Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 grudnia 2019 r.
14:22

Areszt dla Piotra Kowalczyka i jego współpracowników zatrzymanych przez CBA

64 505 A A
Piotr Kowalczyk w lubelskiej radzie miasta zasiadał przez 12 lat, a przez 9 stał na jej czele. Pożegnał się z ratuszem jesienią 2018, by zająć się biznesem
Piotr Kowalczyk w lubelskiej radzie miasta zasiadał przez 12 lat, a przez 9 stał na jej czele. Pożegnał się z ratuszem jesienią 2018, by zająć się biznesem

Zamojski sąd aresztował Piotra Kowalczyka. Zatrzymany we wtorek przez CBA były przewodniczący lubelskiej rady miasta spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące. Wraz z nim aresztowano jego trzech współpracowników, w tym krewnego posła PiS Przemysława Czarnka

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wraz z Kowalczykiem agenci CBA zatrzymali: Mariusza P., Adama M. oraz Macieja S. To lubelscy przedsiębiorcy działający na rynku nieruchomości. Śledczy wnioskowali o tymczasowe aresztowanie całej czwórki. W piątek zamojski sąd przychylił się do argumentów prokuratury.

– Wobec wszystkich czterech podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące – informuje sędzia Adam Abraszek, prezes Sądu Rejonowego w Zamościu. Nie zdradza jednak, jakie przesłanki przesądziły o zastosowaniu najsurowszego środka zapobiegawczego. – Materiały z tego postępowania są tajne. Akta zostały już zwrócone do prokuratury.

– Nie udzielamy absolutnie żadnych informacji w tej sprawie – kwituje Artur Szykuła, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Ustawka CBA

Zatrzymanie Kowalczyka i jego współpracowników to efekt prowokacji zorganizowanej przez CBA. Agent biura podszył się pod słowackiego inwestora zainteresowanego budową wieżowca przy ul. Zana. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rozmowy dotyczyły działki, na której obecnie działa sklep z dywanami. Piotr Kowalczyk i pozostali przedsiębiorcy mieli pomóc w załatwieniu niezbędnych zgód.

– Osoby te powoływały się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych, m.in. w Urzędzie Miasta Lublin – wyjaśnia Temistokles Brodowski, rzecznik CBA. – Mężczyźni porozumieli się w sprawie załatwienia pozwolenia na budowę i innych dokumentów niezbędnych do budowy wieżowca. Zapłatą miał być milion złotych łapówki. Kwota ta została ujęta w umowie.

We wtorek słowacki „biznesmen” umówił się na spotkanie z Kowalczykiem i jego współpracownikami. Panowie zostali zatrzymani podczas podpisywania umowy.

Prezydent poręcza

Dzień później Piotr Kowalczyk przesłał mediom oświadczenie. Zapewnił, że ani w umowie, ani też w żadnej innej formie, nie zobowiązał się do czynności innych, niż „wykonanie koncepcji architektonicznej, prac projektowych i dokumentacji prawnej niezbędnej do realizacji inwestycji”.

– Zaistniała sytuacja jest absurdalną próbą oczernienia i dyskredytowania mojej osoby oraz rodziny – oświadczył były samorządowiec.

W czwartek za Kowalczyka poręczył prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

– Był moim wieloletnim współpracownikiem, nigdy nie nadużył mojego zaufania. Nigdy nie dał powodu, by podejrzewać o jakiekolwiek nieprawidłowości działania, w których uczestniczył – mówił prezydent.

Krewny wojewody

Przedsiębiorcy zatrzymani wraz z Kowalczykiem prowadzą biura nieruchomości (Maciej Sz.) i architektoniczne (Adam P i mariusz P.).

Mariusz P. To krewny Przemysława Czarnka - byłego wojewody, a obecnie posła PiS. Jak wynika z dostępnych w sieci danych KRS, krewnych łączą też relacje biznesowe – obaj widnieją w zarządzie spółki zajmującej się działalnością w branży turystycznej.

Jak tłumaczy polityk, te informacje są nieaktualne: firma miała przestać działać w 2005 roku, a on sam udziałów w niej pozbył się w 2015 r. przed objęciem funkcji wojewody.

