Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2019 r.
18:15

"Nie można tej sprawy traktować tylko jako osobistego problemu Piotra Kowalczyka". Komentarze polityków

Autor: Zdjęcie autora drs toma pab
16 145 A A
Piotr Kowalczyk
Piotr Kowalczyk

W piątek zamojski sąd aresztował na trzy miesiące Piotra Kowalczyka. Wraz z nim do aresztu trafili także jego trzej współpracownicy: Mariusz P., Adam M. oraz Maciej S. To przedsiębiorcy z Lublina, działający na rynku nieruchomości. Prokuratura wnioskowała o tymczasowe aresztowanie całej czwórki. Dziś sąd przychylił się do argumentów śledczych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zatrzymanie Kowalczyka i jego współpracowników to efekt prowokacji, zorganizowanej przez CBA. Agent biura podszył się pod słowackiego inwestora, zainteresowanego budową wieżowca przy ul. Zana. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rozmowy dotyczyły działki, na której obecnie działa sklep z dywanami. Piotr Kowalczyk i pozostali przedsiębiorcy mieli pomóc w załatwieniu niezbędnych zgód.

Czytaj więcej: Areszt dla Piotra Kowalczyka i jego współpracowników zatrzymanych przez CBA

O sprawę aresztu dla Piotra Kowalczyka zapytaliśmy prezydenta Lublina, który przez wiele lat blisko współpracował z nim, kiedy Kowalczyk sprawował funkcję przewodniczącego Rady Miasta Lublin.

– Nie będę tego w żaden sposób komentował, gdyż nie mam żadnych więcej informacji, niż to co napisaliście – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Jeszcze przed decyzją sądu o areszcie dla Piotra Kowalczyka Krzysztof Żuk oraz kilkadziesiąt innych osób poręczyło za niego. – To związane było z gwarancją, że Piotr Kowalczyk będzie aktywnie uczestniczył w procedurze śledztwa. Nie było w tym żadnego innego kontekstu – podkreśla Żuk.

– Dla mnie to bardzo przykra informacja i nie można tej sprawy traktować tylko jako osobistego problemu pana Piotra Kowalczyka – komentuje Piotr Popiel, radny opozycyjnego klubu PiS. – Powoływanie się na pewne możliwości w Ratuszu należy ocenić jednoznacznie negatywnie. Warto też pamiętać, że przez ostatnich kilka lat prezydent i rządząca w mieście koalicja byli upominani przez nas, radnych PiS, że daleko idące ustępstwa wobec deweloperów przekraczają cienką granicę prawidłowego funkcjonowania miasta.

– Sprawa jest poważna, bo nie przypominam sobie, by w ostatnich latach był zatrzymany którykolwiek z radnych, a przecież nikt nie zatrzymuje osób bezpodstawnie – kontynuuje radny Popiel. Podkreśla, że jest zdziwiony postawą prezydenta Krzysztofa Żuka, który wstawił się za zatrzymanym Kowalczykiem, udzielając poręczenia. – Jeżeli sąd zdecydował o areszcie, to wydaje się, że ustalenia CBA muszą być bardzo dobrze poświadczone dokumentami.

– Jestem bardzo zaskoczony całą tą sytuacją. Należę do osób, które nigdy pochopnie nie ferują wobec innych żadnych wyroków i tak będzie teraz. Uważam, że należy poczekać na wyrok niezawisłego sądu – mówi Michał Krawczyk (PO), poseł i były lubelski radny. Przyznaje jednak, że był w gronie osób, które poręczyły za Kowalczyka. Zaznacza przy tym, że chodziło jedynie o zapewnienie, że były przewodniczący Rady Miasta będzie się stawiał na wszystkie wezwania sądu i prokuratury. – Miało to służyć temu, żeby Piotr Kowalczyk mógł odpowiadać z wolnej stopy, natomiast nie było to związane z rozstrzyganiem o winie lub jej braku – tłumaczy Krawczyk.

