Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 września 2008 r.
14:09
Edytuj ten wpis

Na zdjęciu z krematorium jest lublinianka

0 30 A A

Policja odszukała dziewczynkę, która sfotografowała się w piecu krematoryjnym Muzeum na Majdanku. Mieszka w Lublinie. Ma 9 lat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Policja szukała dziewczyny na zlecenie prokuratury. Ta zajęła się sprawą po tym gdy media nagłośniły sprawę fotografii dziewczyny pozującej w piecu krematoryjnym na Majdanku. Zdjęcie krążyło po internecie.

Trudno było określić wiek dziewczynki, bo na zdjęciu ma zasłoniętą twarz. Robert Kuwałek, naukowiec z muzeum rozpoznał, że rzeczywiście pozuje w piecu ze starego krematorium, w którym palono zwłoki zabijanych więźniów.

- Ze względu na wiek dziewczynki sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego - mówi Dorota Kawa, zastępca prokuratura rejonowego w Lublinie.
(er)

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ktosik / 19 września 2008 o 11:56
0
I żeby nie było wątpliwości, nie pochwalam tego typu zachowań. Szum jaki zrobiono wokół tego zdjęcia jest wystarczajacą karą dla tego dziecka i przestrogą dla dorosłych. Nie wystarczy zabrac dzieciaki w takie miejsce. Trzeba je przedtem przygotowac do tego. W umyśle dziecka nie mieści sie fakt, że zamordowano tylu ludzi. Pytanie będzie: " a dlaczego?"
Avatar
ktosik / 19 września 2008 o 11:38
0
Odnoszę wrażenie "pin", że to Ty masz problemy z myśleniem. Obiektywnie to można zaprezentować nekrolog. A gdy sie porusza jakiś temat, to należy uwzględnić różne jego aspekty. Ta lublinianka to dziecko a nie dziewczyna i jeżeli dziennikarz podając szczegóły boi sie dodać własny komentarz to szkoda. Powinien jeszcze napisać hymn pochwalny na cześć prokuratury i policji za to, że się zajęła tą sprawą. Nie zauważyłam by prokuratura z własnej woli zajęła sie podwójnymi planami zagospodarowania przestrzennego na Rudniku. Tam jakoś nikt przestępstwa się nie dopatruje ale tutaj i owszem. A Tobie dam dobrą radę pin, " nie myśl bo się zmęczysz"
Odnoszę wrażenie "pin", że to Ty masz problemy z myśleniem. Obiektywnie to można zaprezentować nekrolog. A gdy sie porusza jakiś temat, to należy uwzględnić różne jego aspekty. Ta lublinianka to dziecko a nie dziewczyna i jeżeli dziennikarz podając szczegóły boi sie dodać własny komentarz to szkoda. Powinien jeszcze napisać hymn pochwalny na cześć prokuratury i policji za to, że się zajęła tą sprawą. Nie zauważyłam by prokuratura z własnej woli zajęła sie podwójnymi planami zagospodarowania przestrzennego na Rudniku. Tam jakoś nikt... rozwiń
Avatar
pin / 19 września 2008 o 11:19
0
ktosik napisał:
Widzę, że dziennikarz nie miał odwagi podpisać się pod tym artykułem imieniem i nazwiskiem. Nie miał tez odwagi obiektywnie ocenić sytuacji. Suche fakty i tyle, bo po co sie narażać. Żenada!!!



