Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 kwietnia 2019 r.
6:45

Nowe kierunki na uczelniach w Lublinie. Czym będą kusić przyszłych studentów?

0 11 A A

Lubelskie uczelnie szykują się do rekrutacji na pierwszy rok studiów w nowym roku akademickim. By zainteresować maturzystów swoją ofertą, część z nich uruchamia nowe kierunki

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

UMCS

Największa lubelska uczelnia internetową rejestrację kandydatów rozpoczęła 1 kwietnia. Na większości kierunków potrwa ona do 10 lipca. Nieco krócej - do 25 czerwca można będzie się rejestrować na kierunki studiów, na których wymagany jest egzamin wstępny przed komisją rekrutacyjną. Chodzi o logopedię z audiologią na Wydziale Humanistycznym, pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną na Wydziale Pedagogiki i Psychologii oraz kierunki na Wydziale Artystycznym.

Postępowanie kwalifikacyjne zakończy się 16 lipca i wtedy zostaną ogłoszone pierwsze listy rankingowe osób przyjętych na studia. W dniach 18-20 lipca będą one miały czas na składanie dokumentów. W przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym lub kolejnych terminach, komisja rekrutacyjna ogłosi następną listę osób zakwalifikowanych na zwolnione miejsca.

- Nasza uczelnia oferuje kształcenie na 11 wydziałach w Lublinie i Wydziale Zamiejscowym w Puławach. Kandydaci na studia w UMCS mogą wybierać spośród ponad 80 kierunków i ok. 250 specjalności. Chętnych zapraszamy także na studia podyplomowe (do wyboru jest 85 kierunków) oraz na studia doktoranckie. Oferujemy również kierunki z językiem wykładowym angielskim – informuje Katarzyna Skałecka z biura prasowego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej.

Dla kandydatów na pierwszy rok studiów pierwszego stopnia uniwersytet przygotował w tym roku trzy nowości, choć lista nie jest jeszcze zamknięta. W ofercie znajdą się: wychowanie fizyczne (na Wydziale Zamiejscowym w Puławach), polsko-niemieckie studia kulturowe i translatorskie (studia w języku polskim i niemieckim na Wydziale Humanistycznym UMCS oraz na Uniwersytecie w Poczdamie) oraz anglojęzyczny kierunek international relations na Wydziale Politologii.

KUL

W Katolickim Uniwersytecie Lubelskim rejestracja kandydatów na studia I stopnia i jednolite magisterskie rozpocznie się 7 maja i potrwa do 8 lipca (w przypadku kandydatów ze starą maturą do 1 lipca). Ogłoszenie wyników kwalifikacji nastąpi 11 lipca.

- W ofercie mamy 49 kierunków I stopnia oraz 36 kierunków studiów II stopnia – mówi Lidia Jaskuła, rzecznik prasowy KUL. - Tegoroczną nowością jest kierunek prowadzony w języku angielskim - antropologia stosowana (studia I stopnia). To studia interdyscyplinarne, łączące wiedzę o człowieku w wymiarze społeczno-kulturowym, historycznym, biologicznym oraz filozoficznym. Wszyscy studenci tego kierunku odbędą staże zagraniczne bądź w organizacjach podejmujących działalność międzynarodową, np. pozarządowych organizacjach humanitarnych, agencjach pomocowych czy instytucjach podejmujących działania na rzecz imigrantów i uchodźców.

Ponadto, zgodnie ze zmianami prawnymi wprowadzonymi nową ustawą o szkolnictwie wyższym, kierunek pedagogika specjalna, który dotychczas prowadzony był w systemie studiów licencjackich, staje się kierunkiem o kształceniu pięcioletnim (jednolitym magisterskim).

- Szczegółowa oferta oraz zasady rekrutacji na poszczególne kierunki będą dostępne w naszym serwisie dla kandydatów na stronie: kandydat.kul.pl Wszelkimi informacjami i pomocą służą również pracownicy Sekcji Obsługi Kandydatów i Studentów, na parterze Kolegium Norwidianum, w sali nr 4 – dodaje Jaskuła.

Politechnika Lubelska

20 maja 2019 r. rusza elektroniczna rejestracja kandydatów na studia na Politechnice Lubelskiej. Kandydaci rejestrują się na stronie internetowej uczelni www.pollub.pl. Rejestracja na studia stacjonarne zakończy się 8 lipca. Wyjątkiem jest kierunek architektura, tutaj rekrutacja potrwa do 21 czerwca.

Politechnika oferuje 20 kierunków kształcenia na studiach stacjonarnych I stopnia. – W tym roku nie przewidujemy uruchomienia nowych kierunków – mówi Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik prasowy PL.

Uczelnia przygotowała w sumie 4360 miejsc na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. 1830 miejsc czeka na kandydatów na studiach stacjonarnych I stopnia oraz 660 na studiach niestacjonarnych I stopnia.

Uniwersytet Przyrodniczy

10 maja planowany jest początek naboru w Uniwersytecie Przyrodniczym. W ofercie rekrutacyjnej na rok 2019/20 znajduje się 39 kierunków studiów. - Na uwagę zasługują kierunki unikatowe w skali kraju takie jak np.: behawiorystka zwierząt, bezpieczeństwo i certyfikacja żywności, hipologia i jeździectwo, zielarstwo i terapie roślinne, gastronomia i sztuka kulinarna czy biokosmetologia – mówi Iwona Pachcińska, rzecznik prasowy UP.

Wymienione kierunki to nowości z ostatnich lat, które zakończyły się rekrutacyjnym sukcesem i wciąż cieszą się sporym zainteresowaniem kandydatów. W tym roku uczelnia przygotowała aż siedem nowych propozycji. Są nimi: mleczarstwo, biobezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe, zielarstwo i fitoprodukty, analityka weterynaryjna, pielęgnacja zwierząt i animaloterapia, sztuka ogrodowa i aranżacje roślinne oraz zarządzanie zasobami Ziemi. Ponadto uruchomiony zostanie także kierunek Global Manager in Agrobusiness – bezpłatne studia anglojęzyczne dla kandydatów z Polski.

Uniwersytet Medyczny

Rekrutacja u medyków rozpoczęła się 8 kwietnia, a zakończy nie później niż 11 października. Po opublikowaniu pierwszych list rankingowych, wraz z dostarczaniem dokumentów przez zakwalifikowanych kandydatów, będą ogłaszane kolejne przyjęcia osób z listy rezerwowej, aż do wyczerpania limitów miejsc. Szczegółowy kalendarz rekrutacyjny zostanie ogłoszony do końca marca.

