Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 lipca 2008 r.
21:21
Edytuj ten wpis

Nie będzie toru motocrossowego w Elizówce

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 10 A A

Ratusz wydzierżawił od giełdy prawie 3,5 ha ziemi pod budowę toru. Na tę inwestycję nie pozwala plan zagospodarowania gminy Niemce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
A nie pozwala. Zaskoczeni urzędnicy wycofują się z inwestycji.

Umowę z prowadzącą giełdę w Elizówce spółką Lubelski Rynek Hurtowy Ratusz podpisał 27 czerwca. Miasto wydzierżawiło 3,41 ha gruntu na trzy lata, a miesięczny czynsz, który miał płacić Ratusz, ustalono na 1250 zł. Budowę toru miało sfinansować miasto.

Projekt i wniosek o pozwolenie na budowę złożyła w Starostwie Powiatowym spółka LRH. Ale starostwo nie może rozpatrzyć tego wniosku. - Inwestor nie dołączył decyzji środowiskowej, którą powinien uzyskać od Urzędu Gminy Niemce - mówi Lidia Koper, naczelnik powiatowego Wydziału Architektoniczno-Budowlanego. - Nie mając takiego dokumentu nie możemy zająć się sprawą. Inwestor musi ten brak uzupełnić.

Giełda wystąpiła już do gminy o zgodę, ale raczej nie może na nią liczyć. - Prawo ochrony środowiska mówi, że jeśli planowana inwestycja jest niezgodna z planem zagospodarowania, to decyzja środowiskowa może być jedynie negatywna - wyjaśnia Alina Raczkowska z Urzędu Gminy Niemce.

- Uchwalany przez radnych dokument mówi, jakie przeznaczenie mają poszczególne działki. Nie można wydać pozwolenia na budowę czegoś, co jest niezgodne z planem.

I na tym poległ tor motocrossowy. - Jedna z działek jest przeznaczona na zaplecze administracyjno-hotelowo-gastronomiczne giełdy lub zaplecze magazynowo-spedycyjne, lub usługowo-handlowe. Druga działka jest przewidziana pod lokalizację supermarketu z nawozami i sprzętem rolniczym - informuje Raczkowska.

- Jesteśmy zaskoczeni. Giełda nie przekazała nam tych informacji. W tej sytuacji miasto nie wyda ani złotówki na budowę toru - mówi Iwona Blajerska, rzecznik prezydenta Lublina. Nie umie wyjaśnić, dlaczego lubelscy urzędnicy sami nie zerknęli do planu gminy Niemce. I podkreśla, że miasto może jeszcze zrezygnować z dzierżawy.

Tymczasem przeciwko budowie toru zaczęli protestować mieszkańcy lubelskiej dzielnicy Rudnik, którzy obawiają się hałasu i zbierają podpisy przeciw inwestycji. - Nikt jej z nami nie konsultował ani nie informował nas o niej - oburza się Rafał Goś, jeden z mieszkańców.

