Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2019 r.
18:15

"Nie można tej sprawy traktować tylko jako osobistego problemu Piotra Kowalczyka". Komentarze polityków

Autor: Zdjęcie autora drs toma pab
16 145 A A
Piotr Kowalczyk
Piotr Kowalczyk

W piątek zamojski sąd aresztował na trzy miesiące Piotra Kowalczyka. Wraz z nim do aresztu trafili także jego trzej współpracownicy: Mariusz P., Adam M. oraz Maciej S. To przedsiębiorcy z Lublina, działający na rynku nieruchomości. Prokuratura wnioskowała o tymczasowe aresztowanie całej czwórki. Dziś sąd przychylił się do argumentów śledczych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zatrzymanie Kowalczyka i jego współpracowników to efekt prowokacji, zorganizowanej przez CBA. Agent biura podszył się pod słowackiego inwestora, zainteresowanego budową wieżowca przy ul. Zana. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rozmowy dotyczyły działki, na której obecnie działa sklep z dywanami. Piotr Kowalczyk i pozostali przedsiębiorcy mieli pomóc w załatwieniu niezbędnych zgód.

Czytaj więcej: Areszt dla Piotra Kowalczyka i jego współpracowników zatrzymanych przez CBA

O sprawę aresztu dla Piotra Kowalczyka zapytaliśmy prezydenta Lublina, który przez wiele lat blisko współpracował z nim, kiedy Kowalczyk sprawował funkcję przewodniczącego Rady Miasta Lublin.

– Nie będę tego w żaden sposób komentował, gdyż nie mam żadnych więcej informacji, niż to co napisaliście – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Jeszcze przed decyzją sądu o areszcie dla Piotra Kowalczyka Krzysztof Żuk oraz kilkadziesiąt innych osób poręczyło za niego. – To związane było z gwarancją, że Piotr Kowalczyk będzie aktywnie uczestniczył w procedurze śledztwa. Nie było w tym żadnego innego kontekstu – podkreśla Żuk.

– Dla mnie to bardzo przykra informacja i nie można tej sprawy traktować tylko jako osobistego problemu pana Piotra Kowalczyka – komentuje Piotr Popiel, radny opozycyjnego klubu PiS. – Powoływanie się na pewne możliwości w Ratuszu należy ocenić jednoznacznie negatywnie. Warto też pamiętać, że przez ostatnich kilka lat prezydent i rządząca w mieście koalicja byli upominani przez nas, radnych PiS, że daleko idące ustępstwa wobec deweloperów przekraczają cienką granicę prawidłowego funkcjonowania miasta.

– Sprawa jest poważna, bo nie przypominam sobie, by w ostatnich latach był zatrzymany którykolwiek z radnych, a przecież nikt nie zatrzymuje osób bezpodstawnie – kontynuuje radny Popiel. Podkreśla, że jest zdziwiony postawą prezydenta Krzysztofa Żuka, który wstawił się za zatrzymanym Kowalczykiem, udzielając poręczenia. – Jeżeli sąd zdecydował o areszcie, to wydaje się, że ustalenia CBA muszą być bardzo dobrze poświadczone dokumentami.

– Jestem bardzo zaskoczony całą tą sytuacją. Należę do osób, które nigdy pochopnie nie ferują wobec innych żadnych wyroków i tak będzie teraz. Uważam, że należy poczekać na wyrok niezawisłego sądu – mówi Michał Krawczyk (PO), poseł i były lubelski radny. Przyznaje jednak, że był w gronie osób, które poręczyły za Kowalczyka. Zaznacza przy tym, że chodziło jedynie o zapewnienie, że były przewodniczący Rady Miasta będzie się stawiał na wszystkie wezwania sądu i prokuratury. – Miało to służyć temu, żeby Piotr Kowalczyk mógł odpowiadać z wolnej stopy, natomiast nie było to związane z rozstrzyganiem o winie lub jej braku – tłumaczy Krawczyk.