Bo rolą dziennikarza nie jest oceniać sytuacji, tylko ją przedstawić. Potrzeba ci od razu oceny sytuacji bo nie potrafisz myśleć? Są gazety i dla takich: Super Express, Fakt...
Avatar
JA / 19 września 2008 o 10:51
0
AK MOżNA JESZCZE ROZPOWSZECHNIAć TO ZDJęCIE MóWIąC żE TO JEST ZłE
Avatar
ktosik / 19 września 2008 o 10:47
0
Widzę, że dziennikarz nie miał odwagi podpisać się pod tym artykułem imieniem i nazwiskiem. Nie miał tez odwagi obiektywnie ocenić sytuacji. Suche fakty i tyle, bo po co sie narażać. Żenada!!!
Avatar
And / 19 września 2008 o 10:45
0
Dziewczynka ma 9 lat. Nie powinna być ciągana na Majdanek (nie ma 14 lat).
Dlaczego ona ma być ciągana przed Sąd Rodzinny? Za co?
To opiekunowie (rodzice, szkolna wycieczka) powinni odpowiadać.
Prokuraturę chyba pocięło.
Avatar
ktosik / 19 września 2008 o 10:32
0
Tak sobie skojarzyłam. Dla chętnych artykuł [url="http://serwisy.gazeta.pl/metroon/2029020,43996,5452587.html"]http://serwisy.gazeta.pl/metroon/2029020,43996,5452587.html[/url]
Gdy Styks wpadł na pomysł wybudowania krematorium, wdzięcznie nazywanego spopielarnią, tuż obok obozu na Majdanku, jakoś nie zauwazyłam świetego oburzenia prokuratury. A taki pomysl, który narodził się w głowach dorosłych ludzi jest bardziej szkodliwy niz zdjęcie dziecka, mało świadomego historii. Czyżby oburzenia nie było z powodu nazwisk jakie się przewijaja w KRS, dotyczącym Styksu. Można sobie sprawdzić jakie tam widnieja nazwiska i wszystko będzie jasne. Jakimś dziwnym trafem te same nazwiska pojawiaja się w innych firmach jak fundacja Dom Pogodnej Starości , firma zajmująca się nieruchomościami. Dziwny zbieg okoliczności prawda?
Tak sobie skojarzyłam. Dla chętnych artykuł [url="http://serwisy.gazeta.pl/metroon/2029020,43996,5452587.html"]http://serwisy.gazeta.pl/metroon/2029020,43996,5452587.html[/url]
Gdy Styks wpadł na pomysł wybudowania krematorium, wdzięcznie nazywanego spopielarnią, tuż obok obozu na Majdanku, jakoś nie zauwazyłam świetego oburzenia prokuratury. A taki pomysl, który narodził się w głowach dorosłych ludzi jest bardziej szkodliwy niz zdjęcie dziecka, mało świadomego historii. Czyżby oburzenia nie było z powodu nazwisk jakie się przewijaja w... rozwiń
Avatar
novika / 19 września 2008 o 10:16
0
No to teraz prokuratura i sąd rodzinny ma co robić. Napietnują dziecko do 10-tego pokolenia. Ja wysiadam z tego kraju. Mam tylko nadzieje, że sędzia bedzie madrzejszy, chociaż nadzieja kurczy mi się z dnia na dzień.
Avatar
ja / 19 września 2008 o 01:14
0
evo napisał:
Brawo policja!!! To naprawdę wielki sukces na froncie walki z przestępczością - jesteśmy z was (nie Was) dumni!!! Teraz wypnijcie piersi do medali!!