– Mariusz P. jest moim krewnym, ale każdy ma jakiś krewnych. Nie utrzymuję z nim żadnych kontaktów, ani rodzinnych, ani towarzyskich, ani biznesowych. Proszę nie łączyć mnie z tą sprawą – kwituje Czarnek.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 505

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
da radę dotrzymać omerty? / 6 grudnia 2019 r. o 14:29
+74
Ojej! A co to będzie, jak się skruszy? Dla przyzwyczajonych do komfortów Ludzi z Wypchanymi Portfelami nawet brak karafki z 30-letnim łiskaczem i cygara kubańskiego to nieomal jak waterboarding...
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 r. o 14:44
+69
Czy Pan Żuk nadal poręcza za aresztowanego? czy się tym nie ośmiesza i czy ma nadal mandat społeczny na sprawowanie urzędu w tym mieście?
Avatar
XD / 6 grudnia 2019 r. o 14:35
+67
To fake na 100%. Przecież on jest niewinny XD On tylko POmagał. Prezydent POświadczył przecież.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 r. o 14:33
+61
Pozostaje czekać na rozwój sprawy i odpowiedź na pytanie o jakie osoby z konkretnych urzędów/wydziałów chodziło?
Avatar
zmartwiony biznesmen / 6 grudnia 2019 r. o 14:39
+58
Szlag! A chciałem inwestować w Lublinie. Szukałem działki pod wieżowiec. I kto mi teraz załatwi?
Avatar
Skandal / 6 grudnia 2019 r. o 14:48
+56
Jak to , zamykacie Lubelskiego " Celebrytę Medialnego " ? Przecież On jest tak samo znany w Lublinie jak Durczok w tvnie !!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 r. o 14:25
+50
Zaraz Żuk swojego pupilka wykupi...
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 r. o 14:52
+49
A jakie jeszcze chcesz dowody,chciał łapówkę i tyle.Zawarł cwaniak ją w umowie,ze niby wszystko na legalu.Nie zaplaciliby bańki to by nic nie załatwili.Cos tu niejasnego jest???
Avatar
Gość / 6 grudnia 2019 r. o 14:48
+46
Wszyscy się być może niedługo dowiemy jak było. Pewnie był podsłuchiwany od dłuższego czasu , temat może być rozwojowy. Może powstać z tego ciekawy scenogram.
Avatar
Dieta cebulowa / 6 grudnia 2019 r. o 14:47
+42
A co o tej sytacji sądzą nasi kochani bezradni?
Avatar
lepkie łapki / 12 grudnia 2019 r. o 12:44
+3
Większość zmian w planach zagospodarowania przestrzennego winna byc w kazdej gminie pod szczególnym nadzorem CBA -
Avatar
Bajeczka z morałem / 10 grudnia 2019 r. o 19:56
+10
"Swój swego popiera, raczka rączkę myje - zwłaszcza gdy się siedzi w tym samym bagnie aż po samą szyję..."
Avatar
adam / 9 grudnia 2019 r. o 14:17
+6
CBA powinno skontrolować w zamosciu wydział geodezji a szczególnie nową p. dyr. tam to dopiero jest bur....dell
Avatar
JET / 9 grudnia 2019 r. o 11:55
-8
GRUBYMI NIĆMI TO SZYTE.....PiSiory mocno się sprężają by Kowalczyka dorwać za zdrade.... wcale się nie zdziwię jak za kilka miesięcy sprawa się wyciszy.............., łapówka w kontrakcie??? trudno to będzie udowodnić bez podsłuchu negocjacji. A przy takiej inwestycji każdy kto wie gdzie i jak załatwia się zezwolenia jest cenny i nie koniecznie za tą wiedzę winny korupcji !!!
Avatar
wrzesień 2012 / 9 grudnia 2019 r. o 09:41
+8
Ratusz nie będzie czekał na Echo? Sam wyłoży miliony? W przyszłym roku na pewno ruszy przebudowa wiecznie zakorkowanego skrzyżowania al. Solidarności, Sikorskiego i ul. gen. Ducha. - Niezależnie, czy zrobi to Echo, czy zrobimy to sami - podkreśla prezydent Krzysztof Żuk. Czy to oznacza, że plany budowy galerii handlowej na Górkach Czechowskich są już nieaktualne? Deklaracja prezydenta Krzysztofa Żuka jest dość zaskakująca. Bowiem od kilku miesięcy obowiązywała wersja, że za przebudowę skrzyżowania zapłaci kielecka firma Echo Investment, która chce na części pobliskich Górek Czechowskich postawić ogromną galerię handlową. Jej budowa szacowana jest nawet na 100 mln euro. Jednak, aby Echo wystartowało z inwestycją, potrzebne są zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego górek. A na nie muszą się zgodzić radni.
Ratusz nie będzie czekał na Echo? Sam wyłoży miliony? W przyszłym roku na pewno ruszy przebudowa wiecznie zakorkowanego skrzyżowania al. Solidarności, Sikorskiego i ul. gen. Ducha. - Niezależnie, czy zrobi to Echo, czy zrobimy to sami - podkreśla prezydent Krzysztof Żuk. Czy to oznacza, że plany budowy galerii handlowej na Górkach Czechowskich są już nieaktualne? Deklaracja prezydenta Krzysztofa Żuka jest dość zaskakująca. Bowiem od kilku miesięcy obowiązywała wersja, że za przebudowę skr... rozwiń
