Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 marca 2011 r.
7:36
Edytuj ten wpis

Nie zabraknie pieniędzy na lotnisko, z S-17 trzeba się śpieszyć

Autor: Zdjęcie autora (rp)
0 24 A A
Budowa lotniska w Świdniku
Budowa lotniska w Świdniku

Nie ma problemów ze sfinansowaniem budowy lotniska i nie będzie kłopotów z jego utrzymaniem – zapewniają przedstawiciele Portu Lotniczego Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Natomiast z budową drogi ekspresowej S-17 i obwodnicy miasta trzeba się śpieszyć, bo rządowi brakuje pieniędzy.

O najważniejszych inwestycjach dyskutowali wczoraj u wojewody Genowefy Tokarskiej (PSL) urzędnicy, przedsiębiorcy i związkowcy.

– Pierwsze samoloty odlecą z lotniska na przełomie czerwca i lipca przyszłego roku. Na pewno będzie można dolecieć do portu przesiadkowego we Frankfurcie czy Amsterdamie i tam przesiąść się np. na lot do Stanów Zjednoczonych – stwierdził Krzysztof Siczek, dyrektor projektu budowy PLL. Przez lotnisko ma się przewinąć od 300 tys. do 2,5 mln pasażerów rocznie. Do lubelskiego portu nie trzeba będzie dokładać, jeśli wybiorą go mieszkańcy regionu latający teraz z Warszawy (6,6 proc. pasażerów na Okęciu, to ludzie z Lubelskiego).
150–180 mln zł, których brakuje na budowę lotniska, władze spółki pozyskają z emisji obligacji (cały koszt inwestycji to 350 mln zł).

Budowa ekspresówki S-17 (Kurów–Lublin– Piaski wraz z obwodnicą Lublina), obwodnice Frampola, Hrubieszowa oraz Kocka i Woli Skromowskiej, to w sumie ponad 88 km dróg, które powstaną do 2013 r. Pozostałe, w tym inne odcinki S-17 i S-19, będą przebudowane do 2020 r.

