Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 listopada 2011 r.
9:09
Edytuj ten wpis

Nalot celników na giełdę w Elizówce

Autor: Zdjęcie autora (p.p.)
0 6 A A
 (Izba Celna)
(Izba Celna)

Dwudziestu funkcjonariuszy Służby Celnej i policji skontrolowało w ostatni weekend handlujących na terenie lubelskiej giełdy samochodowej w Elizówce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Celem byli handlujący papierosami i alkoholem pochodzącymi z nielegalnych źródeł.

– Mimo,. że przyłapanie handlarzy na gorącym uczynku nie jest proste, mundurowym udało się zatrzymać 2,5 tys. paczek papierosów, 50 litrów alkoholu i kilkadziesiąt sztuk podrabianych perfum i odzieży – mówi Marzena Sieminiuk, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

Osoby przyłapane na handlu papierosami i alkoholem bez polskich znaków akcyzy to bezrobotni z okolic Lublina oraz Chełma.

Celnicy i policjanci wszczęli cztery postępowania karne i wystawili trzy mandaty na kwotę 2,5 tys. zł.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
klient Elizówki / 8 listopada 2011 r. o 16:07
[size="7"]A CO Z KANTAMI NA GRZE W KUBECZKI??
STAŁA GRUPA POJAWIA SIE TAM REGULARNIE I OSZUKUJE LUDZI!!!![/size]

Bywam na Eilzówce od kilku lat w roli kupującego lub klienta.
W rejonie osób handlujących alkoholem, papierosami na częściach samochodowych widzę tą samą ekipę oszukującą ludzi przy pomocy gry w kubeczki.
Cały czas te same twarze - 4-6 facetów w wieku 45-65lat w skórzanych kurtkach, jeden w wieku około 25 lat.
Ustawiają sie z reguły po lewej od handlujących alkoholem/papierosami patrząć od strony budynku z toaletami.
Scenariusz zawsze ten sam: dla osób przechadzających sie po Elizówce wyglądają jakby sie nie znali i zachęcają do złożenia zakładu machając banknotami przed rozgrywających, namawiająć przechodniów do zakładu.
Co jakiś czas zwijają sie ze skrzyneczką i idą odsapnąć za lub pod budynek z toaletą.
Standardowo wyciągają po 100-200zł, ostatnio przy mnie chłopak przegrał 500zł (200zł + 300zł) w ciągu 3 minut. Odszedł zniesmaczony po czym jeden z cwaniaczków rzucił hasło "idcie tam któryś za nim" i oczywiście młody cfaniaczek (25lat) poszedł go śledzić - pewnie co by nie poskarżył się policji lub innym służbom porządkowym.

[size="7"]NAJWYŻSZY CZAS ABY POLICJA ZROBIŁA Z NIMI PORZADZEK!!!!!!![/size]
Bo widać że pracą się nie splamili i wciągają kolejnych młodych w swój fach.
Później taki nie weźmie sie za robote, tylko kradnie i żeruję na czyimś nieszczęściu.
[size="7"]A CO Z KANTAMI NA GRZE W KUBECZKI??
STAŁA GRUPA POJAWIA SIE TAM REGULARNIE I OSZUKUJE LUDZI!!!![/size]

Bywam na Eilzówce od kilku lat w roli kupującego lub klienta.
W rejonie osób handlujących alkoholem, papierosami na częściach samochodowych widzę tą samą ekipę oszukującą ludzi przy pomocy gry w kubeczki.
Cały czas te same twarze - 4-6 facetów w wieku 45-65lat w skórzanych kurtkach, jeden w wieku około 25 lat.
Ustawiają sie z reguły po lewej od handluj... rozwiń
Avatar
polo / 8 listopada 2011 r. o 12:02
pod halą Nova w LUBLINIE sprzedający papierosy codziennie głośno nawołują do kupna a gdzie ncelnicy i policja ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Avatar
nick / 8 listopada 2011 r. o 11:33
bo to akcja typu poprawiamy statystyki na koniec roku i tyle spokojnie kolejna taka pewnie przed świętami jeszcze w tym roku albo za rok
Avatar
Arff / 8 listopada 2011 r. o 11:13
Ale tu nie chodzi o to, czy widzę czy nie... handel wódką i papierosami zza wschodniej granicy to ogromny biznes porównywalny w swojej skali z przemytem i handlem narkotykami... to, że Policja wyłapie tych sprzedających na Elizówce czy pod Novą, tak naprawdę im nic nie da... bo to w większości bezrobotni, którzy dostają kasę za sam handel, bo nie mają z czego żyć... tak zwane "płotki"... Ważny jest szczyt piramidy, a nie jej spód... bo jak jednego dnia wyłapią sprzedających, to jutro pojawią się inni...
Avatar
widzący / 8 listopada 2011 r. o 10:17
Dokładnie, jeśli ktoś ze służb ich nie widzi, powinien zmienić okulary albo zawód.
Avatar
mateusz / 8 listopada 2011 r. o 09:58
Naprawde trudno jest ich przyłapać Stoja co niedzile w conajmniej 20 osób na widoku każdy widzi policja tez widzi i nie reguje.