– Uważam, że spokojnie mógł odpowiadać z wolnej stopy. Byłem przekonany, że zjawiłby się na każde wezwanie. Dlatego też za niego poręczyłem – mówi europoseł Krzysztof Hetman, szef lubelskich struktur PSL. Kowalczyk jest członkiem tej partii. Hetman sprawę komentuje krótko: – Ufam, że Piotr Kowalczyk jest niewinny i mam nadzieję, że dowiedzie tego przed sądem.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 145

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 r. o 18:44
Czy jego żona dziś normalnie pracuje w ratuszu i zaciera ślady ?
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 r. o 18:24
Tak ręczyli za niego, a teraz się okrakiem wycofują. Dziwne, że nie zaczęli bredzić o PiSowskich sądach.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 r. o 18:22
No plakaty Pana Krawczyka wisiały na ogrodzeniach developerów !
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 r. o 18:57
Wszyscy teraz palą głupa a zgoda na górki czechowskie , wynajmy biurowców od kolesi czy proste roboty budowlane za dziesiątki milionów pewnie same się podpisywały z miłości do Lublina.
Avatar
RobonHood / 6 grudnia 2019 r. o 18:47
" Nie będę tego w żaden sposób komentował, gdyż nie mam żadnych więcej informacji, niż to co napisaliście – mówi  Krzysztof Żuk , prezydent Lublina" - przeciez wcoraj za niego ręczył ale dziś już chyba mniej wesoło i pora ratować własny tyłek. 
Avatar
Lublinianie / 6 grudnia 2019 r. o 22:03
Ogromne podziękowania dla Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Czekamy na zdecydowanie więcej takich działań, gdyż są one niezbędne dla normalnego funkcjonowania Lublina i regionu.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 r. o 18:27
Zaraz wpadnie dewelo-troll i będzie gadał o Banasiu odwracając uwagę od problemu.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 r. o 18:53
Michał Krawczyk jest podobno kolegą z ławki Kowalczyka z podstawówki. Mapa powiązań PeOwskiej ośmiornicy robi się bardzo rozległa.
Avatar
CBA / 6 grudnia 2019 r. o 19:01
Hehe a wczoraj by laske zrobili że on taki uczciwy. No ale co mieli gadać jak wplacali na kampanię Zuka. Żona to nawet wszystkie pieniądze które zarobiła w ciagu roku. Szlachetne to było. Gazetkę robił Chłopina, wychwalal w niej Zuka Wcisło Krawczyka Itd itd. W TBV mial dobre układy... ach przypadek ..???
Avatar
Łapki w górę / 6 grudnia 2019 r. o 20:20
Pozdrowienia dla bezradnych radnych, którzy nie mają absolutnie nic do powiedzenia.
Avatar
Przedsiębiorca / 9 grudnia 2019 r. o 11:48
Strach pracować i prowadzić działalność...
Avatar
/ 9 grudnia 2019 r. o 11:17
Ludzie nie dajcie się zwariować, przecież za tworzenie takich sytuacji, w których testuje się uczciwość wybranych przez CBA obywateli należałoby wsadzić do paki tych testerów z CBA, a nie testowanych; Kowalczyka i pozostałych, którzy nie złamali żadnego prawa. Załatwianie spraw w urzędach odpłatnie w formie czynności zleconych nie oznacza przecież łamania prawa, jakoś nie dopatrzono się żadnych uchybień w procedurze zamiaru budowy dwóch wież dla PiS-u w Warszawie, chociaż widać tam gołym okiem zamiar obchodzenia prawa, zaś tu za wypowiadanie słowa załatwianie w różnych przypadkach i czasach czterech gości już siedzi,
Ludzie nie dajcie się zwariować, przecież za tworzenie takich sytuacji, w których testuje się uczciwość wybranych przez CBA obywateli należałoby wsadzić do paki tych testerów z CBA, a nie testowanych; Kowalczyka i pozostałych, którzy nie złamali żadnego prawa. Załatwianie spraw w urzędach odpłatnie w formie czynności zleconych nie oznacza przecież łamania prawa, jakoś nie dopatrzono się żadnych uchybień w procedurze zamiaru budowy dwóch wież dla PiS-u w Warszawie, chociaż widać tam gołym okiem zamiar obchodzenia prawa, zaś tu za wypowiadanie... rozwiń
