Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2017 r.
6:47

Minister kupi od UMCS pałac przy pl. Litewskim. Wiadomo już co tu powstanie

0 30 A A
Pałac Lubomirskich przy placu Litewskim – dziś mieści się tu Wydział Politologii UMCS
Pałac Lubomirskich przy placu Litewskim – dziś mieści się tu Wydział Politologii UMCS

Do końca roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego sfinalizuje transakcję kupna od UMCS Pałacu Lubomirskich przy pl. Litewskim w Lublinie. Jest już przesądzone, że w tym miejscu powstanie Muzeum Dawnych Ziem Rzeczpospolitej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O powstaniu takiej instytucji w Lublinie mówiono od dawna. Zapowiadał to m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, a o ulokowanie placówki w stolicy województwa zabiegali także lokalni posłowie. W ostatnich miesiącach jako potencjalną lokalizację wymieniano Pałac Lubomirskich przy placu Litewskim. Obecnie działa tu Wydział Politologii UMCS. Uczelnia zamierza jednak sprzedać budynek i najprawdopodobniej od roku akademickiego 2019/2020 przenieść jednostkę do nowej siedziby, która ma powstać na terenie tzw. Kampusu Akademickiego u zbiegu ulic Pagi i Głębokiej oraz al. Kraśnickiej.

Informacje o planach dotyczących muzeum w sobotę miał przekazać lubelskim dziennikarzom wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Zapowiadany briefing prasowy z jego udziałem został jednak odwołany, a Gliński podczas wizyty w Lublinie udzielił wywiadu jedynie Polskiemu Radiu Lublin. Potwierdził w nim, że do końca roku jego resort kupi należący do UMCS budynek.

– Lublin został wybrany spośród wielu różnych miast. Być może zrobimy tak, że tutaj będzie główna siedziba, a w innych miastach powstaną jakieś filie. Na pewno to główne muzeum, prowadzone i finansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego będzie znajdowało się w Pałacu Lubomirskich – powiedział wicepremier.

O szczegóły zapytaliśmy biuro prasowe MKiDN, ale wczoraj nie otrzymaliśmy odpowiedzi na przesłane mailem pytania. Informację potwierdziliśmy w Muzeum Lubelskim, którego nowa instytucja ma być oddziałem.

– Na razie nie ma formalnej decyzji, ale rozmawiamy o tym od dłuższego czasu. Uczelnia chce opuścić ten obiekt w 2019 roku, mamy więc prawie dwa lata na opracowanie koncepcji funkcjonowania nowego muzeum – mówi Katarzyna Mieczkowska, dyrektor Muzeum Lubelskiego.

