Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 maja 2008 r.
11:53
Edytuj ten wpis

Na Kaskadową wjechał dźwig

0 8 A A

Na dachu bloku przy ul. Kaskadowej Era chce postawić maszt. Mieszkańcy się nie zgadzają. Dziś rano nie wpuścili na ulicę dźwigu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Przeczuwałem, że Era będzie chciała wjechać na Kaskadową rano, kiedy większość osób jest w pracy - mówił Kazimierz Kajak, współzałożyciel Komitetu Protestacyjnego. - Ale naszą czujność nie tak łatwo uśpić.

Ludzie zareagowali natychmiast . - Zabarykadowałem dojazd pod blok swoim autem - relacjonuje Kajak. Na ulicy pojawiła się grupa mieszkańców. - Sąsiad zadzwonił, że coś się dzieje. Natychmiast przyjechałem - mówi jeden z lokatorów Kasakadowej 7.

Niecałą godzinę później, dźwig odjechał. Mieszkańcy zapewniają, że nie pozwolą Erze zrealizować inwestycji. - Będziemy protestować, tak, jak protestowała Poręba, jeśli będzie trzeba - twierdzą.

W styczniu zgłoszenie telefonii komórkowej wpłynęło do lubelskiego ratusza. Zgodnie z przepisami inwestor nie potrzebuje pozwolenia na budowę. Mieszkańcy dowiedzieli się o wszystkim tydzień temu - przypadkiem. Od tego czasu czuwają przy oknach, zabezpieczyli też wejście na dach bloku nr 7, na którym mają stanąć anteny.

- Mam 4-letnią córkę, chcę, żeby była zdrowa - tłumaczy pan Łukasz. - Żona jest pielęgniarką. W szpitalu lekarze obsługujący rentgen dostają specjalny dodatek za pracę w szkodliwych warunkach. Nikt mi więc nie wmówi, że promieniowania nie jest szkodliwe - przekonuje.

W najbliższy piątek przedstawiciele mieszkańców ul. Kaskadowej będą rozmawiać z prezydentem Lublina.
(mfs)

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kick / 7 maja 2008 o 20:21
0
A co będzie jak się okaże za kilkanaście lat, że odziaływanie nadajników jest faktycznie niekorzystne dla zdrowia? Kto wypłaci odszkodowanie?
Avatar
DD / 6 maja 2008 o 15:32
0
To nie dźwig tylko żuraw, "profesjonaliści" z Dziennika
Avatar
sw / 6 maja 2008 o 15:18
0
Głodować!!! Bedzię zabawniej :-)
Avatar
pw / 6 maja 2008 o 14:50
0
Ludzie, bądźcie poważni i pomyślcie chwilę. W domach macie:
- myszy i klawiatury bezprzewodowe
- internet bezprzewodowy
- telefony komórkowe po sztuce na osobnika
- telefony bezprzewodowe
- mikrofalówki (2400MHz moc kilka kW, napromieniowujecie tym jedzenie i wszystko wokół)
- telewizory i monitory (kineskop to lampa rentgenowska)
- różnej maści zasilacze i transformatorki od wszystkiego
- ściany oplecione przewodami elektrycznymi.
To wszystko jest źródłem promieniowania elektromagnetycznego wielokrotnie większego niż to które wytworzy jeden dodatkowy nadajnik GSM. Takich nadajników macie zresztą w okolicy pewnie kilkanaście i jakoś jeszcze nikt się od środka nie ugotował.
Ludzie, bądźcie poważni i pomyślcie chwilę. W domach macie:
- myszy i klawiatury bezprzewodowe
- internet bezprzewodowy
- telefony komórkowe po sztuce na osobnika
- telefony bezprzewodowe
- mikrofalówki (2400MHz moc kilka kW, napromieniowujecie tym jedzenie i wszystko wokół)
- telewizory i monitory (kineskop to lampa rentgenowska)
- różnej maści zasilacze i transformatorki od wszystkiego
- ściany oplecione przewodami elektrycznymi.
To wszystko jest źródłem promieniowania elektromagnetyczn... rozwiń
Avatar
Gość / 6 maja 2008 o 13:55
0
zdeb napisał:
Gdzieś czytałem, że rak mózgu może się rozwijać 10lat, a szanse na jego pojawianie się w przypadku ciągłego przebywania w pobliżu nadajnika wzrasta podobno ponad 100 krotnie. Ile w tym prawdy nie wiem, ale można poszperać w internecie, wiele jest ciekawych artykułów na ten temat, nie tylko entuzjastów stawiania anten ludziom na głowie znaczy dachu.


Jest szkodliwe a może i nie jest. Zależy od tego kto zleca badania!!
Pewne jest to, że ci ludzie którzy protestują nie zdają sobie sprawy, że od zasięgu komórek, fali radiowych, telewizyjnych się nie odetną. Ciekawe czy wiedzą, że gdy używają mikrofalówki są narażeni na promieniowanie.
"Sąsiad zadzwonił, że coś się dzieje. Natychmiast przyjechałem - mówi jeden z lokatorów Kasakadowej 7. " Zadzwonił pewnie też na komórkę.

Nie wiem co się dzieje z polskim społeczeństwem, ale chcą się znaleźć w centrum uwagi, albo nie będę używał tutaj tego słowa którym należało by to określić. Proponuję, aby protestujący pokazali jak im zależy na zdrowiu i zniszczyli swoje komórki, najlepiej przed kamerą telewizyjną.


Jest szkodliwe a może i nie jest. Zależy od tego kto zleca badania!!
Pewne jest to, że ci ludzie którzy protestują nie zdają sobie sprawy, że od zasięgu komórek, fali radiowych, telewizyjnych się nie odetną. Ciekawe czy wiedzą, że gdy używają mikrofalówki są narażeni na promieniowanie.
"Sąsiad zadzwonił, że coś się dzieje. Natychmiast przyjechałem - mówi jeden z lokatorów Kasakadowej 7. " Zadzwonił pewnie też na komórkę.

Nie wiem co się dzieje z polskim społeczeństwem, ale... rozwiń
Avatar
mi / 6 maja 2008 o 13:50
0
Jeden samochód zatarasował drogę dżwigowi i nagle Straż Miejska się zaangażowała. Kto by pomyślał jacy aktywni. Tylko ja nie raz był problem z parkowaniem na tym osiedlu to Straży nie dojrzysz! Gdzie tu konsekwencja w działaniu. No i przecież dla dobra mieszkańców i obywateli naszego miasta działają.
Avatar
zdeb / 6 maja 2008 o 13:23
0
Gdzieś czytałem, że rak mózgu może się rozwijać 10lat, a szanse na jego pojawianie się w przypadku ciągłego przebywania w pobliżu nadajnika wzrasta podobno ponad 100 krotnie. Ile w tym prawdy nie wiem, ale można poszperać w internecie, wiele jest ciekawych artykułów na ten temat, nie tylko entuzjastów stawiania anten ludziom na głowie znaczy dachu.
Avatar
55556FFF / 6 maja 2008 o 12:43
0
GDYBY PROMIENIOWANIE BYŁO SZKODLIWE TO DAWNO KILKAMILIONÓW UŻYTKOWNIKÓW KOMÓREK MIAŁOBY RAKA ALBO BY NIE ŻYŁA W TYM JA...NAPEWNO BARDZIEJ NARAŻENI SĄ CI KTÓRZY GADAJĄ PRZEZ KOMÓRKI NIŻ ZE SŁUPA CZY DACHU WIEŻOWCA Z ZAMONTOWANEJ ANTENY!!CZEMU NIKT Z TYCH TĘPYCH LUBELAKÓW NIE PROTESTUJE,ZE STAWIA SIĘ SŁUPY TRAKCJI WYSOKIEGO NAPIECIA PRZECIEŻ TEŻ SĄ WG NIEKTÓRYCH NIEBEZPIECZNE DLA ZDROWIA!!
Avatar
kick / 7 maja 2008 o 20:21
0
A co będzie jak się okaże za kilkanaście lat, że odziaływanie nadajników jest faktycznie niekorzystne dla zdrowia? Kto wypłaci odszkodowanie?
Avatar
DD / 6 maja 2008 o 15:32
0
To nie dźwig tylko żuraw, "profesjonaliści" z Dziennika
Avatar
sw / 6 maja 2008 o 15:18
0
Głodować!!! Bedzię zabawniej :-)
Avatar
pw / 6 maja 2008 o 14:50
0
Ludzie, bądźcie poważni i pomyślcie chwilę. W domach macie:
- myszy i klawiatury bezprzewodowe
- internet bezprzewodowy
- telefony komórkowe po sztuce na osobnika
- telefony bezprzewodowe
- mikrofalówki (2400MHz moc kilka kW, napromieniowujecie tym jedzenie i wszystko wokół)
- telewizory i monitory (kineskop to lampa rentgenowska)
- różnej maści zasilacze i transformatorki od wszystkiego
- ściany oplecione przewodami elektrycznymi.
To wszystko jest źródłem promieniowania elektromagnetycznego wielokrotnie większego niż to które wytworzy jeden dodatkowy nadajnik GSM. Takich nadajników macie zresztą w okolicy pewnie kilkanaście i jakoś jeszcze nikt się od środka nie ugotował.
Ludzie, bądźcie poważni i pomyślcie chwilę. W domach macie:
- myszy i klawiatury bezprzewodowe
- internet bezprzewodowy
- telefony komórkowe po sztuce na osobnika
- telefony bezprzewodowe
- mikrofalówki (2400MHz moc kilka kW, napromieniowujecie tym jedzenie i wszystko wokół)
- telewizory i monitory (kineskop to lampa rentgenowska)
- różnej maści zasilacze i transformatorki od wszystkiego
- ściany oplecione przewodami elektrycznymi.
To wszystko jest źródłem promieniowania elektromagnetyczn... rozwiń
Avatar
Gość / 6 maja 2008 o 13:55
0
zdeb napisał:
Gdzieś czytałem, że rak mózgu może się rozwijać 10lat, a szanse na jego pojawianie się w przypadku ciągłego przebywania w pobliżu nadajnika wzrasta podobno ponad 100 krotnie. Ile w tym prawdy nie wiem, ale można poszperać w internecie, wiele jest ciekawych artykułów na ten temat, nie tylko entuzjastów stawiania anten ludziom na głowie znaczy dachu.


