Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 lutego 2014 r.
9:50
Edytuj ten wpis

Studentka prawa skarży się na egzamin. "Po co nam taki przedmiot?"

Autor: Zdjęcie autora łm
233 155 A A

Beacie, studentce UMCS nie podoba się egzamin z filozofii na Wydziale Prawa i Administracji. Uważa, że ten przedmiot jest nieprzydatny. Tym bardziej, że wykładowca surowo ocenia na egzaminie. - Nauka o św. Tomaszu z Akwinu, szkole platońskiej czy innych koncepcji już nieaktualnych jest po prostu bezsensowna - żali się w mailu do nas. Czekamy na Wasze opinie w tej sprawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
List od Czytelniczki (pisownia oryginalna, materiał częściowo zredagowany przez redakcję): Piszę do Państwa w iż jestem studentką Wydziału Prawa i Administracji UNIWERSYTETU MARII CURIE-SKŁODOWSKIEJ. Może zainteresuje Państwa a nawet napiszą Państwo artykuł na temat jednego z przeprowadzanych na tym wydziale egzaminów. Nie piszę tego iż jestem sfrustrowaną osobą która nie zdała bo akurat mi się dziwnym cudem udało. Chodzi konkretnie o egzamin z Teorii i filozofii prawa który jest przeprowadzany przez dr Wojciecha Dziedziaka. Na domiar wszystkiego jest to egzamin który odbywa się już na 5 roku w semestrze zimowym (tylko dotknąć i mamy upragnionego MGR). Rozumiem jeśli to byłby przedmiot który pomógłby nam w późniejszej karierze zawodowej aczkolwiek nauka o św Tomaszu z Akwinu, szkole Platońskiej czy innych koncepcji już nieaktualnych jest po prostu bezsensowna. 'Hardkorowy' egzamin Niekiedy słychać nawet słowa krytyki innych nauczycieli akademickich iż przedmiot nie należy do najpotrzebniejszych i robienie tak hardkorowego egzaminu jest wręcz niepotrzebne. Na około 300 osób zdawalność to jedyne 50 osób, egzamin z Prawa Handlowego u Prof. Andrzeja Kidyby ( gdzie tutaj naprawdę uczymy się rzeczy przydatnych) to pestka w porówniu to przedmiotu wyżej wymienionego. Zdanie egzaminu to czysta loteria. Zależy z kim się wchodzi (wchodzimy po 3 osoby). Jeśli wejdą trzy osoby dobrze "wykute" dr wybiera maksymalnie 2 i to przy dobrych wiatrach. Ja miałam szczęście gdyż osoby z którymi wchodziłam do pokoju doktora nie były wykute na "blache" a ja w porównaniu do innych osób zdających nie wyglądałam kolorowo byłam wręcz pewna że nie zdam aczkolwiek osoby będące ze mną "zjadł stres" co dr skrzętnie wykorzystał i na samym początku je skreślił. Mimo iż danej osobie wstawia 2 to i tak dalej daną osobę męczy swoimi pytaniami, miałam wrażenie iż on się tym napawa pokazując nam iż jesteśmy dosłownie zerem. Każda osoba dostaje teoretycznie trzy pytania co nie jest prawdą gdyż jeśli student odpowie to dostaje kilka pytań bonusowych za których niewiedza grozi 2. Trzeba znać nazwisko autora książki Wiadomo iż w dobie komputerów, punktów xero, drukarek dużo osób uczy się z już opracowanych zagadnień tudzież skryptów. A pytania znacząco odbiegają od wiedzy która jest tam zawarta. Padają pytania typu "Proszę podać autorów i nazwy książek z których kazałem się uczyć". My zestresowani samym faktem iż do upragnionego mgr stoi na drodze ciężki egzamin który nie przypa nam się w dalszej karierze zawodowej, na który poświęciliśmy dużo czasu to przed wejściem uczymy się imienia nazwiska oraz tytułu książki z której doktor kazał się uczyć(gdyż i tutaj za nieznajomość grozi 2) zapominając przez to niekiedy bardzo ważne zagadnienia. Wszystko zależy od humoru Egzamin poprawkowy to także katorga. Wszystko zależy od humoru i "widzi mi się" doktora. Masa osób przez ten egzamin powtarza rok przenosząc się na inne uczelnie. Najgorzej mają studenci studiów niestacjonarnych iż muszą płacić drugi raz za 5 rok przez przedmiot który wcale im się nie przydaje w życiu codziennym. Jednostki tylko zostają na naszym wydziale mając nadzieję iż teraz będzie lepiej. Życie jednak jest brutalne doktor nie ma dla nikogo litości i jeśli zechce to taką osobę drugi raz zostawi iż na piątym roku w gre wchodzi tylko powtarzanie roku tutaj już nie ma czegoś takiego jak warunek. Bardzo dziękuje za przeczytanie mojego e-maila. Chce po prostu pomóc innym iż władze naszego wydziału mają nas serdecznie gdzieś i żadne prośby ani skargi nie są wcale brane pod uwagę, wręcz mam wrażenie że trafiają bezpośrednio do kosza bez czytania. CZY NA LUBELSKICH UCZELNIACH UCZĄ PRZEDMIOTÓW NIEPOTRZEBNYCH? CZEKAMY NA WASZE KOMENTARZE I PRZYKŁADY

Komentarze 155

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej / 28 marca 2015 o 13:55
+1

Po przeczytaniu tego po polskawu napisanego "listu" powstaje przygnębiające wrażenie, że na UMCS - ie kształci się ... półidiotów. Jak ona mogła tak wysoko zajść i to na studiach prawniczych! To skandal, że osoba o tak niskim poziomie intelektualnym, ale i nikłych kompetencjach kulturowych przeszła jakikolwiek uniwersytecki egzamin. Nie, nie, nie, dla wypuszczania półidiotów (illiterarii - analfabetów) z dyplomami wyższych uczelni.  Do tego pewna swego, i bezkarności,  donosicielka. Wypisz, wymaluj kolejne pokolenie ubeckiej "intelygencji".

Avatar
Gość / 18 października 2017 o 15:09
0
Niby studentka prawa i po klasie humanistycznej a nadal nie wie, że "iż" nie jest synonimem "gdyż" ani "że".
Avatar
Gość / 16 lutego 2017 o 17:15
0
Zgadzam się w pełni z artykułem ! Uważam że koniecznie trzeba coś z tym zrobić.??????
Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 11:25
0
Czyżby koleżanka z niezaliczonym wstępem? Było się uczyć do egzaminu, to teraz nie było by boleści na forum.
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 20:48
0
zgadzam się ze studentką, studiuję na UMCS i także miałam do czynienia z p. Dziedziakiem. Wykłady u niego to po prostu śmiech na sali. Rozumiem prowadzenie wykładów w OPARCIU o notatki, ale on ma wypisany słowo w słowo każdy wykład i siedzi z nosem w kartkach na wykładzie czytając te wypociny. To co on tam czyta nawet nie jest logiczne, to kompletne lanie wody. Poza tym on mówi co innego a na ćwiczeniach z tego przedmiotu uczą nas jeszcze czegoś innego... A egzamin? Szkoda gadać, skoro on musi czytać najprostsze rzeczy na wykładzie już n-ty rok z rzędu a od studentów wymaga opanowania do perfekcji. Wchodzą 3 osoby w tym 1/2 już są spalone na wejściu. Zadając pytanie nie daje chwili na zastanowienie. Tylko siedzi rozwalony w swoim foteliku i jak się tylko student zająknie to przewraca oczami i sapie coś pod nosem. Jest wymagający i to jest zrozumiałe, ale trochę wyrozumiałości by mu się przydało. Szczególnie dla 1-wszych roczników taki egzamin to potworny stres.
zgadzam się ze studentką, studiuję na UMCS i także miałam do czynienia z p. Dziedziakiem. Wykłady u niego to po prostu śmiech na sali. Rozumiem prowadzenie wykładów w OPARCIU o notatki, ale on ma wypisany słowo w słowo każdy wykład i siedzi z nosem w kartkach na wykładzie czytając te wypociny. To co on tam czyta nawet nie jest logiczne, to kompletne lanie wody. Poza tym on mówi co innego a na ćwiczeniach z tego przedmiotu uczą nas jeszcze czegoś innego... A egzamin? Szkoda gadać, skoro on musi czytać najprostsze rzeczy na wykładzie już n-ty ... rozwiń
Avatar
Gość / 24 stycznia 2016 o 21:42
0
ANDRZEJ, degeneracie! Nie używaj słów, które znasz tylko ze słownika wyrazów obcych. Autorka ma rację. Tylko troll lub opisany "wykładowca" (i jemu podobni) mogą zanegować ten fakt. W RP na uczelniach istnieją kółka wzajemnej adoracji. Na "prawie" uczą wszędzie byle jak. Chodzi o przerzedzenie przyszłej konkurencji. Filozofia, socjologia, ekonomia czy nauka o polityce. Chamstwo i arogancja niektórych wykładowców są legendarne. Nie można się dziwić, że w urzędach, sądach czy prokuraturach pracują gnoje. Tak ich wychowano, wyuczono.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 o 06:11
0
Zgodzę się z faktem, iż światopogląd prawnika musi być o wiele bardziej szerszy niż osoby która ukończyła chociażby studia kosmetologiczne. Jednakże z własnego doświadczenia wiem, że nakładanie nacisku na naukę rozważań filozoficznych na 5 roku studiów prawniczych jest co najmniej przesadzone i zbędne. Na takie przedmioty jest czas na 1 i 2 roku studiów. Na 5 roku od prawników wymaga się analitycznego myślenia, umiejętności poruszania się w gąszczu przepisów i prawidłowej interpretacji. Nie rozumiem osób które twierdzą że uczelnia produkuje półidiotów. Osoba która to mówi, niezdaje sobie sprawy że taka osoba mająca na 5 roku takie przedmioty przychodzi do Sądu, czy nawet Kanelarii i nie wie jak ma się poruszyć i co powiedzieć, bo na co poświęciła czas???na naukę o tomaszu z Akwinu a nie na przedmioty specjalistyczne np. prawo umów bankowych itp. Ludzie!!! czas się ogarnąć.....dobry prawnik to nie taki co zna filozofię czy na pamięć wykuł historię i pamięta o niej na sali sądowej. Trzeba zakończyć zatykanie dziur programowych przedmiotami które nie przygotowują do zawodu prawnika. Studia prawnicze jak sama nazwa wskazuje mają uczyć prawa, wypracowaniu własnego poglądu, a nie myśli prawniczej sprzed kilku wieków!!! Może faktycznie autorka nie użyła właściwych słów, ale rozumiem sens i w pełni się z tym zgadzam.
Zgodzę się z faktem, iż światopogląd prawnika musi być o wiele bardziej szerszy niż osoby która ukończyła chociażby studia kosmetologiczne. Jednakże z własnego doświadczenia wiem, że nakładanie nacisku na naukę rozważań filozoficznych na 5 roku studiów prawniczych jest co najmniej przesadzone i zbędne. Na takie przedmioty jest czas na 1 i 2 roku studiów. Na 5 roku od prawników wymaga się analitycznego myślenia, umiejętności poruszania się w gąszczu przepisów i prawidłowej interpretacji. Nie rozumiem osób które twierdzą że uczelnia produkuje ... rozwiń
Avatar
obeżyświat / 24 lutego 2015 o 14:35
0

Zgadam się w 100% z autorką tego listu. Na Polskich uczelniach nie uczą tego co się przyda w przyszłości młodemu fachowcowi. Większość masy wykładowczej to towarzystwo wzajemnej adoracji tak zwanych prof.(profilowanych) mgf(magazynierów) nadzwyczahnych :blink:  i tp. myślączych postkomunistycznymi kategoriami rozdające sobie tytuły nic nie znaczonce w świecie rzeczywistych osiągnięć. Przykład z UMCS: wykładowca profilowany słowotwórstwa j.rosyjski ego nie zna tego języka. Wykładowca od filozofii jest oderwany od rzeczewistości. A tak na dobrą sprawę większość polskich wykładowców to są barany którzy wiedzą że nigdzie pracy by nie znaleźli więc pozostaje im tylko marne uczenie, no bo kto miał by ich poziom wiedzy, przepraszam, nie wiedzy sprawdzić! :ph34r:

Zgadam się w 100% z autorką tego listu. Na Polskich uczelniach nie uczą tego co się przyda w przyszłości młodemu fachowcowi. Większość masy wykładowczej to towarzystwo wzajemnej adoracji tak zwanych prof.(profilowanych) mgf(magazynierów) nadzwyczahnych :blink:  i tp. myślączych postkomunistycznymi kategoriami rozdające sobie tytuły nic nie znaczonce w świecie rzeczywistych osiągnięć. Przykład z UMCS: wykładowca profilowany słowotwórstwa j.rosyjski ego nie zna tego języka. Wykładowca od filozofii jest oderwany od rzeczewistości. A tak... rozwiń

Avatar
Gość / 16 lutego 2015 o 10:05
0

Skończyłam adm na KUL-u. Egzamin z filozofii zdałam na 5. Bez rycia. Był test. Wystarczylo noatki przeczytac 2x i mozna bylo bez problemu zaliczyc. Przedmiot jak przedmiot, trzeba zdac i tyle. smieszne jest to co ta laska mowi, widac ze nie dojrzała do studiowania 

właśnie,był TEST. ciekawe czy taka mądra byś była jakbyś miała egzamin ustny, a na nim pytania o autorów książek i tytuły, albo zamiast 3 pytań dostała 8.

Avatar
Ewcia / 21 stycznia 2015 o 16:36
0

Czy ta studentka prawa nie jest zobowiązana do posługiwania się polszczyzną w lepszym stylu?

Zwyczajnie źle się jej list czyta.

Rozumiem flustracje i stress, ale kwestionowanie dorobku myśli filozoficznej jest wyrazem ograniczenia horyzontów. Moża ta "studentka" winna zająć się czymś bardziej przydatnym i użytecznym np. fryzjerstwem czy zamiataniem ulicy.

Obecnie mgr przed nazwiskiem nie oznacza przynależności do elity intelektualnej.

Moja siostra jest fryzjerką, jednak w przeciwieństwie do Ciebie wie, że poprawna pisownia to "frustracje". Zanim kolejny raz ocenisz kogoś na forum internetowym sięgnij wcześniej po słownik ortograficzny i zastanów się nad tym czy wypada osobie po studiach szufladkować ludzi na podstawie wykonywanego przez nich zawodu jako mniej inteligentnych. Do fryzjerstwa potrzebna jest pasja i talent, natomiast do ukończenia studiów niekiedy wystarczą jedynie dobre ściągi.

Moja siostra jest fryzjerką, jednak w przeciwieństwie do Ciebie wie, że poprawna pisownia to "frustracje". Zanim kolejny raz ocenisz kogoś na forum internetowym sięgnij wcześniej po słownik ortograficzny i zastanów się nad tym czy wypada osobie po studiach szufladkować ludzi na podstawie wykonywanego przez nich zawodu jako mniej inteligentnych. Do fryzjerstwa potrzebna jest pasja i talent, natomiast do ukończenia studiów niekiedy wystarczą jedynie dobre ściągi.

rozwiń
Avatar
Gość / 18 października 2017 o 15:09
0
Niby studentka prawa i po klasie humanistycznej a nadal nie wie, że "iż" nie jest synonimem "gdyż" ani "że".
Avatar
Gość / 16 lutego 2017 o 17:15
0
Zgadzam się w pełni z artykułem ! Uważam że koniecznie trzeba coś z tym zrobić.??????
Avatar
Gość / 5 marca 2016 o 11:25
0
Czyżby koleżanka z niezaliczonym wstępem? Było się uczyć do egzaminu, to teraz nie było by boleści na forum.
Avatar
Gość / 22 lutego 2016 o 20:48
0
zgadzam się ze studentką, studiuję na UMCS i także miałam do czynienia z p. Dziedziakiem. Wykłady u niego to po prostu śmiech na sali. Rozumiem prowadzenie wykładów w OPARCIU o notatki, ale on ma wypisany słowo w słowo każdy wykład i siedzi z nosem w kartkach na wykładzie czytając te wypociny. To co on tam czyta nawet nie jest logiczne, to kompletne lanie wody. Poza tym on mówi co innego a na ćwiczeniach z tego przedmiotu uczą nas jeszcze czegoś innego... A egzamin? Szkoda gadać, skoro on musi czytać najprostsze rzeczy na wykładzie już n-ty rok z rzędu a od studentów wymaga opanowania do perfekcji. Wchodzą 3 osoby w tym 1/2 już są spalone na wejściu. Zadając pytanie nie daje chwili na zastanowienie. Tylko siedzi rozwalony w swoim foteliku i jak się tylko student zająknie to przewraca oczami i sapie coś pod nosem. Jest wymagający i to jest zrozumiałe, ale trochę wyrozumiałości by mu się przydało. Szczególnie dla 1-wszych roczników taki egzamin to potworny stres.
zgadzam się ze studentką, studiuję na UMCS i także miałam do czynienia z p. Dziedziakiem. Wykłady u niego to po prostu śmiech na sali. Rozumiem prowadzenie wykładów w OPARCIU o notatki, ale on ma wypisany słowo w słowo każdy wykład i siedzi z nosem w kartkach na wykładzie czytając te wypociny. To co on tam czyta nawet nie jest logiczne, to kompletne lanie wody. Poza tym on mówi co innego a na ćwiczeniach z tego przedmiotu uczą nas jeszcze czegoś innego... A egzamin? Szkoda gadać, skoro on musi czytać najprostsze rzeczy na wykładzie już n-ty ... rozwiń
Avatar
Gość / 24 stycznia 2016 o 21:42
0
ANDRZEJ, degeneracie! Nie używaj słów, które znasz tylko ze słownika wyrazów obcych. Autorka ma rację. Tylko troll lub opisany "wykładowca" (i jemu podobni) mogą zanegować ten fakt. W RP na uczelniach istnieją kółka wzajemnej adoracji. Na "prawie" uczą wszędzie byle jak. Chodzi o przerzedzenie przyszłej konkurencji. Filozofia, socjologia, ekonomia czy nauka o polityce. Chamstwo i arogancja niektórych wykładowców są legendarne. Nie można się dziwić, że w urzędach, sądach czy prokuraturach pracują gnoje. Tak ich wychowano, wyuczono.
Avatar
Gość / 12 stycznia 2016 o 06:11
0
Zgodzę się z faktem, iż światopogląd prawnika musi być o wiele bardziej szerszy niż osoby która ukończyła chociażby studia kosmetologiczne. Jednakże z własnego doświadczenia wiem, że nakładanie nacisku na naukę rozważań filozoficznych na 5 roku studiów prawniczych jest co najmniej przesadzone i zbędne. Na takie przedmioty jest czas na 1 i 2 roku studiów. Na 5 roku od prawników wymaga się analitycznego myślenia, umiejętności poruszania się w gąszczu przepisów i prawidłowej interpretacji. Nie rozumiem osób które twierdzą że uczelnia produkuje półidiotów. Osoba która to mówi, niezdaje sobie sprawy że taka osoba mająca na 5 roku takie przedmioty przychodzi do Sądu, czy nawet Kanelarii i nie wie jak ma się poruszyć i co powiedzieć, bo na co poświęciła czas???na naukę o tomaszu z Akwinu a nie na przedmioty specjalistyczne np. prawo umów bankowych itp. Ludzie!!! czas się ogarnąć.....dobry prawnik to nie taki co zna filozofię czy na pamięć wykuł historię i pamięta o niej na sali sądowej. Trzeba zakończyć zatykanie dziur programowych przedmiotami które nie przygotowują do zawodu prawnika. Studia prawnicze jak sama nazwa wskazuje mają uczyć prawa, wypracowaniu własnego poglądu, a nie myśli prawniczej sprzed kilku wieków!!! Może faktycznie autorka nie użyła właściwych słów, ale rozumiem sens i w pełni się z tym zgadzam.
Zgodzę się z faktem, iż światopogląd prawnika musi być o wiele bardziej szerszy niż osoby która ukończyła chociażby studia kosmetologiczne. Jednakże z własnego doświadczenia wiem, że nakładanie nacisku na naukę rozważań filozoficznych na 5 roku studiów prawniczych jest co najmniej przesadzone i zbędne. Na takie przedmioty jest czas na 1 i 2 roku studiów. Na 5 roku od prawników wymaga się analitycznego myślenia, umiejętności poruszania się w gąszczu przepisów i prawidłowej interpretacji. Nie rozumiem osób które twierdzą że uczelnia produkuje ... rozwiń
Avatar
Andrzej / 28 marca 2015 o 13:55
+1

Po przeczytaniu tego po polskawu napisanego "listu" powstaje przygnębiające wrażenie, że na UMCS - ie kształci się ... półidiotów. Jak ona mogła tak wysoko zajść i to na studiach prawniczych! To skandal, że osoba o tak niskim poziomie intelektualnym, ale i nikłych kompetencjach kulturowych przeszła jakikolwiek uniwersytecki egzamin. Nie, nie, nie, dla wypuszczania półidiotów (illiterarii - analfabetów) z dyplomami wyższych uczelni.  Do tego pewna swego, i bezkarności,  donosicielka. Wypisz, wymaluj kolejne pokolenie ubeckiej "intelygencji".

Avatar
obeżyświat / 24 lutego 2015 o 14:35
0

Zgadam się w 100% z autorką tego listu. Na Polskich uczelniach nie uczą tego co się przyda w przyszłości młodemu fachowcowi. Większość masy wykładowczej to towarzystwo wzajemnej adoracji tak zwanych prof.(profilowanych) mgf(magazynierów) nadzwyczahnych :blink:  i tp. myślączych postkomunistycznymi kategoriami rozdające sobie tytuły nic nie znaczonce w świecie rzeczywistych osiągnięć. Przykład z UMCS: wykładowca profilowany słowotwórstwa j.rosyjski ego nie zna tego języka. Wykładowca od filozofii jest oderwany od rzeczewistości. A tak na dobrą sprawę większość polskich wykładowców to są barany którzy wiedzą że nigdzie pracy by nie znaleźli więc pozostaje im tylko marne uczenie, no bo kto miał by ich poziom wiedzy, przepraszam, nie wiedzy sprawdzić! :ph34r:

Zgadam się w 100% z autorką tego listu. Na Polskich uczelniach nie uczą tego co się przyda w przyszłości młodemu fachowcowi. Większość masy wykładowczej to towarzystwo wzajemnej adoracji tak zwanych prof.(profilowanych) mgf(magazynierów) nadzwyczahnych :blink:  i tp. myślączych postkomunistycznymi kategoriami rozdające sobie tytuły nic nie znaczonce w świecie rzeczywistych osiągnięć. Przykład z UMCS: wykładowca profilowany słowotwórstwa j.rosyjski ego nie zna tego języka. Wykładowca od filozofii jest oderwany od rzeczewistości. A tak... rozwiń

Avatar
Gość / 16 lutego 2015 o 10:05
0

Skończyłam adm na KUL-u. Egzamin z filozofii zdałam na 5. Bez rycia. Był test. Wystarczylo noatki przeczytac 2x i mozna bylo bez problemu zaliczyc. Przedmiot jak przedmiot, trzeba zdac i tyle. smieszne jest to co ta laska mowi, widac ze nie dojrzała do studiowania 

właśnie,był TEST. ciekawe czy taka mądra byś była jakbyś miała egzamin ustny, a na nim pytania o autorów książek i tytuły, albo zamiast 3 pytań dostała 8.

Avatar
Ewcia / 21 stycznia 2015 o 16:36
0

Czy ta studentka prawa nie jest zobowiązana do posługiwania się polszczyzną w lepszym stylu?

Zwyczajnie źle się jej list czyta.

Rozumiem flustracje i stress, ale kwestionowanie dorobku myśli filozoficznej jest wyrazem ograniczenia horyzontów. Moża ta "studentka" winna zająć się czymś bardziej przydatnym i użytecznym np. fryzjerstwem czy zamiataniem ulicy.

Obecnie mgr przed nazwiskiem nie oznacza przynależności do elity intelektualnej.

Moja siostra jest fryzjerką, jednak w przeciwieństwie do Ciebie wie, że poprawna pisownia to "frustracje". Zanim kolejny raz ocenisz kogoś na forum internetowym sięgnij wcześniej po słownik ortograficzny i zastanów się nad tym czy wypada osobie po studiach szufladkować ludzi na podstawie wykonywanego przez nich zawodu jako mniej inteligentnych. Do fryzjerstwa potrzebna jest pasja i talent, natomiast do ukończenia studiów niekiedy wystarczą jedynie dobre ściągi.

Moja siostra jest fryzjerką, jednak w przeciwieństwie do Ciebie wie, że poprawna pisownia to "frustracje". Zanim kolejny raz ocenisz kogoś na forum internetowym sięgnij wcześniej po słownik ortograficzny i zastanów się nad tym czy wypada osobie po studiach szufladkować ludzi na podstawie wykonywanego przez nich zawodu jako mniej inteligentnych. Do fryzjerstwa potrzebna jest pasja i talent, natomiast do ukończenia studiów niekiedy wystarczą jedynie dobre ściągi.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 155

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 0 0

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 19 13

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 0 3

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 3 3

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 1

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 69 13

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 5

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 3

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 38 27

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców