiają swoje klocki na potęgę i wszędzie, gdzie się tylko da wcisnąć - dzięki m.in. sprzyjającej takiej aktywności polityce Ratusza. Mając na uwadze powyższe, niech teraz każdy sam sobie odpowie na pytanie, w jakim kierunku będą zmierzać ceny "apartamentów".
 Jaasne, od 20 lat czytam na forach internetowych jak to zaraz "banka peknie" i ceny mieszkan polecą na łeb...w miedzyczasie ci co pobrali kredyty już zdążyli je pospłacać, a internetowi ekonomisci-samozwancy na forum dw dalej czekają na mieszkania po 1000zl/metr... :)
 Jaasne, od 20 lat czytam na forach internetowych jak to zaraz "banka peknie" i ceny mieszkan polecą na łeb...w miedzyczasie ci co pobrali kredyty już zdążyli je pospłacać, a internetowi ekonomisci-samozwancy na forum dw dalej czekają na mieszkania po 1000zl/metr... :) rozwiń
Avatar
Gość / 26 grudnia 2018 o 16:47
-4
W Kozim Grodzie kto miał (kogo było "stać" na kredyt) kupić mieszkanie DLA SIEBIE, już dawno to zrobił. Obecnie zdecydowana większość zakupów dokonywana jest albo jako lokata nadwyżek finansowych (będą stać puste), albo pod wynajem studenciakom lub Ukraińcom. Liczba studentów maleje w tempie ok 10% na rok (znacznie szybciej niż liczba mieszkańców), natomiast z nowym rokiem dla Ukraińców otwierają się możliwości pracy w Europie Zachodniej. Jednocześnie deweloperzy stawiają swoje klocki na potęgę i wszędzie, gdzie się tylko da wcisnąć - dzięki m.in. sprzyjającej takiej aktywności polityce Ratusza. Mając na uwadze powyższe, niech teraz każdy sam sobie odpowie na pytanie, w jakim kierunku będą zmierzać ceny "apartamentów".
W Kozim Grodzie kto miał (kogo było "stać" na kredyt) kupić mieszkanie DLA SIEBIE, już dawno to zrobił. Obecnie zdecydowana większość zakupów dokonywana jest albo jako lokata nadwyżek finansowych (będą stać puste), albo pod wynajem studenciakom lub Ukraińcom. Liczba studentów maleje w tempie ok 10% na rok (znacznie szybciej niż liczba mieszkańców), natomiast z nowym rokiem dla Ukraińców otwierają się możliwości pracy w Europie Zachodniej. Jednocześnie deweloperzy stawiają swoje klocki na potęgę i wszędzie, gdzie się tylko da wcisn... rozwiń
Avatar
Opo / 26 grudnia 2018 o 13:08
+2
Blisko 25% wykupują ukry. Polskie spoleczenstwo znowu ponosi kolejne koszty importu taniej siły roboczej i zydoglobalistycznej polityki NWO.   (a potem jeszcze minusują komentarze prawdy)
 Jeszcze kilka lat temu nie bylo ukraincow w Lublinie, a i tak mnostwo mieszkan sie sprzedawalo...jak wtedy miejscowi nieudacznicy sobie to tłumaczyli?
Avatar
AndZej / 26 grudnia 2018 o 13:05
+2
Liczba studentów w Lublinie wcale nie spada. Spada w Zamosciach, Siedlcach, Kielcach, Slupskach, Radomiach, Koszalinach, Częstochowach. W ośrodkach akademickich takich jak Lublin liczba studentów utrzymuje się na stałym poziomie. Małe miasta rozpaczaja bo nikt nie chce studiować w ich prywatnych szkolkach, rozmaitych filiach, PWSZtach itp. Spada może jedynie liczba studentów zaocznych, bo w dzisiejszych czasach trudno o inna po samej maturze robotę niż w markecie czy na budowie. To nie lata 80, że po samej maturze szło się pracować do urzędu i się miało 10 lat na uzupełnienie wykształcenia. Reasumując liczba studentów w Polsce spada, ale to spadek liczby studentów w Siedlcach, Radomiach, Zamościach, Tomaszowach Lub., Stalowych Wolach  i innych dziurach (plus spadek liczby studentów zaocznych, z których de facto i tak wielu zylo  i pracowało poza Lublinem zaniza średnia). Liczba studentów studiów stacjonarnych, którzy stałe rezyduja w Lublinie jest taka sama
Zaklinasz rzeczywistość, tymczasem fakty są takie, że młodzież z woj. lubelskiego coraz częściej na studia wyjeżdża do Rzeszowa (o ironio), Krakowa, Wrocławia. Do tego dochodzi rzecz oczywista - NIŻ DEMOGRAFICZNY. Ogółem liczba studentów w Lublinie spada i czcze gadanie tego nie zmieni.
Co za brednie, przeciez liczba studentow w Rzeszowie spada najszybciej w kraju...byl ostatnio artykol na ten temat...zresztą nie ma w tym nic dziwnego, w poprzednich latach mielismy w Polsce tak duzy wyz demograficzny ze najwieksze osrodki uniwersyteckie nie mogly pomiescic wszystkich chetnych...no to potworzono te pseudouczelnie w Siedlcach Rzeszowach Zamosciach, zeby ci co sie nie dostana do Krakowa czy Lublina tez mogli "studiowac"... teraz jak idzie niz, to naturalne ze kazdy kto ma łeb na karku idzie na prawdziwy uniwersytet a nie do jakiejs WyzszejSzkolyLansuiBaunsu w Rzeszowie czy Tarnowie...
***s://plus.nowiny24.pl/studentow-w-rzeszowie-jest-coraz-mniej-zostalo-40-tysiecy-najwiekszy-spadek-zanotowal-uniwersytet-rzeszowski/ar/13528018
Tylko sobie przelicz 120 tyś. mieszkańców Rzeszowa ( odliczam 60 tys. mieszkancow podrzeszowskich wsi przylaczonych do miasta w ostatnich 30 latach) w stosunku do 360 tyś. mieszkańców  Lublina. Na zasadzie proporcjonalnosci studentów w Lublinie powinno być 120 tyś. a jest mniej.
 No i co to kogo obchodzi? Na tej zasadzie to w krakowie powinno byc 300 tys studentow, a jest mniej niz 200...biedny Krakow, pewnie najlepsi uciekli do Rzeszowa hahaha
 No i co to kogo obchodzi? Na tej zasadzie to w krakowie powinno byc 300 tys studentow, a jest mniej niz 200...biedny Krakow, pewnie najlepsi uciekli do Rzeszowa hahaha rozwiń
Avatar
Blisko 25% wykupują ukry. / 26 grudnia 2018 o 13:05
-2
Blisko 25% wykupują ukry. Polskie spoleczenstwo znowu ponosi kolejne koszty importu taniej siły roboczej i zydoglobalistycznej polityki NWO. (a potem jeszcze minusują komentarze prawdy)
Avatar
Gość / 26 grudnia 2018 o 13:05
-1
Blisko 25% wykupują ukry. Polskie spoleczenstwo znowu ponosi kolejne koszty importu taniej siły roboczej i zydoglobalistycznej polityki NWO. (a potem jeszcze minusują komentarze prawdy)
Avatar
Jarek / 26 grudnia 2018 o 12:24
+1
Liczba studentów w Lublinie wcale nie spada. Spada w Zamosciach, Siedlcach, Kielcach, Slupskach, Radomiach, Koszalinach, Częstochowach. W ośrodkach akademickich takich jak Lublin liczba studentów utrzymuje się na stałym poziomie. Małe miasta rozpaczaja bo nikt nie chce studiować w ich prywatnych szkolkach, rozmaitych filiach, PWSZtach itp. Spada może jedynie liczba studentów zaocznych, bo w dzisiejszych czasach trudno o inna po samej maturze robotę niż w markecie czy na budowie. To nie lata 80, że po samej maturze szło się pracować do urzędu i się miało 10 lat na uzupełnienie wykształcenia. Reasumując liczba studentów w Polsce spada, ale to spadek liczby studentów w Siedlcach, Radomiach, Zamościach, Tomaszowach Lub., Stalowych Wolach  i innych dziurach (plus spadek liczby studentów zaocznych, z których de facto i tak wielu zylo  i pracowało poza Lublinem zaniza średnia). Liczba studentów studiów stacjonarnych, którzy stałe rezyduja w Lublinie jest taka sama
Zaklinasz rzeczywistość, tymczasem fakty są takie, że młodzież z woj. lubelskiego coraz częściej na studia wyjeżdża do Rzeszowa (o ironio), Krakowa, Wrocławia. Do tego dochodzi rzecz oczywista - NIŻ DEMOGRAFICZNY. Ogółem liczba studentów w Lublinie spada i czcze gadanie tego nie zmieni.
Co za brednie, przeciez liczba studentow w Rzeszowie spada najszybciej w kraju...byl ostatnio artykol na ten temat...zresztą nie ma w tym nic dziwnego, w poprzednich latach mielismy w Polsce tak duzy wyz demograficzny ze najwieksze osrodki uniwersyteckie nie mogly pomiescic wszystkich chetnych...no to potworzono te pseudouczelnie w Siedlcach Rzeszowach Zamosciach, zeby ci co sie nie dostana do Krakowa czy Lublina tez mogli "studiowac"... teraz jak idzie niz, to naturalne ze kazdy kto ma łeb na karku idzie na prawdziwy uniwersytet a nie do jakiejs WyzszejSzkolyLansuiBaunsu w Rzeszowie czy Tarnowie...
***s://plus.nowiny24.pl/studentow-w-rzeszowie-jest-coraz-mniej-zostalo-40-tysiecy-najwiekszy-spadek-zanotowal-uniwersytet-rzeszowski/ar/13528018
 Tylko sobie przelicz 120 tyś. mieszkańców Rzeszowa ( odliczam 60 tys. mieszkancow podrzeszowskich wsi przylaczonych do miasta w ostatnich 30 latach) w stosunku do 360 tyś. mieszkańców  Lublina. Na zasadzie proporcjonalnosci studentów w Lublinie powinno być 120 tyś. a jest mniej.
 Tylko sobie przelicz 120 tyś. mieszkańców Rzeszowa ( odliczam 60 tys. mieszkancow podrzeszowskich wsi przylaczonych do miasta w ostatnich 30 latach) w stosunku do 360 tyś. mieszkańców  Lublina. Na zasadzie proporcjonalnosci studentów w Lublinie powinno być 120 tyś. a jest mniej. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 68

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ferie w Lublinie 2020. Ruszają zapisy na "Zimę w mieście". Sprawdź ofertę

Ferie w Lublinie 2020. Ruszają zapisy na "Zimę w mieście". Sprawdź ofertę 5 0

W poniedziałek ruszą zapisy na feryjne zajęcia dla dzieci organizowane na zlecenie miasta. Na miejsca trzeba polować szybko, bo będzie obowiązywać zasada „kto pierwszy, ten lepszy”

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 28:26. Porażka na koniec roku

Zagłębie Lubin – Azoty Puławy 28:26. Porażka na koniec roku 0 0

W ostatnim spotkaniu w 2019 roku zespół Puław przegrał w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem choć do przerwy miał trzy gole zaliczki

Festiwal Bożego Narodzenia w galerii Vivo! w Lublinie
galeria

Festiwal Bożego Narodzenia w galerii Vivo! w Lublinie 0 2

Jeszcze w niedzielę można wziąć udział w Festiwalu Bożego Narodzenia w centrum handlowym Vivo! w Lublinie. W godz. 11.00-18.00 dzieci poznają bajki o popularnym zielonym złośniku - Grinchu. Czekać na nich będzie ozdabianie choinki własnoręcznie wykonanymi zabawkami, wielki kalendarz adwentowy z ukrytymi niespodziankami, przygotowywanie świątecznych słodkości pod okiem mistrzów cukiernictwa, seans kinowy z przygodami Minionków oraz taneczne maty, na których trzeba się będzie wykazać sprytem, refleksem i sprawnością.

"Nietolerancja trwa". Byli więźniowie Majdanka z apelem w nowym filmie muzeum [wideo]
film

"Nietolerancja trwa". Byli więźniowie Majdanka z apelem w nowym filmie muzeum [wideo] 0 9

- Tym filmem chcieliśmy przypomnieć tragedię tego miejsca, zarazem podkreślić misję i zadanie, jakie sobie stawiamy - mówi Krzysztof Stanek z Państwowego Muzeum na Majdanku. Film "Pamiętam" powstał z okazji 75. rocznicy likwidacji byłego niemieckiego nazistowskiego obozu KL Lublin.

Lublin: Zbudowali choinkę z klocków Lego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Zbudowali choinkę z klocków Lego [zdjęcia] 0 0

W galerii handlowej Skende przy IKEA w Lublinie powstała choinka zbudowana z klocków Lego. "Drzewko" ma 5 metrów wysokości, a udekorowały je dzieci. Zabawa z klockami Lego będzie miała miejsce także w niedzielę. Na najmłodszych czeka także wspólne budowanie kilkumetrowych, trójwymiarowych figur, konkursy z nagrodami oraz baseny z klockami. Wstęp jest bezpłatny

Nocna szarża po chodniku w Chełmie. Staranował znak, latarnię i sygnalizator
galeria

Nocna szarża po chodniku w Chełmie. Staranował znak, latarnię i sygnalizator 13 9

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Szwoleżerów w Chełmie

Skoki narciarskie. "Biało-Czerwoni" wygrywają w Klingenthal!
film

Skoki narciarskie. "Biało-Czerwoni" wygrywają w Klingenthal! 0 0

Reprezentacja Polski zakończyła zawody drużynowego Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal na pierwszym miejscu

Duża awaria prądu w Lublinie i okolicach
pilne
galeria

Duża awaria prądu w Lublinie i okolicach 79 56

Lublin jest częściowo bez prądu. Po godz. 18 doszło do dużej awarii energetycznej w mieście i w kilku miejscowościach poza nim

Wystawa psów rasowych w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Wystawa psów rasowych w Lublinie [zdjęcia] 10 1

Wystawa psów rasowych odbywa się w ten weekend w Targach Lublin

Najlepsze fotografie minionego roku do zobaczenia w Lublinie. Wystawa Grand Press Photo 2019
14 grudnia 2019, 8:00

Najlepsze fotografie minionego roku do zobaczenia w Lublinie. Wystawa Grand Press Photo 2019 0 0

Jak co roku organizatorzy prestiżowego ogólnopolskiego konkursu Grand Press Photo zapraszają na lubelską odsłonę wystawy prezentującej najlepsze fotografie prasowe wyłonione w inicjatywie magazynu "Press". Ekspozycję będzie można podziwiać w Centrum Spotkania kultur w dniach 14 grudnia - 6 stycznia.

Jest pozwolenie na budowę kolejnego odcinka trasy S19
galeria

Jest pozwolenie na budowę kolejnego odcinka trasy S19 15 13

Mogą ruszać prace budowlane na kolejnym odcinku trasy S19 między Lublinem a Rzeszowem. Tym razem chodzi fragment przyszłej ekspresówki po stronie woj. podkarpackiego

Świąteczny Kiermasz w Nałęczowie
15 grudnia 2019, 10:00

Świąteczny Kiermasz w Nałęczowie 0 2

15 grudnia o godz. 10 na placu przed Nałęczowskim Ośrodkiem Kultury rozpocznie się Świąteczny Kiermasz Produktów Lokalnych.

Dla Oli i Dawidka. Charytatywna impreza w ZSO przy ul. Radzyńskiej [zdjęcia]
galeria

Dla Oli i Dawidka. Charytatywna impreza w ZSO przy ul. Radzyńskiej [zdjęcia] 98 0

Świąteczny kiermasz, pokaz mody sylwestrowej, maraton zumby, pokazy sztuk walki i występy taneczne – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na imprezę charytatywną na rzecz podopiecznych Fundacji W Dobrych Rękach. Piątkowe wydarzenie w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Radzyńskiej w Lublinie przyciągnęło wiele osób.

Włamywacz "recydywista” trafił za kraty. Policja odzyskała część skradzionych rzeczy

Włamywacz "recydywista” trafił za kraty. Policja odzyskała część skradzionych rzeczy 0 1

Ukradł elektronarzędzia i przedmioty ogrodnicze o łącznej wartości 3 tys. zł. Sprawca włamania na terenie gminy Piaski (powiat świdnicki) został tymczasowo aresztowany.

Nowy żłobek w Chełmie. Ruszyły zapisy do Chełmskich Niedźwiadków

Nowy żłobek w Chełmie. Ruszyły zapisy do Chełmskich Niedźwiadków 4 2

Ruszyły zapisy do nowego chełmskiego żłobka. Póki co miejsc jest sporo, bo w żłobku powstaną dwie grupy w atrakcyjnie i nowocześnie urządzonych salach, a wszystko za sprawą programu Maluch Plus, dzięki któremu placówka powstała.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!