Avatar
erg / 9 grudnia 2019 r. o 09:20
Mam pytane do tego łotra z chlewa a jednocześnie z sekty bolszewickiej pislam ! Co Kowalczyk ma do PSL-u ! Tumanie !
Avatar
krzysio / 9 grudnia 2019 r. o 08:31
CBA powinno skontrolować w zamosciu wydział geodezji a szczególnie nową p. dyr. tam to dopiero jest bur....dell
Avatar
Gość / 9 grudnia 2019 r. o 06:39
Co się trafi jakiś przekręt to nici prowadzą do PSL-u !!! A przy tej okazji to i Żukowi przylepiła się łatka smrodu,bo ułatwiał ten preceder!!
Avatar
Gość / 8 grudnia 2019 r. o 21:36
Śpieszmy się czytać DziennikWschodni bo podobno od stycznia zmienia właściciela ... i UM Lublin już zamówił reklamy, więc koniec normalności.
Avatar
Kon / 8 grudnia 2019 r. o 19:28
A KL już zakończył temat. Bo ratusz nie da grosza ..
Avatar
Gość / 8 grudnia 2019 r. o 17:44
A jeszcze chwilę temu prezydencik ręczył za niego,a teraz nie ma nic do powiedzenia :))) Oj coś się szykuje.
Avatar
Lublinianin / 8 grudnia 2019 r. o 16:21
 Wcale nie brednie. Przed zmianą planu w 2016 - jak TBV kupiło Górki Czechowskie - mogli zabudować 1ha blokami.Po zmianie planu - 25 ha, czyli 25 razy tyle. 25 ha to 250 000 m2. Za 5000 m2 na Krasnickiej inwestor zapłacił 32 mln zł. Na Górkach Czechowskich, w 3 lata teren zabudowy wzrósł z 10 000 m2 do 250 000 m2. Wystarczy kalkulator żeby policzyc jaki to zysk. Kosmos.
  Liczby się zgadzają i wyliczenia również.Natomiast nie ma jeszcze zmienionego MPZP dla terenu Górek Czechowskich,który obowiązuje od 2005 r. Niestety Prezydent Lublina polecił Wydziałowi Planowania UM ,wszcząć procedurę zmiany tego planu.Wydział Planowania przygotował zmianę Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania umożliwiającą zabudowę Górek Czechowskich wielotysięcznym osiedlem mieszkaniowym (!!!!),a większość radnych RM Lublina niestety uchwaliła to Studium.Takie działanie jest rażąco sprzeczne z interesem publicznym (zablokowanie przewietrzania miasta : patrz opinia prof.M.Kaszewskiego z Instytutu Meteorologii i Klimatologii UMCS w Lublinie) i łamaniem Konstytucji RP tj.Art.74.1.,ponieważ naraża na niebezpieczeństwo ekologiczne współczesne i przyszłe pokolenie mieszkańców Lublina !!! Art.74.1.Konstytucji RP nakazuje stanowczo : WŁADZE PUBLICZNE PROWADZĄ POLITYKĘ ZAPEWNIAJĄCĄ BEZPIECZEŃSTWO EKOLOGICZNE WSPÓŁCZESNEMU I PRZYSZŁYM POKOLENIOM. (!!!!!)
  TBV - wg.słów jego prezesa W.Dzioby - planuje zbudować na Górkach Czechowskich 3 - 4 tys.mieszkań (!!!!).To jest ogromne 10 tysięczne osiedle mieszkaniowe,które gdyby powstało zablokowałoby przewietrzanie Lublina.Wzrósłby smog i temperatura powietrza w mieście, a tym samym zwiększyłaby się zachrorowalność i śmiertelność lublinian (nowotwory,udary,zawały itp.).Dlatego zmiana planu z ZIELENI PUBLICZNEJ OGÓLNODOSTĘPNEJ Z INFRASTRUKTURĄ SPORTOWĄ I REKREACYJNĄ (MPZP dla Górek Czechowskich z 2005 r.) na plan z osiedlem mieszkaniowym, to działanie na szkodę interesu publicznego !!!!
   A Pan architekt B.Stelmach wypowiada się publicznie,że nie wie co to jest interes publiczny.W jego aktywności dostrzegam konflikt interesów,ponieważ jednocześnie pełni funkcje publiczne i jest szefem prywatnej firmy architektonicznej.
   A Pan architekt B.Stelmach wypowiada się publicznie,że nie wie co to jest interes publiczny.W jego aktywności dostrzegam konflikt interesów,ponieważ jednocześnie pełni funkcje publiczne i jest szefem prywatnej firmy architektonicznej. rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2019 r. o 16:16
Kto płaci trollom za wpisy broniące milionerow?
Zobacz wszystkie komentarze 145

