Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 września 2014 r.
15:00
Edytuj ten wpis

Marian Kowalski kandydatem Ruchu Narodowego na prezydenta Lublina

Autor: Zdjęcie autora (toma)
45 32 A A

Likwidację strefy płatnego parkowania, wspieranie drobnego biznesu i zabezpieczanie miasta na wypadek konfliktu zbrojnego zapowiada kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na piątkowej konferencji prasowej Marian Kowalski przedstawił trzy z kilkudziesięciu punktów swojego programu. Kandydat Ruchu Narodowego zapowiada zlikwidowanie strefy płatnego parkowania w centrum Lublina i utworzenie nowych miejsc parkingowych poprzez usunięcie słupków zamontowanych na chodnikach.

Planuje też wspieranie drobnego handlu. W związku z tym zapowiada m. in. obniżenie czynszów za wynajem miejskich lokali usługowych dla lokalnych przedsiębiorców, czy zmianę zadań straży miejskiej. Wśród swoich postulatów wymienia też konieczność zabezpieczenia się na wypadek konfliktu zbrojnego na Wschodzie.

- Mieszkańcy nie mają świadomości, gdzie w Lublinie są schrony przeciwlotnicze. Nie wiemy, w jakim one są stanie. Trzeba położyć wszelki nacisk na zdolności samoorganizacyjne lublinian w wypadkach kryzysowych. Musimy mobilizować mieszkańców zdolnych do zapewnienia bezpieczeństwa, czy porządku w wypadku konfliktu zbrojnego - mówi Kowalski.

Ruch Narodowy zamierza też wystawić swoich kandydatów do Rady Miasta i sejmiku województwa. Listy mają wkrótce zostać ogłoszone.

Marian Kowalski ma 50 lat. Ma wykształcenie podstawowe, na co dzień pracuje jako instruktor sportowy. To dla niego drugi start w wyborach na prezydenta Lublina. W 2006 roku był kandydatem Unii Polityki Realnej. W majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego startując z pierwszego miejsca na liście Ruchu Narodowego w województwie lubelskim zdobył ponad 5700 głosów

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 maja 2018 o 09:45
0
czy Ruch Narodowy nie ma innego kandydata ???
Avatar
paskuda / 8 lutego 2015 o 18:31
0

P.kowalski mielismy już jednego prezydenta po szkole zawodowej skaczącego przez mury wykreowanego przez komunistyczna władze .I jaka refleksja z tego? Niejaki p.Rewinski powiedział - Duda na prezydenta a raszta na piwo.

Avatar
Bagnet / 17 września 2014 o 17:38
0

Ale jakiej on jest własciwie narodowości ten niby kandydat ruchu narodowego?Czy tak jak zwykle z Narodu Wybranego przez samego pana Boga i polskością sobie gębę brudną wyciera?Już prezes Jarosław Kaczyński wystarczy,więcej Nam,Polakom takich fałszywek nie potrzeba.

Bardzo zasadne pytanie. Ale znam odpowiedź. Pan Kowalski przyznawał się swego czasu do tatarskich korzeni, więc o pejsatość ja bym go nie posądzał. Lecz.. Taki pan Bosak zasiadał sobie za czasów własnego posłowania w sejmowej komisji przyjaźni polsko-izraelskiej. Narodowiec..

Bardzo zasadne pytanie. Ale znam odpowiedź. Pan Kowalski przyznawał się swego czasu do tatarskich korzeni, więc o pejsatość ja bym go nie posądzał. Lecz.. Taki pan Bosak zasiadał sobie za czasów własnego posłowania w sejmowej komisji przyjaźni polsko-izraelskiej. Narodowiec..

rozwiń
Avatar
Bagnet / 17 września 2014 o 17:35
0

Dupa a nie spoko koleś. On się nadaje do rządzenia.. Ja mam pytanie. Na wypadek jakiego konfliktu chce przygotowywać Lublin? Kolejny wariat, który straszy wojną z Ruskimi? 

Avatar
Alex / 15 września 2014 o 22:45
0
Spoko koleś znam go z siłki
Avatar
Przemysław Leniak / 6 września 2014 o 20:27
0

Abstrahując zupełnie od Mariana i spraw gospodarczych, to wydaje mi sie, ze, natężenie ruchu kołowego, kiedy przekracza określony poziom, przestaje być czynnikiem rozwojowym, lecz czymś uwsteczniajacym rozwój. Na całym świecie wprowadza sie poważne ograniczenia ruchu kołowego w centrum, zachęca sie ludzi do korzystania z komunikacji zbiorowej, wiec niekoniecznie trzeba kłaść to na karb "lewactwa". Co do, jak napisałeś, "chwastów", to zieleń w mieście jest po prostu potrzebna, i myśle, ze większość ludzi Ci to powie. Pisze tak, bo tu czasem wypowiada sie ktoś, uważający, ze miejsce drzew jest wyłącznie w lesie, z czym absolutnie zgodzić sie nie mozna.

