Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 maja 2019 r.
17:06

Hala Nova, Bazar i targ przy Ruskiej na razie nie znikną z Podzamcza

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
45 79 A A
Nowe umowy z dotychczasowymi dzierżawcami mają być zawarte nawet na pięć lat
Nowe umowy z dotychczasowymi dzierżawcami mają być zawarte nawet na pięć lat (fot. Maciej Kaczanowski)

Ani hala Nova, ani targowisko Bazar nie znikną na razie z Podzamcza. Prezydent Lublina chce przedłużyć im umowy dzierżawy miejskich działek. Na swoim miejscu ma też zostać targ przy ul. Ruskiej. Plan nowego zagospodarowania tych miejsc, uchwalony w atmosferze sukcesu, wciąż jest tylko martwą wizją.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pojawienie się nowej zabudowy w miejscu hali Nova, targowiska Bazar i sklepu LSS Społem przewiduje plan zagospodarowania uchwalony w maju 2015 r. przez Radę Miasta. Dokument był efektem siedmioletnich prac urbanistów oraz wyjątkowo burzliwych dyskusji.

– Opracowanie i uchwalenie planu dla Podzamcza poprzedzone było konkursem na koncepcję zagospodarowania tego terenu, a zapisy planu uwzględniły zwycięską pracę konkursową – przypomina Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina.

Koncepcje w większości pozostały martwe, bo od zatwierdzenia planu niewiele się tu zmieniło. Największą zmianą było stworzenie hotelu na skraju pl. Singera oraz inwestycja w rejonie modernistycznego gmachu przy Nadstawnej (dawnej siedzibie PZU), który wskutek przebudowy stracił charakterystyczne luksfery.

Przez cztery lata obowiązywania planu nie zjawił się jednak inwestor zainteresowany budową na gruntach położonych wzdłuż al. Tysiąclecia, a zajmowanych dziś przez targowisko, halę Nova i przyległy do niej parking naprzeciw dworca autobusowego.

Wspomniane nieruchomości należą do miasta, które wydzierżawia je kupcom. Umowy dzierżawy wygasają z końcem bieżącego roku, ale prezydent zamierza je przedłużyć, nad czym w czwartek głosować ma Rada Miasta.

– Uchwała ma dotyczyć również ponowienia wygasającej z końcem roku umowy zawartej z Miejską Korporacją Komunikacyjną i obejmującej targowisko przy ul. Ruskiej oraz parking do jego obsługi wraz z urządzonym w jego sąsiedztwie tymczasowym targowiskiem – dodaje Duma.

Nowe umowy z dotychczasowymi dzierżawcami mają być zawarte nawet na pięć lat. Czy to oznacza, że przez ten czas nie zajdą tu żadne zmiany?

– Umowy będą zawierać zapisy gwarantujące możliwość ich rozwiązania przez miasto, gdy nieruchomość stanie się niezbędna pod inwestycje miejskie, w tym rewitalizację Podzamcza lub gdy miasto będzie miało zamiar rozporządzenia nieruchomością w inny sposób – zastrzega rzeczniczka prezydenta Lublina.

Sam prezydent stwierdził rok temu, co wywołało wówczas zaskoczenie, że należałoby zmienić plan zagospodarowania Podzamcza. Wyjaśniał wówczas, że nie ma tu już dużego zapotrzebowania na biura i sklepy, więc warto pomyśleć nad czymś atrakcyjnym dla turystów. Teraz okazuje się, że takich korekt na razie nie będzie.

– Musiałyby one wynikać ze zmiany uwarunkowań tego terenu, w tym spraw własnościowych, które na chwilę obecną nie uległy zmianie – tłumaczy Duma. Podkreśla też, że miejscy planiści skupiają się dziś głównie na dokończeniu prac nad projektem nowego studium przestrzennego, które ma określić przeznaczenie poszczególnych terenów w skali całego miasta. – Ewentualne rozpoczęcie prac planistycznych w rejonie śródmieścia, w tym Podzamcza, możliwe będzie po uchwaleniu studium przez Radę Miasta.

Dopiero za kilka lat z Podzamcza może zniknąć dworzec autobusowy, którego rolę ma przejąć nowy obiekt planowany przez władze miasta tuż obok Dworca Głównego PKP między Gazową a Młyńską. Jego budowa ma się zacząć w przyszłym roku.

Tak ma wyglądać targ przy ul. Ruskiej

e-Wydanie

Komentarze 79

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lube / 27 maja 2019 o 17:54
+16
pisie trolle jak się rzuciły do komentowania i tylko Żuk to Żuk tamto
Przepraszam, powinienem był napisać ze to wina Kaczyńskiego, ze w Lublinie poł srodmiescia wygląda jak ukraina, Zuczek nie ma z tym nic wspolnego,,on tu tylko za sołtysa robi od paru lat...
 Ale o co piejesz? O to, że Żuk w dwie kadencje nie zdołał wyremontować całego miasta? 
Avatar
:) / 27 maja 2019 o 17:59
+15
Niech już zbudują ten dworzec, bo jeżdżenie z PKP na PKS i spowrotem, to jakieś kompletne nieporozumienie. Wszystko w jednym miejscu i dobrą komunikacja z lotniskiem, to by było coś wspaniałego
Avatar
niezła żenada / 27 maja 2019 o 17:45
+13
pisie trolle jak się rzuciły do komentowania i tylko Żuk to Żuk tamto
Avatar
uwaga na propagandowe wpisy: / 27 maja 2019 o 18:11
+12
superbiz.se.pl/wiadomosci/pis-oplaca-internetowych-trolli-by-siali-propagande-aa-jLEf-SoL1-mQiX.html
Avatar
Michał / 27 maja 2019 o 18:15
+11
Nie ma żadnego wyjaśnienia tego syfu na podzamczu, poza nieudacznictwem Zuka i urzedników...nie da się tego tlumaczyc opoznieniem w budowie nowego pks przy pkp, ponieważ syf pks to tylko jedna z wielu czesci podzamcza, ktore juz od dawna powinno byc stopniowo ale konsekwentnie rewitalizowane....Zuk ewidentnie gra na zwłokę, odsuwa wszystkie trudne tematy na koniec swojej kadencji, załosne
Oczywście, że jest wyjaśnienie i to dosyć proste - budżet miasta nie jest z gumy a kilkunastuletnich zaległości nie da się nadrobić w ciągu jednej czy dwóch kadencji. Wystarczy porównać to ile jest robione na obecnego prezydenta a ile było robione za kadencji dwóch poprzednich.
Człowieku, co ty bredzisz, tu wcale nie chodzi o brak pieniędzy...przeciez w Lublinie bardzo duzo sie buduje w ostatich latach i mieszkan i biur i sklepów, ale z powodu polityki prowadzonej przez władze miasta Podazmcze, ktore powinno byc czescia srodmiescia - gnije i popada w coraz większą ruinę...to jest celowa polityka władz miasta, ktore gdyby chciały, mogłyby z latwocią skierowac i zachęcić prywatny kapitał do uzupełnienia dziur w zabudowie na lubartowskiej i tysiąclecia, zamiast stawiac kolejne pudełko na czechowie czy czubach
   To ty bredzisz człowieku. Od kiedy to miasto zajmuje się budową mieszkań, biur i sklepów? Coś ci się pokiełbasiło. Ps: W artykule masz wyraźnie napisane, że żaden inwestor nie był zainteresowany gruntami przy Tysiąclecia.
   To ty bredzisz człowieku. Od kiedy to miasto zajmuje się budową mieszkań, biur i sklepów? Coś ci się pokiełbasiło. Ps: W artykule masz wyraźnie napisane, że żaden inwestor nie był zainteresowany gruntami przy Tysiąclecia. rozwiń
Avatar
uwaga na propagandowe wpisy: / 27 maja 2019 o 18:11
+11
polskatimes.pl/prawo-i-sprawiedliwosc-kroluje-w-polskim-internecie-pomaga-w-tym-zdyscyplinowana-armia-trolli/ar/8866523
Avatar
Gość / 27 maja 2019 o 17:55
+11
Rewitalizacja Podzamcza ruszy jak powstanie nowy dworzec metropolitalny
Avatar
Gość / 27 maja 2019 o 18:31
+10
Jak usuną ten wstrętny targ to będzie już połowa sukcesu
Avatar
Gość / 27 maja 2019 o 17:30
+10
Ten targ to wrzód na miejskiej tkance.
Avatar
szara rzeczywistość / 27 maja 2019 o 21:31
+9
Biedne pisie trolle nawet nie dostały wolnego po wyborach i dalej trzeba wrzucać na forum dziesiątki wpisów sponsorowanych przez Biuro Propagandy PiS.
Avatar
Głupota nie ma granic. / 30 maja 2019 o 17:43
-1
Przeniesienie dworca autobusowego to zły pomysł, ponieważ tu jest lepsza możliwość rozjazdu kołowego w różnych kierunkach,niż spod dworca kolejowego.Kolej ma swoje drogi komunikacji,a autobusy muszą włączyć się do całego ruchu kołowego.Po co więc robiono przebudowę Alei Solidarności,żeby był dobry wyjazd na Warszawę,skoro teraz chcą przenieść dworzec autobusowy pod kolejowy.I teraz autobusy będą przebijać się przez miasto,żeby dojechać na wylotówkę do Warszawy. TOTALNY IDIOTYZM!!!! Potem zaczną robić od tego dworca szerokie drogi wyjazdu z miasta w różne kierunki i znów zryją całe miasto i zrobią same drogi.Wnoszę o nowelizacje ustawy,a mianowicie obowiązkowy test na inteligencję przy ubieganiu się o pracę jako urzędnik,oraz akceptowalny wynik na takie stanowisko co najmniej 120.Może wtedy w urzędach będzie wreszcie ktoś kto myśli.A jak nie,to żeby urzędnikom było prościej,to ja proponuję zmienić koncepcję miast.W centrum będzie jedna wielka,wielopoziomowa,wielospiralna,wielokilometrowa autostrada, bo tak będzie prościej,żeby zrobić szerokie, szybkie przejazdy z jednej strony na drugą.A jakieś małe budynki upchnie się pod serpentynami,a my mieszkańcy wyniesiemy się z miasta,bo przecież miasto to komunikacja a nie ludzie.
Przeniesienie dworca autobusowego to zły pomysł, ponieważ tu jest lepsza możliwość rozjazdu kołowego w różnych kierunkach,niż spod dworca kolejowego.Kolej ma swoje drogi komunikacji,a autobusy muszą włączyć się do całego ruchu kołowego.Po co więc robiono przebudowę Alei Solidarności,żeby był dobry wyjazd na Warszawę,skoro teraz chcą przenieść dworzec autobusowy pod kolejowy.I teraz autobusy będą przebijać się przez miasto,żeby dojechać na wylotówkę do Warszawy. TOTALNY IDIOTYZM!!!! Potem zaczną robić od tego dworca szerokie drogi wyjazdu z m... rozwiń
Avatar
lolek XII / 29 maja 2019 o 07:38
0
Drzew znikają a beton i szkaradzieństwa zostają lub powstają...hala...a co to u nas klimat zwrotnikowy że takie obiekty się planuję..to samo z dworcem PKS na Młyńskiej.....chyba to samo pióro beznadziejnego wizjonera.......
Avatar
? / 28 maja 2019 o 22:44
+2
Plan miejscowy był uzgadniany przez konserwatora wojewódzkiego, tak jak i plan miejscowy dopuszczajacy rozbiórkę PeDeTu, miejski nie uzgadnia planów.
 A kto tworzy w Lublinie plany miejscowe? Urzędnicy czy poszczególni deweloperzy? Ktoś musiał zaproponować temu wojewodzkiemu jakis konkrretny plan...
Avatar
konserwa / 28 maja 2019 o 21:25
-1
jedyna inwestycja w ostatnich latach to dewastacja przedwojennej elewacji gmach PZU przy pks, dokonana przez dewelopera przy zachęcie i pozwoleniu miejskich służb konserwatorskich...
  Plan miejscowy był uzgadniany przez konserwatora wojewódzkiego, tak jak i plan miejscowy dopuszczajacy rozbiórkę PeDeTu, miejski nie uzgadnia planów.
Avatar
konserwa / 28 maja 2019 o 21:25
-1
Plan miejscowy był uzgadniany przez konserwatora wojewódzkiego, tak jak i plan miejscowy dopuszczajacy rozbiórkę PeDeTu, miejski nie uzgadnia planów.
Avatar
dokładnie / 28 maja 2019 o 18:53
+1
jedyna inwestycja w ostatnich latach to dewastacja przedwojennej elewacji gmach PZU przy pks, dokonana przez dewelopera przy zachęcie i pozwoleniu miejskich służb konserwatorskich...
Avatar
:) / 28 maja 2019 o 14:27
+3
Żuk Żukiem, ale kto i co ma tam budować?! Mieszkać tam chcecie? NIe?! To co innego, w tym mieście, gdzie DWA NIEWIELKIE BIUROWCE wynajmuje się już drugi rok i nadal oferują wolną przestrzeń, w dodatku w jednym swoje piętro mam miasto. Kto tutaj zainwestuje w coś poważnego?! W sklepy? Gdy obecne galerie to już za dużo i pada na pysk Orkana, a Tarasy cienko przędą, chociaż każdy ma w tym mieście trzy samochody, wiec mozę tam dojechać, ba, ostatnio nawet przystanki dostawiono... Tym bardziej poweidzcie kto ma rewitalizować slumsy na SM, gdzie tych ludzi wysiedlać, i kto ma wpakować miliony w kamieniczkę, w której pźniej... co zrobi? 5* hotel dla promila społeczeństwa? Wykwintna kanjpę na którą tutaj nikogo nie stać?! Butki z garniturami po 5-10k? Lublin to takie większe Hrubieszów i przez dekady się to nie zmieni.