Avatar
czerwiec 2012 / 9 grudnia 2019 r. o 09:32
+8
o powodach odroczenia podpisania umowy Echo prezydent nie chce mówić. To otwiera pole do domysłów. – Być może ktoś uznał, że moje uwagi do planu zagospodarowania górek, a złożyłem ich 17, są słuszne? Może pojawił się problem, że zmiana planu zostanie odrzucona? – zastanawia się Sylwester Tułajew, szef klubu radnych PiS. I dodaje: – Ten projekt planu jest nie do przyjęcia. Z całą pewnością głosowałbym przeciw niemu. Tułajew, podobnie jak centrala PiS, jest za zaostrzeniem stanowiska wobec prezydenta z PO. A w miejskich strukturach PiS trwają wybory i jeśli wygra opcja "ostrej opozycji” radni mogą sięgnąć po "łatwy przepis” na porażkę Żuka i odrzucić plan. Przeciwny temu jest inny potencjalny szef PiS w Lublinie: Piotr Kowalczyk, przewodniczący Rady Miasta. – Nie zagłosuję przeciw zmianie planu, najwyżej się wstrzymam – zapowiada i dodaje: – Nie jestem fanem tej galerii, ale przebudowy skrzyżowania już tak. Wierzę prezydentowi. Nie wierzę, że spółka, która przez 10 lat zabiegała o przekształcenie terenu będącego marzeniem każdego inwestora, chce płacić za niego podatki i wycofać się z inwestycji.
o powodach odroczenia podpisania umowy Echo prezydent nie chce mówić. To otwiera pole do domysłów. – Być może ktoś uznał, że moje uwagi do planu zagospodarowania górek, a złożyłem ich 17, są słuszne? Może pojawił się problem, że zmiana planu zostanie odrzucona? – zastanawia się Sylwester Tułajew, szef klubu radnych PiS. I dodaje: – Ten projekt planu jest nie do przyjęcia. Z całą pewnością głosowałbym przeciw niemu. Tułajew, podobnie jak centrala PiS, jest za zaostrzeniem stanowiska wobec prezydenta z PO. A w miejskich strukturach Pi... rozwiń
Avatar
czerwiec 2012 / 9 grudnia 2019 r. o 09:29
+10
Podpisanie umowy zapowiedziano na dzisiaj, na godz. 15.30. Ale 45 minut wcześniej wydarzenie zostało odwołane. Zamiast tego podpisano aneks odsuwający na październik zarówno zmianę planu, jak i umowę drogową. – Negocjacje z miastem już zakończyliśmy, warunki są uzgodnione. Ale potrzebujemy czasu na analizę rynkową przedsięwzięcia – mówi Krzysztof Kwapisz, prokurent Echo Investment. W niepodpisanej dzisiaj umowie zamiast zapisu, że spółka daje 60 mln zł na węzeł drogowy znalazł się inny, korzystniejszy dla miasta: spółka ma pokryć całość kosztów. A do przebudowy dopisano też fragment ul. Poligonowej. Nie zmienia się termin: drogi mają być gotowe nie później, niż obiekty handlowe, czyli jesienią 2014. W innym przypadku spółka płaciłaby karę. Jaką? Tego Ratusz nie zdradza.
Podpisanie umowy zapowiedziano na dzisiaj, na godz. 15.30. Ale 45 minut wcześniej wydarzenie zostało odwołane. Zamiast tego podpisano aneks odsuwający na październik zarówno zmianę planu, jak i umowę drogową. – Negocjacje z miastem już zakończyliśmy, warunki są uzgodnione. Ale potrzebujemy czasu na analizę rynkową przedsięwzięcia – mówi Krzysztof Kwapisz, prokurent Echo Investment. W niepodpisanej dzisiaj umowie zamiast zapisu, że spółka daje 60 mln zł na węzeł drogowy znalazł się inny, korzystniejszy dla miasta: spółka ma pokryć ca... rozwiń
Avatar
czerwiec 2012 / 9 grudnia 2019 r. o 09:27
+9
Rada Kultury Przestrzeni, działająca przy prezydencie Lublina, przygotowała listę propozycji poprawek do planu zagospodarowania przestrzennego, która umożliwi budowę. Wkrótce przyjrzą im się radni. RKP chce stworzyć przyjazny styk: galeria – górki oraz uprościć i udrożnić komunikacyjnie dostępność do galerii „Echo-Lublin”. Zdaniem członków Rady będzie to niemożliwe, gdy galeria stanie „tyłem” do górek, czyli kiedy budynek będzie za blisko zbocza doliny, a miejsca między galerią i zboczem wypełni droga serwisowa i zaplecze (śmietniki, magazyny, miejsca rozładunku dla tirów). elewacja budynku od tej strony będzie miała formę kilkusetmetrowej ciągłej ściany. Co proponują fachowcy? Udrożnienie doliny po wschodniej części galerii poprzez odsunięcie linii zabudowy od brzegu doliny (minimalne odsunięcie – poza nasyp strzelnicy), stworzenie „strefy społecznej” galerii od strony elewacji wschodniej tak, aby park nie znajdował się na jej tyłach, od strony zaplecza (w tym zaokrąglenie narożnika od strony północno-wschodniej), zaplanowanie zieleni izolacyjno-parkowej od strony doliny i złagodzenie przebiegu linii zabudowy (propozycja, aby strefę obsługi przenieść do wnętrza) oraz zaplanowanie „piątej elewacji” – zieleni na dachach lub innych rozwiązań o wysokiej jakości krajobrazowej.
Rada Kultury Przestrzeni, działająca przy prezydencie Lublina, przygotowała listę propozycji poprawek do planu zagospodarowania przestrzennego, która umożliwi budowę. Wkrótce przyjrzą im się radni. RKP chce stworzyć przyjazny styk: galeria – górki oraz uprościć i udrożnić komunikacyjnie dostępność do galerii „Echo-Lublin”. Zdaniem członków Rady będzie to niemożliwe, gdy galeria stanie „tyłem” do górek, czyli kiedy budynek będzie za blisko zbocza doliny, a miejsca między galerią i zboczem wypełni droga serwisowa i zaplecze (śmietniki... rozwiń
Avatar
maj 2012 / 9 grudnia 2019 r. o 09:26
+9
 Nie będzie wielkich emocji w trakcie sesji rady miasta 31 maja, bo nie dojdzie do głosowania nad planem zagospodarowania Górek Czechowskich. Prezydent nie zgłosi radzie tej uchwały, bo przedstawiciele właściciela terenu, czyli kieleckiej spółki Echo Investment, nie zgadzają się na warunki ratusza.    A chodzi o sprawy dla interesu Lublina najważniejsze, czyli przebudowę obecnie permanentnie zakorkowanego skrzyżowania al. Sikorskiego - al. Solidarności - ul. Ducha na nowoczesny bezkolizyjny węzeł drogowy. Wprawdzie Echo Investment obiecuje, że zapłaci za tę inwestycję i samo ją wykona, to jednak ratusz chce się zabezpieczyć, że kielecka spółka zabierze się do pracy najszybciej, jak to będzie możliwe.    Dlatego ratusz stawia warunki, by zagwarantować sobie, że mając w ręku zmieniony plan zagospodarowania, Echo nie skupi się tylko na budowie swojej galerii handlowej na Górkach. W dodatku to warunki bardzo ostre, bo prezydent Lublina Krzysztof Żuk chce, by Echo płaciło miastu niebagatelne kary, jeśli nie zacznie na czas wywiązywać się ze swoich zobowiązań co do przebudowy skrzyżowania. Jeśli budowa nie zaczęłaby się wiosną przyszłego roku, to codziennie miasto naliczałoby kielczanom kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ile dokładnie? Tego nikt nie chce ujawnić.  
 Nie będzie wielkich emocji w trakcie sesji rady miasta 31 maja, bo nie dojdzie do głosowania nad planem zagospodarowania Górek Czechowskich. Prezydent nie zgłosi radzie tej uchwały, bo przedstawiciele właściciela terenu, czyli kieleckiej spółki Echo Investment, nie zgadzają się na warunki ratusza.    A chodzi o sprawy dla interesu Lublina najważniejsze, czyli przebudowę obecnie permanentnie zakorkowanego skrzyżowania al. Sikorskiego - al. Solidarności - ul. Ducha na nowoczesny bezkolizyjny węzeł drogowy. Wprawdzie Echo ... rozwiń
Avatar
maj 2012 / 9 grudnia 2019 r. o 09:23
+5
Ostatniego dnia aż 17 uwag złożył Sylwester Tułajew, przewodniczący klubu PIS.  – Te zmiany w sposób zatrważający rujnują krajobraz przestrzenny górek, degradują ich walory przyrodnicze, ekologiczne i krajobrazowe – uważa. – Zmiana planu umożliwia zabudowę zbyt dużego obszaru, zamyka dostęp do doliny w południowej części wąwozu. Poza tym wyłożony plan nie został zaopiniowany przez Miejską Komisję Urbanistyczno-Architektonicznej, a to jest rażące naruszenie toku formalno-prawnego, wynikającego z ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym. Tułajew podkreśla, że projekt wyłożonego planu rażąco różni się od wersji opiniowanej przez MKUA w grudniu 2011 r. – Niezbędne zatem było ponowne przesłanie dokumentu do zaopiniowania przez MKU-A – dodaje.
Ostatniego dnia aż 17 uwag złożył Sylwester Tułajew, przewodniczący klubu PIS.  – Te zmiany w sposób zatrważający rujnują krajobraz przestrzenny górek, degradują ich walory przyrodnicze, ekologiczne i krajobrazowe – uważa. – Zmiana planu umożliwia zabudowę zbyt dużego obszaru, zamyka dostęp do doliny w południowej części wąwozu. Poza tym wyłożony plan nie został zaopiniowany przez Miejską Komisję Urbanistyczno-Architektonicznej, a to jest rażące naruszenie toku formalno-prawnego, wynikającego z ustawy o zagospodarowaniu... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 505

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Więcej miejsc w szpitalach dla zwykłych pacjentów

Lubelskie: Więcej miejsc w szpitalach dla zwykłych pacjentów

Do dziś w szpitalach w regionie miały być odmrożone 183 łóżka dla niezakażonych koronawirusem pacjentów.

W gminie Puławy będzie jaśniej. 190 nowych lamp

W gminie Puławy będzie jaśniej. 190 nowych lamp

Niedostateczna ilość latarni do odwieczny problem największej wiejskiej gminy powiatu puławskiego. W walce z ciemnością samorządowcom Gminy Puławy pomogła rządowa dotacja. W tym roku stanie ponad 190 nowych słupów z lampami LED.

Pierwsze zimowe wzmocnienie Górnika

Pierwsze zimowe wzmocnienie Górnika

Aleksander Jagiełło nowym zawodnikiem Górnika Łęczna. Wychowanek Legii Warszawa ostatnio występował w drużynie Piasta Gliwice.

Dworek Wincentego Pola do przeniesienia? Prawnuczki oburzone, jest reakcja ministra kultury

Dworek Wincentego Pola do przeniesienia? Prawnuczki oburzone, jest reakcja ministra kultury

Pomysłowi przeniesienia Dworku Wincentego Pola do Muzeum Wsi Lubelskiej sprzeciwiają się praprawnuczki słynnego geografa i poety. Ich zdanie podziela minister kultury.

Lublin: Podwładni bronią swojego dyrektora

Lublin: Podwładni bronią swojego dyrektora

Całkowicie pomija się nasz głos – piszą do Ratusza oburzeni pracownicy Dzielnicowego Domu Kultury „Węglin”. Chcą utrzymania Sławomira Księżniaka na stanowisku dyrektora instytucji. Zamiast kolejnej kadencji dyrektor dostał od władz miasta ofertę bycia przez rok „pełniącym obowiązki”.

Seniorzy mają problemy z zapisaniem się na szczepienia. "Nikt nic nie wie, w końcu zrezygnowałem"
Alarm 24

Seniorzy mają problemy z zapisaniem się na szczepienia. "Nikt nic nie wie, w końcu zrezygnowałem"

Zamiast zapisać się na szczepienie przeciwko Covid-19, od rana mają problem. Część seniorów nie może dodzwonić się do przychodni, ani na bezpłatną infolinię. Próbowali zapisać się na miejscu, ale też bez skutku.

Miasto przejmie od lasów Stary Gaj? Najnowsza deklaracja prezydenta Lublina

Miasto przejmie od lasów Stary Gaj? Najnowsza deklaracja prezydenta Lublina

Na terenie Starego Gaju może zostać wyznaczony „zespół przyrodniczo-krajobrazowy”. Taką deklarację złożył dzisiaj prezydent Krzysztof Żuk, który oświadczył też, że zapyta Lasy Państwowe o możliwość… przejęcia Starego Gaju przez miasto

Chełm. Ukradł 42 butelki nalewki i wszystko wypił ze znajomymi

Chełm. Ukradł 42 butelki nalewki i wszystko wypił ze znajomymi

Wprost z suto zakrapianej biesiady do aresztu trafił 34-letni mieszkaniec gminy Wierzbica w powiecie chełmskim. Mężczyzna wcześniej okradł sklep, z którego wyniósł 42 butelki nalewki porzeczkowej. Skradzionego alkoholu nie udało się odzyskać, bo został wypity przez złodziejaszka i jego znajomych.

MKS Perła Lublin podejmie w hali Globus rosyjski HC Lada

MKS Perła Lublin podejmie w hali Globus rosyjski HC Lada

Zdecydowanym faworytem niedzielnej rywalizacji będą przyjezdne

Test wiedzy o Lublinie. Czy znasz stare nazwy lubelskich ulic?

Test wiedzy o Lublinie. Czy znasz stare nazwy lubelskich ulic?

Sprawdź czy znasz stare nazwy lubelskich ulic?

Ośrodek narciarski w Chrzanowie już otwarty. "Działamy na podstawie obowiązującego prawa"
Zdjęcia
galeria

Ośrodek narciarski w Chrzanowie już otwarty. "Działamy na podstawie obowiązującego prawa"

W piątek o godzinie 14 otwarty został ośrodek narciarski w Chrzanowie.

Fajsławice: Ford wpadł w poślizg i zderzył się z mazdą

Fajsławice: Ford wpadł w poślizg i zderzył się z mazdą

Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów w Fajsławicach (powiat krasnostawski). 43-letni kierowca forda wpadł w poślizg i uderzył w jadącą z naprzeciwka mazdę.

Dramatyczna sytuacja pralni w czasach pandemii. "Od listopada umieramy po cichu"
Rozmowa

Dramatyczna sytuacja pralni w czasach pandemii. "Od listopada umieramy po cichu"

– To, że działamy, wynika tylko z tego, że przeznaczamy na to oszczędności całego życia. Mowa o kilkunastu tysiącach złotych miesięcznie – rozmowa z Krzysztofem Kopaczem, właścicielem Pralni Higiena w Świdniku.

Czas na intensywne granie. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zacznie od wyjazdu do Gdańska

Czas na intensywne granie. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zacznie od wyjazdu do Gdańska

Trzy spotkania w tydzień – taki plan na najbliższe dni mają koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka rozpoczną te zmagania w sobotę (godz. 13) od wyjazdowego meczu z DGT AZS Politechniką Gdańską

Wiercą pod Świnoujściem. Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Wiercą pod Świnoujściem. Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Coraz bardziej zawansowana jest budowa potężnej maszyny do budowy tunelu w Świnoujściu. W ukończonej w listopadzie ubiegłego roku komorze startowej po stronie wyspy Uznam znalazła się już cała głowica urabiająca. Pod koniec lutego mają rozpocząć się próby, a drążenie ma ruszyć w marcu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.