Masakra
Avatar
klient Elizówki / 8 listopada 2011 r. o 16:07
[size="7"]A CO Z KANTAMI NA GRZE W KUBECZKI??
STAŁA GRUPA POJAWIA SIE TAM REGULARNIE I OSZUKUJE LUDZI!!!![/size]

Bywam na Eilzówce od kilku lat w roli kupującego lub klienta.
W rejonie osób handlujących alkoholem, papierosami na częściach samochodowych widzę tą samą ekipę oszukującą ludzi przy pomocy gry w kubeczki.
Cały czas te same twarze - 4-6 facetów w wieku 45-65lat w skórzanych kurtkach, jeden w wieku około 25 lat.
Ustawiają sie z reguły po lewej od handlujących alkoholem/papierosami patrząć od strony budynku z toaletami.
Scenariusz zawsze ten sam: dla osób przechadzających sie po Elizówce wyglądają jakby sie nie znali i zachęcają do złożenia zakładu machając banknotami przed rozgrywających, namawiająć przechodniów do zakładu.
Co jakiś czas zwijają sie ze skrzyneczką i idą odsapnąć za lub pod budynek z toaletą.
Standardowo wyciągają po 100-200zł, ostatnio przy mnie chłopak przegrał 500zł (200zł + 300zł) w ciągu 3 minut. Odszedł zniesmaczony po czym jeden z cwaniaczków rzucił hasło "idcie tam któryś za nim" i oczywiście młody cfaniaczek (25lat) poszedł go śledzić - pewnie co by nie poskarżył się policji lub innym służbom porządkowym.

[size="7"]NAJWYŻSZY CZAS ABY POLICJA ZROBIŁA Z NIMI PORZADZEK!!!!!!![/size]
Bo widać że pracą się nie splamili i wciągają kolejnych młodych w swój fach.
Później taki nie weźmie sie za robote, tylko kradnie i żeruję na czyimś nieszczęściu.
[size="7"]A CO Z KANTAMI NA GRZE W KUBECZKI??
STAŁA GRUPA POJAWIA SIE TAM REGULARNIE I OSZUKUJE LUDZI!!!![/size]

Bywam na Eilzówce od kilku lat w roli kupującego lub klienta.
W rejonie osób handlujących alkoholem, papierosami na częściach samochodowych widzę tą samą ekipę oszukującą ludzi przy pomocy gry w kubeczki.
Cały czas te same twarze - 4-6 facetów w wieku 45-65lat w skórzanych kurtkach, jeden w wieku około 25 lat.
Ustawiają sie z reguły po lewej od handluj... rozwiń
Avatar
polo / 8 listopada 2011 r. o 12:02
pod halą Nova w LUBLINIE sprzedający papierosy codziennie głośno nawołują do kupna a gdzie ncelnicy i policja ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Avatar
nick / 8 listopada 2011 r. o 11:33
bo to akcja typu poprawiamy statystyki na koniec roku i tyle spokojnie kolejna taka pewnie przed świętami jeszcze w tym roku albo za rok
Avatar
Arff / 8 listopada 2011 r. o 11:13
Ale tu nie chodzi o to, czy widzę czy nie... handel wódką i papierosami zza wschodniej granicy to ogromny biznes porównywalny w swojej skali z przemytem i handlem narkotykami... to, że Policja wyłapie tych sprzedających na Elizówce czy pod Novą, tak naprawdę im nic nie da... bo to w większości bezrobotni, którzy dostają kasę za sam handel, bo nie mają z czego żyć... tak zwane "płotki"... Ważny jest szczyt piramidy, a nie jej spód... bo jak jednego dnia wyłapią sprzedających, to jutro pojawią się inni...
Avatar
widzący / 8 listopada 2011 r. o 10:17
Dokładnie, jeśli ktoś ze służb ich nie widzi, powinien zmienić okulary albo zawód.
Avatar
mateusz / 8 listopada 2011 r. o 09:58
Naprawde trudno jest ich przyłapać Stoja co niedzile w conajmniej 20 osób na widoku każdy widzi policja tez widzi i nie reguje.

Masakra
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lakiery hybrydowe na jesień – jakie kolory warto mieć w swojej kolekcji?

Lakiery hybrydowe na jesień – jakie kolory warto mieć w swojej kolekcji?

Lakiery hybrydowe na jesień – jakie kolory warto mieć w swojej kolekcji?

Kaja Godek w sądzie w Lublinie. Ale mediacje się nie udały
galeria

Kaja Godek w sądzie w Lublinie. Ale mediacje się nie udały

Kiedy przed lubelskim sądem toczyły się mediacje Kai Godek i Barta Staszewskiego na ulicy stali mężczyźni z bilboardami zrównującymi LGBT z pedofilią. W takiej atmosferze nikt nie liczył na polubowne załatwienie sprawy. I rzeczywiście, już wkrótce ruszy proces.

Siewki w Ratuszu, czyli rodzina na zdjęciach
30 września 2022, 16:30

Siewki w Ratuszu, czyli rodzina na zdjęciach

O godz. 16.30 wernisaż w Galerii Fotografii "Ratusz", a pół godziny później w Corner Pubie spotkanie z autorką. Tak będzie w piątek (30 września) w Zamościu. Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne otwiera bowiem nową wystawę. To będą "Siewki" Marty Kieli-Czarnik.

Muzeum w Puławach dostało prezent. Prosto z USA

Muzeum w Puławach dostało prezent. Prosto z USA

Ponad 80 grafik i rysunków Jana Piotra Norblina oraz jego ucznia, Michała Płońskiego trafiło do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunki od rodzinnej fundacji Blochów z Nowego Jorku.

Roman Szymański (Polski Cukier Pszczółka Start): Stworzono fajną drużynę, na którą warto przychodzić

Roman Szymański (Polski Cukier Pszczółka Start): Stworzono fajną drużynę, na którą warto przychodzić

Rozmowa z Romanem Szymańskim, środkowym Polskiego Cukru Pszczółka Start Lublin

Miasto Szkła Krosno – Start II Lublin 116:74. Mogło być gorzej

Miasto Szkła Krosno – Start II Lublin 116:74. Mogło być gorzej

Start II Lublin został rozgromiony przez Miasto Szkła Krosno

Lubelskie. Volvo uderzyło w drzewo. Kierowca zmarł w szpitalu

Lubelskie. Volvo uderzyło w drzewo. Kierowca zmarł w szpitalu

Tragiczny wypadek w miejscowości Leszczanka (gmina Drelów). Nie żyje kierowca volvo.

17-latka zatrzymana i skuta za pisanie kredą po chodniku w pobliżu kościoła
film

17-latka zatrzymana i skuta za pisanie kredą po chodniku w pobliżu kościoła

17-latka przed kościołem w Toruniu napisała na chodniku hasła poparcia dla środowiska LGBTQ+ i krytykujące Kościół. Jak relacjonuje, w pewnym momencie została skuta kajdankami przez policjantów.

Twórcze soboty dla dzieci w Galerii Labirynt
1 października 2022, 13:00

Twórcze soboty dla dzieci w Galerii Labirynt

Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na październikowe zajęcia edukacyjne dla dzieci. Spotkania będą się odbywały w soboty o godz. 13.

Lublin. Droga, nowe parkingi, pętla autobusowa. Planują przyszłość dzielnicy

Lublin. Droga, nowe parkingi, pętla autobusowa. Planują przyszłość dzielnicy

Gotowy jest nowy projekt planu zagospodarowania terenu w rejonie przyszłego przedłużenia ul. Smoluchowskiego do Zemborzyckiej. Planiści wprowadzili nieco zmian do pierwotnej wersji dokumentu.

Nowy park rozrywki w Lubelskiem. Wyspy Przygód (na razie) na próbę
Złota Setka 2021

Nowy park rozrywki w Lubelskiem. Wyspy Przygód (na razie) na próbę

W czerwcu oficjalnie otwarty zostanie nowy park rozrywki na Lubelszczyźnie. Już teraz zaprasza on jednak żądne nowych doznań maluchy i nastolatki. Długoterminowa inwestycja ma potencjał by stać się też edukacyjną perełką regionu, do której ciągnąć będą szkolne wycieczki.