Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 czerwca 2019 r.
6:41

Nowe bloki powstaną na LSM? Spółdzielnia krytykuje z powodu liczby miejsc parkingowych

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
88 102 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Nowe bloki mieszkalne będą mogły stanąć przy Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych wskutek zmiany planu zagospodarowania terenu, nad którą w niedzielę głosować ma Rada Miasta. Pod zabudowę mieszkaniową przeznaczony ma być obszar obejmujący parking od strony ul. Filaretów i ciągnący się do działek kościelnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prezydencki projekt planu zagospodarowania zakłada, że nieco bliżej ronda na skrzyżowaniu ul. Filaretów i Zana nowa zabudowa mogłaby mieć nawet 12 kondygnacji, natomiast bliżej kościoła byłaby mniej więcej o połowę niższa. Na jedno mieszkanie musiałoby przypadać nie mniej niż 1,5 miejsca parkingowego.

Dzisiaj znaczną część terenu, o którego losach zdecyduje na niedzielnej sesji Rada Miasta, zajmuje parking na około 140 pojazdów, natomiast obowiązujący plan zagospodarowania przeznacza te grunty pod usługi komercyjne. Nowy plan ma pozwolić na budowę mieszkań, ale nie tylko.

Urbaniści z Urzędu Miasta proponują, aby inwestor mógł łączyć w dowolnych proporcjach funkcje mieszkaniowe i usługowe. Równie dobrze mógłby się zdecydować na same mieszkania lub same usługi. Jakie? Projekt planu wspomina tu m.in. o biurach, przychodniach, obiektach handlowych, szkołach, przedszkolach, hotelach, czy też akademików.

W przypadku ulokowania tu akademika deweloper byłby zobowiązany do zapewnienia już tylko minimum 9 miejsc parkingowych na 100 pokoi, przy budowie hotelu wymagane minimum to 6 miejsc na 10 pokoi, natomiast w przypadku przedszkola na każdą salę pobytu dzieci musiałyby przypadać przynajmniej trzy miejsca postojowe. Minimum wyznaczone dla obiektów handlowych to 32 miejsca na każdy tysiąc mkw. powierzchni handlowej.

Proponowane przez Ratusz nowe warunki zagospodarowania terenu zdecydowanie krytykuje Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Jej władze prosiły miejskich planistów o taką zmianę projektu, aby nowe budynki mogły mieć najwyżej cztery kondygnacje, a nie dwanaście.

– Naszym zdaniem niemożliwe jest zbilansowanie miejsc parkingowych na terenie inwestycji przy dopuszczeniu zabudowy terenu budynkami o wysokości do 12 kondygnacji – pisała LSM w jednej z uwag do projektu planu zagospodarowania.

Spółdzielnia podkreślała ponadto, że na os. Mickiewicza już teraz jest problem z miejscem do parkowania, nie zgadzała się też to, by dojazd do jednej z nowych stref zabudowy był wyznaczony przez ul. Wallenroda. LSM przekonywała, że już teraz uliczka jest gęsto zastawiona samochodami, co jest bardzo dużym utrudnieniem dla służb ratunkowych.

Na ten sam problem z ul. Wallenroda zwracała uwagę Rada Dzielnicy Rury. Podkreślała, że zabudowa terenu służącego za parking dla 140 pojazdów tylko zwiększy problemy z parkowaniem, a zaproponowany plan zagospodarowania jest korzystny dla inwestora, ale nie dla mieszkańców os. Mickiewicza.

Urząd Miasta nie uwzględnił ani uwag zgłaszanych przez spółdzielnię, ani tych od rady dzielnicy. W niedzielę wszystko będzie zależeć od radnych. Prezydent rekomenduje odrzucenie uwag, a jego planiści przekonują, że wysoka zabudowa „wzmocni funkcję centrotwórczą”. Twierdzą też, że wprowadzenie zabudowy mieszkaniowej wyjdzie temu miejscu na dobre, bo zapewni „funkcjonowanie tkanki miejskiej przez 24 godziny”, a nie „wyłącznie w godzinach pracy poszczególnych usług i urzędów, co jest rozwiązaniem bardzo nieracjonalnym”.

e-Wydanie

Komentarze 102

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 07:50
+35
Szkoda, że spółdzielnia tak nie reagowała gdy mieszkańcy sprzeciwiali się budowie domu seniora...
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 07:45
+27
Zana to drugie centrum. Gdzie jak nie tam powinny powstawać wysokie budynki?
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 07:53
+25
Ani te działki wasze, ani za wasze pieniądze będą budowali. Niech budują - jak nikt nie kupi mieszkań, to pójdą z torbami i kij z nimi.
Avatar
Cr / 27 czerwca 2019 o 07:57
+23
Szkoda, że tylko 12 kondygnacji. Przy rondzie mogłoby być nawet i 18.
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 07:53
+23
Parkingów w okolicy nie brakuje ale ludziom nie chce się płacić za postój i tu jest problem. Wolą rozjeżdżać osiedlowe trawniki i porzucać swoje samochody byle gdzie.
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 07:51
+23
Trzeba dogęszczać zamiast rozlewać zabudowę
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 08:06
+22
Ciekawa sprawa. Gdy chodzi o działkę należącą do zasobów spółdzielni to momentalnie powstaje na niej jakaś zabudowa i na nic protesty okolicznych mieszkańców. Ale gdy chodzi o działkę należącą do prywatnego podmiotu, wtedy protestom nie ma końca. Trochę to śmieszne.
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 07:55
+22
To, że ludzie mają po 2-3 a czasem 4 samochody, to nie znaczy, że nie należy budować nowych mieszkań
Avatar
cwaniaki / 27 czerwca 2019 o 08:33
+19
Jak budowali Dom Seniora to mieli w d%%ie miejsca parkingowe i lamenty mieszkańców.
Avatar
Kapral Wichura / 27 czerwca 2019 o 08:59
+15
Super lokalizacja na "apartamenty" - obok ronda obciążonego dużym natężeniem ruchu praktycznie non stop. To raczej dla tych co lubią "frische luft" , jak mawiał obergefraiter Kugel ze znanego serialu.
Avatar
Gość / 2 lipca 2019 o 12:06
+2
'' Nie wiem jaki problem oni mają z tym parkowaniem na LSM-ie '' - to się debilu przejedź uliczkami osiedlowymi, a zwłaszcza na Os. Mickiewicza, to zobaczysz ....
Avatar
Jann / 2 lipca 2019 o 10:14
+6
pomysł jest stąd że deweloper chce tam postawić budynek mieszkalny....w Lublinie to nie deweloperzy dostosowują się do planów zagospodarowania, tylko plany zmienia się pod dyktando deweloperów, jeszcze tego nie zauważyliście?
Avatar
:( / 2 lipca 2019 o 10:04
0
ta działka aż się prosi o jakiś dobrze osadzony urbanistycznie, narożny biurowiec co najmniej kilkunastopiętrowy, z jakimiś usługami/handlem w niższych kondygnajach i bez idiotycznych parkingowisk między ulicą a budynkiem, jak to w ostatnich latach lubelskie urzędasy miały w zwyczaju wszędzie projektować...nie rozumiem w tym miejscu pomysłu na budynek mieszkalny, przy zbiegu ruchliwych ulic
 no właśnie też nie wiem skąd pomysł żeby przy bardzo ruchliwym skrzyżowaniu stawiać budynek mieszkalny....przecież tam powinien stanąć jakiś narożny biurowiec, który tworzyłby dominantę na rondzie i dopełniał zabudowę na Zana
 no właśnie też nie wiem skąd pomysł żeby przy bardzo ruchliwym skrzyżowaniu stawiać budynek mieszkalny....przecież tam powinien stanąć jakiś narożny biurowiec, który tworzyłby dominantę na rondzie i dopełniał zabudowę na Zana rozwiń
Avatar
. / 2 lipca 2019 o 10:00
0
Zaścianek polski zachłysnął się hamerykañskimi filmami i city jak w new Jorku chcą budować. W lecie ludzie uciekają z new Jorku bo upał tam zabija. A to zdjęcie pokazuje masę niepasujących do siebie brzydkich budynków. I nie mówię o ZUS
Avatar
Lubelak / 28 czerwca 2019 o 21:51
+8
Jacy urbaniści miejscy? Z imienia i nazwiska. Niech redaktorzy się pofatygują i z nimi porozmawiają. Niech planiści uzasadnią czemu jest tak a nie inaczej. Niech planiści również wytłumaczą jak wyobrażają sobie zakorkować i tak już zastawioną ulicę Wallenroda. To jest kpina z mieszkańców miasta i dzielnicy.