umiesz czytać ? "Policja szukała dziewczyny na zlecenie prokuratury" czyzbys kiedys chcial dostac sie do policji i nie wyszlo? zakompleksiony
Avatar
orange / 18 września 2008 o 22:37
0
Przecież to tylko dziecko. Nawet nie pomyślała, żeby kogoś tym obrazić. PARANOJA i co teraz sąd i poprawczak ooo to jest dobre. Co się dzieje z tym krajem. Ludzie morderców, złodziei i pedofilów nie jest w stanie odszukać policja mając 1000 zdjęć, ale małą dziewczynkę znaleźli, bo top afera na skalę międzynarodową
Avatar
ktosik / 19 września 2008 o 11:56
0
I żeby nie było wątpliwości, nie pochwalam tego typu zachowań. Szum jaki zrobiono wokół tego zdjęcia jest wystarczajacą karą dla tego dziecka i przestrogą dla dorosłych. Nie wystarczy zabrac dzieciaki w takie miejsce. Trzeba je przedtem przygotowac do tego. W umyśle dziecka nie mieści sie fakt, że zamordowano tylu ludzi. Pytanie będzie: " a dlaczego?"
Avatar
ktosik / 19 września 2008 o 11:38
0
Odnoszę wrażenie "pin", że to Ty masz problemy z myśleniem. Obiektywnie to można zaprezentować nekrolog. A gdy sie porusza jakiś temat, to należy uwzględnić różne jego aspekty. Ta lublinianka to dziecko a nie dziewczyna i jeżeli dziennikarz podając szczegóły boi sie dodać własny komentarz to szkoda. Powinien jeszcze napisać hymn pochwalny na cześć prokuratury i policji za to, że się zajęła tą sprawą. Nie zauważyłam by prokuratura z własnej woli zajęła sie podwójnymi planami zagospodarowania przestrzennego na Rudniku. Tam jakoś nikt przestępstwa się nie dopatruje ale tutaj i owszem. A Tobie dam dobrą radę pin, " nie myśl bo się zmęczysz"
Odnoszę wrażenie "pin", że to Ty masz problemy z myśleniem. Obiektywnie to można zaprezentować nekrolog. A gdy sie porusza jakiś temat, to należy uwzględnić różne jego aspekty. Ta lublinianka to dziecko a nie dziewczyna i jeżeli dziennikarz podając szczegóły boi sie dodać własny komentarz to szkoda. Powinien jeszcze napisać hymn pochwalny na cześć prokuratury i policji za to, że się zajęła tą sprawą. Nie zauważyłam by prokuratura z własnej woli zajęła sie podwójnymi planami zagospodarowania przestrzennego na Rudniku. Tam jakoś nikt... rozwiń
Avatar
pin / 19 września 2008 o 11:19
0
ktosik napisał:
Widzę, że dziennikarz nie miał odwagi podpisać się pod tym artykułem imieniem i nazwiskiem. Nie miał tez odwagi obiektywnie ocenić sytuacji. Suche fakty i tyle, bo po co sie narażać. Żenada!!!



Bo rolą dziennikarza nie jest oceniać sytuacji, tylko ją przedstawić. Potrzeba ci od razu oceny sytuacji bo nie potrafisz myśleć? Są gazety i dla takich: Super Express, Fakt...
Avatar
JA / 19 września 2008 o 10:51
0
AK MOżNA JESZCZE ROZPOWSZECHNIAć TO ZDJęCIE MóWIąC żE TO JEST ZłE
Avatar
ktosik / 19 września 2008 o 10:47
0
Widzę, że dziennikarz nie miał odwagi podpisać się pod tym artykułem imieniem i nazwiskiem. Nie miał tez odwagi obiektywnie ocenić sytuacji. Suche fakty i tyle, bo po co sie narażać. Żenada!!!
Avatar
And / 19 września 2008 o 10:45
0
Dziewczynka ma 9 lat. Nie powinna być ciągana na Majdanek (nie ma 14 lat).
Dlaczego ona ma być ciągana przed Sąd Rodzinny? Za co?
To opiekunowie (rodzice, szkolna wycieczka) powinni odpowiadać.
Prokuraturę chyba pocięło.
Avatar
ktosik / 19 września 2008 o 10:32
0
Tak sobie skojarzyłam. Dla chętnych artykuł [url="http://serwisy.gazeta.pl/metroon/2029020,43996,5452587.html"]http://serwisy.gazeta.pl/metroon/2029020,43996,5452587.html[/url]
Gdy Styks wpadł na pomysł wybudowania krematorium, wdzięcznie nazywanego spopielarnią, tuż obok obozu na Majdanku, jakoś nie zauwazyłam świetego oburzenia prokuratury. A taki pomysl, który narodził się w głowach dorosłych ludzi jest bardziej szkodliwy niz zdjęcie dziecka, mało świadomego historii. Czyżby oburzenia nie było z powodu nazwisk jakie się przewijaja w KRS, dotyczącym Styksu. Można sobie sprawdzić jakie tam widnieja nazwiska i wszystko będzie jasne. Jakimś dziwnym trafem te same nazwiska pojawiaja się w innych firmach jak fundacja Dom Pogodnej Starości , firma zajmująca się nieruchomościami. Dziwny zbieg okoliczności prawda?
Tak sobie skojarzyłam. Dla chętnych artykuł [url="http://serwisy.gazeta.pl/metroon/2029020,43996,5452587.html"]http://serwisy.gazeta.pl/metroon/2029020,43996,5452587.html[/url]
Gdy Styks wpadł na pomysł wybudowania krematorium, wdzięcznie nazywanego spopielarnią, tuż obok obozu na Majdanku, jakoś nie zauwazyłam świetego oburzenia prokuratury. A taki pomysl, który narodził się w głowach dorosłych ludzi jest bardziej szkodliwy niz zdjęcie dziecka, mało świadomego historii. Czyżby oburzenia nie było z powodu nazwisk jakie się przewijaja w... rozwiń
Avatar
novika / 19 września 2008 o 10:16
0
No to teraz prokuratura i sąd rodzinny ma co robić. Napietnują dziecko do 10-tego pokolenia. Ja wysiadam z tego kraju. Mam tylko nadzieje, że sędzia bedzie madrzejszy, chociaż nadzieja kurczy mi się z dnia na dzień.
Avatar
ja / 19 września 2008 o 01:14
0
evo napisał:
Brawo policja!!! To naprawdę wielki sukces na froncie walki z przestępczością - jesteśmy z was (nie Was) dumni!!! Teraz wypnijcie piersi do medali!!

