Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 listopada 2008 r.
20:09
Edytuj ten wpis

Nowe kino i galeria przy Kraśnickiej

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A

Wielosalowe kino, elegancki hotel, centrum rozrywki i galerię handlową chce zbudować przy al. Kraśnickiej spółka z Poznania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Inwestycja ma kosztować ponad 70 mln złotych i przynieść miastu kilkaset nowych miejsc pracy.

Nowe obiekty mają stanąć na samym początku al. Kraśnickiej, między stacją paliw Statoil a ul. Nałęczowską i Bajkową. - Kupiliśmy już wszystkie grunty, które były nam potrzebne - informuje Mariusz Lackowski ze spółki Agromex Development 1.

Inwestor chce tu zbudować hotel ze 100 pokojami. Poznańska spółka nie będzie sama udzielać noclegów, zajmie się tym jeden ze znanych operatorów hotelowych, który zażyczył sobie, by obiekt miał standard trzy- lub czterogwiazdkowy.

Obok znaleźć ma się znaleźć kino. - Na razie nie wiemy, czy będzie mieć pięć sal, czy więcej - dodaje. W planach jest też galeria handlowa, ale kolejnego hipermarketu tu nie będzie. - Wszystkie obiekty handlowe nie będą większe niż 2 tys. mkw. - zapewnia Lackowski.
Hotelowi mają towarzyszyć również restauracje i sale konferencyjne oraz dostępne dla wszystkich obiekty usługowe, w tym centrum fitness i centrum odnowy biologicznej. Przy Kraśnickiej staną też biura klasy "A”. Koszt inwestycji spółka szacuje na 70-80 milionów złotych.

Nie wiadomo jeszcze, jak ma wyglądać nowy budynek. Pracują nad tym niezależnie dwa biura architektoniczne, które inwestor zaprosił do zamkniętego konkursu. A później wybierze ten projekt, który bardziej mu się spodoba.

Spółka nie podaje na razie konkretnego terminu rozpoczęcia budowy. Inwestycja ruszy dopiero wtedy, gdy Ratusz zmieni plan zagospodarowania tej części miasta. Uchwała o przystąpieniu do takich zmian ma być rozpatrywana na jutrzejszej sesji Rady Miasta. - Nie chodzi nam o zmianę przeznaczenia działek, bo nasza inwestycja jest zgodna z obowiązującym teraz planem - dodaje Lackowski.

- Chodzi o takie poprawki, które umożliwią inne poprowadzenie dróg, bo zostały one zaplanowane dla działeczek o powierzchni 200-250 mkw.

Poznańska spółka chce przebudować ul. Przygodną tak, by można nią było przejechać od al. Warszawskiej bezpośrednio do ul. Nałęczowskiej. Właśnie przez Przygodną ma być poprowadzony dojazd do hotelu i sklepów.

Bezpośredniego wjazdu od al. Kraśnickiej nie będzie. Parking ma pomieścić 800 samochodów, a przy jego budowie inwestor chce wykorzystać różnicę poziomów terenu.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ewa / 26 listopada 2009 o 18:09
0
A ja się cieszę. Nie mieszkam w Lublinie od dwóch lat, ale jak czytam że coś ma być nowego, ciekawego w moim mieście to aż mi się łezka w oku kręci... Kocham Lublin
Avatar
mzl / 26 listopada 2008 o 16:57
0
kapsel napisał:
Hotel miał już powstać przy Plazie, miał być budowany Radisson. Tyle, że firmy po zrobieniu badań rynkowych się wycofują. Nie ma potrzeby budować kolejnego hotelu w Lublinie, te które są, wykorzystywane są max w 40%, podczas gdy np. we Wrocławiu, Krakowie jest to ok. 80%.


BZDURA !!!!!! W Lublinie hotele mają obłożenie ponad 70 % !!!!! A we Wrocławiu ok 60% !!!!!! W Lublinie w ciągu najbliższych 10 lat powstanie jeszcze conajmniej 6 hoteli !!!!!! Więc nie wiem skąd te idiotyczne dane wziołeś koleżko ???!!!!


BZDURA !!!!!! W Lublinie hotele mają obłożenie ponad 70 % !!!!! A we Wrocławiu ok 60% !!!!!! W Lublinie w ciągu najbliższych 10 lat powstanie jeszcze conajmniej 6 hoteli !!!!!! Więc nie wiem skąd te idiotyczne dane wziołeś koleżko ???!!!! rozwiń
Avatar
John / 26 listopada 2008 o 16:13
0
kapsel napisał:
Hotel miał już powstać przy Plazie, miał być budowany Radisson. Tyle, że firmy po zrobieniu badań rynkowych się wycofują. Nie ma potrzeby budować kolejnego hotelu w Lublinie, te które są, wykorzystywane są max w 40%, podczas gdy np. we Wrocławiu, Krakowie jest to ok. 80%.

Niby skad masz te dane?
Avatar
Kuba z Lublina / 26 listopada 2008 o 13:51
0
Po co te negatywne komentarze. Ważne że coś się w regionie dzieje, buduje, zmienia. Mi tam każda inwestycja w mieście poprawia nastrój i pozwala nie myśleć o Lublinie jako o mieście z Polski B. Niech inwestują jak najwięcej w co chcą, ja tam im życzę powodzenia!
Avatar
kapsel / 26 listopada 2008 o 10:53
0
Hotel miał już powstać przy Plazie, miał być budowany Radisson. Tyle, że firmy po zrobieniu badań rynkowych się wycofują. Nie ma potrzeby budować kolejnego hotelu w Lublinie, te które są, wykorzystywane są max w 40%, podczas gdy np. we Wrocławiu, Krakowie jest to ok. 80%.
Avatar
radekr / 26 listopada 2008 o 10:39
0
a moim zdaniem będzie podobnie jak z Leclerciem na Zana i Felicity.
Tam tez miało być Multikino i wiele innych atrakcji dla mieszkańców.
I co ? Lelcerc zapłacił ŚMIESZNĄ KARE I rozbudował galerię. A na Felinie bedą GOŁE trzy markety beż żadnej galerii i żadnego multikina.
A co ze wspaniałym kompleksem pod Zamkiem ? Też tarasy, pomosty, kino miały tam być i gdzie one są ?
a Aquapark na Czechowie - też jakoś cicho sie o nim zrobiło ...

Naobiecują żeby przekonać radnych-bezwładnych a potem powstanie kolejny hotel i sale konferencyjne dla elit na dodatek oddzielone od świata płotem tak że przerobiona ulica Przygodna stanie sie drogą wewnętrzną jako dojazd do Hotelu.

Ale mimo to Jestem ZA..

radek r
a moim zdaniem będzie podobnie jak z Leclerciem na Zana i Felicity.
Tam tez miało być Multikino i wiele innych atrakcji dla mieszkańców.
I co ? Lelcerc zapłacił ŚMIESZNĄ KARE I rozbudował galerię. A na Felinie bedą GOŁE trzy markety beż żadnej galerii i żadnego multikina.
A co ze wspaniałym kompleksem pod Zamkiem ? Też tarasy, pomosty, kino miały tam być i gdzie one są ?
a Aquapark na Czechowie - też jakoś cicho sie o nim zrobiło ...

