Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 lipca 2008 r.
20:40
Edytuj ten wpis

Morcheeba przez dziurę w płocie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 6 A A

Dwumetrowy płot podzieli lada dzień staromiejski Rynek. By sobotni koncert zespołu Morcheeba zobaczyli tylko ci, którzy zapłacą 99 zł za wstęp.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tak znana zagraniczna gwiazda jeszcze u nas nie gościła. Wyjątkowe jest też miejsce, bo to bodajże pierwszy płatny koncert na lubelskim Rynku. Bilet wstępu kosztuje 99 złotych. Wiadomo już, jak będzie zorganizowana widownia i ruch na Rynku.

Scena stanie za Trybunałem, tyłem do wlotu ul. Gruella w Rynek. A artyści będą patrzeć w stronę ul. Złotej. Widzowie będą więc oglądać koncert zgromadzeni na tyłach i z boku Trybunału. Do płatnej strefy będą prowadzić dwa wejścia. Jedno w płocie, który stanie między restauracją Mandragora a narożnikiem Trybunału. Druga bramka znajdzie się między Trybunałem a kawiarnianymi ogródkami restauracji mieszczących się na Rynku.

Rozczarują się ci, którzy liczą na to, że będą mogli oglądać artystów zza płotu.
- Ustawimy specjalne zasłony, które będą miały około dwóch metrów wysokości - zapowiada Edyta Grudzień z Urzędu Miasta. - A przed nimi staną barierki, przy których będą czuwać ochroniarze. 99 złotych to chyba nie aż tak dużo, jak za koncert Morcheeby.

Zasłony będą rozciągnięte nawet wzdłuż ogródków Sielsko Anielsko i Biesów, które będą wcinać się w biletowaną strefę. - Nie będzie żadnej dziury w płocie - zapewnia Grudzień.

Bez biletu muzyków nie zobaczymy, ale możemy ich posłuchać. - Tłumiących ścian ze styropianu nie będzie - śmieje się Grudzień.

- Ile kosztuje rezerwacja stolika w ogródku? Nic - dowiadujemy się w znajdującej się najbliżej sceny gospodzie Sielsko Anielsko. - Sobota, godzina 22? Mamy jeszcze wolne miejsca.

Trochę inaczej jest w znajdującej się przed Trybunałem pizzerii Acerna. - Stolik rezerwuje się za darmo, tylko koszt konsumpcji nie może być niższy niż 20 złotych na osobę. A na kiedy pan chce ten stolik? Na sobotę na godz. 22 już trochę mamy rezerwacji, ale jak się pan pospieszy, to jeszcze się coś znajdzie.

Gramoffon znajdujący się tuż obok sceny, ale już w płatnej strefie, będzie nieczynny. - Artyści będą mieli tam swoją garderobę - zapowiada Bartek Gutek z agencji Kiton Art, która jest organizatorem sobotniego koncertu w ramach festiwalu Strefa Inne Brzmienia Lublin-Lwów.