Na budowie toru najbardziej zależało członkom i kibicom Klubu Motorowego "Cross”, który już 14 września chciał zorganizować w Elizówce zawody. - Nie znam sprawy, więc nie będę jej komentować - stwierdza Piotr Więckowski, miejski radny PiS, a zarazem prezes KM "Cross”.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
prawdziwylubelakzejaniewie / 15 czerwca 2009 o 12:27
0
I po co to komu? Wladze nie moga zrozumiec, ze mieszkancom lubelszczyzny tak niewiele do szczescia potrzeba?!! Nie wiedza ze monopol co kawalek, gielda w niedziele, pks w centrum, darmowe mpk i zerowe podatki zaspokoi kazdego prawdziwego lubelaka? To sie po prostu kazdemu lublinianinowi od panstwa i urzednika sie NALEZY sie!!!
A po co komu jakies tory?!!! inwestycje...??!! zeby jeszcze tej choloty sie z jewropy zjezdzalo i wykupowalo wszystko ze sklepow. Po co? No po co ja sie pytam?! Bogu dziekowac bo to tylko nas pozabija! Nie łoddomy lubelszczyzny! Amen.
I po co to komu? Wladze nie moga zrozumiec, ze mieszkancom lubelszczyzny tak niewiele do szczescia potrzeba?!! Nie wiedza ze monopol co kawalek, gielda w niedziele, pks w centrum, darmowe mpk i zerowe podatki zaspokoi kazdego prawdziwego lubelaka? To sie po prostu kazdemu lublinianinowi od panstwa i urzednika sie NALEZY sie!!!
A po co komu jakies tory?!!! inwestycje...??!! zeby jeszcze tej choloty sie z jewropy zjezdzalo i wykupowalo wszystko ze sklepow. Po co? No po co ja sie pytam?! Bogu d... rozwiń
Avatar
Bakalarus / 30 lipca 2008 o 21:10
0
Nikt z obecnych nie zauważył, że budowa toru koliduje z interesami pana Królika zastępcy gminy Niemce? Koleś podobno ma działkę po sąsiedzku i to on trzęsie ta gminą, niewiele go interesują plany zagospodarowania, opinia publiczna, ani normy współżycia społecznego. Liczy się tylko kasa i prywata.
Nie wróżę gminie świetlanej przyszłości pod rządami tego pana, pomimo ogromnych wpływów ze zlokalizowanej tam giełdy.
Avatar
ZNAJOMY / 30 lipca 2008 o 09:02
0
Prezes Giełdy R.N. to Burak jakich mało !!!
Miałem z nim "przyjemność" rozmawiać facet jest tak prosty w obsłudze jak cep !!!
Wstyd że takie osoby zajmują wysokie stanowiska a sposób w jaki się wysławia to już żenada.
Avatar
Fang / 29 lipca 2008 o 18:49
0
Prezes giełdy powinien być ukarany za to że nie przewidział że na terenie giełdy ma być budowany tor motocrossowy.Bełkot rzecznika miasta wskazuje że albo jest pod tz.wpływem albo na haju.
Avatar
Mocher / 29 lipca 2008 o 07:43
0
Mam Pomysł !!!!!
Wyp.......ć ogródki działkowe z pod zamku i tam zrobić. tam nawet jest więcej niż 3 ha !!!!!
Dziś na mieście zaczynam zbierać podpisy i zacznę od radnych ))))
Avatar
LUBELAK / 29 lipca 2008 o 07:38
0
To może tak w Niedźwiadzie zamiast lotniska
Avatar
RDNIK / 29 lipca 2008 o 07:17
0
AMEN !!!!!
To teraz Panie Darku, może tak poszukać miejsca w Motyczu u Pana pod Domkiem ponoć ma Pan z 2ha to może wystarczy i nie trzeba będzie płacić czynszu !!!!!!
.....albo Pan Więckoski wytnie drzewka za domem i tam sobie urządzi tor )))
A Pan Panie Prezydencie proszę pomyśleć o maluchach z biedniejszych rodzin i może tak te 150 tys. przeznaczyć na remont basenu miejskiego !!!!
pozdrawiam T.M.
AMEN !!!!!
To teraz Panie Darku, może tak poszukać miejsca w Motyczu u Pana pod Domkiem ponoć ma Pan z 2ha to może wystarczy i nie trzeba będzie płacić czynszu !!!!!!
.....albo Pan Więckoski wytnie drzewka za domem i tam sobie urządzi tor )))
A Pan Panie Prezydencie proszę pomyśleć o maluchach z biedniejszych rodzin i może tak te 150 tys. przeznaczyć na remont basenu miejskiego !!!!
pozdrawiam T.M. rozwiń
Avatar
100 g. / 29 lipca 2008 o 06:58
0
Ratusz za wszelką cenę chce wtopić grubą kasę w prywatne interesy pana P
Avatar
pepe / 28 lipca 2008 o 23:53
0