Chodzi m.in. o zweryfikowanie zbiorów, jakie miałyby znaleźć się w placówce, a także przygotowanie programu naukowo-badawczego. – O tym w szczegółach jeszcze nie rozmawialiśmy – zaznacza Mieczkowska.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 22 listopada 2017 o 03:00
0
poznaniak obserwator napisał:
Muzeum Kresów Wschodnich powinien zostać zbudowany od podstaw w Lublinie ,a nie  zabrać ?obiekt   studentom kupi  minister??.Tyle mówimy o tym muzeum a to wszystko Tylko w planach .Proszę sobie wyobrazić muzeum ENIGBY 3 ludzi będzie budowane w POZNANIU aż za 10 mil zł a Poznan walczy  ażo 15 mil zł ,proszę sobie brać pod uwagę pierszeństwo muzeum i wagę dla Polaków ,które mueum jest wazniejsze ,ale ten rząd traktuje Polske wschodnią tak samo a często region lubelski gorzej
 Chory z urojenia? Po kiego ci to muzeum zakichany poznaniaku vel henry? Narysuj sobie te Kresy, jeśli ci się marzą, albo tam emigruj i mieszkaj. Innym porąbanym napisać trzeba, żeby żyli teraźniejszością a nie mrzonkami. Miło by było wrocławianom, poznaniakom czy szczecinianom, gdyby tak Niemcy ciągle im wytykali, że mieszkają nie na swojej ziemi? Więc niech ci od poronionych pomysłów siądą na d. i zajmą się pożyteczniejszymi sprawami dla ludzi, a nie jątrzą i mącą. Cholera, muzeum im się zachciało !!! Kuźwa, patryjoty od siedmiu boleści ! A nie umieją się rządzić na obecnym terytorium. Kresy będą gloryfikować, Lwów, i co jeszcze? Może zamorskich ziem jeszcze wam trza?
 Chory z urojenia? Po kiego ci to muzeum zakichany poznaniaku vel henry? Narysuj sobie te Kresy, jeśli ci się marzą, albo tam emigruj i mieszkaj. Innym porąbanym napisać trzeba, żeby żyli teraźniejszością a nie mrzonkami. Miło by było wrocławianom, poznaniakom czy szczecinianom, gdyby tak Niemcy ciągle im wytykali, że mieszkają nie na swojej ziemi? Więc niech ci od poronionych pomysłów siądą na d. i zajmą się pożyteczniejszymi sprawami dla ludzi, a nie jątrzą i mącą. Cholera, muzeum im się zachciało !!! Kuźwa, patryjoty od s... rozwiń
Avatar
gość / 22 listopada 2017 o 02:57
0
poznaniak obserwator napisał:
muzeum kresów wschodnich powinien zostać zbudowany od podstaw w lublinie ,a nie  zabrać ?obiekt   studentom kupi  minister??.tyle mówimy o tym muzeum a to wszystko tylko w planach .proszę sobie wyobrazić muzeum enigby 3 ludzi będzie budowane w poznaniu aż za 10 mil zł a poznan walczy  ażo 15 mil zł ,proszę sobie brać pod uwagę pierszeństwo muzeum i wagę dla polaków ,które mueum jest wazniejsze ,ale ten rząd traktuje polske wschodnią tak samo a często region lubelski gorzej
 chory z urojenia? po kiego ci to muzeum zakichany poznaniaku vel henry? narysuj sobie te kresy, jeśli ci się marzą, albo tam emigruj i mieszkaj. innym porąbanym napisać trzeba, żeby żyli teraźniejszością a nie mrzonkami. miło by było wrocławianom, poznaniakom czy szczecinianom, gdyby tak niemcy ciągle im wytykali, że mieszkają nie na swojej ziemi? więc niech ci od poronionych pomysłów siądą na *** i zajmą się pożyteczniejszymi sprawami dla ludzi, a nie jątrzą i mącą. cholera, muzeum im się zachciało !!! kuźwa, patryjoty od siedmiu boleści ! a nie umieją się rządzić na obecnym terytorium. kresy będą gloryfikować, lwów, i co jeszcze? może zamorskich ziem jeszcze wam trza?
 chory z urojenia? po kiego ci to muzeum zakichany poznaniaku vel henry? narysuj sobie te kresy, jeśli ci się marzą, albo tam emigruj i mieszkaj. innym porąbanym napisać trzeba, żeby żyli teraźniejszością a nie mrzonkami. miło by było wrocławianom, poznaniakom czy szczecinianom, gdyby tak niemcy ciągle im wytykali, że mieszkają nie na swojej ziemi? więc niech ci od poronionych pomysłów siądą na *** i zajmą się pożyteczniejszymi sprawami dla ludzi, a nie jątrzą i mącą. cholera, muzeum im się zachciało !!! kuźwa, patryjoty od si... rozwiń
Avatar
kenio / 21 listopada 2017 o 23:00
0
undefined napisał:
Bardzo szkoda, że pod Placem Litewskim nie wybudowano w ramach piekielnie kosztownej "rewitalizacji" podziemnego parkingu. Śródmieście by w końcu funkcjonowało.
Na Okopowej jest parking podziemny Bigmar który świeci pustkami, a pobliskie ulice zamieniły się w parkingi.
Avatar
arc / 21 listopada 2017 o 22:05
0
gdyby MKIDN nie kupiło pałacu to zrobiłby to ktoś inny bo od dawna było wiadomo, że tam uczelni nie będzie więc jakie pretensje do PiS ?
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 o 22:02
0
Dyrektorem powinien zostać prof. Gil z KUL, który od długiego czasu walczył o powstanie muzeum w Lublinie.
Avatar
henry / 21 listopada 2017 o 20:49
0
Tylko Kaczyński może pomagać aby to muzeum w Lublinie zostało wreszcie Zatwierdzone ,ponieważ czas ucieka a muzea mniejszej rangi będą budowane w innych miastach  za 10 lub 15 mil złotych .Smutne to że minister Kultury Gliński lekceważy miasto   Lublin ,to są nie tylko moje spostrzeżenia.
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 o 17:55
0
Super! Coś związanego z kulturą w centrum miasta zawsze się przyda, a nie same banki, kebaby i bary! Osoba chcąca odwiedzić muzeum chętniej zaparkuje dalej niż studenciak. Brawo Rektor UMCS za chęć przeprowadzki.
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 o 17:50
0
Brak parkingu podziemnego pod Placem Litewskim powoduje, że Śródmieście zamarło.
Avatar
poznaniak obserwator / 21 listopada 2017 o 16:02
0
Muzeum Kresów Wschodnich powinien zostać zbudowany od podstaw w Lublinie ,a nie  zabrać ?obiekt   studentom kupi  minister??.Tyle mówimy o tym muzeum a to wszystko Tylko w planach .Proszę sobie wyobrazić muzeum ENIGBY 3 ludzi będzie budowane w POZNANIU aż za 10 mil zł a Poznan walczy  ażo 15 mil zł ,proszę sobie brać pod uwagę pierszeństwo muzeum i wagę dla Polaków ,które mueum jest wazniejsze ,ale ten rząd traktuje Polske wschodnią tak samo a często region lubelski gorzej
Avatar
ziemianin / 21 listopada 2017 o 13:21
0
A może by tak w ramach reprywatyzacji zwrócić dawnym właścicelom. Lubomirskim czy jak im było, co komuchy?
Avatar
gość / 22 listopada 2017 o 03:00
0
poznaniak obserwator napisał:
Muzeum Kresów Wschodnich powinien zostać zbudowany od podstaw w Lublinie ,a nie  zabrać ?obiekt   studentom kupi  minister??.Tyle mówimy o tym muzeum a to wszystko Tylko w planach .Proszę sobie wyobrazić muzeum ENIGBY 3 ludzi będzie budowane w POZNANIU aż za 10 mil zł a Poznan walczy  ażo 15 mil zł ,proszę sobie brać pod uwagę pierszeństwo muzeum i wagę dla Polaków ,które mueum jest wazniejsze ,ale ten rząd traktuje Polske wschodnią tak samo a często region lubelski gorzej
 Chory z urojenia? Po kiego ci to muzeum zakichany poznaniaku vel henry? Narysuj sobie te Kresy, jeśli ci się marzą, albo tam emigruj i mieszkaj. Innym porąbanym napisać trzeba, żeby żyli teraźniejszością a nie mrzonkami. Miło by było wrocławianom, poznaniakom czy szczecinianom, gdyby tak Niemcy ciągle im wytykali, że mieszkają nie na swojej ziemi? Więc niech ci od poronionych pomysłów siądą na d. i zajmą się pożyteczniejszymi sprawami dla ludzi, a nie jątrzą i mącą. Cholera, muzeum im się zachciało !!! Kuźwa, patryjoty od siedmiu boleści ! A nie umieją się rządzić na obecnym terytorium. Kresy będą gloryfikować, Lwów, i co jeszcze? Może zamorskich ziem jeszcze wam trza?
 Chory z urojenia? Po kiego ci to muzeum zakichany poznaniaku vel henry? Narysuj sobie te Kresy, jeśli ci się marzą, albo tam emigruj i mieszkaj. Innym porąbanym napisać trzeba, żeby żyli teraźniejszością a nie mrzonkami. Miło by było wrocławianom, poznaniakom czy szczecinianom, gdyby tak Niemcy ciągle im wytykali, że mieszkają nie na swojej ziemi? Więc niech ci od poronionych pomysłów siądą na d. i zajmą się pożyteczniejszymi sprawami dla ludzi, a nie jątrzą i mącą. Cholera, muzeum im się zachciało !!! Kuźwa, patryjoty od s... rozwiń
Avatar
gość / 22 listopada 2017 o 02:57
0
poznaniak obserwator napisał:
muzeum kresów wschodnich powinien zostać zbudowany od podstaw w lublinie ,a nie  zabrać ?obiekt   studentom kupi  minister??.tyle mówimy o tym muzeum a to wszystko tylko w planach .proszę sobie wyobrazić muzeum enigby 3 ludzi będzie budowane w poznaniu aż za 10 mil zł a poznan walczy  ażo 15 mil zł ,proszę sobie brać pod uwagę pierszeństwo muzeum i wagę dla polaków ,które mueum jest wazniejsze ,ale ten rząd traktuje polske wschodnią tak samo a często region lubelski gorzej
 chory z urojenia? po kiego ci to muzeum zakichany poznaniaku vel henry? narysuj sobie te kresy, jeśli ci się marzą, albo tam emigruj i mieszkaj. innym porąbanym napisać trzeba, żeby żyli teraźniejszością a nie mrzonkami. miło by było wrocławianom, poznaniakom czy szczecinianom, gdyby tak niemcy ciągle im wytykali, że mieszkają nie na swojej ziemi? więc niech ci od poronionych pomysłów siądą na *** i zajmą się pożyteczniejszymi sprawami dla ludzi, a nie jątrzą i mącą. cholera, muzeum im się zachciało !!! kuźwa, patryjoty od siedmiu boleści ! a nie umieją się rządzić na obecnym terytorium. kresy będą gloryfikować, lwów, i co jeszcze? może zamorskich ziem jeszcze wam trza?
 chory z urojenia? po kiego ci to muzeum zakichany poznaniaku vel henry? narysuj sobie te kresy, jeśli ci się marzą, albo tam emigruj i mieszkaj. innym porąbanym napisać trzeba, żeby żyli teraźniejszością a nie mrzonkami. miło by było wrocławianom, poznaniakom czy szczecinianom, gdyby tak niemcy ciągle im wytykali, że mieszkają nie na swojej ziemi? więc niech ci od poronionych pomysłów siądą na *** i zajmą się pożyteczniejszymi sprawami dla ludzi, a nie jątrzą i mącą. cholera, muzeum im się zachciało !!! kuźwa, patryjoty od si... rozwiń
Avatar
kenio / 21 listopada 2017 o 23:00
0
undefined napisał:
Bardzo szkoda, że pod Placem Litewskim nie wybudowano w ramach piekielnie kosztownej "rewitalizacji" podziemnego parkingu. Śródmieście by w końcu funkcjonowało.
Na Okopowej jest parking podziemny Bigmar który świeci pustkami, a pobliskie ulice zamieniły się w parkingi.
Avatar
arc / 21 listopada 2017 o 22:05
0
gdyby MKIDN nie kupiło pałacu to zrobiłby to ktoś inny bo od dawna było wiadomo, że tam uczelni nie będzie więc jakie pretensje do PiS ?
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 o 22:02
0
Dyrektorem powinien zostać prof. Gil z KUL, który od długiego czasu walczył o powstanie muzeum w Lublinie.
Avatar
henry / 21 listopada 2017 o 20:49
0
Tylko Kaczyński może pomagać aby to muzeum w Lublinie zostało wreszcie Zatwierdzone ,ponieważ czas ucieka a muzea mniejszej rangi będą budowane w innych miastach  za 10 lub 15 mil złotych .Smutne to że minister Kultury Gliński lekceważy miasto   Lublin ,to są nie tylko moje spostrzeżenia.
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 o 17:55
0
Super! Coś związanego z kulturą w centrum miasta zawsze się przyda, a nie same banki, kebaby i bary! Osoba chcąca odwiedzić muzeum chętniej zaparkuje dalej niż studenciak. Brawo Rektor UMCS za chęć przeprowadzki.
Avatar
Gość / 21 listopada 2017 o 17:50
0
Brak parkingu podziemnego pod Placem Litewskim powoduje, że Śródmieście zamarło.
Avatar
poznaniak obserwator / 21 listopada 2017 o 16:02
0
Muzeum Kresów Wschodnich powinien zostać zbudowany od podstaw w Lublinie ,a nie  zabrać ?obiekt   studentom kupi  minister??.Tyle mówimy o tym muzeum a to wszystko Tylko w planach .Proszę sobie wyobrazić muzeum ENIGBY 3 ludzi będzie budowane w POZNANIU aż za 10 mil zł a Poznan walczy  ażo 15 mil zł ,proszę sobie brać pod uwagę pierszeństwo muzeum i wagę dla Polaków ,które mueum jest wazniejsze ,ale ten rząd traktuje Polske wschodnią tak samo a często region lubelski gorzej
Avatar
ziemianin / 21 listopada 2017 o 13:21
0
A może by tak w ramach reprywatyzacji zwrócić dawnym właścicelom. Lubomirskim czy jak im było, co komuchy?
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kabaret Neo-Nówka w Zamościu i Biłgoraju. Rozdajemy zaproszenia
15 listopada 2019, 17:30

Kabaret Neo-Nówka w Zamościu i Biłgoraju. Rozdajemy zaproszenia 0 0

Kabaret Neo-Nówka powraca z nowym programem komediowym - "Żywot Mariana". Komicy wystąpią 15 listopada Biłgoraju i Zamościu.

Puławy. Tężnie solankowe już działają. Produkują korzystną dla zdrowia "mgiełkę"

Puławy. Tężnie solankowe już działają. Produkują korzystną dla zdrowia "mgiełkę" 7 0

Dwie małe tężnie solankowe w pobliżu Miejskiego Przedszkola nr 10, zostały włączone. To pierwsze tego typu konstrukcje w Puławach. W tym roku będą działały tylko do końca października, więc zainteresowani mają niewiele czasu aby przekonać się o ich skuteczności.

Spotkanie literackie z Mirą Ledowską w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa
21 października 2019, 18:00

Spotkanie literackie z Mirą Ledowską w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa 0 0

21 października o godz. 18 w Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS (ul. Radziszewskiego 11) będzie można spotkać izraelską autorkę Mirę Ledowską.

Koncert "Z tamtej strony". The Snopkers Ensemble
20 października 2019, 18:00

Koncert "Z tamtej strony". The Snopkers Ensemble 0 0

W tym roku zespół The Snopkers Ensemble świętuje 5. urodziny. Z tej okazji 20 października o godz. 18 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim (ul. Ewangelicka 1) odbędzie się wyjątkowy koncert.

Słaby mecz równa się przegrana. Lubelskie "Pszczółki" wracają z Polkowic pokonane

Słaby mecz równa się przegrana. Lubelskie "Pszczółki" wracają z Polkowic pokonane 0 1

Po 40 minutach walki koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin zeszły z polkowickiego parkietu pokonane przez aktualnego mistrza kraju CCC 59:69. Ciężko jednak grać o zwycięstwo, kiedy brakuje wsparcia zawodniczek rezerwowych

Tragiczny wypadek w Łazach. Nie żyje rowerzysta [zdjęcia]

Tragiczny wypadek w Łazach. Nie żyje rowerzysta [zdjęcia] 7 3

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku. Do tragedii doszło wczoraj w miejscowości Łazy (powiat łukowski). Nie żyje 83-letni rowerzysta.

Konopie na torfowisku. Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę
galeria

Konopie na torfowisku. Policjanci zlikwidowali nielegalną uprawę 0 0

Policjanci zlikwidowali plantację konopi w okolicach Lublina. Dochodzące do 2,5 metra rośliny rosły na torfowisku.