– Uważam, że spokojnie mógł odpowiadać z wolnej stopy. Byłem przekonany, że zjawiłby się na każde wezwanie. Dlatego też za niego poręczyłem – mówi europoseł Krzysztof Hetman, szef lubelskich struktur PSL. Kowalczyk jest członkiem tej partii. Hetman sprawę komentuje krótko: – Ufam, że Piotr Kowalczyk jest niewinny i mam nadzieję, że dowiedzie tego przed sądem.

e-Wydanie

Komentarze 145

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 o 18:44
+43
Czy jego żona dziś normalnie pracuje w ratuszu i zaciera ślady ?
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 o 18:24
+43
Tak ręczyli za niego, a teraz się okrakiem wycofują. Dziwne, że nie zaczęli bredzić o PiSowskich sądach.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 o 18:22
+41
No plakaty Pana Krawczyka wisiały na ogrodzeniach developerów !
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 o 18:57
+40
Wszyscy teraz palą głupa a zgoda na górki czechowskie , wynajmy biurowców od kolesi czy proste roboty budowlane za dziesiątki milionów pewnie same się podpisywały z miłości do Lublina.
Avatar
RobonHood / 6 grudnia 2019 o 18:47
+40
" Nie będę tego w żaden sposób komentował, gdyż nie mam żadnych więcej informacji, niż to co napisaliście – mówi  Krzysztof Żuk , prezydent Lublina" - przeciez wcoraj za niego ręczył ale dziś już chyba mniej wesoło i pora ratować własny tyłek. 
Avatar
Lublinianie / 6 grudnia 2019 o 22:03
+39
Ogromne podziękowania dla Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Czekamy na zdecydowanie więcej takich działań, gdyż są one niezbędne dla normalnego funkcjonowania Lublina i regionu.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 o 18:27
+39
Zaraz wpadnie dewelo-troll i będzie gadał o Banasiu odwracając uwagę od problemu.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 o 18:53
+38
Michał Krawczyk jest podobno kolegą z ławki Kowalczyka z podstawówki. Mapa powiązań PeOwskiej ośmiornicy robi się bardzo rozległa.
Avatar
CBA / 6 grudnia 2019 o 19:01
+37
Hehe a wczoraj by laske zrobili że on taki uczciwy. No ale co mieli gadać jak wplacali na kampanię Zuka. Żona to nawet wszystkie pieniądze które zarobiła w ciagu roku. Szlachetne to było. Gazetkę robił Chłopina, wychwalal w niej Zuka Wcisło Krawczyka Itd itd. W TBV mial dobre układy... ach przypadek ..???
Avatar
Łapki w górę / 6 grudnia 2019 o 20:20
+36
Pozdrowienia dla bezradnych radnych, którzy nie mają absolutnie nic do powiedzenia.
Avatar
Przedsiębiorca / 9 grudnia 2019 o 11:48
-4
Strach pracować i prowadzić działalność...
Avatar
/ 9 grudnia 2019 o 11:17
-8
Ludzie nie dajcie się zwariować, przecież za tworzenie takich sytuacji, w których testuje się uczciwość wybranych przez CBA obywateli należałoby wsadzić do paki tych testerów z CBA, a nie testowanych; Kowalczyka i pozostałych, którzy nie złamali żadnego prawa. Załatwianie spraw w urzędach odpłatnie w formie czynności zleconych nie oznacza przecież łamania prawa, jakoś nie dopatrzono się żadnych uchybień w procedurze zamiaru budowy dwóch wież dla PiS-u w Warszawie, chociaż widać tam gołym okiem zamiar obchodzenia prawa, zaś tu za wypowiadanie słowa załatwianie w różnych przypadkach i czasach czterech gości już siedzi,
Ludzie nie dajcie się zwariować, przecież za tworzenie takich sytuacji, w których testuje się uczciwość wybranych przez CBA obywateli należałoby wsadzić do paki tych testerów z CBA, a nie testowanych; Kowalczyka i pozostałych, którzy nie złamali żadnego prawa. Załatwianie spraw w urzędach odpłatnie w formie czynności zleconych nie oznacza przecież łamania prawa, jakoś nie dopatrzono się żadnych uchybień w procedurze zamiaru budowy dwóch wież dla PiS-u w Warszawie, chociaż widać tam gołym okiem zamiar obchodzenia prawa, zaś tu za wypowiadanie... rozwiń
