Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 grudnia 2019 r.
12:11

Nagroda prof. Hołdy dla Tęczowego Białegostoku

Autor: Zdjęcie autora Oprac. am
0 17 A A
W grudniu 2017 statuetkę odebrali Obywatele RP
W grudniu 2017 statuetkę odebrali Obywatele RP (fot. Maciej Kaczanowski)

Stowarzyszenie Tęczowy Białystok laureatem tegorocznej Nagrody im prof. Zbigniewa Hołdy. Uroczysta gala, na której zostanie wręczone odznaczenie, już w najbliższą sobotę o godz. 17 na auli Wydziału Prawa i Administracji UMCS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nagroda przyznawana jest od ośmiu lat osobie lub instytucji, która wyróżnia się działalnością na rzecz poszanowania rządów prawa, demokracji konstytucyjnej i ochrony praw człowieka. To idee przyświecające życiu i pracy patronowi tego wyróżnienia.

Na liście dotychczasowych laureatów są Ewa Milewicz (2012), Halina Bortnowska (2013), Monika Sznajderman (2014), Zbigniew Lasocik (2015), Ludwika i Henryk Wujcowie (2016), Prof. Adam Strzembosz (2017), Obywatele RP (2017), Adrian Glinka i Jakub Hartwich (2018).

W tym roku statuetka trafi w ręce Stowarzyszenie Tęczowy Białystok, organizatora białostockiego Marszu Równości 2019.

– To tutaj szczególnie zamanifestowała się nienawiść i przemoc wobec osób LGBTQ+. Setki bandytów, napadły na białostocki marsz i pobiły jego uczestników, doszło do starć z policją – argumentuje Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy, które przyznaje nagrodę. I przypomina, że prawa mniejszości seksualnych były jednym z priorytetów lubelskiego prawnika. – W 2007 reprezentował on z sukcesem przed Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu organizatorów warszawskiej Parady Równości zakazanej przez ówczesnego prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego. W 2006 roku w Poznaniu reprezentował cztery lesbijki w sprawie przeciwko radnym PiS, którzy porównali homoseksualizm do zoofilii, pedofilii i nekrofilii. Sprawa zakończyła się ugodą, radni PiS musieli przeprosić.

Podczas sobotniej gali wykład wygłosi prof. Mirosław Wyrzykowski - Sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. Po uroczystości z koncertem wystąpi wybitna polska wokalistka jazzowa Aga Zaryan. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 r. o 12:26
no i czyż Sztandar Ludu nie walczy o czerwony dobrobyt ?
Avatar
Jedrek / 3 grudnia 2019 r. o 12:31
teraz wszystko co tęczowe będzie wygrywać w tęczowych gazetach i tęczowej telewizji. nikt się nie zastanawia czy to jest mądre ale jest na fali opozycji. z zachodu zawsze przychodzą najpierw głupoty.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 r. o 13:03
"... doradca ówczesnego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – potrącił przechodzącego na pasach mężczyznę. Poszkodowany doznał urazu głowy i spędził w szpitalu kilka tygodni. " - kierowca Toyoty uniewinniony.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 r. o 12:46
I jeszcze ta menda z KODU!!! Walcząca z polskim faszyzmem do spółki z Banderowcami!
Avatar
perawy / 3 grudnia 2019 r. o 13:38
nagroda pogrobowca czerwonego, wstyd i hańba. Kiedyś czerwone a teraz tęczowe obskuranckie antytowarzystwo, precz na Zachód do zboctwa
Avatar
Witek / 3 grudnia 2019 r. o 13:24
Masakra
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 r. o 12:56
Pluszacy z LGBT marzą o męczeństwie ? Zrobić z siebie ofiarę i epatować "tym" każdego odmiennego ideowo od nich ?
Avatar
CZk / 3 grudnia 2019 r. o 13:19
Mam pytanie do wielbicieli p. Hołdy. Czy widzieli grób idola? kiedy byliście u jego grobu? Czy komukolwiek przyszło do "głowy" aby zadbać o grób "guru" praworządności?
Avatar
POLAKÓW nie oszukacie / 3 grudnia 2019 r. o 12:58
Komuniści, lewacy czy innej maści marksiści poprzednio próbowali wkładać do głów "świetlaną przyszłość komunizmu", "przewodnią rolę partii robotniczo chłopskiej" - nie wypaliło, mało tego ebło z hukiem. Teraz próbują wciskać gender i LGBT. Cel jeden - zawładnięcie umysłami ludzi i utrzymanie władzy.
Avatar
a prawda was wyzwoli / 3 grudnia 2019 r. o 12:52
Czytaliście Państwo już "Powrót do Jedwabnego" ?
Avatar
Aga / 3 grudnia 2019 r. o 15:40
Z lubością tłumaczę wszelkiego rodzaju artykuły traktujące o faszyzacji życia społecznego w kraju i rozsyłam do różnych redakcji Danii, Norwegii oraz innych krajach europejskich. 6 (sześć) już zostało opublikowanych i spotkało się z dużym oddźwiękiem i zrozumieniem. Wielu obywateli krajów zachodnich nie miało nawet pojęcia o stopniu społecznego prymitywizmu mieszkających nad Wisłą beneficjentów środków unijnych... Całkiem zacny pakiet wybranych "perełek" jest przygotowany do wysyłki, aby w Brukseli został dostarczony jeszcze przed spodziewanymi debatami na temat budżetu!
 Napisz, czemu ma służyć promowanie wynaturzeń ???
 Napisz, czemu ma służyć promowanie wynaturzeń ??? rozwiń
Avatar
Werka - woźna w szkole / 3 grudnia 2019 r. o 15:37
Z lubością tłumaczę wszelkiego rodzaju artykuły traktujące o faszyzacji życia społecznego w kraju i rozsyłam do różnych redakcji Danii, Norwegii oraz innych krajach europejskich. 6 (sześć) już zostało opublikowanych i spotkało się z dużym oddźwiękiem i zrozumieniem. Wielu obywateli krajów zachodnich nie miało nawet pojęcia o stopniu społecznego prymitywizmu mieszkających nad Wisłą beneficjentów środków unijnych... Całkiem zacny pakiet wybranych "perełek" jest przygotowany do wysyłki, aby w Brukseli został dostarczony jeszcze przed spodziewanymi debatami na temat budżetu!
 Napisz jak wygląda rodzina na Zachodzie ? 
 Napisz jak wygląda rodzina na Zachodzie ?  rozwiń
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 r. o 15:24
Stalin nagradzał realizatorów mordów, a ci byli dumni z jego odznaczeń.
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 r. o 14:49
Niech jadą se Niemiec .
Avatar
Czytelnik / 3 grudnia 2019 r. o 14:21
Precz z neomarksistowską ideologią! Murem za arcybiskupem Markiem Jędraszewskim, profesorem Aleksandrem Nalaskowskim i Zosią Klepacką.
Avatar
pielęgniarka z Århus... / 3 grudnia 2019 r. o 13:59
Z lubością tłumaczę wszelkiego rodzaju artykuły traktujące o faszyzacji życia społecznego w kraju i rozsyłam do różnych redakcji Danii, Norwegii oraz innych krajach europejskich. 6 (sześć) już zostało opublikowanych i spotkało się z dużym oddźwiękiem i zrozumieniem. Wielu obywateli krajów zachodnich nie miało nawet pojęcia o stopniu społecznego prymitywizmu mieszkających nad Wisłą beneficjentów środków unijnych... Całkiem zacny pakiet wybranych "perełek" jest przygotowany do wysyłki, aby w Brukseli został dostarczony jeszcze przed spodziewanymi debatami na temat budżetu!
Z lubością tłumaczę wszelkiego rodzaju artykuły traktujące o faszyzacji życia społecznego w kraju i rozsyłam do różnych redakcji Danii, Norwegii oraz innych krajach europejskich. 6 (sześć) już zostało opublikowanych i spotkało się z dużym oddźwiękiem i zrozumieniem. Wielu obywateli krajów zachodnich nie miało nawet pojęcia o stopniu społecznego prymitywizmu mieszkających nad Wisłą beneficjentów środków unijnych... Całkiem zacny pakiet wybranych "perełek" jest przygotowany do wysyłki, aby w Brukseli został dostarczony jeszcze przed ... rozwiń
Avatar
perawy / 3 grudnia 2019 r. o 13:38
nagroda pogrobowca czerwonego, wstyd i hańba. Kiedyś czerwone a teraz tęczowe obskuranckie antytowarzystwo, precz na Zachód do zboctwa
Avatar
Gość / 3 grudnia 2019 r. o 13:26
a one to na pogrzeb przyszli? Marychy si napalić i przychodzić.
Avatar
Witek / 3 grudnia 2019 r. o 13:24
Masakra
Avatar
CZk / 3 grudnia 2019 r. o 13:19
Mam pytanie do wielbicieli p. Hołdy. Czy widzieli grób idola? kiedy byliście u jego grobu? Czy komukolwiek przyszło do "głowy" aby zadbać o grób "guru" praworządności?