Naobiecują żeby przekonać radnych-bezwładnych a potem powstanie kolejny... rozwiń
Avatar
PlaNista / 26 listopada 2008 o 09:39
0
"Nie chodzi nam o zmianę przeznaczenia działek, bo nasza inwestycja jest zgodna z obowiązującym teraz planem - dodaje Lackowski. "
Z ktora wersja planu zagospodarowania inwestycja jest zgodna - oficjalna czy moze podobnie jak na Dozynkowej druga, kreatywna?
Avatar
DASF44 / 26 listopada 2008 o 08:22
0
ZNAJĄC NASZYCH RADNYCH=BEZRADNYCH, ANTYINWESTYCYJNYCH I ANTYEUROPEJSKICH, KOMBINATORÓW Z RATUSZA, TO INWESTOR BĘDZIE SIE BUJAŁ KILKA LATO,BO JAKIŚ ĆWOK BĘDZIE UTRUDNIAŁ ROZPOCZĘCIE BUDOWY!!WYSTARCZY POPATRZEĆ ILE TERENÓW ATRAKCYJNYCH W MIEŚCIE LEŻY ODŁOGIEM(AŻ PROSZĄ SIE BY JE SPRZEDAĆ!!PRZECIEŻ TO KASA NA INWESTYCJE!!),ŻEBY MI PRZYTAKNĄĆ!!!LUBLIN TO TRZECI ŚWIAT I NIESTETETY TAK MUSI CHYBA BYĆ!!
Avatar
Ewa / 26 listopada 2009 o 18:09
0
A ja się cieszę. Nie mieszkam w Lublinie od dwóch lat, ale jak czytam że coś ma być nowego, ciekawego w moim mieście to aż mi się łezka w oku kręci... Kocham Lublin
Avatar
mzl / 26 listopada 2008 o 16:57
0
kapsel napisał:
Hotel miał już powstać przy Plazie, miał być budowany Radisson. Tyle, że firmy po zrobieniu badań rynkowych się wycofują. Nie ma potrzeby budować kolejnego hotelu w Lublinie, te które są, wykorzystywane są max w 40%, podczas gdy np. we Wrocławiu, Krakowie jest to ok. 80%.


BZDURA !!!!!! W Lublinie hotele mają obłożenie ponad 70 % !!!!! A we Wrocławiu ok 60% !!!!!! W Lublinie w ciągu najbliższych 10 lat powstanie jeszcze conajmniej 6 hoteli !!!!!! Więc nie wiem skąd te idiotyczne dane wziołeś koleżko ???!!!!


BZDURA !!!!!! W Lublinie hotele mają obłożenie ponad 70 % !!!!! A we Wrocławiu ok 60% !!!!!! W Lublinie w ciągu najbliższych 10 lat powstanie jeszcze conajmniej 6 hoteli !!!!!! Więc nie wiem skąd te idiotyczne dane wziołeś koleżko ???!!!! rozwiń
Avatar
John / 26 listopada 2008 o 16:13
0
kapsel napisał:
Hotel miał już powstać przy Plazie, miał być budowany Radisson. Tyle, że firmy po zrobieniu badań rynkowych się wycofują. Nie ma potrzeby budować kolejnego hotelu w Lublinie, te które są, wykorzystywane są max w 40%, podczas gdy np. we Wrocławiu, Krakowie jest to ok. 80%.

Niby skad masz te dane?
Avatar
Kuba z Lublina / 26 listopada 2008 o 13:51
0
Po co te negatywne komentarze. Ważne że coś się w regionie dzieje, buduje, zmienia. Mi tam każda inwestycja w mieście poprawia nastrój i pozwala nie myśleć o Lublinie jako o mieście z Polski B. Niech inwestują jak najwięcej w co chcą, ja tam im życzę powodzenia!
Avatar
kapsel / 26 listopada 2008 o 10:53
0
Hotel miał już powstać przy Plazie, miał być budowany Radisson. Tyle, że firmy po zrobieniu badań rynkowych się wycofują. Nie ma potrzeby budować kolejnego hotelu w Lublinie, te które są, wykorzystywane są max w 40%, podczas gdy np. we Wrocławiu, Krakowie jest to ok. 80%.
Avatar
radekr / 26 listopada 2008 o 10:39
0
a moim zdaniem będzie podobnie jak z Leclerciem na Zana i Felicity.
Tam tez miało być Multikino i wiele innych atrakcji dla mieszkańców.
I co ? Lelcerc zapłacił ŚMIESZNĄ KARE I rozbudował galerię. A na Felinie bedą GOŁE trzy markety beż żadnej galerii i żadnego multikina.
A co ze wspaniałym kompleksem pod Zamkiem ? Też tarasy, pomosty, kino miały tam być i gdzie one są ?
a Aquapark na Czechowie - też jakoś cicho sie o nim zrobiło ...

Naobiecują żeby przekonać radnych-bezwładnych a potem powstanie kolejny hotel i sale konferencyjne dla elit na dodatek oddzielone od świata płotem tak że przerobiona ulica Przygodna stanie sie drogą wewnętrzną jako dojazd do Hotelu.

Ale mimo to Jestem ZA..

radek r
a moim zdaniem będzie podobnie jak z Leclerciem na Zana i Felicity.
Tam tez miało być Multikino i wiele innych atrakcji dla mieszkańców.
I co ? Lelcerc zapłacił ŚMIESZNĄ KARE I rozbudował galerię. A na Felinie bedą GOŁE trzy markety beż żadnej galerii i żadnego multikina.
A co ze wspaniałym kompleksem pod Zamkiem ? Też tarasy, pomosty, kino miały tam być i gdzie one są ?
a Aquapark na Czechowie - też jakoś cicho sie o nim zrobiło ...

Naobiecują żeby przekonać radnych-bezwładnych a potem powstanie kolejny... rozwiń
Avatar
PlaNista / 26 listopada 2008 o 09:39
0
"Nie chodzi nam o zmianę przeznaczenia działek, bo nasza inwestycja jest zgodna z obowiązującym teraz planem - dodaje Lackowski. "
Z ktora wersja planu zagospodarowania inwestycja jest zgodna - oficjalna czy moze podobnie jak na Dozynkowej druga, kreatywna?
Avatar
DASF44 / 26 listopada 2008 o 08:22
0
ZNAJĄC NASZYCH RADNYCH=BEZRADNYCH, ANTYINWESTYCYJNYCH I ANTYEUROPEJSKICH, KOMBINATORÓW Z RATUSZA, TO INWESTOR BĘDZIE SIE BUJAŁ KILKA LATO,BO JAKIŚ ĆWOK BĘDZIE UTRUDNIAŁ ROZPOCZĘCIE BUDOWY!!WYSTARCZY POPATRZEĆ ILE TERENÓW ATRAKCYJNYCH W MIEŚCIE LEŻY ODŁOGIEM(AŻ PROSZĄ SIE BY JE SPRZEDAĆ!!PRZECIEŻ TO KASA NA INWESTYCJE!!),ŻEBY MI PRZYTAKNĄĆ!!!LUBLIN TO TRZECI ŚWIAT I NIESTETETY TAK MUSI CHYBA BYĆ!!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim 0 0

W przyszłym roku aukcja koni arabskich i narodowy czempionat odbędą się w jednym terminie w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Tak zdecydował minister rolnictwa Jan Ardanowski na posiedzeniu rady ds. rozwoju hodowli koni w Polsce.

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów
17 listopada 2018, 19:00

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 19 w Bazylice Dominikanów wystąpią Warszawski Chór Międzyuczelniany i Męski Zespół Wokalny KAIROS.

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia]
galeria

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia] 0 0

29 nowo przyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie w lubelskiej komendzie.

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin
22 listopada 2018, 18:00

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 listopada o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert Przemiany z cyklu Zawsze klasyka.

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje 6 19

Janusz Grobel w ubiegłym tygodniu przyjął rezygnację z pracy wiceprezydent Ewy Wójcik, a w czwartek wręczył wypowiedzenie drugiemu ze swoich zastępców Tadeuszowi Koconiowi. Zrobił to wbrew woli prezydenta-elekta, który przez jakiś czas planował jeszcze zatrzymać przy sobie byłego wójta gminy Janowiec.

Jedzenie zdrożało, szykują się kolejne wzrosty cen. Nawet o 60 procent!

Jedzenie zdrożało, szykują się kolejne wzrosty cen. Nawet o 60 procent! 81 16

Zdrożało masło, pieczywo, niektóre warzywa. Drastyczne wzrosty cen jednak dopiero przed nami. Niektórzy przedsiębiorcy w przyszłym roku mogą dostawać rachunki za energię elektryczną nawet o 60 proc. wyższe. Odczujemy to wszyscy w swoich portfelach.

"Zgnilec. Obszar zapowietrzony". Nietypowe tablice na ulicach Lublina. O co chodzi?

"Zgnilec. Obszar zapowietrzony". Nietypowe tablice na ulicach Lublina. O co chodzi? 15 5

Na tablice informujące o zgnilcu amerykańskim pszczół i tzw. obszarze zapowietrzonym można się natknąć w Lublinie, Niemcach, Wólce i Jastkowie. Ognisko tej groźnej choroby odnotowano w podlubelskim Dysie.

Ochroniarze odwieźli ją po dyskotece. Potem została wykorzystana seksualnie?
film

Ochroniarze odwieźli ją po dyskotece. Potem została wykorzystana seksualnie? 8 11

Adrianna wracała z dyskoteki. Podwózkę do domu zaproponowało jej pięciu ochroniarzy. W mieszkaniu, jak twierdzi dziewczyna, została wykorzystana seksualnie. Dlaczego policja nie chciała przyjąć zawiadomienia o gwałcie?

Kto włamał się do sklepu spożywczego w Łukowie? Złodziej słabo zacierał ślady

Kto włamał się do sklepu spożywczego w Łukowie? Złodziej słabo zacierał ślady 0 0

26-latek z Łukowa bez prawa jazdy, ubezpieczenia i po alkoholu spowodował we wtorek kolizję. Okazało się, że kilka dni wcześniej włamał się do sklepu spożywczego.

Transport na terenie Lublina – najważniejsze informacje

Transport na terenie Lublina – najważniejsze informacje 0 0

Chcesz przewieźć jakiś gabarytowy ładunek na terenie Lublina? Przeprowadzasz się, przenosisz firmę albo sprzedajesz nieużywany sprzęt AGD? Transport możesz załatwić naprawdę bardzo szybko, bezpiecznie i tanio. Tak, jak jeszcze nigdy wcześniej. Wystarczy jeden przemyślany krok.

Przestronny salon - pomysły na aranżację

Przestronny salon - pomysły na aranżację 0 0

Duży salon to marzenie każdego człowieka. Jeśli dysponujesz sporą przestrzenią, należysz do grona szczęśliwców, ale pewnie już się zorientowałeś, że sensowne zagospodarowanie metrażu nie jest wcale takie oczywiste i zastanawiasz się, jak efektownie i pomysłowo zaaranżować przestronny salon. Wydaje się, że dużo miejsca to duże pole do popisu - nic nas nie ogranicza, wszystko się zmieści. Problem w tym, by tego wnętrza nie “zagracić”, nie stworzyć efektu ścisku, odbierając salonowi jego pierwotną przestronność. Można łatwo przesadzić z ilością mebli i dekoracji, ale to nie jedyna trudność. Duży salon wymaga sensownego podzielenia go na poszczególne strefy, ponieważ będzie on pełnił wiele funkcji - jadalni, miejsca do relaksu, czytania, oglądania telewizji, przyjmowania gości, niekiedy także pracy. Trzeba ten podział zaplanować tak, by przestrzeń była użyteczna dla każdego z domowników, a jednocześnie reprezentacyjna i atrakcyjna dla odwiedzających nas osób.

Podkrasne: Kierowca z Ukrainy zasnął za kierownicą. Samochód w rowie, pasażerka ranna
galeria

Podkrasne: Kierowca z Ukrainy zasnął za kierownicą. Samochód w rowie, pasażerka ranna 1 1

W środę nad ranem podróżujący drogą krajową nr 17 w miejscowości Podkrasne (gm. Stary Zamość) napotkali utrudnienia w ruchu. Około godz. 4:30 doszło tam do zdarzenia drogowego.

Aleksandra Kutrzepa Quartet. Koncert w Nałęczowie
17 listopada 2018, 19:30

Aleksandra Kutrzepa Quartet. Koncert w Nałęczowie 0 0

Kawiarnia Lipowa w Nałęczowie zaprasza na koncert Aleksandra Kutrzepa Quartet, który odbędzie się 17 listopada o godz. 19.30.

Azoty Puławy oblały egzamin

Azoty Puławy oblały egzamin 4 1

Niemiłym zaskoczeniem okazała się wyjazdowa porażka Azotów Puławy z Piotrkowianinem

Kłęby czarnego dymu nad Lublinem. Pożar w centrum miasta [wideo]
galeria
film

Kłęby czarnego dymu nad Lublinem. Pożar w centrum miasta [wideo] 64 5

Do pożaru doszło na Probostwie w Lublinie. Trwa akcja gaśnicza

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!