Avatar
erg / 9 grudnia 2019 o 09:20
-8
Mam pytane do tego łotra z chlewa a jednocześnie z sekty bolszewickiej pislam ! Co Kowalczyk ma do PSL-u ! Tumanie !
Avatar
krzysio / 9 grudnia 2019 o 08:31
+5
CBA powinno skontrolować w zamosciu wydział geodezji a szczególnie nową p. dyr. tam to dopiero jest bur....dell
Avatar
Gość / 9 grudnia 2019 o 06:39
+5
Co się trafi jakiś przekręt to nici prowadzą do PSL-u !!! A przy tej okazji to i Żukowi przylepiła się łatka smrodu,bo ułatwiał ten preceder!!
Avatar
Gość / 8 grudnia 2019 o 21:36
+6
Śpieszmy się czytać DziennikWschodni bo podobno od stycznia zmienia właściciela ... i UM Lublin już zamówił reklamy, więc koniec normalności.
Avatar
Kon / 8 grudnia 2019 o 19:28
+15
A KL już zakończył temat. Bo ratusz nie da grosza ..
Avatar
Gość / 8 grudnia 2019 o 17:44
+19
A jeszcze chwilę temu prezydencik ręczył za niego,a teraz nie ma nic do powiedzenia :))) Oj coś się szykuje.
Avatar
Lublinianin / 8 grudnia 2019 o 16:21
+23
 Wcale nie brednie. Przed zmianą planu w 2016 - jak TBV kupiło Górki Czechowskie - mogli zabudować 1ha blokami.Po zmianie planu - 25 ha, czyli 25 razy tyle. 25 ha to 250 000 m2. Za 5000 m2 na Krasnickiej inwestor zapłacił 32 mln zł. Na Górkach Czechowskich, w 3 lata teren zabudowy wzrósł z 10 000 m2 do 250 000 m2. Wystarczy kalkulator żeby policzyc jaki to zysk. Kosmos.
  Liczby się zgadzają i wyliczenia również.Natomiast nie ma jeszcze zmienionego MPZP dla terenu Górek Czechowskich,który obowiązuje od 2005 r. Niestety Prezydent Lublina polecił Wydziałowi Planowania UM ,wszcząć procedurę zmiany tego planu.Wydział Planowania przygotował zmianę Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania umożliwiającą zabudowę Górek Czechowskich wielotysięcznym osiedlem mieszkaniowym (!!!!),a większość radnych RM Lublina niestety uchwaliła to Studium.Takie działanie jest rażąco sprzeczne z interesem publicznym (zablokowanie przewietrzania miasta : patrz opinia prof.M.Kaszewskiego z Instytutu Meteorologii i Klimatologii UMCS w Lublinie) i łamaniem Konstytucji RP tj.Art.74.1.,ponieważ naraża na niebezpieczeństwo ekologiczne współczesne i przyszłe pokolenie mieszkańców Lublina !!! Art.74.1.Konstytucji RP nakazuje stanowczo : WŁADZE PUBLICZNE PROWADZĄ POLITYKĘ ZAPEWNIAJĄCĄ BEZPIECZEŃSTWO EKOLOGICZNE WSPÓŁCZESNEMU I PRZYSZŁYM POKOLENIOM. (!!!!!)
  TBV - wg.słów jego prezesa W.Dzioby - planuje zbudować na Górkach Czechowskich 3 - 4 tys.mieszkań (!!!!).To jest ogromne 10 tysięczne osiedle mieszkaniowe,które gdyby powstało zablokowałoby przewietrzanie Lublina.Wzrósłby smog i temperatura powietrza w mieście, a tym samym zwiększyłaby się zachrorowalność i śmiertelność lublinian (nowotwory,udary,zawały itp.).Dlatego zmiana planu z ZIELENI PUBLICZNEJ OGÓLNODOSTĘPNEJ Z INFRASTRUKTURĄ SPORTOWĄ I REKREACYJNĄ (MPZP dla Górek Czechowskich z 2005 r.) na plan z osiedlem mieszkaniowym, to działanie na szkodę interesu publicznego !!!!
   A Pan architekt B.Stelmach wypowiada się publicznie,że nie wie co to jest interes publiczny.W jego aktywności dostrzegam konflikt interesów,ponieważ jednocześnie pełni funkcje publiczne i jest szefem prywatnej firmy architektonicznej.
   A Pan architekt B.Stelmach wypowiada się publicznie,że nie wie co to jest interes publiczny.W jego aktywności dostrzegam konflikt interesów,ponieważ jednocześnie pełni funkcje publiczne i jest szefem prywatnej firmy architektonicznej. rozwiń
Avatar
Gość / 8 grudnia 2019 o 16:16
+13
Kto płaci trollom za wpisy broniące milionerow?
Zobacz wszystkie komentarze 145

