Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 lutego 2014 r.
14:00
Edytuj ten wpis

"Niektóre koleżanki malowały włosy żeby zdać". Kolejny list ws. studiów na UMCS

6 16 A A

Kolejny głos w sprawie potrzebnych i niepotrzebnych przedmiotów na studiach i legendach krążących na temat niektórych wykładowców UMCS. - Straszono nas, że jeden z egzaminatorów pyta się ładnych dziewczyn czy chcą pogłaskać jego konia, uzyskawszy odpowiedź twierdzącą odsyła je do okna, gdzie na parapecie stał konik-maskotka - opowiada Ewa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

List od Czytelniczki:

Witam, Chciałabym odnieść się do opublikowanego przez Państwa artykułu nt. egzaminów na UMCSie. Ukończyłam studia na Wydziale Prawa i Administracji w 2011 roku. Przez 5 lat nauki, a także jeszcze przez rozpoczęciem studiów, miałam okazję wysłuchać kilkanaście legend nt. poszczególnych egzaminatorów. Głaskanie konia Straszono nas, że jeden z egzaminatorów pyta się ładnych dziewczyn czy chcą pogłaskać jego konia, uzyskawszy odpowiedź twierdzącą odsyła je do okna, gdzie na parapecie stał konik-maskotka. Dziewczyny, które nie wyrażały chęci głaskania oczywiście miały nie zdać. Człowiek, o którym mowa został moim promotorem i był wspaniałym nauczycielem i wielkim pasjonatem (wręcz fanatykiem) dziedziny, której uczył. Owszem, nie łatwo było u niego zdać, bo był człowiekiem wymagającym, ale z pewnością nie był wulgarny i chamski. Druga legenda dotyczyła dr uczącego "prawa administracyjnego", nie lubiącego blond włosów i na wstępie oblewającego jasnowłose dziewoje. Wyobraźcie sobie Państwo, że moje koleżanki z roku w strachu przed oblaniem autentycznie malowały sobie włosy, żeby zdać! Ja nie pomalowałam...i zdałam. Okazało się, że co się liczy? A no niestety wyłącznie wiedza. W toku nauki większość z legend okazywała się być wyssana z palca. b>Liczy się wiedza Nie oszukujmy się jednak, na studiach liczy się przede wszystkim wiedza! Wiedza, która dotyczy nie tylko samego zagadnienia, ale także autorów wielu książek, z których się korzysta. Studentka żaląca się na to, że egzaminator pyta o autora książki jest po prostu żenująca. Proszę Państwa (piszę tu przede wszystkim do studentów) studia to nie szkoła podstawa, gdzie wszyscy nas klepali po główkach. Osoba idąca na studia jest osobą dorosłą i powinna zdawać sobie sprawę, że z wieloma przeciwnościami będzie musiała się zmierzyć. Na WPiA taką przeciwnością jest Dr W.Dz. ze swoją "Teorią i Filozofią Prawa". W przeciwieństwie do koleżanki "M" miałam możliwość sprawdzenia na własnej skórze jaki podczas egzaminu jest Dr W. Dz. Wierzcie mi Państwo, że legendy o nim były niczym w porównaniu z rzeczywistością :) Nie jest to człowiek łatwy w odbiorze, na każdym kroku uświadamia studentom, że są niczym - "puchem marnym". Jednakże, jeśli chodzi o moją grupę, nie był nigdy niekulturalny, nie rzucał obraźliwych słów, po prostu patrzył na nas jak na głupszych (co z resztą przy tym przedmiocie było prawdą). Trzeba się zastanowić Nie jest to człowiek, którego po latach wspominam źle, wręcz przeciwnie egzamin pisemny (zaznaczę, że poprawkowy) był wręcz dość zabawny. Według mnie "Teoria i Filozofia Prawa" jest jednym z trudniejszych przedmiotów w toku nauczania. Dla wielu z mojej grupy przedmiot ten był pożegnaniem ze studiami. Wiedza uzyskana z "Teorii" w pracy zawodowej bardzo niewielu osobom się przyda. Czy zasadnym jest, aby uczyć się przedmiotu, który w przyszłości 90% studentów się nie przyda? Oczywiście, że tak! Każda informacja wzbogaca, każda przeczytana książka uczy. Jednakże władze WPiA powinny się zastanowić jedynie, na którym roku przedmiot ten powinien być nauczany. Pozdrawiam Ewa

