Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 czerwca 2014 r.
16:26
Edytuj ten wpis

Narodowcy przeciwko rządowi. Policja: Manifestacja była nielegalna (wideo)

113 11 A A

Dymisji rządu domagali się w poniedziałek pod siedzibą Platformy Obywatelskiej w Lublinie zwolennicy Ruchu Narodowego. Pikieta zakończyła się interwencją policji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Manifestacja miała związek z poniedziałkową publikacją tygodnika "Wprost”, który po raz kolejny opublikował zapisy taśm z nagrań podsłuchiwanych polityków Platformy Obywatelskiej i osób pełniących funkcje publiczne. Uczestnicy demonstracji skandowali hasła: "Dymisja, dymisja” i "Platforma - złodzieje”. Po kilkunastominutowej demonstracji delegacja Ruchu Narodowego udała się do biur poselskich, by poznać zdanie posłów PO w sprawie "afery taśmowej”. Żadnego z nich nie zastali.

Pikietą zainteresowała się natomiast policja. Na miejscu pojawiło się kilku umundurowanych funkcjonariuszy, którzy zaczęli legitymować uczestników manifestacji. Zdaniem mundurowych, była ona nielegalna. W myśl przepisów zgromadzenie z udziałem więcej niż 15 osób trzeba zgłosić w Urzędzie Miasta z trzydniowym wyprzedzeniem. Doszło do utarczek słownych pomiędzy pikietującymi a policjantami.
- Demonstracja była reakcją na poniedziałkową publikację w gazecie, więc nie mieliśmy na jej zgłoszenie. Poza tym z Ruchu Narodowego było tylko 10 osób. Zresztą prawo organizowania zgromadzeń gwarantuje Konstytucja. Dlaczego kilka osób nie może skomentować na ulicy bieżących wydarzeń - pyta Marian Kowalski, szef Ruchu Narodowego w Lublinie.

- Zgromadzenie nie zostało zgłoszone, dlatego traktujemy je jako nielegalne. Jeśli ktoś powołuje się na przepisy prawa, to na interpretację tych zachowań czas przyjdzie później - mówi nadkom. Mariusz Kołtun, zastępca komendanta miejskiego policji w Lublinie.

Do podobnej sytuacji doszło podczas wcześniejszej pikiety, którą w tej samej sprawie narodowcy zorganizowali w środę pod lubelskim ratuszem. Kilku z nich na poniedziałek otrzymało wezwania na komendę w celu złożenia wyjaśnień.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Przemysław Leniak / 16 lipca 2014 o 22:58
0

a to o tę "manifestację" idzie...
zdaje się coś wam będę miał do napisania

Avatar
Przemysław Leniak / 24 czerwca 2014 o 10:20
0

Narodowcy są lepsi - jako były socjalista mogę to powiedzieć bez skrempowania

Avatar
folkatka / 24 czerwca 2014 o 07:51
0

bronisz Karpia bo to gitt funfel twego szefa?

A czy ja go bronię? 

Wskazałam tylko na pewne nieporozumienie. Czy Karp jest profesorem, tak jak Gorzelak?

Avatar
Szczoteczka Oral-B / 23 czerwca 2014 o 22:02
0

wiemy kto robił już laskę Putinowi i USA niech ujawnią dalsze rozmowy bo chcę sie dowiedzieć kto robił laskę Angeli Merkel

Avatar
znajomy / 23 czerwca 2014 o 21:58
0

Zastanawiam się, skad wziął sie ten bład, że wszyscy o inkryminowany stosunek do Polski Wschodniej podejrzewają Karpińskiego. Przeciez z cytowanego fragmentu jak byk wynika, ze on tylko przytacza przekonania osoby trzeciej:

"Jak ona zaczęła swoje przygody ministerialne, to było spotkanie jakiejś Polski wschodniej [...]. I ona tam powiedziała o jakimś rozwoju ekspansyjno-dyfuzyjnym, czy jakimś wiesz, że powstają silne ośrodki. Kołem zamachowym w tej kategorii jest profesor [...] od rozwoju regionalnego. Ta teoria sprowadza się, że na koniec wiesz, ch*j tam z tą Polską wschodnią, nie? Warszawa, Katowice, nie? [...] I pamiętam, że ona przyszła i zaczęła coś opowiadać i ktoś jej właśnie włożył to w usta, nie? I ona powiedziała, że szanuje tego profesora i dostała taki wpier*** [...], że się popłakała w środku dnia. Ja mówię: pani minister, polityka"

Z pewnoscia chodzi o Gorzelaka, pseudoprofesora od lat lansowanego przez "wiadome kręgi"  

 na eksperta w zakresie rozwoju regionalnego. 

bronisz Karpia bo to gitt funfel twego szefa?

arpia bo to gitt funfel twego szefa?

rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2014 o 21:26
0

U W A G A !
W związku z ujawnionymi nagraniami rozmów ministra Karpińskiego, w których ten wyraża swój stosunek do Polski Wschodniej w stwierdzeniu: "ch** tam z tą Polską wschodnią, nie?", apelujemy do wszystkich mieszkańców Lubelszczyzny o masowe wysyłanie maili do ministra z prośbą o doprecyzowanie tego stanowiska. Mail na adres: minister@msp.gov.pl o treści:


Pan

Włodzimierz Karpiński

Minister Skarbu Państwa

minister@msp.gov.pl

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej:



Działając na podstawie art. 10 ust 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198 z późn. zm.) z racji zamieszkiwania przeze mnie po prawej stronie rzeki Wisły w województwie lubelskim, w nawiązaniu do opublikowanych w poniedziałek (23 czerwca 2014 r.) przez tygodnik „Wprost” stenogramów rozmów ministra Skarbu Państwa Włodzimierza Karpińskiego, oczekuję informacji na temat stosunku funkcjonariusza publicznego Włodzimierza Karpińskiego do tzw. Polski Wschodniej.



Informację proszę przesłać mi w terminie ustawowym na wskazana skrzynkę e-mailową ..............

Z poważaniem
................

Chciałbym zapytać "narodowców", w czym są lepsi od tych, których dymisji tak się domagają? Co umieją, co sami potrafią? Jaką mają wizję Polski? Pytam, bo na razie widzę grupę smarkaczy, krzykliwych, to fakt, ale nic poza tym. Wśród nich paru pieniaczy bez krzty własnego zdania, oczekujących prostych i łatwych odpowiedzi. Nikt też nie zwraca uwagi na to, że ci "prawi i szlachetni" naruszają kodeks karny w jeszcze inny niż nielegalne zgromadzenie sposób. Publiczne nazwanie kogoś złodziejem, bez dowodów winy, bez prawomocnego wyroku, jest przestępstwem. Narodowców widziałem kiedyś na własne oczy w Lublinie. W święto narodowe - jakżeby inaczej. Pochodnie, czarne stroje, ryk kilkuset gardeł (o katolickiej Polsce, tak, tak, to nie pomyłka). Skojarzenie? Parteitagi - znane z historii. Jako katolik patrzyłem na to z przerażeniem. Tacy jesteście - "narodowcy". Zakałą Polski i Polaków. Więc może tak odrobina pokory, rachunku sumienia, trzeźwej oceny siebie samych.
P.S. Nie jestem ani członkiem, ani zwolennikiem PO. Należę do tzw. opozycji, ale szlag mnie trafia, gdy ktoś bawi się Polską.
Chciałbym zapytać "narodowców", w czym są lepsi od tych, których dymisji tak się domagają? Co umieją, co sami potrafią? Jaką mają wizję Polski? Pytam, bo na razie widzę grupę smarkaczy, krzykliwych, to fakt, ale nic poza tym. Wśród nich paru pieniaczy bez krzty własnego zdania, oczekujących prostych i łatwych odpowiedzi. Nikt też nie zwraca uwagi na to, że ci "prawi i szlachetni" naruszają kodeks karny w jeszcze inny niż nielegalne zgromadzenie sposób. Publiczne nazwanie kogoś złodziejem, bez dowodów winy, bez prawomocnego wyrok... rozwiń
Avatar
Jaa / 23 czerwca 2014 o 21:08
0