Avatar
ppp / 27 czerwca 2019 o 23:56
+14
na rondach jeszcze wybudujcie k..wa
Avatar
Max / 27 czerwca 2019 o 18:39
-11
Nie wiem jaki problem oni mają z tym parkowaniem na LSM-ie. Ja często przyjeżdżam w okolice ZUS i Sądu i zawsze bez problemu znajdę miejsce do zaparkowania. W pobliżu jest pełno płatnych parkingów z wolnymi miejscami. No chyba że kogoś nie stać wydać te 3 zł za godzinę ale w takiej sytuacji zalecam korzystanie z roweru albo komunikacji miejskiej. Decydując się na kupno samochodu trzeba się liczyć z innymi wydatkami typu przeglądy, naprawy, ubezpieczenie, paliwo ... no i właśnie opłaty za parking czy winietę na autostradzie.
Avatar
Ła D / 27 czerwca 2019 o 16:35
-3
LSM jak zwykle najchętniej nie dopuściłby nikogo na obsikane przez siebie terytorium. Przy budowie Metropolitana też kręcili zadymę a to zdecydowanie najładniejszy budynek z widocznych na zdjęciu.  Tymczasem sami na przeciwko targu walnęli takie g... że brzydszego budynku ze świecą szukać o wciskaniu mieszkańcom "domów seniora" pod okna nawet nie wspomnę.
 Mieszkalny biurowiec ładny budynek? 
Avatar
Nihil novi / 27 czerwca 2019 o 16:31
+12
Najzabawniejsze jest to, że ta sama SM LSM, która teraz leje łzy krokodyle nad brakiem miejsc parkingowych parę lat temu zabrała mieszkańcom parking przy ul. Zana ( naprzeciw targu przy Wileńskiej ), zmieniła przeznaczenie terenu na usługi i zbudowała to coś brzydkiego co stoi blisko ronda. I to ten zabudowany przez LSM parking był parkingiem osiedlowym, natomiast zarówno teren przy Filaretów jak i ten pomiędzy biurowcem Centrum Zana a Domem Kultury przy Wallenroda będący przedmiotem zmiany planu to teren leżący poza granicą osiedla Mickiewicza . Takie samo podejście ma SM Czuby, która zabrała dzieciom boisko przy Dziewanny żeby wybudować blok mieszkalny a teraz protestuje przeciw budowie przy Jutrzenki . Ot typowe spółdzielcze myślenie ...
Najzabawniejsze jest to, że ta sama SM LSM, która teraz leje łzy krokodyle nad brakiem miejsc parkingowych parę lat temu zabrała mieszkańcom parking przy ul. Zana ( naprzeciw targu przy Wileńskiej ), zmieniła przeznaczenie terenu na usługi i zbudowała to coś brzydkiego co stoi blisko ronda. I to ten zabudowany przez LSM parking był parkingiem osiedlowym, natomiast zarówno teren przy Filaretów jak i ten pomiędzy biurowcem Centrum Zana a Domem Kultury przy Wallenroda będący przedmiotem zmiany planu to teren leżący poza granicą osiedla Mickiewi... rozwiń
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 o 15:39
+3
W Polsce jest zbyt rozdrobniona struktura własnościowa, żeby budować pierzeje. A już budowa pierzei po zerwaniu ich ciągłości w centrum to żart i nieporozumienie. Wystarczy spojrzeć na falowiec przy Balcera - tak wyglądałyby pierzeje rozsiane po polach. Mamy to co mamy, spadek po urbanistyce PRL której podstawowym założeniem była budowa nie pierzei, tylko dużych osiedli mieszkaniowych z blokami jak klockami dookoła których jest zieleń, parkingi i przestrzeń umożliwiająca przewietrzanie. I ma to plusy, bo dla otoczenia lepszy jest kilkunastopiętrowiec obok którego wiatr sobie hula, a parkingi są schowane pod ziemią, niż ściana budynków zlanych w pierzeję, przez którą powietrze nie ma przejścia.
W Polsce jest zbyt rozdrobniona struktura własnościowa, żeby budować pierzeje. A już budowa pierzei po zerwaniu ich ciągłości w centrum to żart i nieporozumienie. Wystarczy spojrzeć na falowiec przy Balcera - tak wyglądałyby pierzeje rozsiane po polach. Mamy to co mamy, spadek po urbanistyce PRL której podstawowym założeniem była budowa nie pierzei, tylko dużych osiedli mieszkaniowych z blokami jak klockami dookoła których jest zieleń, parkingi i przestrzeń umożliwiająca przewietrzanie. I ma to plusy, bo dla otoczenia lepszy jest kilkunastop... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 102

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 0 0

Na finiszu przygotowań klub z Łęcznej dokonał jeszcze jednego wzmocnienia. Do drużyny z Łęcznej dołączył Przemysław Banaszak. 22-letni napastnik został na sezon wypożyczony do zielono-czarnych z Widzewa Łódź

W Łaszczowie odbędzie się XXI Święto Sportu Powiatu Tomaszowskiego

W Łaszczowie odbędzie się XXI Święto Sportu Powiatu Tomaszowskiego 0 0

Imprezę zaplanowano na niedzielę 21 lipca

Miasto szuka urzędników. Niektóre stanowiska są nieobsadzone od miesięcy

Miasto szuka urzędników. Niektóre stanowiska są nieobsadzone od miesięcy 0 8

Ostatni nabór na pracowników Urzędu Miasta Puławy po raz kolejny zakończył się fiaskiem, został więc ponowiony. Ratusz potrzebuje specjalistów m.in. od inwestycji oraz ochrony środowiska. Dokumenty można składać do 22 i 24 lipca.

Muzyczne atrakcje na Moście Kultury
19 lipca 2019, 0:00

Muzyczne atrakcje na Moście Kultury 0 0

W najbliższy weekend na Moście im. Mariana Lutosławskiego wystąpią m.in. Standard Brass Band, Whisky i Antykwadrat. Tradycyjnie nie zabraknie również warsztatów dla całych rodzin.

Część autobusów w Lublinie nie wyjechało na ulice. Jak sprawdzić kiedy autobus nie przyjedzie?
aktualizacja

Część autobusów w Lublinie nie wyjechało na ulice. Jak sprawdzić kiedy autobus nie przyjedzie? 10 43

Poważne problemy będą mieć dzisiaj pasażerowie linii autobusowych nr 2, 3, 6, 10, 13, 14, 26, 30, 31, 32, 39, 40, 42, 45. Na te linie nie wyjechał dziś jeden z przewoźników. Wyjaśniamy, jak duże są luki między kursami i jak sprawdzić, kiedy autobus nie przyjedzie

Kiedy otwarcie wiaduktów na ul. Grygowej w Lublinie? Ekspertyza: jeden z murów powstał niezgodnie z dokumentacją
galeria

Kiedy otwarcie wiaduktów na ul. Grygowej w Lublinie? Ekspertyza: jeden z murów powstał niezgodnie z dokumentacją 0 14

Niezgodnie z dokumentacją wykonany został jeden z murów pod nowymi wiaduktami w ul. Grygowej, która pozostaje zamknięta, bo nadzór budowlany nie dopuszcza jej do użytku. O rozbieżności mówi zlecona przez miasto ekspertyza, której autorzy radzą, aby wiadukty jednak otworzyć i uważnie obserwować.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2019 r. 0 0

Motor Lublin - Lewart Lubartów 2:1. Wielkie testy (zdjęcia)
galeria

Motor Lublin - Lewart Lubartów 2:1. Wielkie testy (zdjęcia) 0 4

Motor w środę rozegrał dwa mecze kontrolne. W tym drugim lublinianie pokonali czwartoligowy Lewart Lubartów 2:1

Sukces uczennic lubelskiego liceum. Pokonały siedem tysięcy konkurentów z całej Polski

Sukces uczennic lubelskiego liceum. Pokonały siedem tysięcy konkurentów z całej Polski 43 2

Martyna Osmałek z Piask oraz Alicja Pietrzak z Lubartowa – uczennice Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Lublinie – pojechały na obóz naukowy. Żeby móc wziąć udział w wypoczynku połączonym z wykorzystywaniem w praktyce nauk ścisłych i przyrodniczych, pokonały siedem tysięcy konkurentów z całej Polski.

Nowy zastępca komendanta miejskiego policji w Białej Podlaskiej

Nowy zastępca komendanta miejskiego policji w Białej Podlaskiej 3 2

Komisarz Mariusz Kononiuk został zastępcą komendanta miejskiego policji w Białej Podlaskiej.

Żużlówka w centrum Chełma spłynęła po deszczu

Żużlówka w centrum Chełma spłynęła po deszczu 3 1

Deszcz zmył z podjazdu wysypany żwir, odsłaniając cegły i różne ostre kamienie, które również mogą uszkodzić auto.

Lokatorzy Mieszkań Plus podpisują umowy na 26 lat

Lokatorzy Mieszkań Plus podpisują umowy na 26 lat 5 3

Lokatorzy Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej podpisują już umowy najmu z dojściem do własności. Są zawierane na okres 26 lat.

Kolejne miasto w woj. lubelskim z egzaminami na prawo jazdy

Kolejne miasto w woj. lubelskim z egzaminami na prawo jazdy 10 7

Pierwsi kandydaci na kierowców w minionym tygodniu już zdawali egzamin na „prawko” w Kraśniku. Od kilku dni działa w tym mieście filia Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Egzaminy są prowadzone dwa dni w tygodniu.

Radzyń Podlaski: Masz pomysł na budżet obywatelski? Pospiesz się

Radzyń Podlaski: Masz pomysł na budżet obywatelski? Pospiesz się 0 1

Tylko do końca lipca mieszkańcy Radzynia Podlaskiego mogą składać swoje propozycje do budżetu obywatelskiego. W ręce mieszkańców miasto oddaje 100 tys. zł.

Pociągiem na festiwal Pol’and’rock z Lublina? Tylko z przesiadką

Pociągiem na festiwal Pol’and’rock z Lublina? Tylko z przesiadką 21 6

Nie będzie bezpośrednich pociągów z Lublina dla osób wybierających się do Kostrzyna na festiwal Pol’and’rock (wcześniej Przystanek Woodstock).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.