Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 lutego 2014 r.
9:45
Edytuj ten wpis

"Egzaminator zapytał studenta o autora książki - jak śmiał?" Kolejny list ws. UMCS

Autor: Zdjęcie autora łm
167 32 A A

Ponad 100 komentarzy i kolejne maile do redakcji. To efekt listu, który wczoraj opublikowaliśmy. Przesłała go nam jedna ze studentek Wydziału Prawa i Administracji UMCS. Dziś odpowiada jej absolwentka prawa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Studentka stwierdziła w nim, że egzamin z filozofii jest niepotrzebny. Szczególnie, że trzeba go zdawać tuż przed "magisterką", na piątym roku, a egzaminator bardzo surowo ocenia. - On się tym napawa pokazując nam iż jesteśmy dosłownie zerem - pisała nasza Czytelniczka. Dostaliśmy kolejne maile w tej sprawie. Oto jeden z nich (pisownia oryginalna, śródtytuły od redakcji): Szanowna Redakcjo, opublikowany przez Państwa dnia 20 lutego 2014 roku tekst: Studentka prawa skarży się na egzamin. 'Po co nam taki przedmiot?' wprawił mnie w lekkie osłupienie. Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji UMCS - Prawo rocznik 2012. Kierunek nie należy do najłatwiejszych, wykładowcy, adiunkci, asystenci to w znacznej mierze osoby wymagające, a i sama materia jest dość złożona. Sposób egzaminowania studentów, w niektórych przypadkach, owszem, może budzić kontrowersje. Wiele egzaminów dzięki temu przechodzi do legendy. Nie jest to jednak odosobnione zjawisko, na każdej uczelni, na każdym kierunku, znajdziemy egzaminatorów, o których mówi się, że są niewymagający, a także takich, u których tzw. zdawalność, według przekazywanych z roku na rok opowieści, oscyluje w granicach 1%, wokół których krąży wiele mrocznych legend. Jak śmiał pytać o autora Z treści listu wnioskuję, że jego autorka jest szczerze zdziwiona, jeśli nie zbulwersowana tym, że egzaminator miał czelność zapytać o autora książki, wszak przecież wszyscy uczą się ze skryptów… jak więc śmiał? Pytanie egzaminatora nie jest pozbawione sensu, pozwala bowiem na wstępie zweryfikować jak student potraktował przygotowania do egzaminu - gruntownie czy też w ramach zła koniecznego. Większość studentów w mniejszym lub większym stopniu praktykuje naukę ze skryptów, opracowań etc. Docelowo efekt zadowala. Jednak w późniejszym okresie, w toku aplikacji, pracy asystenckiej w kancelarii czy chociażby pracy urzędniczej na jaw wychodzą poważne braki, które trudno nadrobić. Dodatkowo należy nadmienić, że niektórzy wykładowcy traktują sięganie po skrypt jako przejaw kompletnej ignorancji przedmiotu, egzaminu oraz osoby egzaminatora. Filozofia to fundament Odnosząc się do pytania zawartego w tytule, należy podkreślić, że Teoria i Filozofia Prawa nie jest przedmiotem stricte merytorycznym, takim jak większość w toku kształcenia. Z punktu widzenia absolwenta mogę stwierdzić, że jest raczej podsumowaniem, wskazówką jak korzystać ze zdobytej już wiedzy, obrazuje schematy, dyrektywy prawniczego myślenia, jest fundamentem, na którym de facto bazuje każdy prawnik czy inna osoba zajmująca się stosowaniem prawa. Być może informacje o szkole Platońskiej nie przydają się w pisaniu pozwów czy formułowaniu decyzji administracyjnych, ale z pewnością wzbogacają wiedzę o świecie, a prawnik, zresztą jak każdy wykształcony człowiek, powinien taką wszechstronną wiedzę posiadać. Twierdzenie, że przedmiot jest nieprzydatny jest wyrazem zupełnego niezrozumienia tematu. Życzę więcej motywacji Nie mnie oceniać postawę egzaminujących, każdy z nas ma przecież jakieś wady, humory etc. Uważam jednak, że formuła egzaminu w żaden sposób nie przemawia za tym, że przedmiot ów jest zbędny. Oczywiście byłoby miło, gdyby każdy egzaminator był oazą spokoju i wcieleniem dobroci, a każdy przedmiot łatwym do zdania. Niestety, życie niesie różne trudności i przeszkody, sytuacje mniej lub bardziej stresujące, z którymi trzeba umieć sobie radzić. Dowodem na to, że można "okiełznać” trudny przedmiot i trudny egzamin są setki absolwentów, którzy ukończyli Nasz wydział. Jednocześnie chciałabym nadmienić, że wymieniony w tekście Dr W. Dz. nie prowadzi zajęć z Teorii i Filozofii Prawa na kierunku Prawo a na kierunku Administracja II stopnia, co wynika jednoznacznie z planu zajęć semestru zimowego 2013/14. Młodszym koleżankom i kolegom życzę więcej wytrwałości i motywacji do pracy. M.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
erst13 / 22 lutego 2014 o 18:46
0

Tak jak ładnemu we wszystkim ładnie, tak mądremu i oczytanemu nie przeszkadza żaden egzamin. A poza tym ....  nie wszyscy muszą uczęszczać na wyższą uczelnię. jak się nie podoba, to przymusu nie ma!

Avatar
... / 22 lutego 2014 o 14:58
0

Posługując się logiką, dla rozumiejących - niezrozumiałą, rodzimych reformatorów, w imię łatwiejszego dostępu do ukończenia studiów należałoby zlikwidować wszystkie egzaminy, bądź - w ostateczności - przygotować skrypt z pytaniami jednokrotnego wyboru, no i żeby nikt nie powiedział, że jest łatwo - układając test - wymieszać kolejność pytań ze skryptu.

Avatar
Beata / 21 lutego 2014 o 22:32
0

Kiedyś studia w Polsce coś znaczyły.. a teraz?? Na studia idzie każdy kto ma ochotę.... kretynizm naokoło. Pamiętam szok profesorów jak przyszły dzieci po maturze z matematyki.. i okazało się że trzeba program zmienić bo motłoszki nie potrafią.... Studia nie mają już znaczenia. Syf i tyle.

A ja cały czas myślałam że poszłam na studia żeby się czegoś nauczyć, a nie już nauczona wszystkiego. A że matura stawia takie wymagania a nie inne to nie jest wina "dzieci" tylko tych którzy program ustalają.

A ja cały czas myślałam że poszłam na studia żeby się czegoś nauczyć, a nie już nauczona wszystkiego. A że matura stawia takie wymagania a nie inne to nie jest wina "dzieci" tylko tych którzy program ustalają.

rozwiń
Avatar
ania / 21 lutego 2014 o 22:27
0
Kolejny list w sprawie UMCS absolutnie nie zgadzam się z opinią, iż egzamin u dr W. D. Jest nie do zdania. Że dr stosuje jakieś metody nie zrozumiałe dla studenta. Dr juz na pierwszym wykładzie informuje że egzamin jest w formie ustnej i że do łatwych nie należy W ubiegłym roku zdałam egzamin na czwórkę ale niestety skrypt- najniższa linia oporu i to na tydzień przed terminem egzaminu nie wystarczą Pan dr jest osobą bardzo wymagającą ale też bardzo otwartą na wszelkie pytania.Prowadzi konsultacje gdzie wszelkie problemy merytorycznie wyjaśnia Czy ktoś z Państwa krytykukących z nich skorzystał?
Dr nie wymaga niczego co nie byłoby przedmiotem wykładu Jednakże przyswojenie choćby skryptu czyli maksymalnego minimum wymaga czasu przy czym trzeba zaznajomić się z łaciną a niestety studenci liczą na to że jeśli u jednych wykładowców jest łatwo to tu też. Niestety tu nie jest łatwo, ale to bardzo dobrze dyplom UMCS zobowiązuje do wyniesienia minimum wiedzy Osobiście uważam ze tego typu wykładowców powinno być więcej wtedy studiowali by naprawdę ci których dany kierunek pasjonuje nie zaś ci którym potrzebny jest "papierek" do pracy
I jak twierdzą "płacę i wymagam"
Kolejny list w sprawie UMCS absolutnie nie zgadzam się z opinią, iż egzamin u dr W. D. Jest nie do zdania. Że dr stosuje jakieś metody nie zrozumiałe dla studenta. Dr juz na pierwszym wykładzie informuje że egzamin jest w formie ustnej i że do łatwych nie należy W ubiegłym roku zdałam egzamin na czwórkę ale niestety skrypt- najniższa linia oporu i to na tydzień przed terminem egzaminu nie wystarczą Pan dr jest osobą bardzo wymagającą ale też bardzo otwartą na wszelkie pytania.Prowadzi konsultacje gdzie wszelkie problemy merytorycznie wyjaśni... rozwiń
Avatar
Daimos / 21 lutego 2014 o 21:05
0

ja miałam pytanie (na egzaminie z historii prawa rzymskiego): "jaki był temat mojej pracy habilitacyjnej?"...oczywiście nie miałam pojęcia...więcej nie zadał mi pytań, na poprawkę weszłam z jakimś nietrzeźwym pacanem, więc od razu wyrzucił nas oboje(wzywał po 2 osoby na egzamin)..no i dopiero komis-udało się ...zdały 3 osoby z 11-tu...to był rok 1983...wtedy zdawało się prawdziwy egzamin wstępny na studia prawnicze...18 chętnych na 1 miejsce...

Zdawałaś HISTORIĘ PRAWA RZYMSKIEGO ? Nic dziwnego, że oblałaś, a za drugim razem wylecialaś za drzwi. Trzeba być Einsteinem, by nie wiedzieć, co się zdaje. Na prawie nie ma przedmiotu "Historia prawa rzymskiego"... tylko "Prawo rzymskie". Peszek :D.

Zdawałaś HISTORIĘ PRAWA RZYMSKIEGO ? Nic dziwnego, że oblałaś, a za drugim razem wylecialaś za drzwi. Trzeba być Einsteinem, by nie wiedzieć, co się zdaje. Na prawie nie ma przedmiotu "Historia prawa rzymskiego"... tylko "Prawo rzymskie". Peszek :D.

rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2014 o 19:42
0

Studia skończyłam z wyrożninieniem, nie mialam nawet 1 dostatecznej, do czasu tego egzaminu,  tego egzaminu, ktorego nie zdałam ...za  drugim podejściem umiałam cały materiał na blachę na pamięc, a zdałam na 3. Pozdrawaim wszystkich zdających

Avatar
chełmianka / 21 lutego 2014 o 19:37
0

ja miałam pytanie (na egzaminie z historii prawa rzymskiego): "jaki był temat mojej pracy habilitacyjnej?"...oczywiście nie miałam pojęcia...więcej nie zadał mi pytań, na poprawkę weszłam z jakimś nietrzeźwym pacanem, więc od razu wyrzucił nas oboje(wzywał po 2 osoby na egzamin)..no i dopiero komis-udało się ...zdały 3 osoby z 11-tu...to był rok 1983...wtedy zdawało się prawdziwy egzamin wstępny na studia prawnicze...18 chętnych na 1 miejsce...

Avatar
szaszka / 21 lutego 2014 o 19:00
0

UMCS, UP itp to fabryka tumanów i bezrobotnych. Ok, nie generalizuję, są też zdolni i mający przyszłość. Ale nie oszukujmy się 50% dzisiejszych ''studentów'' nie zdałaby nawet egzaminu wstępnego na studia.... Nie ważna jest przekazywana wiedza czy egzamin. Przepycha się motłoch, pozwala ściągać, bo kasa na uczelnie jest i kierunków milion dwieście... Studiowałam i zawsze się uczyłam na egzaminy i zaliczenia. Otoczona byłam tumanami którzy ściągali i kombinowali. Nie raz mieli lepsze oceny niż ci co się uczą. Kiedyś studia w Polsce coś znaczyły.. a teraz?? Na studia idzie każdy kto ma ochotę.... kretynizm naokoło. Pamiętam szok profesorów jak przyszły dzieci po maturze z matematyki.. i okazało się że trzeba program zmienić bo motłoszki nie potrafią.... Studia nie mają już znaczenia. Syf i tyle.

UMCS, UP itp to fabryka tumanów i bezrobotnych. Ok, nie generalizuję, są też zdolni i mający przyszłość. Ale nie oszukujmy się 50% dzisiejszych ''studentów'' nie zdałaby nawet egzaminu wstępnego na studia.... Nie ważna jest przekazywana wiedza czy egzamin. Przepycha się motłoch, pozwala ściągać, bo kasa na uczelnie jest i kierunków milion dwieście... Studiowałam i zawsze się uczyłam na egzaminy i zaliczenia. Otoczona byłam tumanami którzy ściągali i kombinowali. Nie raz mieli lepsze oceny niż ci co się uczą. Kiedyś studia w Polsce coś zna... rozwiń

Avatar
K. / 21 lutego 2014 o 17:21
0

też zdawałam egzamin z tego przedmiotu kilka lat temu...i zgadza się, jest trudny a egzaminatorzy wymagający <czy to na kierunku Prawa czy Administracji>, ale jest do ogarniecia tylko trzeba się trochę pouczyć !!!

Avatar
Gość / 21 lutego 2014 o 15:03
0

Witam.Po co się użalać nad sobą.Lepiej się przygotować do egzaminu i już, a nie robić z siebie męczennicę. Gdyby znała autora to było by dobrze, a tak jest źle. Na głupoty ma czas tylko nie na naukę. Będzie egzaminatorowi wyznaczać o co ma pytać, a o co nie.Pozdrawiam.

Wacław

Avatar
erst13 / 22 lutego 2014 o 18:46
0

Tak jak ładnemu we wszystkim ładnie, tak mądremu i oczytanemu nie przeszkadza żaden egzamin. A poza tym ....  nie wszyscy muszą uczęszczać na wyższą uczelnię. jak się nie podoba, to przymusu nie ma!

Avatar
... / 22 lutego 2014 o 14:58
0

Posługując się logiką, dla rozumiejących - niezrozumiałą, rodzimych reformatorów, w imię łatwiejszego dostępu do ukończenia studiów należałoby zlikwidować wszystkie egzaminy, bądź - w ostateczności - przygotować skrypt z pytaniami jednokrotnego wyboru, no i żeby nikt nie powiedział, że jest łatwo - układając test - wymieszać kolejność pytań ze skryptu.

Avatar
Beata / 21 lutego 2014 o 22:32
0

Kiedyś studia w Polsce coś znaczyły.. a teraz?? Na studia idzie każdy kto ma ochotę.... kretynizm naokoło. Pamiętam szok profesorów jak przyszły dzieci po maturze z matematyki.. i okazało się że trzeba program zmienić bo motłoszki nie potrafią.... Studia nie mają już znaczenia. Syf i tyle.

A ja cały czas myślałam że poszłam na studia żeby się czegoś nauczyć, a nie już nauczona wszystkiego. A że matura stawia takie wymagania a nie inne to nie jest wina "dzieci" tylko tych którzy program ustalają.

A ja cały czas myślałam że poszłam na studia żeby się czegoś nauczyć, a nie już nauczona wszystkiego. A że matura stawia takie wymagania a nie inne to nie jest wina "dzieci" tylko tych którzy program ustalają.

rozwiń
Avatar
ania / 21 lutego 2014 o 22:27
0
Kolejny list w sprawie UMCS absolutnie nie zgadzam się z opinią, iż egzamin u dr W. D. Jest nie do zdania. Że dr stosuje jakieś metody nie zrozumiałe dla studenta. Dr juz na pierwszym wykładzie informuje że egzamin jest w formie ustnej i że do łatwych nie należy W ubiegłym roku zdałam egzamin na czwórkę ale niestety skrypt- najniższa linia oporu i to na tydzień przed terminem egzaminu nie wystarczą Pan dr jest osobą bardzo wymagającą ale też bardzo otwartą na wszelkie pytania.Prowadzi konsultacje gdzie wszelkie problemy merytorycznie wyjaśnia Czy ktoś z Państwa krytykukących z nich skorzystał?
Dr nie wymaga niczego co nie byłoby przedmiotem wykładu Jednakże przyswojenie choćby skryptu czyli maksymalnego minimum wymaga czasu przy czym trzeba zaznajomić się z łaciną a niestety studenci liczą na to że jeśli u jednych wykładowców jest łatwo to tu też. Niestety tu nie jest łatwo, ale to bardzo dobrze dyplom UMCS zobowiązuje do wyniesienia minimum wiedzy Osobiście uważam ze tego typu wykładowców powinno być więcej wtedy studiowali by naprawdę ci których dany kierunek pasjonuje nie zaś ci którym potrzebny jest "papierek" do pracy
I jak twierdzą "płacę i wymagam"
Kolejny list w sprawie UMCS absolutnie nie zgadzam się z opinią, iż egzamin u dr W. D. Jest nie do zdania. Że dr stosuje jakieś metody nie zrozumiałe dla studenta. Dr juz na pierwszym wykładzie informuje że egzamin jest w formie ustnej i że do łatwych nie należy W ubiegłym roku zdałam egzamin na czwórkę ale niestety skrypt- najniższa linia oporu i to na tydzień przed terminem egzaminu nie wystarczą Pan dr jest osobą bardzo wymagającą ale też bardzo otwartą na wszelkie pytania.Prowadzi konsultacje gdzie wszelkie problemy merytorycznie wyjaśni... rozwiń
Avatar
Daimos / 21 lutego 2014 o 21:05
0

ja miałam pytanie (na egzaminie z historii prawa rzymskiego): "jaki był temat mojej pracy habilitacyjnej?"...oczywiście nie miałam pojęcia...więcej nie zadał mi pytań, na poprawkę weszłam z jakimś nietrzeźwym pacanem, więc od razu wyrzucił nas oboje(wzywał po 2 osoby na egzamin)..no i dopiero komis-udało się ...zdały 3 osoby z 11-tu...to był rok 1983...wtedy zdawało się prawdziwy egzamin wstępny na studia prawnicze...18 chętnych na 1 miejsce...

Zdawałaś HISTORIĘ PRAWA RZYMSKIEGO ? Nic dziwnego, że oblałaś, a za drugim razem wylecialaś za drzwi. Trzeba być Einsteinem, by nie wiedzieć, co się zdaje. Na prawie nie ma przedmiotu "Historia prawa rzymskiego"... tylko "Prawo rzymskie". Peszek :D.

Zdawałaś HISTORIĘ PRAWA RZYMSKIEGO ? Nic dziwnego, że oblałaś, a za drugim razem wylecialaś za drzwi. Trzeba być Einsteinem, by nie wiedzieć, co się zdaje. Na prawie nie ma przedmiotu "Historia prawa rzymskiego"... tylko "Prawo rzymskie". Peszek :D.

rozwiń
Avatar
Gość / 21 lutego 2014 o 19:42
0

Studia skończyłam z wyrożninieniem, nie mialam nawet 1 dostatecznej, do czasu tego egzaminu,  tego egzaminu, ktorego nie zdałam ...za  drugim podejściem umiałam cały materiał na blachę na pamięc, a zdałam na 3. Pozdrawaim wszystkich zdających

Avatar
chełmianka / 21 lutego 2014 o 19:37
0

ja miałam pytanie (na egzaminie z historii prawa rzymskiego): "jaki był temat mojej pracy habilitacyjnej?"...oczywiście nie miałam pojęcia...więcej nie zadał mi pytań, na poprawkę weszłam z jakimś nietrzeźwym pacanem, więc od razu wyrzucił nas oboje(wzywał po 2 osoby na egzamin)..no i dopiero komis-udało się ...zdały 3 osoby z 11-tu...to był rok 1983...wtedy zdawało się prawdziwy egzamin wstępny na studia prawnicze...18 chętnych na 1 miejsce...

Avatar
szaszka / 21 lutego 2014 o 19:00
0

UMCS, UP itp to fabryka tumanów i bezrobotnych. Ok, nie generalizuję, są też zdolni i mający przyszłość. Ale nie oszukujmy się 50% dzisiejszych ''studentów'' nie zdałaby nawet egzaminu wstępnego na studia.... Nie ważna jest przekazywana wiedza czy egzamin. Przepycha się motłoch, pozwala ściągać, bo kasa na uczelnie jest i kierunków milion dwieście... Studiowałam i zawsze się uczyłam na egzaminy i zaliczenia. Otoczona byłam tumanami którzy ściągali i kombinowali. Nie raz mieli lepsze oceny niż ci co się uczą. Kiedyś studia w Polsce coś znaczyły.. a teraz?? Na studia idzie każdy kto ma ochotę.... kretynizm naokoło. Pamiętam szok profesorów jak przyszły dzieci po maturze z matematyki.. i okazało się że trzeba program zmienić bo motłoszki nie potrafią.... Studia nie mają już znaczenia. Syf i tyle.

UMCS, UP itp to fabryka tumanów i bezrobotnych. Ok, nie generalizuję, są też zdolni i mający przyszłość. Ale nie oszukujmy się 50% dzisiejszych ''studentów'' nie zdałaby nawet egzaminu wstępnego na studia.... Nie ważna jest przekazywana wiedza czy egzamin. Przepycha się motłoch, pozwala ściągać, bo kasa na uczelnie jest i kierunków milion dwieście... Studiowałam i zawsze się uczyłam na egzaminy i zaliczenia. Otoczona byłam tumanami którzy ściągali i kombinowali. Nie raz mieli lepsze oceny niż ci co się uczą. Kiedyś studia w Polsce coś zna... rozwiń

Avatar
K. / 21 lutego 2014 o 17:21
0

też zdawałam egzamin z tego przedmiotu kilka lat temu...i zgadza się, jest trudny a egzaminatorzy wymagający <czy to na kierunku Prawa czy Administracji>, ale jest do ogarniecia tylko trzeba się trochę pouczyć !!!

Avatar
Gość / 21 lutego 2014 o 15:03
0

Witam.Po co się użalać nad sobą.Lepiej się przygotować do egzaminu i już, a nie robić z siebie męczennicę. Gdyby znała autora to było by dobrze, a tak jest źle. Na głupoty ma czas tylko nie na naukę. Będzie egzaminatorowi wyznaczać o co ma pytać, a o co nie.Pozdrawiam.

Wacław

Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 3 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 31 2

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 0

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 8 1

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!