Na koncercie Morcheeby organizatorzy spodziewają się 2,5 tys. widzów.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Maxxxio / 11 lipca 2008 o 20:03
0
No cóż.. Bilety są ZDECYDOWANIE za drogie Bardzo lubię Morcheebę - zarówno tą ze Skye jak i tą nową. Ale niestety 99 zł nie mieści się w moim budżecie:/
To kwota niewiele mniejsza od cen biletów (miejsca stojące) na naprawdę mega wielkie gwiazdy, legendy muzyki. Być może impreza w Poznaniu była obliczona na większą ilość widzów, dlatego i ceny niższe. Ale czy ta ilość była aż tak duża, że za 60% lubelskiej ceny biletu dało się zaprosić i Morcheebę i MSP?? Widocznie źle organizatorzy negocjowali. A nie można było tego jednego koncertu zorganizować w innej konwencji - w innym, pojemniejszym miejscu? Cieszy mnie, że w Lublinie wreszcie coś się dzieje, jednakże jeżeli się dzieje, to niech będzie na miarę naszych portfeli. 99 zł to cena dobra dla kogoś kto mieszka i zarabia w Wa-wie.
Co do obecnego kształtu Morcheeby - to nieprawda, że Skye=Morcheeba. Morcheeba to właśnie przede wszystkim bracia Godfrey. Skye odeszła od nich 5 lat temu. Zmiana wokalisty wcale nie musi oznaczać niczego złego - przykłady: Varius Manx, Black Sabbath. W wypadku tego zespołu była to jednak duża strata. Skye to charyzma, świetny wokal itp itd - po prostu symbol.
Od tamtego czasu nagrali płytę z inną wokalistką, która na skutek licznej krytyki ze strony fanów musiała odejść z zespołu. Następnie była kolejna dość dobra wokalistka koncertowa, która odeszła, bo zaistniały jakieś okoliczności typu molestowanie itp - wiadomo - showbiznes. Potem bracia Godfrey nagrali płytę typowo projektową - z różnymi gościnnymi wokalistami. Płyta całkiem przyzwoita. Teraz koncertuje z nimi jeszcze inna wokalistka, ale wciąż są to tylko dobre wokalistki - nic poza tym. Tak więc kupując bilet za 99 zł nie mam gwarancji, że to będzie świetny koncert. Tak, świetny - bo za taką cenę to w grę wchodzi tylko świetny. Swoją drogą - nie wyobrażam sobie, żeby Enjoy The Ride mógł śpiewać ktoś inny niż Judy Tzuke.
Ciekaw jestem ile publiczności nazbierają.
No cóż.. Bilety są ZDECYDOWANIE za drogie Bardzo lubię Morcheebę - zarówno tą ze Skye jak i tą nową. Ale niestety 99 zł nie mieści się w moim budżecie:/
To kwota niewiele mniejsza od cen biletów (miejsca stojące) na naprawdę mega wielkie gwiazdy, legendy muzyki. Być może impreza w Poznaniu była obliczona na większą ilość widzów, dlatego i ceny niższe. Ale czy ta ilość była aż tak duża, że za 60% lubelskiej ceny biletu dało się zaprosić i Morcheebę i MSP?? Widocznie źle organizatorzy negocjowali. A nie można było tego jednego koncertu ... rozwiń
Avatar
e33333D8A45B / 9 lipca 2008 o 14:24
0
PONOĆ BEZ SEKSOWNEJ SKYE EDWARDS( ODESZŁA W 2003 ROKU) A TO NIE MORCHEEBA TYLKO JAKIS TAM TWÓR KTÓRY ZACHOWAŁ NAZWĘ!!!SZKODA KASY!!JAK NA LUBLIN TO ZDZIERSTWO!!!
Avatar
KK / 9 lipca 2008 o 13:41
0
A MOżE TA MARCHEWA TO MARGARYNA CZY MANDARYNA CZY JAKOś TAK,TEż BEZTALENCIE?
Avatar
klok / 9 lipca 2008 o 12:40
0
W Poznaniu wystąpili 2 tygodnie temu. Bilet kosztował 59PLN a w tym jeszcze Ania Dąbrowska, Sofa i the beściak Mainic Stret Preach. Morcheeba całkiem przeciętna zwłaszcza blado wypadła przy MSP. Ale pytanie dlaczego UM Lublin tak bardzo przepłaca??? I jescze autor pisze, że to tak tanio.
Avatar
skandal / 9 lipca 2008 o 09:05
0
Skandal i tyle.
W środku sezonu turystycznego część Rynku zagrodzona, zasłonięta. A co z turystami, którzy zechcą w tym czasie obejść Trybunał naokoło?
Nie można takiej komercyjnej imprezy zorganizować gdzieś na stadionie, a nie blokować serce miasta?
Avatar
~tom~ / 9 lipca 2008 o 08:43
0
A kto to jest "Morcheeba"?? bo pierwsze słyszę. Płacić stówę za koncert- czy to nie przesada??
Avatar
Maxxxio / 11 lipca 2008 o 20:03
0
No cóż.. Bilety są ZDECYDOWANIE za drogie Bardzo lubię Morcheebę - zarówno tą ze Skye jak i tą nową. Ale niestety 99 zł nie mieści się w moim budżecie:/
To kwota niewiele mniejsza od cen biletów (miejsca stojące) na naprawdę mega wielkie gwiazdy, legendy muzyki. Być może impreza w Poznaniu była obliczona na większą ilość widzów, dlatego i ceny niższe. Ale czy ta ilość była aż tak duża, że za 60% lubelskiej ceny biletu dało się zaprosić i Morcheebę i MSP?? Widocznie źle organizatorzy negocjowali. A nie można było tego jednego koncertu zorganizować w innej konwencji - w innym, pojemniejszym miejscu? Cieszy mnie, że w Lublinie wreszcie coś się dzieje, jednakże jeżeli się dzieje, to niech będzie na miarę naszych portfeli. 99 zł to cena dobra dla kogoś kto mieszka i zarabia w Wa-wie.
Co do obecnego kształtu Morcheeby - to nieprawda, że Skye=Morcheeba. Morcheeba to właśnie przede wszystkim bracia Godfrey. Skye odeszła od nich 5 lat temu. Zmiana wokalisty wcale nie musi oznaczać niczego złego - przykłady: Varius Manx, Black Sabbath. W wypadku tego zespołu była to jednak duża strata. Skye to charyzma, świetny wokal itp itd - po prostu symbol.
Od tamtego czasu nagrali płytę z inną wokalistką, która na skutek licznej krytyki ze strony fanów musiała odejść z zespołu. Następnie była kolejna dość dobra wokalistka koncertowa, która odeszła, bo zaistniały jakieś okoliczności typu molestowanie itp - wiadomo - showbiznes. Potem bracia Godfrey nagrali płytę typowo projektową - z różnymi gościnnymi wokalistami. Płyta całkiem przyzwoita. Teraz koncertuje z nimi jeszcze inna wokalistka, ale wciąż są to tylko dobre wokalistki - nic poza tym. Tak więc kupując bilet za 99 zł nie mam gwarancji, że to będzie świetny koncert. Tak, świetny - bo za taką cenę to w grę wchodzi tylko świetny. Swoją drogą - nie wyobrażam sobie, żeby Enjoy The Ride mógł śpiewać ktoś inny niż Judy Tzuke.
Ciekaw jestem ile publiczności nazbierają.
No cóż.. Bilety są ZDECYDOWANIE za drogie Bardzo lubię Morcheebę - zarówno tą ze Skye jak i tą nową. Ale niestety 99 zł nie mieści się w moim budżecie:/
To kwota niewiele mniejsza od cen biletów (miejsca stojące) na naprawdę mega wielkie gwiazdy, legendy muzyki. Być może impreza w Poznaniu była obliczona na większą ilość widzów, dlatego i ceny niższe. Ale czy ta ilość była aż tak duża, że za 60% lubelskiej ceny biletu dało się zaprosić i Morcheebę i MSP?? Widocznie źle organizatorzy negocjowali. A nie można było tego jednego koncertu ... rozwiń
Avatar
e33333D8A45B / 9 lipca 2008 o 14:24
0
PONOĆ BEZ SEKSOWNEJ SKYE EDWARDS( ODESZŁA W 2003 ROKU) A TO NIE MORCHEEBA TYLKO JAKIS TAM TWÓR KTÓRY ZACHOWAŁ NAZWĘ!!!SZKODA KASY!!JAK NA LUBLIN TO ZDZIERSTWO!!!
Avatar
KK / 9 lipca 2008 o 13:41
0
A MOżE TA MARCHEWA TO MARGARYNA CZY MANDARYNA CZY JAKOś TAK,TEż BEZTALENCIE?
Avatar
klok / 9 lipca 2008 o 12:40
0
W Poznaniu wystąpili 2 tygodnie temu. Bilet kosztował 59PLN a w tym jeszcze Ania Dąbrowska, Sofa i the beściak Mainic Stret Preach. Morcheeba całkiem przeciętna zwłaszcza blado wypadła przy MSP. Ale pytanie dlaczego UM Lublin tak bardzo przepłaca??? I jescze autor pisze, że to tak tanio.
Avatar
skandal / 9 lipca 2008 o 09:05
0
Skandal i tyle.
W środku sezonu turystycznego część Rynku zagrodzona, zasłonięta. A co z turystami, którzy zechcą w tym czasie obejść Trybunał naokoło?
Nie można takiej komercyjnej imprezy zorganizować gdzieś na stadionie, a nie blokować serce miasta?
Avatar
~tom~ / 9 lipca 2008 o 08:43
0
A kto to jest "Morcheeba"?? bo pierwsze słyszę. Płacić stówę za koncert- czy to nie przesada??
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Krychowiak środkowym obrońcą w reprezentacji Polski? (wideo)
film

Grzegorz Krychowiak środkowym obrońcą w reprezentacji Polski? (wideo) 0 1

Piłkarska reprezentacja Polski ostatnio zawodzi. Biało-czerwoni nie wygrali jeszcze mecz za kadencji Jerzego Brzęczka, a szwankuje m.in. defensywa, która nie stanowi monolitu. Czy na środku obrony może zostać wypróbowany nominalny pomocnik Grzegorz Krychowiak?

Dotychczasowy zastępca prezydenta Żuka trafi do zarządu miejskiej spółki?

Dotychczasowy zastępca prezydenta Żuka trafi do zarządu miejskiej spółki? 6 21

Krzysztof Komorski, dotychczasowy zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych ma dostać stanowisko w zarządzie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – dowiadujemy się nieoficjalnie.

Zielona energia. Lubelskie przoduje w pozyskiwaniu funduszy w tej dziedzinie

Zielona energia. Lubelskie przoduje w pozyskiwaniu funduszy w tej dziedzinie 0 2

W Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym trwa montaż instalacji fotowoltaicznej. Nasze województwo przoduje w pozyskiwaniu dofinansowania na cele związane z odnawialnymi źródłami energii

AMD Radeon RX 590: Nowe karty graficzne. Z 3 grami za darmo

AMD Radeon RX 590: Nowe karty graficzne. Z 3 grami za darmo 0 0

Sugerowana cena nowych kart AMD Radeon RX 590 to 279 dolarów. A w pakiecie dostaniemy jeszcze trzy gry: Resident Evil 2, Devil May Cry 5 oraz Tom Clancy’s The Division 2.

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem 3 2

Lubelscy artyści włączają się w walkę o życie i zdrowie niespełna 3-letniej Marysi Szlązak ze Świdnika, chorej na nowotwór móżdżku. Podczas niedzielnego Wielkiego Koncertu Charytatywnego dla Marysi w Centrum Spotkania Kultur wystąpi kilkuset muzyków. Można już kupić bilety

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17 2 0

Blisko promocji do Centralnej Ligi Juniorów U-17 są także piłkarze Motoru. Lublinianie w pierwszym starciu barażowym z SMS Jarosław pokonali rywali na ich boisku aż 5:1. A to stawia ich w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach
23 listopada 2018, 19:00

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach 0 0

The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na stand-up w wykonaniu komika Krzysztofa Jahnsa. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o godz. 19.

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól 2 16

Kierowcy 20 ciężarówek nie będą mile wspominać nocy z niedzieli na poniedziałek. Przez opady śniegu i brak reakcji drogowców utknęli na całą noc Tarnawatce. Ciężarówki nie mogły podjechać pod ośnieżony podjazd na drodze 842. Piaskarek nie było, więc sami kupili sól.

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15

Górnik Łęczna drugi raz ograł Orlęta Kielce i awansował do CLJ U-15 0 0

Górnik Łęczna zagra w Centralnej Lidze Juniorów U-15. W ramach drugiego meczu barażowego o awans zielono-czarni znowu pokonali Orlęta Kielce. Tym razem u siebie 4:0. W dwumeczu drużyna Daniela Ruska rozbiła rywali aż 8:1

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie
15 grudnia 2018, 0:00

II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Lublinie 0 0

W dniach 15-16 grudnia w siedzibie Targów Lublin (ul. Dworcowa 11) odbędzie się II Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych.

Futsal: AZS UMCS Lublin wysoko przegrał w Gliwicach

Futsal: AZS UMCS Lublin wysoko przegrał w Gliwicach 0 0

Zawodnicy AZS UMCS Lublin będą chcieli, jak najszybciej zapomnieć o weekendowej wyprawie na Górny Śląsk. Dziki przegrały bowiem w Gliwicach z tamtejszym GSF aż 1:9

Dziennik Wschodni szuka korespondentów w Zamościu i Chełmie

Dziennik Wschodni szuka korespondentów w Zamościu i Chełmie 5

Szpital w Puławach szuka wicedyrektora. Jest konkurs

Szpital w Puławach szuka wicedyrektora. Jest konkurs 10 1

W puławskim szpitalu wkrótce może dojść do zmiany na stanowisku zastępcy dyrektora do spraw lecznictwa. Zainteresowani kandydaci mogą już składać swoje dokumenty aplikacyjne w sekretariacie dyrektora SP ZOZ.

TBV Start II lepszy od Sokoła, a U!NB AZS UMCS od Rosy Radom

TBV Start II lepszy od Sokoła, a U!NB AZS UMCS od Rosy Radom 0 1

O zwycięstwie rezerw TBV Startu w meczu z Sokołem Ostrów Mazowiecka przesądziły posiłki z pierwszego zespołu

"Rozbiłam samochód, uciekam przed policją". Pijana 26-latka z Lublina zdziwiła się kiedy wsiadła do tego samochodu

"Rozbiłam samochód, uciekam przed policją". Pijana 26-latka z Lublina zdziwiła się kiedy wsiadła do tego samochodu 42 10

26-letnia kobieta odpowie za spowodowanie kolizji po pijanemu. Ale okazało się, że na sumieniu może mieć znacznie więcej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!