– Jest dramat finansów publicznych. W przyszłym roku rząd zweryfikuje inwestycje drogowe, dlatego musimy mieć je zaawansowane – tłumaczył Janusz Wójtowicz, szef lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tomasz / 30 marca 2011 o 15:24
0
[quote name='ccf' timestamp='1301417858' post='456311']
http://lublin-airport.info/
[/quote]
Sceneria jak w grze STALKER Shadow of Chernobyl!
Avatar
ccf / 29 marca 2011 o 18:57
0
http://lublin-airport.info/
Avatar
Tomasz / 24 marca 2011 o 17:26
0
[quote name='kefir' timestamp='1300878775' post='453828']
kurna, i taką postawę szanuję. widzę, że malkontenctwo jest zaraźliwe tylko na terenie Lublina. sami nie doceniamy naszego potencjału i tego jak nasze miasto i region się rozwijają. dobrze, że na forum piszą też tacy ludzie jak Ty. pozdrawiam.
[/quote]
Nie malkontenctwo, tylko negatywne doświadczenia po ciągłym słuchaniu obietnic, które nigdy nie zostają spełnione. Ileż to lubelscy politycy obiecali zrobić: nowe nawierzchnie ulic, bezpieczeństwo, nowe miejsca pracy, inwestycje napływające drzwiami i oknami - i jeszcze wiele innych, które głosił m.in. A. Wasilewski podczas kampanii samorządowej. Ile z tych obietnic zostało spełnionych? Zamiast rozwoju gospodarczego włodarze lublina organizują gale dla VIP'ów, a w ubiegłym roku zrobili cyrk Sztukmistrzów za prawie 2 mln. zł - ile ulic można by za te pieniądze wyremontować? (nie ważne, że część środków pochodziła z UE, bo samorząd musiał też dołożyć konkretną sumę).
Nie dziw się zatem mieszkańcom, że podchodzą sceptycznie do każdej kolejnej obietnicy (w szczególności przed zbliżającymi się wyborami), bo już nie raz zostali nabrani. Zresztą, widząc, ile dzieje się w Lublinie przez ostatnie 4 lata można popaść jedynie w depresję. Nie wiem, gdzie Ty widzisz rozwój?! Dróg przybywa? Remontują cokolwiek? Powstają nowe zakłady/miejsca pracy?
Człowieku, co Ty bierzesz, że masz takie zwidy?!
[quote name='kefir' timestamp='1300878775' post='453828']
kurna, i taką postawę szanuję. widzę, że malkontenctwo jest zaraźliwe tylko na terenie Lublina. sami nie doceniamy naszego potencjału i tego jak nasze miasto i region się rozwijają. dobrze, że na forum piszą też tacy ludzie jak Ty. pozdrawiam.
[/quote]
Nie malkontenctwo, tylko negatywne doświadczenia po ciągłym słuchaniu obietnic, które nigdy nie zostają spełnione. Ileż to lubelscy politycy obiecali zrobić: nowe nawierzchnie ulic, bezpieczeńst... rozwiń
Avatar
Tomasz / 24 marca 2011 o 17:09
0
W związku z S17 nasuwa się pytanie: gdzie są wszyscy orędownicy Lublina (zwłaszcza z PO), którzy w wyborach poselskich cztery lata temu deklarowali pomoc i rozwój tego miasta. Czyżby Pan Palikot zapomniał o swoich obietnicach względem Lublina?! To nie mieszkańcy, ale lubelscy posłowie (powtarzam: zwłaszcza z PO) powinni protestować, że chcą S17, że Lublinowi się należy! Bo jeśli S17 nie będzie, to w jaki sposób potencjalni zainteresowani dotrą do Europejskiej Stolicy Kultury?! No, chyba że sprawa jest przesądzona, a brak środków na budowę S17 jest wymownym tego przykładem.
Na lotnisko też poczekamy! Nie wierzmy w szumne zapowiedzi - już wiele ich Lublinianie słyszeli, zbyt wiele... Skoro samorząd nie jest w stanie nadążyć z bieżącą naprawą nawierzchni ulic, to i lotniska nie wybuduje na życzenie polityków.
W związku z S17 nasuwa się pytanie: gdzie są wszyscy orędownicy Lublina (zwłaszcza z PO), którzy w wyborach poselskich cztery lata temu deklarowali pomoc i rozwój tego miasta. Czyżby Pan Palikot zapomniał o swoich obietnicach względem Lublina?! To nie mieszkańcy, ale lubelscy posłowie (powtarzam: zwłaszcza z PO) powinni protestować, że chcą S17, że Lublinowi się należy! Bo jeśli S17 nie będzie, to w jaki sposób potencjalni zainteresowani dotrą do Europejskiej Stolicy Kultury?! No, chyba że sprawa jest przesądzona, a brak środków ... rozwiń
Avatar
dP / 24 marca 2011 o 12:06
0
Jeden samolot dziennie do Frankfurtu - portu przesiadkowego ? A we Frankfurcie poczekać 8 godzin na samolot docelowy... Rzeczywiście super rozwiązanie, znacznie lepsze niż jazda do Warszawy i lot bezpośredni. Szczególnie lecąc na wakacje, dajmy na to - z dwójką małych dzieci.

Dane o liczbie lotów z innych miast mówią same za siebie. W 2010 r. z Okęcie obsłużyło 8,6 mln pasażerów. 6,6% z tego to 567 tyś osób. Założenie, że WSZYSCY będą latać ze Świdnika to jakieś totalne oderwanie od realiów...

Ale OK, poczekamy - zobaczymy.
Ja obstawiam jakieś 60 tyś osób rocznie w pełnym roku po otwarciu lotniska.

Dane o liczbie obsłużonych pasażerów w 2010:
- Warszawa: 8,66 mln,
- Kraków: 2,83 mln,
- Katowice: 2,36 mln,
- Gdańsk: 2,21 mln,
- Wrocław: 1,59 mln,
- Poznań: 1,38 mln,
- Rzeszów: 451 tys.,
- Łódź: 413 tys.,
- Szczecin: 268 tys.,
- Bydgoszcz: 266 tys.,
- Zielona Góra 4 tys.
Jeden samolot dziennie do Frankfurtu - portu przesiadkowego ? A we Frankfurcie poczekać 8 godzin na samolot docelowy... Rzeczywiście super rozwiązanie, znacznie lepsze niż jazda do Warszawy i lot bezpośredni. Szczególnie lecąc na wakacje, dajmy na to - z dwójką małych dzieci.

