Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 maja 2012 r.
18:05
Edytuj ten wpis

Nowe auta dla marszałków. Wkrótce przetarg

Autor: Zdjęcie autora rp
0 11 A A
Urzędnicy jeżdżą teraz skodami superb. (Wikipedia / Stahlkocher)
Urzędnicy jeżdżą teraz skodami superb. (Wikipedia / Stahlkocher)

Trzy nowe samochody chce kupić Urząd Marszałkowski w Lublinie. Urzędnicy tłumaczą, że czteroletnie skody superb, którymi jeździ zarząd województwa, są już zużyte.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wkrótce ogłosimy przetarg – zapowiada Beata Górka, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego. Tłumaczy, że eksploatacja aut, z których teraz korzystają marszałek, wicemarszałkowie i członkowie zarządu kosztuje zbyt dużo. – Rosną koszty napraw, zależy nam też na bezpieczeństwie i dobrych warunkach pracy kierowców – tłumaczy Górka.

Urzędnicy narzekają na rosnące koszty serwisu. Górka informuje, że naprawa pojazdu wicemarszałka Sławomira Sosnowskiego pochłonęła w styczniu 2,7 tys. zł. Samochód marszałka Krzysztofa Hetmana miesięcznie przejeżdża 3 tys. kilometrów.

Do warsztatu nie trafiła tylko skoda, którą jeździ członek zarządu Jacek Sobczak, bo jego zadania (np. nadzór nad budową lotniska w Świdniku) nie wiążą się z dalekimi podróżami.

Urząd nie zdradza, ile pieniędzy przeznaczy na zakupy. Sześć skod superb kosztowało cztery lata temu 673 tys. zł. Kiedy nowe samochody pojawią się przed gmachem urzędu, na sprzedaż pójdą trzy najbardziej wysłużone skody z 2008 roku.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
złodzieje / 8 maja 2012 o 16:04
0
co za s....ny niech rowerami popie...lają ekologia jest przeciez w modzie.
Avatar
gość / 8 maja 2012 o 15:58
0
nauczyć szoferów jezdzic ekonomicznie,a nie ile samochód wyciśnie,
Avatar
Igi / 8 maja 2012 o 15:06
0
Na grilla, nad jezioro, do tesciowej na wies, dziecimsie wozi izalatwia wszystko co mozliwe, wiec sie zuzywaja, co w tym dziwnego. Ja sie zastanawiam pomco nam tyle roznych wladz.... I samochodow dla nich
Avatar
mechanior / 8 maja 2012 o 14:44
0
[quote name='Mechanik' timestamp='1336470632' post='628352']
Jakiś absurd - cytat: "Samochód marszałka Krzysztofa Hetmana miesięcznie przejeżdża 3 tys. kilometrów" - gdyby nawet auta jeździły w święta, podczas urlopów, albo wyliczenie było bardzo uśrednione, 4-letnie samochody powinny mieć przebiegi rzędu 120-145 tys. km. Przy dzisiejszej technologii nie można mówić o "zużyciu", czy "spadku bezpieczeństwa". Wysokie koszty napraw to też mżonka - podany koszt 2,7 to pewnie większy przegląd na 120 tys. km, z wymianą paska rozrządu, itp. Samochód do wieku 3-4 lat najwięcej traci na wartości rynkowej - jego sprzedaż w tej chwili to największa strata dla budżetu. Auta przy tym trybie eksploatacji powinny byż użytkowane 2 razy dłużej - do przebiegu rzędu 300 tys. km. - wówczas, faktycznie, mogą się zacząć problemy z niezawodnością (choć też niekoniecznie). Wniosek jest prosty - przytoczone argumenty o awaryjności to demagogia - zwyczajnie, skody się urzędnikom znudziły - może marzy się im BMW, Audi, Mercedes, Lexus, a może trzeba im kupić modne ostatnio Porsche Panamery? Tylko kto za to zapłaci? Pan płaci, pani płaci, społeczeństwo...