Jest szkodliwe a może i nie jest. Zależy od tego kto zleca badania!!
Pewne jest to, że ci ludzie którzy protestują nie zdają sobie sprawy, że od zasięgu komórek, fali radiowych, telewizyjnych się nie odetną. Ciekawe czy wiedzą, że gdy używają mikrofalówki są narażeni na promieniowanie.
"Sąsiad zadzwonił, że coś się dzieje. Natychmiast przyjechałem - mówi jeden z lokatorów Kasakadowej 7. " Zadzwonił pewnie też na komórkę.

Nie wiem co się dzieje z polskim społeczeństwem, ale chcą się znaleźć w centrum uwagi, albo nie będę używał tutaj tego słowa którym należało by to określić. Proponuję, aby protestujący pokazali jak im zależy na zdrowiu i zniszczyli swoje komórki, najlepiej przed kamerą telewizyjną.


Jest szkodliwe a może i nie jest. Zależy od tego kto zleca badania!!
Pewne jest to, że ci ludzie którzy protestują nie zdają sobie sprawy, że od zasięgu komórek, fali radiowych, telewizyjnych się nie odetną. Ciekawe czy wiedzą, że gdy używają mikrofalówki są narażeni na promieniowanie.
"Sąsiad zadzwonił, że coś się dzieje. Natychmiast przyjechałem - mówi jeden z lokatorów Kasakadowej 7. " Zadzwonił pewnie też na komórkę.

Nie wiem co się dzieje z polskim społeczeństwem, ale... rozwiń
Avatar
mi / 6 maja 2008 o 13:50
0
Jeden samochód zatarasował drogę dżwigowi i nagle Straż Miejska się zaangażowała. Kto by pomyślał jacy aktywni. Tylko ja nie raz był problem z parkowaniem na tym osiedlu to Straży nie dojrzysz! Gdzie tu konsekwencja w działaniu. No i przecież dla dobra mieszkańców i obywateli naszego miasta działają.
Avatar
zdeb / 6 maja 2008 o 13:23
0
Gdzieś czytałem, że rak mózgu może się rozwijać 10lat, a szanse na jego pojawianie się w przypadku ciągłego przebywania w pobliżu nadajnika wzrasta podobno ponad 100 krotnie. Ile w tym prawdy nie wiem, ale można poszperać w internecie, wiele jest ciekawych artykułów na ten temat, nie tylko entuzjastów stawiania anten ludziom na głowie znaczy dachu.
Avatar
55556FFF / 6 maja 2008 o 12:43
0
GDYBY PROMIENIOWANIE BYŁO SZKODLIWE TO DAWNO KILKAMILIONÓW UŻYTKOWNIKÓW KOMÓREK MIAŁOBY RAKA ALBO BY NIE ŻYŁA W TYM JA...NAPEWNO BARDZIEJ NARAŻENI SĄ CI KTÓRZY GADAJĄ PRZEZ KOMÓRKI NIŻ ZE SŁUPA CZY DACHU WIEŻOWCA Z ZAMONTOWANEJ ANTENY!!CZEMU NIKT Z TYCH TĘPYCH LUBELAKÓW NIE PROTESTUJE,ZE STAWIA SIĘ SŁUPY TRAKCJI WYSOKIEGO NAPIECIA PRZECIEŻ TEŻ SĄ WG NIEKTÓRYCH NIEBEZPIECZNE DLA ZDROWIA!!