Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 grudnia 2015 r.
11:05

Nie będzie koncertu Smokie w Lublinie. Agencja zapowiada imprezy, a potem znika

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 3 A A
Największą popularność brytyjski zespół Smokie zyskał w latach 70. ubiegłego wieku. M.in. dzięki przebojowi „Living Next Door To Alice” (fot. gravitat-OFF/Wikimedia Commons)
Największą popularność brytyjski zespół Smokie zyskał w latach 70. ubiegłego wieku. M.in. dzięki przebojowi „Living Next Door To Alice” (fot. gravitat-OFF/Wikimedia Commons)

Jak mgła rozpłynęła się warszawska firma, która zapowiadała na jutro koncert legendarnej grupy Smokie w hali Globus. Wcześniej ta sama agencja obiecywała koncerty różnych gwiazd w innych miastach, ale występy nie dochodziły do skutku.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Informację o rzekomym koncercie zdementował sam MOSiR, czyli spółka zarządzająca halą Globus, którą wskazywano jako miejsce wydarzenia. – Zgłaszały się do nas osoby wybierające się na koncert, ale odpowiedzieliśmy, że żadnego koncertu nie będzie – informuje Karol Adamaszek z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Nie organizowaliśmy takiego wydarzenia, ani nie wynajmowaliśmy hali.

Ten sam zespół miał zagrać w maju w poznańskiej hali Arena, której zarządca sam poinformował, że imprezy nie będzie. W oficjalnym komunikacie POSiR czytamy, że „manager zespołu Smokie przekazał informację, iż koncert (...) nie odbędzie się. Powodem odwołania przyjazdu zespołu do Polski jest niedopełnienie zobowiązań ze strony organizatora wobec zespołu”. Jako organizator wskazana była warszawska firma Platinum Concert.

Właśnie ten podmiot kontaktował się w sprawie wynajęcia lubelskiej hali Globus na koncert Smokie. – Dokonał jedynie wstępnej rezerwacji telefonicznej hali, ale potem rezerwację odwołał – informuje Adamaszek.

Nazwa „Platinum Concert” pojawia się też w kontekście kilku innych niedoszłych imprez. Jedną z nich był zapowiadany na jesień 2014 r. w Toruniu koncert niemieckiej grupy Scooter. – Nie było żadnych umów w tej sprawie, jedyne kontakty z organizatorem koncertu ograniczyły się do rozmów telefonicznych – wyjaśniała dziennikarzom TVP Joanna Posadzy, rzeczniczka toruńskiej hali.

Ten sam scenariusz powtórzył się w marcu w Gdyni, gdzie rzekomo miała wystąpić Bonnie Tyler. Oczywiście nie wystąpiła, a zarządca hali oficjalnie dementował pogłoski o koncercie. – GDYNIA ARENA nie podpisała żadnej umowy dotyczącej organizacji tego koncertu – czytamy w oficjalnym oświadczeniu. Medialnym skandalem zakończyła się sprawa anonsowanej na wrzesień b.r. Gali Piosenki Śląskiej w Bydgoszczy, gdzie organizatorem również była ta sama firma.

Po rzekomym lubelskim koncercie Smokie pozostały jeszcze w internecie wzmianki o cenach biletów, które w promocji kosztowały od 55 do 190 zł. Wczoraj próbowaliśmy się dodzwonić do Platinum Concert, ale słyszeliśmy tylko pocztę głosową i komunikat, że skrzynka jest przepełniona i nie da się już pozostawić wiadomości.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 r. o 14:38

to jest za ambitna muzyka!!!Róbcie cykliczne biesiady Disco Polo -co w tym złego.Zróbmy największy festival Disco Polo w Polsce -przyjdą tysiące osób i w TV będzie można obejrzeć.My słowianie kochamy taką muzykę -wielu z Was się wypiera ale w prawie każdym aucie radio VOX gra -ludzie nie wstydzcie się tej muzyki !!!!!


Kolega cos pil czy cpal?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 r. o 13:50
to jest za ambitna muzyka!!!Róbcie cykliczne biesiady Disco Polo -co w tym złego.Zróbmy największy festival Disco Polo w Polsce -przyjdą tysiące osób i w TV będzie można obejrzeć.My słowianie kochamy taką muzykę -wielu z Was się wypiera ale w prawie każdym aucie radio VOX gra -ludzie nie wstydzcie się tej muzyki !!!!!
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 r. o 11:14
"Alice? Who, the f... is Alice?" Cytując smokową piosenkę ;)
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 r. o 14:38

to jest za ambitna muzyka!!!Róbcie cykliczne biesiady Disco Polo -co w tym złego.Zróbmy największy festival Disco Polo w Polsce -przyjdą tysiące osób i w TV będzie można obejrzeć.My słowianie kochamy taką muzykę -wielu z Was się wypiera ale w prawie każdym aucie radio VOX gra -ludzie nie wstydzcie się tej muzyki !!!!!


Kolega cos pil czy cpal?
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 r. o 13:50
to jest za ambitna muzyka!!!Róbcie cykliczne biesiady Disco Polo -co w tym złego.Zróbmy największy festival Disco Polo w Polsce -przyjdą tysiące osób i w TV będzie można obejrzeć.My słowianie kochamy taką muzykę -wielu z Was się wypiera ale w prawie każdym aucie radio VOX gra -ludzie nie wstydzcie się tej muzyki !!!!!
Avatar
Gość / 3 grudnia 2015 r. o 11:14
"Alice? Who, the f... is Alice?" Cytując smokową piosenkę ;)
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 maja 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 maja 2022 r.

Lublin. Już planują lato dla małych uchodźców i chcą zaprosić polskie dzieci

Lublin. Już planują lato dla małych uchodźców i chcą zaprosić polskie dzieci

Mali uchodźcy wciąż mogą korzystać z pomocy świetlicy działającej w Galerii Labirynt. W planach na lato są spotkania integrujące małych Ukraińców i Polaków.

Zmiany koło dworca PKS w Lublinie. Tego budynku już nie ma

Zmiany koło dworca PKS w Lublinie. Tego budynku już nie ma

Obok Dworca Głównego PKS zburzono jeden z budynków handlowych. Pozostałe na razie zostają.

Łukasz Maciec wraca do ringu

Łukasz Maciec wraca do ringu

Pięściarz z Lublina w piątek w Środzie Wielkopolskiej zmierzy się z Joelem Julio

Lublin. 160 osób na bruk. Przez sankcje

Lublin. 160 osób na bruk. Przez sankcje

Szwajcarska firma likwiduje swoje podmioty w Polsce. Taka zapowiedź to efekt odrzucenia przez polski rząd wniosku firmy o skreślenie z listy podmiotów objętych sankcjami. W tle jest rosyjski oligarcha i najazd armii Putina na Ukrainę.

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy
wideo
film

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy

Komisja Europejska zaakceptowała polski krajowy plan odbudowy, a pieniądze z unijnych funduszy na rzecz odbudowy po pandemii COVID-19 za kilka miesięcy popłyną do Polski szerokim strumieniem - zapewnił Mateusz Morawiecki.

IPN znalazł ludzkie kości na górkach czechowskich. Co na to TBV i miasto?
zdjęcia
galeria

IPN znalazł ludzkie kości na górkach czechowskich. Co na to TBV i miasto?

Około 50 fragmentów ludzkich kości należących do dwóch osób odnaleźli specjaliści z IPN na górkach czechowskich. Teraz znaleziskiem zajmą się eksperci z Zakładu Medycyny Sądowej.

Zamość. ZOO zaprasza do siebie do kina
22 maja 2022, 12:00

Zamość. ZOO zaprasza do siebie do kina

22 maja przypada Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu postanowił to uczcić.

Czy to przyszli lekarze? Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
zdjęcia
galeria

Czy to przyszli lekarze? Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Jeszcze w piątek będzie można odwiedzić Uniwersytet Medyczny, żeby poznać ofertę uczelni.

Zielone Agro Show. Coś specjalnie dla rolników już w ten weekend

Zielone Agro Show. Coś specjalnie dla rolników już w ten weekend

Zielone Agro Show w Ułężu (powiat rycki) już w ten weekend. „Jest pierwszą imprezą w Polsce poświęconą nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła” – zapewniają organizatorzy.

Nowy odcinek S19 w Lubelskiem. Otwarcie uzależnione od kalendarza premiera
Zdjęcia tuż przed otwarciem
galeria

Nowy odcinek S19 w Lubelskiem. Otwarcie uzależnione od kalendarza premiera

Najprawdopodobniej w sobotę zostanie otwarty 20-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 między Kraśnikiem i Niedrzwicą Dużą. To ostatni fragment ekspresówki z Lublina do Rzeszowa, jaki nie został jeszcze oddany do użytku.

Granica Terespol i Ar-Tig Huta Dąbrowa będą do końca walczyć o utrzymanie

Granica Terespol i Ar-Tig Huta Dąbrowa będą do końca walczyć o utrzymanie

Sytuacja obu ekip na tym etapie rozgrywek nie wygląda różowo. Granica i Ar-Tig zajmują bowiem dwa ostatnie miejsca

Lubelskie. 20 ton na kołach, a za kierownicą pijany Rosjanin
wideo
film

Lubelskie. 20 ton na kołach, a za kierownicą pijany Rosjanin

Na opublikowanym przez policję nagraniu widać, jak ciężarówka jedzie środkiem jezdni. I t w miejscu przejścia dla pieszych.

"Jak rozlana woda" - nowy spektakl Teatru Pierwszego Kontaktu
21 maja 2022, 17:00

"Jak rozlana woda" - nowy spektakl Teatru Pierwszego Kontaktu

W sobotę, 21 maja o godz. 17 w Domu Kultury Błonie (ul. Dragonów 2) zostanie zorganizowana premiera nowego spektaklu Teatru Pierwszego Kontaktu pt. "Jak rozlana woda".

Kancelaria prawna – jakimi sprawami się zajmuje?

Kancelaria prawna – jakimi sprawami się zajmuje?

Nieznajomość prawa szkodzi – tak mówi jedna z podstawowych prawniczych zasad. Trudno jednak wymagać od przeciętnego Kowalskiego biegłości we wszystkich przepisach, kruczkach, pozwach, wnioskach czy procedurach sądowych. Kancelaria prawna jest podmiotem zatrudniającym adwokatów lub radców prawnych, którzy służą poradą prawną oraz reprezentują swoich klientów przed sądami, organami administracji, czy w trakcie transakcji biznesowych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!