Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 grudnia 2011 r.
18:14
Edytuj ten wpis

"Mogą stanowić zagrożenie". Dlaczego spółdzielnia "Czuby" chce wyciąć drzewa?

Autor: Zdjęcie autora jotem
0 18 A A
W środę drzewa nie zostały wycięte (Maciej Kaczanowski)
W środę drzewa nie zostały wycięte (Maciej Kaczanowski)

– Drzewa posiadają zdeformowane, wysoko wyniesione korony, a w pniach widoczne są liczne ubytki. Mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, dlatego muszą zostać usunięte – tłumaczy Bożena Zielińska, z-ca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Czuby”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jak będzie trzeba, to będziemy pilnowali drzew dzień i noc – zapowiada Maria Golan. – Mieszkamy tu od 25 lat i do tej pory nikt się drzew nie czepiał.

Pani Maria i jej sąsiedzi o planowanej wycince dwóch starych klonów sprzed ich dowiedzieli się we wtorek po południu. Natychmiast zdecydowali o akcji protestacyjnej i zaalarmowali dziennikarzy. Niektórzy specjalnie na ten dzień wzięli wolne z pracy. W środę, punktualnie o godz. 8 przed dwoma starymi klonami pojawiło się kilkunastu lokatorów bloków przy ul. Dziewanny 9 i 14. Na pniach nakleili plakaty.

– Najlepiej zrobić betonową Saharę, zabrać wszystkie ławki i usunąć drzewa. Przecież drzewa dają schronienie ludziom i ptakom, a w lesie zapewniają upragniony cień – mówi Jerzy Palusiński.

Dlaczego Spółdzielnia chce usunąć drzewa? – Drzewa posiadają zdeformowane, wysoko wyniesione korony, a w pniach widoczne są liczne ubytki. Mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, dlatego muszą zostać usunięte – tłumaczy Bożena Zielińska, z-ca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej "Czuby”. I dodaje, że w miejsce starych drzew zostaną posadzone nowe.

– To absurd. Jak ktoś boi się starych drzew, to niech nie chodzi po parku i alejach, gdzie jest ich mnóstwo. Po co ludzie jeżdżą do Nałęczowa, czy do lasu? – pyta Jerzy Guz. Podejrzewa, że o ścięcie drzew poprosili kierowcy, którym na samochody brudziły ptaki.

W środę drzewa nie zostały wycięte. – Konary i gałęzie były zbyt oblodzone. Klony zostaną usunięte w najbliższych sprzyjających warunkach – informuje z-ca prezesa spółdzielni.

– Będziemy bronić drzew do upadłego. Nie pozwolimy, aby ktoś zabrał, co nasze – zapowiada Maria Golan.




Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
człowiek myślący / 14 lutego 2015 o 17:03
0

ojciec_spacerowa_z_dzieckiem_zabi_go_konar_drzewa

Zalecam nawiedzonym drzewofilom stanie pod tym drzewem podczas burzy + dodatkowo wypłatę odszkodowanie rodzinom osób które zginęły przez takie poparane gadanie blokujące wycinkę NIEBEZPIECZNYCH drzew. Jak tak drzewa kochacie to wyprowadźcie się do lasu.

Co trzeba mieć pod beretem zamiast mózgu żeby przedkładać "miłość" do drzew nad życie ludzkie?

Avatar
Gość / 8 grudnia 2011 o 18:17
0
nie no,załamuje mnie ta koalicja,jak już ktoś napisał na kurierze:)hogata,hehe...a któz inny mógłby to być?
Avatar
uhuhu / 8 grudnia 2011 o 18:13
0
hogata opanuj sie dewoto
Avatar
fanmetju / 8 grudnia 2011 o 12:33
0
[quote name='Metju' timestamp='1323335571' post='567546']
gdzie jest krzyż?!
[/quote]
a znurszała ci*** matki twej metju
Avatar
Metju / 8 grudnia 2011 o 10:12
0
gdzie jest krzyż?!
Avatar
KOMORNIKOS ODZYSKUS / 8 grudnia 2011 o 09:43
0
A CZŁONKI MUSZOM ODDAĆ TERA KASE ZA DZIEŁKE NA WATYKAŃSKIEJ CO SPRZEDANA BYŁA I DO SPÓŁDZIELNI POWRÓCIEŁA BO SPRAWĘ SONDOWĄ TRZA WYROK WYKONAĆ A KASA Z CZŁONKÓW KIESZENI PÓJDZIE>
Avatar
1,2,3 / 8 grudnia 2011 o 09:41
0
Spółdzielnia CZUBY od lat nie prowadzi żadnej gospodarki dotyczącej pielęgnacji i konserwacji zarówno drzew jak i zieleni !!! Od czasu do czasu "puszcza" pracownika z piłą, który tnie co i jak popadnie(żywopłoty i krzewy równo z korzeniami}....a drzewa nie są wogóle przycinane - stąd nadmierne przyrosty gałęzi...Od 20 lat na oś Łęgi nie zasiano ani grama nowej trawy....a ta co rośnie to efekt działalności mieszkańców lub firm przekopujących trawniki....WSTYD !!! Zapraszam na ul. Tymiankową gdzie naocznie można zobaczyć efekty "pracy" osiedlowych "drwali"...i w jakim stanie jest drzewostan oraz zieleń !!!!
Spółdzielnia CZUBY od lat nie prowadzi żadnej gospodarki dotyczącej pielęgnacji i konserwacji zarówno drzew jak i zieleni !!! Od czasu do czasu "puszcza" pracownika z piłą, który tnie co i jak popadnie(żywopłoty i krzewy równo z korzeniami}....a drzewa nie są wogóle przycinane - stąd nadmierne przyrosty gałęzi...Od 20 lat na oś Łęgi nie zasiano ani grama nowej trawy....a ta co rośnie to efekt działalności mieszkańców lub firm przekopujących trawniki....WSTYD !!! Zapraszam na ul. Tymiankową gdzie naocznie moż... rozwiń
Avatar
Zorro / 8 grudnia 2011 o 09:38
0
Pani Zielińska jak lwica broni Prezesa no w końcu została jego zastępcą oficjalną....wszystkie odpowiedzi faksem dla dziennikarzy ....nic szary członek spółdzielni nie może się dowiedzieć bo prezio nie ma czasu ,,,parkingi pod młotek w prywatne ręce , co się da jeszcze w spółdzielni rozpalcelować przed wejściem ustawy w życie , buta prezesa i ignoranctwo ludu to standard. Brak informacji jawnych o tym co się w spółdzielni dzieje to skandal....państwo w państwie......w środku lata zwołano Radę Nadzorczą w porządku obrad wpisano ,,,,sprawy pracownicze,,,,odwołano i powołano prezia ale już jako EMERYTA !!!!! Gratuluję pomysłu a szary członek płaci tylko nie wie ILE PREZIO ZARABIA
TAJEMNICA !
0 nie mogę już wytrzymać na to co się dzieje w tej spółdzielni !
Pani Zielińska jak lwica broni Prezesa no w końcu została jego zastępcą oficjalną....wszystkie odpowiedzi faksem dla dziennikarzy ....nic szary członek spółdzielni nie może się dowiedzieć bo prezio nie ma czasu ,,,parkingi pod młotek w prywatne ręce , co się da jeszcze w spółdzielni rozpalcelować przed wejściem ustawy w życie , buta prezesa i ignoranctwo ludu to standard. Brak informacji jawnych o tym co się w spółdzielni dzieje to skandal....państwo w państwie......w środku lata zwołano Radę Nadzorczą w porządku obrad wpisano ,,,,sprawy pra... rozwiń
Avatar
Wajchowy / 8 grudnia 2011 o 09:34
0
Pani Zielińska jak lwica broni Prezesa no w końcu została jego zastępcą oficjalną....wszystkie odpowiedzi faksem dla dziennikarzy ....nic szary członek spółdzielni nie może się dowiedzieć bo prezio nie ma czasu ,,,parkingi pod młotek w prywatne ręce , co się da jeszcze w spółdzielni rozpalcelować przed wejściem ustawy w życie , buta prezesa i ignoranctwo ludu to standard. Brak informacji jawnych o tym co się w spółdzielni dzieje to skandal....państwo w państwie......w środku lata zwołano Radę Nadzorczą w porządku obrad wpisano ,,,,sprawy pracownicze,,,,odwołano i powołano prezia ale już jako EMERYTA !!!!! Gratuluję pomysłu a szary członek płaci tylko nie wie ILE PREZIO ZARABIA
TAJEMNICA !
Pani Zielińska jak lwica broni Prezesa no w końcu została jego zastępcą oficjalną....wszystkie odpowiedzi faksem dla dziennikarzy ....nic szary członek spółdzielni nie może się dowiedzieć bo prezio nie ma czasu ,,,parkingi pod młotek w prywatne ręce , co się da jeszcze w spółdzielni rozpalcelować przed wejściem ustawy w życie , buta prezesa i ignoranctwo ludu to standard. Brak informacji jawnych o tym co się w spółdzielni dzieje to skandal....państwo w państwie......w środku lata zwołano Radę Nadzorczą w porządku obrad wpisano ,,,,sprawy pra... rozwiń
Avatar
MIIIIIIII / 8 grudnia 2011 o 08:15
0
...w miejsce starych drzew zostaną posadzone nowe[/quote]
Ale co tam - zróbcie protest! Może będziecie w UWADZE albo INTERWENCJI! (obym tylko nie wykrakał bo będzie wstyd na cały Polskę)

[quote]Będziemy bronić drzew do upadłego. Nie pozwolimy, aby ktoś zabrał, co nasze – zapowiada Maria Golan.

Proponuję przykuć się do drzew łańcuchami!

Obok człowieka który jest bity na ulicy przechodzą jak gdyby nigdy nic, a drzew będą bronić!
Avatar
człowiek myślący / 14 lutego 2015 o 17:03
0

ojciec_spacerowa_z_dzieckiem_zabi_go_konar_drzewa

Zalecam nawiedzonym drzewofilom stanie pod tym drzewem podczas burzy + dodatkowo wypłatę odszkodowanie rodzinom osób które zginęły przez takie poparane gadanie blokujące wycinkę NIEBEZPIECZNYCH drzew. Jak tak drzewa kochacie to wyprowadźcie się do lasu.

Co trzeba mieć pod beretem zamiast mózgu żeby przedkładać "miłość" do drzew nad życie ludzkie?

Avatar
Gość / 8 grudnia 2011 o 18:17
0
nie no,załamuje mnie ta koalicja,jak już ktoś napisał na kurierze:)hogata,hehe...a któz inny mógłby to być?
Avatar
uhuhu / 8 grudnia 2011 o 18:13
0
hogata opanuj sie dewoto
Avatar
fanmetju / 8 grudnia 2011 o 12:33
0
[quote name='Metju' timestamp='1323335571' post='567546']
gdzie jest krzyż?!
[/quote]
a znurszała ci*** matki twej metju
Avatar
Metju / 8 grudnia 2011 o 10:12
0
gdzie jest krzyż?!
Avatar
KOMORNIKOS ODZYSKUS / 8 grudnia 2011 o 09:43
0
A CZŁONKI MUSZOM ODDAĆ TERA KASE ZA DZIEŁKE NA WATYKAŃSKIEJ CO SPRZEDANA BYŁA I DO SPÓŁDZIELNI POWRÓCIEŁA BO SPRAWĘ SONDOWĄ TRZA WYROK WYKONAĆ A KASA Z CZŁONKÓW KIESZENI PÓJDZIE>
Avatar
1,2,3 / 8 grudnia 2011 o 09:41
0
Spółdzielnia CZUBY od lat nie prowadzi żadnej gospodarki dotyczącej pielęgnacji i konserwacji zarówno drzew jak i zieleni !!! Od czasu do czasu "puszcza" pracownika z piłą, który tnie co i jak popadnie(żywopłoty i krzewy równo z korzeniami}....a drzewa nie są wogóle przycinane - stąd nadmierne przyrosty gałęzi...Od 20 lat na oś Łęgi nie zasiano ani grama nowej trawy....a ta co rośnie to efekt działalności mieszkańców lub firm przekopujących trawniki....WSTYD !!! Zapraszam na ul. Tymiankową gdzie naocznie można zobaczyć efekty "pracy" osiedlowych "drwali"...i w jakim stanie jest drzewostan oraz zieleń !!!!
Spółdzielnia CZUBY od lat nie prowadzi żadnej gospodarki dotyczącej pielęgnacji i konserwacji zarówno drzew jak i zieleni !!! Od czasu do czasu "puszcza" pracownika z piłą, który tnie co i jak popadnie(żywopłoty i krzewy równo z korzeniami}....a drzewa nie są wogóle przycinane - stąd nadmierne przyrosty gałęzi...Od 20 lat na oś Łęgi nie zasiano ani grama nowej trawy....a ta co rośnie to efekt działalności mieszkańców lub firm przekopujących trawniki....WSTYD !!! Zapraszam na ul. Tymiankową gdzie naocznie moż... rozwiń
Avatar
Zorro / 8 grudnia 2011 o 09:38
0