Dane o liczbie lotów z innych miast mówią same za siebie. W 2010 r. z Okęcie obsłużyło 8,6 mln pasażerów. 6,6% z tego to 567 tyś osób. Założenie, że WSZYSCY będą latać ze Świdnika to jakieś totalne oderwanie od realiów...

Ale OK, poczekamy - zo... rozwiń
Avatar
memento / 24 marca 2011 o 09:31
0
Ludzikowie kochani! Odpuście sobie dysksję nt rentowności PLL. Na okres 16_tu miesięcy.To nie dużo. Zobaczymy czy przed końcem lipca 2012 wystartuje pierwszy rejsowy samolot. Czy będzie budynek portu. Czy będą do niego dojazd. Dopiero wtedy przekonamy się ile warte są (były) opowieści zarządu i innych entuzjastów.
Avatar
tomek_lublin / 24 marca 2011 o 00:01
0
~aga~
masz chyba jakiś problem. A wiesz że ludzie byli już na Księżycu?
Avatar
jon / 23 marca 2011 o 21:04
0
[quote name='wiesniak' timestamp='1300872130' post='453771']
internauta[ aga ]jest idiotka ze zadaje takie pytania ty zachowujesz sie jak w piosence przyjechali nie wiadomo z kond napisz swoj zyciorys to podyskutuje z Toba -mieszkaniec miasta targowego Pozdrawiam normalnych madrych pracowitych Lublinian .Lublinianie Poznan [wielu mieszkanców z rodowodem lubelskim szczegolnie ]trzyma kciuki za wasze lotnisko ,dzieki temu bedzie szansa odwiedzac częsciej rodziny.
[/quote]
jesteś naiwny wieśniak, jeśli sądzisz, że będzie połączenie lotnicze Poznań-Świdnik
[quote name='wiesniak' timestamp='1300872130' post='453771']
internauta[ aga ]jest idiotka ze zadaje takie pytania ty zachowujesz sie jak w piosence przyjechali nie wiadomo z kond napisz swoj zyciorys to podyskutuje z Toba -mieszkaniec miasta targowego Pozdrawiam normalnych madrych pracowitych Lublinian .Lublinianie Poznan [wielu mieszkanców z rodowodem lubelskim szczegolnie ]trzyma kciuki za wasze lotnisko ,dzieki temu bedzie szansa odwiedzac częsciej rodziny.
[/quote]
jesteś naiwny wieśniak, jeśl... rozwiń
Avatar
wielkopolanin / 23 marca 2011 o 15:35
0
Decydęci media oraz spora grupa mieszkanców potrzebuje ludzi pozytywnie nastawionych do inwestycji Lublina tego regionu dlatego warto poierac takich ludzi jak kefir ktory pisze pozytywnie o inwestycjach niezbednych regionowi .A krytykanci coz szkoda ze jest ich tak duzo na forum a tak dla przypomnienenia Lublin przezywal i hose i bese dlatego nalezy myslec ze nad łublinem zaswieci słonce optymistycznie i otrzyma nalezne miejsxce w kraju zajmujac pozycje od 8-9 no moze 10 dzis lublin ma blizej do pozycji 15 Niz 30 lat temy .W zyciu nieprzewidziałem ze Politycy moga poprezez ulady polityczne marginealizowac Lublin w raz regionem .Pomimo kryzysu kto przewidział ze Zamosc odwiedzi około 250 tys turystów z dala od jezior czy morza .Dlatego dzieki inwestycji lotniczej drogowej czy kolejowej ludziom będzie się chcialo odwiedzać Lubelszczyzne ze stolica regionu.Budowac tanie hotele typu HOSTEL w Poznaniu za 1 noc nalezy zapłacic 55 zl aq w Lublinie niestety miejsc tanich w hotelach brakuje.
Decydęci media oraz spora grupa mieszkanców potrzebuje ludzi pozytywnie nastawionych do inwestycji Lublina tego regionu dlatego warto poierac takich ludzi jak kefir ktory pisze pozytywnie o inwestycjach niezbednych regionowi .A krytykanci coz szkoda ze jest ich tak duzo na forum a tak dla przypomnienenia Lublin przezywal i hose i bese dlatego nalezy myslec ze nad łublinem zaswieci słonce optymistycznie i otrzyma nalezne miejsxce w kraju zajmujac pozycje od 8-9 no moze 10 dzis lublin ma blizej do pozycji 15 Niz 30 lat temy .W zyciu nieprzewi... rozwiń
Avatar
kl / 23 marca 2011 o 13:04
0
A gdzie wszyscy z Lublina maja lecieć.Lotnisko we Lwowie obsłuzyło 300000 pasazerow.Lwow liczy 800000 mieszkańców.W Lublinie 100000 byłby wielkim sukcesem.Deklarowane przewozy sa całkowicie nierealne. Poza tym powodowałyby wiele uciążliwości dla mieszkańców osiedli przy lotnisku.
Avatar
Tomasz / 30 marca 2011 o 15:24
0
[quote name='ccf' timestamp='1301417858' post='456311']
http://lublin-airport.info/
[/quote]
Sceneria jak w grze STALKER Shadow of Chernobyl!
Avatar
ccf / 29 marca 2011 o 18:57
0
http://lublin-airport.info/
Avatar
Tomasz / 24 marca 2011 o 17:26
0
[quote name='kefir' timestamp='1300878775' post='453828']
kurna, i taką postawę szanuję. widzę, że malkontenctwo jest zaraźliwe tylko na terenie Lublina. sami nie doceniamy naszego potencjału i tego jak nasze miasto i region się rozwijają. dobrze, że na forum piszą też tacy ludzie jak Ty. pozdrawiam.
[/quote]
Nie malkontenctwo, tylko negatywne doświadczenia po ciągłym słuchaniu obietnic, które nigdy nie zostają spełnione. Ileż to lubelscy politycy obiecali zrobić: nowe nawierzchnie ulic, bezpieczeństwo, nowe miejsca pracy, inwestycje napływające drzwiami i oknami - i jeszcze wiele innych, które głosił m.in. A. Wasilewski podczas kampanii samorządowej. Ile z tych obietnic zostało spełnionych? Zamiast rozwoju gospodarczego włodarze lublina organizują gale dla VIP'ów, a w ubiegłym roku zrobili cyrk Sztukmistrzów za prawie 2 mln. zł - ile ulic można by za te pieniądze wyremontować? (nie ważne, że część środków pochodziła z UE, bo samorząd musiał też dołożyć konkretną sumę).
Nie dziw się zatem mieszkańcom, że podchodzą sceptycznie do każdej kolejnej obietnicy (w szczególności przed zbliżającymi się wyborami), bo już nie raz zostali nabrani. Zresztą, widząc, ile dzieje się w Lublinie przez ostatnie 4 lata można popaść jedynie w depresję. Nie wiem, gdzie Ty widzisz rozwój?! Dróg przybywa? Remontują cokolwiek? Powstają nowe zakłady/miejsca pracy?
Człowieku, co Ty bierzesz, że masz takie zwidy?!
[quote name='kefir' timestamp='1300878775' post='453828']
kurna, i taką postawę szanuję. widzę, że malkontenctwo jest zaraźliwe tylko na terenie Lublina. sami nie doceniamy naszego potencjału i tego jak nasze miasto i region się rozwijają. dobrze, że na forum piszą też tacy ludzie jak Ty. pozdrawiam.
[/quote]
Nie malkontenctwo, tylko negatywne doświadczenia po ciągłym słuchaniu obietnic, które nigdy nie zostają spełnione. Ileż to lubelscy politycy obiecali zrobić: nowe nawierzchnie ulic, bezpieczeńst... rozwiń
Avatar
Tomasz / 24 marca 2011 o 17:09
0
W związku z S17 nasuwa się pytanie: gdzie są wszyscy orędownicy Lublina (zwłaszcza z PO), którzy w wyborach poselskich cztery lata temu deklarowali pomoc i rozwój tego miasta. Czyżby Pan Palikot zapomniał o swoich obietnicach względem Lublina?! To nie mieszkańcy, ale lubelscy posłowie (powtarzam: zwłaszcza z PO) powinni protestować, że chcą S17, że Lublinowi się należy! Bo jeśli S17 nie będzie, to w jaki sposób potencjalni zainteresowani dotrą do Europejskiej Stolicy Kultury?! No, chyba że sprawa jest przesądzona, a brak środków na budowę S17 jest wymownym tego przykładem.
Na lotnisko też poczekamy! Nie wierzmy w szumne zapowiedzi - już wiele ich Lublinianie słyszeli, zbyt wiele... Skoro samorząd nie jest w stanie nadążyć z bieżącą naprawą nawierzchni ulic, to i lotniska nie wybuduje na życzenie polityków.
W związku z S17 nasuwa się pytanie: gdzie są wszyscy orędownicy Lublina (zwłaszcza z PO), którzy w wyborach poselskich cztery lata temu deklarowali pomoc i rozwój tego miasta. Czyżby Pan Palikot zapomniał o swoich obietnicach względem Lublina?! To nie mieszkańcy, ale lubelscy posłowie (powtarzam: zwłaszcza z PO) powinni protestować, że chcą S17, że Lublinowi się należy! Bo jeśli S17 nie będzie, to w jaki sposób potencjalni zainteresowani dotrą do Europejskiej Stolicy Kultury?! No, chyba że sprawa jest przesądzona, a brak środków ... rozwiń
Avatar
dP / 24 marca 2011 o 12:06
0
Jeden samolot dziennie do Frankfurtu - portu przesiadkowego ? A we Frankfurcie poczekać 8 godzin na samolot docelowy... Rzeczywiście super rozwiązanie, znacznie lepsze niż jazda do Warszawy i lot bezpośredni. Szczególnie lecąc na wakacje, dajmy na to - z dwójką małych dzieci.

Dane o liczbie lotów z innych miast mówią same za siebie. W 2010 r. z Okęcie obsłużyło 8,6 mln pasażerów. 6,6% z tego to 567 tyś osób. Założenie, że WSZYSCY będą latać ze Świdnika to jakieś totalne oderwanie od realiów...

Ale OK, poczekamy - zobaczymy.
Ja obstawiam jakieś 60 tyś osób rocznie w pełnym roku po otwarciu lotniska.

Dane o liczbie obsłużonych pasażerów w 2010:
- Warszawa: 8,66 mln,
- Kraków: 2,83 mln,
- Katowice: 2,36 mln,
- Gdańsk: 2,21 mln,
- Wrocław: 1,59 mln,
- Poznań: 1,38 mln,
- Rzeszów: 451 tys.,
- Łódź: 413 tys.,
- Szczecin: 268 tys.,
- Bydgoszcz: 266 tys.,
- Zielona Góra 4 tys.
Jeden samolot dziennie do Frankfurtu - portu przesiadkowego ? A we Frankfurcie poczekać 8 godzin na samolot docelowy... Rzeczywiście super rozwiązanie, znacznie lepsze niż jazda do Warszawy i lot bezpośredni. Szczególnie lecąc na wakacje, dajmy na to - z dwójką małych dzieci.

Dane o liczbie lotów z innych miast mówią same za siebie. W 2010 r. z Okęcie obsłużyło 8,6 mln pasażerów. 6,6% z tego to 567 tyś osób. Założenie, że WSZYSCY będą latać ze Świdnika to jakieś totalne oderwanie od realiów...

Ale OK, poczekamy - zo... rozwiń
Avatar
memento / 24 marca 2011 o 09:31
0
Ludzikowie kochani! Odpuście sobie dysksję nt rentowności PLL. Na okres 16_tu miesięcy.To nie dużo. Zobaczymy czy przed końcem lipca 2012 wystartuje pierwszy rejsowy samolot. Czy będzie budynek portu. Czy będą do niego dojazd. Dopiero wtedy przekonamy się ile warte są (były) opowieści zarządu i innych entuzjastów.
Avatar
tomek_lublin / 24 marca 2011 o 00:01
0
~aga~
masz chyba jakiś problem. A wiesz że ludzie byli już na Księżycu?
Avatar
jon / 23 marca 2011 o 21:04
0
[quote name='wiesniak' timestamp='1300872130' post='453771']
internauta[ aga ]jest idiotka ze zadaje takie pytania ty zachowujesz sie jak w piosence przyjechali nie wiadomo z kond napisz swoj zyciorys to podyskutuje z Toba -mieszkaniec miasta targowego Pozdrawiam normalnych madrych pracowitych Lublinian .Lublinianie Poznan [wielu mieszkanców z rodowodem lubelskim szczegolnie ]trzyma kciuki za wasze lotnisko ,dzieki temu bedzie szansa odwiedzac częsciej rodziny.
[/quote]
jesteś naiwny wieśniak, jeśli sądzisz, że będzie połączenie lotnicze Poznań-Świdnik
[quote name='wiesniak' timestamp='1300872130' post='453771']
internauta[ aga ]jest idiotka ze zadaje takie pytania ty zachowujesz sie jak w piosence przyjechali nie wiadomo z kond napisz swoj zyciorys to podyskutuje z Toba -mieszkaniec miasta targowego Pozdrawiam normalnych madrych pracowitych Lublinian .Lublinianie Poznan [wielu mieszkanców z rodowodem lubelskim szczegolnie ]trzyma kciuki za wasze lotnisko ,dzieki temu bedzie szansa odwiedzac częsciej rodziny.
[/quote]
jesteś naiwny wieśniak, jeśl... rozwiń
Avatar
wielkopolanin / 23 marca 2011 o 15:35
0
Decydęci media oraz spora grupa mieszkanców potrzebuje ludzi pozytywnie nastawionych do inwestycji Lublina tego regionu dlatego warto poierac takich ludzi jak kefir ktory pisze pozytywnie o inwestycjach niezbednych regionowi .A krytykanci coz szkoda ze jest ich tak duzo na forum a tak dla przypomnienenia Lublin przezywal i hose i bese dlatego nalezy myslec ze nad łublinem zaswieci słonce optymistycznie i otrzyma nalezne miejsxce w kraju zajmujac pozycje od 8-9 no moze 10 dzis lublin ma blizej do pozycji 15 Niz 30 lat temy .W zyciu nieprzewidziałem ze Politycy moga poprezez ulady polityczne marginealizowac Lublin w raz regionem .Pomimo kryzysu kto przewidział ze Zamosc odwiedzi około 250 tys turystów z dala od jezior czy morza .Dlatego dzieki inwestycji lotniczej drogowej czy kolejowej ludziom będzie się chcialo odwiedzać Lubelszczyzne ze stolica regionu.Budowac tanie hotele typu HOSTEL w Poznaniu za 1 noc nalezy zapłacic 55 zl aq w Lublinie niestety miejsc tanich w hotelach brakuje.
Decydęci media oraz spora grupa mieszkanców potrzebuje ludzi pozytywnie nastawionych do inwestycji Lublina tego regionu dlatego warto poierac takich ludzi jak kefir ktory pisze pozytywnie o inwestycjach niezbednych regionowi .A krytykanci coz szkoda ze jest ich tak duzo na forum a tak dla przypomnienenia Lublin przezywal i hose i bese dlatego nalezy myslec ze nad łublinem zaswieci słonce optymistycznie i otrzyma nalezne miejsxce w kraju zajmujac pozycje od 8-9 no moze 10 dzis lublin ma blizej do pozycji 15 Niz 30 lat temy .W zyciu nieprzewi... rozwiń
Avatar
kl / 23 marca 2011 o 13:04
0
A gdzie wszyscy z Lublina maja lecieć.Lotnisko we Lwowie obsłuzyło 300000 pasazerow.Lwow liczy 800000 mieszkańców.W Lublinie 100000 byłby wielkim sukcesem.Deklarowane przewozy sa całkowicie nierealne. Poza tym powodowałyby wiele uciążliwości dla mieszkańców osiedli przy lotnisku.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 3

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 9

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 0 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 6 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 4

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 3 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 25 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 14 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!