 Lublin to nie warszawa, Manhattanu to tu raczej nie będzie, a te "dwa niewielkie biurowce" to więcej biur niż w Szczecicnie i Bydgoszczy razem wziętych się buduje rocznie....Lublin to w tej chwili 6 czy 7 rynek biurowy w Polsce, więc nie przesadzaj z tym swoim jęczeniem
 Lublin to nie warszawa, Manhattanu to tu raczej nie będzie, a te "dwa niewielkie biurowce" to więcej biur niż w Szczecicnie i Bydgoszczy razem wziętych się buduje rocznie....Lublin to w tej chwili 6 czy 7 rynek biurowy w Polsce, więc nie przesadzaj z tym swoim jęczeniem rozwiń
Avatar
PD / 28 maja 2019 o 14:17
+4
Ale ja bym chciał, żeby było tak jak w Łodzi, i z jednej strony też jestem oburzony, jak to wyglada, tylko że... tam trzeba zrównać z ziemią ogromny kwartał i zabudować od nowa, podobnie trzeba gigantycznych remontów na całym SM. Kto w to zainwestuje w miescie studentów i emerytów, skąd każdy ucieka, mieście bez przemysłu, bez bogatej klasy średniej? Mam przypomnieć, jakl wyglada nowy dworzec PKP Łódź Fabryczna a jaki bedzie nasz po remoncie?! Naprawdę? Mam przypomnieć, że "Uć" ma milion mieszkańców? 3x tyle co Lublin...
 równać z ziemią to trzeba co najwyżej teren PKS i targowiska + mam nadzieję halę NOVA i tą na rogu Lubartowskiej...cała reszta to wartościowa zabudowa kamieniczna, którą trzeba rewitalizować a nie burzyć, tylko wcześniej wysiedlić lokalsów do blaszanych kontenerów na Felinie...
 równać z ziemią to trzeba co najwyżej teren PKS i targowiska + mam nadzieję halę NOVA i tą na rogu Lubartowskiej...cała reszta to wartościowa zabudowa kamieniczna, którą trzeba rewitalizować a nie burzyć, tylko wcześniej wysiedlić lokalsów do blaszanych kontenerów na Felinie... rozwiń
Avatar
?? / 28 maja 2019 o 13:43
+4
Ale ja bym chciał, żeby było tak jak w Łodzi, i z jednej strony też jestem oburzony, jak to wyglada, tylko że... tam trzeba zrównać z ziemią ogromny kwartał i zabudować od nowa, podobnie trzeba gigantycznych remontów na całym SM. Kto w to zainwestuje w miescie studentów i emerytów, skąd każdy ucieka, mieście bez przemysłu, bez bogatej klasy średniej? Mam przypomnieć, jakl wyglada nowy dworzec PKP Łódź Fabryczna a jaki bedzie nasz po remoncie?! Naprawdę? Mam przypomnieć, że "Uć" ma milion mieszkańców? 3x tyle co Lublin...
nie chce mi sie nawet polemizować z takim niedasizmem, tylko sprostuję 2 największe bzdury:  1) Łódź nie ma miliona tylko ledwo 685 tys. i od lat leci na łeb na szyje 2) PKP Fabryczna nie finansowała sama Łódź tylko jest to inwestycja państwowo - samorządowa z dotacją UE, gdzie sama Łódz nie sfinanowała nawet 25% całości inwestycji...
nie chce mi sie nawet polemizować z takim niedasizmem, tylko sprostuję 2 największe bzdury:  1) Łódź nie ma miliona tylko ledwo 685 tys. i od lat leci na łeb na szyje 2) PKP Fabryczna nie finansowała sama Łódź tylko jest to inwestycja państwowo - samorządowa z dotacją UE, gdzie sama Łódz nie sfinanowała nawet 25% całości inwestycji... rozwiń
Avatar
Gość / 28 maja 2019 o 12:32
-5
Ale ja bym chciał, żeby było tak jak w Łodzi, i z jednej strony też jestem oburzony, jak to wyglada, tylko że... tam trzeba zrównać z ziemią ogromny kwartał i zabudować od nowa, podobnie trzeba gigantycznych remontów na całym SM. Kto w to zainwestuje w miescie studentów i emerytów, skąd każdy ucieka, mieście bez przemysłu, bez bogatej klasy średniej? Mam przypomnieć, jakl wyglada nowy dworzec PKP Łódź Fabryczna a jaki bedzie nasz po remoncie?! Naprawdę? Mam przypomnieć, że "Uć" ma milion mieszkańców? 3x tyle co Lublin...
Zobacz wszystkie komentarze 79

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Znicz Pruszków – Górnik Łęczna 1:2. Seria trwa w najlepsze

Znicz Pruszków – Górnik Łęczna 1:2. Seria trwa w najlepsze 0 0

Trwa znakomita passa Górnika Łęczna. Tym razem podopieczni trenera Kamila Kieresia pokonali na wyjeździe Znicz Pruszków 2:1, a więc odnieśli czwartą wygraną z rzędu. Dzięki temu Leandro i spółka są na drugim miejscu w tabeli

Budżet Puław straci 5 milionów złotych?

Budżet Puław straci 5 milionów złotych? 0 1

Zapowiedziana przez rząd obniżka podatków, w tym przede wszystkim PIT-u, spowoduje wymierne straty we wpływach do budżetu Puław. Jak szacuje Ratusz, różnica może wynieść około 5 milionów złotych.

Premier Morawiecki zachwycony drogami w gm. Jastków [zdjęcia]

Premier Morawiecki zachwycony drogami w gm. Jastków [zdjęcia] 0 2

– To coś, czego ta gmina nie doświadczyła nigdy wcześniej. Takich gmin jest bardzo wiele. Gmin, dla których nowe drogi oznaczają nowe możliwości, nowe otwarcie – mówił w podlubelskich Tomaszowicach premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu w piątek przebywał z wizytą w województwie lubelskim.

Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS w Ogrodzie Botanicznym [zdjęcia]
galeria

Piknik Pracowników i Absolwentów UMCS w Ogrodzie Botanicznym [zdjęcia] 6 1

Tłumy pracowników oraz absolwentów UMCS wraz z rodzinami wzięło udział w sobotnim pikniku w Ogrodzie Botanicznym.

Pęknięty stół, nadpalone witacze, zaorana ziemia. Co oznaczają instalacje w centrum Lublina? [zdjęcia]
galeria

Pęknięty stół, nadpalone witacze, zaorana ziemia. Co oznaczają instalacje w centrum Lublina? [zdjęcia] 0 10

Są prace przestrzenne, nieadekwatne do staromiejskiej estetyki. Nie sposób ich nie zauważyć. Są subtelne, ukryte, niezauważalne. Ich szukać trzeba z dołączoną do programu festiwalu mapką. Są neony i meble. Stos nadpalonych witaczy i wielka kolorowanka. Psychodeliczny „ogród” i zaorany pas ziemi.