Poczytaj sobie synku jeden z drugim co naprawdę powiedział Karpiński, a potem krzycz. Ten gościu na pierwszym planie to niejaki Wiesiek, jeszcze ze trzy lata temu był członkiem Platformy  :) Widzę, że po jego wstąpieniu poziom intelektualny Lubelskiego Ruchu Narodowego mocno się podniósł :) 

Avatar
folkatka / 23 czerwca 2014 o 20:33
0

Co racja, to racja...Lumpenelity. 

Avatar
ZK / 23 czerwca 2014 o 20:08
0

Zastanawiam się, skad wziął sie ten bład, że wszyscy o inkryminowany stosunek do Polski Wschodniej podejrzewają Karpińskiego. Przeciez z cytowanego fragmentu jak byk wynika, ze on tylko przytacza przekonania osoby trzeciej:

"Jak ona zaczęła swoje przygody ministerialne, to było spotkanie jakiejś Polski wschodniej [...]. I ona tam powiedziała o jakimś rozwoju ekspansyjno-dyfuzyjnym, czy jakimś wiesz, że powstają silne ośrodki. Kołem zamachowym w tej kategorii jest profesor [...] od rozwoju regionalnego. Ta teoria sprowadza się, że na koniec wiesz, ch*j tam z tą Polską wschodnią, nie? Warszawa, Katowice, nie? [...] I pamiętam, że ona przyszła i zaczęła coś opowiadać i ktoś jej właśnie włożył to w usta, nie? I ona powiedziała, że szanuje tego profesora i dostała taki wpier*** [...], że się popłakała w środku dnia. Ja mówię: pani minister, polityka"

Z pewnoscia chodzi o Gorzelaka, pseudoprofesora od lat lansowanego przez "wiadome kręgi"  

 na eksperta w zakresie rozwoju regionalnego. 

Piszesz, że błąd?

Kto z kim przystaje takim się staje.

Jakoś nigdy nie jadłem i nie piłem z ludźmi, którzy przy posiłkach używają języka w/w ministra.

Zapewniam Cie, że bywałem w wielu miejscach, z których najbardziej znamiennym był "dołek' i "cela" - jestem przekonany, że stali pensjonariusz w/w miejsc po takiej dawce dosadności zaserwowanej do obiadu nabawiliby się niestrawności.

Po czym poznać chama? Po obyczajności!

że błąd?

Kto z kim przystaje takim się staje.

Jakoś nigdy nie jadłem i nie piłem z ludźmi, którzy przy posiłkach używają języka w/w ministra.

Zapewniam Cie, że bywałem w wielu miejscach, z których najbardziej znamiennym był "dołek' i "cela" - jestem przekonany, że stali pensjonariusz w/w miejsc po takiej dawce dosadności zaserwowanej do obiadu nabawiliby się niestrawności.

Po czym poznać chama? Po obyczajności!

rozwiń
Avatar
folkatka / 23 czerwca 2014 o 19:44
0

Zastanawiam się, skad wziął sie ten bład, że wszyscy o inkryminowany stosunek do Polski Wschodniej podejrzewają Karpińskiego. Przeciez z cytowanego fragmentu jak byk wynika, ze on tylko przytacza przekonania osoby trzeciej:

"Jak ona zaczęła swoje przygody ministerialne, to było spotkanie jakiejś Polski wschodniej [...]. I ona tam powiedziała o jakimś rozwoju ekspansyjno-dyfuzyjnym, czy jakimś wiesz, że powstają silne ośrodki. Kołem zamachowym w tej kategorii jest profesor [...] od rozwoju regionalnego. Ta teoria sprowadza się, że na koniec wiesz, ch*j tam z tą Polską wschodnią, nie? Warszawa, Katowice, nie? [...] I pamiętam, że ona przyszła i zaczęła coś opowiadać i ktoś jej właśnie włożył to w usta, nie? I ona powiedziała, że szanuje tego profesora i dostała taki wpierdol [...], że się popłakała w środku dnia. Ja mówię: pani minister, polityka"

Z pewnoscia chodzi o Gorzelaka, pseudoprofesora od lat lansowanego przez "wiadome kręgi"  

 na eksperta w zakresie rozwoju regionalnego. 

Zastanawiam się, skad wziął sie ten bład, że wszyscy o inkryminowany stosunek do Polski Wschodniej podejrzewają Karpińskiego. Przeciez z cytowanego fragmentu jak byk wynika, ze on tylko przytacza przekonania osoby trzeciej:

"Jak ona zaczęła swoje przygody ministerialne, to było spotkanie jakiejś Polski wschodniej [...]. I ona tam powiedziała o jakimś rozwoju ekspansyjno-dyfuzyjnym, czy jakimś wiesz, że powstają s... rozwiń

Avatar
Przemysław Leniak / 16 lipca 2014 o 22:58
0

a to o tę "manifestację" idzie...
zdaje się coś wam będę miał do napisania

Avatar
Przemysław Leniak / 24 czerwca 2014 o 10:20
0

Narodowcy są lepsi - jako były socjalista mogę to powiedzieć bez skrempowania

Avatar
folkatka / 24 czerwca 2014 o 07:51
0

bronisz Karpia bo to gitt funfel twego szefa?

A czy ja go bronię? 

Wskazałam tylko na pewne nieporozumienie. Czy Karp jest profesorem, tak jak Gorzelak?

Avatar
Szczoteczka Oral-B / 23 czerwca 2014 o 22:02
0

wiemy kto robił już laskę Putinowi i USA niech ujawnią dalsze rozmowy bo chcę sie dowiedzieć kto robił laskę Angeli Merkel

Avatar
znajomy / 23 czerwca 2014 o 21:58
0

Zastanawiam się, skad wziął sie ten bład, że wszyscy o inkryminowany stosunek do Polski Wschodniej podejrzewają Karpińskiego. Przeciez z cytowanego fragmentu jak byk wynika, ze on tylko przytacza przekonania osoby trzeciej:

"Jak ona zaczęła swoje przygody ministerialne, to było spotkanie jakiejś Polski wschodniej [...]. I ona tam powiedziała o jakimś rozwoju ekspansyjno-dyfuzyjnym, czy jakimś wiesz, że powstają silne ośrodki. Kołem zamachowym w tej kategorii jest profesor [...] od rozwoju regionalnego. Ta teoria sprowadza się, że na koniec wiesz, ch*j tam z tą Polską wschodnią, nie? Warszawa, Katowice, nie? [...] I pamiętam, że ona przyszła i zaczęła coś opowiadać i ktoś jej właśnie włożył to w usta, nie? I ona powiedziała, że szanuje tego profesora i dostała taki wpier*** [...], że się popłakała w środku dnia. Ja mówię: pani minister, polityka"

Z pewnoscia chodzi o Gorzelaka, pseudoprofesora od lat lansowanego przez "wiadome kręgi"  

 na eksperta w zakresie rozwoju regionalnego. 

bronisz Karpia bo to gitt funfel twego szefa?

arpia bo to gitt funfel twego szefa?

rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2014 o 21:26
0

U W A G A !
W związku z ujawnionymi nagraniami rozmów ministra Karpińskiego, w których ten wyraża swój stosunek do Polski Wschodniej w stwierdzeniu: "ch** tam z tą Polską wschodnią, nie?", apelujemy do wszystkich mieszkańców Lubelszczyzny o masowe wysyłanie maili do ministra z prośbą o doprecyzowanie tego stanowiska. Mail na adres: minister@msp.gov.pl o treści:


Pan

Włodzimierz Karpiński

Minister Skarbu Państwa

minister@msp.gov.pl

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej:



Działając na podstawie art. 10 ust 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198 z późn. zm.) z racji zamieszkiwania przeze mnie po prawej stronie rzeki Wisły w województwie lubelskim, w nawiązaniu do opublikowanych w poniedziałek (23 czerwca 2014 r.) przez tygodnik „Wprost” stenogramów rozmów ministra Skarbu Państwa Włodzimierza Karpińskiego, oczekuję informacji na temat stosunku funkcjonariusza publicznego Włodzimierza Karpińskiego do tzw. Polski Wschodniej.



Informację proszę przesłać mi w terminie ustawowym na wskazana skrzynkę e-mailową ..............

Z poważaniem
................

Chciałbym zapytać "narodowców", w czym są lepsi od tych, których dymisji tak się domagają? Co umieją, co sami potrafią? Jaką mają wizję Polski? Pytam, bo na razie widzę grupę smarkaczy, krzykliwych, to fakt, ale nic poza tym. Wśród nich paru pieniaczy bez krzty własnego zdania, oczekujących prostych i łatwych odpowiedzi. Nikt też nie zwraca uwagi na to, że ci "prawi i szlachetni" naruszają kodeks karny w jeszcze inny niż nielegalne zgromadzenie sposób. Publiczne nazwanie kogoś złodziejem, bez dowodów winy, bez prawomocnego wyroku, jest przestępstwem. Narodowców widziałem kiedyś na własne oczy w Lublinie. W święto narodowe - jakżeby inaczej. Pochodnie, czarne stroje, ryk kilkuset gardeł (o katolickiej Polsce, tak, tak, to nie pomyłka). Skojarzenie? Parteitagi - znane z historii. Jako katolik patrzyłem na to z przerażeniem. Tacy jesteście - "narodowcy". Zakałą Polski i Polaków. Więc może tak odrobina pokory, rachunku sumienia, trzeźwej oceny siebie samych.
P.S. Nie jestem ani członkiem, ani zwolennikiem PO. Należę do tzw. opozycji, ale szlag mnie trafia, gdy ktoś bawi się Polską.
Chciałbym zapytać "narodowców", w czym są lepsi od tych, których dymisji tak się domagają? Co umieją, co sami potrafią? Jaką mają wizję Polski? Pytam, bo na razie widzę grupę smarkaczy, krzykliwych, to fakt, ale nic poza tym. Wśród nich paru pieniaczy bez krzty własnego zdania, oczekujących prostych i łatwych odpowiedzi. Nikt też nie zwraca uwagi na to, że ci "prawi i szlachetni" naruszają kodeks karny w jeszcze inny niż nielegalne zgromadzenie sposób. Publiczne nazwanie kogoś złodziejem, bez dowodów winy, bez prawomocnego wyrok... rozwiń
Avatar
Jaa / 23 czerwca 2014 o 21:08
0

Poczytaj sobie synku jeden z drugim co naprawdę powiedział Karpiński, a potem krzycz. Ten gościu na pierwszym planie to niejaki Wiesiek, jeszcze ze trzy lata temu był członkiem Platformy  :) Widzę, że po jego wstąpieniu poziom intelektualny Lubelskiego Ruchu Narodowego mocno się podniósł :) 

Avatar
folkatka / 23 czerwca 2014 o 20:33
0

Co racja, to racja...Lumpenelity. 