umiesz czytać ? "Policja szukała dziewczyny na zlecenie prokuratury" czyzbys kiedys chcial dostac sie do policji i nie wyszlo? zakompleksiony
Avatar
orange / 18 września 2008 o 22:37
0
Przecież to tylko dziecko. Nawet nie pomyślała, żeby kogoś tym obrazić. PARANOJA i co teraz sąd i poprawczak ooo to jest dobre. Co się dzieje z tym krajem. Ludzie morderców, złodziei i pedofilów nie jest w stanie odszukać policja mając 1000 zdjęć, ale małą dziewczynkę znaleźli, bo top afera na skalę międzynarodową
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nietypowa akcja przyniosła efekty. Ludzie oddali 455 litrów krwi!

Nietypowa akcja przyniosła efekty. Ludzie oddali 455 litrów krwi! 0 0

Ponad 455 litrów krwi oddali od 9 lipca do końca sierpnia uczestnicy wspólnej akcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie i lodziarni Bosko. Każdego dnia pierwsza 20. dawców dostawała bon na dwie porcje lodów w popularnej lodziarni na lubelskim deptaku.

"200 tys. zł wyrzucono w błoto". Kulesza zarzuca Żukowi niegospodarność

"200 tys. zł wyrzucono w błoto". Kulesza zarzuca Żukowi niegospodarność 0 0

Niegospodarność zarzucił Krzysztofowi Żukowi poseł Jakub Kulesza kandydujący na prezydenta z komitetu „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”. Swą konferencję prasową zwołał obok osiedlowego boiska zbudowanego w 2014 r. przy ul. Altanowej.

Rozbierają kamienice koło Gali w Lublinie. Ulica Fabryczna zwężona
galeria

Rozbierają kamienice koło Gali w Lublinie. Ulica Fabryczna zwężona 0 0

W poniedziałek zaczęła się rozbiórka trzech kamienic koło ronda przy Gali, którego przebudowa ma rozpocząć tej jesieni.

Sadownicy protestowali w Lubelskiem. Przyszli pod zakłady przetwórcze [zdjęcia]
galeria

Sadownicy protestowali w Lubelskiem. Przyszli pod zakłady przetwórcze [zdjęcia] 2 1

Nie rezygnują, ale zawieszają protest. Sadownicy, którzy we wtorek manifestowali przy trzech zakładach przetwórczych w powiecie opolskim, zamierzają jeszcze tam wrócić z transparentami

Klub Fanów Dobrych Filmów w Pracowniach Kultury Maki: Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri
27 września 2018, 19:00

Klub Fanów Dobrych Filmów w Pracowniach Kultury Maki: Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 19 w Pracowniach Kultury Maki (ul. Olchowa 8) pierwszy po wakacjach Klub Fanów Dobrych Filmów. Zobaczymy oscarowe Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri.

Wybory 2018 - Sejmik Województwa Lubelskiego. Kandydaci [lista nazwisk]

Wybory 2018 - Sejmik Województwa Lubelskiego. Kandydaci [lista nazwisk] 9 0

Wybory samorządowe 2018 w woj. lubelskim. Oto zarejestrowane w PKW listy kandydatów do Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Antoni, Zuzanna i inne najpopularniejsze imiona dla chłopców i dziewczynek w 2018 roku
galeria

Antoni, Zuzanna i inne najpopularniejsze imiona dla chłopców i dziewczynek w 2018 roku 0 0

Antoni, Szymon, Jakub – to imiona nadawane najczęściej chłopcom urodzonym w naszym województwie. Wśród dziewczynek rządzi Zuzanna, Lena i Julia.

"W samorządzie potrzebna jest świeża krew". Gowin przyjechał z poparciem dla kandydata
galeria

"W samorządzie potrzebna jest świeża krew". Gowin przyjechał z poparciem dla kandydata 6 17

Poparcia kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Lublina Sylwestrowi Tułajewowi udzielił wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. Lider Porozumienia przedstawił też kandydatów swojego ugrupowania, którzy wystartują w wyborach samorządowych z list PiS.

Wybory 2018 w Puławach. Mariusz Cytryński prezentuje kandydatów do rady miasta i powiatu
film

Wybory 2018 w Puławach. Mariusz Cytryński prezentuje kandydatów do rady miasta i powiatu 17 5

Mariusz Cytryński, lider "Koalicji Samorządowej" we wtorek przed Urzędem Miasta przedstawił kandydatów do rady miasta i powiatu. Sam wystartuje z pierwszego miejsca w okręgu pierwszym. Wśród jedynek znaleźli się również Wojciech Tarłowski i Waldemar Kowalczyk.

W roli głównej: Bloki - pokaz filmu w Warsztatach Kultury
27 września 2018, 18:00

W roli głównej: Bloki - pokaz filmu w Warsztatach Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się pokaz filmu Bloki połączony ze spotkaniem.

MKS Perła gra w Kościerzynie. Wygara to ich obowiązek

MKS Perła gra w Kościerzynie. Wygara to ich obowiązek 5 2

MKS Perła Lublin w środę o godz. 18 zmierzy się na wyjeździe z UKS PCM Kościerzyna. Dla podopiecznych Roberta Lisa będzie to ostatni mecz przed trwającą ponad dwa tygodnie przerwą na zgrupowanie reprezentacji Polski

Lublin: Zmiana w organizacji ruchu na ul. Krochmalnej
galeria

Lublin: Zmiana w organizacji ruchu na ul. Krochmalnej 9 7

 W środę po porannym szczycie komunikacyjnym zmieniona ma być organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z Diamentową

Przedstawiciele FIFA na Arenie Lublin. Odliczanie do Mistrzostw Świata 2019

Przedstawiciele FIFA na Arenie Lublin. Odliczanie do Mistrzostw Świata 2019 2 8

Przedstawiciele FIFA wizytowali we wtorek Lublin mający być jednym z gospodarzy młodzieżowego mundialu w 2019 r. Tego, że rozgrywki trafią na Arenę Lublin, możemy być praktycznie pewni. FIFA ma jednak zastrzeżenia do bazy treningowej. Potwierdzono też, że treningi piłkarzy nie przeszkodzą żużlowcom

Koncert chóralny "Barwy folkloru" w Filharmonii Lubelskiej
23 września 2018, 17:00

Koncert chóralny "Barwy folkloru" w Filharmonii Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 23 września o godz. 17 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert chóralny Barwy folkloru.

PSL rusza w objazd kamperem po woj. lubelskim
galeria

PSL rusza w objazd kamperem po woj. lubelskim 10 32

We wtorek Lubartów, Ostrów Lubelski, gmina Żmudź i Zwierzyniec, w środę Biłgoraj i Janów Lubelski. Politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego ruszają w objazd po regionie przed październikowymi wyborami samorządowymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!