Pszczółka Polski Cukier trzecia na towarzyskim turnieju w Lublinie. Jest kłopot z kontuzjami [zdjęcia]
galeria

Pszczółka Polski Cukier trzecia na towarzyskim turnieju w Lublinie. Jest kłopot z kontuzjami [zdjęcia] 0 0

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zajęła trzecie miejsce w towarzyskim Turnieju o Puchar Rektora UMCS w Lublinie. Akademiczki przegrały dwa z trzech spotkań, ale miały też wielkiego pecha. W drugim meczu straciły aż trzy zawodniczki z powodu kontuzji

Desperat okaleczył się i wskoczył do Zalewu Zemborzyckiego

Desperat okaleczył się i wskoczył do Zalewu Zemborzyckiego 16 3

Do dramatycznych scen doszło w sobotę nad Zalewem Zemborzyckim. Mieszkaniec Lublina najpierw się okaleczył, a później wskoczył do wody

Idzie spore ochłodzenie. Będzie też padało i wiało

Idzie spore ochłodzenie. Będzie też padało i wiało 5 1

Idzie spore ochłodzenie. Temperatura ma spaść poniżej 10 stopni, a ochłodzeniu towarzyszyć będzie silny wiatr - przewidują synoptycy

Włodzimierz Zinkiewicz i Puławy, których już nie ma - wernisaż wystawy
15 września 2019, 16:00

Włodzimierz Zinkiewicz i Puławy, których już nie ma - wernisaż wystawy 0 3

Muzeum Czartoryskich w Puławach zaprasza na otwarcie wystawy "Włodzimierz Zinkiewicz i Puławy, których już nie ma". Wernisaż nastąpi 15 września o godz. 16 w Domu Aleksandryjskim.

Cebulowa z kaszą, gołąbki po węgiersku. Regionalne potrawy z kapustą i kaszą
kuchnia

Cebulowa z kaszą, gołąbki po węgiersku. Regionalne potrawy z kapustą i kaszą 1 0

Zima ma być w tym roku tęga. Będzie się liczyć energetyczna kuchnia: gęste krupniki, żurki, zalewajki. Zrazy z kaszą, zawijasy i pieczenie podlane gęstym sosem. Ale przede wszystkim gołąbki w różnych odmianach

Śmigłowce Sokół z PZL Świdnik będą unowocześnione. "Dobre miejsca pracy"
galeria

Śmigłowce Sokół z PZL Świdnik będą unowocześnione. "Dobre miejsca pracy" 26 24

Miała być wielka feta, ale do podpisania rekordowego kontraktu dojdzie w zaciszu gabinetu. Chodzi modernizację przez PZL Świdnik pierwszych czterech wojskowych Sokołów. W planach jest kolejnych 25.

Lubelskie "Pszczółki" zaprezentowały się kibicom [zdjęcia]
galeria

Lubelskie "Pszczółki" zaprezentowały się kibicom [zdjęcia] 0 1

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin jest w środku przygotowań do nowego sezonu w Energa Basket Lidze Kobiet, ale w przerwie pomiędzy meczami zawodniczki spotkały się z kibicami. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka zaprezentowały się swoim sympatykom podczas sobotniego Pikniku Pracowników i Absolwentów UMCS

"Teren prywatny" przy wjeździe na parking. Miasto idzie na rękę właścicielowi sklepu

"Teren prywatny" przy wjeździe na parking. Miasto idzie na rękę właścicielowi sklepu 14 13

Miasto chce wynająć parking przy ulicy Okopowej właścicielowi sklepu Ela w Białej Podlaskiej na czas nieokreślony. Dotychczasowa umowa najmu tego terenu skończyła się dla właściciela sklepu 30 czerwca.

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta 13 0

Kobieta zginęła w pożarze domu przy ul. Nowy Świat w Lublinie

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin
galeria

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin 12 1

Sofia Ennaoui z powodów zdrowotnych nie wystąpi w mistrzostwach świata w Katarze. Wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m ma problemy ze ścięgnami Achillesa i kolanem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!