Pani Zielińska jak lwica broni Prezesa no w końcu została jego zastępcą oficjalną....wszystkie odpowiedzi faksem dla dziennikarzy ....nic szary członek spółdzielni nie może się dowiedzieć bo prezio nie ma czasu ,,,parkingi pod młotek w prywatne ręce , co się da jeszcze w spółdzielni rozpalcelować przed wejściem ustawy w życie , buta prezesa i ignoranctwo ludu to standard. Brak informacji jawnych o tym co się w spółdzielni dzieje to skandal....państwo w państwie......w środku lata zwołano Radę Nadzorczą w porządku obrad wpisano ,,,,sprawy pracownicze,,,,odwołano i powołano prezia ale już jako EMERYTA !!!!! Gratuluję pomysłu a szary członek płaci tylko nie wie ILE PREZIO ZARABIA
TAJEMNICA !
0 nie mogę już wytrzymać na to co się dzieje w tej spółdzielni !
Pani Zielińska jak lwica broni Prezesa no w końcu została jego zastępcą oficjalną....wszystkie odpowiedzi faksem dla dziennikarzy ....nic szary członek spółdzielni nie może się dowiedzieć bo prezio nie ma czasu ,,,parkingi pod młotek w prywatne ręce , co się da jeszcze w spółdzielni rozpalcelować przed wejściem ustawy w życie , buta prezesa i ignoranctwo ludu to standard. Brak informacji jawnych o tym co się w spółdzielni dzieje to skandal....państwo w państwie......w środku lata zwołano Radę Nadzorczą w porządku obrad wpisano ,,,,sprawy pra... rozwiń
Avatar
Wajchowy / 8 grudnia 2011 o 09:34
0
Pani Zielińska jak lwica broni Prezesa no w końcu została jego zastępcą oficjalną....wszystkie odpowiedzi faksem dla dziennikarzy ....nic szary członek spółdzielni nie może się dowiedzieć bo prezio nie ma czasu ,,,parkingi pod młotek w prywatne ręce , co się da jeszcze w spółdzielni rozpalcelować przed wejściem ustawy w życie , buta prezesa i ignoranctwo ludu to standard. Brak informacji jawnych o tym co się w spółdzielni dzieje to skandal....państwo w państwie......w środku lata zwołano Radę Nadzorczą w porządku obrad wpisano ,,,,sprawy pracownicze,,,,odwołano i powołano prezia ale już jako EMERYTA !!!!! Gratuluję pomysłu a szary członek płaci tylko nie wie ILE PREZIO ZARABIA
TAJEMNICA !
Pani Zielińska jak lwica broni Prezesa no w końcu została jego zastępcą oficjalną....wszystkie odpowiedzi faksem dla dziennikarzy ....nic szary członek spółdzielni nie może się dowiedzieć bo prezio nie ma czasu ,,,parkingi pod młotek w prywatne ręce , co się da jeszcze w spółdzielni rozpalcelować przed wejściem ustawy w życie , buta prezesa i ignoranctwo ludu to standard. Brak informacji jawnych o tym co się w spółdzielni dzieje to skandal....państwo w państwie......w środku lata zwołano Radę Nadzorczą w porządku obrad wpisano ,,,,sprawy pra... rozwiń
Avatar
MIIIIIIII / 8 grudnia 2011 o 08:15
0
...w miejsce starych drzew zostaną posadzone nowe[/quote]
Ale co tam - zróbcie protest! Może będziecie w UWADZE albo INTERWENCJI! (obym tylko nie wykrakał bo będzie wstyd na cały Polskę)

[quote]Będziemy bronić drzew do upadłego. Nie pozwolimy, aby ktoś zabrał, co nasze – zapowiada Maria Golan.

Proponuję przykuć się do drzew łańcuchami!

Obok człowieka który jest bity na ulicy przechodzą jak gdyby nigdy nic, a drzew będą bronić!
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bezbramkowe remisy Wisły Puławy i Orląt Spomlek

Bezbramkowe remisy Wisły Puławy i Orląt Spomlek 0 0

Po jednym punkcie do swoich kont dopisali w środę piłkarze z Puław i Radzynia Podlaskiego. Znowu bardziej zadowoleni mogą być jednak ci drudzy. Biało-zieloni zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wisła nie potrafiła pokonać beniaminka – Czarnych Połaniec. W tym spotkaniu także nie było goli

Wólczanka – Chełmianka 1:2. Dwa mecze, dwa komplety

Wólczanka – Chełmianka 1:2. Dwa mecze, dwa komplety 4 1

Co roku tracą ważnych zawodników, ale i tak potrafią zbudować mocny zespół. Chełmianka wystartowała najlepiej z siedmiu naszych drużyn. Biało-zieloni w środę wygrali w Wólce Pełkińskiej 2:1 i po dwóch kolejkach mają na koncie komplet punktów. Jako jedyny klub z województwa lubelskiego

Kiermasz książek i talentów dla Marysi przy ul. Lubartowskiej 77
19 sierpnia 2018, 12:00

Kiermasz książek i talentów dla Marysi przy ul. Lubartowskiej 77 4 0

Co Gdzie Kiedy. 19 sierpnia o godz. 12 w Lublinie przy ul. Lubartowskiej 77 odbędzie się akcja charytatywna na rzecz chorej na raka Marysi. Organizatorzy zapraszają na kiermasz książek i talentów.

Ciężko chora pacjentka dwa razy przyszła na wyznaczoną wizytę. Lekarza nie zastała
Alarm 24

Ciężko chora pacjentka dwa razy przyszła na wyznaczoną wizytę. Lekarza nie zastała 29 25

Jest po trzech operacjach, ma zaawansowaną osteoporozę i cierpi na nieustające bóle głowy. Już dwa razy stawiła się na wyznaczoną wizytę w poradni leczenia bólu w Instytucie Medycyny Wsi w Lublinie. Lekarza nigdy w gabinecie nie było.