A to ci pech!!!
Avatar
sxsx / 28 lipca 2008 o 23:17
0
Czy Ratusz ma jakiś radców prawnych?????
Avatar
prawdziwylubelakzejaniewie / 15 czerwca 2009 o 12:27
0
I po co to komu? Wladze nie moga zrozumiec, ze mieszkancom lubelszczyzny tak niewiele do szczescia potrzeba?!! Nie wiedza ze monopol co kawalek, gielda w niedziele, pks w centrum, darmowe mpk i zerowe podatki zaspokoi kazdego prawdziwego lubelaka? To sie po prostu kazdemu lublinianinowi od panstwa i urzednika sie NALEZY sie!!!
A po co komu jakies tory?!!! inwestycje...??!! zeby jeszcze tej choloty sie z jewropy zjezdzalo i wykupowalo wszystko ze sklepow. Po co? No po co ja sie pytam?! Bogu dziekowac bo to tylko nas pozabija! Nie łoddomy lubelszczyzny! Amen.
I po co to komu? Wladze nie moga zrozumiec, ze mieszkancom lubelszczyzny tak niewiele do szczescia potrzeba?!! Nie wiedza ze monopol co kawalek, gielda w niedziele, pks w centrum, darmowe mpk i zerowe podatki zaspokoi kazdego prawdziwego lubelaka? To sie po prostu kazdemu lublinianinowi od panstwa i urzednika sie NALEZY sie!!!
A po co komu jakies tory?!!! inwestycje...??!! zeby jeszcze tej choloty sie z jewropy zjezdzalo i wykupowalo wszystko ze sklepow. Po co? No po co ja sie pytam?! Bogu d... rozwiń
Avatar
Bakalarus / 30 lipca 2008 o 21:10
0
Nikt z obecnych nie zauważył, że budowa toru koliduje z interesami pana Królika zastępcy gminy Niemce? Koleś podobno ma działkę po sąsiedzku i to on trzęsie ta gminą, niewiele go interesują plany zagospodarowania, opinia publiczna, ani normy współżycia społecznego. Liczy się tylko kasa i prywata.
Nie wróżę gminie świetlanej przyszłości pod rządami tego pana, pomimo ogromnych wpływów ze zlokalizowanej tam giełdy.
Avatar
ZNAJOMY / 30 lipca 2008 o 09:02
0
Prezes Giełdy R.N. to Burak jakich mało !!!
Miałem z nim "przyjemność" rozmawiać facet jest tak prosty w obsłudze jak cep !!!
Wstyd że takie osoby zajmują wysokie stanowiska a sposób w jaki się wysławia to już żenada.
Avatar
Fang / 29 lipca 2008 o 18:49
0
Prezes giełdy powinien być ukarany za to że nie przewidział że na terenie giełdy ma być budowany tor motocrossowy.Bełkot rzecznika miasta wskazuje że albo jest pod tz.wpływem albo na haju.
Avatar
Mocher / 29 lipca 2008 o 07:43
0
Mam Pomysł !!!!!
Wyp.......ć ogródki działkowe z pod zamku i tam zrobić. tam nawet jest więcej niż 3 ha !!!!!
Dziś na mieście zaczynam zbierać podpisy i zacznę od radnych ))))
Avatar
LUBELAK / 29 lipca 2008 o 07:38
0
To może tak w Niedźwiadzie zamiast lotniska
Avatar
RDNIK / 29 lipca 2008 o 07:17
0
AMEN !!!!!
To teraz Panie Darku, może tak poszukać miejsca w Motyczu u Pana pod Domkiem ponoć ma Pan z 2ha to może wystarczy i nie trzeba będzie płacić czynszu !!!!!!
.....albo Pan Więckoski wytnie drzewka za domem i tam sobie urządzi tor )))
A Pan Panie Prezydencie proszę pomyśleć o maluchach z biedniejszych rodzin i może tak te 150 tys. przeznaczyć na remont basenu miejskiego !!!!
pozdrawiam T.M.
AMEN !!!!!
To teraz Panie Darku, może tak poszukać miejsca w Motyczu u Pana pod Domkiem ponoć ma Pan z 2ha to może wystarczy i nie trzeba będzie płacić czynszu !!!!!!
.....albo Pan Więckoski wytnie drzewka za domem i tam sobie urządzi tor )))
A Pan Panie Prezydencie proszę pomyśleć o maluchach z biedniejszych rodzin i może tak te 150 tys. przeznaczyć na remont basenu miejskiego !!!!
pozdrawiam T.M. rozwiń
Avatar
100 g. / 29 lipca 2008 o 06:58
0
Ratusz za wszelką cenę chce wtopić grubą kasę w prywatne interesy pana P
Avatar
pepe / 28 lipca 2008 o 23:53
0
A to ci pech!!!
Avatar
sxsx / 28 lipca 2008 o 23:17
0
Czy Ratusz ma jakiś radców prawnych?????
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 13 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 13 listopada 2018 roku 0 0