Avatar
ZK / 23 czerwca 2014 o 20:08
0

Zastanawiam się, skad wziął sie ten bład, że wszyscy o inkryminowany stosunek do Polski Wschodniej podejrzewają Karpińskiego. Przeciez z cytowanego fragmentu jak byk wynika, ze on tylko przytacza przekonania osoby trzeciej:

"Jak ona zaczęła swoje przygody ministerialne, to było spotkanie jakiejś Polski wschodniej [...]. I ona tam powiedziała o jakimś rozwoju ekspansyjno-dyfuzyjnym, czy jakimś wiesz, że powstają silne ośrodki. Kołem zamachowym w tej kategorii jest profesor [...] od rozwoju regionalnego. Ta teoria sprowadza się, że na koniec wiesz, ch*j tam z tą Polską wschodnią, nie? Warszawa, Katowice, nie? [...] I pamiętam, że ona przyszła i zaczęła coś opowiadać i ktoś jej właśnie włożył to w usta, nie? I ona powiedziała, że szanuje tego profesora i dostała taki wpier*** [...], że się popłakała w środku dnia. Ja mówię: pani minister, polityka"

Z pewnoscia chodzi o Gorzelaka, pseudoprofesora od lat lansowanego przez "wiadome kręgi"  

 na eksperta w zakresie rozwoju regionalnego. 

Piszesz, że błąd?

Kto z kim przystaje takim się staje.

Jakoś nigdy nie jadłem i nie piłem z ludźmi, którzy przy posiłkach używają języka w/w ministra.

Zapewniam Cie, że bywałem w wielu miejscach, z których najbardziej znamiennym był "dołek' i "cela" - jestem przekonany, że stali pensjonariusz w/w miejsc po takiej dawce dosadności zaserwowanej do obiadu nabawiliby się niestrawności.

Po czym poznać chama? Po obyczajności!

że błąd?

Kto z kim przystaje takim się staje.

Jakoś nigdy nie jadłem i nie piłem z ludźmi, którzy przy posiłkach używają języka w/w ministra.

Zapewniam Cie, że bywałem w wielu miejscach, z których najbardziej znamiennym był "dołek' i "cela" - jestem przekonany, że stali pensjonariusz w/w miejsc po takiej dawce dosadności zaserwowanej do obiadu nabawiliby się niestrawności.

Po czym poznać chama? Po obyczajności!

rozwiń
Avatar
folkatka / 23 czerwca 2014 o 19:44
0

Zastanawiam się, skad wziął sie ten bład, że wszyscy o inkryminowany stosunek do Polski Wschodniej podejrzewają Karpińskiego. Przeciez z cytowanego fragmentu jak byk wynika, ze on tylko przytacza przekonania osoby trzeciej:

"Jak ona zaczęła swoje przygody ministerialne, to było spotkanie jakiejś Polski wschodniej [...]. I ona tam powiedziała o jakimś rozwoju ekspansyjno-dyfuzyjnym, czy jakimś wiesz, że powstają silne ośrodki. Kołem zamachowym w tej kategorii jest profesor [...] od rozwoju regionalnego. Ta teoria sprowadza się, że na koniec wiesz, ch*j tam z tą Polską wschodnią, nie? Warszawa, Katowice, nie? [...] I pamiętam, że ona przyszła i zaczęła coś opowiadać i ktoś jej właśnie włożył to w usta, nie? I ona powiedziała, że szanuje tego profesora i dostała taki wpierdol [...], że się popłakała w środku dnia. Ja mówię: pani minister, polityka"

Z pewnoscia chodzi o Gorzelaka, pseudoprofesora od lat lansowanego przez "wiadome kręgi"  

 na eksperta w zakresie rozwoju regionalnego. 

Zastanawiam się, skad wziął sie ten bład, że wszyscy o inkryminowany stosunek do Polski Wschodniej podejrzewają Karpińskiego. Przeciez z cytowanego fragmentu jak byk wynika, ze on tylko przytacza przekonania osoby trzeciej:

"Jak ona zaczęła swoje przygody ministerialne, to było spotkanie jakiejś Polski wschodniej [...]. I ona tam powiedziała o jakimś rozwoju ekspansyjno-dyfuzyjnym, czy jakimś wiesz, że powstają s... rozwiń