Hetman rozbił MKS Ryki 5:0, Kryształ lepszy od Powiślaka

Hetman rozbił MKS Ryki 5:0, Kryształ lepszy od Powiślaka 6 1

Udanie nowy sezon rozpoczął główny kandydat do awansu. Hetman Zamość rozbił w środę na własnym boisku MKS Ryki 5:0. W najciekawszym meczu pierwszej serii gier Kryształ Werbkowice ograł Powiślaka 2:1

Trębacze w Lublinie. Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich [zdjęcia]
galeria

Trębacze w Lublinie. Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich [zdjęcia] 2 2

Jubileuszowy XXV Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich w środę odbył się w Lublinie.

Wąwolnica: Obraz w prezencie na rocznicę zjawienia Matki Bożej
galeria

Wąwolnica: Obraz w prezencie na rocznicę zjawienia Matki Bożej 10 2

W środę parafia uczciła 740-lecie zjawienia Matki Bożej w Kęble. Z tej okazji Stanisław Bodes namalował obraz ilustrujący tamto wydarzenie. W sanktuarium odsłonięto powiększoną kopię ofiarowanej pracy.

Sygnał - Stal 2:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Sygnał - Stal 2:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej 6 1

Na inaugurację sezonu Unia Wilkołaz poważnie postraszyła rezerwy Avii, ale ostatecznie okazała się minimalnie słabsza. Z kolei w starciu Sygnał Lublin – Stal Poniatowa niespodziewanie lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Duże opóźnienia na przebudowie linii kolejowej Dęblin-Lublin. Pociągi pojadą dopiero na wiosnę
galeria

Duże opóźnienia na przebudowie linii kolejowej Dęblin-Lublin. Pociągi pojadą dopiero na wiosnę 48 11

Poważne opóźnienia na przebudowie linii kolejowej nr 7. Spółka PKP PLK informuje o kłopotach z terminowością prac, jakie notuje generalny wykonawca.

Grom bezlitosny dla Victorii. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Grom bezlitosny dla Victorii. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej 1 0

W derbowym starciu Grom Różaniec nie dał żadnych szans Victorii Łukowa Chmielek i pokonał na własnym obiekcie lokalnego rywala aż 5:0

Bad Boys Zastawie z kompletem punktów na inaugurację

Bad Boys Zastawie z kompletem punktów na inaugurację 0 1

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA W inauguracyjnej kolejce sezonu 2018/2019 wygrywali wyłącznie gospodarze

Tradycyjny odpust jak kiedyś. Tak było dziś w skansenie [zdjęcia]
galeria

Tradycyjny odpust jak kiedyś. Tak było dziś w skansenie [zdjęcia] 17 2

Wiele osób postanowiło Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny zwane potocznie Matki Boskiej Zielnej spędzić w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Avia Świdnik - Motor Lublin 0:1. Z wolnego za trzy punkty
galeria

Avia Świdnik - Motor Lublin 0:1. Z wolnego za trzy punkty 54 17

Derby dla Motoru! Piłkarze Mariusza Sawy pokonali w Świdniku Avię 1:0. Bohaterem meczu nie był jednak Grzegorz Bonin, czy Tomasz Brzyski, a bramkarz gości Adrian Olszewski, który kilka razy uratował skórę kolegom

Lublin: Jest już projekt nowej dwupasmowej trasy

Lublin: Jest już projekt nowej dwupasmowej trasy 16 7

Gotowy jest już projekt nowej dwupasmówki, która ma być przedłużeniem ul. Dekutowskiego, czyli drogi biegnącej od al. Witosa (na przedłużeniu Grygowej) do ronda na skrzyżowaniu z Drogą Męczenników Majdanka.

Chonabibe Festiwal 2018 w Opolu Lubelskim. Program koncertów
17 sierpnia 2018, 21:00

Chonabibe Festiwal 2018 w Opolu Lubelskim. Program koncertów 1 0