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie zapłaci za reklamy na meczach koszykarskiej Ligi Mistrzów. Kwota ściśle tajna

Lubelskie zapłaci za reklamy na meczach koszykarskiej Ligi Mistrzów. Kwota ściśle tajna

– Wchodzimy na wyższy poziom promocji regionu – przekonuje marszałek Jarosław Stawiarski (PiS). Na meczach koszykarskiej Ligi Mistrzów pojawi się hasło „Lubelskie. Smakuj życie!”, a w halach staną stoiska z logo naszego województwa. Tego, ile będzie nas to kosztowało, marszałek nie zdradza. – Negocjacje jeszcze trwają – stwierdza.

Matka i córka znalezione martwe. Sąsiad przyznał się do gwałtu i zabójstwa
film

Matka i córka znalezione martwe. Sąsiad przyznał się do gwałtu i zabójstwa

Kobiety znalazł w domu w Gruszewni ich bliski. 70-latka i jej 48-letnia córka nie żyły, miały na całym ciele rany zadane nożem. Po prawie dwóch miesiącach od odkrycia zbrodni śledczy mają podejrzanego. To 42-letni sąsiad ofiar. Zaraz po zbrodni wyjechał do Niemiec. Wrócił do Polski, został przesłuchany i przyznał się do podwójnego zabójstwa oraz zgwałcenia 48-latki. W sobotę zapadła decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu.

Autokar w busa i naczepę, bus w lawetę. Karambol na drodze krajowej
galeria

Autokar w busa i naczepę, bus w lawetę. Karambol na drodze krajowej

Kierujący autokarem najechał na busa, który z kolei wjechał w lawetę. Na koniec autokar uderzył jeszcze w naczepę ciągnika siodłowego.

Piękne obrazy i wielkie serca. Zebrali aż 91 tys. zł na rzecz psychiatrii dziecięcej
galeria

Piękne obrazy i wielkie serca. Zebrali aż 91 tys. zł na rzecz psychiatrii dziecięcej

Duży sukces aukcji w „Dworze Anna” w Jakubowicach Konińskich. W czwartek zebrano tam aż 91 tysięcy złotych, które wesprą działalność oddziału psychiatrii dziecięcej przy ul. Głuskiej w Lublinie. Pomóc dzieciom można jeszcze kupując bilet na spektakl „Szalone wakacje” w Centrum Spotkania Kultur.

Coś zburzą, coś zbudują. Szykuje się nowa inwestycja w centrum Lublina

Coś zburzą, coś zbudują. Szykuje się nowa inwestycja w centrum Lublina

Nowy budynek mieszkalny z usługowym parterem może powstać u zbiegu ul. Bernardyńskiej i Zamojskiej. Na takie zagospodarowanie nieruchomości zgodził się już Urząd Miasta. Inwestycja ma się wiązać z rozebraniem kilku budynków.