Uczelnia oferuje 15 kierunków studiów na czterech wydziałach. Od lat największym zainteresowaniem kandydatów cieszą się medycyna i stomatologia. W ubiegłym roku o jedno miejsce na nich ubiegało się odpowiednio 10 i 19 osób. W ostatnich latach maturzyści chętnie wybierali także dietetykę czy farmację. W tym roku uniwersytet nie szykuje żadnych nowych propozycji. – Skupiamy się na już oferowanych kierunkach – przyznaje Włodzimierz Matysiak, rzecznik prasowy UM.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
False / 12 kwietnia 2019 r. o 09:12
+10
Magister jeżdżenia na koniu, się porobiło magister robienia paznokci, magister od doklejania rzęs ...to aby świadczy o tym jak nisko upadła nasz edukacja dno i żenua ....a fachowców, budowlańców, mechaników jak na lekarstwo teraz same uczone od paznokci, rzęs i kuni bedu
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2019 r. o 09:07
+9
Antropologia stosowana hahahaha.... W tym Lublinie pracy nie ma dla ekonomistów, matematyków, inżynierów za więcej niż 2500 netto, a co dopiero dla takich absolwentów. Na co to komu? xD
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2019 r. o 08:06
+9
A co to za kierunek hipologia i jezdziectwo? To az trzeba takie studia konczyc zeby na koniu pojezdzic. Żałosne.
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2019 r. o 07:35
+9
Rewelacja, tylko co będzie jak młodzież nie będzie mogła przystąpić do matur? Rok oczekiwania i następne wymuszone "korki" u nauczycieli? Pięknie...
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2019 r. o 08:06
+5
Nie przystąpią do matur ?  Wtedy proponuję pozew zbiorowy przeciwko nauczycielon,  którzy zablokowali dostęp do nauki.  A co z młodzieżą,  która pobiera świadczenia typu renta rodzinna. Nie jesteś uczniem - nie masz świadczenia. Idąc dalej: nie masz pracy. Kto za to odpowie.  No przecież nauczyciele.  Poza tym nie mają prawa nie wystawić świadectw.  To tak jakby lekarz rozpoczął operację i w połowie wyszedł z sali operacyjnej. Nauczyciele już zapędzili się w kozi róg i nie wiedzą jak z tego wybrnąć.  Ja rozumiem że chcą coś wywalczyć dla siebie, ale nie tak ! Nie kosztem innych. Poza tym to jest najbardziej rozczeniowa grupa zawodowa. Nie ma roku, żeby nie wrzeszczeli. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby zmienić zawód na lepiej opłacany. Tylko blagam: nie krzyczcie że to powołanie, bo teraz to słowo dosłownie sami wyświechtaliście.
Nie przystąpią do matur ?  Wtedy proponuję pozew zbiorowy przeciwko nauczycielon,  którzy zablokowali dostęp do nauki.  A co z młodzieżą,  która pobiera świadczenia typu renta rodzinna. Nie jesteś uczniem - nie masz świadczenia. Idąc dalej: nie masz pracy. Kto za to odpowie.  No przecież nauczyciele.  Poza tym nie mają prawa nie wystawić świadectw.  To tak jakby lekarz rozpoczął operację i w połowie wyszedł z sali operacyjnej. Nauczyciele już zapędzili się w kozi róg i nie wiedzą jak z tego wybrnąć.  Ja rozumiem że chcą coś wywalczyć dla sie... rozwiń
Avatar
goscc / 12 kwietnia 2019 r. o 08:22
+3
Od organizacji matur jest CKE. Nauczyciele nawet nie mają obowiązku sprawdzać arkuszy.
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2019 r. o 18:15
+2
Co się dzieje? To po ukończeniu UP będzie mgr inż kucharz,mgr inż fryzjer, mgr inż zielarz i inne bzdurne specjalizacje. To trzeba aż pięciu lat studiów? Aby pracować w wymienionych i podobnych zawodach wystarczy przecież Zasadnicza Szkoła Zawodowa.
Avatar
Nikola / 12 kwietnia 2019 r. o 14:55
+2
Ja siem zafokusowałam na kierunek robienie tipsuf ale nie wszystko jeszcze ogarniam.
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2019 r. o 12:10
+2
Zielarstwo, zarzadzanie zasobami Ziemi - no, no;p Powinno9 by jeszcze wrozbiarstwo z elementami okultyzmu i obowiazkowo astrologia. PS: na UMCS to powinni juz wprowadzic jezyk wykladowy ukrainski bo chyba tam juz wiekszosc studentow to upadlincy.
Avatar
rodzic / 12 kwietnia 2019 r. o 21:30
+1
dlaczego młodzież nie będzie mogła przystąpić do matur.?...dlaczego młodzież ma cierpieć za to że nauczycielom nie chce się pracować?. Oni uczęszczali do szkoły przez 3 albo 4 lata. Młodzież ciężko pracowała przez te lat i ma zasłużone oceny za swoją pracę. Nauczycielom nie chce się wystawiać ocen do e-dzienników??? To jest przykre że opuszczają Ich przed najważniejszym startem w życiu.....to tak jakby trener opuścił swoich podopiecznych przed najważniejszym meczem. Dla mnie jako Rodzica to jest nie do pomyślenia, nie popieram strajku i mam nadzieję że nauczyciele poniosą konsekwencja za swoje czyny. Dyrektor niech wystawia oceny !!!!!!!!!!!!!!!!!!
dlaczego młodzież nie będzie mogła przystąpić do matur.?...dlaczego młodzież ma cierpieć za to że nauczycielom nie chce się pracować?. Oni uczęszczali do szkoły przez 3 albo 4 lata. Młodzież ciężko pracowała przez te lat i ma zasłużone oceny za swoją pracę. Nauczycielom nie chce się wystawiać ocen do e-dzienników??? To jest przykre że opuszczają Ich przed najważniejszym startem w życiu.....to tak jakby trener opuścił swoich podopiecznych przed najważniejszym meczem. Dla mnie jako Rodzica to jest nie do pomyślenia, nie popieram strajku i mam ... rozwiń
Avatar
rodzic / 12 kwietnia 2019 r. o 21:30
+1
dlaczego młodzież nie będzie mogła przystąpić do matur.?...dlaczego młodzież ma cierpieć za to że nauczycielom nie chce się pracować?. Oni uczęszczali do szkoły przez 3 albo 4 lata. Młodzież ciężko pracowała przez te lat i ma zasłużone oceny za swoją pracę. Nauczycielom nie chce się wystawiać ocen do e-dzienników??? To jest przykre że opuszczają Ich przed najważniejszym startem w życiu.....to tak jakby trener opuścił swoich podopiecznych przed najważniejszym meczem. Dla mnie jako Rodzica to jest nie do pomyślenia, nie popieram strajku i mam nadzieję że nauczyciele poniosą konsekwencja za swoje czyny. Dyrektor niech wystawia oceny !!!!!!!!!!!!!!!!!!
dlaczego młodzież nie będzie mogła przystąpić do matur.?...dlaczego młodzież ma cierpieć za to że nauczycielom nie chce się pracować?. Oni uczęszczali do szkoły przez 3 albo 4 lata. Młodzież ciężko pracowała przez te lat i ma zasłużone oceny za swoją pracę. Nauczycielom nie chce się wystawiać ocen do e-dzienników??? To jest przykre że opuszczają Ich przed najważniejszym startem w życiu.....to tak jakby trener opuścił swoich podopiecznych przed najważniejszym meczem. Dla mnie jako Rodzica to jest nie do pomyślenia, nie popieram strajku i mam ... rozwiń
Avatar
Obi Bok / 12 kwietnia 2019 r. o 19:19
-1
Rewelacja, tylko co będzie jak młodzież nie będzie mogła przystąpić do matur? Rok oczekiwania i następne wymuszone "korki" u nauczycieli? Pięknie...
 Kumulacja w przyszłym roku?
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2019 r. o 18:15
+2
Co się dzieje? To po ukończeniu UP będzie mgr inż kucharz,mgr inż fryzjer, mgr inż zielarz i inne bzdurne specjalizacje. To trzeba aż pięciu lat studiów? Aby pracować w wymienionych i podobnych zawodach wystarczy przecież Zasadnicza Szkoła Zawodowa.
Avatar
Nikola / 12 kwietnia 2019 r. o 14:55
+2
Ja siem zafokusowałam na kierunek robienie tipsuf ale nie wszystko jeszcze ogarniam.
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2019 r. o 12:10
+2
Zielarstwo, zarzadzanie zasobami Ziemi - no, no;p Powinno9 by jeszcze wrozbiarstwo z elementami okultyzmu i obowiazkowo astrologia. PS: na UMCS to powinni juz wprowadzic jezyk wykladowy ukrainski bo chyba tam juz wiekszosc studentow to upadlincy.
Avatar
False / 12 kwietnia 2019 r. o 09:12
+10
Magister jeżdżenia na koniu, się porobiło magister robienia paznokci, magister od doklejania rzęs ...to aby świadczy o tym jak nisko upadła nasz edukacja dno i żenua ....a fachowców, budowlańców, mechaników jak na lekarstwo teraz same uczone od paznokci, rzęs i kuni bedu
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2019 r. o 09:07
+9
Antropologia stosowana hahahaha.... W tym Lublinie pracy nie ma dla ekonomistów, matematyków, inżynierów za więcej niż 2500 netto, a co dopiero dla takich absolwentów. Na co to komu? xD
Avatar
goscc / 12 kwietnia 2019 r. o 08:22
+3
Od organizacji matur jest CKE. Nauczyciele nawet nie mają obowiązku sprawdzać arkuszy.
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2019 r. o 08:06
+9
A co to za kierunek hipologia i jezdziectwo? To az trzeba takie studia konczyc zeby na koniu pojezdzic. Żałosne.
Avatar
Gość / 12 kwietnia 2019 r. o 08:06
+5
Nie przystąpią do matur ?  Wtedy proponuję pozew zbiorowy przeciwko nauczycielon,  którzy zablokowali dostęp do nauki.  A co z młodzieżą,  która pobiera świadczenia typu renta rodzinna. Nie jesteś uczniem - nie masz świadczenia. Idąc dalej: nie masz pracy. Kto za to odpowie.  No przecież nauczyciele.  Poza tym nie mają prawa nie wystawić świadectw.  To tak jakby lekarz rozpoczął operację i w połowie wyszedł z sali operacyjnej. Nauczyciele już zapędzili się w kozi róg i nie wiedzą jak z tego wybrnąć.  Ja rozumiem że chcą coś wywalczyć dla siebie, ale nie tak ! Nie kosztem innych. Poza tym to jest najbardziej rozczeniowa grupa zawodowa. Nie ma roku, żeby nie wrzeszczeli. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby zmienić zawód na lepiej opłacany. Tylko blagam: nie krzyczcie że to powołanie, bo teraz to słowo dosłownie sami wyświechtaliście.
Nie przystąpią do matur ?  Wtedy proponuję pozew zbiorowy przeciwko nauczycielon,  którzy zablokowali dostęp do nauki.  A co z młodzieżą,  która pobiera świadczenia typu renta rodzinna. Nie jesteś uczniem - nie masz świadczenia. Idąc dalej: nie masz pracy. Kto za to odpowie.  No przecież nauczyciele.  Poza tym nie mają prawa nie wystawić świadectw.  To tak jakby lekarz rozpoczął operację i w połowie wyszedł z sali operacyjnej. Nauczyciele już zapędzili się w kozi róg i nie wiedzą jak z tego wybrnąć.  Ja rozumiem że chcą coś wywalczyć dla sie... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gęsty dym nad Lublinem. Pożar na terenie dawnej FSC
galeria

Gęsty dym nad Lublinem. Pożar na terenie dawnej FSC

W jednym z zakładów na terenie dawnej Fabryce Samochodów Ciężarowych wybuchł pożar. Z budynku uciekło 80 osób.

Sławomir Pogonowski za Jacka Fiedenia w rezerwach Górnika Łęczna

Sławomir Pogonowski za Jacka Fiedenia w rezerwach Górnika Łęczna

Druga drużyna Górnika przystąpi do sezonu 2020/2021 z nowym trenerem na ławce. Jacka Fiedenia zastąpi Sławomir Pogonowski. Jego grającym asystentem będzie za to Karol Bujak, który wraca do klubu po kilku latach spędzonych w Lewarcie Lubartów.

Lubelskie. Poszli na grzyby, a potem musieli przyjechać saperzy
galeria

Lubelskie. Poszli na grzyby, a potem musieli przyjechać saperzy

Miał być pyszny sos z kurek, a skończyło się na wezwaniu patrolu saperskiego. A wszystko dlatego, że dwa dni z rzędu grzybiarze znajdowali w lasach powiatu chełmskiego amunicję z czasów II wojny światowej.

Assassin's Creed: Valhalla. Data premiery, gameplay i Wikingowie w akcji (wideo)
film

Assassin's Creed: Valhalla. Data premiery, gameplay i Wikingowie w akcji (wideo)

Najazdy, topory, odrobina dyplomacji i zabawa w osadników. A do tego data premiery gry Assassin's Creed: Valhalla i pierwszy, oficjalny materiał z rozgrywki.

Zaginęła Natalia Mazurkiewicz z Lublina. Wyszła z domu z czarnym psem

Zaginęła Natalia Mazurkiewicz z Lublina. Wyszła z domu z czarnym psem

Policja poszukuje 30-letniej Natalii Mazurkiewicz z Lublina. Jeśli ktoś widział kobietę, powinien zadzwonić pod numer 112.

Policja nadal szuka kierowcy, który dachował na ulicy Janowskiej. „Zapadł się pod ziemię"
galeria

Policja nadal szuka kierowcy, który dachował na ulicy Janowskiej. „Zapadł się pod ziemię"

Znają jego imię i nazwisko oraz adres. Ale jak na razie policji nie udało się przesłuchać mężczyzny, którego auto w ostatni piątek dachowało na ul. Janowskiej w Lublinie.