Charytatywny Sportowy Piknik "Na Sygnale". Bieg, pokazy i wyprzedaż garażowa
NASZ PATRONAT
20 października 2019, 10:00

Charytatywny Sportowy Piknik "Na Sygnale". Bieg, pokazy i wyprzedaż garażowa 0 0

Będzie można miło spędzić czas i pomóc chorym dzieciom. Na terenie Bike Parku przy ul. Janowskiej 76 w Lublinie odbywa się dzisiaj Sportowy Piknik "Na Sygnale".

Bieg City Trail w Lublinie: Wygrali Jarosław Bimkiewicz i Natalia Zych [zdjęcia]
galeria

Bieg City Trail w Lublinie: Wygrali Jarosław Bimkiewicz i Natalia Zych [zdjęcia] 0 2

291 biegaczy minęło w sobotę linię mety City Trail w Lublinie. W zawodach dla dzieci i młodzieży, które są nieodłączną częścią cyklu wzięło udział 105 młodych sportowców. Kolejny bieg w Lublinie został zaplanowany na 10 listopada.

Lublin. Będzie więcej kamer w mieście. Gdzie będą zlokalizowane?

Lublin. Będzie więcej kamer w mieście. Gdzie będą zlokalizowane? 0 7

Jeszcze przed końcem roku rozbudowana ma być sieć ulicznych kamer podłączonych do miejskiego monitoringu.

KUL. Uroczysta inauguracja roku akademickiego. Z udziałem ministra zdrowia

KUL. Uroczysta inauguracja roku akademickiego. Z udziałem ministra zdrowia 0 11

Katolicki Uniwersytet Lubelski uroczyście inauguruje dzisiaj rok akademicki. W uroczystości wezmą udział m.in. minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski a także metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga.

Nie zwątpili mimo wyniku 0:2, czyli opinie po meczu Motor - Korona II Kielce
ZDJĘCIA Z MECZU
galeria

Nie zwątpili mimo wyniku 0:2, czyli opinie po meczu Motor - Korona II Kielce 3 10

Szalony mecz na Arenie Lublin. Motor zremisował u siebie z Koroną II Kielce 4:4. Jak zawody oceniają trenerzy obu ekip?

Budżet obywatelski w Chełmie. Miasto czeka na pomysły

Budżet obywatelski w Chełmie. Miasto czeka na pomysły 0 4

Do wydania są 2 miliony złotych. Został jeszcze tydzień na zgłaszanie projektów do budżetu obywatelskiego 2020

Wystąpił w "Kuchennych rewolucjach". Teraz prowadzi Polską Akademię Restauratorów [zdjęcia]
Magazyn
galeria

Wystąpił w "Kuchennych rewolucjach". Teraz prowadzi Polską Akademię Restauratorów [zdjęcia] 47 7

Łukasza Nowomiejskiego znają miłośnicy „Kuchennych rewolucji”. Występował w odcinku poświęconym lubelskiej Czarciej Łapie, której był wówczas menagerem. Teraz prowadzi Polską Akademię Restauratorów wymyślając pomysły na wyjątkowe lokale dla innych osób chcących spróbować swoich sił w branży. Część z nich działa w Lublinie, a w planie ekspansji jest Chełm i Warszawa.

Motor Lublin – Korona II Kielce 4:4. Fajerwerki w ataku, kryminał w obronie [zdjęcia]
galeria

Motor Lublin – Korona II Kielce 4:4. Fajerwerki w ataku, kryminał w obronie [zdjęcia] 0 1

Kto przegapił sobotni mecz na Arenie Lublin niech żałuje! Tylu goli i sytuacji pewnie długo nie obejrzymy. Szkoda tylko, że Motor zmarnował szansę, żeby zbliżyć się do lidera. Żółto-biało-niebiescy przegrywali z Koroną II Kielce 0:2, prowadzili 4:3, ale rywale uratowali jeden punkt

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.