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 stycznia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 29 stycznia 2020 r. 0 0

Dobre pomysły na salon z aneksem kuchennym

Dobre pomysły na salon z aneksem kuchennym 0 0

Wraz z rosnącą popularnością małych mieszkań coraz częściej stajemy przed podjęciem decyzji: jak połączyć pokój dzienny z kuchnią. Te dwa pomieszczenia, mimo pełnienia zupełnie różnych funkcji, mogą stworzyć świetnie zgrany duet.

Pomysł radnego na hospicjum dla matek. "W Polsce takie ośrodki już funkcjonują, choć nie są one liczne"

Pomysł radnego na hospicjum dla matek. "W Polsce takie ośrodki już funkcjonują, choć nie są one liczne" 9 1

Jest pomysł, ale do realizacji jeszcze daleka droga. Radny Tomasz Szydło postuluje, by w powiecie świdnickim stworzyć hospicjum perinatalne. To miejsce, w którym opieką zostają otoczone kobiety ciężarne, których dziecko ma ciężkie i nieodwracalne zaburzenie rozwojowe prowadzące do śmierci płodu lub noworodka

Lublin: Miasto chce ułatwić Politechnice Lubelskiej zakup kamienicy

Lublin: Miasto chce ułatwić Politechnice Lubelskiej zakup kamienicy 0 4

Prezydent Lublina chce, by Rada Miasta zrezygnowała z żądania zwrotu bonifikaty udzielonej przez miasto Politechnice Lubelskiej podczas sprzedaży kamienicy przy Okopowej 8.

Uciekali przed policją pod wpływem narkotyków. W aucie były kilkumiesięczne dzieci
film

Uciekali przed policją pod wpływem narkotyków. W aucie były kilkumiesięczne dzieci 15 3

Głogów (woj. dolnośląskie). Na ulicach Głogowa doszło do policyjnego pościgu. Funkcjonariusze próbowali zatrzymać samochód bez tablic rejestracyjnych, jednak kierowca zaczął wtedy uciekać. Okazało się, że cztery osoby dorosłe przebywające w aucie - w tym kierowca - były pod wpływem narkotyków. Co więcej, w samochodzie znajdowała się dwójka kilkumiesięcznych dzieci.

Koncert Marka Andrzejewskiego w Nałęczowie
1 lutego 2020, 19:30

Koncert Marka Andrzejewskiego w Nałęczowie 0 0

Kawiarnia Lipowa w Nałęczowie (ul. Lipowa 43) zaprasza na koncert Marka Andrzejewskiego "Piosenki jak listy". Artysta wystąpi na scenie lokalu 1 lutego o godz. 19.30.

Lublin: Rozkopują ul. Turystyczną. Będą wyznaczać przystanki komunikacji miejskiej

Lublin: Rozkopują ul. Turystyczną. Będą wyznaczać przystanki komunikacji miejskiej 4 14

Problemów z przejazdem muszą się spodziewać kierowcy na ul. Turystycznej, gdzie zaczęła się przebudowa drogi związana z wyznaczeniem przystanków komunikacji miejskiej blisko przejazdu kolejowego

Licealiści w Terespolu będą od września uczyć się języka chińskiego

Licealiści w Terespolu będą od września uczyć się języka chińskiego 14 4

Uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu (pow. bialski) od września będą uczyć się języka chińskiego. – Jest to związane z rozwojem suchego portu w Małaszewiczach – tłumaczy dyrektor szkoły.

Jaś zginął pod kołami tramwaju. Wyrok w zawieszeniu dla motorniczej z Poznania
film

Jaś zginął pod kołami tramwaju. Wyrok w zawieszeniu dla motorniczej z Poznania 0 2

Poznań. Poznański sąd skazał motorniczą, która śmiertelnie potrąciła w Poznaniu na przejściu dla pieszych ośmioletniego Jasia. Ani chłopiec, ani prowadząca tramwaj nie powinni znaleźć się na skrzyżowaniu - mieli czerwone światło. Kobieta dobrowolne poddała się karze roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

Książka o „biciu dzieci na zimno” zniknie z rynku? Wydawcy: "Uczy przebaczenia i prawdomówności"

Książka o „biciu dzieci na zimno” zniknie z rynku? Wydawcy: "Uczy przebaczenia i prawdomówności" 0 4

Uczy przebaczania i prawdomówności – tak o książce „Pasterz dziecięcego serca” myślą jej polscy wydawcy. Po tym, jak m.in. lubelscy pedagodzy okrzyknęli pozycję instruktażem bicia niemowlaków, zdecydowali oni jednak o jej wycofaniu z otwartego rynku.

Policja przejęła nielegalne automaty do gier w Lublinie
galeria

Policja przejęła nielegalne automaty do gier w Lublinie 0 0

Policja zabezpieczyła 5 urządzeń. Trwa ustalanie, kto jest odpowiedzialny za zorganizowanie nielegalnych gier.

Premiera w Teatrze Andersena w Lublinie. W domach z betonu nie ma miłości [zdjęcia]
galeria

Premiera w Teatrze Andersena w Lublinie. W domach z betonu nie ma miłości [zdjęcia] 3 0

Ważne jest to, co prawdziwe, a nie sztuczne. Kiedy babcia Dora sprzeda gospodarkę i pójdzie do domu z betonu, zabierze ze sobą gąskę i świnkę. Ale w domach z betonu nie ma miłości. Życie toczy się w internecie, nikt z nikim nie rozmawia, a nawet nie segreguje śmieci. Nowy spektakl w Andersenie trafia w samo sedno. Brawo.

Koncert Pawła Szamburskiego w Kazimierzu
1 lutego 2020, 20:00

Koncert Pawła Szamburskiego w Kazimierzu 0 0

Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1) zaprasza na koncert klarnecisty i kompozytora Pawła Szamburskiego. Wydarzenie odbędzie się 1 lutego o godz. 20.

Drugi transfer Górnika. Wzmocnienie z Ekstraklasy

Drugi transfer Górnika. Wzmocnienie z Ekstraklasy 0 3

25-letni Bartłomiej Kalinkowski podpisał z Górnikiem Łęczna 1,5 roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Pomocnik trafił do Łęcznej na zasadzie transferu definitywnego z występującego w PKO Ekstraklasie Łódzkiego Klubu Sportowego

Automatyk, kierowca mechanik, technik energetyk. Minister edukacji wskazuje zawody przyszłości w Polsce

Automatyk, kierowca mechanik, technik energetyk. Minister edukacji wskazuje zawody przyszłości w Polsce 1 4

Minister edukacji narodowej wskazał 24 zawody, na które prognozuje się zapotrzebowanie. W tegorocznym zestawieniu znalazły się takie zawody jak: ślusarz, mechanik-monter maszyn i urządzeń, a także technik energetyk. Jako nowe wskazane zostały: automatyk i technik-programista.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.