Koronawirus. Już ponad 7 tysięcy osób w kwarantannie

Koronawirus. Już ponad 7 tysięcy osób w kwarantannie

W ciągu ostatniej doby na terenie województwa lubelskiego przybyło 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Rośnie też liczba osób znajdujących się w kwarantannie.

Far Cry 6: Rewolucja w grze (wideo)
film

Far Cry 6: Rewolucja w grze (wideo)

A do tego dzieciak z granatem, Gus Fring i zamieszki w wielkim mieście. Ale do pierwszych walk partyzanckich mamy jeszcze trochę czasu, bo premiera gry Far Cry 6 została zaplanowana na początek przyszłego roku.

Wybory prezydenckie. W całym województwie lubelskim było ponad 10 tys. nieważnych głosów
Wybory 2020
galeria

Wybory prezydenckie. W całym województwie lubelskim było ponad 10 tys. nieważnych głosów

W całym województwie wyborcy wrzucili do urn ponad 10 tysięcy nieważnych głosów. Nieważnych kart, na których np. brakowało pieczęci, było znacznie mniej.

Duda zdobył Lubelskie. Ale były też komisje, gdzie wygrał Trzaskowski

Duda zdobył Lubelskie. Ale były też komisje, gdzie wygrał Trzaskowski

Tylko co trzeci wyborca z województwa lubelskiego głosował w drugiej turze wyborów prezydenckich. Kandydat Koalicji Obywatelskiej w naszym regionie z Andrzejem Dudą wygrał w Lublinie, ale poza tym lepsze wyniki od urzędującego prezydenta uzyskiwał jedynie w pojedynczych komisjach.

Weteran z Afganistanu teraz dowodzi 21. batalionem lekkiej piechoty w Lublinie

Weteran z Afganistanu teraz dowodzi 21. batalionem lekkiej piechoty w Lublinie

Dowódcą 21. batalionu lekkiej piechoty w Lublinie został właśnie ppłk Jacek Otręba. Batalion wchodzi w skład lubelskiej brygady WOT.

Koncert "Camerata Vistula" w Kozłówce
18 lipca 2020, 17:00

Koncert "Camerata Vistula" w Kozłówce

Filharmonia Lubelska zaprasza na kolejny koncert z cyklu "Czas to miłość" realizowanego w hołdzie Prymasowi Tysiąclecia w roku beatyfikacji. 18 lipca o godz. 17 w Kaplicy w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce odbędzie się koncert "Camerata Vistula".

Chełm: 106 pomysłów na wydanie 2,5 miliona złotych z budżetu obywatelskiego

Chełm: 106 pomysłów na wydanie 2,5 miliona złotych z budżetu obywatelskiego

Na mural, budki lęgowe dla ptaków czy czujniki czystości powietrza, a nawet nowe chodniki, place zabaw, stojaki na rowery, wycieczki czy kurs języka angielskiego chcą przeznaczyć chełmianie pieniądze z budżetu obywatelskiego. Teraz zgłoszone projekty będą weryfikowane formalnie oraz merytorycznie. Głosowanie jest zaplanowane na pierwszą połowę września tego roku.

Bialska klasa okręgowa wystartuje 16 sieprnia

Bialska klasa okręgowa wystartuje 16 sieprnia

Nowy sezon w bialskiej „okręgówce” rozpocznie się tak jak zazwyczaj w połowie sierpnia, w tym roku będzie to 16 dzień tego miesiąca. Mimo braku spadków w niższych ligach w minionych rozgrywkach, w nadchodzących w dalszym ciągu na tym poziomie wystąpi 14 zespołów.

Pomogą uczniom lubelskich szkół walczyć z nadwagą i otyłością

Pomogą uczniom lubelskich szkół walczyć z nadwagą i otyłością

Wznowiona została akcja bezpłatnych badań w ramach miejskiego programu walki z nadwagą i otyłością u najmłodszych uczniów. Rodzice pierwszo- i drugoklasistów mogą już umawiać dzieci na wizyty, które będą się odbywać w wakacje.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.