Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 lutego 2020 r.
10:12

Lublin: Kierowcy skarżą się na zakorkowaną Fabryczną. "Po co wprowadzono te dodatkowe światła"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
23 41 A A
(fot. archiwum)

Na uliczne zatory skarżą się nam kierowcy przejeżdżający ul. Fabryczną, gdzie włączono nową sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu z ul. Bronowicką. Urząd Miasta zapewnia, że obecne ustawienie pracy świateł nie jest jeszcze ostateczne i może być zmieniane.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nie wszyscy kierowcy chwalą sobie efekty przebudowy ul. Fabrycznej oraz ronda koło Gali. Na jezdni wyznaczono tutaj buspasy dla komunikacji miejskiej, po których mogą się również poruszać taksówki. Buspasy są także na Drodze Męczenników Majdanka, gdzie w stronę Felina zaczynają się od Wolskiej, natomiast w centrum w okolicach ul. Grabskiego.

Później wszyscy i tak spotykają się pod wiaduktem, który jest przebudowywany na zlecenie kolejarzy, przez co jezdnia zwęża się do jednego pasa w stronę centrum i jednego w kierunku Felina.

Na rondzie przy Gali ruch był najbardziej płynny, gdy sygnalizacja świetlna jedynie migała na żółto. Jej pełne uruchomienie spowolniło ruch. Później uruchomiono jeszcze nową sygnalizację na skrzyżowaniu Fabrycznej z Bronowicką i Kościelną. Piesi zyskali tutaj bezpieczne przejście przez jezdnię, kierowcy kolejną okazję do utyskiwań.

– Fabryczna w kierunku śródmieścia jest zakorkowana już od skrzyżowania z Wolską i Łęczyńską – skarży się nam jeden z Czytelników. Nie podoba mu się, że na odnowionej ulicy zamontowana została dodatkowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z Bronowicką. – Z tej ulicy mało kto wyjeżdża, a Fabryczna musi przez to stać. Nie wiem, po co wprowadzono te dodatkowe światła.

– Sygnalizacja na wlotach ulic Bronowickiej i Kościelnej do ul. Fabrycznej została uruchomiona pod koniec stycznia – informuje Grzegorz Jędrek z biura prasowego Ratusza i podkreśla, że urzędnicy sprawdzają płynność ruchu na Fabrycznej. – Po uruchomieniu sygnalizacji sytuacja na tym układzie drogowym jest na bieżąco monitorowana.

Urzędnicy zapewniają, że gotowi są regulować ustawienia sygnalizacji na skrzyżowaniu z Bronowicką. – Wprowadzone zostały już pierwsze korekty czasów wyświetlania zielonego sygnału na wlotach skrzyżowań. Jeśli zajdzie taka konieczność, będą wprowadzane kolejne zmiany – deklaruje Jędrek.

Korek na Fabrycznej nie utrzymuje się długo. W czwartek już o godz. 17 ruch odbywał się tutaj płynnie.

e-Wydanie

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 lutego 2020 o 11:28
+25
Światła na Bronowickiej to głupota i wyrzucenie pieniędzy. Z tej ulicy czasem przez 15 minut nikt nie wyjeżdża a wieczorem to i przez godzinę czasem. Wiem bo przyglądałem się temu dokładnie. Czy aż tak trzeba było zmieniać by dojechać do hotelu?
Avatar
Gość / 8 lutego 2020 o 10:36
+19
Kierowcy narzekają na korki, które sami stworzyli.
Avatar
uwaga ironia / 8 lutego 2020 o 10:39
+18
Lubelscy kierowcy są prześladowani przez ratusz (bus pasy, coraz droższe strefy parkowania, brak parkingów, fatalny system sygnalizacji świetlnej, szalejąca straż miejska), a mimo tego gremialnie głosują na Żuka, więc niech nie narzekają. Chcącemu nie dzieje się krzywda.
 Też mi się wydaje, że gdybyśmy zagłosowali nie na Żuka a na bezrobotnego ministranta z PiS, to teraz mknęłoby się po Lublinie 120km/h. Zero korków, dedykowane  i darmowe miejsce parkingowe w centrum miasta oraz miejscu zamieszkania dla każdego mieszkańca. Do tego na każdym skrzyżowaniu zielone światło paliłoby się dla wszystkich kierunków jednocześnie czyli zero korków. Sylwek to jest gość, całe życie ciężko pracuje i wie jak rozwiązywać problemy mieszkańców.
 Też mi się wydaje, że gdybyśmy zagłosowali nie na Żuka a na bezrobotnego ministranta z PiS, to teraz mknęłoby się po Lublinie 120km/h. Zero korków, dedykowane  i darmowe miejsce parkingowe w centrum miasta oraz miejscu zamieszkania dla każdego mieszkańca. Do tego na każdym skrzyżowaniu zielone światło paliłoby się dla wszystkich kierunków jednocześnie czyli zero korków. Sylwek to jest gość, całe życie ciężko pracuje i wie jak rozwiązywać problemy mieszkańców. rozwiń
Avatar
. / 8 lutego 2020 o 10:28
+17
Lubelscy kierowcy są prześladowani przez ratusz (bus pasy, coraz droższe strefy parkowania, brak parkingów, fatalny system sygnalizacji świetlnej, szalejąca straż miejska), a mimo tego gremialnie głosują na Żuka, więc niech nie narzekają. Chcącemu nie dzieje się krzywda.
 Bo po prostu inni kandydaci nie byli nawet śmieszni... a urągający ludzkości.
Avatar
Gość / 8 lutego 2020 o 11:15
+14
Nie było swiatel na rondzie i na fabrycznej to korków też nie było
Avatar
Kix / 8 lutego 2020 o 15:24
+13
Też się przyglądałam i pieszym zapala się zielone chociaż żadnego pieszego nie ma. Po co? Po co więc też ktoś tam montował guziki dla pieszych? 
Avatar
Gość / 8 lutego 2020 o 11:02
+13
Zlikwidować buspas od leczynskiej do ronda przy gali. Jak ktoś zamierza skręcić z fabrycznej w prawo w stronę zamku to i tak musi stanąć na buspasie bo z środkowego pasa nikt go nie wpuści. Autobus też jeżdżą z środkowego pasa na wprost a mają buspas.
Avatar
mój komentarz / 8 lutego 2020 o 16:04
+12
Światła na Bronowickiej to głupota i wyrzucenie pieniędzy. Z tej ulicy czasem przez 15 minut nikt nie wyjeżdża a wieczorem to i przez godzinę czasem. Wiem bo przyglądałem się temu dokładnie. Czy aż tak trzeba było zmieniać by dojechać do hotelu?
Światła drogi panie nie zawsze służą jedynie kierowcom. Na tym świecie żyją też takie grupy jak piesi i rowerzyści. Chciałbyś stać godzinę przed przejściem dla pieszych i czekać grzecznie aż któryś kierowca w końcu łaskawie się zatrzyma i cię przepuści? Bo ja nie.
Czekam aż dostaną te roszczeniowe grupy pierwszeństwo przed pociągami. TO będzie fajne widowisko...
 Widać po komentarzach jaka "kultura" panuje w Lublinie. Zaściankowe myślenie trzyma się mocno. Europa Zachodnia do której standardów tak dążymy już dawno zrozumiała, że pieszy to najsłabsze ogniwo na drodze, w związku z czym trzeba go najmocniej chronić. W krajach zachodnich pieszy ma zawsze pierwszeństwo na pasach, a samochód jest tam "nikim"; trasport publiczny jest rozwijany i chętnie użytkowany bo tam ludzie już wiedzą, że życie w zakorkowanych miastach to koszmar; u nas - po kilka aut na jedno gospodarstwo domowe. Póki myślenie się nie zmieni, samochody będą stać w długich korkach, a piesi wdychać smród spalin. 
 Widać po komentarzach jaka "kultura" panuje w Lublinie. Zaściankowe myślenie trzyma się mocno. Europa Zachodnia do której standardów tak dążymy już dawno zrozumiała, że pieszy to najsłabsze ogniwo na drodze, w związku z czym trzeba go najmocniej chronić. W krajach zachodnich pieszy ma zawsze pierwszeństwo na pasach, a samochód jest tam "nikim"; trasport publiczny jest rozwijany i chętnie użytkowany bo tam ludzie już wiedzą, że życie w zakorkowanych miastach to koszmar; u nas - po kilka aut na jedno gospoda... rozwiń
Avatar
. / 8 lutego 2020 o 11:38
+12
Jak to po co? Za mało smogu!
 dla tego mpk kupiło stare powarszawskie ponad 10 letnie autobusy !!
Avatar
... / 8 lutego 2020 o 10:47
+12
Taaa, jak zwykle wszystkiemu winny Żuk... Przy takiej ilości samochodów jaka jest obecnie w Lublinie, żeby nie brakowało miejsc parkingowych, to trzeba by było połowę obszaru miasta zarezerwować pod parkingi... Po 2-3 auta na jedno gospodarstwo domowe... Ludzie nie znają umiaru...
Avatar
Pieszy i kierowca / 12 lutego 2020 o 16:34
0
Eksperymenty związane ze zmianami w komunikacji miejskiej, ze światłami, pasami, zmianami podporządkowania nie zawsze wychodzą nam na dobre. Jestem za buspasami, ale nie po nich jeżdżą autobusy. A tymczasem za rondem przy Gali w kierunku stadionu jezdnia się rozchodzi na pięć pasów i właśnie na poszczególne pasy - mniej lub więcej - są chętni i właśnie w te 5 pasów jadą z jednego, bo tylko jeden jest do jazdy na wprost. Po co było remontować? Po to żeby było gorzej. Podobne eksperymenty są właśnie dokonane przy jeździe w kierunku ronda z Fabrycznej. Na Pl. Bychawskim i w okolicach też pokombinowano, ponieważ w zamkniętą część 1. Maja można wjechać z Kunickiego na wprost, ale wyjechać na wprost już się nie da. Pas środkowy z Placu w kierunku Wolskiej ma tez podwójne przeznaczenie i oznaczenie nad jezdnią już kilka razy zmieniał się, a teraz korkuj się, ponieważ jadący na wprost i skręcający w lewo wzajemnie blokują się. Niech dojeżdżający spoza Lublina nie narzekają, bo przecież to mieszkańcy Lublina wdychają spaliny. Jestem zwolennikiem komunikacji miejskiej, ale nie stać mnie zdrowotnie na stanie na przystanku i na czekanie na kolejny autobus, gdy do poprzedniego nie mogę wsiąść z powodu tłoku. Sporo trzeba jeszcze w Lublinie zmienić, ale przecież gdy lata temu powstawał taki a nie inny układ ulic nikt nie myślał, że własne auto można będzie kupić za dwie pensje i będzie mnóstwo ważących po kilkanaście i więcej ton autobusów.
Eksperymenty związane ze zmianami w komunikacji miejskiej, ze światłami, pasami, zmianami podporządkowania nie zawsze wychodzą nam na dobre. Jestem za buspasami, ale nie po nich jeżdżą autobusy. A tymczasem za rondem przy Gali w kierunku stadionu jezdnia się rozchodzi na pięć pasów i właśnie na poszczególne pasy - mniej lub więcej - są chętni i właśnie w te 5 pasów jadą z jednego, bo tylko jeden jest do jazdy na wprost. Po co było remontować? Po to żeby było gorzej. Podobne eksperymenty są właśnie dokonane przy jeździe w kierunku ronda z Fab... rozwiń
Avatar
Podpis / 10 lutego 2020 o 15:24
-4
Do pracy mam 8km najkrótsza droga. Może wg Ciebie mam chodzić piechota? Komunikacja miejska obecnie kursuje tak, że dojazd do pracy jest zbyt długo, niepewny itd.
 Ja mam do pracy właśnie 8 km, do przystanku kawałek drogi i jestem w ciąży - a do pracy dojeżdżam autobusem. Dlaczego autobus, którym jeżdżę ma mieć likwidowany buspas? Bo jakiś rozpieszczony wygodniś, któremu spadłaby z głowy korona jakby wsiadł do autobusu, musi wozić swój tyłek samochodem w uprzywilejowanych warunkach? 
Avatar
Cześć / 9 lutego 2020 o 08:05
+10
Światła na Bronowickiej to głupota i wyrzucenie pieniędzy. Z tej ulicy czasem przez 15 minut nikt nie wyjeżdża a wieczorem to i przez godzinę czasem. Wiem bo przyglądałem się temu dokładnie. Czy aż tak trzeba było zmieniać by dojechać do hotelu?
Światła drogi panie nie zawsze służą jedynie kierowcom. Na tym świecie żyją też takie grupy jak piesi i rowerzyści. Chciałbyś stać godzinę przed przejściem dla pieszych i czekać grzecznie aż któryś kierowca w końcu łaskawie się zatrzyma i cię przepuści? Bo ja nie.
Czekam aż dostaną te roszczeniowe grupy pierwszeństwo przed pociągami. TO będzie fajne widowisko...
 Nie ma bardziej roszczeniowej grupy na drogach, jak Janusze w swoich rupieciach...nie dość że chcieliby jak najwięcej pasów,  to jeszcze parkować po chodnikach i trawnikach
 Nie ma bardziej roszczeniowej grupy na drogach, jak Janusze w swoich rupieciach...nie dość że chcieliby jak najwięcej pasów,  to jeszcze parkować po chodnikach i trawnikach rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2020 o 07:43
+8
Te światła na skrzyżowaniu z Bronowicką są niepotrzebne, ponadto, można rozważyć czy Bronowicka musi być ulicą dwukierunkową
Avatar
gg / 8 lutego 2020 o 19:56
0
No cóż Fabryczna musi być pierwsza, śnieg bezwzględnie usunięty z ulicy, a pieszy brodzi po pas w śniegu na chodniku i czeka jak konserwa blaszanka kierowana przez barana ustąpi ci pierwszeństwa. Po zaparkowaniu baran wysiada z konserwy i psioczy śnieg nie odśnieżony na chodniku. Ludzie gdzie my żyjemy najpierw konserwa ( samochód ) a później człowiek.!!!!!!!!!!!
Avatar
Gelo / 8 lutego 2020 o 18:32
+11
Kilka szmelców w jednym domu to jest po wsiach Łęczna ,Mętów Bychawa,Świdnik i inne a rano to wszystko sunie do Lublina a w każdym złomie tylko kierowca .To jest chore
Avatar
mój komentarz / 8 lutego 2020 o 16:04
+12
Światła na Bronowickiej to głupota i wyrzucenie pieniędzy. Z tej ulicy czasem przez 15 minut nikt nie wyjeżdża a wieczorem to i przez godzinę czasem. Wiem bo przyglądałem się temu dokładnie. Czy aż tak trzeba było zmieniać by dojechać do hotelu?
Światła drogi panie nie zawsze służą jedynie kierowcom. Na tym świecie żyją też takie grupy jak piesi i rowerzyści. Chciałbyś stać godzinę przed przejściem dla pieszych i czekać grzecznie aż któryś kierowca w końcu łaskawie się zatrzyma i cię przepuści? Bo ja nie.
Czekam aż dostaną te roszczeniowe grupy pierwszeństwo przed pociągami. TO będzie fajne widowisko...
 Widać po komentarzach jaka "kultura" panuje w Lublinie. Zaściankowe myślenie trzyma się mocno. Europa Zachodnia do której standardów tak dążymy już dawno zrozumiała, że pieszy to najsłabsze ogniwo na drodze, w związku z czym trzeba go najmocniej chronić. W krajach zachodnich pieszy ma zawsze pierwszeństwo na pasach, a samochód jest tam "nikim"; trasport publiczny jest rozwijany i chętnie użytkowany bo tam ludzie już wiedzą, że życie w zakorkowanych miastach to koszmar; u nas - po kilka aut na jedno gospodarstwo domowe. Póki myślenie się nie zmieni, samochody będą stać w długich korkach, a piesi wdychać smród spalin. 
 Widać po komentarzach jaka "kultura" panuje w Lublinie. Zaściankowe myślenie trzyma się mocno. Europa Zachodnia do której standardów tak dążymy już dawno zrozumiała, że pieszy to najsłabsze ogniwo na drodze, w związku z czym trzeba go najmocniej chronić. W krajach zachodnich pieszy ma zawsze pierwszeństwo na pasach, a samochód jest tam "nikim"; trasport publiczny jest rozwijany i chętnie użytkowany bo tam ludzie już wiedzą, że życie w zakorkowanych miastach to koszmar; u nas - po kilka aut na jedno gospoda... rozwiń
Avatar
robi / 8 lutego 2020 o 15:58
-1
Teraz wszystkim przeszkadza, a jak światła na rondzie mrugały na żółto to nie można było wyjechać z Al. Zygmuntowskich. Wszyscy albo z Fabrycznej jechali albo z Unii Lubelskiej. Bo na rondzie pierwszeństwo, a do tego duże, że można szybko jechać. Raz tylko ktoś spowolnił na rondzie, mrugając światłami mnie przepuszczając.
Avatar
luzak / 8 lutego 2020 o 15:50
+4
A Propo - to Kto w Lublinie zarządza światłami w tym pięknym mieście ??? Czyż nie "jeden z generałów" ? KTO Wie o KIM Mowa ???
Avatar
Kix / 8 lutego 2020 o 15:24
+13
Też się przyglądałam i pieszym zapala się zielone chociaż żadnego pieszego nie ma. Po co? Po co więc też ktoś tam montował guziki dla pieszych?