[/quote]
Zgodzę się z przedmówcą, 2700 zł to koszt głównego przeglądu przy 90-120 tys. km (w zalezności od modelu) wraz z wymianą paska rozrządu. Samochody, które są serwisowane w ASO i miesięcznie przejeżdżają 3000 km, czyli po 4 latach mają 130-140 tys. km nie mogą być zużyte, sam używałem skodę octavię z przebiegiem ponad 250 tys. km serwisowaną poza ASO i śmiga do dziś dnia odpalając przy największych mrozach i przy zadowoleniu obecnego użytkownika. Jeśli samochody są zużyte i zawodne to nic innego tylko wina serwisu albo użytkowników, których należy obciążyć za szkody, ale czego się spodziewać, przecież Urząd nie ma ludzi, którzy sie tym zajmą, tak jak sprawa Sosnowskiego sprzed roku - sztab prawników i audytorów nie wiedział, że łamie ustawę antykorupcyjną. Albo ktoś chce kupić niedrogo fajne auto jeszcze niewyeksploatowane i po najdroższych serwisach.
[quote name='Mechanik' timestamp='1336470632' post='628352']
Jakiś absurd - cytat: "Samochód marszałka Krzysztofa Hetmana miesięcznie przejeżdża 3 tys. kilometrów" - gdyby nawet auta jeździły w święta, podczas urlopów, albo wyliczenie było bardzo uśrednione, 4-letnie samochody powinny mieć przebiegi rzędu 120-145 tys. km. Przy dzisiejszej technologii nie można mówić o "zużyciu", czy "spadku bezpieczeństwa". Wysokie koszty napraw to też mżonka - podany koszt 2,7 to pewnie większy prz... rozwiń
Avatar
Gość / 8 maja 2012 o 14:25
0
[quote name='wyborca' timestamp='1336478675' post='628397']
A może ta banda marszałków przestanie wozić d.py do domów i posyłać kierowców na zakupy?
[/quote]
To jest przywilej komuchów z zapyziałej komuny i z tego bracie nigdy nie zrezygnują.
Avatar
skodziarz / 8 maja 2012 o 14:24
0
czteroletnie skody.....
Ja skodą jeżdżę pon 10 lat.Skoda garażowana jest "pod chmurką" zrobiłą już sporą ilość kilometrów i jeszcze jeździ.
Nie chwalę skod,ale śmieszne jest,że 4-letnia skoda już nie nadaje się dla wicemarszałków.
P.S.A czy na te dotychczasowe skody będzie jakiś przetarg czy może też bez przetargu zakupi sobie któryś z wicemarszałkó (lub ich trodzinka lub znajomi)
Avatar
wyborca / 8 maja 2012 o 14:04
0
A może ta banda marszałków przestanie wozić d.py do domów i posyłać kierowców na zakupy?
Avatar
Gold / 8 maja 2012 o 13:57
0
NA 100% WYGRA ZNOWU (PO RAZ ENTY) SKODA ŻAGIEL CZYTAJ PAN PODKAŃSKI Z PSL. SKODA ŻAGIEL WYGRYWA WSZYSTKIE PRZETARGI W TYM ZAPYZIAŁYM MIASTECZKU. SKODY FABIE DLA WOJEWÓDZKIEGO OŚRODKA RUCHU DROGOWEGO, SKODY OCTAVIE DLA STRAŻY MIEJSKIEJ (WCZEŚNIEJ TAKŻE FABIE OD TEGO SAMEGO DEALERA), KILKAKROTNIE SKODY SUPERB DLA WSZYSTKICH MIEJSCOWYCH URZĘDASÓW (URZĄD MIASTA, WOJEWÓDZKI, MARSZAŁKOWSKI, STAROSTWO POWIATOWE) WSZĘDZIE<<<<PODKREŚLAM WSZĘDZIE>>>>SKODA ŻAGIEL!!!! JESTEM PEWIEN, ŻE I W TYM SUPEROBIEKTYWNYM I SUPERUCZCIWYM PRZETARGU WYGRA......................SKODA ŻAGIEL!!!!!!!
NA 100% WYGRA ZNOWU (PO RAZ ENTY) SKODA ŻAGIEL CZYTAJ PAN PODKAŃSKI Z PSL. SKODA ŻAGIEL WYGRYWA WSZYSTKIE PRZETARGI W TYM ZAPYZIAŁYM MIASTECZKU. SKODY FABIE DLA WOJEWÓDZKIEGO OŚRODKA RUCHU DROGOWEGO, SKODY OCTAVIE DLA STRAŻY MIEJSKIEJ (WCZEŚNIEJ TAKŻE FABIE OD TEGO SAMEGO DEALERA), KILKAKROTNIE SKODY SUPERB DLA WSZYSTKICH MIEJSCOWYCH URZĘDASÓW (URZĄD MIASTA, WOJEWÓDZKI, MARSZAŁKOWSKI, STAROSTWO POWIATOWE) WSZĘDZIE<<<<PODKREŚLAM WSZĘDZIE>>>>SKODA ŻAGIEL!!!! JESTEM PEWIEN, ŻE I W TYM SUPEROBIEKTYWNYM I S... rozwiń
Avatar
ADKOLPO / 8 maja 2012 o 12:45
0
CZTEROLETNIE WYPASIONE AUTA TO ZUŻYTE WRAKI DLA JAŚNIE PANA MARSZAŁKA???KPINA I SKANDAL!!LUDZIE KTÓRZY CIĘŻKO PRACUJĄ, PŁACĄ PODATKI NA TO ZŁODZIEJSKIE PAŃSTWO,SPROWADZAJĄ 5, 10 LETNE AUTA Z UE BO NA NOWE ICH NIE STAĆ, A JAŚNIE PAN MARSZAŁEK MÓWI,ŻE AUTO 4 LETNIE TO WRAK!!WŁADZA LOKALNA JUŻ ZGŁUPIAŁA DO CNA W MATERII WYDAWANIA KASY PUBLICZNEJ!!OD NAS OBYWATELI OCZEKUJE SIĘ OSZCZĘDNOŚĆI, NIE WYRABIAMY NA OPŁATY I PODATKI!!NO ALE JAŚNIE URZĘDNICY ŻYJĄ W MATIRXIE!!
Avatar
krs / 8 maja 2012 o 12:00
0
Jeżeli urząd wyda znowu 673000 (a pewnie wyda więcej) to miesięczny koszt serwisowania samochodu powinien się równać około 14k pln... A tu raptem wydali w styczniu 2,7 i wielkie halo... Dziwna ta logika, wręcz absurdalna.
Avatar
złodzieje / 8 maja 2012 o 16:04
0
co za s....ny niech rowerami popie...lają ekologia jest przeciez w modzie.
Avatar
gość / 8 maja 2012 o 15:58
0
nauczyć szoferów jezdzic ekonomicznie,a nie ile samochód wyciśnie,
Avatar
Igi / 8 maja 2012 o 15:06
0
Na grilla, nad jezioro, do tesciowej na wies, dziecimsie wozi izalatwia wszystko co mozliwe, wiec sie zuzywaja, co w tym dziwnego. Ja sie zastanawiam pomco nam tyle roznych wladz.... I samochodow dla nich
Avatar
mechanior / 8 maja 2012 o 14:44
0
[quote name='Mechanik' timestamp='1336470632' post='628352']
Jakiś absurd - cytat: "Samochód marszałka Krzysztofa Hetmana miesięcznie przejeżdża 3 tys. kilometrów" - gdyby nawet auta jeździły w święta, podczas urlopów, albo wyliczenie było bardzo uśrednione, 4-letnie samochody powinny mieć przebiegi rzędu 120-145 tys. km. Przy dzisiejszej technologii nie można mówić o "zużyciu", czy "spadku bezpieczeństwa". Wysokie koszty napraw to też mżonka - podany koszt 2,7 to pewnie większy przegląd na 120 tys. km, z wymianą paska rozrządu, itp. Samochód do wieku 3-4 lat najwięcej traci na wartości rynkowej - jego sprzedaż w tej chwili to największa strata dla budżetu. Auta przy tym trybie eksploatacji powinny byż użytkowane 2 razy dłużej - do przebiegu rzędu 300 tys. km. - wówczas, faktycznie, mogą się zacząć problemy z niezawodnością (choć też niekoniecznie). Wniosek jest prosty - przytoczone argumenty o awaryjności to demagogia - zwyczajnie, skody się urzędnikom znudziły - może marzy się im BMW, Audi, Mercedes, Lexus, a może trzeba im kupić modne ostatnio Porsche Panamery? Tylko kto za to zapłaci? Pan płaci, pani płaci, społeczeństwo...
[/quote]
Zgodzę się z przedmówcą, 2700 zł to koszt głównego przeglądu przy 90-120 tys. km (w zalezności od modelu) wraz z wymianą paska rozrządu. Samochody, które są serwisowane w ASO i miesięcznie przejeżdżają 3000 km, czyli po 4 latach mają 130-140 tys. km nie mogą być zużyte, sam używałem skodę octavię z przebiegiem ponad 250 tys. km serwisowaną poza ASO i śmiga do dziś dnia odpalając przy największych mrozach i przy zadowoleniu obecnego użytkownika. Jeśli samochody są zużyte i zawodne to nic innego tylko wina serwisu albo użytkowników, których należy obciążyć za szkody, ale czego się spodziewać, przecież Urząd nie ma ludzi, którzy sie tym zajmą, tak jak sprawa Sosnowskiego sprzed roku - sztab prawników i audytorów nie wiedział, że łamie ustawę antykorupcyjną. Albo ktoś chce kupić niedrogo fajne auto jeszcze niewyeksploatowane i po najdroższych serwisach.
[quote name='Mechanik' timestamp='1336470632' post='628352']
Jakiś absurd - cytat: "Samochód marszałka Krzysztofa Hetmana miesięcznie przejeżdża 3 tys. kilometrów" - gdyby nawet auta jeździły w święta, podczas urlopów, albo wyliczenie było bardzo uśrednione, 4-letnie samochody powinny mieć przebiegi rzędu 120-145 tys. km. Przy dzisiejszej technologii nie można mówić o "zużyciu", czy "spadku bezpieczeństwa". Wysokie koszty napraw to też mżonka - podany koszt 2,7 to pewnie większy prz... rozwiń
Avatar
Gość / 8 maja 2012 o 14:25
0
[quote name='wyborca' timestamp='1336478675' post='628397']
A może ta banda marszałków przestanie wozić d.py do domów i posyłać kierowców na zakupy?
[/quote]
To jest przywilej komuchów z zapyziałej komuny i z tego bracie nigdy nie zrezygnują.
Avatar
skodziarz / 8 maja 2012 o 14:24
0
czteroletnie skody.....
Ja skodą jeżdżę pon 10 lat.Skoda garażowana jest "pod chmurką" zrobiłą już sporą ilość kilometrów i jeszcze jeździ.
Nie chwalę skod,ale śmieszne jest,że 4-letnia skoda już nie nadaje się dla wicemarszałków.
P.S.A czy na te dotychczasowe skody będzie jakiś przetarg czy może też bez przetargu zakupi sobie któryś z wicemarszałkó (lub ich trodzinka lub znajomi)
Avatar
wyborca / 8 maja 2012 o 14:04
0
A może ta banda marszałków przestanie wozić d.py do domów i posyłać kierowców na zakupy?
Avatar
Gold / 8 maja 2012 o 13:57
0
NA 100% WYGRA ZNOWU (PO RAZ ENTY) SKODA ŻAGIEL CZYTAJ PAN PODKAŃSKI Z PSL. SKODA ŻAGIEL WYGRYWA WSZYSTKIE PRZETARGI W TYM ZAPYZIAŁYM MIASTECZKU. SKODY FABIE DLA WOJEWÓDZKIEGO OŚRODKA RUCHU DROGOWEGO, SKODY OCTAVIE DLA STRAŻY MIEJSKIEJ (WCZEŚNIEJ TAKŻE FABIE OD TEGO SAMEGO DEALERA), KILKAKROTNIE SKODY SUPERB DLA WSZYSTKICH MIEJSCOWYCH URZĘDASÓW (URZĄD MIASTA, WOJEWÓDZKI, MARSZAŁKOWSKI, STAROSTWO POWIATOWE) WSZĘDZIE<<<<PODKREŚLAM WSZĘDZIE>>>>SKODA ŻAGIEL!!!! JESTEM PEWIEN, ŻE I W TYM SUPEROBIEKTYWNYM I SUPERUCZCIWYM PRZETARGU WYGRA......................SKODA ŻAGIEL!!!!!!!
NA 100% WYGRA ZNOWU (PO RAZ ENTY) SKODA ŻAGIEL CZYTAJ PAN PODKAŃSKI Z PSL. SKODA ŻAGIEL WYGRYWA WSZYSTKIE PRZETARGI W TYM ZAPYZIAŁYM MIASTECZKU. SKODY FABIE DLA WOJEWÓDZKIEGO OŚRODKA RUCHU DROGOWEGO, SKODY OCTAVIE DLA STRAŻY MIEJSKIEJ (WCZEŚNIEJ TAKŻE FABIE OD TEGO SAMEGO DEALERA), KILKAKROTNIE SKODY SUPERB DLA WSZYSTKICH MIEJSCOWYCH URZĘDASÓW (URZĄD MIASTA, WOJEWÓDZKI, MARSZAŁKOWSKI, STAROSTWO POWIATOWE) WSZĘDZIE<<<<PODKREŚLAM WSZĘDZIE>>>>SKODA ŻAGIEL!!!! JESTEM PEWIEN, ŻE I W TYM SUPEROBIEKTYWNYM I S... rozwiń
Avatar
ADKOLPO / 8 maja 2012 o 12:45
0
CZTEROLETNIE WYPASIONE AUTA TO ZUŻYTE WRAKI DLA JAŚNIE PANA MARSZAŁKA???KPINA I SKANDAL!!LUDZIE KTÓRZY CIĘŻKO PRACUJĄ, PŁACĄ PODATKI NA TO ZŁODZIEJSKIE PAŃSTWO,SPROWADZAJĄ 5, 10 LETNE AUTA Z UE BO NA NOWE ICH NIE STAĆ, A JAŚNIE PAN MARSZAŁEK MÓWI,ŻE AUTO 4 LETNIE TO WRAK!!WŁADZA LOKALNA JUŻ ZGŁUPIAŁA DO CNA W MATERII WYDAWANIA KASY PUBLICZNEJ!!OD NAS OBYWATELI OCZEKUJE SIĘ OSZCZĘDNOŚĆI, NIE WYRABIAMY NA OPŁATY I PODATKI!!NO ALE JAŚNIE URZĘDNICY ŻYJĄ W MATIRXIE!!
Avatar
krs / 8 maja 2012 o 12:00
0
Jeżeli urząd wyda znowu 673000 (a pewnie wyda więcej) to miesięczny koszt serwisowania samochodu powinien się równać około 14k pln... A tu raptem wydali w styczniu 2,7 i wielkie halo... Dziwna ta logika, wręcz absurdalna.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 16 9

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 466 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 7

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!