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Barbara Ubryk / 22 lutego 2014 o 18:12
0

Absolutnie nie żadną legendą ale samą prawdą jest to że na wydziale prawa i administracji UMCSu jeszcze w latach osiemdziesiątych pan profesor pod ksywką Psyche doprowadzał do utraty zmysłów studentów na egzaminie z postępowania cywilnego zadając legendarne pytania na przykład o słynne warkoczyki procesowe.Przeciętnie około połowa roku musiała kiblować a wielu w ogóle nie ukończyło studiów.Można było kombinować i niektórzy przenosili się do filii w Rzeszowie ale to wymagało wiele starań i możliwości finansowych.W końcu jak jego syn zdawał na prawo to nie został przyjęty bo nie zdał egzaminu ale załapał sie właśnie do Rzeszowa.Potem niestety przeniósł się do Lublina i chyba nawet skończył studia a nie jest wcale wykluczone że jest sędzią.Utrata zmysów po nawet zdanym egzaminie jest absolutną prawdą bo dotknęło to niejakiego Krzysztofa Z. który niestety nie wyzdrowiał i studiów nie ukończył.Niech jasny szlag trafi takich bydlaków jak ten nieszczęsny wykładowca i marny egzaminator,PRLowski profesor za wiarę i męstwo w dziedzinie lizodupstwa PZPRowi.

Absolutnie nie żadną legendą ale samą prawdą jest to że na wydziale prawa i administracji UMCSu jeszcze w latach osiemdziesiątych pan profesor pod ksywką Psyche doprowadzał do utraty zmysłów studentów na egzaminie z postępowania cywilnego zadając legendarne pytania na przykład o słynne warkoczyki procesowe.Przeciętnie około połowa roku musiała kiblować a wielu w ogóle nie ukończyło studiów.Można było kombinować i niektórzy przenosili się do filii w Rzeszowie ale to wymagało wiele starań i możliwości finansowych.W końcu jak jego syn zdawał... rozwiń

Avatar
krzoy / 21 lutego 2014 o 18:54
0

pamiętam ze studiów takie same legendy i oczywiście stały tekst: :"na wszystko odpowiedziałem/am a ten sk..wiel mnie oblał"! Powód: ludzie szukali usprawiedliwienia dla własnej niewiedzy! Ciężko się przyznać, że się po prostu nie umiało... Dziś sam jestem nauczycielem akademickim z 15 letnim stażem i przekazuję wiedzę na wysokim poziomie ale nie mam czasu egzekwować wiedzy z moich przedmiotów, gdyż oceniają nas nie z jakości kształcenia a przede wszystkim z osiągnięć naukowych...  Jakość kształcenia w takim systemie drastycznie spada (zwłaszcza na uczelniach prywatnych gdzie liczy się tylko kasa od studenta), może to dobrze bo poziom maturzystów też spada...

pamiętam ze studiów takie same legendy i oczywiście stały tekst: :"na wszystko odpowiedziałem/am a ten sk..wiel mnie oblał"! Powód: ludzie szukali usprawiedliwienia dla własnej niewiedzy! Ciężko się przyznać, że się po prostu nie umiało... Dziś sam jestem nauczycielem akademickim z 15 letnim stażem i przekazuję wiedzę na wysokim poziomie ale nie mam czasu egzekwować wiedzy z moich przedmiotów, gdyż oceniają nas nie z jakości kształcenia a przede wszystkim z osiągnięć naukowych...  Jakość kształcenia w takim systemie drastycznie spada... rozwiń

Avatar
snb / 21 lutego 2014 o 18:01
0

Mam pytanie - dlaczego na zdjęciu są władze Wydziału Pedagogiki i Psychologii?

Avatar
anka / 21 lutego 2014 o 17:45
0

U nas w Biłgoraju jest nauczyciel w szkole sredniej który stawia oceny za ładne pismo i tematy podkreślane na rózowo. Nic nie da się zrobić?

Avatar
A / 21 lutego 2014 o 17:01
0

Prawdą jest, że ponad 50% studentów to idi...ci stąd te wymyślane historie. Nawet jeśli profesor bredzi głupoty, to jest to forma żartów i dziwacznego poczucia humoru. Według mnie zawsze jest najciemniej pod latarnią i takie historie opowiadają przeważnie studentki żądne wrażeń bynajmniej nie naukowych :):):)

Avatar
anonim / 21 lutego 2014 o 16:35
0

poweim tak jest to bzdura wyssana z palca jasne że opowieśc z koniem jest przesadzona ale niektóry wykładowcy są w wielu przsypadkach niestosowni ale cóż na to mozemy poradzic..

Avatar
zo / 21 lutego 2014 o 16:19
0

Połowa dzisiejszych studentów nie powinna być wpuszczona za próg szanującej się uczelni. Nie potrafią być dorośli, nie chcą się niczego nauczyć, chcą tylko papier. A najgorsze jest to, że w większości kadra widzi to gołym okiem i takich studentów toleruje. Dobrze, że są tacy jak dr WD i na swój sposób próbują oddzielić ziarno od plew i uświadamiać gawiedzi, że wyszli już z gimnazjum. W końcu studia to studia i należy przedmioty studiować, a nie walić na pamięć ze skryptów i kserówek. Jak się nie wstydzi jeden z drugim przyjść na głupa na egzamin??? Osobiście zdawałam u tego Doktora 2  egzaminy, jest stresująco....ale jak się nauczysz z pewnością Doktor to spostrzeże, zauważy też że mało wiesz.... Ja bym osobiście przywróciła egzaminy wstępne na studia i skutecznie zablokowała bałwanom legitymowanie się dyplomem mojej uczelni, bo wstyd...

Połowa dzisiejszych studentów nie powinna być wpuszczona za próg szanującej się uczelni. Nie potrafią być dorośli, nie chcą się niczego nauczyć, chcą tylko papier. A najgorsze jest to, że w większości kadra widzi to gołym okiem i takich studentów toleruje. Dobrze, że są tacy jak dr WD i na swój sposób próbują oddzielić ziarno od plew i uświadamiać gawiedzi, że wyszli już z gimnazjum. W końcu studia to studia i należy przedmioty studiować, a nie walić na pamięć ze skryptów i kserówek. Jak się nie wstydzi jeden z drugim przyjść na głupa na ... rozwiń

Avatar
Renata / 21 lutego 2014 o 15:55
0

No niestety na UMCS-ie są tacy pseudo wykładowcy, których nie ma kto docenić. Kolejnym takim przykładem jest Godula, który też uważa, że jego przedmiot jest najważniejszy, a wcale nie potrafi przekazać wiedzy. Jego zajęcia polegają na poniżaniu studentów, by pokazać im jaki on jest mądry. Przyrost wiedzy po jego zajęciach =0.

Avatar
Gość / 21 lutego 2014 o 15:48
0

Tia... Ciekawe czemu tytuły nadawane przez te wspaniałe lubelskie uczelnie nie są w żaden sposób honorowane za granicą. Jeśli chcesz mieć porządną pracę musisz studia zaczynać od nowa gdzieś indziej. A dwa zatrudniam studentów z tytułami tych "uniwersytetów" - młodzi, bardzo ambitni ludzie, wielkie chęci, ale wiedza na poziomie zero. Jakim cudem zdali egzaminy? A no takim, że jak się nie potrafi człowieka nauczyć, to sie zalicza na chybił trafił, farciarze zdobywają tytuł magistra.... Dzięki temu moja praca z nimi zaczyna się od podstaw. Lubię z nimi pracować, bo chcą słuchać i się uczyć, dlatego marnowanie 5 lat tych młodych ludzi jest żenująca. Wstydźcie się Panie i Panowie wykładowcy. Na palcach jednej ręki mogę policzyć tych wykładowców, którzy zostaną w mojej pamięci jako fachowcy w danej dziedzinie nauki, a którzy tą wiedzę potrafili przekazać.

Tia... Ciekawe czemu tytuły nadawane przez te wspaniałe lubelskie uczelnie nie są w żaden sposób honorowane za granicą. Jeśli chcesz mieć porządną pracę musisz studia zaczynać od nowa gdzieś indziej. A dwa zatrudniam studentów z tytułami tych "uniwersytetów" - młodzi, bardzo ambitni ludzie, wielkie chęci, ale wiedza na poziomie zero. Jakim cudem zdali egzaminy? A no takim, że jak się nie potrafi człowieka nauczyć, to sie zalicza na chybił trafił, farciarze zdobywają tytuł magistra.... Dzięki temu moja praca z nimi zaczyna się od pods... rozwiń

Avatar
ewi / 21 lutego 2014 o 15:47
0

Studia w Lublinie to dno, UMCS i KUL nie powinny mieć w ogóle w nazwie "Uniwersytet". Ich absolwenci i absolwentki przeważnie pracują fizycznie i nadstawiają dupy w Anglii i okolicach.

serio tam myślisz? a mi się wydaje, ze wszystko zależy od studenta i jego podejścia. Pamiętam sąsiadkę, która chwaliła się wszem i wobec, że jej córy poszły jedna na UW druga na AGH, a ja z siostrą "tylko do Lublina". Ale ja po KUL, a siostra po UMCS, obie pracujemy w zawodzie, nieźle zarabiamy. Pracę zaczęłam po 2 miesiącach od ukończenia studiów. A sąsiadeczki siedzą już kilka lat na bezrobociu i nawet do bylejakiego sklepu się nie mogą załapać... Wszystko zależy od studenta, jego wiedzy, umiejętności i determinacji.

Studenciki, którzy w prasie żalą się na to, że ktoś był dla nich niemiły i zadał pytanie, na które nie było odpowiedzi w skrypcie - cóż, skończą właśnie na zmywaku w Wlk. Brytanii. Magister magistrowi nierówny...

serio tam myślisz? a mi się wydaje, ze wszystko zależy od studenta i jego podejścia. Pamiętam sąsiadkę, która chwaliła się wszem i wobec, że jej córy poszły jedna na UW druga na AGH, a ja z siostrą "tylko do Lublina". Ale ja po KUL, a siostra po UMCS, obie pracujemy w zawodzie, nieźle zarabiamy. Pracę zaczęłam po 2 miesiącach od ukończenia studiów. A sąsiadeczki siedzą już kilka lat na bezrobociu i nawet do bylejakiego sklepu się nie mogą załapać... Wszystko zależy od studenta, jego wiedzy, umiejętności i determinacji.

... rozwiń
Avatar
Barbara Ubryk / 22 lutego 2014 o 18:12
0

Absolutnie nie żadną legendą ale samą prawdą jest to że na wydziale prawa i administracji UMCSu jeszcze w latach osiemdziesiątych pan profesor pod ksywką Psyche doprowadzał do utraty zmysłów studentów na egzaminie z postępowania cywilnego zadając legendarne pytania na przykład o słynne warkoczyki procesowe.Przeciętnie około połowa roku musiała kiblować a wielu w ogóle nie ukończyło studiów.Można było kombinować i niektórzy przenosili się do filii w Rzeszowie ale to wymagało wiele starań i możliwości finansowych.W końcu jak jego syn zdawał na prawo to nie został przyjęty bo nie zdał egzaminu ale załapał sie właśnie do Rzeszowa.Potem niestety przeniósł się do Lublina i chyba nawet skończył studia a nie jest wcale wykluczone że jest sędzią.Utrata zmysów po nawet zdanym egzaminie jest absolutną prawdą bo dotknęło to niejakiego Krzysztofa Z. który niestety nie wyzdrowiał i studiów nie ukończył.Niech jasny szlag trafi takich bydlaków jak ten nieszczęsny wykładowca i marny egzaminator,PRLowski profesor za wiarę i męstwo w dziedzinie lizodupstwa PZPRowi.

Absolutnie nie żadną legendą ale samą prawdą jest to że na wydziale prawa i administracji UMCSu jeszcze w latach osiemdziesiątych pan profesor pod ksywką Psyche doprowadzał do utraty zmysłów studentów na egzaminie z postępowania cywilnego zadając legendarne pytania na przykład o słynne warkoczyki procesowe.Przeciętnie około połowa roku musiała kiblować a wielu w ogóle nie ukończyło studiów.Można było kombinować i niektórzy przenosili się do filii w Rzeszowie ale to wymagało wiele starań i możliwości finansowych.W końcu jak jego syn zdawał... rozwiń

Avatar
krzoy / 21 lutego 2014 o 18:54
0

pamiętam ze studiów takie same legendy i oczywiście stały tekst: :"na wszystko odpowiedziałem/am a ten sk..wiel mnie oblał"! Powód: ludzie szukali usprawiedliwienia dla własnej niewiedzy! Ciężko się przyznać, że się po prostu nie umiało... Dziś sam jestem nauczycielem akademickim z 15 letnim stażem i przekazuję wiedzę na wysokim poziomie ale nie mam czasu egzekwować wiedzy z moich przedmiotów, gdyż oceniają nas nie z jakości kształcenia a przede wszystkim z osiągnięć naukowych...  Jakość kształcenia w takim systemie drastycznie spada (zwłaszcza na uczelniach prywatnych gdzie liczy się tylko kasa od studenta), może to dobrze bo poziom maturzystów też spada...

pamiętam ze studiów takie same legendy i oczywiście stały tekst: :"na wszystko odpowiedziałem/am a ten sk..wiel mnie oblał"! Powód: ludzie szukali usprawiedliwienia dla własnej niewiedzy! Ciężko się przyznać, że się po prostu nie umiało... Dziś sam jestem nauczycielem akademickim z 15 letnim stażem i przekazuję wiedzę na wysokim poziomie ale nie mam czasu egzekwować wiedzy z moich przedmiotów, gdyż oceniają nas nie z jakości kształcenia a przede wszystkim z osiągnięć naukowych...  Jakość kształcenia w takim systemie drastycznie spada... rozwiń

Avatar
snb / 21 lutego 2014 o 18:01
0

Mam pytanie - dlaczego na zdjęciu są władze Wydziału Pedagogiki i Psychologii?

Avatar
anka / 21 lutego 2014 o 17:45
0

U nas w Biłgoraju jest nauczyciel w szkole sredniej który stawia oceny za ładne pismo i tematy podkreślane na rózowo. Nic nie da się zrobić?

Avatar
A / 21 lutego 2014 o 17:01
0

Prawdą jest, że ponad 50% studentów to idi...ci stąd te wymyślane historie. Nawet jeśli profesor bredzi głupoty, to jest to forma żartów i dziwacznego poczucia humoru. Według mnie zawsze jest najciemniej pod latarnią i takie historie opowiadają przeważnie studentki żądne wrażeń bynajmniej nie naukowych :):):)

Avatar
anonim / 21 lutego 2014 o 16:35
0

poweim tak jest to bzdura wyssana z palca jasne że opowieśc z koniem jest przesadzona ale niektóry wykładowcy są w wielu przsypadkach niestosowni ale cóż na to mozemy poradzic..

Avatar
zo / 21 lutego 2014 o 16:19
0

Połowa dzisiejszych studentów nie powinna być wpuszczona za próg szanującej się uczelni. Nie potrafią być dorośli, nie chcą się niczego nauczyć, chcą tylko papier. A najgorsze jest to, że w większości kadra widzi to gołym okiem i takich studentów toleruje. Dobrze, że są tacy jak dr WD i na swój sposób próbują oddzielić ziarno od plew i uświadamiać gawiedzi, że wyszli już z gimnazjum. W końcu studia to studia i należy przedmioty studiować, a nie walić na pamięć ze skryptów i kserówek. Jak się nie wstydzi jeden z drugim przyjść na głupa na egzamin??? Osobiście zdawałam u tego Doktora 2  egzaminy, jest stresująco....ale jak się nauczysz z pewnością Doktor to spostrzeże, zauważy też że mało wiesz.... Ja bym osobiście przywróciła egzaminy wstępne na studia i skutecznie zablokowała bałwanom legitymowanie się dyplomem mojej uczelni, bo wstyd...

Połowa dzisiejszych studentów nie powinna być wpuszczona za próg szanującej się uczelni. Nie potrafią być dorośli, nie chcą się niczego nauczyć, chcą tylko papier. A najgorsze jest to, że w większości kadra widzi to gołym okiem i takich studentów toleruje. Dobrze, że są tacy jak dr WD i na swój sposób próbują oddzielić ziarno od plew i uświadamiać gawiedzi, że wyszli już z gimnazjum. W końcu studia to studia i należy przedmioty studiować, a nie walić na pamięć ze skryptów i kserówek. Jak się nie wstydzi jeden z drugim przyjść na głupa na ... rozwiń

Avatar
Renata / 21 lutego 2014 o 15:55
0

No niestety na UMCS-ie są tacy pseudo wykładowcy, których nie ma kto docenić. Kolejnym takim przykładem jest Godula, który też uważa, że jego przedmiot jest najważniejszy, a wcale nie potrafi przekazać wiedzy. Jego zajęcia polegają na poniżaniu studentów, by pokazać im jaki on jest mądry. Przyrost wiedzy po jego zajęciach =0.

Avatar
Gość / 21 lutego 2014 o 15:48
0

Tia... Ciekawe czemu tytuły nadawane przez te wspaniałe lubelskie uczelnie nie są w żaden sposób honorowane za granicą. Jeśli chcesz mieć porządną pracę musisz studia zaczynać od nowa gdzieś indziej. A dwa zatrudniam studentów z tytułami tych "uniwersytetów" - młodzi, bardzo ambitni ludzie, wielkie chęci, ale wiedza na poziomie zero. Jakim cudem zdali egzaminy? A no takim, że jak się nie potrafi człowieka nauczyć, to sie zalicza na chybił trafił, farciarze zdobywają tytuł magistra.... Dzięki temu moja praca z nimi zaczyna się od podstaw. Lubię z nimi pracować, bo chcą słuchać i się uczyć, dlatego marnowanie 5 lat tych młodych ludzi jest żenująca. Wstydźcie się Panie i Panowie wykładowcy. Na palcach jednej ręki mogę policzyć tych wykładowców, którzy zostaną w mojej pamięci jako fachowcy w danej dziedzinie nauki, a którzy tą wiedzę potrafili przekazać.

Tia... Ciekawe czemu tytuły nadawane przez te wspaniałe lubelskie uczelnie nie są w żaden sposób honorowane za granicą. Jeśli chcesz mieć porządną pracę musisz studia zaczynać od nowa gdzieś indziej. A dwa zatrudniam studentów z tytułami tych "uniwersytetów" - młodzi, bardzo ambitni ludzie, wielkie chęci, ale wiedza na poziomie zero. Jakim cudem zdali egzaminy? A no takim, że jak się nie potrafi człowieka nauczyć, to sie zalicza na chybił trafił, farciarze zdobywają tytuł magistra.... Dzięki temu moja praca z nimi zaczyna się od pods... rozwiń

Avatar
ewi / 21 lutego 2014 o 15:47
0

Studia w Lublinie to dno, UMCS i KUL nie powinny mieć w ogóle w nazwie "Uniwersytet". Ich absolwenci i absolwentki przeważnie pracują fizycznie i nadstawiają dupy w Anglii i okolicach.

serio tam myślisz? a mi się wydaje, ze wszystko zależy od studenta i jego podejścia. Pamiętam sąsiadkę, która chwaliła się wszem i wobec, że jej córy poszły jedna na UW druga na AGH, a ja z siostrą "tylko do Lublina". Ale ja po KUL, a siostra po UMCS, obie pracujemy w zawodzie, nieźle zarabiamy. Pracę zaczęłam po 2 miesiącach od ukończenia studiów. A sąsiadeczki siedzą już kilka lat na bezrobociu i nawet do bylejakiego sklepu się nie mogą załapać... Wszystko zależy od studenta, jego wiedzy, umiejętności i determinacji.

Studenciki, którzy w prasie żalą się na to, że ktoś był dla nich niemiły i zadał pytanie, na które nie było odpowiedzi w skrypcie - cóż, skończą właśnie na zmywaku w Wlk. Brytanii. Magister magistrowi nierówny...

serio tam myślisz? a mi się wydaje, ze wszystko zależy od studenta i jego podejścia. Pamiętam sąsiadkę, która chwaliła się wszem i wobec, że jej córy poszły jedna na UW druga na AGH, a ja z siostrą "tylko do Lublina". Ale ja po KUL, a siostra po UMCS, obie pracujemy w zawodzie, nieźle zarabiamy. Pracę zaczęłam po 2 miesiącach od ukończenia studiów. A sąsiadeczki siedzą już kilka lat na bezrobociu i nawet do bylejakiego sklepu się nie mogą załapać... Wszystko zależy od studenta, jego wiedzy, umiejętności i determinacji.

... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 28 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 27 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 156 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 420 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 10 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 24 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!