Kajetan Kalinowski pokonał Jiri Svacinę podczas Homanit Rocky Boxing Night w Karlinie

Kajetan Kalinowski pokonał Jiri Svacinę podczas Homanit Rocky Boxing Night w Karlinie

Gala Homanit Rocky Boxing Night była dla lubelskiego środowiska niezwykle istotna

Ruch na torach. Będą nowe perony i przystanki na Roztoczu

Ruch na torach. Będą nowe perony i przystanki na Roztoczu

W Klemensowie nowy peron już powstaje. W Długim Kącie trwa przygotowywanie terenu pod budowę, a projekt przystanku jest zatwierdzany. Na finiszu są prace nad koncepcją nowej stacji Szczebrzeszyn Miasto. Ostatnio wybrano też wykonawcę dla kolejowej inwestycji w Żurawnicy.

Drzewa w Starym Gaju już oznaczone do wycinki

Drzewa w Starym Gaju już oznaczone do wycinki

Tylko w jednej części lasu Stary Gaj prowadzone mają być tej jesieni wycinki drzew – zapowiada Nadleśnictwo Świdnik. W przyszłym roku można się za to spodziewać przerzedzenia gęstej, iglastej części lasu.

Nieogrzana szkoła i zdalne nauczanie? "Będziemy występować o zarząd komisaryczny"
film

Nieogrzana szkoła i zdalne nauczanie? "Będziemy występować o zarząd komisaryczny"

Jeżeli któryś samorząd nie wywiąże się z zadań publicznych i celowo nie będzie ogrzewał szkoły, aby wygonić dzieci na nauczanie zdalne, to będziemy występować niezwłocznie o zarząd komisaryczny – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. – To jest święty obowiązek samorządu utrzymać i ogrzać szkołę dla dzieci – przekonywał.

Po czerwonej kartce nasze podejście musiało się zmienić, czyli opinie po meczu Motor - Siarka
galeria

Po czerwonej kartce nasze podejście musiało się zmienić, czyli opinie po meczu Motor - Siarka

Motor tylko zremisował w sobotę z Siarką Tarnobrzeg 0:0. Gospodarze od 72 minuty grali jednak w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Sebastiana Rudola i rywale byli bliżej wygranej. Jak spotkanie oceniają trenerzy obu ekip?

Komu order, komu? Radni dostali formularze, żeby opisać swoje zasługi

Komu order, komu? Radni dostali formularze, żeby opisać swoje zasługi

Janusz Wawerski, przewodniczący rady powiatu puławskiego oraz starosta Danuta Smaga zaproponowali radnym odznaczenia za wybitne zasługi na rzecz samorządu. Wniosek o ich przyznanie ma zostać złożony do kancelarii prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Samorządowcy otrzymali już formularze.

Samochód rozbił się na drzewie. W środku były cztery osoby
galeria

Samochód rozbił się na drzewie. W środku były cztery osoby

Osobowa honda wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Cztery osoby trafiły do szpitala.

Zakończono budowę zapory na granicy z Białorusią. "Nielegalne przedostanie się do Polski jest niemożliwe"
film

Zakończono budowę zapory na granicy z Białorusią. "Nielegalne przedostanie się do Polski jest niemożliwe"

Polska skończyła budowę bariery ochronnej na granicy z Białorusią – przekazał w sobotę Stanisław Żaryn, sekretarz stanu w KPRM, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych i pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP.

Mężczyzna już nie mógł samodzielnie się poruszać. Wtedy pojawił się funkcjonariusz z dobrym nosem

Mężczyzna już nie mógł samodzielnie się poruszać. Wtedy pojawił się funkcjonariusz z dobrym nosem

55-latek wyszedł na spacer do lasu i się zgubił. Odnalazł go policyjny pies służbowy Mister.

Każdy z zawodników walczył o zwycięstwo i otrzymał nagrodę. Opinie po meczu Górnika Łęczna z GKS Tychy

Każdy z zawodników walczył o zwycięstwo i otrzymał nagrodę. Opinie po meczu Górnika Łęczna z GKS Tychy

Górnik Łęczna dopisał drugi komplet punktów w tym sezonie pokonując u siebie GKS Tychy 3:2. Mecz był bardzo emocjonujący, szczególnie w ostatnich fragmentach drugiej połowy. Jak sobotnie spotkanie podsumowali szkoleniowcy obu ekip?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty