Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 maja 2008 r.
11:53
Edytuj ten wpis

Na Kaskadową wjechał dźwig

0 8 A A

Na dachu bloku przy ul. Kaskadowej Era chce postawić maszt. Mieszkańcy się nie zgadzają. Dziś rano nie wpuścili na ulicę dźwigu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Przeczuwałem, że Era będzie chciała wjechać na Kaskadową rano, kiedy większość osób jest w pracy - mówił Kazimierz Kajak, współzałożyciel Komitetu Protestacyjnego. - Ale naszą czujność nie tak łatwo uśpić.

Ludzie zareagowali natychmiast . - Zabarykadowałem dojazd pod blok swoim autem - relacjonuje Kajak. Na ulicy pojawiła się grupa mieszkańców. - Sąsiad zadzwonił, że coś się dzieje. Natychmiast przyjechałem - mówi jeden z lokatorów Kasakadowej 7.

Niecałą godzinę później, dźwig odjechał. Mieszkańcy zapewniają, że nie pozwolą Erze zrealizować inwestycji. - Będziemy protestować, tak, jak protestowała Poręba, jeśli będzie trzeba - twierdzą.

W styczniu zgłoszenie telefonii komórkowej wpłynęło do lubelskiego ratusza. Zgodnie z przepisami inwestor nie potrzebuje pozwolenia na budowę. Mieszkańcy dowiedzieli się o wszystkim tydzień temu - przypadkiem. Od tego czasu czuwają przy oknach, zabezpieczyli też wejście na dach bloku nr 7, na którym mają stanąć anteny.

- Mam 4-letnią córkę, chcę, żeby była zdrowa - tłumaczy pan Łukasz. - Żona jest pielęgniarką. W szpitalu lekarze obsługujący rentgen dostają specjalny dodatek za pracę w szkodliwych warunkach. Nikt mi więc nie wmówi, że promieniowania nie jest szkodliwe - przekonuje.

W najbliższy piątek przedstawiciele mieszkańców ul. Kaskadowej będą rozmawiać z prezydentem Lublina.
(mfs)

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kick / 7 maja 2008 o 20:21
0
A co będzie jak się okaże za kilkanaście lat, że odziaływanie nadajników jest faktycznie niekorzystne dla zdrowia? Kto wypłaci odszkodowanie?
Avatar
DD / 6 maja 2008 o 15:32
0
To nie dźwig tylko żuraw, "profesjonaliści" z Dziennika
Avatar
sw / 6 maja 2008 o 15:18
0
Głodować!!! Bedzię zabawniej :-)
Avatar
pw / 6 maja 2008 o 14:50
0
Ludzie, bądźcie poważni i pomyślcie chwilę. W domach macie:
- myszy i klawiatury bezprzewodowe
- internet bezprzewodowy
- telefony komórkowe po sztuce na osobnika
- telefony bezprzewodowe
- mikrofalówki (2400MHz moc kilka kW, napromieniowujecie tym jedzenie i wszystko wokół)
- telewizory i monitory (kineskop to lampa rentgenowska)
- różnej maści zasilacze i transformatorki od wszystkiego
- ściany oplecione przewodami elektrycznymi.
To wszystko jest źródłem promieniowania elektromagnetycznego wielokrotnie większego niż to które wytworzy jeden dodatkowy nadajnik GSM. Takich nadajników macie zresztą w okolicy pewnie kilkanaście i jakoś jeszcze nikt się od środka nie ugotował.
Ludzie, bądźcie poważni i pomyślcie chwilę. W domach macie:
- myszy i klawiatury bezprzewodowe
- internet bezprzewodowy
- telefony komórkowe po sztuce na osobnika
- telefony bezprzewodowe
- mikrofalówki (2400MHz moc kilka kW, napromieniowujecie tym jedzenie i wszystko wokół)
- telewizory i monitory (kineskop to lampa rentgenowska)
- różnej maści zasilacze i transformatorki od wszystkiego
- ściany oplecione przewodami elektrycznymi.
To wszystko jest źródłem promieniowania elektromagnetyczn... rozwiń
Avatar
Gość / 6 maja 2008 o 13:55
0
zdeb napisał:
Gdzieś czytałem, że rak mózgu może się rozwijać 10lat, a szanse na jego pojawianie się w przypadku ciągłego przebywania w pobliżu nadajnika wzrasta podobno ponad 100 krotnie. Ile w tym prawdy nie wiem, ale można poszperać w internecie, wiele jest ciekawych artykułów na ten temat, nie tylko entuzjastów stawiania anten ludziom na głowie znaczy dachu.


Jest szkodliwe a może i nie jest. Zależy od tego kto zleca badania!!
Pewne jest to, że ci ludzie którzy protestują nie zdają sobie sprawy, że od zasięgu komórek, fali radiowych, telewizyjnych się nie odetną. Ciekawe czy wiedzą, że gdy używają mikrofalówki są narażeni na promieniowanie.
"Sąsiad zadzwonił, że coś się dzieje. Natychmiast przyjechałem - mówi jeden z lokatorów Kasakadowej 7. " Zadzwonił pewnie też na komórkę.

Nie wiem co się dzieje z polskim społeczeństwem, ale chcą się znaleźć w centrum uwagi, albo nie będę używał tutaj tego słowa którym należało by to określić. Proponuję, aby protestujący pokazali jak im zależy na zdrowiu i zniszczyli swoje komórki, najlepiej przed kamerą telewizyjną.


Jest szkodliwe a może i nie jest. Zależy od tego kto zleca badania!!
Pewne jest to, że ci ludzie którzy protestują nie zdają sobie sprawy, że od zasięgu komórek, fali radiowych, telewizyjnych się nie odetną. Ciekawe czy wiedzą, że gdy używają mikrofalówki są narażeni na promieniowanie.
"Sąsiad zadzwonił, że coś się dzieje. Natychmiast przyjechałem - mówi jeden z lokatorów Kasakadowej 7. " Zadzwonił pewnie też na komórkę.

Nie wiem co się dzieje z polskim społeczeństwem, ale... rozwiń
Avatar
mi / 6 maja 2008 o 13:50
0
Jeden samochód zatarasował drogę dżwigowi i nagle Straż Miejska się zaangażowała. Kto by pomyślał jacy aktywni. Tylko ja nie raz był problem z parkowaniem na tym osiedlu to Straży nie dojrzysz! Gdzie tu konsekwencja w działaniu. No i przecież dla dobra mieszkańców i obywateli naszego miasta działają.
Avatar
zdeb / 6 maja 2008 o 13:23
0
Gdzieś czytałem, że rak mózgu może się rozwijać 10lat, a szanse na jego pojawianie się w przypadku ciągłego przebywania w pobliżu nadajnika wzrasta podobno ponad 100 krotnie. Ile w tym prawdy nie wiem, ale można poszperać w internecie, wiele jest ciekawych artykułów na ten temat, nie tylko entuzjastów stawiania anten ludziom na głowie znaczy dachu.
Avatar
55556FFF / 6 maja 2008 o 12:43
0
GDYBY PROMIENIOWANIE BYŁO SZKODLIWE TO DAWNO KILKAMILIONÓW UŻYTKOWNIKÓW KOMÓREK MIAŁOBY RAKA ALBO BY NIE ŻYŁA W TYM JA...NAPEWNO BARDZIEJ NARAŻENI SĄ CI KTÓRZY GADAJĄ PRZEZ KOMÓRKI NIŻ ZE SŁUPA CZY DACHU WIEŻOWCA Z ZAMONTOWANEJ ANTENY!!CZEMU NIKT Z TYCH TĘPYCH LUBELAKÓW NIE PROTESTUJE,ZE STAWIA SIĘ SŁUPY TRAKCJI WYSOKIEGO NAPIECIA PRZECIEŻ TEŻ SĄ WG NIEKTÓRYCH NIEBEZPIECZNE DLA ZDROWIA!!
Avatar
kick / 7 maja 2008 o 20:21
0
A co będzie jak się okaże za kilkanaście lat, że odziaływanie nadajników jest faktycznie niekorzystne dla zdrowia? Kto wypłaci odszkodowanie?
Avatar
DD / 6 maja 2008 o 15:32
0
To nie dźwig tylko żuraw, "profesjonaliści" z Dziennika
Avatar
sw / 6 maja 2008 o 15:18
0
Głodować!!! Bedzię zabawniej :-)
Avatar
pw / 6 maja 2008 o 14:50
0
Ludzie, bądźcie poważni i pomyślcie chwilę. W domach macie:
- myszy i klawiatury bezprzewodowe
- internet bezprzewodowy
- telefony komórkowe po sztuce na osobnika
- telefony bezprzewodowe
- mikrofalówki (2400MHz moc kilka kW, napromieniowujecie tym jedzenie i wszystko wokół)
- telewizory i monitory (kineskop to lampa rentgenowska)
- różnej maści zasilacze i transformatorki od wszystkiego
- ściany oplecione przewodami elektrycznymi.
To wszystko jest źródłem promieniowania elektromagnetycznego wielokrotnie większego niż to które wytworzy jeden dodatkowy nadajnik GSM. Takich nadajników macie zresztą w okolicy pewnie kilkanaście i jakoś jeszcze nikt się od środka nie ugotował.
Ludzie, bądźcie poważni i pomyślcie chwilę. W domach macie:
- myszy i klawiatury bezprzewodowe
- internet bezprzewodowy
- telefony komórkowe po sztuce na osobnika
- telefony bezprzewodowe
- mikrofalówki (2400MHz moc kilka kW, napromieniowujecie tym jedzenie i wszystko wokół)
- telewizory i monitory (kineskop to lampa rentgenowska)
- różnej maści zasilacze i transformatorki od wszystkiego
- ściany oplecione przewodami elektrycznymi.
To wszystko jest źródłem promieniowania elektromagnetyczn... rozwiń
Avatar
Gość / 6 maja 2008 o 13:55
0
zdeb napisał:
Gdzieś czytałem, że rak mózgu może się rozwijać 10lat, a szanse na jego pojawianie się w przypadku ciągłego przebywania w pobliżu nadajnika wzrasta podobno ponad 100 krotnie. Ile w tym prawdy nie wiem, ale można poszperać w internecie, wiele jest ciekawych artykułów na ten temat, nie tylko entuzjastów stawiania anten ludziom na głowie znaczy dachu.


Jest szkodliwe a może i nie jest. Zależy od tego kto zleca badania!!
Pewne jest to, że ci ludzie którzy protestują nie zdają sobie sprawy, że od zasięgu komórek, fali radiowych, telewizyjnych się nie odetną. Ciekawe czy wiedzą, że gdy używają mikrofalówki są narażeni na promieniowanie.
"Sąsiad zadzwonił, że coś się dzieje. Natychmiast przyjechałem - mówi jeden z lokatorów Kasakadowej 7. " Zadzwonił pewnie też na komórkę.

Nie wiem co się dzieje z polskim społeczeństwem, ale chcą się znaleźć w centrum uwagi, albo nie będę używał tutaj tego słowa którym należało by to określić. Proponuję, aby protestujący pokazali jak im zależy na zdrowiu i zniszczyli swoje komórki, najlepiej przed kamerą telewizyjną.


Jest szkodliwe a może i nie jest. Zależy od tego kto zleca badania!!
Pewne jest to, że ci ludzie którzy protestują nie zdają sobie sprawy, że od zasięgu komórek, fali radiowych, telewizyjnych się nie odetną. Ciekawe czy wiedzą, że gdy używają mikrofalówki są narażeni na promieniowanie.
"Sąsiad zadzwonił, że coś się dzieje. Natychmiast przyjechałem - mówi jeden z lokatorów Kasakadowej 7. " Zadzwonił pewnie też na komórkę.

Nie wiem co się dzieje z polskim społeczeństwem, ale... rozwiń
Avatar
mi / 6 maja 2008 o 13:50
0
Jeden samochód zatarasował drogę dżwigowi i nagle Straż Miejska się zaangażowała. Kto by pomyślał jacy aktywni. Tylko ja nie raz był problem z parkowaniem na tym osiedlu to Straży nie dojrzysz! Gdzie tu konsekwencja w działaniu. No i przecież dla dobra mieszkańców i obywateli naszego miasta działają.
Avatar
zdeb / 6 maja 2008 o 13:23
0
Gdzieś czytałem, że rak mózgu może się rozwijać 10lat, a szanse na jego pojawianie się w przypadku ciągłego przebywania w pobliżu nadajnika wzrasta podobno ponad 100 krotnie. Ile w tym prawdy nie wiem, ale można poszperać w internecie, wiele jest ciekawych artykułów na ten temat, nie tylko entuzjastów stawiania anten ludziom na głowie znaczy dachu.
Avatar
55556FFF / 6 maja 2008 o 12:43
0
GDYBY PROMIENIOWANIE BYŁO SZKODLIWE TO DAWNO KILKAMILIONÓW UŻYTKOWNIKÓW KOMÓREK MIAŁOBY RAKA ALBO BY NIE ŻYŁA W TYM JA...NAPEWNO BARDZIEJ NARAŻENI SĄ CI KTÓRZY GADAJĄ PRZEZ KOMÓRKI NIŻ ZE SŁUPA CZY DACHU WIEŻOWCA Z ZAMONTOWANEJ ANTENY!!CZEMU NIKT Z TYCH TĘPYCH LUBELAKÓW NIE PROTESTUJE,ZE STAWIA SIĘ SŁUPY TRAKCJI WYSOKIEGO NAPIECIA PRZECIEŻ TEŻ SĄ WG NIEKTÓRYCH NIEBEZPIECZNE DLA ZDROWIA!!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 listopada 2018 r. 0 0

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 4 24

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 9 3

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 41 6

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 25 25

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 7 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 56 13

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 1 3

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!