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem 0 5

W październiku Port Lotniczy Lublin obsłużył 37,7 tys. pasażerów, czyli o prawie 5,4 tys. mniej niż w październiku zeszłego roku (spadek o 12,46 proc.).

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu 47 3

Dożywocie grozi mężczyźnie, który w stadionowej toalecie uderzył pięścią w twarz innego kibica. Uderzony mężczyzna zmarł. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko napastnikowi

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta 0 7

Zagęszczenie sieci Lubelskiego Roweru Miejskiego i uzupełnienie jej o pojazdy elektryczne proponują działacze Porozumienia Rowerowego. Aktywiści przekazali prezydentowi swoje sugestie dotyczące tego, jak powinien być zorganizowany następny system publicznych rowerów mający zastąpić ten, który działa obecnie

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice 1 18

Blokadą dróg grożą mieszkańcy ulic, przez które wyznaczono objazdy dla kierowców omijających przebudowywane skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną. – Nikt nie nadzoruje tego objazdu – skarży się przewodnicząca rady dzielnicy. Demonstracje mają się odbywać na jezdni przez kilka dni w godzinach szczytu

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka 68 0

Mężczyzna, który przebywał na leczeniu w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie w niedzielę opuścił oddział. Udało się go znaleźć w poniedziałek.

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia 10 1

Do Wisły codziennie płynie od 100 do 150 metrów sześciennych ścieków. Linia oczyszczania powinna ruszyć w listopadzie ale budowa ma blisko dwa miesiące opóźnienia – alarmuje przedsiębiorca. Będą kontrole

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej 7 2

Mecz obserwowało ponad 400 kibiców. Tak duża frekwencja była spowodowana akcją charytatywną. Piłkarze zagrali dla chorej dziewczynki

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni 0 5

Orion Niedrzwica wygrał najważniejsze spotkanie rundy jesiennej i zakończył tę część sezonu na pierwszym miejscu

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane 1 1

Na gali wręczenia statuetek Ambasadorów Wschodu – dorocznych nagród przyznawanych przez magazyn „Kraina Bugu”, słowa „wschód” i „wschodni”, odmieniane przez wszystkie przypadki, padały wielokrotnie i tylko w najlepszym kontekście.

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek 0 3

Na półmetku rywalizacji drużyna z Rejowca Fabrycznego przewodzi stawce ekip z trzema punktami przewagi nad drugim Bratem Siennica Nadolna

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie 21 8

W środę w Biłgoraju otwarty zostanie jeden z największych kompleksów handlowych w mieście – Metro Park Biłgoraj.

NiXes - koncert w Radiu Lublin
23 listopada 2018, 19:00

NiXes - koncert w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 19 na scenie Radia Lublin wystąpi grupa NiXes z Anią Rusowicz.

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo] 1 6

Występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka otworzył tegoroczny, dziewiąty już Puławski Festiwal Muzyczny "Wszystkie Strony Świata". Koncerty odbywają się w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich oraz Restauracji Sybilla.

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany 1 5

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 65-latka. Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Spławy (powiat opolski). Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna szedł nieprawidłową stroną drogi. Nie miał też żadnych elementów odblaskowych. Poza tym był pijany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!