Uległaś Agata propagandzie... UE w której faktycznie represjonuje się gdzieniegdzie ruch kołowy jest w ciężkim kryzysie jak wiadomo i dzięki represjom wobec ruchu raczej z niego nie wyjdzie
a i u nas miejsca które pozbyły się ruchu który błędnie uważaly za antyrozwojowy są teraz zadupiami - przykład Piask Garwolina czy centrum Lublina jest ewidentny...
te miejsca umieraja przez rządy ideologicznych idiotów których nie bez powodu nazywa się lewactwem
...
czas rządo Żuka to akurat wielkie zmniejszenie się lilości zielenmi miejskiej - postępuje ono wraz z represjami wobec nie tyle ruchu samochodowego co po prostu wobec mieszkńców Lublina...
czas na radykalną zmianę takiego postepowania
I to Kowalski ma w programie właśnie

Uległaś Agata propagandzie... UE w której faktycznie represjonuje się gdzieniegdzie ruch kołowy jest w ciężkim kryzysie jak wiadomo i dzięki represjom wobec ruchu raczej z niego nie wyjdzie
a i u nas miejsca które pozbyły się ruchu który błędnie uważaly za antyrozwojowy są teraz zadupiami - przykład Piask Garwolina czy centrum Lublina jest ewidentny...
te miejsca umieraja przez rządy ideologicznych idiotów których nie bez powodu nazywa się lewactwem
...
czas rządo Żuka to akurat wielkie zmniejszenie się lilo... rozwiń

Avatar
Barbara Ubryk / 6 września 2014 o 08:31
0

Ale jakiej on jest własciwie narodowości ten niby kandydat ruchu narodowego?Czy tak jak zwykle z Narodu Wybranego przez samego pana Boga i polskością sobie gębę brudną wyciera?Już prezes Jarosław Kaczyński wystarczy,więcej Nam,Polakom takich fałszywek nie potrzeba.

Avatar
z / 5 września 2014 o 11:45
0

brawa Marian

Avatar
uuuzus / 5 września 2014 o 10:22
0

zlikwidujmy strefe! usunmy slupki! - samochody wszedzie, piesi niech fruwaja!

a tak w ogole bazancie to prezydent jest organem wykonawczym, nie ma uprawnien zeby ot tak sobie oddawac za zlotowke lokale, czy likwidowac strefe, to moze tylko rada miasta... do nauki... jakies podstawy politologii by sie przydaly

Avatar
folkatka / 5 września 2014 o 07:30
0

OO pełno lewactwa, socjalistów i umysłowych niewolników w komentarzach wyżej. Głosujcie dalej na POPiSSLDPSL - by żyło się lepiej ! (ciekawe komu ?)
 
To jest logiczne co mówi Marian, a czego antyrozwojowy lewak nigdy nie zrozumie. To logiczne, że ludzie pojadą tam gdzie będzie lepszy dojazd i parking, czyli nie do centum, a do zagranicznej korporacji mającej supermarket czy galerię. Lokalny przedsiębiorca jest skazany na porażkę - bo nie ma do niego normalnego pojazdu i parkingu. Ci co nie chcą, żeby miasto się dalej rozwijało, rada - wracajcie na swoją wieś. Muszą powstawać nowe drogi, obwodnice, parkingi, ludziom musi się ułatwiać jazdę samochodem - bo to oznacza ciągły rozwój, którego lewactwo tak nienawidzi i który chce celowo zatrzymać. To nie pojęte, żeby ogromne miasto zarastało chwastami, bo tego chce umysłowy niewolnik. Chwasty w mieście zabierają tylko cenną przestrzeń, na której zamiast tego mogłaby powstać ścieżka rowerowa czy nowy parking. Dosyć faszystowskich nakazów i zakazów. Dosyć wymierania centrów miast. Miasta muszą się rozwijać, centra ożywić, a ludzie łatwo przemieszczać. Dosyć faszystowskiego nakazywania jazdy komunikacją miejską. To powinien być wolny wybór, a nie przymus, kto chce niech jeździ. Dosyć antyrozwojowych działań sitwy POPiSowej rządzącej Polską !



Abstrahując zupełnie od Mariana i spraw gospodarczych, to wydaje mi sie, ze, natężenie ruchu kołowego, kiedy przekracza określony poziom, przestaje być czynnikiem rozwojowym, lecz czymś uwsteczniajacym rozwój. Na całym świecie wprowadza sie poważne ograniczenia ruchu kołowego w centrum, zachęca sie ludzi do korzystania z komunikacji zbiorowej, wiec niekoniecznie trzeba kłaść to na karb "lewactwa". Co do, jak napisałeś, "chwastów", to zieleń w mieście jest po prostu potrzebna, i myśle, ze większość ludzi Ci to powie. Pisze tak, bo tu czasem wypowiada sie ktoś, uważający, ze miejsce drzew jest wyłącznie w lesie, z czym absolutnie zgodzić sie nie mozna.


Abstrahując zupełnie od Mariana i spraw gospodarczych, to wydaje mi sie, ze, natężenie ruchu kołowego, kiedy przekracza określony poziom, przestaje być czynnikiem rozwojowym, lecz czymś uwsteczniajacym rozwój. Na całym świecie wprowadza sie poważne ograniczenia ruchu kołowego w centrum, zachęca sie ludzi do korzystania z komunikacji zbiorowej, wiec niekoniecznie trzeba kłaść to na karb "lewactwa". Co do, jak napisałeś, "chwastów", to zieleń w mieście jest po prostu potrzebna, i myśle, ze większość ludzi Ci to powie.... rozwiń
Avatar
Gość / 24 maja 2018 o 09:45
0
czy Ruch Narodowy nie ma innego kandydata ???
Avatar
paskuda / 8 lutego 2015 o 18:31
0

P.kowalski mielismy już jednego prezydenta po szkole zawodowej skaczącego przez mury wykreowanego przez komunistyczna władze .I jaka refleksja z tego? Niejaki p.Rewinski powiedział - Duda na prezydenta a raszta na piwo.

Avatar
Bagnet / 17 września 2014 o 17:38
0

Ale jakiej on jest własciwie narodowości ten niby kandydat ruchu narodowego?Czy tak jak zwykle z Narodu Wybranego przez samego pana Boga i polskością sobie gębę brudną wyciera?Już prezes Jarosław Kaczyński wystarczy,więcej Nam,Polakom takich fałszywek nie potrzeba.

Bardzo zasadne pytanie. Ale znam odpowiedź. Pan Kowalski przyznawał się swego czasu do tatarskich korzeni, więc o pejsatość ja bym go nie posądzał. Lecz.. Taki pan Bosak zasiadał sobie za czasów własnego posłowania w sejmowej komisji przyjaźni polsko-izraelskiej. Narodowiec..

Bardzo zasadne pytanie. Ale znam odpowiedź. Pan Kowalski przyznawał się swego czasu do tatarskich korzeni, więc o pejsatość ja bym go nie posądzał. Lecz.. Taki pan Bosak zasiadał sobie za czasów własnego posłowania w sejmowej komisji przyjaźni polsko-izraelskiej. Narodowiec..

rozwiń
Avatar
Bagnet / 17 września 2014 o 17:35
0

Dupa a nie spoko koleś. On się nadaje do rządzenia.. Ja mam pytanie. Na wypadek jakiego konfliktu chce przygotowywać Lublin? Kolejny wariat, który straszy wojną z Ruskimi? 

Avatar
Alex / 15 września 2014 o 22:45
0
Spoko koleś znam go z siłki
Avatar
Przemysław Leniak / 6 września 2014 o 20:27
0

Abstrahując zupełnie od Mariana i spraw gospodarczych, to wydaje mi sie, ze, natężenie ruchu kołowego, kiedy przekracza określony poziom, przestaje być czynnikiem rozwojowym, lecz czymś uwsteczniajacym rozwój. Na całym świecie wprowadza sie poważne ograniczenia ruchu kołowego w centrum, zachęca sie ludzi do korzystania z komunikacji zbiorowej, wiec niekoniecznie trzeba kłaść to na karb "lewactwa". Co do, jak napisałeś, "chwastów", to zieleń w mieście jest po prostu potrzebna, i myśle, ze większość ludzi Ci to powie. Pisze tak, bo tu czasem wypowiada sie ktoś, uważający, ze miejsce drzew jest wyłącznie w lesie, z czym absolutnie zgodzić sie nie mozna.

Uległaś Agata propagandzie... UE w której faktycznie represjonuje się gdzieniegdzie ruch kołowy jest w ciężkim kryzysie jak wiadomo i dzięki represjom wobec ruchu raczej z niego nie wyjdzie
a i u nas miejsca które pozbyły się ruchu który błędnie uważaly za antyrozwojowy są teraz zadupiami - przykład Piask Garwolina czy centrum Lublina jest ewidentny...
te miejsca umieraja przez rządy ideologicznych idiotów których nie bez powodu nazywa się lewactwem
...
czas rządo Żuka to akurat wielkie zmniejszenie się lilości zielenmi miejskiej - postępuje ono wraz z represjami wobec nie tyle ruchu samochodowego co po prostu wobec mieszkńców Lublina...
czas na radykalną zmianę takiego postepowania
I to Kowalski ma w programie właśnie

Uległaś Agata propagandzie... UE w której faktycznie represjonuje się gdzieniegdzie ruch kołowy jest w ciężkim kryzysie jak wiadomo i dzięki represjom wobec ruchu raczej z niego nie wyjdzie
a i u nas miejsca które pozbyły się ruchu który błędnie uważaly za antyrozwojowy są teraz zadupiami - przykład Piask Garwolina czy centrum Lublina jest ewidentny...
te miejsca umieraja przez rządy ideologicznych idiotów których nie bez powodu nazywa się lewactwem
...
czas rządo Żuka to akurat wielkie zmniejszenie się lilo... rozwiń

Avatar
Barbara Ubryk / 6 września 2014 o 08:31
0

Ale jakiej on jest własciwie narodowości ten niby kandydat ruchu narodowego?Czy tak jak zwykle z Narodu Wybranego przez samego pana Boga i polskością sobie gębę brudną wyciera?Już prezes Jarosław Kaczyński wystarczy,więcej Nam,Polakom takich fałszywek nie potrzeba.

Avatar
z / 5 września 2014 o 11:45
0

brawa Marian

Avatar
uuuzus / 5 września 2014 o 10:22
0

zlikwidujmy strefe! usunmy slupki! - samochody wszedzie, piesi niech fruwaja!

a tak w ogole bazancie to prezydent jest organem wykonawczym, nie ma uprawnien zeby ot tak sobie oddawac za zlotowke lokale, czy likwidowac strefe, to moze tylko rada miasta... do nauki... jakies podstawy politologii by sie przydaly

Avatar
folkatka / 5 września 2014 o 07:30
0

OO pełno lewactwa, socjalistów i umysłowych niewolników w komentarzach wyżej. Głosujcie dalej na POPiSSLDPSL - by żyło się lepiej ! (ciekawe komu ?)
 
To jest logiczne co mówi Marian, a czego antyrozwojowy lewak nigdy nie zrozumie. To logiczne, że ludzie pojadą tam gdzie będzie lepszy dojazd i parking, czyli nie do centum, a do zagranicznej korporacji mającej supermarket czy galerię. Lokalny przedsiębiorca jest skazany na porażkę - bo nie ma do niego normalnego pojazdu i parkingu. Ci co nie chcą, żeby miasto się dalej rozwijało, rada - wracajcie na swoją wieś. Muszą powstawać nowe drogi, obwodnice, parkingi, ludziom musi się ułatwiać jazdę samochodem - bo to oznacza ciągły rozwój, którego lewactwo tak nienawidzi i który chce celowo zatrzymać. To nie pojęte, żeby ogromne miasto zarastało chwastami, bo tego chce umysłowy niewolnik. Chwasty w mieście zabierają tylko cenną przestrzeń, na której zamiast tego mogłaby powstać ścieżka rowerowa czy nowy parking. Dosyć faszystowskich nakazów i zakazów. Dosyć wymierania centrów miast. Miasta muszą się rozwijać, centra ożywić, a ludzie łatwo przemieszczać. Dosyć faszystowskiego nakazywania jazdy komunikacją miejską. To powinien być wolny wybór, a nie przymus, kto chce niech jeździ. Dosyć antyrozwojowych działań sitwy POPiSowej rządzącej Polską !



Abstrahując zupełnie od Mariana i spraw gospodarczych, to wydaje mi sie, ze, natężenie ruchu kołowego, kiedy przekracza określony poziom, przestaje być czynnikiem rozwojowym, lecz czymś uwsteczniajacym rozwój. Na całym świecie wprowadza sie poważne ograniczenia ruchu kołowego w centrum, zachęca sie ludzi do korzystania z komunikacji zbiorowej, wiec niekoniecznie trzeba kłaść to na karb "lewactwa". Co do, jak napisałeś, "chwastów", to zieleń w mieście jest po prostu potrzebna, i myśle, ze większość ludzi Ci to powie. Pisze tak, bo tu czasem wypowiada sie ktoś, uważający, ze miejsce drzew jest wyłącznie w lesie, z czym absolutnie zgodzić sie nie mozna.


Abstrahując zupełnie od Mariana i spraw gospodarczych, to wydaje mi sie, ze, natężenie ruchu kołowego, kiedy przekracza określony poziom, przestaje być czynnikiem rozwojowym, lecz czymś uwsteczniajacym rozwój. Na całym świecie wprowadza sie poważne ograniczenia ruchu kołowego w centrum, zachęca sie ludzi do korzystania z komunikacji zbiorowej, wiec niekoniecznie trzeba kłaść to na karb "lewactwa". Co do, jak napisałeś, "chwastów", to zieleń w mieście jest po prostu potrzebna, i myśle, ze większość ludzi Ci to powie.... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 0

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 0 0

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 18 9

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 10 10

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 2 12

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 1

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 3 1

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 14 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 8

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.